VOETBAL Plaatselijk Nieuws. DOOR DEN BLIKSEM. Te Oosterend (Texei) is de bliksem ingeslagen in de boerderij van Van Looy, De geheele boerderij ia afgebrand. Vijftig varkens kwamen in de vlam men om. STERKE BROODPRUSVERHOOGINO. r De broodprijs is te Doetinchem andermaal ver hoogd en gebracht van 19 op 22 cent per 8 ons. STAKING TE IJMUIDEN. Te IJmuiden is bij drie groots reederijen een loonstrijd uitgebroken. Woensdagmorgen hebben de vakorganisaties in het visscherijbedrijf vergaderd. Het advies der be sturen luidde om voorloopig te blijven varen, onder voorwaarde dat onmiddellijk onderhandelingen zou den worden geopend, welke deze maand moeten eindigen. Deze onderhandelingen moeten zonder re- •erve op de ba*U «taan, dat *n kwart procent van dt opbrengst, waarmee de gage was verminderd, weer zal worden toegekend. Dit advies is na uitvoerige besprekingen met 144 tegen 112 stemmen verworpen en daardoor is de sta king bij de drie groote- reederijen een feit geworden. Ongeveer drievierde van de visschersvloot zal wor den stilgelegd. DE RIJWIELMERKEN. Denk om 29 Augustus! Bij de uitvoering der Rijwielbelastingwet is aan de betrokken ambtenaren de instructie gegeven, om de eerste vier weken niet te verbali9eeren. Ten on rechte is hieruit de conclusie getrokken, dat geduren de de geheele maand Augustus geen proces-verbaal ingevolge de wet zou worden opgemaakt. Wij vernemen thans, dat de minister van Finan ciën een schrijven hoeft rondgezonden, waarin wordt bepaald, dat te beginnen met 29 Augustus a.s. ieder die zijn rijwiel niet voorzien heeft tan het voorge schreven bolastingmerk, behoort te worden gever baliseerd. DE REGEN. De aanhoudende regens berokkenen in den om trek van Roermond enorme schade aan den te velde staanden oogst. Aan de Westzijde der stad Gebroek Maasniel en Azenray is do toestand onhoudbaar. Het moeizaam bewerkte land zwemt hier alö het ware in het water. Honderden hectaren bebouwde grond staan blank door het afloopen van de gevallen buien langs de Duitsche bergen (Elmpt). Wijl de beekjes het niet meer kunnen verkroppen, blijft het water op sommige plaatsen 20 h 30 cjd. staan, zoo dat de vruchten moeten verrotten. De N. R. Crt. voegt hieraan nog eenige cijfers toe, hoe het wel geregend heeft. De bijzondere zware regenval, die Dinsdag ons land teisterde (vele bewoners van het lage deel der stad zullen tegen dit krachtwoord geen bezwaar hebbenI) werd slechts zelden geëvenaard. De totale hoeveelheid regen in het etmaal na Dinsdag voormiddag 8 uur bedroeg 36.8 m.M., waar mede voor Rotterdam het dagrecordcijfer van- 38 m.M. op 15 Juli 1894 nog niet geheel werd bereikt. Echter viel van deze hoeveelheid 34 m.M. tusschen 9 u. 30 v.m. en 2 u. n.m., de rest in een nachtelijke buit tusschen 2 u. en- 4 u. 's Middags tusschen 12 u. en 2 u. was de hevigheid van den neerslag wel het grootst; in deze twee uren werd 27 m.M. regenval geregistreerd. Wat dit zeggen wil, blijkt het best uit een een voudige berekening, die leert dat op een oppervlakte van 1 K.M.2 27000 (zeven en twintig duizend) M3. regenwater zich in twee uren ontlastte over Rotter- d< m. Geen wonder dat de lage straten onderliepen. GEEN SLUITENDE 8TAATSBEGROOTING VOOR 1825. Naar de- Maasbode verneemt, is de regeering er niet in geslaagd, de staatsbegrooting voor het vol gende jaar sluitend te maken, al mochten hare be moeiingen ten dezen er toe leiden, dat een aanzien lijk deel van het tekort is weggewerkt en men éen beduidend eind weegs is voortgeschreden in den koers naar het bet herstel van het fjnanciëel even wicht. LEVEND BEGRAVEN. Woensdagmiddag had te Ëxlóö (Dreütè) een droe vig ongeluk plaats. De 35-jarige arbeider G. Joling, wonende te Noord-Barge was bezig met hét graven van een put bij de woning van den veearts J. W. Tuyn aldaar. Toen hij op pl.m. 5H M. diepte was, stortte plotseling een groote hoeveelheid zand naar beneden, waaronder Joling werd bedolven. Hoewel direct werd begonnen met het verwijde ren van den grond, duurde het ongeveer 2X uur voordat het slachtoffer werd gevonden. Hij was inmiddels reeds gestikt. J, was gehuwd. BLIKSEM INGESLAGEN. Dinsdagnacht is de bliksem ingeslagen In de R. K. Kerk aan de Nieuwstraat te Helder. Er werd scha de aangericht aan de loibedekking en aan den to ren. Bij een slager sloeg eveneens de bliksem in. Het behang werd geschroeid. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. ST. PANCRAS. Dinsdagnacht ontlastte zich boven deze gemeente een zeer zwaar onweer. In twee gezinnen werden personen bewusteloos geslagen, bij anderen raak ten veel electrische bolletjes stuk, terwijl bij een winkelier een gat in den muur geslagen wend en het houtwerk van 't dak verschroeid was. LANG SR BIS. Voor rekening van den beer G. van Essen zal al hier eenj nieuw burgerwoonhuie gezet worden. De uitvoering van het geheele werk is opgedragen aan den heer K. Silver metselaar. Lange reis, gemeente Hoogwoud. BURGERBRUO. Woensdagmorgen is een kalf van den veehouder C. Bos alhier door den bliksem gedood. ZIJPE. De in de laatste raadsvergadering aangeboden ge meenterekening van den dienst 1923 sluit in ont vangst op f421.388.92. in uitgaaf op f399.871.83, batig alot alzoo f21517.09. ZIJPE. De loting voor de lichting 1925 is voor deze ge meente bepaald op Vrijdag 12 September a.s. ZIJ zal worden gehouden in het gebouw „Cérès" te Schagen SCHAGERBRUCk Zaterdagavond jl werd in de zaal van don heer J. Broer, in tegenwoordigheid van vele belangstellen, den, aan de muzjckvereeniging „Crescendo" alhier een vaandel aangeboden en wel door de dames van „De Krans" bij monde van mej. Stins w»lke damr-s daartoe in staat waren gesteld door de flinke financier Te bijdrage ven de ingezetenen en plaatse lijke vereen (gingen De voorzitter nam namens de vereeniging, het prachtige vaandel (vermeldende m. den naam der vereeniging, jaar en datum van oprichting er. het wapen der gemeente Zijpe in de origineeJe kleuren) in ontvangst, dank brengende aan allen dio hieraan hadden medegewerkt Daarop werden dojr de vereeniging eepigö' eon.; coursnummers ten gohoore gegeven, welke zesr in den smaak vielen. Vervolgens werd door den diroc- teur r.cg een op rijm gezette levensschets van de vereeniging voorgedragen. Ook dit nummer viel eon daverend applaus ten deel. Nadat cck nog door Ds. Buiskool het woord was gevoerd werdtn door den voorzitter nogmaals woer den van dank gesproken en werd de avond besloten met een gezellig bal. Ten slotte kunnen we nog me- dedeelen dat het vaandel geleverd werd door de firma Jonsen te Tilburg. JULIANADORP In aansluiting op ons berichtje in het no. van Dinsdag jl. omtrent de electrificatie der lichtkapen aan den Zanddijk nog het volgende: De li-htwach terswoning, voor slechts een naar iair nieuw ge bouwd. zal, wanneer de heer Massd'am aldaar ge mist kan worden, zeer waarschijnlijk door 's Rijks Waterstaat in gebruik worden genomen. Volgens geruchten zou het d« bedoeling «ijn, om aldaar den heer G. Vlot, thans wonende in de dlrectfekeefl bij Paal 4, in te doen wonen. De stormwaarsohui wingsdienst aan den Zanddijk, thans ook bediend door den lichtwachter, zou dan worden waargeno men door den heer K. Duit, die in de onmiddellijk^ nabijheid woont. SCHAGERBRUG. Woensdagochtend sloeg tijdenè een herig onweer, dat hoven ons dorp woedde, de bliksem in een 4-tal woningen, zonder evenwel brand te veroorzaken. In de woningen van dt heeren S. G. de Lange en N. Keijzer werd hier en daar nogal eenige schade aan gebracht. Bovendien werden 4 masten van het laag. epanningsnet van het G.E.B. door den bUksem g). triffen et' vernield. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. 8IJBEKARSPEL. Mei. T. Visser is geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken. JULIANADORP. Mej. A. E. de Vries alhier is geslaagd voor de akte Fransch L.O. ROTTERDAM ONDER WATER. Wie in Rotterdam buiten de oude zeedijken woont, welke de stad. doorkruisen, kan er hij hoog water haast elk jaar op rekenen, dat z'n benedenhuis of winkel onder water komt. Daar is men van ouds aan gewoon. In den goeden ouden tijd was dat ook al zoo. Door die jaar lij ksche overstroomingen laat men zich echter niet verrassen. Tijdig wordt altijd „heb ben en houden" naar boven gebracht Maar Dinsdag kwam Rotterdam op een andere manier onder water. En wel overal in de toch zoo laag gelegen stad. De geweldige regenval maakte de stad op sómmige plaatsen eensklaps tot een Venetië. In enkele straten stond het water wel 'n halven me ter hoog, zoodat men met een vlot naar huis moest varen. Zoo in de Crooswijkbuurt met z'n nog niet gerioleerde, particuliere straten. Van grondwater had men nog veel meer te lijden. Van de meeste huizen stonden de kelder blank. In de sousterrainwoningen ondervond men dit alles op een minder aangename manier. Hier en daar zag men dan ook Dinsdagmiddag dat het geheele meubi lair in zulke woningen lag rond te drijven of een flink eind in het water stond. Men had op zoo iets niet gerekend. Meeslal werden de menschen door het water verrast. Er is heel wat schade aangericht. ZEDELIJKHEIDSAPOSTELS. De anti-revolutionnaire fractie te De Bilt, gesteund door de vrijzinnig-democratische, heeft voor de eerstvolgende raadsvergadering een voorstel inge diend tot wijziging der politieverordening. Zij stellen voor te verbieden, dat personen van beiderlei kunne, uitgezonderd zij, die in den eereten j of tweeden graad aan elkander verwant zijn, zich lang® den openbaren weg of in het bosch tezamen t p h pti 011 pin DE WETHOUDERS VAN VALKENSWAARD. ,.Het Volk" meldt: De commissie van onderzoek uit den Raad, die de praktijken der wethouders zou onderzoeken, heeft hare taak beëindigd. Heden, Donderdag zal de Raad bijeenkomen, waar in de commissie haar verslag zal uitbrengen. Uit de beste bron vernemen wij, dat het rapport der commissie eenvoudig vernietigend is voor de wet houders Gijrath en Kanen. Zijn wij goed ingelicht dan zal een motie in den Raad komen, die zoo goed als zeker wordt aangenomen en waarin op directe ontslagname der wethouders wordt aangedrongen. Indien de wethouders hieraan geen1 gevolg zullen geven, is de Raad voornemens tot geen enkele uit voering van werken en zaken die geld kosten het besluit te nemen, omdat men meent, dat Uit het •nderzoek afgeleid mag worden, dat zaken, waar mede geldelijke bedragen gemoeid zijn, niet in het belang der gemeente door genoemde wethouders worden ondernomen. RAMP ARNEMUIDEN EN VLISSINGEN. Naar aanleiding van enkele opmerkingen als waren dè nagelaten betrekkingen van de omgekomen Zeeuwsche visschers gerechtigd tot eenige rente uit het Ongevallenfonds, of tot eenige andere wette lijke. Uitkeering, heeft „De Ned." zich gewend tot den Voorzitter van den Raad van Arbeid te Middel burg, met de vraag of in dit geval ook sprake kon zijn van eenig, recht krachtens de Zee-ongevallenwet 1919 of dè Ongevallenwet 1921. Aan het antwoord van den voorzitter ontleenen wij het volgeijde: „De visschers te Arnemuiden en te Vlissingen (en ook te Breskens) zijn z.g. deelvisschers, d.w.z. de op brengst van de vangst wordt in evenveel gelijke dee- len gesplitst, als er mannen aan boord zijn, plus bovendien nog een deel voor het schip. De schipper- eigena&r ontvangt dus twee deelen, een deel voor hemzelf als contra-prestatie voor zijn arbeidskrach ten en het andere deel voor aflossing, onderhoud enz. van het schip en tuigage. „Hoewel de verdiensten van deze vischers de laat ste jaren door verschillende omstandigheden zeer laag waren (van f300 tot f600) en dus economisch geheel gelijk aan arbeiders, voldoen ze toch niet aan de voorwaarden in art. I. W. gesteld op art. 1637 B. W. Dientengevolge zijn ze niet verzekeringsplich- ting ingevolge do I. W. en wordt aan de nabestaan den geen weduwe- en weezenrente uitgekeerd. „Aangezien hier sprake is van maatschap, vallen de visschers dus ook niet onder de O. W. 1921, ter wijl zij! ook niet onder de Zeeongevallenwet vallen. „Een deel der visschers is, toen de verdiensten be ter waren, verzekerd geweest bij Zeerisico. Later zijn ze evenwel door de ongunstige tijdsomstandigheden genoodzaakt geworden deze verzekeringen te annu- leeren. Geen enkele wettelijke uitkeering ontvangen zij, zoodat voor de nagelaten betrekkingen (acht we duwen en 17 weezen) veel en veel moet gedaan worden. „Bovendien waren de scheepjes en de netten niet verzekerd en zeer zwaar met schuld belast daar enboven." ST. MAARTENSBRUG. Tijdens het herige onweder van Woensdagmorgen is de bliksem bij een viertal woningen ingeslagen. Hoewel geen brand veroorzaakt werd, waren de sporen toch duidelijk zichtbaar. WIER IN GEN. De uitslag der Woensdag gehouden Stamboek- en premiekeuring van paarden is als volgt: <l Hengsten. Aangevoerd 2 en wel „Erzberger" van de hengstenvereeniging Wieringen en. „Recla me" van den heer Jb. Brouwer,; beiden werden goed gekeurd en geprimeerd met f 75. b. Éénjarige merriën. Aangevoerd 4, welke allen werden geprimeerd, nl. die van de heeren P. Lont Vet met f20, Gebr. Engel met f10, D. Jb. Mulder met f 10 en Jb. Metselaar met f 10. c. Tweejarige merriën. Aangevoerd één, welke niet geprimeerd werd. d. Driejarige en oudere merriën. Aangevoerd drie, waarvan geen geprimeerd werd. e. Veulens. Aangevoerd 4. waarvan werden ge primeerd een van de Gebr. Engel met f10, en een van den heer N. Rotgans Johz. met f 10. De keuringscommissie bestond uit de heeren A. W. Heidema te 's Gravenhage, L. Zijlmans te Hoofddorp, M. G. van Baaien te Asperen; H. den Engelse te Lage Zwnluwe, J. C. Colder te Alblasaerdam en J. J. de Boer te Assendelft. OUDE NIEDORP. Werkte het weer de eerste twee feestdjagen niet mee. de derde werd begunstigd door een vriendelijk zonnetje, dat het talrijke publiek ln een vroolijke stemming bracht. De eerste wedstrijd, fietsen met hindernissen, had 32 deelhebbers. De le prijs werd behaald door Jb. Bood, de 2e door S. Groot, de 3e door C Semeins en de 4e door C. Joon. Daarna volgde motorrijden met hindernissen, waar voor 8 deelnemers waren ingeschreven. Enkele rij ders gaven blijk van grdote behendigheid. De le prijs werd' gewonnen door den heer P. Meereboer. alhier, de 2e door den heer H. Peereboom te Nieuwe Nfedorp en de Se door den heer G. Barfen» te Winkel. Voor het ringsteken met automobielen gaven zich 10 mededingers op. De le prijs werd gewonnen door mej. Butter en den heer P. Peereboom te Nieuwe Niedorp, de 2e prijs door mej. C. A. Liefhebber en den heer G. Liefhebber alhier en de 3e prijs door den heer Jb. Rootjes en echtgenoote, alhier. Alle prijzen bestonden in kunstvoorwerpen. Deze werden door den voorzitter der feestcommissie uit gereikt in de kolfbaan van mej. de Wed. T. de Jong. Daarna bedankte de voorzitter de burgerij voor de medewerking, in het bijzonder voor den geldelijken steun, en het fanfarecorps „Crescendo", dat onder leiding van den heer A. Mijts de feesten met vroolij ke muziek opluisterde, daarbij den wensch uitspre kende, dat hut fanfarecorps tot nieuwen bloei mocht komen. Ten .'*lotte werd den heer De Geus dank ge bracht voor het beschikbaar stellen van bet feest terrein. Hierop bedankte de heer M. H. Woutman de feest commissie, namens de burgerij, voor de moeite, die zij zich had getroost om het slagen dezer volksfees ten te verzekeren, waarbij hij de vereeniging .Plaat selijk Belang" allen steun der burgers meende te kunnen toezeggen, welke woorden door luid applaus werden bevestigd. Een zeer gezellig en ordelijk bal besloot de feeste lijkheden. JULIANADORP. Dinsdagmiddag arriveerde alhier de groote tent van de Noord-Hollandsche Tentzending, welke is opgetrokken op een stukje weiland in gebruik bij den lieer J. Slikker Cz. Volgens de -verspreid© strooibiljetten is het de bedoeling om van 20 tot en met 29 Augustus a.s., samenkomsten te houden met vrijen toegang voor ieder. JULIANADORP. Dat het beschot van diverse granen in onze om geving, ondanks de lichte bodemgesteldheid, toch goed kan zijn, bewees 'dezer dagen het feit, dat «e landbouwer P. D. van l1/» H.A. landj 102 H.L. gerst dorschte. BROEK OP LANGENDIJK. In den vroegen morgen van Woensdag ontlastte zich boven het zuidelijk deel onzer gemeente een hevig onweder. Voor een moment was net noodweer. De bliksem sloeg bij den heer A. Vlug in en ver nielde het geheele telefoontoestel, zoodat d!e splin ters her en der verspreid lagen. Ook was een potje, waaraan de lantaarndraad' vón de Langenijker Eleo- trische straatverlichting aan gehecht was, geheel uit den balk van het huis geslagen. Tevens 'sloeg bh den heer L. Pasterkamp de bliksem ln en vernielde de telefoonbel. Man, vrouw en dochter stonden bij elkander vlak bij de telefoon- bel in de keuken, toen het inslbeg. Het vuur tolde als het ware hun voor de voeten, zonder hen te deren. Brand ontstond echter in geen der getroffen perceel en. doch de menschen waren zeer geschrok ken. In de omgeving ziin verschillende telefoonpa len versplinterd en beschadigd. Hevige slagTegens vergezelden het onweder. POSTCHèQUE. EN GIRODIENST. De directeur van den postchèque- en, girodienst maakt in de „St. Crt." bekend dat de stortingsfor mulieren van de laatste uitgaaf, nl. die, waarop geen ruimte is gelaten om naa9t het nummer van den re keninghouder ook diens naam en naast het bedrag ln cijfers ook dat in lettere t'e vermelden, tegen te rugbetaling van het daarvoor verschuldigde bedrug aan de post-, bij- en hulpkantoren kunnen worden ingeleverd. IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Woensdagavond hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het benedenhuis van perceel 2e Hel- mersstraat 106, Amsterdam, dat op het oogenblik onbewoond staat. Wellicht hadden de heeren het ge munt op een nevenstaande woning en wilden zij door den tuin van het leegstaande huis over do schutting klimmen. Nadat zij de leegstaande woning waren binnengeslopen, sloten zij de straatdeur met de grendels af. om niet te worden gestoord. Zij wisten echter waarschijnlijk niet, dat boven hun operatieterrein de waarnemend hoofdcommissa ris van politie, de heer C. van Asperen woonde. De ze boorde beneden gestommel en toen hij bemerkte dat de knippen van dó deur van de ledige woning knarsten, begreep hiji dadelijk, dat er iets niet in dep, haak was. Hij' liet echter niets aan de inbreken! mer ken, maar waarschuwde telefonisch het bureau Leid- scheplein en de bereden politiebrigad'e. Een groot aantal agenten te voet en te paard wa9 spoedig ter plaatse. Posten' stelden zich voor de deur en andere politiemannen begaven zich door de woning van de buren naar dten tuin. Vandaar uit werd de aanval begonnen. De inbrekers, die zagen, dat' zij aan de tuinzijde werden belegerd, poogden door de voor deur te ontsnappen. Zij slaagden daarin niet, maar liepen pardoes in de armen van eenige agenten, die de heeren, (het waren er twee), overbrachten naar het bureau van de bereden brigade en later naar het Leidscheplein. Bij fouilleering bleken zij in het bezit van iribré- kerswerktuigen. In dè Helmersstraat was er in d'en laten avond groote belangstelling van het publiek, dat vol aan- j dacht de actie van de politie gadesloeg. En de zoo goed geslaagde expeditie werd natuurlijk druk be- j sproken. De eenigen, die met het succes van de po litie minder waren ingenomen, waren de inbrekers, die zich zullen hebben te verantwoorden voor po ging tot inbraak in een ledige woning! DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijden» een hevig onweder zijn te Castricum twee boerenarbeider» door den bliksem gedood. OPLICHTING. De failliet gagane bankier Jan Brinkman «fcond te recht voor de Zufcfenache rechtbank, beschuldigd van oplichting, doordat hij van een weduwe en van een anderen cliënt te zamen plusminus 1500 gulden had aangenomen voor" aankoop van effecten en hun nota's daarvoor had toen toekomen, terwijl die effec ten in werkelijkheid niet door hem waren gekocht. Het Cf. M. eischte vrijspraak. ONDER EEN VRACHTAUTO. Woensdagmiddig reed een rware vrachtauto over de Steenstraat te Leiden, toen een van de op de auto geladen kisten er af viel. Voordat de chauffeur in staat was te remmen, sprong de 29-jarige besteller F. Siebert van het voertuig; hij' kwam vóór het voor wiel te vallen, en kreeg de auto over zich heen. HIJ werd in levensgevaarlijken toestand naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. DE VERDUISTERING TE ZEIST. Inzake de verduistering bij bet bijkantoor der Boazbank te Zeist verneemt het „U. D." nog, dat van vele zijden reeds geruimen tijd geklaagd is over het slordige administratieve beheer der bank. Verschil- j lende deposito-houders, die hun debiteuren aanschre ven om geld, kregen ten antwoord, dat dit reeds ge- ruimen tijd tevoren aan de Boazbank afgedragen was. Terwijl deze eerst na herhaalde aanmaningen I daarvan officieel mededeeling deed. Er ziin pogingen gedaan de tekorten, ontstaan door de verduisteringen, gepleegd door den kantoorbedien- de. te dekken. Het voorloopig onderzoek heeft even- 1 wel uitgewezen, dat hiervan geen sprake is; het is zeer waarschijnlijk, dat slecjits enkele duizenden gul- i dens terecht zullen komen. Het overige is voor het I grootste gedeelte door diens sqhoonvader verbruikt. Het onderzoek wordt voortgezet. In de eerste I plaat9 wordt getracht na te gaan hoe groot het be drag is, dat de bediende heeft ontvreemd. Vermoe delijk zal, dpor de wijze, waarop deze te werk ge gaan is. hiervoor wel een langdurig accountantson derzoek noodig zijn. WINKPL. Aan de Ooop. broodbakkerij en verbruiksvereeni- ging „de Tijdgeest" js in afwijking van d© Arbeids wet vergunning verleend om van 19 Augustus 1924 tot 30 Juni 1925 voorarbeid te doen verrichten door den leider en een gezel, des voormiddags van 24 of van 35 uur, naarmate d» morgenwerkzaamhe- den aanvangen. OVERGEPLAATST. De Ontvanger der Registratie en Domeinen fa Helder, de heer M. P. R, Meuwissen, is van Kelck>< overgeplaatst naar Hoorn. DRAVERIJEN TE SCHOORL. 1 Voor de Zondag a.s. te houden draverij*en x\fa i de volgende aangiften van deelnemend© dravers in- j gekomen: I. Kermisdraaimolen-prijsNero M., Olexandra, Narcis, Lord B., Nella Sonoon, Newton B. Ostari Never Mind Z; Letha, Keee S, My Boornbergum., Neeriandia, Nico C, Martin. II. Hypódroom-prijs: Koosje W, Narcis, Osoar, Lord B, Kitty Romond Newton B, Ostara, Lotha, Max Medium, Lord D, Neeriandia, Martin, Nico 0, Finï. III. 8toomcarousselprijsMigmem, Oscar. Puts©- linde, Wahnfried, Mella, Favoritin, Ruse .a'Amour, Long Ago, Maggy Henry, Catrien R. Kylcs, Max eMdium, Lord D, Jtubozahl, Kiinstler, Neerian dia, Kitty Romond', Fini. Kermis-hoepla-prijs: Po prijs: Poney Race 400 M. Kees, Piet. Jan, Hittepetit, Klaas, Puckie, Wim, Pim Door den heer A. J. Harbrink Numan, eere-voor- i ziiter der Sohoorlsche Sportclub, is in don Hypo droom-prijs een kunstvoorwerp uitgeloofd voor don eigenaar van het winnende paard. REGEN EN ONWEER TE HELDER. Te Helder heeft gisternacht een ongewoon lang durig en hevig onweer gewoed, dat gepaard ging met geweldigen regen. Woensdagochtend stonden er verschillende straten blank. GEMEENTERAAD VAN HELDER. De gemeente-rekening voor den dienst 1923 sluit met f2.885.653 aan gewone en f 1,981,189 aan buiten, gewone ontvangsten; f2.972.773 aan gewone en 12,123,105 aan buitengewone uitgaven. Er is dus een saldo van ruim 229 duizend gulden. In de raadsvergadering van Dinsdagavond is voorts ter tafel gekomen het voorstel tot reorgani. satie van de Zeevaartschool. Dit voorstel bedoelt een bezuiniging op het zeevaartkundig onderwijs; welke B. en W. meenen te kunnen vinden o.a. door, afschafiing van den visscberijcursus. In den vorigeu, raad ia hierover nog al verzet gekomen van de zijde der S. D. A. P., die het laakte, dat hierdoor eon speciaal leeraar gedupeerd zou worden en liever het lesrooster in overleg met de leeraren wilde zien vastgesteld, zoodat dan een ietwat geleidelijker ver- deeling van de vervallen lesuren zou plaats hebben. De burgemeester weigerde evenwel zijn medewerking daarvoor. In een langdurige geheime zitting is Dinsdagavond een compromis gevondlen, zoodat het voorstel kon worden aanvaard. Bij den aanvang van de zitting is wethouder W. C. van Breda gecomplimenteerd met zijn 25-jarig raadslidmaatschap .Er werd hem een bloemstuk aangeboden. BRUODPRUSVERHOOGING. De Amsterd'amsch-e bakkerspatroonsbonden heb ben besloten Maandag 25 Augustus den prijs voor wit- en bruinbrood met twee cent te verhoogen. OUDKARSPEL. Dinsdagavond speelde D.T.S. I een wedstrijd te gen <ie zeer bekend© toerclub „Opoe Panguit Alkmaar. Door laatstgenoemde club was boschik- j baar gesteld de zilveren Waagfcoren voor het win nend© elftal on een medaille voor Jiet verliezende. In een pat tig gespeelden wedstrijd is het D.T.S. gelukt op den Waagtoren beslag to leggen. Mot 31 moest Opoe Pang het afleggen. Voor de rust is Opoe Pang ieta in de meerderhe^ Vried kreeg een prachtkans door heel mooi voorbij den D.T.S.-back te .kappen, doch hot schat gingi naast Een penalty werd1 heel' vriendschappelijk naar den keeper gerold. Met rust 00. Na de rust neemt .Opoe Pang de leiding, krijgt nu prachtkansen, doch heeft een cijdlai^ enorm veel pech. Na Jang worstelen weten pij gelijk te maken, 11. Even later maakt Speet! I 21. Eeoen loopt keurig voorbij de verdediging en scoort onhoudbaar de derde goal. Met 3—1 komt het einde. We zullen hoopen, dat i wij Opoe Pang nog vele malen terug mogen zien. De drie keeren die rij1 hier nu zijn geweest, heeft de ploeg een zeer goeden indruk achtergelaten.!. ZONDAG, 24 AUG. NED. HERV. GEMEENTE Schagen, nam. halfacht, Ds. van Dijk. j Anna Paulowna, voorm. halfelf. Ds. van Dijk., vaa I Schagen. Oudesluis, voorm. halfelf, Ds. H. Buiskool. Callantsoog, nam. halfdrie, Ds. II. Buiskool, Burgerbrug, voorm. halelf, Ds. v. d. Kreeke. Petten, voorm. 10 uur. Ds van Loon. Kolhorn, geen dienst. Barsingerhorn, geen dienst, vacature. F.enigenburg, voorm. halfelf, Dr. Snethlage. Oude Niedorp, voorm. halfelf, Ds. Staal. Veenhuizen, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Broekemi. Dirkshorn, voorm. halfelf. Ds. de Leeuw. Winkel, geen dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haara EVANGELISATIE Schagen, voorm. 10 uur, de heer Hofmeester uit Amsterdam. Nam. 7 uur, geen dienst DE EIEREN VEILING. Heden bleek, dat het veilinggebouwtje feitelijk reeds te klein was voor den aanvoer. Nauwelijks ge boren, is de nieuweling dus reeds aan zijne kleeren ontgroeid. Er waren heden ten tien uur reedi 88 partijen kipeieren aangevoerd, met een totaal va» 23127 stuks, benevens nog eenige partijtjes eend- kalkoeneieren. 'Daarentegen was bij de oude ©ierenmarkfc bij Cérès de aanvoer niet meer noemenswaard. J In een half uur tijds was de geheele aanvoer ge veild. De laagst bestede prijs was f7.10. de meeste paf tijen gingen voor f7.50, terwijl er ook gingen voor 17.60, f7.70, f7.80, ?7.9Ó, zelfs voor f8.30 en f9^ Slechts twee partijen werden opgehouden. Eenige partijtjes eendeieren golden van f6.40 tol f7.kalkoeneieren f7.80. De markt stond over H geheel hooger dan verle den week. Door 10 koopers werd gemijnd. Met algemeen© instemming van koopers cn aan voerders, is bet aanvangsuur voor het vervolg be paald op half tien. dus een half uur vroeger. EEN JUBILEUM. Ds. P. Groot Jz., predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Oudorp, afkomstig van hier, herdenkt he den den dag, waarop hij1 25 jaar geleden te Midwoud j de evangeliebediening aanvaardde. Achtereenvolgens t stond hij te Beetgum en te Kwadljk. Sedert 9 Apn' 1911 dient hij zijn tegenwoordige gemeente. HU t® quaestor van den ring De Rijt). „DE LUCHTPOST". 1 De Duivenvereeniging „Luchtpost" te Schagen» vloog Zondag J.1. van Chimay (grens Frankrijk). D® duiven werden gelost 113^ uur. Aankomst te Scha- fen: le, 4e, 5e, 7e en 11e duif van F. Wiechman om u. 6 m. 43 sec.; 2e en 6e duif van C. P. Oudejans om 4 u. 8 m. 7 9ec.; 3e en 12 duif van H. en P. v- Pruik om 4 u. 9 m. 4 sec.; 8e en 9e duif van K. Langedijk om 4 u. 26 m. 43 sec.; 10e en 13e duif van GrootesPrins om 4 u. 41 m. 12 sec. Dezelfde vereeniging vloog met late jongen van&t Delft De duiven, gelost om 8 uur, waren kwart o*«* 9 allen weer thuis.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2