llllllü Hifi IJ- Mraiatit- Lnüintlil Raad Heerhugowaard. Zijpe en Hazepolder. 678te Jaargang. No. 7473. Uitgevers O, v.b. Go., Scb&gen Donderdag 24 Juli 1924. DU blad vorachijnt vlormaal por woolt: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag cn Zatordag. BIJ Inzonding tot 's morgons 8 uur, worden Advor- tontlSn nog zoovool mogollJU in hot ooratullkomond nummer goplnatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maandon f 1.05. Losse nummon 0 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols f 1.10, lodoro rogol moor 20 cont (bowijono, Inboprropon). Groot o lettors wordon naar plaatsruimto borokond. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmid dag met aanwezigheid van alle leden. De voorzitter opent met een kort woord de ver gadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De gewijzigde bogrooting dienst) 1924 is goed gekeurd terug gekomen. Bij gedane kasopname by den gemeente-ontvan- fer op 18 Juni was overeenkomstig de boeken in as f61024.74i/2/ Do goedkeuring is ingekomen op de neriing van een Va pet. op de inkomstenbelasting. Op een schrijven van de gemeenten Wierden enz. inzako forensenbelasting, wordt afwijzend beschikt, omdat de vereeniging van Ned. Gemeenten idit punt druk in behandeling heeft. De heer Kostelijk vraagt, wat de vereeniging in behandeling heeft. j j De Voorzitter leest desbetreffende mededeélin- gen voor. f Ingekomen is een schrijven inzake uitbreiding van net waterleidingnet naar de Kil en Rusten burg. Het bedrijf kan hiermee acooord gaan, doch zou daardoor het gedeelte Korteweg naar Rus tenburg willen laten vervallen. De heer Poland vindt niet goed, een ander deel, waar de bewonerfi de waterleiding ook wen- schen te laten vervallen. De heer Kostelijk: De Hasselaarsweg zal er ook wel overschieten, mijnheer de Voorzitter? Voorzitter: Ja, ik geloof het wel, er staan nog niet genoeg huizen.* De heer Kostelijk zou tevens willen schrijven, dat de tijd om plannen te maken voorbij is en dat er nu maar eens daadzaken moeten komen. Voor een groot deel zou in Juli onze gemeente van waterleiding voorzien zijn en er is nog geen buis te zien. welken indruk moeten we wel krijgen van iemand die aan het hoofid van een bedrijf staat? Voorzitter: De buizen, zijn onderweg. Van het gemeentebestuur van Alkmaar is een verbeterde regeling ingekomen, inzake het bezoek aan de handelsscholen. Van de N.V. Spoor Station-Dorp NoOTdscharwou- de is d erekening ingekomen, waaruit blijkt dat het dividend 2Vs pet. is. Aangeboden wordt de gemeenterekening, waaruit blijkt een ontvangst van f 175.472.961/2 en een uitgaaf van f 156.490.98, alzoo een saldo van f 18.981.98Vs. De rekening van het burgerlijk armbestuur geeft aan een ontvangst van f 9247.l6i/2, eQn uitgaaf van f8446.56, alzoo een saldo van f 801.101/2. De rekening van het electrisch bedrijf geeft aan een ontvangst van f 35.368.54, een uitgaaf van f 33.905.29Va, alzoo een saldo van f2063.32Va. Ingevolge opmerking van don heer Kostelijk deelt de Voorzitter mee, dat over Üe bestemming dier saldo's later beslist wordt. Ingekomen is een verzoek van de gymnastiek--' vereeniging „TA.V.EN.U.", om gratis gebruik van •het sportterrein, wat door B. en W. in nadere over- weging genomen is. Ze hebben aan de vereeniging een overzicht van hun finantieele positie gevraagd, waaruit blijkt, dat door hen wordt geraamd te ontvangen f781.50 en uit te geven f769, zoodafc een saldo van f 12.50 overbluft, terwijl voor het gebruik van het sport veld f 30 moet worden voldaan, zoodat naar de mee ning van B. en W. het ontbrekende kleine bedrag voor die vereeniging gemakkelijk o]p andere wijze zal kunnen worden gevonden. Maar, wanneer tfe gemeent oop dit terrein zioh begevende, het gevolg zou kunnen zijn, dat alle mogelijke vetreenigingen zich op de een of andere wijze wtenden om steun in verschillenden vorm,e n dat in den tegenwoordi- gen.tyd niet gewenscht geacht moet worden, tenzij voor bijzonder nuttige zaken of van meer algemeen belang, kunnen B. en W. niet adviseeren, op het verzoek in te gaan en stellen daarom voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Zonder bespreking als zoodanig besloten. Een verzoek van den heer H. Overtoom, om eervol ontslag als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, op welk verzoek B. en W. voor stellen to besluiten hetzelve eervol te verléénén. Aldus wordt besloten. Om in de ontstane vacature te voorzien, stellen B. en W. voor, een keuze te doen uit: 1. A. van Langen; 2. C. Portegys. Met 7 van de 11 stemmen wordt de heer Van Langen gekozen. Door den eehr H. P. Kager is een verzoek inge diend, om bij de brug aan net Oude Njedorper Ver laat een waarschuwingsbord te plaatsen, wegens het aldaar zeer snelle rijden met auto's en vrachtauto mobielen. Waar reeds op verschillende plaatsen waarschu wingen staan en dit alleen in bebouwde kommen eenige reden heeft, stellen B. en W. voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer C. van Langen wijst op het gevaar, dat daar steeds aanwezig is. Hij vindt 't daar wel zeer noodig. Voorzitter is het opgevallen, dat de raenschen van den Handelsraad zelve, soms snel bij de brug neer gaan. De beer Borst wil daar wel een bord plaatsen. De heer Kostelijk vindt den anderen kant ander Oude Medorp veel gevaarlijker. Opgemerkt wordt, dat daar borden staan. oorzitter maakt bezwaar, overal borden te plaat sen. De heer "Mienes twijfelt aan het resultaat, voorzitter acht overtredingen moeilijk te oonsta- teeren. De .heer Mienes ziet het bezwaar niet in. De heer Kostelijk meent, dat men uit zichzelf op zulke plaatsen reeds langzaam moet rijden. De heer Krom zoue en bord: gevaarlijke hoek, willen plaatsen. Aldus wordt besloten. Bii dón Raad is ingekomen een verzoek, ondertoe- kend door (de Heeren Geestelijken der drie Paro chiën in deze gemeente, inhoudende: 1. verzoek om de Zondagskermis af te schaffen; 2. het sluitingsuur vpor de kermissen te bepalen op 12 uur 's nachts; a? tVS^elicht, dat de kermis strijdig is met het Goddelijk Gebod, betreffende Zondagshei liging, door opbouw van kramen en anderszins en drankmisbruik, mede door vreemdelingen, welke ko men om den boel z.g. op te scheppen: ad. 2. wordt toegelicht, met de gedachte, dat het drankmisbruik met den aankleve het meest voor komt in het vergevorderde nachtelijk uur en zou uit dien hoofde bekorting wenschelyk zijn. B. en W. hebben dit adres overwogen en zijn tot do dachte gekomen, dat, hoewel misschien do kermis niet genoemd moet worden een zaak welke de zede lijke en moreele verheffing van het volk beoogt, het is een instelling, welke door het volk zeer on gaarne zal worden gemist en meenon wy de geest van het meerendeel der bevolking dezer gemeénté genoegzaam te kennen, door te beweren, dat die bevolking zoodanig besluit niet goed zou keuren. Wel wordt soms de gedachte geuit, om voor een kermis iets anders in de plaats te stellen, zooals volksfeesten, sportfee6ten en dergelijken, doch on dervindingen elders t aarmee gedaan, doen zien, dat zooiets zeer kunstmatig in het leven is té houden, doorgaans ten koste van veel geld, soms uit de gemeentekas, t en veel moeite door de daarvoor noodige commissiën. Het bezwaar van opbouw van kramen op Zon dag zou zoo noodig te vervangen zijn door verbod te dier zake. De gedachte dat hier de onregelmatigheden in deze gemeente buitengewoon zijn of veel heviger dan el ders, moeten wy ten sterkste tegenspreken, daar die onregelmatigheden maar zeer sporadisch voor komen en is de bevolking dezer gemeente gewoon lijk niet zoo vechtlustig, of rumoerig gestemd. Mochten dan enkele vreemdelingen misschien in een geval wat rumoerig zijn, dan is de politie in den regel genoegzaam in aantal om hun tot orde te brengeno n doet dit, zooveel in hun. vermogen is. Bovendien, hoewel dit niet do hoofdzaak is, komt het ons in net belang van een aantal neringdoen den tevens niet wenschelijk voor, op het verzoek in te gaan. Wat het tweede verzoek betreft, kunnen wy mede de zienswijze van adressanten niet deelem. Wanneer de kermisgangers genoodzaakt werden, d8 dansgelegenheden reeds te twaalf uur te veria- ten, en leder ging huiswaarts, zou er wel iets voor te zeggen zyn, maar ondervindingen mede elders en ook hier opgedaan, versterken ons in het denkbeeld, dat in zulke gevallen niet dadelijk de weg naar huis wordt ingeslagen, doch langs verschillende omwe gen en bijwegen wordt gezocht,, doch langs ver schillende omwegen en bijwegen wordt gezocht, soms met drankflesch in den zak, en zou ojp üezel wijze de zaak misschien eer na- of voordeel doen Reeds is overwogen of een kleine inkrimping wenschelijk is en zal mogelijk eenmaal 'tot uitvoe ring komen. Om bovenstaande redenen meenen wy Uwen Raad te moeten adviseeren, niet gunstig op het ingeko men adres te beslissen em stellen wij dus voor, daarop afwijzend te beschikken. Tevens is een schrijven ingekomen van een groot aantal belanghebbenden, waarin gevraagd wordt, niet op het adres in te gaan. De heer Van Langen wijst er op, dat deze zaak al heel wat stof heeft opgewaaid. Hy zou voor willen stellen, de behandeling van het adres nog wat uit te stellen, dit als gevolg van een bespreking, die plaats gehad. Voorzitter: Er wordt verwacht het in de eerst volgende raadszitting to behandelen. De heer Kostelijk: Het verzoek is gericht aan den raad, dat Van Langen ten slotte in zyn schulp kruipt, daarmee hebben wy niet te maken. Als adressanten zelve een verzoek als zoodanig gedaan hadden, zou hét iets anders zijn. Dan was or over te spreken. De heer Krom: Het gebeurt meer, dat de raa^J zich yoor behandeling nog niet rijp voelt Het is aan den raad of die het adres in deze vergadering behandelen wil. De heer Blom: Dan moet de Raad er maar over beslissen, of hij uitstellen wil of niet. De heer Kostelijk: Het adres is ter tafel geko men. Nu men wil uitstellen gaat mijn lichtje uit. De vorige vergadering is 'het voorstel opgewor pen. We zyn voldoende in de gelegenheid geweest, ons in dit punt in te werken. re Is bijzonder. Aan houden op het moment is in 't minst niet noodzake lijk. De zaak kan voldoende bezien zijn. De heer Poland acht het moeilijk er nu een oor deel over te vellen. Het praeadvies van B. en W. gaat lijnrecht in tegen het ingekomen adres. Ik vind veel voor het voorstel- Van Langen eü geef B. en W. in ernstige overwe ging de zaak nog eens grondig onder oogen te zien. Zie of je in die zaak niet iets kunt doen dat ten goede komt aan de caféhouders. Als het de zedelijke en moreele verheffing van onze ingezetenen betreft, mogen we daar zoo maar niet overheen gaan. Om te beginnen zou b.v. tot afschaffing van de 20 pet. belasting op vermakelijkheden kunnen worden over gegaan. Misschien kunnen daar onder meer zaken vallen. De heer Kostelijk meent te mogen veronderstellen, dat adressanten de gevolgen van hun verzoek vol doende onder oogen hebben gezien. Ik kan me met de klachten van belanghebbenden best vereenigen en verwacht niet dat B. en W. later met een ander ad vies kunnen komen. De zaak zal toch rijpelijk over wogen zijn. Ik zou het adres nu willen behandelen. Voorzitter: We zijn nu reeds aan het behandelen. De heer Kostelijk: U weet zeer goed dat hot de be doeling van de heeren is de zaak voorloopig van de baan te schuiven. Ik zou liever hu een besluit nemen. Voorzitter memoreert nog eens het advies van B. en W. en acht het een moeilijke zaak voor de ker mis iets anders in de plaats te stellen, daar veelal de kosten te hoog oploopen. Wat het timmeren op Zondag betreft, daar kun nen maatregelen tegen genomen worden. Ernstige onregelmatigheden zijn hier niet erger dan in andere gemeenten. Zoo ongeregeld gaat het hier niet. Ik weet niet waarom uitstel noodig is. Het sluiten om 12 uur zal den toestand slechter in plaats van beter maken. Ik weet niet welke motieven B. en W. meer naar veren moeten brengen. Den laatsten keer heb ik het verloop der kermis gc-ed gevolgd en heb weinig gezien wat niet door den beugel kon. Ik geef u in overweging nu een beslissing te ne men. B. en W. hebben er reeds drie vergaderingen over gehouden. Als het nog drie keer moet, wordt het oudbakken. De heer Tromp merkt op .dat in het adres niet over wanordelijkheden gesproken wordt. Er wordt alleen van het Goddelijk gebod gesproken. Er is geen sprake van dat het doel is de kermis weg te doen. Als de Zondag er af gaat, kan er een anderen dag bijkomen. Do zaak der belanghebbenden mag geen hoofdzaak zijn, wat is het dan wel? Voorzitter: We hebben niet in hoofdzaak de belan gen der verschillende neringdoenden op het oog. Dit is geen hoofdzaak, doch één van de zaken. De heer Zuurbier: Wat is er tegen het nog even uit te stellen? Voorzitter: Wat is er voor? De heer Zuurbier: Het blijkt dat de Raad nog niet goed is ingelicht. Voorzitter: Dat is voor haar eigen verantwoording. Er is tijd genoeg geweest De heer Zuurbier: Het is zoo'n gemakkelijk punt niet. De heer Blom: Er is al dagen en dagen over ge sproken. Ik dacht dat er nu genoeg over gediscua- seerd was. Wethouder Ik heb mijn besluit reeds lang genomen, doch voor anderen is het blijkbaar niet zoo gemakkelijk. De heer Borst ondersteunt het voorstel-Van Langen om behandeling uit te stellen. De heer Kostelijk: Ik ben er van overtuigd dat de kermis geen aesthetische verhooging van 't levenspeil beteekent. Het adres zal in de toekomst zeker zijn vTuchton afwerpen, doch de Raad moet het nu af wijzen. Laten de caféhouders zich zooveel mogelijk aan den wensch van adressanten houden, dan komt 't wei in orde. A M door schrijnen of overmatig trans- (9 II plreeren is lastig en erg pijnlijk h_. 5 Akker's Klooster balsem erop ver- U I U zacht dadelijk, zuivert en geneest De ontheiliging van den Zondag is geheel te on dervangen, de kermis vopr een groot deel. Men kan er niet tegen zijn als op ordelijke wijze kermis ge vierd wordt. Ik geef de heeren in overweging afwij zend te beschikken. Het adres zal een vingerwijzing vcor de toekomst zijn. De heer Poland acht de kermis op Zondag in strijd met het Goddelijk gebod. Het Goddelijk gebod is een gebod voor iedereen, wat hij ook is. God zegt het in zijn geboden: „De dag des Heeren zullen we heili gen". Ik geef B. en W. in ernstige overweging de zaak nog eens rijpelijk te overwegen en vooral wat voor de caféhouders gedaan kan worden. Ik wil niet zeggen, dat ik hiermee bedoel het houden van volks feesten, doch het betreft meer heffingen enz. van caféhouders. Als het om verheffing onzer ingezetenen gaat, moet de gemeente zich desnoods een offer go- troosten. Ik schaar me naast Van Langen. Voorzitter: Als het is zooals u zegt, is er ook niets tegen nu een beslissing te nemen. Schaf dan de Zon- dagskermis af. Ik geef niet mijn eigen meening, doch die van B. en W. weer. De heer Poland: Door de zaak ook van, een ander punt te bezien- kunnen B. en W. toch tot andere ge dachten komen. Om niet de kans te loopen iemand te kwetsen, adviseer ik tot uitstel. De heer Kostelijk: Daar blijf je toch niet uit. Voorzitter: Er is geen sprake van kwetsen. De heer Poland blijkt ook in staat een beslissing te ne men. De heer Poland: Het is toch niet het doel de café houders te treffen, daarom kunnen B. cn W. dit onder oogen zien. Voorzitter: Elk besluit heeft zijn gevolgen. Dat weet ieder die een voorstel indient. De heer Kostelijk: Het is niet mijn doel de Zon dagsheiliging te schenden. Daar doe ik nooit aan mee. De opbouw van kramen op Zondag kan ver boden worden. Op behoorlijke wijze kermis vieren kan niet in strijd zijn met het Goddelijk gebod. Stemmen: Neen. natuurlijk niet. De heer Kostelijk: Juist, en dit betreft het grootste deel der bevolking. De Zondag is de dag dat men het best uit zijn werkkring kan. Ik kan met de af schaffing van de Zondagskermis niet accoord gaan, hoewel ik de bedoeling van adressanten respecteer. De heer Blom: De jongelui zoeken toch wat, dan gaan ze buitenaf, zoodat ze dan 4 dagen feest heb ben. De heer Poland: Dat moeten zij weten. Wij hebben dan ons best, gedaan. Wat komt er van een verorde ning terecht, als die niet de sympathie van de uit voerders heeft? Wat is er van het vloekverbod te recht gekomen, waar de heer Kostelijk om lachte en de voorzitter zelfs in openbaren Raad zegt soms een vloek te uiten. (Voorzitter heeft straks gezegd een groote vloek ge- ui] te hebben toen iemand vlak voor de auto den weg overstak, waardoor een ongeluk bijna niet te vermijden was. Verslagg.). De heer Kostelijk: Ik wist wel dat het niets uit zou werken. Daarom heb ik er om gelachen. Voorzitter: Zeker heb ik toen een dikken vloek geuit, daar was toch ook reden voor. Ik zei het ech ter meer terloops. Enkele uitlatingen in verband Ijdermee brengt de 'vroolijkheid er in. I Het voorstel-Van LangenBorst komt hierna in stemming en wordt aangenomen met 74 stemmen. I Vóór de heeren Poland, Tromp,* Zuurbier, Krom, Wijnker. Van Langen en Borst. loon de heer Krom zijn stem had uitgebracht, be gon de heer Kostelijk te neuriën: We dronken een glas, en.. De Voorzitter: Wanneer moet het nu weer ter ta fel komen? De heer Poland: Voor Nieuwjaar is mij vroeg ge- j neeg. Als zetters zijn aftredend de heeren C. Kuiper en D. Wijnker. fcJa eindelooze stemmingen zijn' de volgende voor- i drachten voor elkaar: 1. C. Kuiper, 2. Pool... 1. D. I Wijnker. 2. Poland. j Door dr. Spierings is een verzoek gedaan om voor den jongen zoon van S. Molenaar den steun van de gemeente te verkrijgen voor verdere verpleging. Ge noemde persoon wordt thans voor rekening van de afdeeling vah Het Witte Kruis verpleegd in het Sa- s natorium Berg en Bosch te Apeldoorn gedurende 3 maanden en heeft de directeur gerapporteerd dat wel kans op genezing is, doch de verpleging onge veer een jaar zal moeten duren. De kosten zijn f2.25 per dag, alles inbegrepen. De finantiën van Het Witte Kruis laten niet toe, verder te gaan, zoodat zij de verpleging op 8 Augustus moet beëindigen. Als de verpleging tot einde 1924 doorgaat, komen er nog 145 dagen bij, zoodat dit een bedrag van f 328.25 zal werden. De vader is een arbeider en niet in staat de kosten te betalen, waarom B. en W. voorstellen den gevraagden steun te vorleenen. Waar do des betreffende post op de begrooting, bedragende f100, hiervoor te laag is, het resteerende uit den post on voorzien te voldoen, Ailen voor. Aan de orde komt hierna een voorstel van B. en W. om wijziging te brengen in de heffing van leges ter secretarie. Een aantal punten worden genoemd, waarvan we de volgenden aanteekenden: Jaarverslag f3.—, Begrooting f6.—; Rekening 16.Kiezerslijst f 15.Uittreksel uit kiezerslijst 3 ct. per no.; Po litieverordening 10.75; Bouw- en Woningverordening 11.—; Aanvullingen 15 ct.; Opgaven Burgerlijken Stand 1 maal per week 115.—, 1 maal per maand 16.—; Huwelijken op Zondag 130.—, op Woensdag flö.—op Dinsdag 14.—, overige dagen 13.—, ter wijl B. en W. de bevoegdheid houden bij voorkomen de gevallen geen kosten te berekenen; afgifte bouw vergunningen per 100 M3. of gedeelte daarvan f 1.—; groote jachtacte f 5.gewone jachtacte f 2.50; kleine jachtacte 11.logementsacte 15.diverse verwar ringen 25 cj. Na eenige besprekingen werd de verordening vastgesteld. Hierna deelt voorzitter mee: le. dat de vrouw van C. Buisman voor gemeenterekening in Duin en Bosch verpleegd wordt; 2e, dat de aanbesteding van de muziektent hooger was dan de 1700 die gedacht werd. De laagste inschrijver is 1760.1575.— is beschikbaar. Na eenige bespreking wordt besloten het tekort- kemende uit de gemeentekas te betalen. De heer Mienes bespreekt de mogelijkheid om het terrein af te sluiten, om daardoor gelegenheid voor entreeheffingen te krijgen. Voorzitter meent dat de muziek moet dienen ten ?enoege van het algemeen. Bij bijzondere gelegen- leden kan wel eens een kleed gespannen worden. Voor het nazien van alle rekeningen worden be noemd de heeren Kostelijk, Poland en Borst. Allen laten zich deze benoeming welgevallen, de eerste na bekomen zekerheid een volgend jaar eens vrij te zijn. Hierna sluiting der vergadering. (Reeds gisteren aan onze abonnees te Heerhugo waard toegezonden.) Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Woensdag 23 Juli 1924, des middags half twee. Afwezig de heeren G. Bruin on A. Krtiijer. Voorzitter de heer Jb. Bos Cz., Dijkgraaf. Door ernstige ongesteldheid van den heer A. Brok, wordt hot secretariaat waargenomen door den heer W. Nieman, Heemraad. In zijn openingswoord spreekt, voorzitter den wensch uit, dat de secretaris weer spoedig van zijn ernstige ziekte genezen mag zijn. Na vaststelling der notulen, wordt het kohier van omslag over 1924 goedgekeurd. Het kohier bevat 864 aanslagen en de termijnen van betaling worden be paald op 1 September en 31 December. Voorzitter deelt mode, dat Ged. Staten niet hebben goedgekeurd1 hot besluit in de vorige vergadering ge nomen- ten aanzien van de salarisverlaging van dijk graaf, secretaris, penningmeester, hoofdingelanden, opzichter en bode en wel omdat het besluit niet teu visie heeft gelegen, 30 dagen. Op de vraag van den heer HooiJ of dit het eenige bezwaar is, wordt bevestigend geantwoord en de heer Nieuwland acht het 't boste dat de vergadering thans opnieuw het besluit neemt, waarna het 30 da gen ter visie zal worden gelegd, om daarna de goed keuring van Ged. Staten te vingen. Aldus wordt be sloten. Voorzitter zegt, dab vorig maal ook' het beslüit is genomen om op den Schagerweg basalt in plaats van grint te brengen. De opzichter heeft prijsopgaaf gevraagd, maar de prijs is van dien aard, dat het Dag^ Bestuur nog geen basalt heeft besteld, maar de vergadering wilde voorstellen het vorige besluit in to trekken en inplaats van basalfr grint op te bren gen. Er is een opgaaf van f 9.25 per M3. en voor dien prijs kan meer dan een dubbele hoeveelheid! grint werden aangekocht. Bovendien» op onze wegen wordt steeds grint opgebracht en algemoen hoort men dat de wegen in de Zijpe prima in orde zijn. De heer Joh. Bruin merkt op dat bij de begrooting toch was gerekend op basaltaankoop tegen een prijs van f 9.25. Ook de heer Rezelman acht het opbrengen van grint beter en wijst er op dat onze polder steeds grint heeft opgebracht, terwijl de polder Schagen basalt heeft opgebracht. Toch is de Schagerweg in onzen polder net zoo goed als de Lagedijkerweg. Algemeen wordt goedgevonden geef» basalt aan te kcopen. Voorzitter deelt mede, dat thans 1648 M3. grint is ontvangen, waarvan 1625 M3. voor den polder en de rest voor de gemeente en een particulier. Het onderhoud der wegen heeft in 1923 f837.48 ge kost, dat is f493.77 meer dan in 1922. De stratenmakers zijn in den Boschweg aan het werk, 1600 meter ia afgewerkt en de weg neemt veel grint. Van den penningmeester, den heer E. Steijn is in gekomen een ontslagaanvrage tegen 15 September. Voorzitter zegt dat de heer Steijn op jaren komt en hem rust toekomt. Toch spijt het spr. dat deze ont slagaanvrage is ingekomen, want de heer Steijn ver richtte zijn werk altijd even accuraat en had zijn zaken steeds goed' voor elkaar. Met algemeene stemmen wordt het gevraagde ont slag verleend. De heer Joh. Bruin vraagt of spoedig in de vaca ture wordt voorzien, want het ontslag is reeds te gen 15 September verleend. Voorzitter zegt dat eerst een waarnemend pen ningmeester zal worden benoemd. Zoo spoedig mo gelijk zal tot definitieve benoeming worden over gegaan*

Schager Courant | 1924 | | pagina 1