Alltllll Billis-' Zaterdag 23 Augustus 1924. 67ste Jaargang. No. 7490. Uitgevers i N.V, v.b. ÏHAPMAN Co., Schagen EERSTE BLAD. Maafkleeding, Colberfcostumes B. H. LENGHAUS, Winkel. SPAANDER Co., SCHACER COURANT. Dit blad vorschijnt viermaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zatordag. BIJ Inzonding tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentlön nog zoovool mogelijk In hot oorstultkomcnd nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TFLEF no. 20 Prijs por 8 maandon 11.05. Losse nummors O cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 rogoio 11.10, iodoro togol pioor 20 cont (bowljino. inbogropon). Grooto lottors wordon naau plaatstuimto borokond, dit nummer bestaat uit drie bladen. Binnaalandsch Nieuws» naar de volkenbondsvergadering. Jhr. Van Karnebeek, onze Minister van Buitenlandr scbe Zaken, zal zich naar Genève begeven om eeni- gen tijd aan de zitting van de Volkenbondsvergade ring deel te nemen. Na zijn vertrek zal Jhr. Loudon de leiding van de delegatie overnemen. Zooals reeds medegedeeld, zal ook door MacDo- nald en Herriot, de Ministerpresidenten van Enge land en Frankrijk, deze Völkenbondsvergadering worden bijgewoond. Het is derhalve wel zeker, dat er zeer belangrijke besprekingen en, besluiten zijn te verwachten. door een wesp in de tong gestoken. De voerman V. te Den Haag. had een zware vracht te verplaatsen, waarbiji zijn paard stapvoets moest loopen. V. wilde van deze gelegenheid gebruik maken om zijn boterhammen te veroiiberen. Hij' had een paar happen genomep, toen de man plotseling een brandende pijn in den mond voelde. Verschrikt spuwde hij zijn brood uit en bemerkte tot zijn niet geringe verbazing., dat mèt het brood een door gebeten wesp zijn mond uitkwam. Het lieve diertje had nog kans gezien, om even vóór zijn sterven een flinken prik in V.'s tong te geven. De gebeele mond is door den steek opgezwollen, zoodat de onfortuin lijke voerman ziclh onder behandeling van een dokter moest stellen. Je moet maar boffen! st. maartensbrug. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat onze vroegere plaatsgenoot Rikus Grin Zondagmiddag aanstaande alhier, een matiné zal geven. Waar deze bekwame violist voor de eerste maal in zijn geboor teplaats zal optreden, is te verwachten dat velen deze gelegenheid om hier ter plaatse op het gebied van muziek iets goeds te hooren, niet zullen laten voorbijgaan. hoe groot is het inkomen der neder. landers en hoeveel betalen zij aan in komstenbelasting? In het door hefc Centraal Bureau voor de Sta tistiek onlangs uitgegeven Statistisch Zakboek komt op bl. 43 een interessant staatje voor betref fende de Rijksinkoms ten bel as fcing. In het belasting jaar 1921-'22 waren 1.638.456 personen in de Rijks- inkomstenbelasting aangeslagen met een gezamen lijk inkomen vhn 4292 millioen, .opbrengende een belasting van ruim 130 millioen. Uit dit staatje blijkt o.m. dat 63 pet. der aangeslagenen een in komen had van minder dan f 200(1 93 pet. een in komen van minder dan f 5000 en 97.8 pet. een inko men van minder dan f 10.000. Slechts 2.2 had dus een inkomen van f 10.000 of hooger en slechts 0.79 pet. van f20.000 of hooger. Deze laatste betrekkelijk kleine categorie van 13.036 personen betaalden te zamen ruim 53 pot., dus meer dan de helft der geheele inkomstenbelas ting. De 3730 rijken, die een inkomen van f50.000 en meer hebben, betaalden te zamen ruim 41 pot. van deze belasting, de 1335 allerrijksten, met een inkomen van f 100.000 en daarboven, betaalden bijna 30 pet. der geheele belasting. Wij zijn benieuwd, naar de gegevens over 1922-'25, welke, naar we ver nemen, binnnenkort bekend zullen wordeh, zegt het hét onweer van woensdag. Met is in den nacht van Dinsdag op Woensdag zeer zwaar weer boven het Zuid einde van Koedijk geweest, meldt de N. D. C. Zeer veelf licht-stoornis- een waren het gevolg, naar de controleur van het eJoctrisch bedrijf mededeelde, waren er méér dan lou gemeld. Doch het ergst was het in den Achter weg, waar m het gezin van den heer D. de Korte, personen bewustelooswerden geslagen. De weduwe w1as 8"eruimen tijd bewusteloos en was gedu rende langen tijd haar spraak kwijt, Met den heer V0 het nog slechter, die is Woemsdagmidr 6 geworden en men vreest voor zijn Ook vorder in den omtrok is "het raak pewóost. Ijoo werd in d©n Munnikenweg■ te Oudorp een boom neereeveMe n was hot ook "op den weg- naar hef/ stehon HeerWowaard raak. Een vijftal telefoon- waarvan een geheel versplinterd werd. onwillige huiseigenaren veroordeeld. „5™ bulseigenaren te Edam, die hun per- ff» j waterleiding haddenaangeslo ten, lijn door den kantonrechter te Purmerend tot tl boete veroordeeld. Vermoedelijk rullen eenige hidselgenaren in hooger beroer) gaan. vakschool voor kaasmakers. evestigen de aandacht op den cursus, die in lot, n van en ïtükszuivelconsu- :,r' ht'y te Hoorn, zal aanvangen. Deze is roor kaasmakers in de fabriek als kaasbermders op de boerderij. Het doel is theore- tascho vakkennia bg te brengen, die van zoo groot Deiang is, wanneer men onaer allerlei omstandig- II,™ JP»® mogelijk product wil maken, «e in ditao) winterhalfjaren. (Zie adverten- de natte buiige augustusmaand, •n—Slü8 ,Jacan(|emaand! Doch waar is het mooie don ,Hel 1!Jkt wel of we midden in ven nt^ s Hb,v«w><1 kijken we lederen mor- fven d^Trhne»MaUWe lucht«n- en als bet zonnetje tlf nrrragen we ons mot vreeze af: zal Helaas voortooptg is daar, volgens de wt nog sl6ch,te «erin«e ka™ °P- di2ns«?im inlichtingen gewend tot den lr cnt;oh 7n M*1 ^^3-binrichting van het Meteoro- mededeefde' Amsterdam, die ons het volgende TTeïot^ Donderdag verscheen ten Zuidwesten van hoi Vrt ^Cn d®P2".essie- die zich aanvankelijk naar Vol rirüT' ui ^00rdwesten scheen terug te trek- nv?: «Zaterdag met een V_vormige secundaire t, .^n8e,««d lag. w'aarna de geheele hcofdmassa Oostelijke richting bewoog. Maandagmorgen o« i?lfari ceP*™m tusschen Denemarken. Nederland N™-?.n Dinsdag tusschen Schotland en Zuid- ;hön?ï!en- YO0nsdag ten noorden van Schotland en boven Schotland, in diepte en van plaats dus nagenoeg niet veranderd. Zij zoekt schijnbaar vruchteloos naar 'n uitweg, zoodat zij ongeveer bij Schotland zal opvullen of misschien naar het Noor den een uitweg weet te banen. Intusschen zijn de kansen op beter weer daar door gering, hoewel de hooge druk in het Zuiden wel landzamerhand terrein wint, zoodat er voor- loopig nog buiig weer te wachten staat, doch gelei delijk afnemend. draverij te purmerend. De Harddraverijvereendging te Purmerend hield Donderdag een handicapdraverij met de volgende 11 paarden: Mignon 285 M., Catharina R 305, Flo- ris V 280, Leopold G 275, Hetha 275,.Koosje W 285, Max Medium 275, Barones 295, Auto 325, Metepy 310 enAmie 295 M. De uitslag was: le prijs „Floris" van J. Schmidt te Beemster, rijder K. Schrap der, 2e prijs „Auto" van N. C. Hupkes te Purmerend, rijder J. Vergay, 3e prijs „Amie" van G. Vos te Midwoud, rijder J. Vos. Gedurende de maand AUGUSTUS extra aanbieding van vanaf I 35.00. Aanbevelend, onzedelijke films in beslag genomen. De Haagsche politie heeft Dinsdagavond tien on zedelijke films in beslag- genomen. Twee a drie we ken geleden verscheen in het weekblad „Pan" een advertentie, waarin: bijzondere films „voor heeren" werden aangeboden. Belangstellenden kondjen zich hiervoor tot een adres in de Geleenstraat te Den Haag wenden. Dit was aanleiding voor de Haagsche recherche om op onderzoek uitJ te gaan. Met het hierboven vermelde succes. De Haagsche verslaggever van „Het Volk" geeft een omstandig verhaal van het verhaal, er ligt ro mantiek in en geeft eens een kijkje in hetgeen er tegenwoordig in de mondaine wereld alzoo .te koop is. Het Volk dam schrijft: De Haagsche politie heeft eens een goeden slag geslagen. Zij heeft de hand weten te leggen op een aantal pornografische films, die op klandestiene wijze in Nederland zijn gesmokkeld en bestemd wa ren, om voor een zeer hoog entree vertoond te wor den. Door een persoonlijk onderzoek zijn' wij in staat eenige bijzonderheden omtrent deze inbeslagneming mede te deelen. In het welbekende „mondaine" weekblad „Pan" stond eenige malen een advertentie, waarin bekend werd gemaakt, dat in een perceel in de Geleen straat alhier „speciale films voor heeren" te zien waren1. Daar in dit! blaadje, dat naar men weet thans door de politie in beslag is genomen, her haaldelijk annonce's voorkomen, die sterk den in druk vestigen gefince.erd te zijn, werd door de auto riteiten geen bijzondere aandacht aan dit viezigheid- je geschonken. De strekking vam de meeste in „Pan" en ,De zwarte Kat" geplaatste advertenties is van dien aard, dat zij niet serieus genomen kunnen worden en waarschijnlijk slechts dienen om den groven smaak van een overprikkeld publiek te strae- len. De door ons bedoelde bekendmaking bleek ech. ter onder het motto „Ernstig genieend" geplaatst te zijn.. Ieder, die eenigermate in de Residentie bekend is, weet. dat daar verscheidene menschen wonen rp^t veel geld en veel vrijen tijd. Het is een bekend ver schijnsel, dat zulke individuen zich vaak te buiten gaanl aan allerlei zwoele avontuurtjes. De hoofdpersoon in dleze filmgeschiedenis is een dame, die met bovengenoemde kwalen in vriji sterke mate behept schijnt te zijn. Benigen tijd geleden kreeg zij het in haar hoofd, om haar geluk op de wedrennen te beproeven. Zij kwam in konnektie met iemand, die veel verstand van race-paarden had. Deze man zou voor haar trachten in België twee eerste klas-beestjes te koo- pen, welke de Hollandsche paarden zouden „maken en breken." Inderdaad keerde de paardenkooper na eenigen tijd in Holland terug met twee viervoeters, die hij voor een zeer hoogen prijs had gekocht. Zij bleken echter niet zoo prima te zijn. als aanvanke lijk werd voorgesteld. Een der paarden "had een knobbel aan zijn poot, doch de bereidwillige paar denkooper zei, dat dit een kenmerk van het ras was. Het andere paard verloor zijn eersten wedstrijd en werd' t'e dik om verder op de rennen uit te komen. De dame begon te hegrijpen, dat zij er in geloopen as en wendde zich in haar verontwaardiging tot eeni harer vrienden, een hooggeplaatst officier. De ze zegde haar toe, zijn invloed te gebruiken, om zijn vriendin zoo mogelijk schadeloos te stellen. Hij was al. bevriend met een vooraanstaande Haagsche po litie-autoriteit, wien hij met de zaak op de hoogte bracht. De paardenkooper werd aan een streng ver hoor onderworpen, waarbij hij verklaarde, dat hij geen verstand! had van paarden en geheel te goe der trouw had gehandeld. Het bleek niet goed mo gelijk om te bewijzen, dat de man een oplichter was, zoodat hij op vrije voeten bleef. Toch kan dit verhoor, zij het in een geheel an der opzicht, van beteekenis geweest zijn. Een der in gewijden deelde ons nl. mede dat de verhoorde uit wraak dingen aan het licht heeft gebracht, die voor de paarden liefhebster niet bepaald aangenaam kun nen zijn. Hij zou ml. de politie hebben verteld, dat de juffrouw eigenaresse en exploitante was van een aantal obscure films, welke in besloten gezelschap werden vertoond. Hoe het ook zij, de politie besteedde meer aan dacht aan de reeds vermelde advertenties in „Pan". Van Amsterdam uit schreef zij (of liever een harer relaties) naar het adres in de Geleenstraat tè Den Haag. Het duurde nog al lang. e er het antwoord kwam. doch na herhaald schrijven ontving men in Amsterdam een missive, waarbij de heeren werden uitgenoodigd, Dinsdagavond 19 Augustus het moois te komen bezichtigen. De betaling zou later wel in orde komen. Vier inspecteurs, waarvan één der Amsterdamsche recherche, vorschenen. Zij werden vriendelijk ontvangen en in de projectiekamer ge bracht. Weldra trilden de aanlokkelijke beelden op het witte doek. Qedurende de vertooning van de tweede rolprent, toen de politie zich dus voldoende had kunnen over tuigen van het peil, waarop de films stonden, klonk het gebiedend: „Nu is het genoeg! Wij zijn van de recherche. De films en de apparaten worden in beslag genomen!" Het licht werd opgeknipt, en doodelijk ontsteld keken de „filmartisten" naar de politiepenningen, die hun werden voorgehouden. Bij de ondervraging bleek spoedig, dat deze men schen niet 'de hoofdschuldigen in deze onfrissche historie zijn, Doch veeleer de werktuigen van de .avontuurlijke dame" waren. Zij verrichtten hun werk voor betaling. De inkomsten van dit verheven bedrijf waren voor de eigenaresse bestemd. Ook werd de naam genoemd van) dengene, die de films in Am sterdam voor de bewuste dame had gekocht. Toen de politie voldoende wist, gaf zij door het raam een teeken aan een der 'rechercheurs, die op straat de wacht' hielden. Deze verwijderde zich snel en keerde eenige oogenblikken later met*een auto terug. De films en de projectietoeatellen wer den er in gezet. Ook de operateur verdween1 in den auto en voort ging het naar het hoofdbureau van politie. Op het Alexanderveld werd spoedig aange bracht de man, die bij den filmkoop de behulpzame hand had geboden. Deze noemde het koopadres te Amsterdam. De verkooper zou, volgens zijn zeggen, iomand zijn, die met deze duistere transactie veel geld verdiende. In verscheidene' plaatsen waren dergelijke films in voorraad, die door denzelfden persoon geleverd waren. Ook is in de hoofdstad een inrichting, waar men van-de gesmokkelde (meestal Duitsche) films kopieën maakt. Er zouden in Am. sterdam zelfs adressen zijn, waar obscene films voor f50 entrée vertoond werdten! De mam was in het bezit van een brief, dien zijn opdrachtgeefster hem had gezonden. In dit epistel droeg zij hem op, te trachten, de films voor een bil lijker prijs te koopen. Tevens werd daarin da wensch geuit, dat zij met de vertooning veel geld zouden verdienen. Zooals wij reeds schreven, heeft hij d!e transactie gesloten. Spoedig heeft' hij, zich echter uit de zaak teruggetrokken^ daar hij 'er ongenoegen met zijn vrouw door kreeg. De dame was daarna in relatie getreden met den man uit de Geleenstraat, die be reid was als opvolger op te treden. De eigenaresse der films is natuurlijk door de po litie opgezocht. Aanvankeltjk ontkende zij iets met de zaak te maken te hebben, doch de brief, waarvan wij hierboven gewaagden, bleek onloochenbaar te zijn. De recherche in Amsterdam en Den Haag doen nog ijverig niasporingen naar de personen, die ver der bij dit filmdrama betrokken zijn. Moge het haar gelukken om den duisterlingen. die vaak groote bedragen met hun walgelijk bedrijf ver dienen, een behoorlijke afstraffing te geven! ÉÉN DE8 GH00TSTB HEEREN- BS KINDERKLÊEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR. Heereii-Mode-artikelen. Eigen Coupeurs. Prima Kleeding. een voet afgeknepen. Een ernstig ongeluk had Woensdagmiddag plaats in de schutsluis van de gemeente Utrecht te Vrees-- wijk. Schipper R. uit Ameide raakte hij het uitvaren van de sluis de rivier de Lek op, terwijl zijn schip door een motorboot werd gesleept, met zijn rech terbeen in den staaldraad, waaraan de schuit werd voortgetrokken, verward, toen hij den draad van den eenen naar den anderen dol wilde overbrengen. Op de motorboot merkte men dit niet op en bleef door trekken, met het gevolg dat de voet van den man even boven den enkel werd afgeknepen. Nadat de schuit was gedraaid en weder binnen gevaren, werd de man binnengedragen bij dr. Buur man, die de eerste geneeskundige hulp verleende. Daarna werd de gewonde met de auto van den heer Van der Wal ten spoedigste naar het ziekenhuis in Utrecht overgebracht. naar het huis van bewaring. De 31-jarige natuurgeneeskundige B. uit Rotter dam, die was aangehouden, omdat een vrouw uit Vlissingen, die aan zijn raadgevingen gevolg gaf. is overleden, is naar het huis van bewaring te Mid delburg overgebracht, verdacht van oplichtingen ge- pleegd in de jaren 1923 en 1924. Men schijnt bem dus geen dood door schuld te wil len ten laste leggen, maar het aannemen van geld onder voorgeven, dat hij de betrokkenen kon ge nezen. callantsoog. Vrijdagmiddag had alhier de begrafenis plaat9 van het stoffelijk overschot van. den heer Arie Baken G. Az. Waar de overledene in onze kleine gemeente een vooraanstaande pensoonlijkheid was, kon het niet anders, of deze plechtigheid vond plaats onder groo te belangstelling. Zeer vele vereenigingen en corpo raties toch mochten 't voorrecht genieten een werker als de heer Baken was, in haar bestuur een plaats te zien innemen. Hoewel sedert 1923 lid van den gemeenteraad heeft hij toch reeds vele jaren zijn beste krachten gewijd aan de belangen dër verschillende vereeni gingen, waarvan allereerst wel mag genoemd wor den het lidmaatschap van het Algemeen Armbestuur Voorts was de overledene o.m. lid van het Kerkbe stuur, penningmeester van den polder Callantsoog,, bestuurslid van de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging. lid \an de Commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl hij ook in de weder oprichting van de kaasfa- briek „de Onderneming" een zeer werkzaam aan deel heeft gehad. Onder de aanwezigen merkten we op, het ge meentebestuur van Callantsoog, de raadsleden ,het kerkbestuur, het Armbestuur, het polderbestuur, den heer Joh. Langhorst, oucLhoofd der school, tovcna ond-secretaris van het Algemeen Armbestuur. Een krans van) het gemeentebestuur en een bloemstuk van het Armbestuur, dekten om. den baar. Aian de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den burgemeester detr gemeente, den heer J. Koster, De heer Koster zegt, dat we den heer Arie Baken nog o zoo graag een tijd hier hadden willen houden, omdat hij in het leven in onze kleine gemeente zoo'n voorname plaats innam en daarvoor aanspraak maakte op groote dankbaarheid. Nog slechts korten tijd in' deze gemeente heeft spr. spoedig den over ledene als vriend mogen beschouwen en met hein als lid van den gemeenteraad de gemeentebelangen mogen behartigen. Langoren tijd is dat het geval geweest als lid van het Algemeen Armbestuur, in welke functie aan velen door hem hulp is verleend. Ook in andere functies heeft Arie Baken met liefde zijn arbeid volbracht. In den korten tijd dat spr. in deze gemeente woont, heeft spr. kunnen waarnemen dat Arie Baken was een goed, eerlijk en werkzaam buiger, een burger die veel heeft gedaan om het leed van den arme te verzachten en die steeds klaar stond om de ontwikkeling en bloei van onze kleine gemeente te bevorderen. Spr. dankt den over. ledene namens het gemeentebestuur en het Armbe stuur, een krans van het gemeentebestuur en een enkel bloemstuk van het* Algemeen Armbestuur mogen getuigenis afleggen van de groote waardee. ring, die beide besturen voor zijn werken hebben. Ook als vriend kan spr. niet nalaten te wijzen op de groote vriendelijkheid die elkeen ten huize van den overledene ondervond, zoowel van den over ledene als van zijn familieleden. Spr. dankt graag voor de ondervonden hartelijkheid en spreekt de hoop uit dat de thans geslagen wonde geheeld mag wor den door het blijven van dezelfde vriendschap met de nabestaanden. Dat U ruste in. vrede; want al Is U te spoedig heen, gegaan, verdient hebt gij het wel} rust wel vriend. Door den heer Ds. Van Dijk wordt aan de hand van de uitspraak van Nehemia: „God in den Hemel „zal doen, wij zijn knechten, wij zullen ons opmar „ken en bouwen", het godsdienstig, kerkelijk wer ken van den overledene geschetst en spr. hoopt, dat het werk, wat Arie Baken niet heeft kunnen vol brengen, door de hier aanwezige personen zal wor den opgenomen, dat zijn voetsporen zullen worden gevolgd en dat daarbij ook zullen medewerken zijn weduwe en kinderen, opdat het zal brengen steun, kracht en vertroosting in de moeilijke omstandig heden waarin zij zich thans bevinden. Vervolgensvoert het woord de heep Joh. Lang horst, voor wien het een droeve taak is aan deze geopende groeve te zeggen, hoeveel goeds de over ledene heeft gedaan, wat hij geweest is voor vele honderden. Als vriend van den oyerledene zal hem in dankbare herinnering blij!ven die heerlijke dar gen hij hemi en te midden van zijn huisgenooten dcorgebracht. Spr. weet wat de overledene voor zijn familie was, welk een goede echtgenoot, een brave vader en een beste broeder. Ook spr. wijst op het krachtig werken als lid van het gemeentebestuur, als lid van het Armbestuur in welke functie hij ja ren met den overledene heeft samengewerkt, als lid van het Kerkbestuur, enz. enz. Baken was een man van veelzijdige hoteekenis. En al stemt zijn heenh gaan ons treurig, laat ons herinneren die goede, sterke werkkracht, laat die herinnering een steun zijn voor de weduwe, maar vooral, laat het zijn zoon Gerrit tot kracht en steun zijn om zijn voorbeeld te volgen. Arie Baken, uw leven is niet voor niets ge weest, gij hebt veel goeds gedaan. Vriend^ rust wol. Namens de familie dankte de heer Langhorst voor de deelneming, voor de tegenwoordigheid van het gemeentebestuur, het Armbestuur, polderbestuur, kerkbestuur en verdere aanwezigen. callantsoog. We vernemen., dat ter voorziening van de vaca ture van het lidmaatschap van den gemeenteraad welke vacature is ontstaan door het overlijden van den heer A. Baken G. Az., allereerst in aan merking komt de heer P. Visser. oudesluis. Aan den heer K. Kreijger. timmerman alhier, is de bouw opgedragen van 'n nieuw woonhuis, aan den dijk aan het Oude Veer te Anna Paulowna, voor rekening van den heer Joh. Blaauhoer aldaar langend ijk. w De ziekte in de aardappels neemt nog steeds toe. Voor zoover er nog vroege soorten in den grond zit ten, komt zij hierbij wel in de ernstigste mate voor. De velden, die met de Bordeeuxsche pap zijn be sproeid, hebben het minst van de ziekte te lijden, LANOENDIJK. De winterkool staat over 't algemeen goed. De laatste regens hebben aan den stand wel goed ge daan, doch het is te hopen, dat we voortaan weer wat droog weer en zon krijgen, wat voor de quali- teit bevorderlijk zal zijn. LANGENDLJK. We vernamen, dat afgezien is van. de pogingen, om ook andore gemeenten dan Alkmaar en St. Pan- cras te betrekken in een mogelijke bijdrage tot ver betering van den drukken Twuiverweg tusschen St. Pancras en Langend ijk. zuidscharwoude. Het spitten van de tuinbouwakkers begint zoo langzamerhand vervangen te worden door ploegen, niet uitsluitend met paarden, doch machinaal. Het is vooral de tractor, die vrij veelvuldig in gebruik is. Met dezen ploeg worden uitstekende resultaten ver kregen. We zagen er iemand mee bezig op oen ak ker waar de stevige rabarberplanten met haar dikke wortels werden omgeploegd'. Men ploegde, terwijl de bladeren nog rijkelijk en weelderig aanwezig waren. Het liep, alsof het ..gesmeerd" was. Wie een derge- lijken akker zou willen spitten, of ploegen met paar den, zou een zwaar karwei te verrichten hebben. Geen wonder dat dit werktuig alom wordt gepre zen en het meer en meer in gebruik komt. Ook in den tuinbouw staat men op dit gebied op een keer punt. LANG END IJK. Er wordt thans veel aardappelpootgoed voor Duitschland aangekocht. ST. PANKRAS. Ds. J. P. Buiskool alhier is beroepen bij de Ned. Hervfc Gemeente te IJ9selmonde.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1