Biljart-Wedstrijd WINKEL Engelsche Kinderwagen. ?Uiow?a; 3o P1^8 f25, door Kunstier, 315 M„ jTirn Koning, Wieringerwaard; 4e Plaatselijk Nieuws. Café 't Wapen van Winkel. Zondag 14 September a.s., H. A. WESSELS. Straatverlichting. NIEUWE NTEDOTOP. t_ Mej. G. de Jong alhier had het freluk, lnTn°71 doos Dolfcazoep, dien rij van den winkeüer Blok ker alhier haau.de, een bon te viiioen, recht gevende op 12 rilvoron thoolopeltjefi at een gouden dames horloge, naar keuzo. NIEUWE NIEDORP. M Do inocdo Schotsoho Herdershond „Nifcas van den heor J. Sproukclinsr fllhier,. bohaaMo oj> do "tentoonstelling te Haarlem een 2-tal oersto pryzen. Aankon jdioimtpliohtlge U. Bilstra der lichting 1924 is één jaar vru'stolW verlooud van. opkomst onder do wapouon wegens onmiabaariieau als koet winner. Tot schoolseiieonmaakster voor «I» sokool te Imt- SdWinkel is benooind mejuffrouw N. Mul,, tfeb. du Vries to Lutjewinkel. VERDUISTERING VAN ONGEVEER f 1 ft.000. To Rotterdam is aangehouden oen boekhouder te Jutfaas, administrateur van de WoningbouwvereenL ging Hoograven" aldaar,, terzako van verduistering van ruim f4000 ten nadeele van die voreeniging. Hot geheele verduisterde bedrag, ook ten nadeele van an deren, moet ongeveer (10.000 bedragen. De aango- houdene is to Utrecht in arrest gestold cn ter be schikking gesteld van den officier van justitie. EEN OMGESLAGEN AUTOBUS. Bij het veer bij Rijssen is vermoedelijk tengevolge van verkeerd uitwijken, een autobus der N.A.Ü, om geslagen. De passagiers kregen lichte ontvellingen. Van de autobus werden eenige ruiten vernield; ove rigens bekwam zij weinig schade. HOEVEEL IN NEDERLAND WORDT GEROOKT. Uit 's Gravonhago, 6 Sopt. Het met de tabaksbe lasting ingevoerde banderollo-systoem stelt in staat, na te gaan hoe en hoeveel door de Nederlanders wordt gerookt. 4 Hot Augustusnummer van het •Maandschrift van bot Centraal Burau voor. de Statistiek bevat hierom, trent eenigo belangrijke cijfers over 1923. In totaal blijken over dit jaar «weervoer l.OGO.OOO.OOO sisaren to fijn afseieverd, vertegenwoordigend een totaal Jdeinhandeisprijs van bijna 80 millioen gulden. Sigaren van 10 cent bleken in dat jaar het meest te worden gerookt (ruim 227 millioen stuks); daarop volgden de sigaren van 8 cent (ruim 218 millioen stuks) De bijna 2.000.000.000 afgeleverde sigaretten had den een totaal waarde van ruim 36 millioen gulden. De grootste aantallen treffen we hier aan voor de I cents sigaretten (bijna 644 millioen) hierop-volgen dc IX cents sigaretten (316 millioen), 295 millioen .van ZX cent, 250 millioen van 2 cent eji 218 millioen van 3 cent Wat de tabak betreft kan worden medegedeeld, dat in totaal ruim 12.800.000 Kg. is afgeleverd, met een totaalwaardo van bijna 29 millioen gulden. De totaio kleinhandelsprijzen van alle over 1923 gobanderolleerde sigaren, sigaretten en tabak bedroeg bijna 145 millioen gulden; MIJNONGEVALLEN. Uit Heerlen, 7 September. Het aantal ernstige ongevallen in de mijnindustrie in de afgeloopen week is gisteren nog met een tweetal vermeerderd. In de staatsmijn „Hendrik" werd namelijk de gehuwde mijnwerker W., woonachtig te Heerlerheide door vallend gesteente getroffen en gedood. Op de staats mijn „Emma" werden eorst een tweetal mijnwerk era licht gewond en word daarna do arbeider M., uit Hoensbroek, onder oen steonstorting bedolven. De ongelukkige moest in zorgelijken toestand naa/r het hospitaal to Heerlen worden overgebracht. BARSINGERHORN. Bij ondorhandschen verkoop zijn huis en erf met land van den heer G. Andringa alhier, overgegaan oaii den heer G. Smit Pz. van Winkel. SCHOORL. De burgemeester heeft het voornemen oim een ver gadering van _den Raad te beleggen op Donderdag II September a.s., des voormiddags 10 uur. W ARMENHUIZEN. Naar wij vernamen had onze lotend'ebitant H. Schouten in zijn verkochte loten Noordkennemerland V.V.V. te Schoorl vier prijzen* nl. den len. derden, zesdon en veertienden prijs. - WARMENHUIZEN. Op de Zondag gehouden tentoonstelling van hon den te Haarlem, behaalden de 2 hazewindhonden van deni heer P. Sevenhuijsen alhier 2 eerate en 2 speciale prijzen in hun klasse. W ARMENHUIZEN. Het aantal ter keuring aangegeven dieren bedroeg over de maand Augustus: 12 varkens en 4 koeien. Noodslachting: 2 varkens. ZIJPE. In do op Zaterdag fjl. gehouden zitting van het Centraal Stembureau is de heer J. Hoogland te O'u- desluis benoemd verklaard tot lid van den Raad dezer gemeente (vacature A. Brak). ST. MAARTEN. Politie. Gevonden: Een sigarenkoker. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. AARTSWOUD. Uitslag verkooping huis met tuin voor de erven wed. G. Klaver. Kooper de heer L. van Leeuwen te Gouw, Hoogwoud, voor f1360. HOOGWOUD. (De Gouw.) Uitslag verkoopfng woonhuis voor do erven wed. P. Rol. Kooper de heer P. 'Sterk alhier voor f820. BROEK OP LANGENDIJK. De arbeider C. Weel, die met zijn schuitje naar den akker was gevaren, werd verdronken in sloot ge vonden. VAN EWIJKSLUIS. Zondagmorgen bezochten een tweetal Bondsbe- stuurders van den Centralen Bond van Transport arbeiders, de hoeren Laan van Sliedrecht en Van Krieken van Rotterdam, per motorboot verschillen de langs den afsluitdijk en op het Atosteldiep lig gende zandzuigers en bagermolens, met het doel door een persoonlijk bezoek aan do werktuigen en een onderhoud met de zich daarop bevindende man schappen, den invloed van den Centralen Bond, waar noodig, nog te versterken. Bovendien werden de manschappen opgewekt eene in den namiddag in de zaal „Veerburg" te 'Kleine Sluis te houden vergadering te komen bezoeken, waar de beide Bondsbestuurders het woord zouden voeren. n«gen uur afgevaren zijnde, waren de heeren om haal twee weer te Van Ewijoksluis terug. WTE R Ift GERWAARD. Begunstigd^ dhor mooi weer (tegenwoordig iets 2*°n(ia£ alhier de aangekondig- 5 k* karddraverij plaats op de grasbaan roiir, r jakker Az„ welke ondanks de vele goe<* was te noemen. Er waren 14 paar- ^n^e^ev2n.' waarvan 12 waren opgekomen. Van °°n Medemblik was bericht ge komen, dat Barones niet kon komen, terwijl Petit hiS h* hcer J. Bakker, Hoogwoud, zonder bericht was weggebleven. a p vj8, f werd behaald door Amie, 320 M.( JSü. or J' Vos te Midwoud; 2e prijs f50, A™Q^°r8ienr van den heer A- Raven te l«J ix/4 van den heer J. A. Bak ker, WiermgerwaaixL ?Siee? mo°te dag weer. Er was echter min- rfftU'if f11 we ^er gawoon zijn. Als vermoe- ,?ourfett wo misschien kunnen noe- J J(Ilge harddraverij te Anna Paulowna hooge entree. Met een*lagere entree zouden waarsckijnlijk hooger geweest zijn. A/n »L23i we ons misnoegen uitspreken dat RrhöT,J na ^et varliezen van zijn partij, een' lituy vertooning gaf van dierenmishande- war'« ^rool,e ergernis van de toeschouwers. Het vertnir^iïeQ8chen dat 0012 dergelijke berijder» de rij vergunning werd ingetrokken. JULIANADORP. Zondagmorgen hield do vereeniging „Do Postduif' een wedvlucht vanaf Nijmegen, afstand 138 K.M. Het aantal deelnemende duiven bedroeg 24 stuks, die te Nijmegen om half acht werden losgelaten. Tenge volge van den zware^ nevel, die er in de ochtend uren hing, hebben de vogels lang Work gehad eor zij hunno hokken hadden boreikt. De uitslag is do volgende: le prijs, duif van C. W. de Graaf, thuis komst 10.30.25 uur; 2e prijs duif van B. Dolver, thuiakomsj 10.30.58 uur; 3e prijs duif van J. Morees, thuiskomst 10.40.41 uur. Do volgende week wordt gevlogen vanaf Deven ter, afstand 120 K.M. KOLHORN. Op 7 September gaf do gynmastiekvereeniglng U.D.I. alhier een openluchtuitvoering onder leiding van den heer K Keesman van Wieringerwaard. Om 12.30 uur gingen deelneemstors en -deelnemers in optocht met do muziek van de Harmoniekapel „De Eendracht" naar het sportterrein, begunstigd door mooi weer en begeleid door tal van dorpsgenooten. Het programma: Vorspringen, Duitsche driesprong, brug, vrije oefeningen, hardloopen, hindernisbaan,' hoogspringen, ver-hoogspringen, raamspringen en slotgroep, word keurig afgewerkt. Ook was hier de Hai'moniokapel ter begeleiding en ter opluistering aanwezig en ook op het terrein was, dank zij den zeer lagen toegangsprijs (20 ct per persoon, kinde ren 10 cent), de belangstelling zeer groot. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in de zaal van den. heer Buis, en daarna een zeer gezellig bal. Het geheel was een mooi en algemeen dorpsfeest. Het bestuur der vereeniging kan met voldoening op dezen dag' terug zien. Prijswinners en -winsters zijn: Hoogspringen, dames: le prijs L. Waiboer, 1.30 M.; 2e prijs N. Blaauboer, 1.25 M. Hardloopen, meisjes: le prijs U. Strijder; 2e prijs S. Kistemaker. Verspringen, meisjes: lo prijs J. Strijder 3.20 M., 2e prijs S. Keesman 3.10 M. Duitsche driesprong, jongens: le prijs K. Kistema ker, 2e prijs A. Beers. Verspringen, jongens, le prijs J. Koster, 2e prijs D. v. d. Klooster. Hoogspringen, jongens: lo prijs C. Herman, 2e prijs. P. Kistemaker. Verhoogspringen: le prijs J. L. Wissekerke, ver 2 M., hoog 1.40 M.; 2e prijs J. Jonk, ver 1.80 M„ hoog 1.30 M. Hindernisbaan: le prijs P. Molenaar; 2e prijs P. Liefhebber. Verspringen, dames: le prijs K Waiboer, 3.50 M.; 2e prijs D. Ridderhof 3.40 M.; 3e prijs M. de Boer. Raamspringen, dames: "Te prijs L. Bakker, 2e prijs A. de Graaf,3e prijs C. S. Droog. Verspringen, heeren: le prijs C. de Boer, 2e prijs N Halfweeg. Raamspringen, heeren: le prijs J. Smit, 2e prijs P. Blom. De prijzen hestondon uit galanterieën, als flacons, zeepen, colliers, zaketui, mondorgels, mesjes, toilet spiegeltjes, vulpotlooden, portemonnaies enz. KATWTJKSCHE RELLETJES. In de maand September van het vorige jaar is, naar men zich herinnert, een groep kinderen van de Arbeiders-Jeugdcentrale door Katwijk aan Zee ge trokken en toen door Katwijkers mishandeld. Zater dag jl. hebben, naar men mededeelde, een aantal meisjes, behoorendo tot de hoogste klas der centrale school voor openbaar lager onderwijs aan do Van der W erf f straat te Leiden, onder leiding van eenige on derwijzeressen een bezoek gebracht aan Katwijk. Toen aij door het dorp trokken werden zo door de Katwijk- sche jeugd, met allerlei steenen gebombardeerd ten gevolge waarvan een der meisjes ernstig aan het hoofd werd gewond. In een villa moest zij verbonden worden. Door het optreden van onderwijzeressen zijn de jongens afgedropen. Later, toen de meisjes ha een tram stapten, werden ze door een groep andere jon gens uitgejouwd. NEERGESCHOTEN. De 35-jarige expediteur C. heeft Zaterdagnacht in de Spuistraat te Amsterdam een meisje, de 25-jarige Wilhelmina M., met wie hij omgang had, doch die weigerde hem langer te ontvangen, voor het huis waarin zij een kamer bewoont, met een revolver neergeschoten. Daarna heeft hij het wapen tegen zichzelf gericht. Beiden zijn zeer ernstig gewond per ziekenauto, naar het Binnengasthuis vervoerd; de man is spoedig na aankomst aldaar overieden- ERNSTIG VERWOND. In de Zaandamsche haven is bij het losmaken van de deklading van de Duitsche balkenboot Jacob Schroeder, een gedeelte van de lading over boord ge slagen. Twee Duitsche schepelingen werden in den val meegenomen; een van hen is ernstig verwond. Beiden zijn per ziekenauto naar de kliniek vervoerd. BEDWELMD DOOR GAS. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontdekten de over buren van de 42-jarige juffrouw Morree op de Bree- straat 10 te Leiden dat haar ohocoladewinkel nog gesloten was. Ze waarschuwden den heer Goedbloed, die boven dezen winkel een kantoor heeft; deze waar schuwde op zijn beurt een familielid van mej. Mor ree, die een sleutel van den winkel had. Toen deze en de heer Goedbloed den winkel waren binnenge komen, namen zij een sterke gaslucht waar en in de slaapkamer vonden zij do juffrouw bewusteloos in bed liggen. De gaskraan' stond open. Daar de juf frouw nog zwakjes ademde, waarschuwde de heer G. telefonisch den gemeentelijken hulpdienst, die Spoe dig met de noodige apparaten ter plaatse was en na veel moeite erin slaagde de levensgeesten op te wek ken. Ir. hoogst ernstigen toestand is de juffrouw ver volgens per politiebrancard naar het academisch zie kenhuis vervoerd. DIEFSTAL. Men meidi uit Haarlem: Naar het politierapport meldt zijn ten nadeele van do firma de Gruyter en Zndie te Haarlem filialen heeft. o.a. op den Zttlweg. den laatsten tijd een h.oeveelheid kruidenierswaren en geld ontvreemd. Pij een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken dat zich hieraan hebben schuldig gemaakt twee winkeljuffrouwen van Juni 1923 af fraude gepleegd slijper. Er zijn eenige gehuwde vrouwen opgespoord, die verdacht worden van heling. De dienstbode heeft in vereeniging met den metaalslijper cn de twee winkeljuffrouwen van Juni 1923 of fraude gepleegd met reclamebons, waardoor zij zich ongeveer f 99 aan kruidenierswaren hebben toegeëigend. Bovendien hebben de winkeljuffrouwen en de dienstbode geza menlijk f2.50 per week uit de kassa verduisterd. Om dit bedrag te dekken bedrogen zij het publiek met de'prijzen der waren. De metaalslijper heeft zioh in den tijd van IX jaar een f125 aan kruidenierswaren toegeëigend. Een bus met 20 pond thee is bij hem in beslag genomem Van de zijde der firma deelt men mede, dat reeds voor het aan het licht komen van deze zaak frau des en oplichterijen aan het licht zijn gekomen, dte vroeger bij de anderé filialen in Haarlem gepleegd zijn. Van den winkel aan den Zijlweg zijn vier win keljuffrouwen debet aan deze zaak, evenals de moe ders van deze meisjes. De metaalslijper was vroeger •magazijnknecht aan een ander filiaal in Haarlem. De in het politierapport bedoelde dienstbod!© ia waar schijnlijk een ontslagen1 winkeljuffrouw. VAN EEN AUTOBUS EN EEN HOND TE ROT TERDAM. Zaterdag is een Eord_autobus van den dienst Lisch- plein—Bloemhof te Rotterdam totaal vernield tenge volge van een botsing meteen hond. Volgs de „Ct" droeg het ongeval zich als volgt toe: In de Jonker Fransstraat ter hoogte van de Dirk Smitstraat gekomen, reed de bus tegen een grooten hond. Ten gevolge van den schok brak de vooras van de bus, waardoor de chauffeur het stuur kwijt raakte, de bus de etoep opgleed en in volle vaart botste tegen den gevel van pand Jonker Fransatraat 06. De winkelruit brak' on het hardsteen van de win kelpui schourde. Do auto zelve was geheel aan grui zelementen geslagen.. Scherven, latten on stukken metaal, ziedaar alles wat overbleef van wat eens een i Fordbus geweest was. De experts van do gemeente waren onmiddellijk ter plaatse en constateerden, dat de bus reeds vaker beschadigd was. Thans verkeerde do bus in zulk een wankolcn toestand, dat do enkelo aanrijding van een hond voldoendo was, om te ma- kon, dat de vooras zich begaf, met het reeds be schreven gevolg. De inzittenden kwamen er met eonige lichte ontvel lingen af. NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Do K. v. K. te Hoorn, die to Alkmaar en die te Zaandam hobbun 22 Januari 1923 tot Gedoputoerden een adres gericht in zake de flnancieelo verhouding •tusschen do Provincio Noordholland en het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. In dit adres werd verzocht, het daarheen te willen leidon, dat het Hoogheemraadschap ontheven zou worden van de verplichting tot delging der schuld van f 12 millioen, zijnde 60 pet. der watersnoodlec- ningen, die door de Provincie ten laste van het Hoog heemraadschap'zijn gebracht. Tevens werd aange drongen, do eigenaren van buiten de grenzen van hot Hoogheemraadschap in de Provincie Noordholland liggende gebouwde en ongebouwde eigendommen te verplichten, bij to dragen in de omslagen, geheven toi dekking van de kosten van het onderhoud. Het ontwerp-besluit, tot wijziging van het regle ment van bestuur van het Hoogheemraadschap, strekkende o.m. de jaarlijksche bijdrage in de waters- noodlasten van 60 pet. te brengen op 45 pet., heeft groote teleurstellingen gebracht. Alle adressanten, thans hun verzoek neerleggend in éën adres, blijven als hun overtuiging uitspreken, dat het deel van Noordholland, destijds geteisterd door den watersnood, zich belangrijke offers heeft getroost, niet alleen om eigen lijfsbehoud, maar te vens om het overige deel der Provincie te kunnen sparen en dit te kunnen vrijwaren voor de schado, veroorzaakt door het binnenkomende water. Waren de toen getroffen maatregelen niet genomen zeker had 't geheele Gewest de ernstige nadeelen ondervonden, van de overstrooming. Daarnaast blijven zij de mee ning toegedaan, dat ook de onderhoudskosten, ge maakt door het Hoogheemraadschap, gedragen moe ten worden door de geheele Provincie. Vooral na de annexatie van verschillende gemeen ten door Amsterdam dringt zich ook het belang, dat de hoofdstad bij die onderhoudswerken heeft, sterk naar voren. Een weerleging van die motieven is niet vernomen, zoodat de juistheid.er van erkend! moet blijven. Trou wens, waren de gronden niet onaantastbaar, onge twijfeld zouden adressanten niet zooveel steun heb ben ondervonden bij hun verzoeken. Adressanten herhalen derhalve datgen©, wat des tijds uit billijkheidsoverwegingen is gevraagd en blijven zij met kracht aandringen op inwilliging van hun tweeledig verzoek: a. de Provincie neme de aflossing en rentebetaling der Watersnoodleeningen geheel voor haar rekening; b. de omslagen door het Hoogheemraadschap ge heven ter dekking van de kosten van het onderhoud, worden mede gedragen door de eigenaren van bui ten de grenzen van het Hoogheemraadschap in do Provincie Noordholland liggende gebouwde- en on gebouwde eigendommen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zondagochtend had te Zeist een auto-ongeval plaats, waarbij de inzittenden ernstig gewond wer den. In den bocht nabij de nieuwe algemeene begraaf plaats sprong een achterband van een huurauto, waardoor de chauffeur zijn stuur kwijt raakte. Do auto botste tegen een boom, waarbij de heer Van der Kraats uit Arnhem en mej. Aartsen uit Oosterbeek uit de auto werden geslingerd, terwijl de chauffeur door de voorruit vloog. De dame en de heer bleven bewusteloos liggen en werden per politieautto naar de ziekeninrichting te Zeist vervoerd. Mej. Aartsen kwam na eenigen tijd tot bewustzijn en heeft ver moedelijk eenige ribben gebroken; de heer Van der Kraats bleef nog buiten kennis en braakte hevig, zoodat deze er wel het ergste aan toe schijnt te zijn. Nader vernam de corr. van het Hbld.. dat de auto in snelle vaart reed en met het achterwiel tegen den boom botste. De chauffeur bleef ongedeerd. De toestand van de twee slachtoffers was Zondag avond zorgwekkend. Behalve hun overige kwetsuren kregen beiden een schedelfractuur. De auto werd in beslag genomen. BROEKHUYS. Mr. H. J. Sasburg heeft Zaterdag ten behoeve van een firma, die meubelen geleverd heeft aan de com manditaire vennootschap Briekhuys' Sneeuwbal Sys teem. beslag gelegd op de goederen, die deze onder neming van haar betrokken had en die zich bevin den in een huis aan den Heemraadsingel te Rotter dam. Dit in verband met het niet op tijd betalen van een vordering van f 0000. Daar de vennootschap geen gebruik gemaakt heeft van de gelegenheid, om alsnog voor gistermiddag vijf uur die vordering te voldoen, blijft het beslag gehandhaafde Naar ons ter oore komt, heeft het kantoorpersoneel van Broekhuys Zaterdag het salaris niet uitbetaald gekregen. MOTORONGELUK. J. Roelofs, wonende te NieuwuVennep, Is met rijn' motorrijwiel ln een grinthoop aan den Sloterstraat- weg terecht gekomen, waardoor het motorrijwiel om sloeg, en de berijder tegen den grond weerd geslin gerd. Eerst eenigen tijd' later werd het slachtoffer zwaar gewond en in bewusteloozen toestand opge nomen. Men vreest voor zijn leven. GEMEENTE SC HAGEN. Geboren: Arend, zoon van Gerrit Udink en van Gerritje van den Brink. POLITIE. Gevonden: een kinderschortje, een rijwielplaatje. Is blijven staan: een zwarte stier. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis het bepaalde bij artikel 76 der Atlgemeene Politieverordening, luidiende als volgt: Art. TB. „Het ia in de kom der gemeente verboden met paarden, ezels, vee, rij- of voertuigen, sleden, hand karren of wagens kinderwagens uitgezonderd of rijwielen te rijden op het voor de voetgangers be stemde gedeelte van de straat" Overtreding van deze bepaling zal worden ge straft met een geldboete van ten hoogste f25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 6 September 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. DE SCHA GER FEESTEN. Gisteravond vergaderde de Buurtcommlssie „Mo lenstraat-Nieuwe Laagzijde", in het café van den heer J. Visser, welke zeer druk bezocht was. De heer B. Berends ópende deze goed bezochte vergadering en sprak zijne vreugde uit over de groote opkomst, waarna spr. het doel dezer bijeen komst uiteenzette. Als Buurt-commissie meenden wij, aldus spr., niet ten achter te mogen blijven, en zagen zeer gaarne, dat ook in deze wijk eenige attractie aan de feesten jal worden verbonden. Het bestuur stelde voor om een fontein te plaatsen, welke de9 avonds zal worden geiljumineerd met schijnwerper», wat ontegenzeggelijk een keurig ef fect zal geven, terwijl doarnevon» eenige illumina tie) rondom het aldaar aanwezige plantsoen eon bezoek aan deze wijk ovorwoard zal zijn. Algemeenen bijval verkregen deze plannen van de vergadering. Staande deze bijeenkomst werd al reeds een groot bedrag toegezegd, terwijl bovendien bij de niot-aan- wezigon een lijst zal worden gecirculeerd om eenige' biidragen. Ook zegden vele aanwezigen gratis hunne medewerking toe, voor het verrichten van noodza kelijke werkzaamheden, wat .door do vorgadering met applaus werd ontvangen. In de vocature-Ott werd op voorstel van den heer M. van Thijij, bij acclamatie gekozen de heer C. Blaauboer, wat luid applaus ontlokte. Na een uitgebreide geanimeerde rondvraag, werd deze gezellige vergadering onder dankzegging door den voorzitter gesloten. ONZE WINKELWEEK. De onderstaande prijzen zijn nog beschikbaar ge steld voor de commissie van onze Winkelweek- feesten. Fa. Heddes en Lips een dames- of kinderhoed naar keuze; G. Koning een kist sigaren merk Li Wang; Jb. Holtz. een luxe flacon Eau de Cologne in étui; P. Bontes, een gerookte paling van 2 pond en een groote tarbot, krimp gesneden (versch afgeleverd); N. N., twee flesschen wijn en 1 flosch Ranja; M. J. Ranke, een étui met zes vorken; J. A. de Rooij, een mand met fruit; Zaanl. Bank, kantoor Schagen, oen étui met zes zilveren lepels en zes zilveren vorken. Er moet nog meer zijn! Wie volgt?I NIET OP DE TROTTOIRS. Wij verwijzen belangstellenden naar de in dit num mer voorkomende bekendmaking, waarbij B. en W. van Schagen nog eens speciaal de aandacht vestigen op het feit, dat het verboden is te rijden op de voor voetgangers bestemde gedeelten der staten. Waar het hier zoo veelvuldig voorkomt, dat men vooral de nieuwe trottoirs langs fietst, doet het ons genoegen dat blijkbaar van politiewege scherp op deze over tredingen zal worden toegezien en het opmaken van proces-verbaal niet achterwege zal blijven. MUZIEKTUXN. Zondagmidaag werd door de vereeniging Win- nubst uit Helder voor ruim een driehonderd toe hoorders in onzen muziektuin een welgeslaagd con cert gegeven. Het is met groot genoegen geweest, dat de talrijke aanwerigen de uitvoering van 't alles biedende pre gram-ma hebben gevolgd. De hier reeds bekende ver eeniging Winnubet heeft haar goeden naam nog ver stevigd. Het zijn een paar hoogst aangename uurtjes geweest en nu het weer meewerkte, al was er op ander gebied nogal concurrentie, heeft het aan1 be langstelling dan ook niet ontbroken. Weer een be wijs te meer, dat het doel, wat de muziektuincom- missie nastreeft, goed en populair ia Wij hopen, dat de heeren dan ook zullen slagen, dan kan een ieder uit Schagen en omgeving volgend Jaar in Schagen genieten van goede muziek. Met een algemeene medewerking is het dan volstrekt niet noodig om naar Alkmaar te moeten om b.v. het Haarlemsoh Orkest te hoeren. Zooiets moet en kan ook in Schagen bereikbaar zijn. KROOZEN. Uitslag der aanbesteding van het kroozen, voor rekening van den polder en de banne Schagen. Ge gund aan: Hooglandspolder, K. Bakker f 176, Nes kaag, T. M. Koomen en C. Dekker f 130. AANBESTEDING. De polder Schagen heeft aanbesteed den bouw van een electro-gemaal met woaiing aan den Langen Snevert. Uitslag: 1. A. Dlkkerboom, Utrecht, f8780; 2. A. Visser, Veenhuizen, f8500; 3. Gebr. Smit, Helder, f8280; 4. G. Groot, Helder, f7793; 5. S. A. Knuwer, Schagen, f 7750; 6. P. Stammes, Schagen, f 7750; 7. XL Brandp- ma. Enkhuizen, f7170; 8. C. Blaauboer, Schagen, f7145; 9. H. Doorn, 't Zand, f GÖ95; 10. P. Tuin, *t Zand f6900; 11. C. de Graaf, Moerbeek, f6760; 12. J. Veu- ger, St. Maartensbrug f 6745; 13. F. Schotten, Schagen, f6700; 14. A. Droog, Kolhorn, f6666; 15. P. Doorn, St Maartensbrug, f 6675; 16. N.V. Overtoom, Schagen, 1649; 17. E. J. Cornelissen, f 6590. Gegund aan Overtoom, wegens het kleine verschil, omdat hij1 plaatsgenoot is. ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag w^rdj aan de Wiel doop „De Wiel" een zwemfeest gehouden, in hoofdzaak bestaande in wed strijden. Het was daar vol animo, n.1. een druk bezoek en flinke deelname aan de verschillend© wedstrijden. Wij hebben interessante sport gezien en bij een voortgezette oefening onder de deskundige leiding van den heer S. Keesman, waarvan nu reeds uit stekende resultaten waren te bespeuren, zal de zwemsport zich hier beslist nog meer ontwikkelen. En dat is goed, want het is een gezonde sport. De uitslag der vesrchillende wedstrijden was: I. Adspiranten (vrije slag): Betsy Stammes, le prijs, 164/5 sec. 15 M.; N. Raven, 2e prijs, 18 sec., 15 M.; Nelly Rezelman, 3e prijs, 21 sec., 15 M.; II. Schoolzwemmen (personen boven 13 jaar): J. W. Govere, le prijs, 122/5 sec., 15 M.; B. Leertouwer, 2e prijs, 133/5 sec., 15 M.; Mej. A. Weeter, 3e prijs, 152/5 sec., 15 M. III. Vrije slag voor personen van eiken leeftijd: Dirkrina Geerligs le prijs, 14 1/5 sec„ 15 ML; mej. J. C. Hosseloo, 2e prijs, 142/5 soc„ 15 M.; K. Langendijk, 3a prijs, 15 sec., 15 M.. Voor deze groepen bestonden de prijzen uit kunst voorwerpen Voor het estafette-zwemmen waren vier medailles beschikbaar gesteld. Uitslag hiervan is: B. Leertou wer, mei. B. Schene, Ali Sleutel, Betsy Stammes, al len 66 2/5 sec., over 4 maal 15 M. Advertentïèn. mei HANDICAP, om LUXE- of GELDPRIJZEN, op nieuw oeplaalsl MONOPOLE BILJARD en een T0ULBT. Aanvang 2 uur n. L Aangifte vóór 1 nar. Beleefd aanbevelend, Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor het controleeren der straatverlichting, gelieve daar van schriftelijk kennis te geven, onder opgave van verlangd sala ris. aan den Burgemeester, vóór 16 September a.s. Te koop: een nieuw model Te bevragen: Rensgars, No. 20, Schagen.

Schager Courant | 1924 | | pagina 3