Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. vrouwe, gepaard gaande met de beate wenschen vooij Haar geluk, Haar gezin, Maar Moeder, Haar volk. Hierna richtte spr. een woord van welkom en dank tot het gemeentebestuur voor, de toekenning der subsidie, waardoor dit kinderfeest mogelijk was geworden, aan het onderwijzend personeel voor de welwillende medewerking tQt het slagen van dit kinderfeest, tot de ingezetenen, die door hunne bij dragen het mogelijk hadden gemaakt aan dit feest eenige uitbreiding te geven, tot de verschillende cor poraties, die belangloos hare medewerking zullen verleenen. Speciaal meent spr. ook een welkom te mogen toeroepen aan zijn medecommissieledon; hen wenscht hij een zoodanig succes dezer feestvie ring toe, dat ze graag weer voor een volgenden keer moeite en tijd' hiervoor zullen willen geven. En zich tot de jeugd wendende, zegt hij: ja, jongens en meisjes ik begrijp heel goed, dat jelui verlangen naar het einde van mijn openingswoord. Maar ik mocht Jullie toch niet vergeten en daarom ook een har telijk welkom voor jelui en ik hoop, dat Jelui een recht prettigen dag zult mogen hebben. Toch dient er aan de pret nog wel iets vooraf te gaan. Eigenlijk zouden jol ui de Jarige toch eerst moeten feliciteeren. Waar dit echter niet gaat, is er toch nog wol ieta door jelui te doen. Je kunt Je vandaag voornemen in alles zooveel mogelijk je beat te doen om later flinke mannen en vrouwen te worden, waarvan de Koningin don zou mogen zeggen: dat zijn mannen en vrouwen waar ons land wat aan heeft. En dan ia er nog wel ieta, wat jelui nu dodelijk kunt en stellig ook graag zult willen doen, voor de Jarige een: Lang zal ZSJ leven in de gloria 1 aanhef fen. Ja?. Vooruit dan! En uit die honderden kinder monden" klonk een helder: Lang zal ZIJ leven in do gloria!, waarna de spr. zeide, het wel jammer te vinden, dat do Jarige het niet zou kunnen hooren, al spanden de kinderen zich nog zoo in; doch hij wist er raad op. Als we de Koningin eens een telegram zonden, dat jelui Haar hebt -toegezongen; zouden jelui dat niet aardig vinden? Een honderdvoudig: Ja, ja! was het antwoord, waarop spr. het telegram voorlas en den secretaris der feestcommissie over reikte ter verzending,wat ook onder do oudero aan wezigen instemming verwierf. Hierna richtto spr, nog een enkel woord tot allen, daarbij den wensch uitende, dat deze eerste Koninginnedag in onze ge meente waardig gevierd zou mogen worden, zonder wanklanken; dat do taak der commissie door al- gemeene modewerking verlicht moge worden door het betrachten van orde en door het opvolgen van do wenschen en wenken van commissie en politie. Mot den wensch, dat dit feest ten volle zal mogen slagen, gevierd moge worden ter eer© van H. M. de Koningin en een; Lang moge ZIJ leven! werd1 het feest voor geopend verklaard Algemeen handge klap. waarop door de Harmoniekapel het .Wilhelmus werd ingezet. Hierna van den voorzitter, een; Nu, Jongens en meisjes, veel plezier! en de kindergroepen begaven zich naar do terreinen voor hunne wedstrijden be stemd. Onder leiding van het onderwijzend perso neel werden allerlei spelen en wedstrijden uitge voerd, waarmee een prijs voor enkelen, een troost prijs voor allen was te behalen. Brood, koek en ver snaperingen, alsmede Ranja, door eenige jonge da- mee uitgereikt, lieten zich natuurlijk wel smaken. vraag, zou alles wel fn den baak zijn? Twee werk zoekenden mot eeri motorvaartuig je uit Zweden naar Amsterdam, 't klinkt wel wat vreemd! WIER IN OEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. G. van Kolckhoven, pastoor te Amsterdam, met ziekteverlof alhier, is benoemd' tot pastoor te Edam, BROEK OP LANGEND IJK. Bij de stemming voor een lid van het Bannebe- stuur alhier, verwierven de h.h. Jc. Dirkmaat 7 stemmen, A Balder Cz. P. Slot A.Cz. 4, alzoo her stemming tusschen "de 2 eerstgenoemden op 9 Sept. BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende do afgeloopen maand werd niet min der dan 157.2 nuM. regen aïgetap-t, terwijl de gemidelde val dier maand 80 m.M. bedraagt, Van den löden al heeft het dagelijks geregend en tus- sohen 16 en 24 dagelijks geonweerd. De rtJNB- rijkste dagen waren 18 met 23.9 m.M., 24 met 19.4 m.M en 30 Augustus met 15.4 m.M. Dit jaar is nu totaal 445 m.M. afgetapt, tegen 429 gemid deld. De gemiddelde val per jaar is 691 rn!M. DE SUIKERFABRIEK VAN DE COÖPERATIE „HOLLAND*'. Het bestuur van de Coöperatieve Vereniging „Hol land" kreeg van de algemeen© vergadering machti ging om tot den bouw van een suikerfabriek over te gaan onder voorwaarde, dat nog 800 aondeelen zou den worden geplaatst. Naar. wij' vernemen gaat deze plaatsing heel goed, zoodat men verwacht, dat binnen korten tijd de aandeelen alle geplaatst zullen zijn. HET HOOGE WATER. In Twente staan de lage weilanden onder water. Langs Regge. Schipbeek en tal van beken staan de landerijen alle blank. De landwegen zijn in modder wegen herschapen en menige boerderij is niet of bijna niet te bereiken. Uit Roermond, 3 Sept. De Maas is, door de aanhoudende regens, do laatste etmalen wederom sterk gestegen. De laatste 24 uur bedroeg de was 1 Meter. De peilschaal te Roermond! teekende gisteravond een stand aan van 16.20 Meter. pl. NAP of ongeveer, 2.50 Meter boven den normalen zomerstand. De rivier is thans nog langzaam stijgende, JULIANADORP. Dinsdagavond werd de alhier gesbationneerde brandspuit andermaal gealarmeerd bij den heer C. Blom aan de Doggersvaart, alwaar tengevolge van hooibroei, kans op brandgevaar bestond. Een ge deelte van het hooi werd naar buiten getranspor teerd, hetwelk grootendeels verbrandlde. Omstreeks middernacht was het gevaar geweken, en kon de brandweer huis toe. NOORDSCHARWOUDE. Alhier wordt een tentoonstelling gehouden van verschilende voorwerpen, platen, enz. door den Weleerw. Heer Kruier van Zuidscharwoude, dia ja ren in de Congo heeft vertoefd als missionaris. Een en ander 'heeft betrekking op wat de heer Kruier in zijn zendingsarbeid heeft gezien. EEN KRANIGE REDDING. Uit Utrecht, 3 Sept. Gisteravond viel al spe lende een vijfjarig jongeaje in do Rijnkade nabij het Jaarbeursgebouw. Het ventje zonk in het diepe water en kwam niet meer boven. Eenige voorbijgangers Toen do spelen waren afgeloopen en de uitreiking waarschuwden de politie op het Vreebung. Onmid- der prijsjes had plaats gehad, word hot jonge volkje in rijen geschaard en werd met de muziek voorop, welke een vrooUJke marsch speelde, een rondgang gemaakt over het terrein, waarna de Jeugd, welvol daan en opgetogen, ongeveer 2 uur het terrein ver liet. Van 3 tot 6 uur waren volksspelen uitgeschreven; voor sommige daarvan een reuzendeelname en op het terrein een groote massa toeschouwers. De uit slag d'ezer gehouden volksspelen was als volgt: Tonkruien voor meisjes van 12—15 jaar: 42 deel neemsters: le prijs Gre Knip, 2e prijs Marie Konijn, 3e prijs Trien Laan, 4e prijs Jacoba Sijs. Stoelendans voor meisjes van 1618 jaar, 53 deel neemsters: le prijs Marie* van Straal en, 2a prijs Anna Wagenaar, 8e prijs Ca. de Groot, 4e prijs Marie Ottebros. Kinderwagenrijden voor dames van 19 Jaar en ou der; 41 deelneemsters: le prijs Basje der Hartigh, 2e prijs Jansje Vreeker, 8e prijs Annie Stammis, 4e prijs Anna Buisman, oe prijs Gr. den Hartigh, 6« prijs Geertje Riedel. Hardloopen met hindernissen voor jongens van 12 tot 15 jaar: le prijs' Cor Oortmeijer; 2e prijs Jan Leegwater, 8e prijs Adr. Overtoom, 4e prijs Jac. Blom. Fietsen met hindernissen voor Jongens van 16—18 Jaar; 24 deelnemers: le prijs Antoon Hermans, 2e prijs Willem Joon» 8e prijs Pieten Gootjes, ie prijs W. Boots. Tobbespel voor heeren van 19 jaar en ouder, 15 deelnemers: le prijs J. Entius, 2e prijs Leo Swinkels, 3e prijs C. Kruijer, 4e prijs M. de Vriee, 5e prijs P. Blauw. Zoowel het kinderfeest als de volksspelen wer- dellijk gingen inspecteur Weyburg, chef van de ver keerspolitie, en drie agenten, allen leden van de reddingsbrigade, naar de kade. Zij ontdeden zich van eenige kleedingstukken en in minder dan geen tijd waren zij in het water. Na driemaal duiken had, inspecteur Weyburg het geluk het knaapje, dat op den bodem lag en al bewusteloos was. naait boven te kunnen brengen. Een dokter, geholpen door de mannen van de red dingsbrigade, slaagde er in bij het kind het leven op te wekken, waarna het naar het ziekenhuis ver voerd' werd. De toestand van het kind is thans goed. WIJZIGING WERKTIJDENBESLUIT? Uit 's-Gravenhage, 3 September. De Minister van Arbeid heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aan hangig gemaakt een voorontwerp van een algemee- nen bestuursmaatregel tot wijziging van het werk tijdenbesluit voor fabrieken en werkplaatsen 1920 in dien zin dat ook na 23 October 1924 in het volle continubedrijf arbeid in een drieploegenstelsel mo gelijk zal zijn, aangezien zonder wetswijziging na genoemden datum in bedoelde bedrijven in een 4- ploegenstelsel zal worden gewerkt. Tevens wordt voorgesteld nog eenige andere noodüg geoordeelde wijzigingen in het werktijdenbesluit aan te brengen, oa. eenige werktijdverruiming op som mige werkdagen voor het schoenlappersbedrijf, sla gerswinkels en zuivelfabrieken. HOOG WATER IN ZUID-LIMBURG. De zware regenval der. laatste dagen heeft de Maas zeer sterk doen wassen. Is anders in dezen tijd van 't jaar de stand zoo laag, dat ze doorwaad baar is op vele plaatsen, thans heeft d'e rivier hoog winterpedl bereikt. Zondagnacht alleen steeg ze HAARLEMS CHE ORKESTV ER LENIGING. Hot programma voor het .oonoerfc op Vrijdag1 5 Sept., j a avonds 7.45 uur in den Stedelij keu Mat* eiektuin te Alkmaar, luidt als volgt: 1. L. van Beethoven Ouverture sa "Goefche's Trauerspael „Egmont". 2. O. M. van Weber Auf fenderung' zum 'Tanz (Orkestbewerking van Felix Weinglirtner). 3. F. Memdelssohn Bartholdy Drei Stücke auS der Musik za Shakeepeare's „Sommernachtstraum". a. Scherzo. b. Notturno (D'e hoorn-solo door Wasil Karpoff) c. Hochzedtamarsoh. Pauze. 4. B. BerlioB TM fct tmorceaUxl (P O roheetre dd „la Damnafcion do Faust". (Op veelvuldig verzoek). a. „Marche Hongeoiste". b. Danee de6 Sylphes". o. „Menuet des Pollets". 5. A. Ponchielli Danza della Ore. 6. N. Gerharz Rikketikketik, capriocioso voor Xylophoroe-solo (door Wasil Karpoff). 7. G. Rosaini Ouverture „Guillaume Teil". (Zie advertentie in dit nummer). WIERINGEN. Men deelt ons mede, dat alhier op de poetkantoren reeds 1140 rijwielplaatjes zijn verkocht, Ook hebben reeds een paer bekeuringen plaats gehad. CALLANTSOOG. De tweede Callantsooger verloting, die gehouden zou worden- op 11 September a.s. is tot een nader te bepalen datum, waarschijnlijk in October, uitgesteld. De tentoonstelling, waarop de prijzen zulen- wor den aangekocht en die bepaald is op Maandag 8 September as., zal echter evengoed doorgaan. SCHAGERBRUG. Men deelt o-ns mede, dat de jongedame Anna Kos ter alhier, dezer dagen geslaagd is voor -het toela tingsexamen voor de Normaalschool te Alkmaar. NIEUWE NIEDORP. De heer D. Rempt alhier had, toen hij het onge luk had om te vallen, ook het ongeluk, daarbij den voet, ter hoogte van den enkel te breken, zoodat hij rust moet houden. NIEUWE NIEDORP. De echtgenoot» van den heer J. Ie CL alhier, heeft zich bij een val den arm gebroken. JAARWEDDEN GEMEENTE-ONTVANGERS. Gedeputeerde Staten van Noordholland zijn, naar men weet, voornemens om met ingang van 1 Januari 1925 de jaarwedden der gemeente-ontvangers met 30 te verlagen, te verdeelen over vijf jaar. De hieromtrent door Ged. Staten aan de gemeente besturen gezonden circulaire werd' ook in de alge- meene vergadering der afdeeling Noordholland van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren bespro ken. 9 In de vergadering werd er op gewezen dat ook na de toe te passen salarisverlaging gehandhaafd blijft de vermindering van Jaarwedden voor het geval de betrekkingen van gemeente-secretaris en -ontvanger gecombineerd zijn. In dat geval wordt n.1. ook ln het vervolg aan- den ontvanger geen enkele perio dieke salarisverhooging toegekend. Ontvangers van groote gemeenten voerden aan dat in die gemeenten de omvang van het werk en' de verantwoording hoegenaamd niet zijn vermin derd. Aan de kantoren van die ontvangers heeft de afschaffing, van belastinginning geleid tot vermin dering van personeel, zoodat daar op die wijze reeds de* vereischte besparing werd verkregen. Bovendien werd van verschillende zijden opge merkt, dat de werkzaamheden van de ontvangers zijn toegenomen, o.a. als gevolg van de door Ged. Staten vastgestelde nieuwe begrootings- en rekening voorschriften en nieuwe voorschriften voor de boek houding van de ontvangers. Voorté is het te voor zien, dat zelfs de invordering van de plaatselijke inkomstenbelasting voor een deel bij den gemeente- Heemsterïo en berust op een vermindering van het aantal voorbladen. Bovondien wordt do veor aan do onderzijde een ondersteuning, gegeven, die niet buig baar is en waarop de veer gedrukt wprdt Dezo methode wordt zoowel op de achter, als op de voor wielen toegepast. Twee buseen van de lijn Leidscho- boschje—Watergraafsmeer, de wagennummers 1 oit 7, zijn van de verminderde en ondersteunde veerbo den voorzien en naar ons gebleken is, rijden deze wagens veel soepeler dan de andere. Het onaange name schokken en etooten op de slechte bestrating is vrijwel geheel verdwenen en, heeft plaats gemaakt voor eon zacht deinende beweging,- die lang niet zoo onaangenaam is. zoodat hier van ecu belangrijke verbetering mag worden gesproken. Mocht de proef voldoen, dan zal deze veerverbeterlug ook op andere wagens worden doorgevoerd. TeL INBRAAK. Dinsdagmiddag tusschen twaalf uur en half één te een inbraak gepleegd, in het kantoor bij de aas- fabriek te Arnhem, waarin de ambtenaar zit tot het uitgeven van gaSpenninen. De {lader(s) heeft (hebben) zeer snel moeten handelen on was (wa ren) blijkbaar geheel! voorbereid, want diroet; na het sluiten van het kantoor, ruim''12 uür, is (zijh\ de dader(s) een gang ingeslopen die leidb naar een klein loket van bovengenoemd kantoor. De in dat loket aangebrachte draaiende bffe, 3io met een knip was afgesloten, is met geweM geforceerd, waarna, fl'o dadersCs) met een stok, waaraan een; spiiker was bevestigd, een bak met geld naar zich toe heeft (hebben) weten te trekken, die bp een taf él, zeker een meter van,het loket, af stond.- Daaruit is voor f250 aan groot papiergeld ont vreemd. Het vele Zilvergeld en de zilverbonn ah in deze bak bleven onaangeroerd. Later heeft do re cherche in den gang een stok en* een gebogen spij ker gevonden, waarmee de diefstal vennoedel'ijk is gepleegdkL Deze voorwerpen zifn in beslag gend- men. N. A. Ct. GEMEENTE 8T. PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1924. Geboren: Gerardus, zoon van Hendrik Jonker en Anna Geertruida Rus. Pieter, zoon van Jacobus Olie en Aagtje Glazekas. Overleden: Jan Blokker, 34 j., echtgen. van Antje Dol. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven over de m^and Augustus 1924. GeDoren: Marie, dochter van Pieter Scheltus en Guurtje Schouten. Reinorus en Wilhelmus, zoons van Co melis Mul en Anna Maria Lichthart. Theo- doms Jacobus, zoon van Simon van Diepen en "Eli- sabeth Kramer. Elisabeth, dochter van Nioolaas Groot en Grietje Koster. Overleden: Trijntje Bakker, oud! 61 'jaren, echfc- genoote van Jan Wink. Huwelijksaangiften en huwelijken geene. GEMEENTE OUD KAR SP EL. Ingeschreven over de maand Augustus 1924. Gehuwd: Oornelis Langedijk, wonende te Noord- acharwoude en Agatiha Rootjes, wou. te Oudkarspel. Geboren: Joanna, dochter van Bartholomeus Bommor' on Jacoba Broersen. Royndert, zoon van Pieter Jonker -en Neeltjo jde Vrias. Jannie, dochter van Simen Bruin en 'Grietje Rootjes. Overleden: Maarfcje Boers, oud 34 jaron, echt- genoote van Pieter Appel. Neeltjo Smit, oud 21 jaren, dochter van Cornelis Smit en'Guurtje Sanit. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1924. Geboren: Stij'ntje Jacoba, dochter van A. Troost en van A. Blom. Pieter, zoon van S. Mulder en van C. Broertjes. Jan, zoon van K. Bak en van A. Visser. Martinus, zoon van C. van Gulik en van J. Dekker ontvanger wordt teruggebracht als wet wordt het Cornelis, zoon van J. van der Molen en van D. Glas- voorstel om de heffing van forensenbelasting weer Willem, zoon van A. Leegwater en van G. Koedijk. den opgeluisterd door muziek van de Harmonieka- c.M.'; Maandag spoelde het water te Maastricht tot pel. '8 Avond» werd een mooi afwisselend programma afgewerkt in de versierde muziektent, welke nu was verlicht met electrische lampen en lampions, wat een aangenamen indruk maakte. Hiertoe werkten mede: do Harmoniekapel, de zangvereeniging „T.A. V.E.N.U," het fanfarecorps „H.U.G.O." en (bet mu- ziekclubje „O.O." De paar uren op het programma hiervoor uitgetrokken vlogen om. Honderden waren opgekomen om hiernaar te luisteren. Zoo was het ruim 10 uur geworden toen do voor zitter nog een enkel wpord eprak tot sluiting van het feest. Hierbij werd geconstateerd, dat de feest dag, dank zij het gunstige weer, dank zij de alge meen© medewerking, prachtig was geslaagd. Spit verklaarde dan ook vervuld te zijn van' dankbaar heid, doch wenscht niet op het rijtje af de dankbe tuigingen uit te strooien, hij vraagt te mogen vol staan, met allen, dio tot het welslagen hebben meegewerkt, toe te toepen: hartelijk, hartelijk dank. Als waardig slot van het feest zog hij gaarne, dat de Harmoniekapel, die het laatste muzieknummer had cogevop, nog het Wilhelmus speelde en het publiek dan dit lied zong, aan welk verzoek werd voldaan. Daarna nog een: Tot volgenden Koninginnedag! van den voorzitter, gevolgd door algemeen applaus. Door den heer Spekken werden rerschillende mo menten van dit feest fotografisch opgenomen. NIEUWE NIEDORP. Op den Woensdag in café de Prins Maurita gehou den afslag van de Huiamanswoning met 11 HA 87 A. wei- en jxmwland, eigendom van den heer C, Bakker alhier, is kooper geworden de iheez K. Bak ker te Opmeer, voor f21320, WIERINGEN. Op Lutjewaard zagen de visscherfl Numetfe® Visser een scheepje in nood verkeeren. Naderbij ge komen zijnde, was het een Zweodsch motorjachtje, dat geheel op tij lag en waarop zich 2 personen be vonden. De menschen werden opgepikt en *t gelukte het jachtje met vereende krachten weer rechtop te krijgen en leeg te pompen, waarna de schipbreuke lingen met hun vaartuigje in de Oeversche haven werden gebracht Door hun vreemde taal konden de menschen zich niet kenbaar maken. Bij den burge meester alhier gebracht, bloken het 2 Zweden te zijn, welke van Kodeboei uit Zweden kwamen en naar 1.60 1.66 meter boven N.AJP. Ondanks de enorm hooge kiezelbank ter plaatse, werd de, alleen bij hoog water in den winter mogelijke vaaxt op de Maas, hervat. Een vlot met peilingswerktuigen van den Waterstaat is nagenoeg door elkaar geslagen. Ook de Geul is sterk gewasen, en trad op enkele plaatsen buiten hare oevers. Gelukkig viel Dinsdag eenige val te constatoeren. IN KORT GEDING. Zondagmorgen werd de Kloosterstraat te Olden- zaol in rep en roer gebracht door een aantal men schen, «die op Russdsche manier hun r©cht trachtten te verkrijgen. Sedert eenigen tijd woont daar het echtpaar v. cL B. Dit huwelijk'scheen geen hemel op aard te zijn, althans de vrouw verliet de woning met medeneming van de twee kinderen. Have en goed, althans het gedeelte dat haar toebehoorde, moest zo achterlap ten. Doch geen nood! In Enschedé woonden nog fa milieleden die met het in bezit nemen daarvan wel een handje zouden helpen. Zondagmorgen kwam de vrouw te 01 denzaal met de noodige versterking doch vond in de Klooster straat de deur der echtelijke woning gesloten, y. d. B. lag nog te bed, maar werd gewekt door het ge luid van een breekijzer, waarmede de familie de deur openbrak. Toen hl) zag wat er gebeuren zou, dreigde hij met een groot mes, doch deze manifesta tie maaikte niet veel indruk en toen de deur bezwe ken was, ging v. d. B. in onderkleeren aan den haal en liep naar de marechaussee. Toen deze op het terrein aankwamen, hadden de familieleden het grootste gedeelte van den inboedel, zelfs 's mans bed reeds weggesleept. VALKKOOG. De kermis alhier behoort weer tot het verledena. Een echte „natte kennis", een ware prutboel, maar niettegenstaande toch een vrooiijke kermis met ta melijk bezoek. Jammer dat de orde den laatsten nacht werd veratoord door een onverstandig kermis bezoeker, andera had van geen wanklank gesproken kunnen worden. Maandag werd in café Buik een openbare uitvoe ring gegeven door de Dorpsrederijkerskamer, welke voor niet al te veel belangstellenden opvoerde „De gevolgen van1 een leugen", blijspel in 4 bedrijven, van Rudolf Kneisel. Een heel aardig kennisstukje, Amsterdam gingen om werk te zoeken. Ze spraken I hetwelk heel goed werd vertolkt en het publiek vol- Zwoedsch, terwijl een hunner nog wat Engelsch j deed. «prak. De een was kleermaker en de andere le I Dinsdagmiddag ringrijdérij bij den heer J. y. stuurman van beroep. Ze verklaarden bij 't opzij j Schoorl, waaraan oen 80-tal paren deelnamen. Ook alaan van hun echoopje papieren on geld verloren te dit goschieddo tusschen de buien door. maar t was hebberi(T), Van hier is hun een loods, schipper J. „houdt er de moed maar in". Numeijer meegegeven, die ze naar Amsterdam zal 's Avonds gemaskerd bal hij den heer Buik, waar 'brengen, en wat de betaling betrof zouden ze daar aardig liefhebberij vpor was en leuke costuums te wel geld krijgen en zoo niet, dan kon looda Numeijer zien waren. Serpentinebal bij Van Schoorl, waar voor zijn loon 't scheepje meenemen. Voor loodsgeld kunstig met het lintpapier werd gewerkt en zoo scheepje meenemen, als men geen geld kan krij- kwam onze natte kermis ln vrooiijke stemming w< gen, klinkt ietwat vreemd. Bij ons reea dan ook de aan haar einde. door de gemeentebesturen te doen geschieden. Op al deze. gronden werd aan het bestuur opgedra gen tegen de nieuwe salarisregeling voor de ge- meente-ontvangers ernstig bezwaar te maken, WIERINGERWAARD. Dinsdagmiddag viel een metselaar, bezig zijnde aan het nieuwe hulppostkantoor alhier, door den1 steiger naar beneden. Een honderdtal steenen met een paar bakken kalk ginjfen eveneens mee naar omlaag. De oorzaak was, dat een der halken brak, waarop de steiger rust. Hoewel bet ongeval tame lijk goed is afgeloopen, heeft de man zich toch nog zoodanig aan de beenen bezeerd, dat hij Woensdag nog niet best kon loopen. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN NA HET GEBRUIK VAN OUDE MELK. Gistervoormiddag hebben zich in het gezin van een politie_agent, wonende aan de De Kockstraat, te r« Gravenhage, ernstige vallen van verschijnselen van vergiftiging voorgedaan. Na het gebruik van voor de tweede maal gekookte oude melk, die door toevoeging van suiker en be schuit smakelijker was gemaakt, zijn drie kinderen uit bedoeld gezin benevens een broer van de moe der ziek geworden. Een geneesheer oordeelde te doen te hebben met vergiftigingsverschijnselen en de kin deren. werden naar bet Gemeente Ziekenhuis ver voerd. Daar is reeds een der kleinen, een kind; van drie Jaar, overleden. In het ziekenhuis wordt thans het braaksel onder zocht om te kunnen nagaan, waarin de oorzaak van de vergiftiging schuilt, óf de melk ondeugdelijk was óf wèl dat de pan waarin de melk gekookt is niet in goeden staat verkeerde, óf dat de vergiftiging aan een andere oorzaak moet worden toegeschreven» DREIGBRIEVEN. Voor eenigen tijd werden op de ruiten, van! den soc.-dem. wethouder, den heer Veldhuijzen, te Hoorn bedreigingen aangeplakt, een stuk papier ^versierd met doodskop etc., en was in, zijn brievenbus een dreigbrief geworpen. Voor het eerste feit, aanplak ken, stond voor het kantongerecht terecht een ac- tualist daar ter stede, die erkende dat hij mogelijk iets had aangeplakt, doch niat dit stuk. Hij legde kaarten over, ook met doodskoppen, die hem waren toegezonden. Uitspraak 10 dezer. DE POSTGHèQUE- EN GIRODIENST. Het voornemen bestaat, den lsten October aji. den postchèque- en girodienst te heropenen, voorloopig met de postrekeningen 1 tot en met 9999. In verband met de overdracht van de werkzaam heden van de commissie voor de uitbetaling van gel den op postrekeningen aan den postchèque- eni giro dienst. wordt aan de houders van, de genoemde post rekeningen gelegenheid gegeven, nog tot uiterlijk 6 September door middel van de commissie op de g<o- bruikelijké wijze over hun tegoed' te beschikken. Aan vragen betreffende de postrekeningen van 1 tot en met 9999, welke later dan 8 September bij de commis sie inkomen, kunnen door haar niet meer in behande ling worden opgenomen. Het fiat der commissie voor uitbetalingen op deze rekeningen geldt, onafhankelijk van den datum, waarop het fiat vóór of né dezen mededeeling is ver leend, tot en -met 13 September. Na 13 September kunnen geen uitbetalingen met betrekking tot post rekeningen 1 tot en met 9999 geschieden. De aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling, betrekking hebbende op postrekeningen boven 9999, kunnen tot nader bericht worden ingediend. De be doeling is, voor series van rekeningnummers, vol gende op 9999, de aanvragen tot voorwaardelijke uit betaling eerst stop te zetten naar de mate en in de volgorde dat d'e opening van don postchèque- en girodienst voor die series wordt vastgesteld en aan staande is. VERBETERING VAN VEER INRICHTINGEN. Uit Amsterdam, 3 Sept Een nieuwe methode van veerverbetering wordt hier ter stede op eenige bussen van de gemeentetram in toepassing gebracht. Het is een uitvinding van den heer Herweyer te Jacob. zoon van K. Kansen en van A. Blom. Overleden: Cornelis Hoogland, oud 59 jaar, ge huwd met D. Kroon. Cornelis de Boer, oud 72 jaar, gehuwd met N. Riedel. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven1 van 15 tot en met 31 Augustus 1924. Geboren: Johannes Alphonsus, zoon van Johan- nés van Diepen en van Maria Buis. Maria Afra, doch ter van Klaas Klaver en van Maartje Dekker. Ca- tharina, dochter van Johannes Bijman en van Elisa beth Klaver. Overleden: Eefje Ooteman, oud 67 Jaren, vrouw van Pieter Koning. Getrouwd: Klaas Kuin, oud 28 jaren te Nieuwe Nie- dorp met Maartje Hartog, oud 21 jaren, te Hoog-, woud. Petrus Johannes Portegies, oud 36 jaren, te Castricum met Afra Maria Klaver, oud 28 jaren te Castricum. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Ondertrouwd: Petrus Weijers, weduwnaar van E. M. van Tongeren en Cornelia Jacoba van Haaster, weduwe van P. Kortekaas. Jan Swcris en Anna Ra ven. Getrouwd: EJvertdiene Cathariene Oltmanns en. Jacob Roos. TTTT'.BV.MVBiTT.TWfl- De ruimte van de eiorenveiling Is door het Ge meentebestuur uitgebreid door een flink afdak aan te brengen. Heden waren aangevoerd ongeveer 130 partijen kipeieren, totaal pl.m. 33000 stuks en bovendien nog eenige partijtjes eendeieren. De prijzen waren van f 8.20 tot f 8.70, voor de kip-» eieren, met in dooranee f 8.40 tot f 850. TAP VERBOD. De Burgemeester der gemeente Sc hagen; Gelet op art. 9 der Algemeen© Politieverordening voor die gemeente; BRENGT TER ALGEMRENE KENNIS: dat het op Vrijdag 12 September aA van dos voor- middags 9 tot des namiddags 1 uurd n verband met de op dien dag te houden loting voor de ingeschreve nen voor de lichting 1925. verboden is in de ge meente alcohol houdenden drank te tappen. Schagen, 3 September 1924. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. POLITIE. Gevonden: Een jasband. Verloren: Een bruine mantelceintuur. HET NIEUWE REGIME IN HET BEZETTE GE BIED VAN DUITSCHLAND. Generaal Degoutte heeft het vrije verkeer in da bezette gebieden toegestaan, de reisvergunning tus schen bezet en onbezet Duitschlaud opgeheven en de heffingen op het ver voor van handelswaren tus schen bezet en onhezot Duitschland ingetrokken. Volgens een nader bericht, zal de verordening van Degoute op 10 September van kracht 'worden. HEVIGE AARDBEVING. Jt Zondag jl. ba<l OP de Noordoostelijke Philippijne* een hevige aardbeving plaats, ten gevolge waarvan een' stad geheel werd verwoest en andere steden ern stig werden beschadigd. Betrouwbaro berichten zijn tot nu toe niet te verkrijgen, daar alle verbindingen zijn verbroken. ONTPLOFFING IN EEN KRUITFABRIEK. Uit' Pardubitz, 2 September. Heden heeft in d® kruitfabriek te Semin (Tsjecho-Slowakije) een ern stige ontploffing plaats gehad. Een fabrieksarbeider werd op slag gedood, terwijl een tweede, die zwaai? gewond werd, tijdens het vervoer naar het zieken-

Schager Courant | 1924 | | pagina 2