Constantijn Jacob 19 J. SCHENK, Wleringerwaard. den bil het graven ven een bron drie erbeldere door do (WH, die "tl <1® bron opstegen, boviipgon. Z4J i iln aan do gevolgen overleden. I OHOOTE BRAND TE HONINGBERGEN. In do pakhuizen dor OostJPruisische Ifandelsver- eeniging Is brand ontstaan, Binnen korten tijd *a- reu do groote o<pBlagplaat.8on in eon vlammenzee ge huld. Eerst na verscheidene uren kon men het vuur meester worden. De matorieele schade is buitengewoon groot. EEN WOLKBREUK'BOVEN LONDEN. Uit Londen, 29 Juli. De hevige regenbui, die bij na een wolkbrouk geleek, die hedenmiddag boven Londen uitbarstte, heeft groote schade aangericht in hei Hoogerhuis. waar uitgebreide herstellingen aan hor dak gaarde waren. Deze horstellingen waren nog niet voltooid, in verband met een staking der arbeiders. De regenbui zette de gereseveerde tribune onder water; ook een deel der z.g. „Gouden Kamer leed schade. Hot personeeL van hot parlement deed zijn best met emmers en ander materieel, het water te verwijderen teneinde te verhoeden, dat' ook de groote vergaderzaal, waar de Lords bijeep. waren,' onderliep. EEN SPOORWEGONGELUK. Uit Edinburg, 28 Juli. BU een botsing tussobon twee treinen werden vier wagons in olkaar gescho- De tot dusver ontvangen berichten imaken molding van vier doodon en 29 gewonden. VLIEGONGELUK, IN AMERIKA. Uit Los Angelos, 29 Juli. Gedurende do tentoon stelling, welke heden gehouden werd, stortte een toe stel bü do civiele luchthaven neer. Vier personen werden gedood: EEN FRANStfHE BALLON VERGAAN. Een draadloos bericht uit Marseille meldt, dat een Britsch'e stoomboot bij de Ralearisc-he eilanden pas sagiers beeft opgepikt van een1 Franschen ballon.1 De ze nam vermoedelijk deel aan den wedstrijd', om de Aero Grand Prix. welke gisteren te Lyon gehouden werd. DE MOORD OP ROBERT FRANKS. De verdedigers van Diehard Loeb en N&tnan Leo- pold, de twee jongelieden, die te Ghicago den knaap Robert Franks hebben ontvoerd en vermoord, zullen ten slotte 1n; de gelegenheid worden gesteld, voor5j?*} rechter verzachtende omstandigheden voor hun wSBI ten to pleiten. Aanvankelijk hadden zij verzocht, het bewijs te mogen leveren van ontoerekenbaarheid, doch de rechter had' dit verzoek geweigerd. Er zul len naar schatting tien dagen gemoeid gaan met het hooren van de getuigen decharge. Onder deze getuigen zijn twee artsen, genaamd Bowman en Hulbert, die een psychiatrisch rapport hebben gepubliceerd', waarin zij uiteenzetten, dat de twee jongens al sodert hun prille jeugd geestelijk on toerekenbaar waren, en zeggen, dat Loeb verklaard' heeft, dat „hij in groote prettige opwinding geraakte toen hij Franks op het hoofd sloeg. ANNA PAUJ.OWNA, 29 Juli 1924. Groote aardappelen f 3.806.0O, drielingen f 1.90 tot f2.40. Slaboonen f12. W ARMENHUIZEN, 29 Juli 1924. Schotscho miuei f5 a 7.90, drielingen 15.40 a 6.80, «ohoolmocsters f4.40, kriol f 1.50 al.70, nogen- tigvoud enz. f4.40, graafjes f7.G0 a 8.80, drielingen f8.90, blauwe narnappolon fG.GO. Bloomkool: lo soort f31.00 a 88, 2o soort f21.10 u 21.70. 3o soort f 5.00 a 8.40. Roodo kool f3.40 a 4.50. Witte kool f4.10. Zilvornep f 87.00 a 44, zilver-drielingen f14 ti 17.10. Slaboonen f15 a 15.80. Aanvoer: 48710 Kg. aardappelen, 8035 Kg. roodo kool, 1300 Kg. witte kool. 2749 Kg. nep, 985 stuks blLTNaèïTOXjfeRlGHOENTENVErLING. 29 Juli. Bloemkool, le soort f 19 a 82, 2e soort ffi a 10, per 100 i^tuks. Wortelen f2.50 a 2.60 por 100 bos. Roodo kool, lo stoort f4.60 a 5.70. Golrf kool, lo soort, f5 a 7.78. Witte kool lo soort f8.30 a 4.50. Zilvernep f 26.50 a 36.10. Slaboonen f 17.60 a 17.90. Bieten f4.90 a 5.50. Aardappelen: Scfhotsehe muizen f5.40 a 8.30, schoolmeesters f4 a 5.30, graafjes f8.20 a .9.60, puc of York £4.20 a 4.70, koksinnen f3.10, blauwe f4.50 a 5.60,eigenheimers! f4.70, drielingen f4.80'a 6.80, kleine f 1.30 a 1.50, Aanvoer: 2450 stuks bloomkool, 3100 bos worte len. 147000 Kir. roode kool, 4200 Kg. gel'e kool, 16000 Kg. witte kool. 1040 Kg. zilvernpp. 107 Kg. slaboonen, 500 Kg. bieten. 108800 Kg. aardappelen. PURM EREND, 29 Juli. Dp de heden gehouden veemarkt waren aange veerd: 15 st. kleine Fabriokskaas f 52.50—56, 52 st. kleine Boerenkaas f 52—57» 3 st. Goudscho kaas f 58, 1375 Kg. boter £2.10—2.50. 613 vette runderen £90125, 255 melk- en gelde koeien f150425, handel matig; 48 stieren; 48 vette kalveren fl.201.50, handel matig; 197 nuohti kal veren voor de slacht f 1042, voor de fok fl6-—32, handel matig; 577 vette varkens voor de zouterij 56 tot 61 et., voor de slacht f 0.62—0.70, handel zeer vlug; 49 magere varkens f1424, handel stug, 263 biggen f 10—15, handel stug; 456. schapen f3648, handel matig; 600 lammeren f2Ó28, handel ma tig; 49 bokken; kipeaeren £6.50—7.50. EierenvdHng: 7284 st. eendeieren 0.20—f6.40, 15876 ft kipoionin f 7.207.90, 4a» .U kipeierun l t ö.iu6,40. MEDEM BLIK, 29 Juli 1924. Aardappelen: groote muizen f2.80 a 3.10, kleine muizen f2.95 a 8.40, koksoho muizen f2.15 a 2.45, alles por 50 Kg. Roodo kool f 2.70 a 4 per 100 Kg. NOORDERYLARKTBOND, Noord-Scharwoudo. 29 Juli. Schotsche muizen f5.60 a 7.40, dukon f4.20 a 4.50, schoolmeesters £4.30 a 5.60, eigenhei mers f6.10. bl. eigenheimers f5.60, drielingen f5.80 a 6.70, kleine f 1.30 a 1.60, Speroieboonon f 15,90 a 16.90. Snyboonen f 13. Tuinboonon £2.20. Zilveruien f7.40 a 8.40, drielingen f 14.90 a 17.40, jrilvemefry f34.40 Bi 42. Uien, drielingen f 10.80.- Gele nep fl7.*30 a 19.50. Roode kool f3.80 a 6.50, witte kool f3.80 a 4.20. Gele kool f7.90, alles per 100 Kg. Boswortelen fl.10 a 2.80 per 100 bos. Bloemkool f20.90 a 30.10, 2e soort f5.30 a 7, per 100 stuks. Aanvoer: 165300 Kg. aardappelen, 365 Kg. spereie- boonen, 17 Kg. snjjboonen, 140 Kg. tuinboonon, 7650 lig. zilvoruien, 1700 Kg. uien, 8000 Kg. roode kool 21600 Kg. witte kool, 400 Kg. gele kool, 7460 bos wortelen, 8360 stuks bloemkool. Do hoer Pluister: Er tal natuurlek wal eens ge*. Voorzitter: Dat ml niet aooreei tehrfcm. bruik van gemaakt wordon. Do hoor Fluister: Hot kan zijn, dathotgold hnele- Do heer GaJJoa.rd wil afwachten tot er klachten maal niet noodig is, We moeeten oen stol medaille* genieten, wil ik geen fachoux troisième zijn". „Mr. Heron zat in don auto", zeide Clo ernstig. ,.IIet was donker van binnen, maar ik heb zijn ge zicht aan het raampje gezien". „Je moet scherpo oogen hebben", zeide Justin. .„Ik heb er niets van gezien". „Je denkt zeker, dat ik het me verbeeld. Maar ik ben er zeker van! O, Mr. er Justin, laten we teruggaan en hem- waarschuwen. Ik heb een voor gevoel, dat bet, als we het niet doen, te laat zal zijn. C.beffinsky's mannen zullen hem op de een of andere manier te pakken krijgen, ook al zal Chuff zei? in de gevangenis komen". „Wat jij voelt dat je doen moet, zal' gedaan wor den", zeide Justin met een teoderheid in zijn stem, waartoe slechts weinigen hem in staat geacht zou den hebben. „Do dokter heeft je je zin gegeven en gezegd, dat ik dat ook moest doen vooruit dus!" En hij beval door de spreekbuis zijn chauffeur om te lceeren. „Rijd terug tot op een twintig yards van den autq, dien we daareven enpanne gezien hebben". „Hot is verwonderlijk zooveel belang als jij' in de TIerons stolt", plaagde bij: Clo, terwijl de limousine 'terugreed. „Niet in hen. In hem. Mrs. Heron mag iki niet, geloof ik", legde zij uit. „Van af het oogenblik, dat Je gisteren weer bij gekomen bont, heb je je ongerust over 'hem ge maakt. Maar het is zoo, ik ben er aan gewend, dat John Herons loven bedreigd, wondt. Dat is altijd oen maal per week het geval geweest en hij; leeft nog". „Ik voel me verantwoordelijk", zeide Clo. „Ik heb Kit. en Churm over het complot hooren praten, zie je, on hen, hooren zeggen, dat Chuff na den dood van Pete oen ander gevonden had." „Ik. heb gisteren driemaal geprobeerd Heron in tercommunaal op te bellen, en toen hij' steeds uit was, heb ik geseind". „Je hebt het in het telegram niet duidelijk kun nen uitleggen". ).Nou, als jo hem werkelijk in den auto gezien hebt, leoft hij tenminste op hot oogenblik. O, daar staat de auto nog. We zullen het nu wel gauw we ten „Wil je uitstappen) en ernstig met Mn Heron spreken?" drong Clo aan. „Ja. Als hij het is. dien je gezien hebt, en niet zyn spookbeeld. Ik zal hem vragen een eindje don weg met mij op te loopen, zoodat zijn vrouw ons mot hooren kan". grijze limousine verminderde haar vaart en bleef dan voorzichtig stil staan. De chauffeur had Vorgadering van den Raad, dezer gemeente op Dinsdag 29 Juli 1924, 's avonds 8 uuf. Voorzitter do heer Koopman, Burgemeester, secre taris de heer Haringhuizen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent met een wo^rd van welkom de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld, onder dankzegging aan den secretaris. Ingekomen stukken: a. De hesluiten tot af- en overschrijving en be'taling uit den post voor onvoor ziene uitgaven, dienst 1923 en de suppl, begrooting voor dat dienstjaar, het besluit tot bet aangaan van een rekening-courant-overeenkomst en dat tot wijzi ging van den huurprijs van de gemeentewoning C 79, alles door God. Staten goedgekeurd. b. Do rekening en verantwoording van. de co-nu missie voor den Vleeschkeurlngsdionst. c. Proces-verbaal van kasverificatie in het 2o kwartaal 1924, aangevende dat in kas was on moest zijn do som' van f 1311.01/-$. id. Bericht van Ged. Staten, dat de afwijzende be schikking op ons verzoek om de Kakolaarspost te mogen wegbreken, wordt gehandhaafd. e, De begrooting van de Gezondheidscommissie te Hoorn voor 1925. De bijdrage is gesteld op 1^ cent per inwoner. Uit do rekening onder b. genoemd, welke voorgele zen wordt, blijkt 'n ontvangst en uitgaaf van f 8013.67 met een saldo van f 506.89. Omtrent d. merkt voorzitter op, dat deze me.dedee- ling hem bijzonder is afgevallen. De heer Wit heetf uit het schrijven gehoord, dut ook schoolkinderen van de avondschool er gebruik van maken. Het is spr. niet bekend, dat daar óén leerling aan genoemdl onderwijs deelneemt. Voorzitter acht het een bezwaar voor do gemeento voor deze brug nog f &00 kosten to maken. Do op zichter heeft dit bedrag als de vermoedelijke kosten geraamd. De brug wordt weinig gebruikt en de schippers willen de brug graag weg hebben. Bij oos tenwind is het bijna niet mogelijk de brug to ontva ren. Het lijkt echter bij' Ged. Staten niet te baten, De heer Wit: Volgens Ged. Staten zou de oude brug nog wel f200 opbrengon, doch ik vermoed' dat de oplichter er weinig voor heeft durven rekenen. Voorzitter: Ik vermoed dat geen der heeron het er voor zou willen geven. Do heer Gaijaard zou de uitvoering willen laten wachten tot er klachten komen. Do heèr Wit heeft al voor do derde maal gezegd, dat er hoegenaamd geen gebruik van de brug ge maakt wordt. Het is niet alleen f 500 voor het maken, doch ook het onderhoud, wat door de aanvaringen ook niet gering zal zijn. Het beste is het nog een poosj o op ons te laten komen. We worden nog niet geprest. Als er geen gebruik van da brug gemaakt wordt, is het toch onzinnig ze daar te behouden. Voorzitter: Hei mooiste zou zijn, dat Ged'. Staten hun motieven wilden intrekken, dan kon de boel opgeruimd worden. De brug is al een hoele poos on bruikbaar en er is nog nooit een klacht geweest. De heer De Groot gelooft dat Geel.' Staten verkeerd zijn ingelicht. Voor enkele jaren terug maakten nog enkele dames gebruik van de brug, doch, later niet meer. De heer Wit: Is de nieuwe brug niet reeds besteld? Voorz.: Zoo vlug gaan we niet. Den Raad gaan zeker de koude rillen over het lichaam als hij hier voor een bedrag van f500 hooren noemt. Als de' brug er moet komen, moet ze goed worden. De heer Wit zou dan een paar schokpalen willen plaatsen. Voorzitter: Dat is misschien een middel. Do heer De Groot: Dat is wel zeer noodig. 'Voorzitter: We zouden graag die f 500 willen be sparen. De heer Gaijaard: meende, dat er klachten van de post waren. De heer Visser: Er is een briefje gekomen. De heer de Groot merkt op, dat de tegenwoordige toestand voor Kaper een bezwaar is. die er voor het vervoer van zijn melk gebruik van maakte. koraon. Indien blijkt, dat er ongerief uit voortkomt, kan het althd nog. Er zullen wel meer punten tijm, waar enkele menschen graag oen brug willen, op plaatsen, waar nu een omwegje gemaakt moet wor den; Ook de heer Kooij is voor afwachten; Voorzitter: Dan zullen we maar afwachten wat er van groeit. Do heer Wit vreest, dat het weinig resultaat zal hebben. Voorzitter: Dan moet er maar eon deputatie naar Ged. Staten, om de zaak toe te lichten. De heer Gaijaard zou er meer voor gevoelen als ze over de.brug op den bereden weg kwamen. Het blijft echter de landSveg en een paar minuten verder hebben ze het vaste pad. Voorzitter wil liever voor 3 Of 4 personen deze koa. ten niet maken. Besloten wordt, een afwachtende houding aan te nemen. Uit de begrooting van de Gezondheidscommissie blijkt, na voorlozing, dat deze sluit, mot oen ont vangst en uitgaaf van f 1912.80, met 4139.80 voor on voorzien. Het. saldo voor dit jaar was f895.05. Dankbetuiging is ingekomen van den gemeente- opzichter voor de salarisverhooging. Aanbeveling College van Zetters. Aftredend, zijn de heeren G. Gaijaard en Jb. de Groot. Na voorlezing van de desbetreffende circulaire wor den bij le stemming de volgende voordrachten op gemaakt: 1. G. Gaijaard; 2. Pluister. 1. Jb. de Groot 2, Kooij. Voorstel tot verhooging pensioengrondslag van Dr. Maats tot f 1650, waarbij de woninghuur is te bepa len op f500. Wordt zonder bespreking goedgekeurd. Wijziging der verordening op de heffing van be lasting op de openbare vermakelijkheden, zoodanig dat daar ook vermakelijkheden als zweefmolen e.d. onder vallen. Voorzitter: Een zweefmolen schijnt goede zaken te maken. De heer Gaijaard merkt op, dat dit vooral op de kermissen buiten de kom de eenige attractie voor kinderen is. Hij- vreest, dat de belasting de onderne mers nog meer zal weghouden, waardoor er niets voor de kinderen overblijft. Ook kan het hem niet bekoren, dat de jeugd, die pas de schoolbanken ver laten heeft, al mee moet bijdragen in de belasting. Voorzitter: Herren wethouders, verdedigt uw stand punt. Wethouder Visser: Dat is zeer moeilijk, dat weet u wel. Voorzitter: Ik sympathiseer er niét mee, dat weet u Wethopder Pluister: Als de een betaalt, dient ook de ander te betalen. Er schijnt veel geld in te ko men. De zweefmolen betaalt weinig staangeld, wat ook een voordeel is. Het wordt hun niet lastig ge- maak'tvZe kunnen wel iets bijdragen. Als Jc de gei al len hoort, gaan ze met aardig wat geld weg. Derge lijke belastingen zijn in het algemeen niet sympa- thiek, doch we mogen den een niet hoven den ander stollen. De heer Gaijaard: De centen die de kinderon, die er gebruik van maken, meekrijgen, zijn toch meestal niet \eel en de entree zal er door verhoogd worden. Ieven on voor 25 gulden deelnemen in hefc resorvo- ond«. De heer Wit: Hoo is het waarborgfonds opge zet? Zoo, dat het altijd koet? De heer Viseer: Dat kan ik niet «eggen. -Het weer doet alles. Als het weer goed is, is de com missie or van overtuigd, dat. het feest zioh zelf be druipen zal. De heer Gaijaard: Is de entree zoo, dat het voor elk bereikbaar is? Do heer Visser: Ikmeen van 25 oent voor een middag on 50 cont voor den geheelen dag. Besloten wordt, een stel medailles te geven en voor f 25 deel te «nemen in het reservefonds. Voorstel om met gezamenlijke rekening met de gemeente Hoogwoud een 'lantaarh te plaatsen en te bedienen bij de voetbrug over de Langereis. Hot Gemeentebestuur van Hoogwoud is bereid mede te werken. Omtrent Varliohtrng by do tram brug is mede overleg gepleegd. Alvorens daarover con be slissing te nemen, wenscht men te Hoogwoud eerst do situatie op te pemen on eon kostenberekening to maken, omdat do plaatsing Yormoodelyk hoe! wat duurder pal zijn. De Voorzitter aohfc een lantaarn bij1 de tram brug even noodig als bij do voetbrug. Do toekomst zal loeron of het gebeurt. De heer Gay aard: Er gaat veel over de trarabmg en een lantaarn daar, is voor Hoogwoud even be langrijk als voor ons. Al kost het wat is het niet meer dan billijk, dat ze er aan bijdragen. De hoor Visser ziet niet in, waarom 'het zooveel zal behoeven te kosten. "De lantaarn behoeft niet aan dezen kant te komen. De Jieer Pluister: Dan kunnen de kosten zoo •hoog niet worden. Afgewacht zal worden, wat het onderzoek op levert. Goedgekeurd wordt daarna een suppl. begroeting dienst 1924, groot f 8126.25, waarmee de post onvoor zien op f 5801.50 komt. Aanbieding der gemeenterekening, over 1923. De gewone ontvangsten bodragen £108217.165, de gewone uitgaven f 102738.41, 't voordeelig saldo f 5478.751/». Voor den buitengewonen dienst beloopetn de ontvangsten f6196, de uitgaven f5500, saldo -f 696 Voorzitter: De rekening laat zioh niet ongunstig aanzien. Voor het nazien zullen alile heeren ter gelegener tijd worden opgeroepen. Goedgevonden. Voorts is ingediend de balans met winst- en ver liesrekening van het Gemeenschappelijk Gasbedrijf met Winkel. Het saldo dor winst bedraagt f 912.771/». Dit ontlokt niet de minste bespreking. Vaq het raadslid De Groot is een briefje inge komen, waaruit blijkt dat hefc in de Kampen niet pluis aohynfc te Zyn met het water aldus de voor zitter. De heer De Groot: Bij droogte ia hefc treurig, hoe we ons moeten behelpen. Waarsohijnlijk zal dat wal in meerdere buitenwijken het geval zijn. Voorzitter gelooft ook, <5it de buitenwijk daar, niet de eenige is. Er zal eohter weinig aan te doen strenge instructies den auto niet te laten springen of rukken. Justin gaf zijn bruid vani enkele uren,voor enkele minuten een afscheidskus en stapte uit. Terwijl Clo, bijna verlegen, haar hand zoende, om dat Justin die gezoend 'had, liep Justin zelf naar den anderen auto. „Jij!" riep Dolores Heron uit. „Dus dan heb jij daar net je hulp aangeboden! Typisch dat ik je stem niet herkend heb, maar de chauffeur maakte ook zoo'n Jawaai 1 O'Reilly stond op het punt naar Heron te vragen, toen Dolores hem voorstolde aan Mr. Hammersley— Fisher. „Hij is onze gastheer te Narragansett en brongt ons in zijn auto naar Roger Sands. Jack zit in den auto, Ik geloof, dat hij. in slaap gevallen is." „Neen, dat is hij niet", antwoordde Ileron vrij ge melijk, want hij had er het land aan, dat Dolores hem steeds Jack noemde. „Hij wacht alleen maar op een gelegenheid om te sprekon." O'Reilly ging naar het portier en drukte zijn vriend de hand. „Maar jij gaat toch zeker niet naar de Sands?" vroeg Heron. „Diezelfde verwonderde vraag had ik jou oen paar weken geleden ook kunnen doen", antwoordde O'Roil ly. „Maar omstandigheden hebben do zaak voor ons holdon veranderd." „In mijn geval is mijn vrouw de oorzaak van' dó vorandoring", zeide Heron op den toon van iemand, die zich ongelukkig voelt. „Do -mijne ook!" antwoordde Justin1 met oen op zettelijk geheimzinnige Mem. „Jo wat?" „Mijn vrouw. Maar laten we een eindje oploopon. De auto van je vriend, zal het eerste kwartier nog wel niet in orde zijn." Do oudere man, die zioh ziek on moe gevoeld had, sprong met een plotselinge oplaaiing van levenslust uit den auto; Dolorus en Hammersley—Fisher ston den met hun' ruggen naar de twee mannen toe. He- ron's vrouw keek even om, maar liet hen, zonder iets te vragen, doorloopen. Zij flirtte prettig met haar gastheer en had juist over de Sands gepraat. „Ik kan Mrs. Roger Sands niet uitstaan", zeide zij. „En ik zou er dan ook niet over denken naar haar toe te gaan, als haar man indoptyd den mijne in. 'n proces niet een heel grooten dienst bewezen had. Ik I praat niet dikwijls zoo over menschen, bij wie ik op bezoek ga. Maar als ik u vertellen kon wat die vrouw gedaan heeft, zoudt u bet begrijpen." Wordt vervolgd, Op rijperen leeftijd weet men, dat voor een dans- j rtjn> omdat hot bedrijf buiten do gemeente omgaat, zaal enz. belasting betaald moet worden, doch de Als bij U waterleiding kwam, zou het ontzettend! prille jeugd moeten we niet belasten. De ouders zijn veel gold kosten. al zwaar genoeg belast. Waar de inrichting op ge- De heer Do Groot: Dat ia altijd liet struikelblok meentegiond staat, zou hoogor pacht bedongen kun- j geweest, doch heb is zeer onprettig, steeds te non worden, met de voorwaarde, dat geen booger moeten martelen. tarief mag worden vastgesteld. De man zou dan och-1 VoorzitterDe ^gemeente kan er weinig aan doen.- ter wel eens'kunnen wegblijven. De Moerbeek zou reeds aan de gemeente jaarlykö Voorzitter: Hij is de laatste jaren een trouw be-1 800 gulden koeten. De JLangereis zou ook graag wa- zoeker geweest. tor hotbon. De heer Pluister: Als je de bedragen hoort diel Do De Groot: Het is treurig. Waar hefc is, gebeurd worden, krijg jo niet den indruk dat de wenscht men er soms geen gebruik van te maken etn kinderen weinig centen meekrijgen. Echter ook do wfa gouden _het graag willen hebben, ouderen maken er, gebruik van. Het punt. mag 'Gaijaard niet sympathiek zijn, doch het is'in dezö maatschappij gewenseht het belastingbetalen maar vroeg te lenren. De heer Visser: We hebben het zoo beschouwd dat het in de verordening thuis behoort. De heer Wit acht het wel' een bezwaar voor Terdiek en Moerbeek, doch hij is van oordeel, dat meer dan 50 pet. der ontvangsten van de ouderen komt. Wethouder Visser wijst er op, dat het doel is de belasting te schatten, daar controle moeilijk is. Zoo kunnen we naar omstandigheden handelen. De heer Kooij1 zou het staangeld willen verhoogen, behalve voor de buitenplaatsen. Do heer Gaijaard gelooft ook, dat dit beter is, daar anders op de kleine plaatsen de zweef wel eens zou kunnen wegblijven. Wethouder Pluister is van oordeel, dat de Raad dit heeft te aanvaarden of alles te laten zwemmen. Als a gezegd wordt, dienen we ook b te zeggen. De heer Visser zegt, dat de kasteleins ook de op merking al gemaakt hebben, waarom ze wel 10 pet. en de zweef, die zooveel weghaalt, niet. Het heeft, aldus spr„ bij ons niet voorgezeten dat we willen halen wat te halen is. doch we beschouwen het als een leemte in de verordening. De heer Gaijaard: Dus het is niet het doel kaartjes uit te geven? De heer Visser: Neen. Tenslotte zijn allen voor het aanbrengen van.' de voorgestelde aanvulling. Besluit tot af- on oyersoliryving" op de begTOoting 1923 met gebruikmaking van do bij de begrooting zelf verleende machtiging. Sedert de vaststelling van het vorige besluit is nog een post overschreden met f 1.81. Wordt zonder bespreking goedgekeurd. Voorstel om van gemeentewege voor de aanstaan de gymnastiekfeesten eenige medailles beschikbaar te stellen. Wethouder Visser deelt mee, dat met Sohutker- mis een gynmostiekfeest gehouden zal worden ter herdenking van het 40-iang bestaan van Hercules. Door mij is daarom het verzoek gedaan enkele (me dailles beschikbaar te stellen, omdat het mij, aldus spreker^ fciet ongerwensoht voorkomt, dat dó ge meente in die rienting werkzaam is. 'fc Is ook eon belang voor de gemehnte en dat wo dat waardoeren, kunnen wo toonen door het geven van enkele me dailles. Hierna houden de beide Wethouders samenspro- ,ng, waarna de jbeor Visser de oorzaak Van dit on' dorhoud meedeelt. Er was aldus spreker,— ver-- zocht om do schoollokalen voor kleedkamers be schikbaar to stollen, doch alle drie waren we het er over eens, dat hot zondo zou zijn als dit gevraagd word, ornaat do lokalen juist in een zoo goeden staat zijn, dat toestaan van oen zoodanig verzoek min der gewenseht was. Daarom is or nader over gespro- kon on vrij zeker zijn zo op andere wijzo klaar geko- koinen, zoodat dit verzoek niet gedaan zal women. Daarom komt het voorstel om Iets uit te trekken voor medailles. De hoer Pluister: Er moet mot zoo liohfc over gedaohfc worden, als 500 a 600 jongelui komen in oen lokaal, waar wanden on banken pas geschilderd zijn. Daarom is liet dan ook beter een bedrag voor medailles beschikbaar te stellen. De hoer Visser: Het beste &ni zyn een bepaald bedrag. Een stel medailles koet f21.50. De hoer Pluister: Do menschen zullen zich zelve feenige opoffering moesten getroosten, door grootero regen waterbakken te laten maken. Hot doet vreemd aan(> dat bij de groote boerenhuizen de watervoor ziening niet beter is. De neer De Groot: In mijn buurt zyn de huizen niet'groot; gevolg: de bakken ook niet. Voorzitter: Ik zou graag water willen geven, doch qua de gemeente zal 'fc niet gaan, on ook het bedrijf zal niet bereid zijn. De heer Gaijaard: Kan geen dunne leiding ge legd worden tot het kruispunt en dan daar een kraan op? Voorzitter: Zoo behelpt Langereis zich op Ter diek; in de Moerbeek bij de sluis. De heer Wit: Wordt daarvan nog gebruik ge maakt. Do Secretaris: Er zün een stuk of 4 aanvragers. Voorzitter: We Zullen het pont in gedachte* houden. De heer de Groot: Ik had graag dat het licht eens opgetrokken werd bij het provinciaal besfcuur. De heer Kooij: 'We kunnen, ons indenken dat het nooit zal gaan. De heer de Groot: Weet men dat hefc al is tot de woning van den heer P. Groot in het Veldt? De heer Pluister: Is daar geen gelegenheid voor een kraan? De heer de Groot: Ik heb al driemaal gevraagd om een spruitstuk. Do heer Visser: Zou er dan gebruik van gemaakt worden f De heer de Groot: Als er geen water is, moet liet wel. Het is eohter een groot bezwaar, dat water halen en hot komt meestal in een tijd, als het met werk o ruk is. De heer Wit Bespreekt de auto-garage van den dokter. Hij zou liever de paar M2. die net gebouw niet op gemeentegrond komt, willen koopen. 1 Voorzitter: Er is geen eigenaar van. De heer Wit: De risioo^ kan groot worden. Het kan wel eens het tienvoudige kosten. Voorzitter: We zyn op het moment aan den rnd toe. Ik' vind beter net te riskeeren, dan om garage te verknoeien. De stallen te Terdiek en Moerbeek staan bijna geheel op gemeentegrond. Dat loopt toch ook altijd los. Do heer Wit: Dat is geen gemeentegrond. Juist andersom. Voorz.: Dit kan nog wel van de Koningin «ijn. Do hoor Wit: Hot is maax enkele vierkante me ters. Hy vreest voor later. .Hem is nog zoo'n soort gelijk geval bekend^ dat veóï last veroorzaakt heeft. Do heer Pluister: Het is onlangs in den raad be sproken em toen had men niet hefc minste bezwaar, ook de hoer Wit nioti Koopen is nu eenmaal niet mogelijk en do voerting ligt al. De «aak is m. i. af. .Tüe heer Gaijaard: De raad is duidelijk genoeg T<D?lieer Wit: Toen daoht ik, dat het moeilijk an ders kon, dooh nu zie ik do bozworen. Verdorp discussie hiorovor wordt niet gevoerd. De heer Kooij wüst op do ploohfco straat in hot dorp. Dio eisoht dringend voorziening. Wat er nu aan gebeurt, kan maar matig mijn goedkeuring wegdragen. \oorzittor: Het kan u bekend zijn, dat in de Ka mer besloten is, om onze gemeente van electrisdh licht te voorzien, waarvoor de kabel dan vrij zeker i door do straat zal kofnen. Het is daarom niet aan Na&t goedgevonden ia, steun te (reven, wordt te raden, vcol aan de straat to doen. over het bedrag gesproken. Voorzitter wil een bedrag bepalen on Aan de fecstoorauiisslo permissie geven voor aankoop naar behoefte. Als er -dan van het bedrag over sohiet, kan dat dienen voor de kosten van het kleedlokaal De heer Gaijaard: Er wordt entrée geheven. Wordt die ook Delast? De heer Visser: Het is een eigen feest. .(Alge meen? vroolijkheid). Voorótter: Zullen we 85 4 40 grilden doen? De heer Wit: 25 Gulden plus de kosten voor de I kleedgel ogenheid. Hierna wordt de vergadering gesloten. Advertentïên. staal ter dekking bij

Schager Courant | 1924 | | pagina 3