Gemengd Nieuws. VOF T R a u Plaatselijk Nieuws. BOND VOOR STAATS PENSIONNEERINÖ. Gisteren heeft de Bond voor Staatspouslonneering te Amsterdam zijn jaarlijksche algemecne vergade ring gehouden, onder leiding van den heer C. van der Velden. Na goedkeuring van de jaarverslagen en van de begrooting, is als lid van het hoofdbestuur, in de plaats van don heer E. Posthuma, gekozen de heer Van der Valk. Vervolgens heeft de vergadering zich bezig gehou den met de behandeling van verschillende voorstel len betreffende het voeren van de propaganda en aangelegenheden van huishoudelijken aard. De voorzitter deelde mee, dat hij, na deze verga dering, aan zijn reeds eerder konbaar gemaakt voor nemen om af te treden, gevolg zou geven; niet om dat de sameüwerklng iets te wenschen zou laten, maar omdat het hem in het belang van den Bond voorkwam, dat niet steeds een zelfde persoon de lei ding in handen heeft. NIEUWE NIEDORP. Dinsdag 22 Juli hobben do Jongere schoolkinderen (behalve die dor hoogste klasso) hun JuarliJksch schoolfeest gehad. Zo hebben scholieren van schoolwijk I, kom dorp en wijk II (Moerbeek) maak- ton hot „uitje" gezamenlijk allen veol genoten. En geen wonder. Ditmaal toch'werd oen autorit ge maakt. Diverso autodienstondernemers maakten mot hunne groote „bussen" deel uit van het gezelschap. Wel 'ti half'dozijn, benevens een paar kleinere auto's, waarin een aantal volwassenen meereden voor bege leiding der kinderen. Men toerde naar Petten, van daar naar Kamperduin, waar de sinds langer dan twee jaren gestrande groote Engelsche Kruiser „Prince George" ligt en vervolgens werd het mooie Schoorl en Bergen opgezocht. Daarna was Alkmaar het doel en werd aJdaar aan de prachtige Herten kamp een bezoek gebracht. Opgewekt ging men omstreeks kwart over zeven uur 's avonds vandaar naar huis terug. TERDlEK. Zondac- en Maandag 20 en 21 Juli jl. werd alhier ten lokale van den heer L. van Dam de jaarlijksche kermis gehóuden. Verschillende kinderwedstrijden weiden 's Maan- dagsmiddags gehouden, met als uitslag: ËubriekHoutjesrapen: (meises), le pr. M. Borst; 2e pr. G. Haspels; 3o pr. G. Eriks; 4o pr. G. Ruig. Prystrokken, (meisjes): le pr. K. Besoo; 2e pr. G. Ruig3e pr. G. Eriks4o pr. M. Borst. Palingvangen, door jongens: le pr. Jb. Kui per; 2e pr. O. Borst; 3e pr. H. Blras; 4e jfr. Jn. Bolhappen, door jongens: le pr. K. Besoo; 2e pr. K. Haspels; 3e pr. W. Besoo; 4e pr. H. Borst. Fietsrijden met nindernissenle pr. G. Kasper, 2e pr. G. Barten, 3e pr. H. Bras; 4o pr. A. de Wit. Zakkenloopen voor dames: le pr. M. Lodder, 2e pr. G. Nieuwland, 3e pr. L. Butter. 's Avonds prysdansen: le pr. K. Vormer en Anna Bakker; 2e pr. Ali Mijta en M. Butter; 3e pr. M. Sopera en L. Butter; 4e pr. L. Wuis en Ca. van' Leyen. Gezellige algomeone 'danspartij tot besluit, ANNA PAULCWNA. Na het doorloopen van don driejarigen cursus der vakschool voor meisjes te Helder, ontvingen (bet getuigschrift: A. Stammes, H. J. v. d. Waal en I. Koseen. NIEUWE NIEDORP. Do heer M. Bobeldjjk alhier, is als Ioorling van de Middelbare Technische school voor Bouwkunde te Utrecht, geslaagd voor hot eindexamen als bouw kundige (met lof). VAN EWIJCKSLUIS. Tijdense en hevig onweer, dat hier Dinsdagmid dag woedde,- sloeg Ho bliksem aan de Van Ewycks- Vaart, ter hoogte van Meerweg op de telefonische geleiding. Van een der palen werden daarbij enkele splinters afgeslagen. VAN EWIJCKSLUIS. Dinsdagmorgen kreeg een bakschipper van de firma Van Iiattum en Blankevoort een klap^ van het stuurrad, welke zoo hevig aankwam, dat hij een gebroken arm opliep. VAN EWIJCKSLUIS. Een paar motorschepen met rijshout voor hert hier te maken verbindingskanaal tusschen de Van Ewijksvaart en het afwaterings- en scheepvaart kanaal zijn hier reeds aangekomen. Dinsdag lag het eerste daarvan reeds bij het stoomgemaal in lossing. KARDINAAL VAN ROSSUM. Met de Batavier 2 is Kardinaal Van Rossum, die ter eere van het Eucharehistisch congres ons land bezoekt, te IJmuiden aangekomen. De ontvangst was grootsch, maar zeer zeker was die overweldigend in Amsterdam. Stonden er in IJrhuiden honderden om dezen kerkvorst te begroeten, bfj het opvaren naar GEMEENTE ANNA PATJLOWNA. do hoofdstad was de belangstelling te land, doch OndertrouwdAntje van IJ zendoorn en Harm vooral te water zeer groot. Het wit-geel der pause- Hopman. lijke kleuren prijkte op tientallen gepavoiseerde Ondertrouwd: peen©, vaartuigen, op ranke motorbootjes, lichtersschepen, Overleden: Arij Nioase, oud 79 jaar, eohtgen. van motortjalken; op stoomers van tal van binnenvaart- A. Brouwer. Jacob Jongejans, oud 55 a^r, eohtgen. lijnen, en op nog veel meer dat drijfbaar was. van E. van Trigt. Als die R.-K. „Eereflottille" in de nabijheid kwam van de „Batavier II", klonk forsch, en dikwijls mooi de stemmen van geoefende kerkzangers waren I herhaaldelijk duidelijk te onderkennen het beken de lied van wijlen dr. H. J. A. M. Schaapman: „Aan U, o Koning der Eeuwen 1" Van.andere vaartuigen, waarvan de priestersstem- HOOFDSTUK XXXVII. Hoger Sands had zichzelf de laatste dagen niet gekend. Zijn vrouw had goed in hem gelezen. Soms was hij met opzet wreed. Soms wilde hij' zien hoe veel zij verduren kon zonder te breken. En toch voelde hij. dat; als zij gebroken was, hij geen weer stand zou kunnen bieden aan zijn verlangen pm haar in zijn armen te nemen en haar vergiffenis te 'schenken. Toeni hij zich dien avond voor het diner kleedde, hoopte hij, dat ziji hem zou laten halen of bij' hem komen zou, om hem te bekennen, dat de parelen weg waren, dat zij ze gegeven had aan O'Reilly, dien zij vroeger liefgehad had, doch thans niet meer. Maar zij liet hem niet roepen en zij kwam niet. Zij bleef brutaal tot hot laatste oogenblik. Hij' had kunnern weten, dat zij dat doen zou, ofschoon hij haar naar haar kamer gebracht had, om haar nog oen gelegenheid meer te geven. Om half acht was hij klaar, maar hij wachtte kalm tien minuten. Dan liep hij naar zijn deur mot het plan om een eind to maken aan de zaak. Maar met zijn hand reeds aan' de deurknop bleef hij staan. Hij dacht, dat hij een vrouwenstem hoorde zeggen: „Mag ik binnen ko men?" Het was In werkelijkheid <\q stem van Miss Blackbume. Zijn geprevelde commentaar op een van zijn en Beverley'» gasten, die hij verdacht de indringster te zijn, was verre van vleiend. Misschien zou het ech ter beter zijn zijn vrouw niet alleen te vinden. Hij zou Beverley nog een paar minuten geven om zeker te zijn, dat zij haar japon aan had, vóór hij: het koor van wederkoerige bewondering ging verstoren, maar de tegenwoordigheid van niomand, wie dan ook. zou hem beletten de vraag te stellen, die hij van plan was te stellen: „Waar zijn de parelen?" Precies om acht minuten vooy achten hield hij op met het heen en weer loopen door zijn kamer en bleef hij weer voor do deur staan. Vóór hij1 dia ech ter openen kon, werd er op do deur getikt een tikken als van Beverley in gelukkiger dagen. „Zou zij toch van plan zijn mij ten slotte de waarheid te zoggen?" vroeg hij' zich af en hij' hoorde zich werktuigelijk zeggen: „Binnen!" Beverley kwam binnen. Rogor's kamer was vol licht en toon zijn vróuw binnentrad, knipoogde zij even. Zij glinsterde van het hoofd tot de voeten als een ijsfee onder een brandende zon. Zij droeg een diadeem van diamanten rozen, om haar middel een met diamanten bezaaid ceintuur, op haar schoenen diamanten gespen, en om haar bloote blan ke hals en op haar jongen met jraas omsluierden boezem de parelcnsnoor der Koningin. „Ik dacht, dat je naar me zou komen kijken", zeido zij kalm. „Was je hét vergeten?" Tot antwoord staarde hij haar aan. Hij liep in de kamer terug en liet Beverley de deur dicht doen. Ziij stond glimlachend voor hom, maar als hiji haar glimlach geanalyseerd had, zou hij gezegd hebben, dut. die droefgeestig was. „Hoe vindt je, dat ik er uit zie?" vroeg zij, toen hij niets zeide. „Je bent toch niet teleurgesteldT" EEN LEEUWEN-INVAL. ■Pil w Naar uit Kaapstad wordt gemeld, lijden de bezit- men tioogop klonken,"luidde de zang:* „Roomschen ters van landerijen langs de Zuidzijde der Sabie blijven wij, in strijd en in den doodt" I.Game Reserve in Transvaal ernstige schade door het Op de zwaar beladen driedekker Alkmaar van de verlies van vee, veroorzaakt dpor de nachtelijke Alkmaar Packet brachten tal van R.-K. priesters en roofpartijen van leeuwen. zangers op het Noordzeekanaal den Kardinaal een hulde. En hoe dichter bij Amsterdam, hoe grooter do belangstelling. Een groot aantal' booten, volge propt mot passagiers, kwamen don afgezant van den Paus toojuichon. Maar hot aantal menschen te water Men schat, dat niet minder dan 3000 leeuwen op het oogenblik de Reservo onveilig maken. PROCESSEN TEGEN DEN STAAT. Voor do rechtbank te Boedapest wordt thans een belangrijk proces gevoord van tweehonderd gewezen werd nog verre en verre overtroffen -door dio te j Hongaarsche krijgsgevangenen tegen den Staat. Do land. Langs de Westerdoksdijk en Do Ruyterkado eischers verlangen do uitbetaling van de door hen standen düizcmHon by (luizenen. Bij' do Westerdoks- gomaakto kosten bij hun transport uit Rusland naar dijk lag do Volendammèr visschersvloot. En op die Hongarije. Destijds gaf do Hongaarsche regeoring den hoogte vorliet de Kardinaal do Batavier II en stapte met de transporten der Oostenrijksche krijgsgevan- over op do Eiland Marken en voer zoo tusschen de J genen belasten arts van het Zwitsersche Roode Kruis vloot van schepen, dichtbezet door-zijn geloofsgenoo- i te Wladiwostok opdracht, alles te ondernemen tot te- ten door, naar den Dokkumorstdiger. En toon do boot rugzouding van de daar verblijvende Hongaarsche in het gezicht kwam, steeg uit die duizenden toe- krijgsgevangenen. De transportkosten, zoo werd in de schouwers één gejuich en gejubel op. volmacht gezegd, zouden den krijgsgevangenen wor- Tegen half acht stapte de Kardinaal aan wal. Toen den vergoed. Alle gevangenen droegen hierop den het vaartuigje vlak langs de kade voer, zette de mu ziek de Paus-marsch in. Veel zakdoeken wuifden, tal van geestelijken knielden. Zoodra de boot was gemeerd legden twee Volen- dammers de loopplank uit. Kardinaal Van Rossum is vroeger pater in Volendam geweest. Zijn oud- parochianen hadden er prijs op gesteld hem1 op deze wijze hulde te brengen. Onder het gejuich der menig te ging mgr. Cal lier aan boord. Hij geleidde den kar- Roode Kruis-arts 300 yen of 2100 frank af, en werden naar Boedapest teruggebrach.t Ofschoon hun daar bij de plechtige ontvangst andermaal werd verzekerd, dat hun de transportkosten zouden worden vergoed, bleef de regeering tot dusverre in gebreke. Daar stappen bij de autoriteiten geen resultaat oplever den begon men met een proefproces tegen den Staat, dat door den deelnemer aan het transport in alle instanties werd gewonnen. Toen hierop echter de dinaal naar het paviljoen, waar zich ook de leden Staat nog niet tot uitbetaling overging, hebben 200 van het gevolg, de bisschoppen en de verdere gasten verzamelden. Op zijn weg van de boot naar het paviljoen groette de kardinaal hen, die op den wal stonden geschaard. De begroeting duurde maar kort. De bisschop van Haarlem prak slechts enkele woorden van welkom, waarna hij de kardinaalsring kuste en de pauselijke zegen ontving. Ook de andere bisschoppen hebben den ring gekust. In een stoet van wel 30 rijtuigen, werd naar de Willebrorduskerk gereden. De Kardinaal 'zat in een gesloten clairance met statie bok, getrokken door vier paarden. De belang stelling van het publiek was zeer groot. Overal was een breede schare van toeschouwers. Heel Katholiek Amsterdam scheen te zijn uitgeloo- pen. Uit de menigte werd voortdurend met zakdoe ken gewuifd. Toch waren het blijkbaar niet alleen Katholieken, die naar den intocht van den Kardinaal kwamen kijken. Want af en toe klonken uit de me nigte minder vriendelijke uitroepen op. De kerk was in feestkleedij en werd daar door bisschop Callier het woord gevoerd, beantwoord door Kardinaal Van Rossum. De kerk was tot in -de uiterste hoeken gevuld en werden de ministers van Binnenlandsche Zaken cn Waterstaat daar ook opgemerkt. De Kardinaal zal nat, het congres nog eenogen tijd in cognito in ons land blijven. NOORDSCHARWOUDE. De heer M. M. Kaas alhier, slaagde fce Haarlem voor de Hoofdakte. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Op den rijksstraatweg AmsterdamBaarn is gis termorgen wederom een ongeluk gebeurd. Op net gedeelte tusschen Eemnes en Baarn liep een zevenjarig meisje, Elisabeth Gozijnse genaamd1, achter een hooiwagen. Toen zij den weg wilde over steken, werd zij door een auto, die geen ruimte moer had om uit te wijken, gegrepen. De kleine overleed kort daarna. EEN AANKLACHT TEGEN HET KAMERLID DUYS. Naar (men Aan het „Vad." mededeelt, beeft Jdjqr heer H. Schilthuizen, lid van het Verbond van Ao- tualisten, bij den officier van justitie te 's Graven hage een aanklacht ingediend tegen het kamerlid Duys wegens beleediging hem in het openbaar door den heer Duys aangedaan in de vergadering, welke de S.D.A.P. in het Alhambra-theater te 's Graven- hage heeft gehouden, naar aanleiding van don- moord op MatteottL „Je hebt die parelen na laten makenl" snauwde hij haar toe. Beverley kreeg een vuurroode kleur. Zij begreep' onmiddellijk wat hij bedoelde, maar zij' had niet zooveel martelingen doorgemaakt, om zich nu te la ten neerslaan. „Wat bedoel je?" vroeg zij, haar blikken strak op hem gericht en met opgeheven hoofd. „Dacht je soms, dat ik het niet wist? Ik heb het van het eerste oogenblik af geweten. Ik heb het bij toeval ontdekt. Ik heb altijd gehoopt, dat je me de waarheid zeggen zou. Wat je nu gedaan hebt is een lafheid". Beverley werd thans -doodsbleek. „Kan je paro len beoordeelen?" vroeg zij, Ijskoud. „Ja", antwoordde hij. Zij deed den parelensnoer af en wierp hem dien in zijn handen. „Kijk dan qf dit de parelen zijn, die je me gegeven hebt, of een imitatie?" Nauwelijks wetend wat hij deed liep hij naar een tafel, waarop' een groote electrische lamp stond, die schitterend licht gaf. Bevereley sloeg hem gade. Er was geen enkele emotie op zijn gelaat te zien. Ein delijk sprak hij. „Dit zijn echte parelen", zeide hij na een drukkende stilte. „En uit enkele kenteekenen maak ik op, dat het de parelen zijn, die ik voor je gekocht heb, de parelen der koningin. Als je me je woord geeft, dat je ze, nadat je ze van mij ge kregen hebt, niet aan Justin O'Reilly hebt gegeven, zooals ik geloofd heb, (tan zal ik je op mijn knieën om vergiffenis smeeken, dan zal' ik „Stil! Er wordt geklopt!" viel Beverley hem In de rede. Het was Léóntine; zij bleef op den drempel staan. „Zou Madame zoo goed willen zijn om in de gang te komen?" vroeg zij. Toen Beverley naar de deur kwam, liep zij1 terug en eerst toen zij op eeni- gen afstand van de deur bleven staan, zei de Fran- gaise: „Ik hoop, dat Madame het niet kwalijk neemt, dat ik haar stoor", excuseerde zij zich, „maar ik durfde het niet uitstellen. De dame, Miss Blackbunte heet zij, geloof ik, wilde weer naar de stad terug gaan, toen zij zich plotseling herinnerde, dat zij eon telegram voor mij meegebracht had. Ik maakte het open, maar ik begrijp er abeoluut niets van. Ik ken geen Stephen, maar „Stephenl" Beverley hijgde den naam uit en ruk te het open telegram uit de hand der kamenier. Zij las het en kreeg een flauwte. Met een gil trachtte Léontine hetwaggelende lichaam te grijpen, maar het eenige wat zij doen kon, was den val breken. Toen Hoger bij de deur kwam, zag hij Beverley op den grond liggen en de kamenier geknield naast haar. Hij lichtte zijn vrouw op, droeg haar in zijn kamer en legde haar op het bed. „Laat aan iedereen mededeelen, dat het diner een half uur uitgesteld wordt", zeide hij en deed dan de deur voor Léontine's neus dicht. Zij raapte het gevallen telegram op en ging weg om de orders van Roger uit te voeren. Wordt vervolgd. getransporteerden een aanklacht tegen den Staat in gediend. Deze wordt thans behandeld en zal nog door een van de overige 900 deelnemers aan het transport worden gevolgd. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS. Een vrouw te Kirkconnel (Ierland) zag dezer da gen een rondtrekkenden stoelenmatter, die klaarblij kelijk aaln de oorlogszenuwziekte, bekend onder den naam van „shellshock" leed. Daar de ongelukkige zeer veel gelijkenis vertoonde met een kennis der vrouw, zekeren James Macdonald te Mauchline, verleende ze hem gastvrijheid en zond inmiddels een dringend telegram naar genoemden bekende. Macdonald kwam spoedig naar Kirkconnel over en herkende den vreemdeling als zijn eigen broeder, eertijds kanonnier der koninklijke veldartillerie op het Westfront, die in Januari 1917 als „gesneuveld in Frankrijk" was gerapporteerd. Bij. onderzoek bleek, dat da naam W. Macdonald op 's mans arm getatoeëerd was. De ongelukkige weet zich in heldere oogenblikken een en ander uit zijn soldatenleven te binnen te bren gen, zoo o.a. het feit, dat hij bij een granaatontnlof- fing onder een aardmassa werd, bedolven, daarna werd gered, als krijgsgevangene werd weggevoerd cn in .hospitalen werd verpleegd. Ook weet hij zich vaag gebeurtenissen en personen uit zijn jeugdjaren te herinneren. STORMEN EN STORTREGENS TE LONDEN. Uit Londen, 22 Juli. Een geweldige onweers- storm, die vergezeld ging van stortregens en hagel buien van ongekende hevigheid, heeft heden boven de stad en omgeving gewoed. Hoewel de regenval niet langer dan een half uur duurde, schat men, dat or meer dan Y duim water is gevallen. In vele wij ken stonden de straten blank, terwijl het verkeer op de districtsspoorwegen tijdelijk stopgezet moest wor den. Hoewel er groote materieele schade is veroor zaakt, worden er geen andere persoonlijke ongelukken gemeld, dan enkele verwondingen door voetgangers ópgeloopen ten gevolge van afwaaiende dakpannen en schoorsteenen. Ook uit verschillende andere gedeelten van het land. met name uit West Engeland en Leicestersïiire, worden in de afgeloopen 24 uur donderstormen ge meld. Boven het Kanaal ter hoogte van Folkestone heeft hedenmorgen een bijzonder hevige storm gewoed. Bij het eiland Wight is een waterhoos waaigenomen. EEN WATERHOOS. Het dorp Jels in Sleeswfk is door een geweldige waterhoos geteisterd. De daken werden yan de hui zen geslagen, een sfcoomdxaaaimolen, welke in heit dorp sfcona, werd opgenomen en boven pp een veel v era er gelegen boerderij geworpen, die met eén vreeseiïj'k gekraak ineen stortte. Ook veel vee werd gedood, doch mensohenlevens zijn niet te betreu ren. GESLAAGD. De leerlingen onzer U.L.O.school: Ant Roggeveen, Guurtje Roggeveen, Marie Kuypers, R. Rus, M. Beer- ling van Schagen en J. Klerk te Haringhuizen, zijn geslaagd voor het U.L.O.-exaraen A. C. Roggeveen eveneens leerling onzer U.L.O.-school is geslaagd voor het U.L.O.-examen B. De leerling C. Tekelenburg is dezer dagen geslaagd voor de 2e klasse (afdeeling Stuurlieden) der Zee vaartschool te Helder. Het is zeer zeker voor onze U.L.O.school een groot succes, dat alle leerlingen op 1 na voor hun examen geslaagd zijn. 2e ORGELGESPELING. Het programma der 2e Orgelbespeling Vrijdagavond half acht in de Herv. Kerk te geven door den heer Jan Zwart, bevat o.m "e Orgel variaties over een Kerkelijk feestlied w.n lux, het Angelus van Liszt, de 5e iSymphon.-» van Widor. GESLAAGD. Mej. S. Watertor alhier, leerlinge aan de Normaal school te Helder, is geslaagd als onderwijzeres. POSTDUIVEN. De Postduivenvereniging „De Luchtpost" alhier vloog Zondag J.l. van Lier, België. De duiven werden aan het station aldaar om acht uur losgelaten. i De aankomst was: 1. Duif van P. en H. v. d. Brink, 12.59.46 u. 2, Duif van K. Langendijk 1.02.45 u. 3 Duif van P. Oudejans, 1.10.32 u. 4. Duif van P. Oudejans 1.11.02 u. 5. Duif van F. Wiechmann 1.12.20 u. OCTOBER VERLOTING. De verloting van de Vereeniging tot Bevordering van den bloei van de October-Paardenmarkt, is wederom Koninklijk goedgekeurd. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Johanna,' dochter van Johan de Nijs en van Geertruida Laurina Kuiper. Ondertrouwd: Lammert Anneveldt, oud 29 jaar, brievenbesteller en Marijtje Keuri9, oud 25 jaar, zon der beroep, beiden wonende te Schagen. Overleden: Engelina Maria van Nuland, oud 29 jr. POLITIE. Verloren: eon paar pantoffeltjes; een vulpot lood; een kinderarmhand. ANNA PAULOWNA. Zondag speelde E. II fefen thuiswedstrijd tegen een Zeemeeuwen-combinatie van Helder. E. II, dat zeer onvoltallig uitkwam, moest verliezen, met 2— ,5, waarmede Z. meer kroeg dan haar toekwam. E. I trok met 9 /man naar Julianadorp om J.V.0. I klat -ook met verschillende invallers kwam, te bekampen. Ondanks do onvolledigheid word het toch een geanimoerden strijd, waaruit E. een over winning wist te behalen met 5—2. Bij E. violen do gebroeders van Maarsen het meest op: zij nomen alle 5 doelpunten voor hun rekening. Zondag zal hot voor E. eon mooien dag worden, Aan de scriewcxlstrijden zal worden deelgenomen door J.V.C... W.F.C. en B.F.C. Ook Maandag en Dinsdag zullen bijzondero attracties op het gebied van voetbal aanbieden. Voor verdere bijzondorhadon verwijzen wü naar de advertentie in net blad van a.s. Zaterdag. T ZAND. Zondag j.l. speelde Z.F.C. haar eerste seriewedstrij- dcn. Uitgenoodigd waren B.F.C. II, D.O.S.K.O. II en Concordia II. Om half twee stelden beide eerstge noemde elftallen zich op, waarbij D.O.S.K.O. de lei ding had en heeft gehouden met 3—0. Daarna speelden Concordia—Z.F.C. Eerstgenoemde was niet geheel volledig. Over den wedstrijd op zich zelf zullen wij maar kort zijn. Z.F.C. had de leiding met 9—2. Zondag 3' Augustus de finale, waar Z.F.C. dan uitkomt tegen D.O.S.K.O. II en B.F.C.—Concordia. WIERINGERWAARD. SERIEWEDSTRIJDEN WJW.B. Zondag werden de finales gespeeld van deze serie- 1 wedstrijden. Als no. 1 werd gespeeld door W.F.C. II tegen Sparta III. Het samenspel van Sparta was heel goed, waartegen W.F.C. ditmaal weinig had in te brengen. Het einde was dan ook 30 voor Sparta. Daarna kregen we B.F.C. IIN.V.V. II. Dit was een wedstrijd tusschen zwaar en licht gewifcht, waar bij B.F.C. winner werd met 1—0. In de verliezersfinale verloor W.F.C. II wederom door geheel gebrek aan samenspel. De kleine N.V.V.V.ers daarentegen speelden keurig samen, wat hun dan ook de overwinning bracht. Eindstand: was 3—1 voor N.V.V. De wedstrijd om den len en 2ea prijs is welver, diend door Sparta III gewonnen met l—O. WIERINGEN. Succes IM.F.C. I. J.l, Zondag kwam M.F.C. van Medemblik, verge zeld van een 150-tal ^upporters(sters), om met Succes alhier te kampen. Des namiddags 2 uur stel den de beide elftallen zich op, voorafgegaan dooi de muziek vereeniging „Harmonie" van Wieringen, die geheel belangloos meewerkte den wedstrijd op to luisteren. Toen er eerst een mo/rsch door Hippolytushoef ge maakt 'was, kwam de muziekvereeniging met een heele stoet aanzetten. - Om 2.30 uur floot de scheidsrechter, de heer Brus- ses van den Helder de beide elftallen in het veld. Succes was geheel volledig en. M.F.C. telde eenige invallers. Als ongeveer een kwartier gespeeld is, plaatst de M.F.C.-back den bal keihard in eijr-n doel. M.F.C. pakt geducht aan en is ook voortdurend in de meerderheid, doch weetdit niet, in doelpunten uit te drukken. Even een mooi staaltje van samen spel van de Wieringer voorhoede en de links-binnen plaatst den bal in het doel, doch de scheidsrechter annuleerde voor buitenspel. Na de rust kwam Succes er beter in. De rechtsbui ten van Succes speelde een mooie partij, eveneens de rechtsbuiten van M.F.C. Een corner op het Succes-doel, trapt de keeper de bal in eigen doel. 11. Als een M.F.C.man met den bal op het doel komt aanloopen, wordt deze gehaakt en de scheidsrechter kent terecht een pinalty toe, doch wordt door den keeper schitterend gehouden. Weer maakt de linksbinnen een buitenspel punt. Nog even heen en weer getrapt en de scheidsrech ter fluit einde en is de stlEnd 1—1. We hadden de M.F.C.ers een kleine zege toegedacht. Er waren ongeveer een 600 toeschouwers. KORFBAL. WironM.K.V. (3—5.) Na de voetbalmatch ging de muziekvereeniging „Harmonie" met de heele stoet naar het korfbalter rein. Als scheidsrechter Idema van Medemblik om 5 uur de twaalftallen in het veld fluit, zien we al direct bij' beide partijen eenige voetballers, die al een match gespeeld hadden. Al spoedig hooft Wiron de leiding en wordt spoedig vergroot. Even later maakt M.K.V. een tegenpunt. Na de rust maakte M.K.V. ge lijk, Spoedig is het 42 voor M.K.V. Wieron begon aanmerkelijk te verzwakken. M.K.V. maakt no. 5. Even voor het einde maakte Wiron hot derde tegen punt. Hierna einde en heeft M.K.V. verdient ge wonnen. Gaarne zien we de Medemblikkers nog eens terug. Het was een recht gezellige dag op het anders zoo rustige eiland. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. I speelde te Oude Niedorp tegen V.V.V. I voor den nederlaagwedstrijd en bezorgde de Oude Niedorpers een nederlaag met 110. N.V.V. III speelde te Wieringerwaard voor den seriewedstrijd en kwam met den derden prijs thuis. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag speelde V.V.V. I haar 4en neder- laagwedstrijd en wel tegen N.V.V* I V.V.V. verloor maar eventjes met 11—0. Zij speelde echter maar met 10 man, waaronder nog 3 invallers. OUDKARSPEL. Nederlaagwedstrijden D.T.S. D.T.S. kreeg (leze maal een flinke nederlaag te slikken van B.S.V. I uit Bergen. De achterhoede van D. was slecht op dreef, er werd veel gemist. Voor de rust was de stand 3—2 In het voordeel van B.S.V. Na de rust scoorde B.S.V. nog tweemaal, zoodat met 5—2 het einde komt. Zondag a.s. krijgt D.T.S. de laatste club van haar nederlaagwedstrijden on wel Sparta I van Schagen,, OUDESLUIS. Zondag j.l. had onder veel belangstelling do finale der seriewedstrijden van D.O.S.K.O. I plaats. Om 2 uur kwamen Concordia I en B.F.C. I in het veld. B.F.C. heeft 10 man in het veld, Waaronder een re serve-doelman. In een aardigen gelijk opgaanden wedstrijd gelukte het Concordia even voor hot einde het eenigste doelpunt te maken, zoodat C. won met 1—0 en hierdoor den 3en prijs en B.F.C. den 4en prijs behaalde. Om half vier kwamen Voorwaarts I en D.O.S.K.O. I in 't veld. D.O.S.K.O. wist voor de rust met For- tuna aan haar zijde viermaal te doelpunten, terwijl Voorwaarts na de rust éénmaal wist te doelpunten, alzoo moest Voorwaarts verliezen met 4—1, terwijl ze toch don geheelen wedstrijd niet in de minderheid is geweest. D.O.S.K.O. won zoodoende den len prijs, een zilveren lauwertak en Voorwaarts den 3en prijs. D.O.S.K.O. II won met 3—0 van B.F.C. III in de aeriewedstrijden van Z.F.C. I.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6