RAAD Z1IIDSCHARW0UDL derde blad. Zaterdag 30 Augustus 1924. 67ste Jaargang. No. 7494. Veiyadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 28 Augustus 1924, des avonds half acht. ^anwezdg alle leden. Do voorzitter opent met welkom de vergadering en vraagt of er opmerkingen op de notuleui zijn. Niemand heeft een opmerking naar voren te bren gen, zoodat tot vaststelling Toesloten werd. Ingekomen is de rekening van het personenver voer langs de Broeker lijn, waaruit blijkt een voor- deeJogr saldo van f7TO5.65. Daarbij is tevens ingekomen de mededeeling, dat de overeenkomst met ingang van 1926 wordt opge- zegd, terwijl tot dien datum het verkeer wordt in gekrompen. Tevens wordt gevraagd om de garan tie van 10000 gulden te verhoogen tot 28000 gulden, omdat de exploitatie nief toekan. Als gevolg van dit .verzoek beeft een bespreking pl'aats gehad tusschen de Burgemeesters van Alkmaar, Broek op Langendijk en Zuidscharwoude, met als gevolg, dat besloten is,# te vragen om het genoemde besluit tot dphelfing in te trekken en nadere iifliohtingeli te geven in verband met bet verzoek om verbooging van de garantie. Daarop is antwoord ingekomen, dat het besluit gehandhaafd blijft. Daarop is besloten geen voor stellen omtrent garantieverhooging in de raden te brengen, alvorens getracht ,is net vervoer te doen toenemen, door tariefverlaging en verder alles ge daan is om het vervoer te doen toenemen. B. en W zijn van oordeel1 dat alles moet worden aangewend om te trachten het spoortje te behou den. Al is het personenvervoer per auto nog zoo groot, wordt het in het belaag van. de gemeente niet gewenscht geacht, dat tot opheffing werd overgegaan. Be heer Kramer vraagt of hij daaruit de oonclu- gie moet trekken, dat net spoortje ook moet blij ven, als het de gemeente financi"ole offers kost. Gemakkelijk is het zeker als het srpoortje blijft, doch de vraag ia of dat opweegt tegen da b lang rijke offers welke gevraagd worden. Voorzitter: Het doel' van B. en W. is om af te wachten de maatregelen, welke vanwege de maat schappij genomen worden.. Er is nu een saldo ge maakt van f 8000. doch de directie heeft meege deeld. dat de exploitatie f 50000 kost en de ontvang sten hebben bedragen f 17795.65. Ze kunnen met zes diensten volstaan en al's ze daartoe overgaan, kost de exploitatie evengoed pog f28000. De exploitatie van het Broeker lijhtje was hun ontgaan, anders waren ze eerder met een verzoek gekomén. De heer Kramer: Ze zullen niet zoo gemakkelijk met de betrekkelijk lage garantie genoegen ne men. Het kost hun heel wat geld, wat ze wel Zullen trachten te ontzeilen. Voorzitter: Als ze zich beperken tot 6 diensten rer dag, geeft dit nog een nadeelig saldo van 10.000. De garantie zooveel zwaarder te maken zal zeker geen enkele gemeente toé besluiten. De heer Zeeman keurt het tfta/ndpunt van den Voorzitter goed. De oorzaak van de mindere ooit. vangst in voldoende bekend. Het publiek geeft de voorkeur aan vervoer per auto, vooral waar wé hier over een uitstekenden autodienst beschikken, welke op de meest uitgebreide wijze .aansluit op het groote verkeer en het den meiischen mogelijk gemaakt is bij de deur in te stappen. Deze tak van dienst voldoet beter aan het publiek Ik sympathi eeer niet met het Broeker spoortje Het blijft vooi het publiek ongelegen. Waarom aan alles nog aan gewend om het personenvervoer te behouden. Nog beter zou het aan het doel1 beantwoorden, wanneer een bespreking met de autobus -ondernemers gehout den werd om dit verkeer nog meer aan allle wen-, schen te doen beantwoorden. Ze toonan het alge meen verkeer te willen Bevorderen en dit zo<v goed mogelijk te willen maken Mogelijk willen ze een zeker deel van hun zeggingschap overdoen, als nog meer aan de eischen van het verkeer teger moet gekomen kan worden. Laten we ons niet al te druk maken. Het locaaltje blijft evengoed, wat het goederenverkeer betreft. Nogmaals, ik juich ae voorzichtigheid van B. en W. toe en zou ook verder zeer gereserveerd willen zijn. De> auto vol doet beter aan het algemeen verkeer dan het Broeker spoortje. De heer Groen sluit zich grootendeels hierbij' aan. Hij voelt er ochter niet voor, een onderhoud te heb ben met de autobusondernemers. Zeer sceptisch staat spreker over de mogelijkheid tot uitbreiding yan het spoortje. Dat het ongelegen ligt is nooit te ontkomen. We zouden vrijwel' voor de zekerheid! van groote tekorten staan, als we de garantie zouden gaan veihoogen. Beter is het, om af te waditen. De heer du Burck zou ook aks belanghebbenden, de gemeenten Nooidscharwoude en Oudkarspel er in willen kennen, als het om verhooging van garantie gaat Misschien ligt het dan voor die gemeenten op den weg om een deel van de garantie over te ne- nemen. Spreker behoort niet tot hen die een harts tochtelijk bewonderaar van de autobussen zijn^ Hij wndt het vei li gei; per spoor dan per auto te reizen Daaibm ia bh er voor, het Broeker spoortje te behouden. Wellicht zou een scherper keuring van de auto's aanleiding zijn om dat verkeer te prefe reren en zou er minder reden kunnen bestaan om het Broeker spoortje te benouden. Als het spoor langs, Langendijk zou kunnen komen, zou er alles voor zijm deze wijze van verkeer te behouden. Voorzitter: Het'bepalen van de garantie behoort «rt de bevoegdheden van den raad, zoodat hier over een uitspraak gevraagd wordt, als het zoover Ddi eer Berkhout is er eveneens geen groot voor- ®tanaer van om. voor alles het spoortje te behouden. iiij wil ach er niet warm voor maken. De auto bussen zullen voor het personenvervoer de toekomst I?8 k0n* Of oe d rectie van 't spoor dit a!2 kunnen voorkomen is een vraag die hier niet behandeld behoeft te worden. Mijn gedachte is, om vooral geen hoog garantiebedrag te bepa- j len. Een kleine verhoogang zou misschien over te spreken zijn. De heer Kramer vraagt hoe het is met het goe- aorenvervoer. Dat is niet gering. Daaraan zal ver moedelijk wel verdiend worden. Met het lokakl ver voer van pa^agj0»-s is hier een rrg Eng ten opd hte van de abonnementen toegepast, die nergens ifi den lande wordt gevonden. Wordt het goedpr^nveri voer ta part gehouden oef is dit in de berekening opgenomen? V oorzitter heeft den indruk gekregen, dat dit eer* ^Parto zaak is e,n daaraan niet verloren wordt; wel het personenveivoer. De heer Zeeman is er niet voor dat de gemeent *l.°h verkoopt aan een autobus-ondernemer, doch wellicht is ten opzichte van dat wel iets ten goedo wpr\pn. Als alles aangewend ordt om het spoortje te behouden, kan er evengoed iets gedaan woraen om het vervoer per auto te doen toenemen* rj*? de veiligheid te bevorderen. Hier ligt een "floOT het gemeentebestuur in. Het kan geen in deze eens overleg mefl «te enflernemera te plegen. Uit dankbaarheid roor de verbeterde we gen, zullen ze zeker allee doen qïa aan wenedhept vanh et gemeentebestuur tegemoet te komen van het gemeentebestuur tegemoet te komen. Voorzitter: De verbreedmg is niet gedaan om de autobussen. T)ê heer Zeeman: Maar het ie er toch wel een gevolg van. Voorzitter acht het niet noodig om over de autobussen een bespreking te voeren. In elk geval weet ik nu de meening van den raad en kan daar mee bij de verdere besprekingen rekening wordén gehouden. Hiermee is dit pont van de baan. De Voorzitter herinnert (daarna aan het groote sucoes ,voor de U.L.O.-schoolt, waarvan met het eerste examen zoo groote resultaten bereikt zijn- De U.LO school gaat ook onze gemeente zeer aan het hart, waarom ik dit sucoes van do eerste oan- didaten meen te moeten memoroeren. Ik wensch dat de ouders in deze gemeente in érnstige over weging zullen nemen hun kinderen haar de U.L.O. school' te zenden. Wat met het einddiploma bereikt kan worden, wij ik hier niet meinoreeren, doch daaromtrent kan bij het onderwijzend personeel de meest breedvoerige inlichtingen bekomen. In de plaats van den heer Minnen wordt als lid van do commissie tot wering van schoolverzuim mei algameene stemmen de heer Renaud gekozn. Ter tafel' komt het schrijven van Gea. Staten in zake de salarissen voor de gemeente-ontvangers Ged Staten wenschen deze gemeente in de aer<U klasse, waardoor het salaris van f 630—f 980 wordt. Voorzitter herinnert aan het besluit van vorig jaar, waarbij de raad het salaris bepdald wilde zien pp f700—f900. De regeling zooafe Ged. Staten die voorstellen heeft de instemming yan B. en W. Ze juichen de geleidelijke vermindering over 5 jaar z--er toe en stellen voor te berichten, dat de raad met het voor stel accoord gaat. Van het gemeentebestuur van Nederhorst d©n Berg is een verzoek om adhaesie ingekomen om de volle verlaging niet over 5 jaar, doöh direct met 1 Januari te doen ingaan, welk adres B. en W. voorstellen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Berkhout kan niet met het voorstel' van B. en W. meegaan. Tereoht is het vorig jaar be sloten, om het op f900 te bepalen Ik heb daaraan mijn stem gegeven, omdat toen óf het salaris van den ambtenaar ter secretarie of dat van den ont vanger verhoogd moest worden. Nu echter de func tie van ambtenaar vervallen is, acht ik die regeling te hoog. terwijl Grd. Staten nog f80 hooger willen gaan. Spreker stelt nu voor een regeling volgens de tweede klas, waardoor het salaris- f490t700 wordt. Daarmee is de functie redelijk goed behaald. Voorzitter: Het salaris van den ambtenaar is toen met f 100 verfioogd, juist omdat dat van den. ontvan ger te laag weid. Het voorstel van Ged. Staten is nu in aanvang nog 70 gulden lager en op hest eind f80 hooger. Het komt dr dus wel dicht bij. De werkzaamheden zijn met 490 gulden niet beloond Er moet ook een bedrag voor verantwoordelijkheid inzitten. De heer du Burck verbaast het, dat Ged. Staten met een zoodanige regeling komen. Hij wil graag een loon voor gepresteerd en arbeid, doen er moeten dan ook werkzaamheden voor gepresteerd worden. Als we een vergelijking maken met de ambtena ren aan de gasfabriek, waar ook 's nachts gewerkt moet worden en we rekenen dan dat do ontvanger na 8 jaar een salaris^ van 18 k 19 gulden per week heeft, is de verhouding abnormaal De ontvanger kan het werk in één dag af, waarvoor dan het sala ris zeer hoog is, vooral als we vergelijkingen ma ken Het salaris dat f1275 is, moet nu over een tijdsverloop van 5 jaar verminderd worden, terwijl nu reeds gedurende twee jaar belangrijke verminde ring van werkzaamheden bestaat. Burgerlijke amb tenaren, die op wachtgeld gaan, ontvangen slechts gedurende 3, 6 of 12 maanden vol' salaris en daar na 65 pet. Ik meen, dat we niet te schriel zijn, als we het salaris bepalen op f 490770 en tevens ad haesie gaan betuigen op het adres van Neder- horst den Berg. Voorz.: Het spijt me, dat het volle gewicht op de werkzaamheden gelegd wordt, teryl niet ge dacht wordt aan het belang van den ambtenaar. Vooral' de heer du Burck, als oud-ambtenaar, moest daar anders over denken. De heer du Burck interrumpeert; &Es het een hoofdbetrekking is. Voorzitter: U moest er voor zijn Als n bij de gasfabriek onbillijkheden ziet;> moet u zo trachten weg te nemen, doch de onbillijkheden nog niet met één vermeerderen. Vergelijkingen maken js altijd gevaarlijk, 'dat heeft men gezien destijds met de rekensom van iemand die tot de slotsom kwam, dat door een onderwijzer slechts 2 uur per dag arbeid verricht wordt. Ik weet beter, doen het zou be ter zijn om dergelijke vergelijkingen niet te doen. Laten wij oppassen dien verkeerden weg piet in te gaan De heer Zeeman gaat niet accoord met het idéé van de heer en du Burck en Berkhout f490 is te laag en het werk zal ook in 8 uur niet afkunnen. Elke vergelijking gaat mank. Ik vind echter de bepaling van een aanvangssalaris zoo eigenaardig, dat ik liever den middenweg zou" zoeken en de functie beloon en met het salaris dat er voor noo dig is, zonder periodieke verhoogingen. Mij komt voor, dat f980 te hoog ia, doch ik zou den ontvan ger direct op het volle loon willen brengen en dan niet afwijken van het voorstel, het vorig jaar gedaan. Voorzitter merkt op, aat periodieke verhoogingen regel is en raadt aan het principe van Ged. Staten te laten, zooals dit geregeld is, omdat daarin toch geen .verandering gebracht zal worden De heer Kramer heeft gehoord de besprekingen, geen bezwaar om met het voorstel' van B. on W. mee te gaan, echter met dat verschil, dat de ver laging direct met 1 Januari ingaat. Voorzitter: Dus Nederhorst den Berg? De heer Kramer: Ja. De heer Groengaat met het idée-Kramer ao ooord Aanvankelijk voelde hij voor het idée-Zee- man. doch om niet te doen wat we zeker niet z/il Ier. krijgen, voelt hij meer voor het voorstel-Kram er De regeling volgens de tweede klas is hem te schriel. Hij' heeft verantwoordelijkheid heeft een belang rijke borgstelling en moet steeds met geld omgaan. Voort.De praotijk is toch, dat hot salaris terug gebracht- wordt van f 1275 op f 980. Stel u eens voor dat u zelf zoo^n verlaging moest ondergaan, na dat u op het eerste bedrag gesolliciteera hebt De heer Groen: Toen hjj solliciteerde was het salaris zoo hoog niet Voorzitter wijst er op, dat het Rijk ten opzichte van de onderwijzers ook de geleidelijke verlaging invoert. De heer du Burck: Maar na 6 maanden 610 pet. Voorzitter: Nog lang geen 30. De heer Groen is het er niet mee eens. De functie ven gem.-ontvanger vraagt niet den geheelen mensch Hij heeft niet gesolliciteerd op het volle salaris. Het lijkt er niet op. f1275 fs een salaris dat veel te hoog is en de verlaging hangt al een paar jaar in de lucht. Het komt niet onverhoeds. Voorzitter: Als we op de finantiën alleen letten gean we niet achteruit. We hebben nu geen ambte naar meer te betalen. De heer Du Burck: De voorzitter heeft .een ver keerde vergelijking gemaakt en vergeten dat ook de werkzaamheden belangrijk verminderd zijn. De werkzaamheden worden meer dan voldoende be taald. Met de onderwijzers vergeet u dat ze in plaats van minder, zwaarder werkzaamheden gekregen hebben voor minder salaris. De vergelijking gaat niet op. Vocntóïver. ftc fcoeSta** gaat KlraJïto bezoldi ging van den ambtenaar. Die heeft liever meer werk <U-xi minder 8*.!aria Voorzit i er: Ik heb nu de volgende voorstellen: Voorstel B. en W. om de regeling van Ged. Staten te aanvaarden; Voorsiel-Berkhout-Du Burck, de regeling volgens de 2e klasse met ingang van 1 Januari. Voorstel-Zecman, de regeling zooals die bet vo-: rig jaar is vastgesteld en dan met ingang van 1 Jan. Voor8tel-Kramer_Groen, de regeling volgens de 3e; klasse en dan ingaande 1 Januari. Kunnen de heeren niet wat tot overeenstemming komen? De heer Groen: Het voorstel-Zoeman zal wel niet gesteund worden, zoodat dit kan vervallen. Voorzitter maakt de opmerking dat de meeste hee ren de werkzaamheden van den ontvanger niet kunnen beoordeelen. De heeivDu Burck dacht dat het doel van Ged. Staten was om de bespreking van de beeren te hooren. Voorzitter: Laat u dat maai* aan mij- over. Wat hebben Ged. Staten er nu aan, dat ze weten wat A. en wat B. gezegd he^ft. De heer Kramer wil het voorstel van B. en W. ge splitst zien, doch B. en W. voelen daar niet voor. Ten slotte komt men zoover, dat de beer Berk hout het voorstel-Zeeman steunt, doch de andere j heeren blijken die stap niet to kunnen doen. Het voorstelJDu Burck vindt nu geen steun, zoodat er drie voorstellen overblijven. Voorzitter merkt op, dat de heeren nu om f 10 niet bij elkaar kunnen komen. We gaan, aldus spr., nu sjaggelen. De heer Berkhout is het er niet mee eens, dat het over een bedrag van f 10 gaat. Wat de voorzitter ook doet, er is niets meer bijeen te brengen, zoodat de drie vooretellen in stemming moeten komen. Het voor9tel-B. en W. wordt met alleen de stem men van de wethouders voor verworpen. Het voorstel-Groen-Kramer wordt verworpen met de stemmen van de heeren Kramer en Groen voor. Daarna wordt het voostel-Zoeman-Berkhout aan genomen met de stemmen voor van de hoeren Zee man, Berkhout, Kramer en Groen. Ingekomen was het verslag van den keurings dienst op waren; de voorzitter wil- dit om de be langrijkheid er van bij de leden laten circuleeren. De heer Zeeman juicht dit toe, en vraagt of no^ meerdere exemplaren beschikbaar zijn. •/oorzitter zal dit onderzoeken. Ingekomen is een verzoek van den heer Jn. Blom oin Aiei ingang van 1 September eervol ontslag als gem-opzichter en voor toezicht naleving woning wet. B. en W. stellen voor, dit ontslag op de meest eervolle wijze te verlepten, onder erkentelijkheid voor de bewezen trouwe diensten. Steeds, aldus de voorzitter, hebben B. en W. met den opzichter op de meest aangename wijze samengewerkt, wat we hoog waardeeren. Voor het behartigen van de ge meentebelangen was hij steeds op poet en japoit was hem iets te veel, wat hij nog onlangs met de verbe tering van de straat heeft bewezen. I Voor de extra werkzaamheden in dit verband stel len B. en W. voor 'hem een gratificatie toe te ken nen van f 100. De heer Berkhout zegt, zich daarmee zeer goed te kunnen vereenigen, vooral ook in verband met het lage salaris. Voorzitter merkt op, dat oproeping van sollicitan ten zal moeten plaats hebben, doch B. en W. daar mee tot de raadszitting gewacht hebben, omdat het salaris van f100 te gering geacht wordt. Nu wordt voor opzichter f 100 en voor de naleving van de wo ningwet f50 gegeven. B. en W. stellen voor, deze bedragen op f200 en f50 te bepalen. De Raad gaat hiermee zonder bespreking accoord. 1 Op voorstel van den voorzitter wordt besloten, de ingekomen corculaire van Ged. Staten inzake tu berculosebestrijding bij de begrooting te behandelen. Ter tafel zou hierna komen een voorstel van B. en W. tot verbreeding van de Kromme brug, doch B. en W. zijn tot hun groote teleurstelling genood zaakt dit punt van de agenda af te voeren. Alles was gereed, de plannen waren gemaakt, bij een con- 1 ferentie met het polderbestuur had dit zich op een onbekrompen standpunt geplaatst, alle maatregelen I waren genomen, doch nu weigert de eigenares van ■den grond, de firma Bottger, afstand te doen van de I circa 60 c.M. grond die er voor noodig is. I De heer Berkhout had zich verblijd met dit voor stel. omdat het een groote verbetering zou geven. Hij keurt het ten sterkste af, dat de firma niet bereid is om van den grond afstand te doen, temeer daar er nog niet eens 1 M2. voor noodig zal zijn en zij die grond niet zullen missen. Ze geven daarmee blijk niét veel met het algemeen belang op te hebben. Ik aorzel niet om dit in het openbaar te zeggen. Zij in de eerste plaats moesten gevoelen, dat het noodza kelijk is het verkeer zoo goed mogelijk te maken, daar ze alle dagen fietsen en zelfs gebruik maken van een motorfiets met zijspan en dus dagelijks met het smalle verkeer kennis maken. Ze moesten door drongen zijn van de noodzakelijkheid om de gevaar lijke punten weg te nemen. We hebben ons echter neer te leggen bij den wil van de heeren, doch stel voor toch door te gaan met de uitvoering van de idee; dan een lijn te trekken vanaf den muur van Kraakman recht uit naar de deur van Greidanus en dan deze lijn te nemen voor de verbreeding van den weg. We hebben dan een klein hoekje van de firma Bottger en een zeer klein boekje van Kraakman noodig. Ik zou met de werkzaamheden evengoed wil- len beginnen en dan trachten, het stukje te onteige nen. Dan kunnen ze waarschijnlijk het groote ge noegen smaken een, 2 of 4 rijksdaalders in de kas te strijken. Ik herhaal het, het spijt me zeer, dat ze over een dergelijk stukje grond kaptie maken. I Voorzitetr: Het voorstel van B. en W. is om niet door te gaan. Wat door u naar voren gebracht wordt, is onuitvoerbaar Dan is het beter te wachten totdat de onteigening voor elkaar is en niet eerder te beginnen. Liever bewandelen wij den gemoedelij ken weg, doch als dat niet kan moeten we dezen weg inslaan. Ze zouden er nog wel afstand van willen doen als tot verlaging van de brug werd overgegaan, doch dat is natuurlijk voor het verkeer te water niet mogelijk. De heer Du Burck vraagt, of de vefbreeding niet aan den oostkant kan plaats hebben. De heer Kroon merkt op, dat dan de waterleiding in den weg zit De voorzitter .vindt, dat finantieel niet uit te voe ren De eenige weg is onteigenen. .langen tijd wordt hierna nog gesproken of bet wenschelijk is om eerst te beginnen of om eerst de onteigening voor elkaar te maken. De heer 'Zeeman zou het plan wel eens willen hooren en merkt op, dat onder de brug ook verbe tering noodzakelijk is. Ook de doorvaart voldoet niet aan de-eischen. Uitdiepen en verbreeden ia tevens noodzakelijk. Voorzitter acht het nuteloos, daarover nu bespre kingen te openen en het vaarwater hoort bij de banne thuis. De heer Du Burck hoopt nog. dat ze tot andere gedachten komen als het verslag in de krant gele zen wordt. De voorzitter gelooft eer het tegenovergestelde en heeft niet veel hoop. De heer Zeeman vraagt, welke motieven de firma had. Er is gezegd, dat het geen finantieele overwe gingen waren. Voorzitter: Vreea voor waardevermindering van het perceel. Besloten werd, zoo spoedig mogelijk tot onteige ning over te gaan. De heer Berkhout wil stemming over zijn voorstel om reeds daarvoor aan de werkzaamheden te be-j gin n en. Vsoizlftar Eraog? <35? in stemming, tfcwH Xteficmtt zich het recht voor een zoodanig besluit niet ui* te voeren alaf B. en W. van oordeel zijn, dat het vaar oplevert. De heer Berkhout, eenigszins laconiek: Naiuuriijk. Met de stemmen van de heeren Du Burck, Zeeman, Kramer en Berkhout voor wordt het voorstel- Berkhout aangenomen. Voorzitter stelt hierna voor, een geldleening ad f 1700 te sluiten voor de verbreeding van de straat. De heer Berkhout meent, dat het in verband met het pas genomen besluit wel gewenscht is, dat be drag wat te verhoogen. Voorzitter: U hebt gelijk. Ik stel voor, het bedrag met f 1000 te verhoogen. De beer Zeeman: Nu wil ik weten wat het plan van B. en W. kost. Verder tot den voorzitter: U wil daarmee niet zeggen, dat er f 1000 voor de uitvoering van het plan noodig is? Voorzitter: Ik geloof dat u wel die conclusie trekt. Aan de orde komt de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening, welke door de heeren Zee man, Groen en Du Burck is nagezien. De heer Du Burck, die rapport uitbrengt, merkt op, dat de commissie, enkele uitgaven gevonden heeft welke niet door den Raad gevoteerd zijn. Het be treft de vertering van de commissie bijeen in ver band met de viering van het jubileum van de ko- gingin. Dit zijn bedragen van f96.05 en f53.50, welke de commissie meent niet uit de gemeentekas be taald moeten worden. Do commissie verzoekt inlich. tingen. De heer Groen zegt, dat deze opmerking niet na mens de commissie is. Hij. heeft niet te kennen ge geven, dat deze bedragen niet uit de gemeentekas betaald moeten worden, wel dat ze hem hoog voor kwamen. Voorzitter: De Raad heeft ze wel gevoteerd, wat de heer Du Burck niet weet, omdat hij toen nog geen lid van den Raad was. De heer Du Burck zegt, dat hem dit door den heer Zeeman is meegedeeld, die toen wel lid van den Raad was. De heer Zeeman zegt wei te weten dat f250 voor schoolfeesten gevoteerd is en verder een bedrag voor illuminatie en aankoop schilderijen, echter niet voor vertering voor een feestcommissie. Ik kan me vergissen, doch dan wil ik de notulen er wel eens op nageslagen zien. Ook Groen weet er niets van. De heer Groen zegt, dat hij gezegd heeft, de uit gaven voor vertering zijn niet door den Raad gevo teerd. Een andere vraag is natuurlijk of ze niet uit de gemeentekas betaald moeten worden. Voorzitter: De heer Zeeman begrijpt de zaak niet. Hel spreekt van zelf als er een vergadering plaats heeft van een officieel comité dat de leden iets ge bruiken en dit uit de gemeentekas betaald wordt De commissie telde 20 a 30 personen, waarbij verschil lende jonge dames die een kopje thee genoten heb ben. Als de dames een collecte houden voor het Roode Kruis wordt hen toch ook iets aangeboden. Wel is de uitgaaf ook B. en W. afgevallen, doch we zijn hiermee niet buiten ons boekje gegaan. De heer Du Burck had gedacht, waar er toen 3 le den van den Raad tegen waren, dat de commissie wel wat meer de-soberheid betracht had. Het waren bovendien niet alle noodige'vergaderingen, want op 17 Octobus, dus bijna 2 maanden later, had een feestvergadering plaats, die f53.50 gekost beeft. Tk meen toch, dat dit te bar is, doch wil er verder geen kaptie over maken. Voorzitter merkt op ,dat B. en W. niet voor S/7 of 4/7 een besluit kunnen uitvoeren. De heer Zeeman dacht, dat voor de Roode Kmit- collecte de noodzakelijke kosten van de opbrengst afgingen. De voorzitter beaamt dit, doch heeft het alleen ge bruikt als voorbeeld. Dv heer Berkhout vraagt opheldering over f100 kosten van aanplakken. Do voorzitter zegt, dat dit niet voor aanplakken Is, doch het bedrag dat voor officieels berichten aan den heer Keizer betaald wordt. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld met een ontvangst van f 66158.01*4, een uitgaaf van f60841.23, alzoo een saldo van f 5316.78*4. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur wordt goedgekeurd met een ontvangst van f 3749.16*4, een uitgaaf van f 2949.12*4, alzoo een saldo van f800.04. De heer Berkhout informeert naar een post f500 terugbetaalde subsidie. Voorzitter: Dat was een missie ter secretarie. De heer Zeeman zou gaarne de ontvanger voortaan aanwezig zien als de rekening nagezien wordt. Voor het eventueel stellen van vragen is dit wel ge wenscht. Voorzitter «al hiermee rdkening houden. Inzake de rekening van de lichtbedrijven deelt de heer Du Burck mee, dat hier van nazien der reke ning geen sprake was, omdat geen bescheiden wor den overgelegd. Er zijn echter geen fouten bespeurd. Voorzitter zegt, dat dit een verkeerde opvatting is. Dit is nergens gewoonte. De heer Zeeman zegt, dat deze opmerking niet door de commissie gemaakt is, zoodat hier niet na mens de commissie gesproken kon worden. Deze opmerking had niet naar voren moeten komen. Voorzitter: Het zal een misverstand zijn. De heer Du Burck meende op deze wijze rapport te moeten uitbrengen. Voorziter: Het gaat er om, den gang van het be drijf te beoordeelen., niet om de juistheid van do administratie, doch meer voor opmerkingen van algemeenen aard. De heer Du Burck: Ik meende, dat'dia meer bij de begrooting thuis behoorden. Daarom heb ik daar over mijn aandacht niet laten gaan. Voorzitter: Ik kan niet zeggen, dat me dat spijt. De heer Zeeman: U blijft het dus tot de begroo ting tegoed. Voorzitter dankt de commissie voor hare be moeiingen en den oud-secretaris Parma» die zoo bereidwillig wa9 om aanwezig te lijn. De rekeningen van Armbestuur en lichtbedrijven worden goedgekeurd. Rondvraag. De heer Zeeman zou de draden van de lantaarns over het water hooger aangebracht wil len zien. Voorzitter weet niet, of dat mogelijk is. De heer Du Burck acht het in verband met de verbreeding van de straat noodig om de bouwver ordening te herzien. Voorzitter zal dit onderzoeken. De heer Zeeman pleit voor verbetering van den toegang naar de Kerkewei. Hij keurt het af dat on langs de bewoners van de Kerkewei voor eigen re kening een nieuw dek op de brug gelegd hebben, omdat er geen hit meer over kon, waarvan 2 bewo ners daar eigenaar zijn. Er wonen daar een kleine 100 menschen, met wiens belangen wel wat meer rekening gehouden kan worden, vooral waar nu langs het dorp zooveel verbeterd wordt. Ook het pad is reeds zeer primitief aangelegd. Voorzitter: B. en W. zijn van oordeel, dat het pad in goeden staat is. De brug is geen pa&rdenbrug en bet is ook nooit de bedoeling er een rijpad van te maken. De heer Zeeman: Ze hebben er wel recht op. Voorzitter: Dan moet u een schriftelijk voorstel door een der leden gesteund, indienen. De heer Groen wijst er op. dat autobussen vooial om de hoeken veel. te hard rijden. Voorzitter onderschrijft dit volkomen dat 20 K.M. bij de bruggen te groot is. I Ook de heer Berkhout constateert, dat te. hard ge- roden wordt. I De heer Kramer: Wel 30. K.M. 1 De heer Berkhout wil eens een schrijven richten nan de directie van de au tos. Mogelijk weten zij er r.Ms van dat soms te hard gerede.n wordt. Voorziter heeft daartegen geen bezwaar. Een oneindige discussie ontspint zich bieren tua.

Schager Courant | 1924 | | pagina 9