Raad Harenkarspel. Zaterdag 2 Augustus 1924. 67sle Jaargang. No. 7478. Vergadering op Vrijdag 1 Augustus, des avonds 8 uur. Afwezig de heer Borst. Voorzitter de heer J. Burger, secretaris de heer J- Dam. Na opening volgt 'lezing en goedkeuring der no tulen. Voorzitter deelt mee, dat voor de school in Waar land 4 eenvoudige stoelen en papierbakken zijn aangekocht. De zomervacantie van de scholen is met 1 week verlengd, van 2 op 3 weken. In andere gemeenten is deze vacantie ook 3 weken, op de bi.jz. scholen zelfs 4 weken en daarom achtten B. en W. hoewel eerst niet voor verlenging der vacantie, drie weken vacantie toch billijk. In de school in Waarland zullen in twee lokalen de ramen worden verbeterd; in twee lokalen zullen de banken worden geschilderd en deze lokalen wor den opgeknapt Volgend jaar de andere lokalen. Het schilderen buitenom zal worden aanbesteed bij de aanbouwing van het nieuwe lokaal. Het schilderen der banken kost f 3 per stuk, het opknappen der lo kalen f 85 per lokaal. De commissie, benoemd voor de overdracht der school in- het Waarland, aan het Katholieke school bestuur, heeft de waarde van die school, grond en meubelen bepaald op f 11100. Deze commissie be stond uit 3 leden; één benoemd door de gemeente, één door het schoolbestuur en één door het Rijk. De Gezondheidscommissie had een kleine aanmer king op de verordening op het gebruik van slootwa ter. Later hooren'wij dat deze aanmerking betrekking heeft op 't verbod van slootwater voor het gebruik van voedings- en genotmiddelen. De Gezondheids commissie had het woordje genot tusschen gevoegd. De Raad vereenigde zich met deze wijziging. Van den inspecteur der Dir. belastingen is de me_ dedeeling ontvangen dat de gemeentelijke belasting over den dienst 1924'25 geschat wordt op f15000. Medegedeeld wordt, dat een Rijksveldwachter is aangesteld: mei als standplaats Dirkshorn. Van Ged. Staten is ingekomen de bekende circu laire omtrent de salarissen van gem.-ontvangers. Die wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Zoo ook een adres van de Middenstandlsvereeniging te Schaden om een adhaesiebetuiging te zenden aan den Dir.-Generaal der posterijen om Schagen en om geving te maken tot een streeknet van de telefoon. Ged. Staten hebben goedgekeurd de verkoop van de woning van den heer Jb. Smit. Eveneens verschil lende af- en overschrijvingen. De gemeente Nederhorst den Berg vraagt adhaesie op haar adres aan Ged. Staten om de verlaging der salarissen der gemeenteontvangers niet te verdeelen over 5 jaar, maartop 1 Januari a.s. voor de geheele 30 pet. te doen ingaan. Het verslag van de gasfabriek te Warmenhuizen zal den leden worden toegezonden. Wordt overgelegd; de rekening der Straatverlich ting in Dirkshorn, waarvoor de gemeente jaarlijks f5 per lantaarn bijdraagt. De ontvangsten bedragen f 793.27, waarvan f 416.33 aan contributiën. De uitga ven zijn f710.02X>, plus f40 aflossing. Het. batig sal do is f43.24 >4 Al deze ingekomen stukken en mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening wordt aangeboden. Ontvangst f96818.47E>, uitgaaf f 101029.97, dus nadeelig slot f 4211.49 Het Electrisch bedrijf, waarvan de rekening even eens werd aangeboden, gaf een winstcijfer van f 404.09. De gemeenterekening is begonnen met, een nadee lig saldo van f 2^00. Is uitgegeven f800 voor grond aankoop school Waarland, betaald uit de gewone middelen. Voor werkverschaffing is uitgegeven f3150, voor dempen slooten in het dorp, enz. Dit is werk dat feitelijk bijna over 2 jaar loopt. Dan is er nog f2350 extra afgelost. Als men dat alles nu eens nagaat en ziet hoe dit groot nadeelig saldo is ontstaan, dan is het met de finantiën nog zoo kwaad niet gesteld. De raadsleden, behalve de beide wethouders, wer den aangewezen om deze rekeningen na te zien. De dubbeltallen voor zetters worden als volgt op gemaakt: 1. P. Borst, 2. C. Francis; 1. L. Doekes, en 2. F. J. de Vries. De landschouw moet dit jaar door de leden van den Raad worden gehouden. De heer De Vlies acht het gewenscht deze schouw een maand eerder te houden. Voorzitter en anderen achten dezen tijd van het jaar integendeel heel goed. De heer De Groot wijst op den toestand van het kerkhof. Voorzitter zegt, dat in de laatste vergadering van B. en W. besloten is het kerkhof op te knappen. De heer Francis informeert, of het verbod van het slootwatergebruik ook slaat op het vaatwerk voor de zuivelbereiding. Voorzitter antwoordt bevestigend. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1924 | | pagina 13