Gemengd Nieuws. M^ark*berScliï«ai. VOETBAL bovengToodscha leidingen doorsneden wmfleim maar uuii. ;:n n ciiki In i\VV.Ij- wordt. afgeleverd Mag do Provincietoeiftfcen dat in dio streken de leidingen onrendabel liggen, tot schudt» van haar bëdryfDat hot hier oen rendabele levering" betreft, daaraan bé- hoeft niet te worden getwijfeld: zoo ooit, dan i9 hier een loonende exploitatie mogelijk, waar vrijwel allo lpidingen aanwezig zijn en men er dus sleohts van behoett af te tappen. Zonder twijfel geldt het hier een principieele kwestie, nl. _deze: indien de rentabiliteit eener electrisohe voorziening vaststaat, moet de Provincie zich dan toch onthouden, indien er gemeentebesturen zijn, die bezwaren opwerpen? Natuurlijk wordt alleen tot electrifieatie overge gaan, wanneer de rentabiliteit vaststaat, en Gede puteerde "Staten vragen in hunne voordracht aan de Staten: zijt gij bereid de voorziening ter hand te nemen, indien deze voorziening rendabel is, of wel weigert gij aan "het bedrijf de middelen .om< meer inkomsten te verwerven, noodig om zijn positie te versterken? Tegenover do vrees van sommigen, dat de intrede van eleotriciteito en doodelijko slag voor de gasbe drijven zou betoekenen, stoldo het lid van Gedepu teerde Staten do ervaring. Aan do hand van ver- sehillendo grafieken aangaande de ontwikkeling van de gas- on eloctricitoitsvoorzicning in allerlei groote en kleine goinoenton op hot platteland toonde hij aan, dat na do oorlogsjaren, na de pariode van rantsoeneering, overal net gasverbruik een .opgaan de lh'11 vertoonde, evenals het electriciteitsverbruik. Bn uaar waar electriciteit kwam, word de stijgende lijn voor het gasdebiet niet nadeelig beïnvloed, in tegendeel, beioe lijnjn vertoonden oen vrijwel paral lel loopende stijging. Welke reden zou er dan zijn in de hier besproken gevallen een geheel andere ontwikkeling te vervrachten? Nogmaals bracht het lid van Gedeputeerde Staten naar voren, dat van dit College geen gewaagd^ proefnemingen waren te verwachten. De Commissie adviseert tenslotte in meerderheid tot aanneming dor voordracht.^ Vlotbrug Noord-Hollandsch Kanaal. De voordracht, om, onder de gestelde voorwaar den, tot een maximum van f 15.000, één dorde ge deelte als provinciaal subsidie te verleenen in de kosten te maken ben behoeve van het bouwen eener vlotbrug over het Noord-Holla.ndsch Kanaal nabij de Koop, gaf in de Commissie tot enkele opmerkin gen aanleiding. Allereerst toch werd herinnerd aan de aanlei ding tot de verplaatsing van het bestaande pont- veer. Enkele leden meenden, dat al moge de aanleg een vlotbrug, dit kostenbezwaar, wat den aanleg electriciteit to bewegen) al kostbaarder zijn dan een vlotbrug, die kostenbezwaar, wat den aanleg" betreft, voldoende wordt opgewogen door bezuini ging op bediening en onderhoud; waarbij werd be treurd dat, door net ontbreken eener meer gedetail leerde begrooting en bijbehoorond schetskaartje, da nadere beoordeeling van het voorgestelde plan werd bemoeilijkt. Naai' het oordeel 'van verschillende leden is de scheepvaart op dit gedeelte van het Noord-Hol- landsch Kanaal niet van overwegend belang en weegt dit niet op tegen het reeds thans drukke ver keer over 't bestaande pontveer, dat in de toekomst nog vermeerderen zal, torwijl v,|ji vermeerdering van 'do scheepvaart hier weinig valt te bespeuren. Wat do hoogero onderhoudskosten eener vlotbrug betreft, zou dit een bezwaar zijn voor do ge meente den Helder, die deze echter veéï 1'ióvér op zich zal nemen dan denbouw van een vaste brug, die ook met de Bubsidies de krachten dezer ge meente zeker te boven zou gaan, terwijl waar deze gemeente het risico van den aanleg op zich neemt,' geen aanleiding, bastaat de overlegging eener meer gedetailleerde begrooting ter vorderen, te minder waar de definitieve goedkeuring van het bouwplan aan Gedèputeerde Staten zal worden voorbehouden. WERKKRACHTEN VOOR TWENTE. Hen schrijft uit Emmen aan „Het Volk": Vrijdag was hier ter plaatse een vertegenwoor diger der textielfirma Spanjaard uit Borne om werkkrachten te zoeken voor de bezetting van een nieuwe textielfabriek. Do Arbeidsbemiddeling zegde volledige medewer king toe. Naar het blad verneemt is de bedoeling zooveel mogelijk groote gezinnen van hier mee, te nemen, waarvan de kinaeren dan in de fabriek kunnen werken. Reeds bezocht de vertegenwoordi ger enkele gezinnen, ten einde bij wijze van proef naar Borne te vorplaatsen. ZWA VELZUURSTOF VAT GESPRONGEN. Uit Diemen, 14 Juli. Toen hedenochtend half- negen op de olie- en teerraffinaderp „Malembo" alhier eenige werklieden bezig waren een zwavel- zuurvat te soldeeren, sprong plotseling het vat uit een. Door de explosie sprongen nagenoeg alle rui ten tier fabriek. De 17-jarige Jansen werd ernstig aan gelaat en handen gekwetst, waardoor hij het bewustzijn verloor. Door dr. Derkinderen is hij verbonden. WINKEL Do hoer J. van Stipriaan hoeft zpn vergun ningszaak overgedaan aan den heer Wessels uit Assen, dio naar men ons fnededeelt, nog vóór de Winkeler kermis de zaak zal betrekken. WTNKFL Zondag hield de Postduivenvereniging, „Steeds Verder' eon oefeningsvlucht met jonge duiven van af 'Noordscharwoude. Er werden 39 vogels mee gegeven, die allen op twee na, thuis gekomen zijn. Zo hadden ongeveer 12 minuten werk. ANNA PAULOWNA. Alhier doet' zich een geval van diphtheritis voor. OUDKARSPEL. In de gisteravond gehouden vergadering van de school feest commissie werd meegedeeld, dat het aan tal gevallen van mazelen thans zoo miniem is, dat er geen reden meer is om het tweeede deel van- het schoolfeest uit te stellen. Besloten werd dan ook de rijtoer Donderdag a.s. te houden. Hoewel aanvanke. lijk het doel Bergen aan Zee was. moest dit verval len. omdat daarheen geen auto's met meer dan 8 of 9 personen 'worden toegelaten. Nu zal het strand van Egmond bezocht worden. Verder kwam in het reis plan geen verandering. Ongeveer 90 kinderen, waarvan 30 meisjes en 60 jongens, zullen de reis in 6 auto's meemaken. Van de reis naar Den Haag was door de leerlingen een opstel gemankt, waarvan een van de besten in do vergadering word voorgelezen. Er werd volkomen uit bewezen, hoeveel van zoo'n reisje wordt meege. nomen. Meegedeeld werd. dat de reis naar den Haag voor de 40 kinderen per auto totaal f229.40 gekost heeft. Het vorig jaar kostte de reis naar Amsterdam per flpoor voor ongeveer 30 kinderen 160 gulden. De lijsten, welke bij de ingezetenen zijn aangeboden hebben f490.45 opgebracht tegen f446.35 het vorig Jaar. Van den heer A. Timmerman was bericht ingeko men. dat hij als sommissielid bedankt. HOOGWOUD. Op Zondag 13 Juli jl. gaf de korfbalclub U.D.T. so- riewodstrijden en waren door hen als clubs uitge- noodigd: N.K.V., Nieuwe Niedorp; Togo, Wieringer- waard: Velocitas, Hoorn; W.K.V., Wormerveer; S.D. •S., Werverahoof; ITouvast-S.SS. gecombineerd Heer. hugowaard; en A.S.S.V. II, Alkmaar, die allen de uitnoodlglng hadden aangenomen. De loting had de OUDESLTTT8. EEN HEVIG ONWEDER BOVEN BERLIJN. navolgende"'wedstrijden aangewezen: N.K.V.—Togo Zondag J.l. begon D.O.S.K.O. haar eeriewedatrij- Uit Berlijn, 14 Juli. Na een dag van groote hitte S.D.S.—W.K.V., U.D.I.—Velocitas en als laatste wed- den. Om ruim half twee steldon Voorwaarts I en heeft zich gisteravond boven Berlijn een hevig on- B.F.C. I zich op. B.F.C. had eon resorve-doelman on- weder, dat vorgozeld ging 'van oen zwnron storm, der de lat. Voorwaarts is beter op droef dan B.F.C.,. ontlast. In vele deelen. dor stad zijn gToote boomon rust gaat in met 1—0 voor V. Na do rust doelpunten en telegraaf- en telefoonpalen omgewaaid. Op de beiden door een strafschop en hoewel B.FC.. het]Wannsee sloegen de roei- en zeilbooten In grootcn laatste kwartier flink komt opzetten, kunnen zij toch getale om, doch dank zij het kranige optreden van niet den gelijkmaker krijgen. Voorwaarts won met de reddingsbrigade, die wegens hot te verwachten 21. onwoder gereed stond, wist men het verlies van Om ruim drie uur stelden Concordia I en D.O.S.K.O. j menschenlevens te voorkomen. I zich op. In een gelijk opgaande en tevens zeer Toen de storm losbrak werden de stations van de spannende wedstrijd, welke eindigde na verlenging 'Berlijnsche „Stadit- und Ringbahn" letterlijk bestormd in gelijk spel met 3—3, werd door D.O.S.K.O. met Hoeveel menschen den Zondag buiten Berlijn hebben nen had. Hier willen we nog even vermelden, dat een loten gewonnen, zoodat a.s. Zondag B.F.C. ICon- doorgebracht blijkt wel uit het feit, dat alleen op speler van Velocitas uit het veld gestuurd werd we- cordia I en Voorwaarts ID.O.S.K.O. I tegen elkaar de „Stadt- und Ringbahn" meer dan 1.7&0.000 kaart gens wangedrag tegen den scheidsrechter, maar door moeten spelen, strijd Houvast-S.S.S, gecombineerd—A.S.S.V. I. Wanneer om twaalf uur het begin van de wedstrij den is, zien we dat beide twaalftallen volledig zijn. Deze wedstrijd werd tusschen beide partijen gelijk gespeeld met 0—0 en door loting werd Togo over winnaar. Daarna volgde een heel goed gespeelde wedstrijd tusschen U.D.I. en Velocitas. die jammer genoeg niet door een van beide partijen gewonnen kon wbrdefl, ofschoon U.D.I. toch had kunnen winnen. ElndslafD* was 1—1. Bij loting bleek het, dat U.D.I. het gewon de toestemming van den aanvoerder van U.D.I. mocht hij weder medespelen. Volgde wedstrijd tusschen S.D.S. en W.K.V. van Wormerveer. Ook deze wedstrijd _werd gelijk ge speeld 11! W.K.V. werd bij' loting winnaar. Hierna volgde de laatste wedstrijd tusschen A.S.S. V. II en Houvast-S.S.S. gecomb. Ofschoon we wol wisten, dat A.S.S.V. II van Alkmaar sterker was dan Houvast-S.S.S., viel het ons toch me4, dat door laatst genoemdo club nog 3 tegenpunten werden gemaakt. Deze wedstrijd werd door eerstgenoemde club (A.S.S. V. II) gewonnen met 8—3. Na de wedstrijden werd aan iodero vereeniging door U.D.I. thee aangeboden. De finale zal plaats vinden op Zondag 20 Juli a.s.: Togo—U.D.I. en W.K.V.—A.S.S.V. II. Door het mooie weer waren toch nog veel bezoekers bijeen om deze wedstrijden bij- te wonen, maar 't is echter jammer, dat er nog zoo weinig voor deze mooie sport gevoeld wordt Mes zijn verkocht. Als men hierbij nog telt het groote D.O.S.K.O. II verloor in Wieringerwaard tegen aantal houders van abonnementen, dan kan men het W.F.C. II met Z—0 voor de serie wedstrijden van don totale aantal veilig schatten op meer dan 2 millloon. W.F.V.B. De D.O.S.K.O.-veteranen wonnen den len prijs op de seriewedstrijden van de K.F.C.-veteranen, een lauwertak, door mot 3-—2 de Sparta-veteranen to ver slaan. Tel. DUITSCHE KINDEREN WEER TOEGELATEN. Uit Berlijn, 14 Juli. Op aandringen van Herrit heeft de Fransche regeering thans toegestaan, dat kinderen van Duitsche arbeidors voor rust en herstel naar Frankrijk mogen komen. Men gal zich herinne ren, dat Poincaré dit indortijd verboden had. INKRIMPING VAN DE VARKENSFOKKERIJ ARGENTINIë. JU LI AN ADORP. BARBUSSE TE BRUSSEL. Zaterdag heeft Henri Barbusse. do Fransche schrij- ver, voor den Internationalen Bond van Oud-Strij ders en Oorlogsslachtoffers een lezing gehouden, IN waarin hij de "leuze „Oorlog aan den oorlog!" nader toelichtte. Volgens „Handelsberichten" is de varkensfokke- Toen hij uitgesproken had, verscheen eensklaps de rij in Argentinië die gedurende den oorlog een be Duitsche oud-strijder Karl Tiedt ten tooneele, wien langrijke uitbreiding had ondergaan, weer sterk in- jhet gelukt was aan de waakzaamheid der Belgische gekrompen. politie te ontsnappen. Twee rechercheurs van politie Het ÏVGiisterie van Landbouw heeft een oïrd'erzoek trachtten hem op het podium te vatten, doch de aan- Zondagmorgen hield de Postduiv6nvereenigimg_„De 'naar de oorzaken 'dezer vermindering ingesteld en. 'wezigen schaarden zich rond hem heen, zoodat hij, na Postduif", de laatste wedvlucht met de oude duiven £s tot de slotsom gekomen dat de voornaamste oor- Barbusse onder het gejuich der menigte te hebben in dit seizoen, vanuit Simpelveld Verleden week is zaak gelegen is 'in de omstandigheid 'dat Enge- dezo vlucht niet doorgegaan, omdat de vogels daar lapd, de grootste afnemer van varkeïïsvleesch, |d& pas des Zondagsmiddags aankwamen. De afstand Is voorkeur geeft aan het Deensche product, en aar 250 K.M. Er waren 22 duiven in concours, die om flat van andere Europeesche landen en van da 7 uur in vrijheid' werden gesteld, en allen binnen y.R. De kwaliteit van het Argentynsche ^leesok. 6 uur* tijd in het. hok waron. Tijdens het loslaten was zou wenschen overlaten. Als oorzaken daarvan de wind Z.O., maar keerde later naar het N.W., zoo- -morden genoemd zoowel de gebruikelijke voeding dat de gelegenheid toen ongunstiger was dan bij de de ter beschikking zijnde varkens, loslating. De uitslag is als volgt: le prijs een me- (Zooals misschien bekend, was de toestand ini on- daille, uitgeloofd door den heer K. van Buuren. werd ze varkenshouderij; -mesterij; en -fokkerij ook niet gewonnen door een let Band N. 27.23.367*,, eig. C. bevredigend. Op de Engelsche markt genoot hetj, 0_._ van IJperen, thuiskomst 11 u. 51 m 9 sec. 2e prijs Deensche product eveneens de voorkeur. Het bestuur waren nagegaan, zijn daar 5 kellners gearresteerd, die een rookstel, gewonnen door een Vale 22 m.m. 3562 van j^et Kon. Ned. Landbouw-C ")mi heeft, m ver- reeds bekend hebben, schuldig te zijn aan tal van Nurp. eig. S. J. van der Haag, thuiskomst 11 u. 53 band daarmede, in 1921 een commissie benoemd, inbraken en oplichtingen. Zij waren specialisten in o. -i- l-'-uille, gewonnen door Welke o.a. een onderzoek heeft ingesteld naar de het plunderen van café's en sigarenwinkels. Een van der Haag, thuis- werking van de Coöperatieve Exportslachterijen in'hunner methodes was in dienst te treden bij de ....i aanstaande slachtoffers, en -dan de situatie grondig omhelsd; spoorloos kon verdwijnen. VECHTENDE LANDDAGEN. In de wandelgangen van den Poolschen Landdag zijn de Joodsche en de nationaal-Poolsche afgevaar digden handgemeen geworden. Een Joodsch afge vaardigde werd levensgevaarlijk verwond. EEN KNAP STUK POLITIEWERK. Een knap stuk politiewerk wordt uit Parijs ge meld. Nadat meer dan een maandlang hun gangen m. 11 sec.; 3e prijs een portefeuille, gewonnen door een Blauwkras 27.23.4747, eig. J. komst 11 u. 57 m. 15 sec.; 4e prijs een vulpen, gewon- Denemarken. De commissie adviseerde toen in haar nen door een Blauwkras (geen nummer), eig. J. R. verslag tot het instellen van een technische lommis- in 't Veld, thuiskomst 11 u. 59 m. 10 sec.; 5e prijs een Bte, Dat heeft plaats gehsd in 1922. in welk jaar ook scheerstel, gewonnen door een Blauwband (geen num- een „Rapport" het levenslicht zag. waarin laatstge- mer) eig. B. Delver. thuiskomst 12 u.-O m. 41 sec.; 6e noemde commissie o.a. maatregelen ter verbt.tering 0___0 _t. prijs een portemonnaie. gewonnen door Vet Blauw-j.van de varkensfokkerij, -houderij en -mesterij be-en wist de bandieten ten slotte op heeterdaad te betrappen. Toen deze n.1. na oen welgeslaagde roof tocht, welke 6000 francs opgeleverd had, op hun ka- te bestudeeren. Daarna werd een plan de campagne opgemaakt, en begon de bende te opereeren. Meestal slaagde zij. Reeds lang had de politie argwaan. Zij ging de gangen van het edele vijftal nauwkeurig na, band (geen nummer) bijgenaamd Opoe, eig. J. Mare es i spreekt. Dz.. van deze duif is de thuiskomst niet opgegeven. I Deze prijzen zijn door da leden onderling disponibel DRANKROOVERS CONTRA DRANKSMOKKELAARS tnor 'den buit zaten te verdoelen, lagen er twee de- gesteld. De stand van het kampioenschap met de De dranksmokkelarij heeft het aanzijn gegeven tectives onder het bed verborgen. Zij hoorden alles, oude duiven is als volgt: No. 1. C. van IJperen met aan een nieuw „beroep", dat van „liqwor pirate" of wat er gesproken werd, en noteerden het nauwkeu- 111 punten., en als prils een eere-diploma, uitgeloofd dronkroover. De beoefenaars er van komen, naar de rig. Toen zij genoeg feitenmateriaal hadden verza- door den heer K. van Buren; No. 2 J. A. in 't Veld met New Yorksche correspondent van de Daily Telegraph meld, sprongen zij te voorschijn, hielden hun revol- 88 punten; No. 3. S. J. van der Haag met 60 punten; meldt, heel veel voor aan de Atlantische kust. Dezer vers op de verraste inbrekers gericht, en deden hun No. 4. J. van der Haag met 56 punten; No. 5 B. Del- I dagen hebben ze op twaalf mijl van de kust van Jer_ de boeien aan. Een van de mannen was juist doende ver met 31 punten. I sey twee smokkelschepen geënterd, den kapitein van zijn collega's oen fijn niouw palc te toonen, dat hij De volgende, week wordit met jonge duiven gevlo- een der schepen gedood en voor een waarde van meer dèn volgenden dag zou dragen bij de voltrekking van gen vanaf Alkmaar. Afstand 34 K.M. Welke liefheb- dan een millio-en in-Neder landsch geld'aan whiskey zijn huwelijk met een net burgermeisje, dat van tie ber stelt voor deze vluchten een prijs beschikbaar? wijnen en andere dranken meegenomen. Een der bei- bron van inkomsten van haar aanstaanden man de schepen was het Fransche s.s. .„Mulhouse". Zich niets af bleek te weten, voordoende als douane-ambtenaren, hielden zij de bemanning met revolvers in bedwang. De identiteit van het andere schip, waarvan de kapitein na een HOOFD VERBRIJZELD. Gistermiddag was men op de Arnhemsché sleep- helling, bezig met het aftuigen van een baggermo- j gevecht gedood werd, was lot?n het bei-icht verzon- len. Plotseling begonnen vier emmers van den mo- den werd, nog niet, meegedeeld, doch hei moet. ook len inbenedenwaartsche richting te rollen. De werk man L. Jansen geraakte met de emmers tuschen de ladder door te water. Tijdens het vallen werd zijn hoofd geheel verbrijzeld, zoodat, toen de ongelukkige uit het water werd opgehaald, de ontboden genees heer slechts den dood kon constateeren. Een tweede werkman; kreeg lichte verwondingen. een buitenlandsch schip gewees' zijn. Het heet-, dat deze aanvallen op touw gezet zijn doorsmokke laars uit New York. daar de beide schepen „onder de markt" smokkelden! MIJN-ONTPLOFFING. Uit Essen, 14 Juli. Tni den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een zware ontploffing de mijn Bo_ nifacus der Gelsenkirchener Bergwerkggesellschaft geteisterd. Er zijn vier menschen bij omgekomen. WARMENHUIZEN, 12 Juli 1924. Schotsche muizen f5 a 7.70, drielingen f2.60 a 3.60, per 100 Kg. Bloemkool f 15.20 per 100 stuks. Aanvoer: 71500 Kg. aardappelen, 15 st. bloemkool. WARMENHUIZEN, 14 Juli 192*4. Schotsche muizen f 4.90 a 6.80, drielingen f 2.50 a 3.50, kleine .f ,1.30. Bloemkool le soort f8.90, 2e GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Willem Tesselaar, 80 jaar, echtg. van G. Kolken. POLITIE. Gevonden: 2 postduiven, 1 sierduif. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. EEN NIEUWE POGING OM DEN MOUNT EVE- REST TE BEKLIMMEN. WIERINGERWAARD. Zondagmiddag wérd alhier een begin gemaakt met de serie wedstrijden voor 2e en 3e klassers. Eerst waren aan de beurt D.O.S.K..O. IIW-F. G. II. Dat was een aardige wedstrijd, welke vooral van de W.F.O.-zyde vurig wend gespeeld. In 't begin was D.O.S.K.O. in de meerderheid, doch de W.F.C.-achterhoede werkte uitstekend, waardoor doelpunten uitbleven. Vooral de beide backs munt ten uit.. Na de rust was W.F.C. de meerdere- en maakte dan ook twee doelpuiten. Twee werden op slag gedood, vijf anderen zwaar ge- soort f4. Aanvoer: 73500 Kg. aardappelen, 118 wond. Twee hunner zijn aan hun wonden bezweken, j sfcuks bloemkool. ALKMAAR, 12 Juli 1924. r_Op de heden gehouden weekmarkt waren aan- Uit'Weenen wordt aan de Engelsche bladen gemeld voer en prijzen als volgt: 18 paarden f150375; dat wanneer de noodige financioele steun kan worden 25 koeien en osson f275450; nuchtere kalveren verkregen, door Zwitsersche berggidsen een poging f 12—32; 123 vette schapen f48—53.50; 40 lammeren zal worden gedaan de Mount Everest te beklimmen, f2833; vette varkens f6080; 145 biggen, 10 w. Zij zullen onder leiding staan van een bekend Zwit- f 914. sersch Alpinist, die ook in het Himalayagebergte wel thuis is. Alleen de beste gidsen en daarbij alleen man nen van- om en bij de 30 jaar zullen voor de expedi tie worden uitgekozen. GROOTE HITTE IN ENGELAND. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 14 Juli. Schotsche muizen f5.10 a 7.20, koksi- anen f 5.40, duken f 4.30, schoolmeesters f 5.60, drie lingen f 2.30 a 3.90, kleine f 1.30 a 1.40. Spereie- boonen f50. Peulen f3.90 a 4, alles per 100 Kg. Bos- In het geheele land is het gisteren buitengewoon wortelen f 2.40 a 3.20 per 100 bos. Bloemkool f 7.80 warm geweest. Wel waren er plaatselijke regen- a 14 60> 2e soort fl.90 a 3.50 per 100 stuks, buien, doch deze konden de temperatuur slechts voor Aanvoer: 214400 Kg. aardappelen, 11 Kg. spercie- korten tijd verlagen. Gisteren werd een maximum boonen> 70 Kg. peulen, 1070 bos wortelen, 2230 stuks thermometerstand waargenomen van 87 graden in bloemkool, den schaduw.' ----- OCX1 Èuawtliu Vttix- IWIUUJ4 XL11J1 "WDUI/ XXA- UOV Volgende week dus tegen Sparta IV en dan maar Park- van sequoia. Houtvesters hebben op reer flink aangepakt, W .F.C. ers. xxr-n sen in den staat branden gemeld. Er is .«w* «w. Hierna kregen we het eerste elrtaJi van Vy.b.L. groot0 waarde aan hout vernield. Steden en boerde. in wnlrl ,10 IrowTviAATioT, ttou Hir QóivAnn m Ho HEVIGE BOSCHBRANDEN. IN CALIFORNIÖ. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de hevigste boschbrand, ooit in Californië voorgekomen, over een afstand van- twintig mijl woedt in het „National 700 piaat- voor een 't veld, de kampioenen van dit seizoen in de 2e klasse, tegen B.F.C. IL no. laatst in de 3e klasse. Het spel' dat W.F.C. ons heeft laten zien, was erbarmelijk slecht. Het was een heen en weer rijen worden bedreigd. EEN VESTINGMUUR INGESTORT. De Fransche bladen vernemen uit Athene, dat ten getrap van den een naar den ander, zonder dat .er 1 gevolge van de stroomende regens een oude vesting- ook maar voor een oogenblik eenig spel in zat. B. muur bij Salonlki, in de nabijheid van do barakken F.Ov werkte daarentegen zeer goed en combineerde der Grieksche vluchtelingen uit het Naburig Oosten, Volgende week W.F.C II—Sparta IVm en B.F. ingestort. Veertien C xsche vluchtelingen wor ging bracht geen bf olissing, zoodat er geloot moest worden. Moeder Fortuna was met B.F.C., die dus in de finale komt. Laat W.F.C. aan dezen wedstrijd; eens een Voorbeeld nemen om voortaan ook tegen lichtere olubs wat beter aan te pakken. Ten slotte kregen we N.V.V. IIIV.V.V. II Eerstgenoemde was geregeld de sterkste en won dan ook met 20. Volgende wees W.F.C. IISparta TV en B.F. 0. II—N.V..V. Hl, daarna de finale. BREEZAND. Zondag speelde B.F.C. I te Ouideshiis in de serie- wedstrijuen van D.O.S.K.O. tegen Voorwaarts en moest met 2—1 verliezen. B.F.C. 2 speelde te Wieringerwaard den serie- wedstrijd van den W.F.V.B. en wel twen W.F.C, 1. Deze match eindigde met 22 en B.F.C. won na den gedood, een twintig tri gewond. SPOORWEGONGELUK IN ZWITSERLAND. Uit Locarno, 14 Juli. Een trein, waarin zich een groot aantal toeristen bevond, is gedérailleerd, ten gevolge waarvan één persoon werd gedood en 30 ge wond. HET ONGELUK MET DEN EXPRESS STRAATS. BURG—PARIJS. Alweer heeft het spoorwegverkeer in Frankrijk eenige slachtoffers geëischt: hun aantal is zelfs groo- ter dan aanvankelijk werd gemeld: vijf.doodenj Om kwart voor vieren Zaterdagochtend, toen de express S:raatsburg—Parij9 met oen snelheid van 70 K.M. langs het stationnetje van Vitry-la-Ville, op 15 K.M. van Ch&lons-sur-Mame, raasde, liep hij op een t -J- goederentrein, die een nalatig beambte ten onrechte loting. Slechte door een penalty gelukte het W.F.C. op de lijn deed) manoeuvreeren. Met een» donderenden gelijk te maken, door B.F.C. steeds de leiding had. aiag schoven de wagens, die een groot aantal reizi- De prestaties van het tweede elftal zijn voor zeker den laatsten tijd schitterend. Mochten zij ver leden week den len prijs bij D.O.S.K.O. halen, thans staan zij er ook schitterend voor, daar W. F.O. 2 wel 'de zwaarste tegenstander is. Zondag speelde zij eerst tegen N.V.V. Hl. Stel lig belooft net tusschen deze beide jonge elftallen een pittigen wedstrijd' to worden en we hopen, dat de vriendschappelijke geest niet zal ontbreken. B.F.C. I kan in den laatsten tijd in velerlei gers uit den Elzas bevatten, in elkaar. De stoker werd onmiddellijk gedood, terwijl voorts een soldaat Vré- thevau. oèn wachtmeester en zijn vrouw uit Gormos- heim en een dertienjarige knaap uit Straatsburg aan hun wonden bezweken. Onder de ongeveer vijftien ernstig gewonden be vindt zich een Amerikaan, EEN SCHEEPSRAMP AAN DE IERSCHE KUST. Geloofd wordt, dat er zeventien personen zijn om, opzichten een voorbeeld aan ons 2de elftal' nemen., gekomen door het zinken van het stoomschip Lismo- B.F.C. 8 verloor thuis met 2—4 tegen H.R.C.-ad- re. uit Cork. nabij Waterford. Een overlevende redde spiranten; B.F.C. 4 verloor tegen Concordia 3 mot zich op een vlot en spoelde na een etmaal op 0-—L rond gedreven te hebben, op de kust aan. MEDEMBLIK, 14 Juli 1924. Aardappelen: Groote muizen f2.60 a 3.10, kleine muizen fl.50 a 2, koksche muizen f2.45 a 2.70, per 50 Kg. LANGENDIJKER GÏtOENTENVEILING. 14 Juli. Bloemkool, le soort f9.70 a 13.20, 2e soort f7.70 a 9 per 100 stuks. Wortelen f2 a 3.60 per 100 bos. Roode kool, le soort f 11.20 a 12.40. Tuinboonen f4.90 a 5.60, Aardappelen: schotsche muizen f 4.80 a 7.80, schoolmeesters f 5.20 aa 7.60, koksianen f5.40 a 5.60, ronde f 6.60 a 6.80, drielingen f2.10 a 4.20, kleine fl a 1.20, alles per 100 Kg. Aanvoer: 3400 .stuks bloemkool. 22150 bos worte len, 6100 Kg. roode kool, 75 Kg. tuinboonen, 355600 Kg. aardappelen. TEXEL, 14 Juli 1924. Texelsche Eierenveiling. Aangevoerd 22300 kip eieren. hoogste f 7.70, laagste f 6.50 per 100. 800 Eendeieren: hoogste f6, laagste f4.80. ALKMAAR, 14 Juli 1924. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd: 26 koeien en ossen f850 tot f510, 20 vette kalveren f120170, p. ned. pond fl.801.60, 39 nuchtere kalveren per stuk f1484, 640 vette var kens p. ned. pond r0.560.62. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Juli. Aangevoerd: 872 vette koeien, le kw. fl.201.80, 2e kw. f106 tot 1.20, 3e kw. f 0.84—f 1 per Kg., 20 stieren f 0.901.06 per Kg., 120 melk- en kalrkoeir-n f350500 per stuk. 108 vette kalveren, 2e kw. f0.90fl, 8e kw. f0.80 tot 0.90 per Kg., 67 nuchtere kalveren T1528 S>r stuk, 96 schapen f 4550 per stuk, 737 varkens, ollandsche, le kw. f 0.720.74, 2e kw. f 0 70 - 0.72. 8e kw. f 0.66—0.68 per Kg., Overz<whe en Geldersche le kw. f 0.72—0.74, 2e kw. f 0.70—0.72 per Kg., 39 paarden f150800. WINKEL, 14 Juli 1924. B Aalbessen 'f1222, kruisbessen f47, frambozen f 25-40, ardbeien f 1523. aardappels, f 2—4. len f86.50, doppers f45, sniiboonen f* IS-21, slaboonen f1825, tuinboonen f0.601 40, alles p*r zee 100 pond Wortelen f 34 per 100 bqs. Komkommers f 1012, bloemkool f 819 per 100 stuks.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6