AliüflBCi Nitiis- Dinsdag 12 Augustus 1924. 67ste Jaargang. No. 7483. Uitgevers i N.V, v.ti. TRAPMAN ft Co., Sctiagcn fiinnenlandsch Nieuws. OMELET I&HONIG'S WMAIZENA SCHA Dit blad verschijnt viermaal per weok: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zoovool mogelijk in hot oorstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINQ No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 3 maandon fl.05. Losso nummors O cont. AD VERTEN- TI BN van 1 tot 5 rogols f 1.10, iodoro rogol moor 20 cent (bowijsno. inbogropon). Grooto lettors worden naar plaatsruimte hnrolcond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. ZUIVELCONSULENTSCHAP IN NOORDHOLLAND. Aan het door den Zuivelconsulent voor Noordhol- laEd, Dr. ScheiJ te Hoorn, uitgebracht jaarverslag, ontleen en wij nog het volgende: Voor drie fabrieken kadi de gewone j aarlijksehe in spectie van het melkgereeaschap op de boerde rijen dor leveranciers plaats, en voor 2 fabrieken voor den eersten keer, tezamen op 248 bedrijven. De aanvragen van laatstbedoelde fabrieken hiel den verband met het maken van losse kaas en kaas met een slechten reuk. Het kan zijn nut hebben omtrent de opgedane ervaring hier iets mede te doelen. Het Bestuur van. een der fabrieken gaf na ontvangst van het rapport opdracht aan een goed vakman, om aan de fabriek en op de boerderijen de opgegeven reparaties van het gereedschap te verrichten, waarover later her inspectie werd gehouden. Een bezoek aan zooveel boerderijen is steeds een goede gelegenheid, om op verschillende zaken, als b.v. het nut van het koelen van de avonómelk, de waarde van goed boen- en spoelwater, het nut van een goede bewaarplaats voor het gereedschap, enz. de aandacht te vestigen. In een door ons ontworpen circulaire, vanwege de fabriek aan all« leveranciers gezonden, (tegelijk met de_ voor ieder in 't bijzonder geldende opmerkingen) wor den de algemeene opmerkingen opgenomen, en goe de wenken omtrent de melkwinning en -behande ling gegeven. Zoo wezen wij o.a. op de verkeerd^ gewoonte, om in het najaar het slechtste gereed- schap bussen en emmers buiten gebruik te stellen; tijdens de rustperiode wordt dit meestal nog minder goed en bovendien heeft men het na deel, dat het in den zomer dus in den tijd met het grootste gevaar voor kaasgebreken weer in gebruik genomen wordt. In de inspectie zijn ook de melkblokken en spantouwen opgenomen; met succes werd op de wenschelijkheid yan doelmatiger bewaring en van reiniging minstens één maal oer week gewezen In navolging van één der fabrieken adviseerden wij aan andere, in het reglement op do melklevering een bepaling 'op te neanen, waarbij het van 1 Juni tot 1 September verboden wordt, melk te leveren van koeien, die op den stal of in een hok gehouden worden. De voedering met gemaaid gras en de aanwezigheid van een meestal zeer groot aantal vliegen maken, dat de melk van der gelijke koeien onmogelijk voldoende zindelijk te winnen is. en dus een slechten invloed op de kwa liteit der kaas in de zomermaanden kan hebben. Er moet dikwijls aanmerking gemaakt worden op den toestand van het melkgereedsohap zelf. Soms wordt het te lang gebruikt, en is het roestig geworden of in slechten toestand geraakt, doordat men het niet tijdig liet herstellen. Maar ook is het vaak voor het doel al ongeschikt, .hoewel Jiet nog nieuw is. Soms deugt de constructie niet. maar liet is ook een: feit, dat melkemmers, melkbussen met deksels en melkteemsen, hoewel de constructie goed is, in nog niet bruikbaren vorm worden afgeleverd, omdat men in de groote fabrieken blijkbaar niet de moeite, neemt om, waar dit noodig is, nog even na te sol- deprem Dergelijke plaatsen, die vochtig blijven, ziin de beginplaatsen van de roestvorining en de kweek plaatsen van schadelijke bacteriën. Zooveel mogelijk bevorderen wij don gemeenschap pelijk en aankoop van het meikgereedschap van wege de fabriek. Dan is er de .meeste kans, dat er doelmatig gereedschap wordt aangeschaft, en dat het bij de aflevering goed afgewerkt is. Het bestuur der fabriek kan met kennis van zaken er voor zorgen, en dat kan men niet van iedereh leveran cier verwachten. In deze richting werkende, zullen de verkooper3 van melkgeroedschap wel gedwongen worden, het het in bruikbaren toestand af te leveren, hetgeen zij eigenlijk uit zich zelf moesten doen. Waar men op de boerderijen als boenwater stroo- mend nortonwater uit den koelbak gebruikt, valt de toestand over het algemeen niet mee. Dikwijls moet dezelfde norton dienst doen voor de gaspro ductie en het verschaffen van koelwater en been- water en die veelzijdige toepassing gaat ten koste van de hoedanigheid als boenwater. De tijd, toen het nortonwater krachtig door den koelbak stroom de. is voor do meeste boerderijen voor goed voorbij. Het water maakt dan ook doorgaans den indruk van min of meer onbetrouwbaar te zijn. Ik' acht het voor deze provincie een gelukkige om standigheid, dat er op net platteland leidingwater is te krijgen en dat men meer en meer het nul daarvan voor de zuivel- en oonsumptiemelkbedrif- ven gaat inzien. Bij den aanleg vergete men vooral niet, een kraan bij de boenplaats te laten aan brengen. Op een kaasboerderij werden de kazen knijpers en ze kregen vele groote gaten en een zurige Iqoht. Het gebrek heerschte al eenigen tijd, maar net weid zoo erg, dat de kaas onverkoopbaar werd. lijk van veel belang, dat ook de weivaten, waarin, de Uit de gevoerde besprekingen bleek, dat de vier niet meer dan 86 pet, van die waarde zullen mogen wei staat te roomen en te verzuren, goed zuiver eerstgenoemde fondsen reeds het besluit tot afscheid bedragen. worden gehouden, ook met het oog op de boterberei- hebben genomen in hun algemeene ledenvergadering De hypotheek zal voor Amsterdam verstrekt wor- diDg. Allicht was de oorzaak van het slechte kar- Zoowel te Sint Pancras als te Koedijk blijkt evenals den tot oen maximum van f550 por woning op nen in het tekort schieten daarin te zoeken. Kalk is te Dirkshorn hot ernstig voornemen tot afscheiding orfpachtsterrein; voor woningen op eigen terrein het reinigingsmiddel bij uitnemendheid. te bestaan. Van de zijde van St. Pancras, alsmede is dit bedrag f 600. De inelk van een koe werd afgekeurd1; die uit van Broek op Langendijk, wordt in overweging ge- i De tweede hypotheek zal verstrekt worden gedu- het rechter-achterverrel was midden October zeer Keven om bij de stichting van b.v. een plattelands- rende den looptijd van de eerste hypotheek, maar afwijkend; ze gaf daaruit ook te weinig melk; ook hond rekening te houden met de eventueel in te voe- ten langste voor 10 jaar. die uit het linkerachterverrel dèugde niet. De koe ren ziektewet, door de Regeering. Anderzijds echter werd weer onderzocht 4 weken na - het kalven. Ze hï men van oordeel, dat op den voorgrond gesteld gaf uit alle 4 verreis normale melk. dlent worden voorlooplg het aan te sturen op het Een kaasfabriek kreeg klachten over den reuk leggen van een band tusschen uitgetreden fondsen en den smaak der kaas. Vermoedelijk was de oor- voor overname van eikaars leden bij verhuizing, zaak gelegen in de toevoeging van een hoeveelheid i wenschelijkheid tot het stichten van zulk een sterk ijzerhoudend! nortonwater aan de wrongel. 1 hieuwen bond wordt uitgesproken, welke dan per 1 en we|. Jan. 1925 in werking zal kunnen treden, aangezien nog alle fondsen tot dien datum gebonden zijn aan het Bondslidmaatschap. Eventueel nog uittredende het bestuur bestuur op zich neemt in den loop der komende maanden opnieuw een vergadering uit te schrijven, teneinde te komen tot'de stichting van een nieuwen bond. Een melkslijter had moeilijkheden met dein Keu ringsdienst voor Waren, omdat zijn 'karnemelk te het Bondslidmaatschap. Eventueel nog x weinig vetvrije droge stof bevatte. Hij lj£gcht de Jondsen zullen hiervan kennis geven aan 1 gezuurde melk met heet water op karntomperar Noordscharwoude, terwijl dit bestuur op karncemperar tuur, hetgeen een geheel onnoodige vermeerdering van het watergehalte der karnemelk tem gevolge had. Een zuivelfabriek had' moeite met de bereiding' i van het kaaszuursel. Na do enting werd) het in i een bak met water geplaatst, die nu en dan weer opgeward moest worden met stoom, terwijl de melk werd omgeroerd. Toen de geënte melk rustig op een geschikte temperatuur werd gehouden door plaat sing in een geïsoleerd vat, ging het goed. Een veehouder kwam bij mij 'met de klacht, dat zijn boter zoo'n slechten smaak had. Hij schreef dit to© aan de voedering van zijn vee met z.g. Malto- koeken. Deze zijn geslagen uit Lamtorozaad' af komstig vanLeucaenaglauca,,'nplant die in Indië wordt gekweekt. Het zaad is arm aan vetachtige stoffen, en de koek dus ook. Het botergebrek ver dween, toen men met de voedering van de Mal to ko eken ophield en tevens verbeteringen in de be reiding aanbracht. De invloed van de voedering der Maltokoeken op den smaak der boter is niet uitge sloten, doch ook niet bewezen. Van practisch be lang is die vraag niet, ómdat die koeken als vee voeder toch ongeschikt zijn, zoowel voor rundvee als voor schapen. Ze hebben haaruitval ten gevolge. Het is voorgekomen, dat de schapen de wol ver loren; men kon die er zoo maar afstrijken; schar en lammeren gingen dood. De veehouder in __tie voerde aan een deel zijner koeden, ril. 7 mok kende, 8 Kg. dezer koek per dag. Zij verloren» de pluimen der staarten. Hij heeft 3 doode kalve ren gehad. j De melk van een der leveranciers van een zui velfabriek vertoonde doorgaans bij de gewone gist j tingsproef gisting. Een onderzoek, ingesteld naar van het melkgo- en vele anderen gerechten worden nergens lekkerder mee bereid dan metHonig's Maizena, onovertroffen in zuiverheid en smaak. Voortref felijk als bindmiddel voor tallooze gerechten. De spijzen worden er smakelijker en voedzamer door. Let op de sloitzegels met Bijen korf. Yraogt zx UsrWtokflJof den toestand en de behan< reedschap pp de boerderij, leerde, dat het gereed schap wel in orde was, (de deksels der bussen moes ten wat bijgesoldeerd worden) en dat er mot zorg geboend werd. Er heerschte netheid. De eenige aanmerking, die op het werk van de boensfcer j moest maken (en deze fout wordt veeltijds ge- j EEN RIJKSBUREAU VOOR RECLAME. G maakt) was, dat men wel begon te 'boenen met Van de zijde van het Departement van Financiën te weinig en matig heet sodawater, doch al spoedig wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 Augustus was dit koud geworden, en deed dus minder effect, jl. ingesteld werd een „Rijksbureau voor Reclame", Het sodawater moet meel heet gebruikt worden, hetwelk ten doel heeft de verschillende rijksobjecten Maar de oorzaak van_de gisting in de melk was in zoover deze daartoe geschikt zijn, dienstbaar te weer het boenwater, afkomstig uit een zwakke nor- tonwel, staand© in een ondichton met houten pomp. De gewone ver! oïog •emetselden put teerde toestand. Het bacteriologisch onderzoek bevestigde mijn oor- deel. Het water bevatte enorm veel bacteriën, nl. 10400 per c.c., waaronder een massa colibacteriën (gassenvormers). Toen de invloed van het slechte I water weggenomen was, doordat men al het gereed- schap stuk voor stuk met kokend heet water na j spoelde, bleven de gistingsverschijnselen in de melk van die boerderij uit. Zulk een bedrijf is geheel go helpen, wanneer het aan de waterleiding aanga- I sloten is. I Veelvuldig waren de klachten van zelfkazende boeren over de kwaliteit van een overigens als 1 goed bekend' staand klaarldeursel. Er moest heel veel gebruikt worden en men kreeg dan nog niet de gewenschte kleur aan de commissiekaas, die hoog gekleurd moest zijn. Als gevolg van de kaascontrole komen wij door j bezoeken aan de bedrijven of door schriftelijke ad- I viezen veel meer dan vroeger in aanraking met die j volvette G-oudsche kaasbereidèrs in het Zuiden dór Provincie. Het komt nog al eens voor. dat men tracht het vetgehalte der kaas te verbeteren, door een verkeerde wijziging in de bereidingswijze aan te brengen, 'b.v. bij lagere temperaturen te gaan werken. Het maken van slappe of korte kaas kan volg zijn. In 't al* dan het i stellen aan «de reclame, en daarmede een bron van inkomen voor den Staat te scheppen. Het is de bedoeling, het bureau voorloopig op klei ne schaal te houden en voor het geval de inkomsten op den duur niet aan de verwachtingen mochten be antwoorden, het weer op -te heffen. Wordt er nu naar inkomsten gezocht?óf naar j werk voor de overtollige ambtenaren? DOODGEVALLEN. Dezer dagen is een landbouwer te Blaricum, bij het binnenhalen van hooi, van "den zolder op de deel gevallen. Hij werd naar een ziekeninlichting te Laren vervoerd én is daai* overleden. IN EEN BEERPUT GESTIKT. Het driejarige zoontje van M. L. Schijf f te Haar lemmermeer is in een beerput achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. TEGEN DE BEDELARIJ. Te Monnikendam waar veel vreemdelingen komen wordt door kinderen aan die bezoekers om geld ge vraagd, vaak met gevolg dat zij geldstukken ontvan gen. Onlangs was er zelfs een Amerikaan, die geld stukken, w.o. ook guldens, to grabbel gooide. De burgemeester van Monnikendam heeft nu aan do directie van tram en booten 'het verzoek gericht om te willen bevorderen, dat aan de jeugd geen giften meer worden gegeven. DOOR ELECTRISCHEN SÏROOM GEDOOD. Een 10-jarige jongen uit Zwartewaal klom in een paal en greep, een electrischen draad, gespannen met 10.000 volt, met het gevolg, dat hij naar 'beneden viel en deerlijk verminkt zijnde kort daarop stierf. UIT HET RAAM GEVALLEN. Een inwoonster van Almelo viel uit het. zolder raam harer woning. Zwaar gewond werd zij opge nomen; korten tijd daarna overleed zij. DOODELIJK ONGELUK- Op de boerderij van den heer W. Biesheuvel aan den IJ weg bij den Bennebroekerweg te Haarlemmer meer is gistermiddag een 18-jarige jongen, die op een met paarden bespannen wagen naar het veld reed, van den wagen gevallen en overreden. Een wiel ging over zijn hoofd, de paarden sloegen op hol, maar werden spoedig gegrepen. De jongen is onmiddellijk ©ener koe afgekeurd en wat salpeter gebruikt. De handvatten van den doorhaler moesten verbeterd worden. De kaas werd weer heel goed. Een zelfkazer geraakte telkens uit zijn lange wei, en de kazen werden los Waarschijnlijk was de melk van een dnespeende vaars de oorzaak. De melk der 3 verreis werd afzonderlijk onderzocht en was van alle zeer afwekend (heel slecht stremmen, lage zuurheidsgraad, katalasegetal). Op een boerderij maakte men losse kaas en had men groote moeite met de boterberei'ling. Na 4 uren karnen was er nog geen botervorming. Het gebrek „los "werd met goed resultaat bestreden volgens de gebruikelijke methode. .De karnemelk en zure room zaten vol gistcellen, gistten erg en hadden een gistreuk. Een flinkp schoinmaak van net gaarvat voor den room en van den karn ei- de weivaten met kalkbrij word toege past en zaak kwam weer in orde. Het is natuur- 1 t jieen kan men wel zeggen, dat, om aan den eisoh van het vetgehalte te kunnen voldoen, er niet gewrongen mag wor den, omdat daarbij een aanzienlijk verlies aan vet plaats heeft in den vorm van dikke, vette wei. ZIEKENFONDSEN. Op initiatief van het Ziekenfonds te Noordschar woude werd Zaterdagvond in de bovenzaal van den heer Zwitser een vergadering gehouden van bestu ren van ziekenfondsen van den Langendijk en om streken. Een tiental besturen was uitgenoodigd, waarvan vertegenwoordigd waren de besturen der fondsen te Noord- en Zuidscharwoude, Oudkarspel, Heerhugowaard, Broek op Langendijk, St. Pancras en Koedijk. Van het bestuur te Dirkshorn kwam staande J overleden, de vergadering eep schrijven in, dat men daar voor- KAMERLID ERNSTIG ZIEK. nemens is uii den Bond van Ziekenfondsen te tre- Mej. mr. E. C. van Dorp, lid van de Tweede Ka den en smpathie betuigt met het plan tot. stichting mer. is ernstig ongesteld. Zij heeft bereids een ope- van den nieuwen bond voor overname van 'elkanders rat ie ondergaan leden bij verhuizing enz. Mede waren uitgenoodigd de besturen der fondsen te Schoorl en Warmenhui- zen. Door den heer Kuiper van Noordscharwoude wordt deze verga dering geleid. Op den voorgrond stelt de heer Kuiper, dat zijne vereeniging met het uitschrij ven der vergadering niet bedoelt propaganda te voe ren tegen den Bond van Ziekenfondsen, doch waar de uittreding van enkele afdeelingen reeds een feit is geworden en vermoedelijk in andere afdeelingen het besluit tot afscheiding genomen zal worden rijst 3 MILLIOEN MEER. Volgens de Restbodl betteekent de aanvaarding door de regeering van de salaris voorstellen der com missie-De Wilde voor do rijkswerklleden en hen die daarmede gelijk gesteld worden, een jaarlijksche uitgave van 3 millioen gulden méér, dan de oor spronkelijke regeeringsvoorstellen zouden hebben gekost. DE ARBEIDERSWONINGBOUW. Naar Het Volk meldt, zal binnen enkele dagen in de Staatscourant verschijnen een ministerieele be de vraag, of het niet zeer gewenscht zou zijn dat schikking in zake het verleenen van tweede hypo. tusschen die uitgetreden en dus losstaande fondsen theken voor arbeiderswoningbouw. Verstrekt zal oen band wordt gelegd, met het oog op overname van kunnen worden een tweede hypotheek tot 20 pet. eikaars leden bij verhuizing enz., wat ook reeds be- i van de verkoopwaarde van de woning met dien stond vfór de stichting van den Bond. verstande, dat eerste en tweede hypotheek tezamen De aflossing voor de eerste en tweede hypotheek moet totaal 2 pet. per jaar zijn van de verkoopwaar de der perceel en. De rente zal 6 pet. bedragen terwijl do gemeente die met het rijk het risico draagt hifir 1 pet, op mag leggen. Do inhoud der woning mag bedragen: vóór Am sterdam 200 M3.; voor buiten 260 M3 voor alleen staande woningen en 225 M3. voor vordiepingwonin- gen. DE RIJWIELPLAATJES. Naar aanleiding van de vele klachten over de belastingplaatjes voor rijwielen hebber wij ons tot het ministerie van financiën gewend met de vraag, of voor 1925 wellicht eon andere wijze van betaling van deze belasting of. een bruikbaarder soort be lastingplaatjes overwogen werd. Men deelde ons echter op die vraag mede, dat men voorloopig nog geen aanleiding vond, het thans gevolgde stelsel en model van het plaatje prijs te geven. Eerst wilde men eens afwachten, tot het publiek aan de plaatjes gewend was. De bevestiging van de plaatjes zou, naar men verwachtte, in de toekomst geen bezwaar meer opleveren, aangezien er nu reeds verschillende goede methodes daartoe in den handel waren ge- brachi. Om deze redenen bestond er voorloopig voor het departement geen aanleiding tot verandering over te gaan en zou er dus ook geen opdracht worden ge geven. de plaatjes te wijzigen. Haagsche Crt DE MOORD TE WTCHCEN. De rechtbank to Arnhem heeft twee beklaagden in de mbordzaak van Wychen, J. van Munster en C. van den Broek, beiden gedetineerd, tbans naar de te rechtzitting verwezen. Zeer binnenkort zal deze zaak voor de rechtbank worden behandeld. Aan- Van Munster wordt ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 4 op 5 Mei 1924 te VVoezIk, gem. Wychen, ten einde den door hem voorgenomen diof- stal gemakkelijk te maken W. Willemsen en G. WiL lemsen van het leven heeft beroofd door hen zooda nig met een houten hamer óp het hoofd te slaan, dat hun schedels, zijn .verbrijzeld hel weefsel hun ner hersenen is vernietigd, en zij ten gevolge van de bekomen verwondingen zijn overleden. Aan Van den Broek wordt ten laste gelegd, dat hij in den bewusten nacht met Van Munster uit de wo ning van Willemsen heeft weggenomen een gelds bedrag van f25 en eenige eetw-r-m, nadat zij door een raampje deze woning waren binnengekomen. DE ELECTRIFICATIE VAN DEN SPOORWEG ROTTERDAM—AMSTERDAM. Hoewel het aanvankelijk in het voornemen lag, nog dit jaar op het thans geëlectrificeerde gedeelte van den spoorweg tusschen Leiden en Den Ilaag electrische treinen voor het personenvervoer In ge bruik te nemen, is hiervan, naur de N.R.C. bericht, afgezien en zal het electrische treinverkeer eerst aanvangen wanneer de geheele lijn Amsterdam- Rotterdam zal zijn geëlectrificeerd en de voor de treinen bestemde rijtuigen voor het electrische spoorwegverkeer zullen zijn verbouwd. Volgens be rekening zullen daarmede nog ongeveer twee jaar gemoeid zijn, zoodat eerst daarna van het electri sche treinverkeer sprake zal kunnen zijn. WIJ RAKEN IN HET GEDRANG. Geruimen tijd geleden heoft de oogarts dr. de Haas, te Rotterdam zijn denkbeelden ontvouwd over het verschijnsel der snelle toeneming van de bevolking, zulks als resultaat van den vooruitgang onzer hy giënische kennis en onze hetere medische inzichten en hulpmiddelen. Ook voor ons land geven de uitkomsten der be volkingsstatistiek een onafgebroken en aanzienlijke toeneming van het zielental te aanschouwen. Thans heeft het door dr. de Haas behandelde vraagstuk een onderwerp van bespreking uitgemaakt, op het congres der British Associatl^vn. dat te Toronto wordt gehouden. Prof. J. W. Gregory, hoogleeraar. aan de universiteit te Glasgow, heeft in de aardrijkskundige afdeeling gesproken over het probleem van de toe neming van de bevolking. Volgens Gregory is de toeneming van dien aard, dat het op de wereld aan wezige zielental in zestig jaar verdubbelt. Nu kan, volgens Gregory, met de huidige methoden van voed. seelproductio de aarde slechts 6600 millioen men- schen voeden. Welnu, die 6600 millioen menschen zullen er in 120 jaar zijn. En iegt Gregory stelt nu eens. dat men er in slaagt de voedselproductie door chemische synthese-methoden onbeperkt op te voeren, dan zou er zij het ook na veel langeren tl,jd een ander probleem ontstaan, want dan zou den in het Jaar 3000 overal waar er land is de men schen schouder_aan-schouder staan. Maar voorloopig is men zoover nog niet. Er zijn nog tal van uitgestrekte deelen der wereld in Afrika, in Noord-Amerika, in Zuid-Amerika, in Au stralië. waar de menschen nog armslag hebben. KOLHORN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. Dikstaal, thans Hoofd der School te Enkhuizen, staat als no. 2 op de voordracht voor hoofd der le Gemeenteschool te Alkmaar. WIE RINGER WAARD. Naar wo vernemen, zal a.s. Maandag eloctriciteit en ^waterleiding officieel worden geopend Men "11 dit eenigszins feestelijk doen. Op net PoMerhuiserf heeft het Waterleidingbedrijf oen fontein aangelegd, electriseh zal worden verlicht hetgeen 's avonds Natuurlijk wordt er ook gelegenheid gegeven om in de eïeotrisch verlichte lokalen een dansje te halen. NIEUWE NIEDORP. .Op den door den W.F.V.B. uitgeschreven athle- tiekdag to Barsingerhorn, wisten de Nieuwe Nie- dorpers met vier prijzen thuis te komen. Hardloopen (100 Meter) behaalde P. Houtkooper den eersten prijs in 12Vft sec. Estafette behaalden zij na loting den tierden prijs in 53Vö sec. Polsstokhoogspringen behaalde H. Peercb <»m ''en- derden prijs met 2.55 Meter. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier lijden verschillende land Ten aan

Schager Courant | 1924 | | pagina 1