Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. aanzien onzer gemeente nagenoeg niet Js geschaad en we mogen veronderstellen dat het bestuur zich overtuigd mag houden dat het met het lange geduld oefenen het werkelijk belang der gemeente heeft behartigd. Tijdens de behandeling der electrificatieplannen bereikte ona bestuur een aanschrijving van de Ge zondheidscommissie over de watervoorziening bij een paar woningen. Dit gaf aanleiding ons te wen den tot het waterleidingbedrijf, met hot gevolg dat ook tot den aanleg werd besloten. Vrees voor onze in besten staat verkeerejide wegen en onze mooie boomen, waarop we trotsch zijn, deed de plannen rijpen om dio werken tegelijk uit te voeren cn de babois in één sleuf te leggen. Door de modeworking van het Polderbestuur en de uitstekende samenwer king tusschen de directies van do Provinciale bedrij ven en onze directies kondon die plannen tot uit voering worden gebracht. En nu de werken zijn uitgevoerd, kunnen we volle tevredenheid uitspre ken. De wegen en boomen zijn zoo weinig mogelijk beschadigd. Het werk verliep goed en kwesties de den zich niet voor. Lof komt daarvoor toe niet al leen aan de directies en opzichtera, maar ook aan de aannemers en hunne uitvoerders met de mon teurs en arbeiders. Ten zeerste betuig ik allen daar voor dank. Toch hadden we met allen goeden wil geen water leiding en electrificatie verkegen, als niet de Pro, vincie haar bedrijven had opgericht. Het Provin ciaal bestuur besloot daartoe om vooruitgang te bren gen en den algemeenen gezondheidstoestand te ver beteren, vooral in het belang van het platteland. Gaarne breng ik daarvoor hoewel ik ter zake van de uitvoerjng nog wel wenschen heb aan ons Provinciaal bestuur warme hulde. Overtuigd dat een groot deel onzer ingezetenen beide bedrijven met ingenomenheid begroeten, is het mij een aan gename taak thans tot de inwerkingbrenging over te gaan. Aan u .mijnheer Monsert, geef ik den voorrang, om eerst de aansluiting onzer gemeente aan de wa terleiding officieel te bekrachtigen. De heer Mensen het woord verkrijgende, begon met te zeggen, dat a&i hem dan wegens afwezig heid van den heer Oldenburg deze- eer te beurt viel. Het is reeds herhaaldelijk voorgekomen dat een waterleiding werd: geopend, ongeveer 80 gemeenten zijn reeds aangesloten, terwijl het wel niet lang zal duren of ook de andere ongeveer 20 gemeenten zul len wel komen. Ik hoop, dat het hier genomen be sluit een zegenrijk besluit is geweest. Reeds dadelijk nadat hier een lezing was gehouden, hadden we den indruk dat Wieringerwaard spoedig zou komen. Spr. memoreert verder de goede samenwerking, die hier tijdens de werkzaamheden is geweest en denkt dan in de eerste plaats aan de heeren v. d. Plas, Lemmers en Bel, voorts aan de firma De Ruiter, die bijna overal de laagste inschrijver ia en zeer tot ons genoegen het werk verricht heeft. De wijze van uitvoering heeft bewezen dat hij de zaak goed onder de knie heeft. Daarna verzocht de heer Mensert aan mevrouw Haringhuizen om de kraan open te draaien van de fontein, die op het erf bereids was klaargemaakt. Het was een algemeen handgeklap toen het water begon te spuiten. Er waren 6 fonteinen in een rondte geplaatst, waartusschen rozen en bloemen waren aangebracht. Het water, dat hier uitkwam, vormde zich als draaiende kelken. In het midden een recht- opspuitende fontein, (van binnen electrlsch verlicht), die hot water zeker 15 Meter hoog opspoot. Het was een mooi gezicht, wat nog mooier werd toen even later het geheele Poldererf en buiten aan het Polderhuis electrisch werd verlicht. De fontein heeft men open laten staan tot onge veer elf uur. Er was ondanks het slechte weer toch tamelijk veel volk op de been. De fontein blijft nog tot a.s. Zondag. Het 'ligt in do bedoeling om- deze Zondagmiddag nogmaals in werking te stellen. Nadat eenigen tijd buiten was vertoefd, werden we verzocht op de bovenzaal van het Polderhuis te ko men, alwaar de diverse bloemstukken op de tafels een aardig aanzien gaven. Nadat voor ieder een glas wijn was ingeschonken, worden hartelijke woorden gesproken en menige dronk uitgebracht. Nadat, de heer Smit Kleine mot een hartelijk af scheidswoord, zoomede de heer Boom, zijn vortrok- ken, gaat het overblijvende gezelschap naar do zaal van den heer Schouten, alwaar men tot laat in den nacht zeer gezellig bijeen bleef. De lokalen van den heer A. Schouten geven door het nieuwe licht een geheel ander en veel mooier aanzien. Hoewel niet mooi is. dadelijk al een op merking te maken, zouden we toch wenschelRk vin den, dat voor de lantaarns langs den weg lampen werden genomen met meer kaarssterkte, al was de straatverlichting dan ook veel beter dan met de pe troleumlampen- Laten we dit verslag eindigen met den wensch uit te spreken, dat binnen niet al te langen tijd de ga rantie verdwijnt, en de stroomprijs goodkooper wordt; waardoor zeer zeker ook meer lichtpunten zullen worden gonomen. ZIJPE. Politie. Gevonden een alpacca damesbeursje met inhoud en verloren een zwart lederen dames- taschje, met inhoud. ZIJPE. Het is do bedoeling het waterleidingnet in deze ge meente wederom een uitbreiding te doen ondergaan. De leiding zal nL worden doorgetrokken vanaf de Stolpervlothrug tot aan de Stolpen en vanaf 't Zand langs den Grooteweg naar Callantsoog. ANNA PAULOWNA. Naar wij vernemen bestaat het plan om de afslui ting van den overweg aan den Noorder Molen- vaartsweg, alhier, binnenkort op te heffen. ANNA PAULOWNA. •Politie. Verloren een verslag van een zangers feest, inhoudende een zangpartituur. Gevonden een taschje, inhoudende een portemonnaie. Inlichtingen ter secretarie. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het in de bedoeling ligt, van de kolfsociëteit „O]) Maat", te bevorderen, dat bij haar 40-jarig bestaan de Nationale kolfwedstrijden in de ze gemeente te laten houden. LANGENDUK. De rabarherteelt begint men hoe langer hoe meer in te krimpen. Zij is betrekkelijk van jongen datum en men is or mee begonnen toen tegen allerlei ziek ten in de kool deze teelt ervan als wisselbouw werd aangeraden, en tegelijkertijd werd uitgezien naar an dere cultures, die voldoende loonend voor den tuin bouwer werden geacht. Nu het met de ziekten niet zoo'n vaart meer loopt, ziet het er naar uit, dat de rabarherteelt geheel op den achtergrond zal raken. LANOENDIJK. We vernemen, dat eerlang in de gemeenteraden aan den Langendljk een verzoek van „de Hanze" zal worden behandeld om een verordening tot sluiting der winkels op Zondag in het leven te roepen en een 8-uursluitLng op andere dagen, uitgezonderd Zater dags, mede gesteund door de neutrale Langend ijker Winkeliersvereeniging. BRUO IN DEN HUISDUIN ER WEO. Naar wij vernemen z&l te Helder de brug in den Huisduinerstraatweg over de buitenliniegracht ver moedelijk nog dit jaar door een brug van gewapend beton worden vervangen. H. Crt. WEDSTRIJDEN VAN DEN HELDERSCHEN ATHLETIEKKRING. De Heldersche Athletiekkring organiseert den Slen Augustus a.s. op het sportterrein aan den Bolweg te Helder, mede ter gelegenheid van den Kohin- ginneverjaardag, atletiekwedstrijden, welke door muziek zullen worden opgeluisterd. Het programma omvat de volgende nummers: 100 M. hardloopen, idem voor nieuwelingen, 400 M.; 1500 M., 4 maal 100 M. estafette, verspringen en hoogspringen met aanloop, polsstokhoogspringen, Kneprweroen riisoutwomori Vr»o>olefnryt«n fió \f. hurVj- loopen voor damea, 4 maal 80 M. estafette-loop voor dames, hoogspringen met aanloop en balwerpeu voor dames, dribbelen met den bal over 100 M. (iu 't bijzonder voor voetballers) en sllngerbalwerpen. De dag wordt besloten met een voetbalwedstrijd tusschen Helder I en een sterke tegenpartij, vermoe delijk Stormvogels I van IJmuiden (le klas N.V.B.). SCHAGERBRUG. In de laatstgehouden bestuursvergadering van de harddraverijvereeniging „Voorwaarts" alhier, werd besloten dit jaar de kortebaandraverij te houden op Zondag 21 September a.s., inplaats van Dinsdag van kermis, zooals ieder jaar, daar op dien datum te Hoorn eene harddraverij is uitgeschreven. DE BRIEVENBESTELLER. De Centrale Bond van Nederlandsche Post-, Tele graaf- en Telefoonpersoneel heeft een brochure uit gegeven, getiteld: „De Brievenbesteller, zijn werk kring, beoordeeling en bedreigde toekomst". Op so bere wijze wordt in dit geschrift o.m. uiteengezet de schakel, welke de brievenbesteller vormt tusschen den handel en het publiek. De uitgifte van dit vlug schrift heeft mede ten doel de aandacht van het jfu- bliek te vestigen op de bedreigde toekomst van deze categorie van rijksambtenaren, omdat het blijkbaar in de bedoeling ligt de brieven» en telegrambestellers ambtenaar-af te maken. DE HEROPENING VAN DEN POSTCHèQUE. EN GIRODIENST. In aansluiting aan vorige berichten, kan than^nog worden medegedeeld, dat bij de heropening van den Postchèque- en Girodienst (zoo mogelijk in de twee de helft van September met een aanvankelijk be perkt, later telkens uit te breiden aantal rekeningen) alleen stortingen, giro's en chèques zullen worden toegelaten. -Lokale rekeningen zullen vervallen. Au tomatische overschrijvingen, post-credietbrievcn, bij schrijvingen van bedragen, weke de postadministra tie aan rekeninghouders heeft te betalen wegens postwissels, quitantiën enz., gelegenheid tot spoed- behandeling. verrekenig in giro van te betalen qui tantiën. postabonnementen, busrecht enz. worden, a!- ;hans voorloopig, niet uitgevoerd. Wanneer de dienst eenmaal regelmatig loopt, zal rustig kunnen worden nagegaan, of deze faciliteiten weer moeten worden ingevoerd, en zoo ja, welke. Het is nl. in de praktijk gebleken, dat sommige dezer faciliteiten voor het pu bliek wel erg gemakkelijk zijn, maar voor den dienst een bron van veel moeilijkheden. Daarom meent men de wederinvoering dezer faciliteiten in nadere overweging te moeten nemen, althans den dienst bij de heropening niet het gevaar van nieuwe moeilijk heden cr door te laten loopen. Van belang is verder, dat de oude afrekeningen weer in eere zullen worden hersteld. Met de afschaf fing der machines vervallen ook de vieze afreke ningen op carbonpapier- Zooals vroeger, worden op de afrekeningen voortaan weer vermeld het openings bedrag, de af- en bijschrijvingen en het slotbedrag van den dag. Wij vernamen ten slotte, dat het aantal aangeslo tenen bij den dienst door opzegging van de zij-de der rekeninghouders met 1300 en door opzegging van de zijde van den dienst met ongeveer 2500 is verminderd zoodat het in totaal bij de heropening ongeveer 4000 minder zal bedragen dan bij de tijdelijke sluiting. IIbid. MET DE AUTOBUS ER VANDOOR I Maandagmiddag omstreeks vijf uur kwam te Ber gen een zoontje van-B. aan den Kogendijk op het denkbeeld eens een auto te besturen. Hij had Juist met de 1ste A-uto-omnibusonderneming den rit van uit Alkmaar medegemaakt en toen de chauffeur zich bij het eindpunt Stationsstraat even verwijderde om water te halen, zette de jongen zich achter het stuur en zag kans met de bus weg te rijden. Het ritje was echter niet van langen duur, want aan het ein de van de Stationsstraat reed hij tegen een telefoon paal, waardoor de auto tot staan kwam. De jongen kwam met den schrik vrij, de auto bekwam van voren aanzienlijke schade, terwijl de telefoonpaal werd vernield en de draden afbraken. Men kan zich den schrik van den chauffeur voorstellen toen deze zijn auto niet meer op do standplaats aantrof. Tegen den jeugdigen autobestuurder is door do politie pro cesverbaal opgemaakt. A. Crt. VERDUISTERING OP GROOTE SCHAAL. Te Zeist zijn gearresteerd de directeur van het bij- kantoor der Boaz-bank met een van zijn kantoorbe- dienden en diens schoonvader, verdacht van verduis- I tering tot een bedrag van ongeveer f 50.000 ten na» deele der bank. Uit Zeist meld men nader: De politie arresteerde in den nacht van Maandag op Dinsdag te Bosch en» Duin in een villa een 21-ja- rigen kantoorbediende uit Zeist en diens schoonvader uit IJselmuiden, de eerste verdacht van belangrijke verduistering, gepleegd hij de Boazbank te Zeist, de laatste verdacht van heling. Ook de directeur van genoemde Bank werd gearresteerd, eveneens ver dacht van malversatiën. Gebleken is dat de directeur inderdaad zich gel den van de Bank toeeigende, doch ze tenvolle weer heeft aangezuiverd. De fraude van den directeur wa^ echter bekend aan den bediende, die, wetende dat de directeur niet tegen hem zou durven optreden reeds een jaar lang geld van de Bank verduisterde. De politie kreeg echter verschillende aanwijzingen waaruit bleek, dat de bediende boven zijn stand leef de, hetgeen aanleiding gaf tot een onderzoek, waar bij Vrijdag werd aangetoond dat er inderdaad gol den verdwenen waren. Te Kampen, waar de bedien de kort geleden in het huwelijk was getreden, werd hij niet meer aangetroffen, doch hekend werd dat hij met zijn schoonvader vertrokken was naar Zeist, waar beiden, gelijk gemeld, ten huize van een ken nis werden aangehouden. De bediende bekende, waarbij tevens aan het licht kwamen de vroeger gepleegde handelingen van den ■directeur, die in zijn woning werd aangehouden. Het totale bedrag, door den bediende verduisterd, is nog niet vastgesteld. COORUPTIE VAN JOURNALISTEN? In een dezer dagen te Amsterdam onder peeudo- niem verschenen brochure wordt beweerd, dat ver schillende journalisten van den heer Broekhuys vroeger geld hebben aangenomen, .om propaganda te maken voor zijn loterijen. Hoewel overtuigd, dat deze beschuldiging onwaar is, heeft het dage- lyksch bestuur van den Nod. Journalisten .Kring zich tot de uitgevers van bedoelde brochure gewend, met verzoek den schrijver uit te noodigen, het Kringbestuur mededeeling te doen van de namen dier journalisten en van de betrokken gevallen. Het zal dan onm dlellylc een onderzoek instellen. Naar aanleiding van een aanklacht, door den heer W. II. BroekhuRs ingediend tegen den schrij ver van de brochure „Obligatie-zwendel", verzoe ken directie en hoofdredactie van het weekblad „De Dag" mede te deelen, dat zij volkomen onkun dig waren van wat genoemde schrijver als privé- persoon heeft gedaan en dat zij hem in afwachting van het onderzoek, hebben geschorst in zijn betrek king bij de advertentie-afdeeling van „De Dag". BIJNA ONGELOOFLIJK. Dat er vele menschen, niettegenstaande herhaald® waarschuwingen nooit wijzer worden, is bekend, Wat wij thans gehoord hebben, sehrüft hot Volk, grenst echter aan het ongelooflijke. Ér is to iHis- eingeni een vrouw (of liever was, want de vroufw is in tusschen™ overleden), die ïndende was aan een borstkwaal en daarvoor behandeld werd door den natuur-genKflkundige B. uit Rottcrilam. Deze ge neeskundige had de vrouw sinds eenige maanden onderhanden, doch de gewenschte genezing bleef uit. Er was volgens hem nog slechts één middel en hier komt het ongelooflijke. De vrouw moest genezen worden door een jongen hond. Dezen hond moest onmiddellijk na de geboorte de hals worden afgesneden en dan moest het dier verder worden opengesneden. Daarna moest het kadaver op 3e wonde der vrouw worden gelegd en cm finn-rwn ruir LTifygn. Ti p-c-oti T>are_-r_"nd von den natuurgeneeskundige weid opgevolgd. De vrouw is nu Vrijdag jl, overleden na ontzotfcend to hebban Seleden en zonder dat haar verder eenige medische ulp was verleend. Kan het erger zoo vragen wij nog eens. Do poltiie kwam het verhaal ter oore en de „na tuurgeneeskundige" B. is te Rotterdam aangehou den en naar Vlissingen overgebracht. De justitie zal hier nu wel kennis van nemen en wij zullen daarvan allicht nog wel meer hoeren. WINKEL. De prijs voor consumptiemelk is andermaal, met Maandag jl. beginnende, verhoogd en wol: afge haald van de boerderij op 12 cent en thuis ibezorgd door don melkalijter 14 cent per Liter. WINKEL. De loting voorde lichting 1925 voor deze gemeen te en Hoogwoud, Nieuwe Niedorp. Oude Niedorp, Opmeer' en Spanbroek, zal hier plaats hebben op Donderdag 11 September 1924. WIERINGERWAARD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Rot, behaalde jL Zondag met Lord B in de kortebaandraverij te Alk maar den 2en prijs, zijnde f100. NOORDSCHARWOUDE. Ds. J. Gilebaard, Gereformeerd Predikant alhier, is beroepen to Hazerswoude. DE NIEUWE SALARISREGELING. De regeering heeft aau de Commissie van Advies voor de arbeidsvoorwaarden van Rijkswerklieden, den volgen<len brief doen toekomen: Aay het door uwe commissie aan de Regeering ge dane verzoek, nog eens ernstig te overwegen, of de noodzakelijke bezuiniging jfiet op andere wijze kan worden gevonden, dan door een nieuwe verlaging der loonen, is door de Regeering voldaan. Zoodanige overweging was te meer, geboden, omdat ook de Re geering er van overtuigd is niet tot verlaging van bet salarispeil te mogen overgaan, indien de noodzake lijke bezuiniging op andere wijze kan worden ver kregen. De Regeering is echter tot geen andere conclusie kunnen komen dan deze. dat de in 's lands belang dringend noodige sluitend making der Staatsbegroo. ting onmogelijk kan worden verkregen zonder naast het nomen van tal van andere maatregelen opnieuw tot salarisverlaging over te gaan. En het was voor de Regeering een groote voldoening te mogen ontwaren, dat uwe commissie zich in dat ge val zij het ook met sommige wijzigingen vrij wel eenstemmig met de haar gedane voorstellen heeft kunnen vereenigingen. Ook de voorgestelde wijzigingen zijn door de Re geering nauwgezet overwogen, omdat de financieele gevolgen daarvan zich niet beperken tot de Rijks werklieden, doch ook van verstrekkenden invloed zijn, op de nieuwe loonen en salarissen, die met in gang van 1 Januari 1925 voor de veel en veel groo- tere groep amhtenarenwerklieden, zoomede voor de ruim 10.000 bij leger en vloot vrijwillig dienende mi litairen beneden den rang van officier zullen moe ten gelden. Het is mij aangenaam uwe commissie te kunnen mededeelen, dat de Regeering, daarbij geleid door de gedachte, dat het aan het Rijkspersoneel op te leg gen offer zoo klein mogelijk zal moeten zijn., bereid is. de belangrijke financieele gevolgen van het wij zigingsvoorstel te aanvaarden, echter met dit voorbe houd, dat vóór 1 September 1925 andermaal zal zijn te overwegen, in- hoeverre de schatkist dezen salaris last zal kunnen dragen. Met dit voorbehoud worden zooals gezegd de wijzigingsvoorstellen uwer commissie zonder eenige beperking door de Regeering geaccepteerd, terwijl zij daarenboven inzake den kindertoeslag bereid is tot oen tegemoetkoming in dezen zin. dat het percentage daarvan voor het jaar 1925 zal worden gebracht op 3 pet. met behoud- van- het minimum van f 1 per kind en per week. VAN EEN OUDE INBRAAK. De Centrale recherche te Rotterdam heeft in beslag genomen in een pand aan de SchobLstraat een partij gouden en zilveren voorwerpen afkomstig van de inbraak in den nacht van 27 op 28 November jl. ge pleegd in een pandhuis van den heer M. B. aan de Steven Hogendorpstraat. In beslag genomen werden o.m. 134 horloges. 65 horlogekettingen, 35 ringen, broches en armbanden. Het grootste gedeelte dezer artikelen was onder den grond begraven. OUDE NIEDORP. Volksfeest. Maandag, de tweede dag van bet feest, was het weer al niet voel beter dan op den, eersten, toch viel het bezoek nog al mee. Begonnen werd met ringsteken op paardj hieraan werd deelgenomen door 16 heeren. De .prijzen.wer den hierbij gewonnen door de heeren: le prijs J. Biersteker; 2e prijs J. Rootjes; 3e prijs P. de Geus;- 4e prRs G. Ursem. Volgde nu hardloopen met hindernissen voor da- mos; dames hadden zich opgegeven, le prijs Kla- sina Liefhebber{ 2e pr. A. Hittema, 3e prijs B. Hei nis en d© 4e prijs Tr. van £oonen. Hardloopen voor dames met kinderwagens. Hier voor was veel animo; 26 deelneemsters kampten mede. le prijs Mej. A. Stammes; 2e prijs Mej. L. Buisman; 3e prijs Mei. G. Nieuwland en de 4e pr. Mevr. M. SemeinsBossen. Als slot tonsteken. Hieraan werd deelgenomen door 21 personen, die allen een nat pak haalden» le prijs P. Witsmeer, 2e prijs P. LangendRk; 3e pr. Jb. Liefhebber en de 4e prijs J. Liefhebber. 's Avonds werd door ae Rederijkerskamer „Mo lière" een uitvoering gegeven in de kolfbaan van mej. do wed. T. de Jong, voor een volle zaal. Opge- voerd werd „Gebroeders Kalkoen", een vroolRk spel in drie bedrijven, door Gerard Niele.. Zoo als wij dit van onze Kamer gewoon zijn, werd ook nu weer best gespeeld. Het applaus, dat de spelers ten deel viel, was wel verdiend. Hierna werd bal ge houden, dat tot twee uur duurde. ter, toon van L. Verbost en van B. H. Lammere. Ondertrouwd: Marijtje Grin, wed. K. Nieuwland en Cornelii Koning* Getrouwd: Roeiinda Cornelisaen en Leendert Wal, raven. Overleden: Een als levenloos aangegeven kind van J. Mals en G. de Jong. DE WINKELWEEK EN FEESTEN IN SEPTEMBER. De Feestcommissie, welke tot taak hoeft, de win- j kelweek met daarbij behoorende feestelijkheden ln i September ai. alhier te organiseeren, hield Dins dagavond vergadering. Zooals reeds bekend, zullen deze feesten plaats hebben op 20. 21, 22 on 23 Sop. tember. De vergadering had ten dool, 't' programma in hoofdz.'iak op te stellen en de begrooting van j kosten op te maken. Zaterdagmiddag begint het feest met een kinder- optocht met muziek en kinderspelen voor de kinde- I ren der openbare en katholieke school, bene en* I tractatie der kleintjes van de bewaarscholen. Het-' onderwijzend personeel heeft alle medewerking toe- gezegd, 'sAvonds zoo mogelijk een zang-, muziek- I en gymnastiekuitvoering op de Markt. Zondag, beginnende op den middag, festival van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Medegedeeld werd, dat reeds 8 gezelschappen zich hadden aange meld, terwijl nog meerdere deelname word ver wacht. Iedere vereeniging ontvangt een herinnerings medaille; een lauwertak wordt uitgeloofd voor het mooiste vaandel,t erwijl onder do eelnemende ver eenigingen een muziekinstrument zal worden ver loot. Het is het voornemen, een muziektent te doen boilfl wen in het z.g. „Heldersche Gat", dat is de opeiÉ ruimte tusschen de perceelen Peetoom en Rotgang- op het Marktplein, welke ruimte daar bij uitstel! geschikt voor wordt geacht Vrije toegang voor hew publiek. Gevraagd zal worden aan het Gemeentebestuur, de deelnemende oerpsen officieel ten Raadhuize te ont-j vangen. Het festival zal dan beginnen met een go-I zamenlijke marsch door alle vereenigingen op liet I Marktplein, onder-leiding van den heer Dol, den directeur van Schagen's Harmoniekapel; daarna 1 vaandeldéfilé. Vervolgens festival, waarbij iedere vereeniging twee vrije nummers ten genoore brengt. 's Avonds 8 uur concert van „Winnubst" van Hel der in de muziektent. Op Maandagmiddag groote reclame- en groepen- I optocht in den geest als vorig jaar met de Jubileums- feesten. 's Avonds optocht van gemaskerden etc. Maandags- morgens en Maandagsmiddags een serie volksspe len, nog nader uit te werken. Een verzoek zal worden gedaan aan den Kom- mandant van het Vliegkamp De Kooij, om- een 'i vliegdemonstratie boven de feestviorende gemeente j te doen houden. j De Maandag wordt besloten met eon schitterend gemaskerd bal in het NoordhoRandsch Koffiehuis. In -den loop van den dag geeft Schagen's Harmonie- kapel een feestconcert. De 4e dag, de Dinsdag, is de gewono jaarlijksche harddraverij- en vuurwerkdag. Besloten is, een ox- traprijs uit te loven voor de harddraverij, in deD vorm van een zilveren beker, en tevens een Pikeurs, prijs van- f25; een en ander om. aan de harddraverij een bijzondere aantrekkelijheid voor de deelnemers I te verbinden. Al deze feestelijkheden moeten mede dienen als een attractie voor winkelweek. De commissie heeft reeds toezegging van groote deelname en verwactó wordt, dat alle winkeliers voor den dag? aiiian V; men met mooie etalages en 's avonds schitterend verlichting. Aan de winkelweek wordt voor het pu. bliek vdrbonden een verrassing in den vorm van prijzen: De strekking hiervan is. dat de etalages dor deelnemende winkeliers met aandacht worden bckft. ken. Ten slotte ligt het in het voornemen, bepaalde ge deelten der gemeente 's avonds te illumineercn, ter wijl voor de benoodigde muziek in groote mate de medewerking is verkregen van, het bekende muziek korps Winnubst van den Helder. De commissie was over de voorloopig ingekomen en toegzegde bijdragen der burgerij zeer tevreden. Aan het Gemeentebestuur zal intusschen een suh.| aidie worden gevraagd zonder welke de begrooting- van kosten niet sluitend was te maken. Dit is in groote trekken het programma voor de Septemberwinkelweek. Het beloven dus werkelijk- vier mooie dagen te zullen worden. H. O. V. Gezien de groote belangstelling bij het laatste concert der H. O. V. 1.1. Vrijdagavond in den Ste delijken Muziektuin te Alkmaar, en gelet op h<4 hartelijk applaus dat op een ovatie aan den heel I Gerharz geleek, na elk nummer, geeft deze het vol- I gende in overweging. In dit blad is onder de advertentiën opgenomen het programma dan 15 Aug. 1.1. is uitgovoerd. Velen der toen aanwezige muziekliefhebbers zouden één of ander nommer gaarne nogmaals willen hooren, Daartoe kan op veelvuldig- verzoek worden in gegaan en wel als volgt: Men gelieve het programma uit ie knippen, en het no. wat men gaarne nog eens wil hooron op 5 Smot. a.s. met potlood of inkt even door to halen. Echter niet meer dan één nommer doorstrepen, daar slechts dat nommer uitgevoerd zal worden' i hetwelk het grootste aantal stemmen heeft. Het programma laat men dan in de bus werpes liaan den Muziektuin (achterkant van het kaartan gedurendo deze week. De bedoeling DE FISCUS HAD ZICH VERGIST. Bii iemand to Barger-Oosterveen werd ongeveer f70 voor achterstallige belasting gevorderd. BR met-betaling zou verkoopv an den inboedel plaats vinden. De vrouw alleen thuis verzekerde, dat de belasting reeds betaald was, doch hiervan werd! geen nota genomen en men ging tot verzegelen der goederen over. BR de inventarisatie werden de kleingheden, ails schilderijtjes, vaasjes en couran tenhanger, niet vergeten.'De heeren gingen na eön uurtje weerh een, na nog gevraagd te hebben, wanneer dev rouw het liefst zag, dat de vörkooping plaats had. Desa vonds hoorde de man, toen hij thuis kwam, het geval. HR vervoegde zich onmid- dellRk bii den fiscus met de kwitanties. "De ontvan- egr maakte zRn excuus voor deze ergerlRke fout in de administratie. BROEDERTWIST. Makkum, 19 Aug. Gisteren ontstond tusschen de twee zoons van den werkman D. de Vr. alhier hevige ruzie. Do jongste broer stak den ander met een z.g. stckelspar in don rug, waarbR een rib ge broken Werd. De getroffene is per auto naar Snoek vervoerd. Tel. HET VERVALSCHEN VAN RÏJWTELPLAATJES. De eerste eisch in zako den diefstal van oen rR- wielplaatje is door de Bredasohe rechtbank ge stela; hR luidde 3 maanden gevangenisstraf. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Maria Catharina. dochter van P. J. Rui tenburg en van A. Noordstrand. Catharina Cunera, y„„ F Knnn.P r is op het concert dat 5 'September a.s. gehoudtf wordt, als extra nommer te geven het meest 9 vraagde op het programma van 15 Augustus. DE OVEREENKOMST VAN LONDEN. Na de bereikte overeenstemming te Londen is bel de vraag, of de Franvsche en Duitsche Kamers 4* getroffen regeling zullen goedkeuren. In Duitschland is veel gemor en ontevredenheid maar de verwachting is, dat tenslotte weinigen consequentie zullen aandurven van een verwe rpl* der voorstellen. Do uit Londen teruggekeerde gedelegeerden naimfl deel aan een kabinetsraad onder voorzitterschap \an rijkspresident Ebert. Zij brachten uitvoerig ver. slag uit en wezen er met nadruk op, dat de Duitsche delegatie te Londen voor do eerste maal sedert dcc oorlog op den voet van volkomen gelijkheid aan de besprekingen heeft deelgenomen. Geen enkele maal is sprake geweest van overwinnaar en overwonne- llng. Het kabinet keurde met algomeene stemmen d* houding der gedelegeerden goed en besloot al het mogelijke te doen om do besluiten door den Rijks dag te doen aannemen. Mocht in den Rijksdag geen meerderheid' van 2/3 vóór de besluiten zijn te vin. den, dan zal het kabinet niet aarzelen don Rijksdag te ontbinden en een beroep op het volk te doen. Zooals het zich op het oogenblik laat aanzien schrijft de Hdbld.-correspondent, is de kans, dat de overeenkomst van Londen door den Rijksdag zai worden aangenomen, in den loop van de laatste uur niet onaanzienlijk gestegen. Het luide geschreeuw van de Duitsch-nationalen, die aanvankelijk unaniem om verwerping van de overeenkomst riepen, is overgegaan in een ontev d/m ttamn. «p. m.n brtl-rf in,!-.,!. Alt

Schager Courant | 1924 | | pagina 2