Athletiekwedstrijdsii te Barsingerhorn, Mairlktberifcfeïea. Reclames. Gemengd Nieuws. De Westfriesche Voetbalbond heeft op den len kermisdag te Barsingerhorn een serie atletiekwed strijden georganiseerd onder de leden van de aange sloten voetbalverenigingen. Behoort dit nu ook al tot de taak van een voetbalbond? zuilen wellicht sommigen zich afvragen. Het Bondsbestuur was van meening, dat de athletiek een onmisbare zomersport is, vooral ook voor don voetballer, omdat een goede beoefening van de verschillende sportonderdeelen tenslotte in alle opzichten ten' goede komt aan goed en mooi voetballen. De groote deelname en het uitstekend welslagen van den athletiekdag van Zondag te Barsingerhorn is het bewijs, dat het Bondsbestuur goed gezien heeft en dat «deze atletiekwedstrijden bij de aangesloten voetbalverenigingen in den smaak zijn gevallen. Het Bondsbestuur had ook gezorgd voor deskun. •dige leiding bij de training, en had hiervoor aange steld de heer S. Keesman te Schagen, die verschil lende trainingsdagen vooraf heeft gegeven. Bij den heer Keesman berustte Zondag ook de algemeene re geling en leiding. Do zeven wedstrijden bestonden in: a. Estafetteloop van vereenigingen. Per club 4 deelnemers. b. 100 meter hardloopen, Hoogstens 8 loopers per club. cj 1500 meter hardloopen. Deelname als b. <L Verspringen zonder plank. Hoogstens 4 deelne mers per club. e. Hoogspringen. Deelname als d. f. Polsstokhoogspringen. Deelname als d. g. Touwtrekken voor viertallen. Deelnemende club9 waren: B.F.C. te Breezand; D.O.S.K.O. te Oudesluis; Excelsior te Anna Paulow- na; W.F.C te WioringerwaardVoorwaarts te Bar singerhorn-, Sparta te Schagen; Blauw-Wit- te Win kel; N.V.V. te Nieuwe Niedorp; K.F.C.t to Kolhora; H.F.C. te Hoogwoud; elke club had: verscheidene le den afgevaardigd, zoodat in totaal pijn 70 jongelui in het strijdperk traden. Do uitslag der wedstrijden was als volgt: 1. Hoogspringen: lo prijs W. Watertor, Sparta, Schagen, 1.70 M.; 2e prijs A. Bakker, W.F.C., Wierin- gerwaard, 1.60 M.; 3o prijs K. Schenk, W.F.C., Wie ringerwaard, 1,55 M., na loting met H. Peereboom, N.V.V., Nieuwe Niedorp en P. de Jong, Voorwaarts, Barsingerhrn, allen 1.55 M. 100 M. hardloopen: Ie prijs P. Houtkooper, N.V.V., Nieuwe Niedorp, 122/5 sec.; 2e prijs K. Swaag, Voor waarts, Barsingerhorn, 12 3/5 sec.; 3e prijs K. Zijp, W.F.C., Wieringerwaard. 124/5 sec. Verspringen: le pr. K. Zijp, W.F.C., Wieringerwaard 5,45 M.; le pr. Jb. Rus, Sparta, Schagen, 5.45 M.; we gens gelijken afstand twee le prijzen toegekend; 3e prijs J. Wonder, Sparta. Schagen, 5.35 M. 4. Estafetteloop, 4 m. 100 M.: le pr. Sparta, Scha gen, 531/5 sec.; 2o prijs, W.F.C., Wieringerwaard, 531/5 sec.; 3e prijs N.V.V., Nieuwe Niedorp, 531/5 sec,. De prijzen werden toegekend na loting. 5. Polsstokhoogspringer le prijs Bosman, Sparta, Schagen, 3,M.; 2e prijs, W. v. d. Oord, Voorwaarts, Barsingerhorn, 2,65 M.; 3e prijs, H. Peereboom, N.V. V., Nieuwe Niedorp, 2,55 M. 6. 1500 M. hardloopen: lo prijs J. Stammes, D.O.S. K.O., Oudesluis, 4,55 minuten; 2e prijs K. Schenk, W.F.C., Wieringerwaard, 4,57 min.; 3e prijs C. Dek, ker, H.F.C., Hoogwoud, 5.044/5 min, 7. Touwtrekken: le prijs. Voorwaarts, Barsinger horn; 2e prijs. N.V.V., Nieuwe Niedorp*, 8e prijs Blauw Wit, Winkel. Do prijzen hestonden uit: lo prijs zilveren medaille, 2o prijs verguld zilveren medaille* 3o prijs bronzen medaille. Do regeling was uitstekend, deze was in handen bij bestuursleden van de V.V. v,Voorwaarts" en van de Ilarddraverijvoroeniging to Barsingerhorn. Ook over do belangstelling van de zijde van het publiek viel niet' te klagen; er waren ruim 600 be talende bezoekers, zoodat het totaal aanwezigen op een 700 kon worden geschat. Na afloop werden door den heer D. Boreebaart als voorzitter van den Bond,.de prijzen uitgereikt in bet café De Jong, Hij1 deed dit. met oonige welgekozen woorden, wees op het uitstekend welslagen, en feli citeerde de winnende vereenigingen en de winnende personen met hun behaalde succes. Voorts bracht hij woorden van dank aan allen, die hunne medewer king hadden verleend, in 't bizonder aan den heer S. Keesman, aan den Burgemeester den heer K. Bree- baart, voor 't schenken van1 den eersten prijs esta fetteloop en aan den heer N. de Jong voor verschil lende andore prijzen. Een afzonderlijk dankwoord ontving do heer C. Smit, eigenaar van het sportter rein voor zijn buitengewone bereidwilligheid, wel ke hij altijd weer betoont. Met een korte opwekking tot toetreding bij de verschillende vereenigingen e.v- tot steun van den Westfrieschen Voetbalbond, ein. digde de voorzitter. MET EEN GEWEER GESCHOTEN. Vorige week, toen de 48-jarige H. Dijkslag met zijn dochter Aaltje aan het roggemaaien was bij zijn wo ning, floot hem eensklaps oen kogel langs het hoofd. Dadelijk daarop hoorde hij een knal. Toen hij ln de richting keek van het huls. waar de gebroeders R. wonen, zag hij dezen wegkruipen achter een stroo- mijt. Eenige oogenblikken daarna zag hij dat de 17- jarige G. L. J. R. het geweer op hem richtte. Het schot viel, doch miste ten tweede male. Dijkslag en zijn dochter vluchtten daarop naar huis. Voordat hij dit evenwel bereikte, zag hij den 21-jarigcn H. R. op •hem richten. Ook deze kogel miste gelukkig zijn dool, doch vloog door een dor'ruiten van de woning van Dijkslag. Toen Dijkslag binnen kwam, vond hij zijn 82-ja- rigo moeder bewusteloos voorover op den grond lig gen. In een der ruiten was een gat, ter grootte van oen rijksdaalder. Dijkslag tilde zijn moeder, die van den schrik voorover was geslagen, in bed en deed aangifte bij de marechaussee.' Deze was spoedig ter plaatse en arresteerde de belde gebroeders R., die bekenden geschoten te hebben. Het geweer werd door familie van de daders in een sloot geworpen, doch de marchaussee heeft het gevonden en in1 be slag genomen. Omtrent de oorzaak van dit gebeuren vernamen we, dat er reeds lang een veote bestond tusschen heide families. De beide daders zijn na bekentenis in vrijheid ge steld. Het Volk. LANGENDIJK. We vernemen, dat er in verschillende koolsoorten draaihartigheid hoerschi. BREEZAND. Een openlucht-concert bij goed weer. wordt blijk baar door onze bevolking zeer op prijs gesteld. Groot was tenminste de belangstelling, toen Zondagavond do tHarmonievereeniging Concordia op het plein voor do kaasfabriek een voor ieder toegankelijke uitvoe ring gaf. Ook nu weer. als steeds, werd ambitieus en con amoro gespeeld en daar Concordia zoo langzamer hand een heel mooi repertoire krijgt, viel er inder daad te genieten, een genot dat gelukkig niet zoo als bij openlucht-concerten anders nog wel eens bet geval kan zijn door de luidruchtigheid van som mige ongewenschte elementen werd vertoord. Laten we voor deze zoo hoogst verdienstelijke ver- eeniging hopen, dat dit ook weer getuigd zal kun nen worden, wanneer zij Zondagavond over een week, op het plein voor de Ned. Herv. Kerk to Kleine Sluis een openluchtconcert gaat geven. Wij hoorden al thans. dat dit hij gunstig weer in de bedoeling ligt. Jammer, dat C.ontordia nog altijd goen. muziektent heeft. De muziek, die buiten zooveel aangenamer aandoet dan in een kleine besloten ruimte, zou dan nog veel meer tot haar recht komen. Waarlijk, de zoo ernstig studeerende vereeniging verdiende dat ten volle. STRANDFEESTEN TE CALLANTSOOQ. Zondag hadden alhier de strandfoosten, uitgeschre ven door de* Vereeniging voor Vreemdelingenver keer plaats. De feesten, gehouden onder 't genot van '4 aller mooiste zomerweer, hadden een schitterend; verloop. Reeds vroeg in den morgen begon een zeer groot aantal deelneemsters en deelnemers den vredelie- venden strijd en gaf het strand een alleraardigsten aanblik door de kleurige kleertjes der deelnemende kleinen, zoowel als der grooten. Met grooten* ijver werd getracht de zandfiguren te voorschijn te bren gen. En gezegd mag worden, dat dit aan velen won derwel gelukte. 't Werk werd afgewisseld door tractatie aan alle deelnemcnden, terwijl intusschen reeds een stroom van belangstellenden in ons anders zoo rustig dorpje arriveerde. De toeloop was in den middag zoo groot als tot nog toe hier te plaatse niet beleefd is. De massa menschen werd geschat op 3 a 4000. Geen enkele wanklank werd vernomen en de belangstelling wa$ buitengewoon. Ten twee ure begon de jury, bestaande uit de da mes: Mevr. KosterEriks, Mevrouw Braam—Böhm en Mevrouw BrouwerMeijer en de heeren J. Kos ter, E. R. Braam en Jb. Baken Gz., niet de beoor deeling. Tegen vier uur des middags werden de prijzen, die iiitusschon keurig uitgestald waren voor de pastorie, door den voorzitter der jury, den heer J. Koster, uit gereikt. Met een enkel woord sprak hij de kleine en groote deelneemsters en deelnemers toe, speciaal wijzende op de flinke hulp dor commissie uit de badgasten, met name Mevr. Hamer, Mevr. Veenstra—Kuiper en de heeren Veldhuizen en Bouwman en den voorzitter der V.V.V., den heer P. Vos. Een luid hoera uit de kelen der ongeveer 80 deelnemenden was zeer zeker een welverdiende hulde. De prijzen werden behaald al9 volgt: Groep I, kinderen van 6 tot 10 jaar, werkende in groepjes: le prijs, Harlekijn, Jan Veldhuizen en Ina Bouwman; 2e ,pr., V.V.V.. Jb. Vos Pz. en Jan ten Bookel; 3e prijs, schip, Jacob Bakker, Jacob Kuiper en Jacob Hollander; 4e prijs, glijbaan, Annie v, <L Aa en Leo Bol. Groep II, kinderen van 10 tot 14 jaar, werkende in groepjes: le prijs, schelp, Fietje Kalsbeek en Annie Veenbaas; 2e prijs. Geloof, Hoop en Liefde, Klaas ten Boekei en Jan Zeeman; 3e prijs, boerderij, Alex Voogel en Annie Bol; 4e prijs, kasteel, Jo Doorn en Jacob Swan; 5e prijs, kerk met put. Grietje ten Boe kei, Gerrit ten Boekel en Kobus Mooij. Groep III, kinderen van 12—14 jaar, alleen wer kende: le prijs, vlinder, Frida Bouwman; 5e prijs, kerk, Gerard' Zipp. Groep IV, personen boven 14 jaar, alleen werken de: le prijs lepelaar, Sophie Wiglama; 2e prijs, Duif, I Gerrit Duif; 3e prijs, vrouwenkop, Gerrit Veenbaas; 4e prijs, zeester, Dik Poortvliet. Groep V, kinderen Van 6 tot 8 jaar. alleen wer kende: 4e prijs, kamer, Dina ten Boekel. Groep VI, kinderen van 8 tot 10 jaar, alleen, wer kende: le prijs, burcht, Dolf de Vries; 2e .prijs, kerk, Grietje Hamer; 3o prijs, bloemvaas, Bram Duif. Groep vn, kinderen van 10 tot 12 jaar, alleen wer-, kende: lo prijs, paard, Teunis Mooij Tz.; 2e prijs, schip, .Jannie Spaans; 3e prijs, kasteel, Simon Kaa- ger. Speciale vermelding, extra prijs, Mej. op 't Land, met getrouwe nabootsing van het kerkje >te Callants- oog. Voorts werd' nog aan alle deelnemende kinderen een aardig prijsje naar eigen keuze uitgereikt. Het Bestuur van V.V.V. en' de commissie van uit voering kunnen zeker met groote genoegdoening op dit welgéslaagde strandfeest je terug zien. WIERINGEN. In do j.1. Zondag onder presidium van den heer A. Zomerdijk, in 't hotel Lont gehouden vergadering van het Visschersfonds, waar ruim 20 leden aanwezig wj/ ren, word bosloten in verband met de tot stand1 ge komen afsluiting der ZhTderzoe t.usschen Wieringen en do Van 'Ewijcksluis, welke afsluiting een groote verandering in hot visscherijbedrijf medebrengt, en 1 waardoor verwacht wordt, dat de vischafslag te Den Oever te klein wordt, aldaar een nieuw vischafslagge- bouw groot 20 bij' 4:50 M-, te doen bouwen. liet ge bouw zal worden ingericht naar de eischen des' tijds en worden voorzien van ruimo afslagplaats, kantoor lokaal enz. Tevens zal het telefonisch worden ver bonden, met aparte spreekcel. De aanbesteding vap dit werk zal spoedig geschieden onder leiding van den architect W. Hermans alhier. De raming bedraagt ongeveer f3300. Mede werd besloten f25 beschikbaar te stellen voor de nagelaten betrekkingen van de te Arnemuiden en Vlissingen verongelukte visschers en dit bedrag aan het comixé aldaar over te maken. DIRKSHORN. Ten einde tegemoet te komen aan gegronde klach ten over den gasdruk te Dirkshorn en Stroet, heeft de gasfabriek te Warmenhuizen een flinken gashouder alhier doen plaatsen, waardoor het mogelijk is, een geregelden druk te onderhouden. Met genoegen kan wojden geconstateerd, dat thans ook tegen middag, tijd van he^ groot9te gasverbruik, de druk zeer goed is. Sltellig zal men nu ook in het donkere jaargetijde in den vooravond geen last meer ondervinden. Wij waardeeren de bereidwilligheid van Warmen huizen en hopen, dat door steeds toenemend verbruik de vrij hooge onkosten wéder zullen worden gedekt. JULIANADORP. •Het op Zondagmiddag aangekondige ringsteken op motorrijwielen voor heer en dame, kon wegens te ge ringe dqelname van de zijde der motorberijders niet doorgaan. Het bal in de zaal van. den heer C. Vader was evenwel druk bezocht, vooral in de avonduren. JULIANADORP. Vanwege het P.W.N. wordt alhier aan de Langevliet bij het perceel van don heer H. Veul op de hoofdbuis der waterleiding naar Helder, een Reduceertoestel gepluatst, hetwelk moet dienen om op het buizennet alhier voldoenden druk te houden, wanneer er soms te Helder een groote hoeveelheid water wordt afge tapt. Het toestel komt te staan in een put die ge maakt wordt van zwaar gewapend beton. De bouw hiervan is door het P.W.N. opgedragen, aan den heer J. de Gréaf alhier. Naar men ons nog mededeelde zijn er pogingen in het werk gesteld om aldaar ook een standpijp geplaatst to krijgen, (evenals bij het vlieg kamp de Kooij), om do veraf wonenden ook van water te kunnen voorzien. Dit wordt echter niet verwezen lijkt, alhoewel het een groot gemak geweest zoude zijn. JULIANADORP. Zondagmorgen hield „de Postduif" een wedvlucht vanaf Rotterdam. Deze vlucht is buiten verwachting prachtig geslaagd. Om half acht werden de vogels in vrijheid gesteld en hadden een helderen Oostenwind tegen. De uitslag was als volgt: le prijs duif van C. van Yperen, thuis 9.39.04 uur; 2e prijs duif van B. Delver, thuis 9.41.10 uur; 3e prijs duif van C. W. de Graaf, thuis 9.42.38 uur; ie prijs duif van T. Marees, thuis 9.44.37 uur. De volgende week wordt gevlogen vanaf Vlissingen. afstand 188 K.M. WIERINGERWAARD. Do loden van onze voetbalvereeniging (W.F.C.) heb ben Zondag te Barsingerhorn zes prijzen behaald, nl.: le prijs verspringen (K. Zijp); 2e prijs Estafette loop (na loting); 2e prijs 1500 M. hardloopen (K. Schenk); 2e prijs Hoogspringen (A. Bakker); 3e prijs Hoogspringen (K. Schenk) na loting; 8e prijs Hard loopen 100 M. (K. Zijp). NOORDSCHARWOUDE. AJs de gang van de markt van den eenen dag in den anderen, van de eene week in d'e andere gevolgd wordt, zal steeds eenige verandering merkbaar zijn. Zijn bij den dag do veranderingen soms vrij belang rijk, 'bij een overzicht per week is dat natuurlijk des te grooter. Deze week constateeren we tegenover de vorige, verhoogde prijzen van aardappelen, echter niet in belangrijke mate, tamelijk verlaagde prijzen der ver schillende koolsoorten, iets hoogere p rij zon voor de wortelen, sterk verlaagden prijs van de zilveruien on een eenigazins lageren prijs voor de gewone uien, eenige verhooging van den bloemkoolprijs, sterk ver laagden aanvoer van aardappelen en veel grooteren aanvoer van de kool. De aanvoer van aardappelen daalde van 128 wagons de vorige week o.p 53 wagons deze week; de prijs van de schotten liep de geheele week om de 8 gul den hoogste markt, van de schoolmeesters in het be gin van de week boven de 6 gulden en verder in de week langzaam dalende tot 5 gulden op Zaterdag. Qe duken brachten meestal flink boven de 4 gulden op, alleen Woensdag was daarvoor een slechte dag. Do eigenheimers draaien om de 6 gulden. Maandag was er zelfs een partij boven de 7 gulden. De wortelen, die den vorigen Zaterdag niet meer konden opbrengen dan fl.70, waren reeds Maandag weer als hoogste markt f2.30 en nu Zaterdag jl. werd voor de beste partij f3.40 gemaakt. Toen was de aanvoer echter slechts "00 kilo. De aanvoer die de vorige week nog ruim 30 ton was. was nu even boven de 20 ton. De bloemkoolaanvoer verminderde van 23 op 18 ton. De hoogste markt die de vorige week f 36.70 was, bereikte Donderdag 41 gulden. De aanvoer van zilveruien verminderde van 85000 kilo op 50000 kilo en de hoogste markt dio voor de zilvernep de vorige week 50 gulden bereikte, was Maandag f 53.70 en Zaterdag slechts f 18.10. De prij zen daalden met den dag. De zilveruien bleven vrij wel op prijs, doch ook de drielingen ondergingen een flinke daling, van f 13.70 op f8.50. De aanvoer van roode kool nam toe van 79 ton op 215 ton, de prijs echter die den vorigen Zaterdag nog 5 gulden was, daalde dagelijks, zooidat Zaterdag de beste partij niet hooger dan f3.20 kon opbrengen. Met de witte kool viel hetzelfde verschijnsel waar te nemen. De aanvoer verhoogde van 136 op 198 ton; de prijs was den vorigen Zaterdag als hoogste f3.70, Maandag nog f4.10, doch verder daalde deze totdat Zaterdag de hoogste markt slechts f 2.50 per 100 kilo was. De aanvoer van gele kool verhoogde van 6 ton op 68 ton en de hoogste prijs, die de vorige week Zater dag omstreeks f 7.50 was. handhaafde zich vrijwel. Met den verminderden aanvoer van zilveruien nam de aanvoer van de gewone uien toe. de vorige week 7'A ton, deze week bijna 50 ton. De prijzen waren iets lager, de hoogste markt' daalde in een week tijd van 22 op 18 gulden. De prijzen der spercieboonen waren evenals dé vo rige week tusschen de 12 en de 16 gulden. De aanvoer was ruim 2000 kilo, wel meer dan de vorige week, maar toch vrij onbelangrijk. Van snij'boonen werd slechts 63 kilo aangevoerd. De aanvoer was deze week slechts enkele wagens minder dan de vorige week. Was het niet dat deze week vooral de roode kool te laag in prijs was, dan zouden onze tuinders met de opbrengst tevreden kunnen zijn. Het mag.met de roode kool wel beter worden. WIERINGEN. Politie. Verloren: een dames-portemonnaie met inhoud; een gouden armband en een. barnsteen-siga renpijpje met goud gemonteerd. Gevonden: een zilveren armband-eenportemon- naie met eenige kwart raseen gouden broche en eén alpacca-beursje met inhoud. WIERINGEN. Door mej. de wed. P. Rotgans te den Oever is aangifto gedaan dat het mond- en Mauwzeer onder haar vee voorkomt. WIERINGEN. Doordat .ze te idicht op den kant van de haven te de Haukes stond, viel de hondekar mot inhoud van don groentenhanidelaar L. de Jong, toen het beest evon vooruit liep, in die haven. Vl'ug toegeschoten hulp haalde honia, en kar uit het water, maar onge lukkigerwijs was de honld reeds verdronken. EEN GESTOORDE VOORSTELLING. Tijdens de Zondaga\-\nd plaats gehad .hebbende opvoering- van Shakeai. eare's „Romeo en Julia" door „Die Haghespelers" in het Openluchttheater te Valkenburg, verloor mej. Nel Stants, die de roV van Julia vervulde, door het loslaten van de balu strade, het evenwicht. Daardoor viel zij van het rotsplateau. De heer-E. Verkade, die de rol' van Ro meo vervuld©, kon haar, nadat de val' door struikge was was gebroken, opvangen. Aanwezige .genees- heeren constateerden geen bijzondere verwondingen, zoodat mej. Stants er met pon schrik afkwam. Na deze kleine onderbroking werd de opvoering voort gezet. OM ZTÏ TABAKSDOOS. Zondag reed de heer de R. van Knijpe per motor in de omgeving Makkinga. De duo-passagier de be jaarde heer D. de Haan, eveneens van Knijpe, verloor z'n tabaksdoos. Zonder na te denken sprong hij van Jen in volle vaart zijnden motor. Zwaar gewond werd hij opge nomen. Een dokter legde het eerste verband en on middellijk werd de getroffene per auto naar hot zie kenhuis te Leeuwarden vervoerd. ERNSTIG ONGELUK TE MUIDERBERG. Zondagavond is er te Muiderberg. op het daar on langs geopende station van de Gooiscbe stoomtram, een ernstig ongeval gebeurd. Een groot aantal menschen stond er omstreeks ze ven uur op de tram voor Amsterdam te wachten. Toen deze het stationsgebouwtje binnenred, ontstond er, doordat ieder zich van een plaa s wilde verzeke ren, reeds voordat de wagens tot stib:and waren ge komen, een gedrang, waardoor'een van de wachlen- den. mevr. Van dor Zant, wonende Pieter Nieuwland- straat, tusschen twee tramwagens op de rails viel. De dame werd aan een der beenen zeer ernstig ge wond: daar noch in de (ram, noch in het station ver bandmiddelen aanwezig waren, wert de kist met ver bandmiddelen van een naburig hotel gehaald. Een der aanwezigen verleende de eerste hulp aan de zwaar gekwetste. Mot een auto van een bewoner var Muiden is daar op de dame naar het Onze Lieve Vrouwongasthuis vervoerd. Naar wij vernemen is haar toestand nog zeer zorg wekkend. Mevrouw Van der Zant, die Zondagavond te Mui derberg tusschen twee tramwagens is geraakt en aan een der beenen zeer ernstig werd gewond, is gisteren in het Onze Lieve Vrouwengasthuis overleden. NEDERLANDSCHE PLEEGOUDERS IN HON GARIJE. Uit Boedapest, 10 Augustus. Ds. Van Loon uit Barsingerhorn h^eft gisteren in gezelschap vau twoe andere Hollandsche predikanten een bezoek gebracht aan het kindersanatorium van Baletonszabadi. De heer Van Loon was in Holland de inoécrvaai'r van niet minder dan 36 Hongaarsche kinderen, wier ouders hij thans bezocht. Bij hun aankomst aan het sanatorium werden de Hollanders door de kinderen toegezongen, terwijl men daar op allerlei wijze uiting gaf aan zijn gevoelens van sympathie jegens het Nederlandsche volk. Tol. WIERINGERWAARD. Maandagavond omstreeks 8 uur werd de brand spuit gealarmeerd door den heer J. Kater nabij Oudesluis, bij wion het hooi reeds zoodanig brandde, dat het zeer noodig was dat de spuit kwam. Toen de slang er eenmaal opstond, was men spoedig meester van de zaak en is de boerderij behouden gebleven. Er was zeer veel volk op de been. ALKMAAR, 9 Augustus 1924. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 32 paarden f150400, 58 koeion en ossen f300500; 50 nuchtere kalveren f16—36; 269 vette schapen f3553; 146 biggen, 10 w. fll tot'f26: ,8 boWcen en geiten 14—-Ï18. De boterprijs was heden: lste soort f 1.051.15; 2o soort f0.901; Jdpeieren f6.757.60; o^idoiorm •f6.50. WARMENHUIZEN, 9 Augustus 1924. Schotaehe muizen f6 a 8.10, drielingen f5.30 a 7.20, kriel f 1.40 a 1.50, gladblaadjes f4.20. Gnvijog f7.20 a 8. Negentigvoud enz. f3.60 a 3.90, eigen heimers f5.70 a 6.40, blauwe eigenheimers f6.50 a 7. Bloemkool, lo soort f 27 a 28, 2e soort f 8.80, fo soort f5.70 a 7.60. Roode kool f2.30 a 2.80. Witte kool fl.80 a 1.90. Gelo nep f 13.30 a 14.50, gele uien f6.20 a 6.90. drielingen f8 a 8.30. Zilver-drieL f 12,10. Slaboonen f 14.20. Aanvoer: 36410 Kg. aardappelen, 2700 Kg. roode kool, 2900 Kg. witte kool, 4100 Kg. golo nep, 475 stuks bloemkool, 150 Kg. slaboonen. WARMENHUIZEN. 11 Augustus 1924. Schotsche muizen fb.70 a 8.70, drielingen f6.10, schoolmeesters f4.40 a 5, graafjes f8.60, negentig- voud: enz. f3.80, eigenheimers f4.80 a 5.60. Blauwe eigenheimers f 5.80, blauwe aardappelen f 6. Bloem- kool, le soort f27 a 31.70. 2o soort f9.70 a 11.70. Roode kool f2.10 a 2.80. Witte kool fl.80 a 1.90. Gele nep f 12.60 a 13.70, gele uien f 5.60, driolingefl f8.40 a 8.50. Aanvoer: 18615 Kg. aardappelen, 8375 Kg. roede kóól, 4050 Kg. witte kool1, 1350 Kg. golo nop, 1550 8tN^ORDEEMARKTBOND. Noorf-Schanroudo. 11 Aug. Schotsche muizen f5.30 a 8.30, daken f3.80 a 4.10, schoolmeesters f4.20 a 5.10, eigenhei mers) f4.80 a 5.70, bl. eigenheimers f 6.10 a 6.40, drielingen f6.30 a 7.40, kleine f 1.60, Spercieboonen f 14.90. Zilveruien fl a 4, drielingen f 6.80 a 10.30, zilvernep f 18.30 a 21.10. Grove uien f 6.40 a 8.40, drielingen f 8.20 a 9.20. Gele nep f 12.80 a 15.20. Peen f3.10. Roode kool fl.50 a 3.40. Witte kool f 1.90 a 2.60. Gele kool' f4.60 a 6.30, alles per 100 Kg. Boswortelen f 1.80 a 3.10 per 100 bos. Bloemkool f 27.10 a 35, 2e soort f 7.10 a» 13, per 100 stuks. Aanvoer: 39600 Kg. aardappelen, 50 Kg. spercie- boonen, 2000 Kg. zilveruion, 13700 Kg. uien, 800 Kg. peen, 38400 Kg. roode kool, 82500 jK-g. witte kom, 14100 Kg. gelo kool, 3280 bos wortelen, 3780 stuks bloomkooL LANGENDIJKER GROENTENVEILING. 11 Aug. Bloemkool, le soort f25.40 a 35, 2e srt. f5.40 a 14.80 por 100 stuks. Wortelen f2.70 a 2.80 per 100 bos. Roode kool, le soort f2.20 a 3.80. Gelo kool, le soort f4.60 a 5.70. Witte kool, le soort f 1.80 2.60. Uien f 6.40 a 8.20, drielingen f 6.10 a 7, nep f 13.40 a 13.90. Slaboonen f 14.90 a 15.60. Aard appelen: schotsche muizen f4.40 a 9.40, schoolmees ters f 3.90 a 5.70, Duc of York f 3.40 a 4.20, blauwe f4.40 a 6.50, eigenheimers f5.90, drielingen f4.80 a 6.80, kleine f 1.30 a 1.40, alles per 100 Kg. Aanvoer: 12100 stuks bloemkool', 1200 bos worte len 127500 Kg. roode kool; 77400 Kg. gelo kool, 36700 Kg. witte kool, 5090 Kg. uien. 150 Kg. sla boonen, 38500 Kg. aardappelen. ALKMAAR, ll Augustus 1924. Appelen f16 a 38. Roode bessen f12 a 41. Aard appelen f3.20 a 6.70 per 100 Kg. Bloemkool f12 a 30.50 per 100 stuks. Roode kool f 3 a 4.60. Gele kool f 4.30 a &20, rper 100 Kg. Wortelen f2.60 a( 4.90. Uien f3.20 a 8.70, per 100 bos. Zwarte bessen f28 a 35 per .100 Kg. Andijvie fl.40 a 3.60 per 100 stuks. Snfboonen f 21.40 a 29.60. Spercieboonen, enkele f 21.50 a 28.70, idem, (dubbele f L3.80 a 18.20, per 100 Kg. ^ALKMAAR, 11 Augustus 1924. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 80 koeien en ossen f280480, 18 vette kalve ren f 70160, per ned!. pond f 1.40—1.75, 29 nuchtere kalveren f 1634, 118 vette schapen f4854, 837 vetto varkens por ned. pond f 0.70—0.86. AMSTERDAM, 11 Aug. 1924. Aangevoérd 394 vetto koeien slachtgcwicht lo kw. f 1.24--1.34: 2o kw. f 1.10—1.22; 3e kw. f 0.90-1,05, alias per Kg., 25 stieren f 0.901.05 per Kg. slacht- gewicht; 100 melk- en kalfkooien f345500 por stuk. 90 vette kalveren levend gewicht le kw. f 1.10 tot fl.15, 2e kw. tf 0.961.10; 44 nuchtere kalveren f1424 por stuk, 150 schapen f4050 por stuk; 120 lammeren f30—42 per stuk1: 614 vette varkens slachtgewicht, Hollandsche lo kw. f 0.950.98, 2e 2e kw. f0.92—0.94 por Kg.; overzeesche en Gel- .dersche f 0.950.98 per Kg., 18 paaiden f175300 per stuk. WINKEL, 11 Aug. 1924. Appelen f 617, peren f 617,aalbessen f 921, kruisbessen f716, frambozen f3045, slaboonen f69,s nijboonen f1017, aardappelen f23.50, augarken f 830, alles per 100 pond. Komkommers f59, Andijvie r22.50 per 100 stuks. Iedereen heeft bij tijden een zaoht laxeermiddel noodig voor do lever en ingewanden. Fosteris Maag- pillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal1 op en verschaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpilïen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. EEN RAAR GEVAL. Een vreemd geval heeft zich in den trein Gladbach- Aken, in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.1., afgespeeld. In de retirade werd de reiziger Rudolf Schwarz uit Aken totaal ontkleed, hangende aan zijn voeten en met een prop in den mond, gevonden. Hét slachtoffer werd na bevrijd te zijn in hoogst uitgo- putten toestand naar het Elisabeth-ziekenhuis ge bracht, waar hij pas tegen den avond verhoord kon worden. Het schijnt dat het slachtoffer eerst verdoofd werd. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. Nader meldt men hierover: De roofoverval op den reiziger Schwarz in den nachttrein M. Gladbach-Aken op Vrijdagnacht j.1. i3 als zwendel opgelost. Schwarz had voor zijn prin- cipiaal geld in ontvangst genomen en ten eigen bate gebruikt. Om nu dit zaakje in orde te brengen, gaf hij voor in den trein overvallen en van alles beroofd te zijn. Schwarz bevindt zich in arrest. Volk. DE HITTE IN AMERIKA. Zooals gemeld leden de Oostelijke Staten van Amerika de laatste dagen onder een groote hitte, die er gepaard ging met een ongewoon vochtig gehalte van de atmosfeer. Eergisteren bedroeg de tempera tuur 100 gr. Fahrenheit. Verschillende doodelijke ge vallen van zonnesteek deden zich voor. EEN MIJNRAMP IN JAPAN. In. een steenkoolmijn te Irriyama, in de provincie Fcekoesjima, (Japan), zijn tengevolge van een gas- ontploffing vijftig mijnwerkers bedolven. Gevreesd wordt dat allen zijn omgekomen. Negen lijken zijn bovengebracht. Uit Tokio, 11 Aug. Er zijn 56 lijken geborgen uit de kolenmijn in de provincie Foekoesjima, waar Za terdag een noodlottige gasontploffing plaats had. Het aantal dooden wordt geraamd op 72. DE ECONOMISCHE TOESTAND VAN OOSTEN RIJK. EEN RAPPORT VAN MR. ZIMMERMAN. Uit Weenen, 9 Aug. In het rappor4, van mr. Zim- morman aan den Volkenhond over de periode© van 15 Mei tot 15 Juni wordt o.a. in verband met de be sprekingen te Genève gezegd, dat de controle zoolang moet voortduren, tot de Volkenbond zal hebben ge constateerd. dat de permanente stabilisatie van het Oostenrijksche geldwezen is verzekerd. Dit wil zeg gen, dat de controle niet aan het eind van het loo- pende jaar zal ophouden, doch eerst als een stabiele bcgrooting is verkregen. De beslissing hieromtrent ligt bij do conferentie, die in den loop van Augustus te Weenen zal plaatshebben. Mr. Zimmerman wijst er dan op, dat tot zijn be vrediging een belangrijk# vermindering is verkregen

Schager Courant | 1924 | | pagina 2