Alllltd Bitlis- Raad Winkel. Woensdag 23 Juli 1924. Uitgevers i N.V, v.ö. TRAPMAN Ge., ScSiagen EERSTE BLAD. SCHAKER 67ste Jaargang. No. 7472. COURAST. Dit blad verschijnt viermaal per weok: Din9dag, Woensdag, Donder dag en Zatordag. Bij inzonding tot 's morgens 8 uur, wordon Adver- tonliön nog zooveel mogelijk in hot oorstuitkomend nummer goplaatst. POSTREKEN4NO No. 23330. INT. TELEP no. 20 Prijs por 3 maandon fl.05. Losso nummers O cont. ADVEnTEN- TIöN van 1 tot B rogols f 1.10. iodoro cogol moor 20 cont (bowijsnoi inbogropen). Grooto lottors wordon naar plaatsruimto borekond. dit nummer bestaat uit twee bladen. Vergadering van den. Raad op Dinsdag 22 Juli 1924, des morgens half tien- Afwezig de heer Van Wijk. Voorzitter de heer J. Hoornen Hz., burgemeester, secretaris de heer A. de Ridder. Na. opeüing volgt vaststelling der notulen. Medegedeeld wordt dat aan het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier is gevraagd als standplaats voor woonwagens te mogen aanwij zen een gedeelte van den Westfrieschen dijk. Het Hoogheemraadschap kon op dit verzoek niet ingaan en thans is als standplaats aangewezen de weg Winkel—Lutjewinkel, achter de boomen, tusschen de dammen van het land van Schoorl en Pluister. De opbrengst van het verkochte puin bedroeg f 183.75. De reparatie van de loopbrug over de Kromme Gouw is opgedragen aan Jn. Smit, die het werk nog niet heeft uitgevoerd. De heer Kamp vraagt of het een belangrijk0 her stelling is, en de heer Spaans antwoordt van niet zoo erg. Ten aanzien van de premiën voor verzekering van loon is geinformeerd bij de Maatschappij West-Fries land, Onderlinge Hulp bij Ziekte te Nieuwe Niedorp en de Haarlemsche Onderlinge. De maatschappij „West-Friesland" was de meest geschikte en daarvoor is te rekenen: 100 loon uit- keering gedurende 13 weken per 12 maanden f281.90, 6 weken per 12 maanden f 245.14, 70 loon uitkeering gedurende 13 weken per 12 maanden f202.24, 6 we ken per 12 maanden f 177.72. De maatschappij te Nieuwe Niedorp is niet te ge bruiken, omdat een te groot deel van. het personeel boven de 50 jaar is en daar niet wordt opgenomen. B. en W. meenen, dat. waar de laatste jaren, uit gezonderd het ziektegeval dat met de vorige wijkver pleegster is voorgekomen, ziektegevallen van eenigen duur sporadisch voorkomen en ook niet altijd vervan ging noodig is geweest, de uitgaven daarvoor ver be neden het bedrag blijven, dat nu per jaar vast uit getrokken zou moeten worden. Zij stellen dan ook voor niet- tot verzekering over te gaan, maar de ri sico voor de gemeente te laten. Voorzitter deelt nog mede dat wanneer het perso neel der gasfabriek bereid! is de helft der kosten bij te dragen, het verzekerd zou worden bij Nieuwe Nie dorp. Spr. heeft jrehoord dat het personeel dit aan bod geaccepteerd heeft. Zonder bespreking besluit de Raad! overeenkom stig het voorstel van B. en W. Bij een 5-tal firma's is geinformeerd naar de kosten van vernieuwing van de Raadhuisbrug. Aangezien de N.V. Enkhuizer betonijzerbouw v.h. A. Last en Zoon voor f650 geheel afgewerkt, do meest aanne melijke opgave deed, is hot werk aan die firma ge gund. Zoo spoedig mogelijk na de kermis zal met de vernieuwing worden begonnen .en do vernieuwing van deze brug en de bruggen van den Oosterpolder zal onderling zóó worden geregeld dat een dure hulp brug niet noodig zal zijn. Het schoolplein leent zich er trouwens ook niet voor daar het verkeer over te leiden. De levering van leermiddelen voor de beide scho len is gegund aan de firma Gebr. Groot voor f 649.87. Om den begrootingspost niet te overschrijden, moes ten voornamelijk voor de school te Wankel enkele nieuwe.leermethoden worden geschrapt en daarvoor zal bij, de begrooting 1925 rekening worden gehou den. De heer Brugman zou het niet zoo erg vinden als de begrootingsposten wat werden overschreden, in dien bleek dat goed onderwijs aanschaffing van be paalde leermiddelen noodig maakte. Voorzitter wijst er op dat B. en W. niet zuinig zijn met de aanschaffing van leermiddelen. Men kan nu wel telkens wat nieuws gaan nemen en het oude weg doen, maar dan kan men wel aan den gang blijven. Bovendien. B. en W. zouden de goedkeuring moeten vragen op overschrijding der posten, want anders komen zij in moeilijkheden met Ged. Staten en kun nen zij voor die meerdere uitgaaf aansprakelijk wor den gesteld. Nadat nog is medegedeeld dat over de schrapping der posten overleg met het hoofd der school is ge pleegd, gaat de heer Brugman accoord met de mede- deeling. Voor het begraven en onschadelijk maken van af gekeurd vleesch, hebben B. en- W. een snees grond gehuurd: van C. Wit Jz. voor f 15 per jaar en vragen zij daarop de goedkeuring van den Raad. De heer Breebaart vraagt of de plaats niette dicht in de bebouwde kom ligt, en de heer Kamp acht d© plaats juist te dicht bij de huizen. De heer Spaans hoopt dat de cadavers nog eens naar de gasfabriek zullen worden vervoerd, om daar verbrand te worden. Een dergelijk woorstel is al eens afgestuit op de kosten van vervoer. De heer Breebaart meent dat die meerdere kosten niet veel zullen bedragen, vervoer heeft toch reeds plaats, en geeft in overweging te trachten een over eenkomst mat de gasfabriek te treffen. De heer Brugman zou een dergelijke regeling ook toejuichen ten aanzien van de cadavers te Lutje winkel. B. en W. zullen nagaan of een regeling te treffen is in den geest als hier besproken. De kosten van het dempen van de sloot voor de school te Lutjewinkel en van een afscheiding te voorzien gedeeltelijkn-an steen, zullen bedragen f720. Waar B. en W. tegenover deze uitgaven geen ont vangsten kunnen stellen, wordt voorgesteld dit jaar niet tot uitvoering over te gaan, doch bij de begroo ting 1925 er gelden voor uit te trekken. Goedgevonden. B. en W. hebben ook een onderzoek ingesteld, zulks op verlangen van den Raad, naar de kosten van een overdekte rijwielbergplaats, teneinde te voor komen, dat de fietsen in de schoolgang of in het gymnastieklokaal worden geborgen en beschadiging der muren veroorzaken. De kosten worden geraamd op f214.37. Uitstel tot 1924 zou tengevolge hebben, j dat gedurende den aanstaanden winter geen voor ziening zou zijn getroffen en B. en W. stellen dan ook j voor dit werk wel te doen uitvoeren, i De heer Breebaart vraagt of er geen ruimte in het gymnastieklokaal is, waarop de hr. Kriek antwoordt, dat reeds meermalen is geklaagd over het stof in het gymnastieklokaal. Bij berging van fietsen zal dat nog erger worden en daarom vindt spr. het geen ge- wenschte toestand. De heer Kamp vraagt of er geen andere berg plaats is voor de brandspuit, want hij zou lieven? geen nieuwe uitgaven doen. Voorzitter denkt niet dat goedkooper een and01"6 bergplaats zou zijn te# krijgen ©n de tegenwoordige bergplaats is midden in het dorp. Om geen nieuwe uitgaven te doen» kan men maar niet allws stop zetten. De heer Kamp oordeelt, dat de brandspuit ge borgen zou kunnen worden in het boerenhuis var. het Weeshuis, maar Voorzitter acht dit geen ge schikte plaats. Iets anders is het om het daar in te I richten tot waag. De heer Breebaart zou de discussies hierover i maar willen Sluiten. Spr. zou ook liever deze uit rf willen besparen en met dien wenk zouden en W. rekening kunnen houden. De heer Kamp acht het beter de brandspuit in het boerenhuis onder te brengen, dan het in te rich- ten tot waag. Als de afstand te ver is, geldt dlat meer voor het wegen, dan voor de brandspuit, want er wordt meer gewogen dan dat er brand is. Spr. I stelt daarom voor, de brandspuit in het boerenhuis onder te brengen. I Voorzitter zegt, dat dit dan in een volgende ver gadering behandeld kan worden. .De heer Kamp: Als de raad er nu voor is, kan het direct wel besloten worden. Voorzitter: Het is nu een onvoltallige vergade ring, Van Wyk is er ook niet en het is een belang- I rijke wijziging. De heer Breebaart denkt wel, dat B. en W. nu rekening zuilen houden met de uitgesproken wenschen. De heer Kamp echter, is niet zoo gerust ten aanzien van het boerenhuis. De raad heeft eerder al besloten het boerenhuis te verhuren en toch hebben B. en W. dat besluie niet uitgevoerd. Voorzitter: Dat is -onder goedkeuring van den Raad gebeurd, om het gevaar dat er menschen op straat zouden worden gezet. De heer Kamp zegt. dat dit niet waar is en B. en W. hebben dan ook als -huuropbrengst van het boerenhuis f 25 op de begrooting geplaatst. I Voorzitter herhaalt dat de raad goedgevonden heeft, niet tot verhuring over te gaan. 'Kr is gezegd, dat het weinig zou opbrengen en dat de gemeente het als bergplaats zou kunnen gebruiken. De heer Kamp: Dan hadden B. en W. met het voorstel bij den Raad moeten komen, om het be sluit tot verhuur in te trekken. Voorzitter: Dat weet ik nog niet. De heer Kamp: Dat weet heel goed. Voorzitter: Maar behalve dat, ben <ik het niet met U eens. De heer Kriek zegt, dat hij in B. en W. reeds eer der had aangedrongen op verhuur van het boe renhuis, maar toen is door den burgemeester en den secretaris gewezen op de weinige opbrengst, dat het ai oens verhuurd was voor fa in een hee| jaar. Toen is door ons gezegd: laten we het voor die f 5 zelf maar gebruiken. Spr. had op verhuring aangedrongen, omdat er iemand bij hem geweest was, die het huis Vilde huren. Voorzitter: Een opbrengst van f25, daaraan is niet te denken. De héér Kamp begrijpt dan niet, waarom het ooilege van- B: en W. f 25 op de begrooting plaatst. De heer Kriek: Maar daarom zijn de bui'gors nog biet verplicht het te geven. Spr. is het eens met den heer Kamp, dat het wel eens geprobeerd kan woi-den, het huis te verhuren. Waarom het nog niet gebeurd is, weet ik niet. Voorzitter: Dat weet U wel, Spr. ontraadt het, het gebouw te verhuren. De heer Breebaart geeft in overweging, het ge bouw te benutten voor de brandspuit. We besparen dan direct al een rente van f 10 a f 12. Voorzitter vindt het gebouw te ver af, -waarop .de heer Breebaart antwoordt, dat. dan de menschen buiten de kom slecht af zijn, die verbranden dan allemaal. Laten we, zegt spr. er niet verder over praten, de raad heeft nu zijn wensch te kennen ge geven, kunnen B. erf W. zich daarmee niet ver eenigen, dan kan er in de volgende vergadering over beslist, worden. De discussies over dit punt Zyn hiermee geëin digd. Het maken van een bebonschoeiing langs den tuin van de onderwijzerswoning te Winkel zou, blijkens mededeelingen van den heer Vis moeten kosten f280. Waar het hoog noodig- is, de schoeiing te vernieuwen, en een betonschoeiing als het meest I afdoende wordt beschouwd, stellen B. en W. voor, I dit werk t e doen uitvoeren. Den heer Breebaart komt dit bedrag zeer hoog j voor. I De heer .Kamp informeert naar de kosten van een houten .schoeiing. i Voorzitter zegt, dat daarvan geen koeten-opgaaf I is yerstrekt. Bij administraties wordt de voorkeur gegeven aan betonbouw. De heer Kamp: Waarom, wordt het daar gemak kelijker betaald? I De heer Brugman heeft als totaal-indruk dat de schoeiing verwaarloosd is en vraagt of er jaarlijks 1 geteeid wordt. Voorzitter: Neen, dit is de eenige schoeiing. We kunnen informeeren wat een houten schoeiing kost. De heer Kamp merkt^by de verdere bespreking nog op, dat z.i. het kléine onderhoud beter nage zien moet worden, een opmerking waarmee Voor- j zitter het niet geheel en al eens is, maar dat ge beurt, zegt spr., wel meer. B. en W. zullen informeeren wat een houten schoeiing kost. B. en W. deelen vervolgens mede. dat de kosten van schoolbouw te Lutjewinkel hebben bedragen f5195 28. dat daarvoor beschikbaar was 15269.05, zoo dat de kosten f75 77 minde? hebben bedragen. De verbouw van het raadhuis heeft bedragen f 11134,87beschikbaar was f 6051.12^, de meerdere VAN RIJSWIJK'S Schoenhandel Schoenmakerij levert altijd waarde voor nw geld. Prima waterdichte schoenen 16.00. kosten bedroegen f5083.75, als gevolg van besluiten tot wijziging van het oorspronkelijke plan, benevens verschillende voorzieningen, welke bij het sloopen ncodig bleken te zijn. De meubileering en gasinstal latie is gebracht op de betrekkelijke begrootings posten, welke zijn overschreden met f845.59. De heer Breebaart informeert of voor de meerdere kesten geleend zal moeten worden. Voorzitter zegt, dat de juiste cijfers van de reke ning 1923 nog niet bekend zijn en de secretaris vult deze mededeeling aan door te zeggen, dat de gewone dienst een batig saldo zal geven, de buitengewone dienst zal met een nadeelig saldo sluiten. Ten op zichte van de persoonlijke aansprakelijkheid van B. en W., dit betreft overschrijding van de uitgaven van den gewonen dienst. Voor de meerdere uitgaven van den buitengewonen dienst, daarvoor zal kunnen worden geleend, behoudens de opmerkingen die Ged. Staten er over kunnen maken. De kosten van onderhoud der wegen hebben totaal bedragen fl8243.00H, beschikbaar was f17493.-—, zoo dat de meer-kosten bedroegen f 745.00^. Waar in een vroegere vergadering mededeeling werd gedaan dat een deel der commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling was voor opheffing van dit instituut, wordt thans meegedeeld dat de com missie na een bespreking met den directeur der Centrale Arbeidsbeurs te Helder tot de conclusie is gekomen, dat opheffing niet gewenscht is en inmid dels een dubbeltal noemde ter voorziening in de va cature van correspondent. B. en W. wijzen er op dat de arbeid dier commis sie tweeledig is, n.1. de arbeidsbemiddeling en de werkloosheidsvoorziening. De arbeidsbemiddeling heeft in 1923 gekost f133.10, waarin door het Rijk f 40.— wordt bijgedragen, de werkloosheidsverzeke ring heeft in 1923 gekost f 162.02. Voor 1924 zal dit minder bedragen door opheffing van de afdeeling Winkel van de Vereeniging van Arbeiders in het Landbouw-,"Tuinbouw- en Zfuivelbedrijf. i balten t MiiaaA(i€enpii°'9eea 11 MgJ Sf gjj direct Akker's KIoos ter balsem - er op doet. Wrijf wat op Uw huid, A tt dan laten de insecten U met rost. B. en W. hebben nog geen benoeming van een cor respondent gedaan en wenschen allereerst een uit spraak van den Raad of het gewenscht is het insti tuut al of niet te laten voortbestaan. De te maken kosten komen h.i. slechts aan enkele personen ten goed, di^ gewoonlijk goede loonen verdienen en er op rekenen moeten eiken winter enkele weken werkloos te zijn. De heer Brugman is in beginsel voor het bestaan van dergelijke instituten, maar waar blijkt dat dit instituut in onze gemeente nagenoeg geen levensvat baarheid heeft, kan spr. met het ooreLeel van B. en W. meegaan. De heer Dekker beaamt dat er weinig belangstel ling is, maar wil toch de zaak niet aan kant zetten. Spr. zou dan echter liever hebben dat het bureau werd gevestigd op de gemeentesecretarie en wijst er op, dat de vorige correspondent voor elke zaak een tocht naar het gemeentehuis moest maken. De heer Kamp wilde liever het instituut opheffen, maar waar uit de mededeelingen van den directeur der Centrale Arbeidsbeurs bleek dat opheffing niet kan, heeft spr. er zich bij neergelegd de commissie in stand te houden. De heer Kriek is ook voorstander van dergelijke in stituten, maar waar er zoo weinig gebruik van wordt gemaakt, oordeelt hij dat momenteel do ge meente gerechtigd is een dergelijke uitgaaf voor de gemeente te besparen en het instituut od te ruimen. De heer Spaans sluit zich bij het gesprokene door den heer Kriek aan. Voorzitter wijst nog eens op de kosten voor de ge meente en het komt ten goede aan arbeiders wier vak het meebrengt, dat zij 's winters een poos werk loos zijn en in den anderen tijd van het jaar dan ook een flink loon hebben. De heer Kamp deelt niet het gevoelen van den Voorzitter dat de bouwvakarbeiders 's zomers ge noeg verdienen om voldoende over te houden voor den winter. Bij spr. geeft de weinige belangstelling den doorslag- De heer Dekker informeert hoeveel maal gebruik gemaakt is van het instituut. De heer Kamp antwoordt van vorig jaar 9 maal en de heer Dekker blijft dan ook het bestaan van het bureau bepleiten. De Raad evenwel beslist met 5 tegen 1 stem dat het bureau zal worden opgeheven, tegen opheffing stemt de heer Dekker. Voorzitter zegt dat dan maar zal worden afge wacht wat de directeur der Centrale Arbeidsbeurs zal doen. Ingekomen is een verslag van dé gascommissiever- gadering van 24 April 1924. De heer Van Wijk komt ter vergadering. Het aandeel in de winst der exploitatie van nood woningen is voor het Rijk f 183.55, welk bedrag is gestort. Ged. Staten keurden goed de regeling met buiten gemeenten tot toelating van kinderen tot de scholen in deze gemeente, en het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening van f 4000. De subsidie in de wijkverpleging zal over 1923 bedragen f393.24. Ingekomen is een afwijzende beschikking op een reclame van den heer Poortermans, tegen zijn aan slag als forens in deze gemeente. Processen-verbaal zijn ingekomen van de kasop- nemingen bij den gemeenteontvanger en administra teur van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Ingekomen is de geneeskundige verklaring van de wijkverpleegster en de mededeeling van den heer Jarings, dat hij zijn benoeming tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim aanneemt. De heer Jb. Korff heeft zijn benoeming tot arbeider bij het tonnenstelsel aangenomen. Diverse ingekomen verslagen liggen voor de leden ter inzage. Opnieuw komt aan de orde de stemming over het voorstel-Spaans om aan de Banne te verzoeken de bijdrage in het onderhoud! der wegen te verhoogen van f2— op f3.— per HA. Over dit voorstel staakten vorig maal de stemmen. De heer Breebaart zegt vorig maal niet aanwezig geweest te zijn, doch zal niet over dit voorstel dis cussieeren. Alleen wil het bij spr. er niet bosi in dat er geen besluit tot een overeenkomst tusschen ge meente en Banne bestaat en daarom zou spr. willen dat eens werd onderzocht welk besluit vroeger is ge nomen. Da secretaris deelt mede, dat in het archief al hier gezocht is naar een dergelijk besluit, maar er is niets te vinden. Wel is gebleken, dat in hot begin van 1800 de kosten der wegen reeds de kosten van de huishouding der gemeente overtroffen. We hebben ons tot Ged. Staten gewend met het verzoek aan de Provinciale Griffie een onderzoek te doen instellen, maar tot nog toe is geen antwoord ontvangen. Waar hier tot 1800 de archieven zijn nagegaan, zal daar het onderzoek een heele tijd vorderen. De heer Breebaart meent zich als kind nog te her inneren, dat de oude heer Melchior zich verzet heeft tegen het in onderhoud nemen der wegen door de gemeente. Voorzitter zegt dat het mogelijk ia dat de heer Breebaart zich vergist met de overname van den Scheidingsweg. De heer Breebaart blijft het eigenaardig vinden, dat Winkel in dit geval een uitzondering maakt bij andere gemeenten. Het voorstel-Spaans wordt tenslotte aangenomen mot 43 stemmen, tegen stemden de heeren Kriek, Brugman en Van Wijk. Vastgesteld worden de pensioengrondslagen van onderwijzers bij het vervolgonderwijs. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f 160. Op verzoek verkrijgt de heer El Dekker ontheffing van aanslag in schoolgeld. Na toelichting door den secretaris wordt het ver- menigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomsten belasting 19241925, evenals vorig jaar, weer bepaald op 12. Naar aanleiding van enkele bemerkingen door Ged. Staten wordt vastgesteld gewijzigde ge- meentebogrooting over 1924. Waar Ged. Staten opmerkten, dat de begrooting te laat was ingezonden, vraagt do heer Breebaart of dat de oorzaak is, dat God. Staten de begrooting 6 maanden te laat terugzenden.- Voor het vervolgen van achterstallige belasting betalers, is het noodig dat de gemeente een deur waarder heeft en hoewel aanvankelyk gedacht werd, te kunnen volstaan met een» enkele vervolging per keer te betalen, blnkt dat dit niet zal gaan, omdat geen deurwaarder bereid is te vervolgen. De gemeente-veldwachter is nu bereid gevonden, een benoeming te aanvaarden, wanneer daara&n, ge zien het onaangename werk, een behoorlijke oe- looning wordt verbonden. B. en W. stellen voor, het salaris daarvoor te bepalen op f150 per jaar. De heer Kamp betwyfelt of de heer Van Dijk be voegd is, vervolgingen in to stollen, doch Voorzitter zegt, dat wanneer hij daarvoor beëedigd ia, vfeL De heeren Breebaart, Kamp en Van Wyk wijzen er op, dat nu de inning van hoofdei ijken omslag door het rijk gebeurt, de vervolgingen slechts be treffen do schoolgeld-aanslagen en die der honden belasting. Men acht het niet gewenscht, voor die enkele achterstallige postjes een yaato jaarlyksche uitgave van f150 fce doen. De heer Dekker zou nog eens met Van Dijk willen onderhandelen, over oen regeling van be looning por vervolging. Door den secretaris wordt toegelicht, dat de ver volgingen nn inderdaad betreffen de schoolgeld- aanslagen en hondenbelasting. Van hot schoolgeld. 1923 zyn er 5 achterstallige, by 1 or van holpt geen enkele vervolging, terwijl 2 personen het onaangen naam zouden vinden, als ze wisten dat ze op de lyst van nalatige betalers staan. Door den Voorzitter wordt nog eens gewezen op den drang die de raad steeds hoeft uitgeoefend op B. en W. om vervolgingen in te stellen. Na eenige bespreking wordt dit punt aangehou den, om straks m comité verder te worden behan deld Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting over 1923 tot een bedrag van f 5362.95, af- en overschrij vingen tot f 4172.241/j en besloten tot het doen van betalingen uit den post onvoorziene uitgaven tot een bedrag van f 953.07. Voor de benoeming van zetters, periodiek aftre dend de heeren K. Breebaart Jz. en S. Kriek, worden do volgende voordrachten samengesteld: va- cature-Breebaarfc: 1. K. Breebaart Jz., 2. P. Schaap; vacature-Kriek: 1. S. Kriek, 2. K. Zeoman. By de rondvraag informeert de heer Van Wyk naar een circulaire, waarover voor 1 September een besluit moet worden genomen. De secretaris zegt, dat hot betreft een Prov. Blad, dat nog by B. en W. in bespreking moet wor den gebracht. De heer Van Wyk zegt, als het dan maar geen 2Va maand duurt, voor we weer vergaderen. Voorz. zegt toe, dat dit niet het geval zal zyn. Do heer Van Wyk informeert dan verder naar de proef met de stofbestryding van den weg Nieuwe NiedorpWinkel. Voorzitter antwoordt, dat het gevoelen van B. en W. is, dat het te kostbaar is en hot daarom niet wensch el ijk is, ermee door te, gaan. Do heer Van Wyk vestigt dan do aandacht op de prooven die te Gouda en Nymegen zijn genomen, met het besprooien met teei^emulsie. Voorzitter zegt, dat er oen onderzoek kan wor den ingesteld. Do heer Van Wijk vraagt, hoe het staat met de telefoonaansluiting van ae wijkverpleegster.^ Voorzitter zal daarover mededeeling doen in co mité. Do heer Van Wijk acht comité-bespreking filet zoo noodig, doch Voorzitter zegt, dat straks wel zal blijken, dat comité-behandeling in dit geval beter is. Do heer Dekker vraagt of dus het personeel der gasfabriek bij ziekte verzekerd is. Voorzitter veronderstelt van wel. Van den di recteur heeft hy .gehoord, dat het personeel er ^>p ingegaan i9. De heer Dekker vraagt hoeveel de verzekering voor de fabriek kost.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1