Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. SCHAGERBRUG. Voor de Tentoonstelling te Schagerbrug zijn aan gegeven 39 nummers paarden en veulens, voor hoorn vee 61 nos^ voor wol vee 57 nos., pluimgedierte 39 noa bloemen en planten 9 nos., vruchten 2 nos., kaas en boter 16 nos., opluistering 43 nos. Dus een flinke collectie, die voor de voorgangsters niet behoeft on der te doen. HET VERDRAG TUSSCHEN NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Dezer dagen hebben te Den Haag besprekingen plaats gevonden over de toepassing van het verdrag over crediet en steenkolen, den llen Mei 1920 tus- achon Nederland en Duitschland gesloten. Do vertegenwoordigers der betrokken regeeringen hebben gisteren een gemeenschappelijke verklaring onder' eekend, waarin de hoofdpunten voor de be« treffende regeling zijn neergelegd. RECLAME OP POSTZEGELS. De firma L. Kooistra te Heerenveen, groothandel in margarine, had zich tot den directeur-generaal der posterijen en telegrafie gowend met het volgende telegram: „Sommeer u met voorbehoud mijner rechten het verminken van voor mij' bestemde brieven met Bleu Band te staken". De firma heeft daarop het volgende telegram van d*-n directeur-g"neraal ontvangen: ,Tut leedwezen kan niet worden voldaan aan uw verzoek om verminken van brieven te staken, daar niet vaststaat, dat het gebruik van de normale stem- pelmachine een verminking is van een briefomslag of andere poststukken." KOLHORN. Den lier# en 12en September werd in' de polders alhier druk zaad gereden en werd veel binnen ge haald. Ilaver blijkt 't minst, tarwe 'i meest te heb ben geleden. Nog is er veel te velde, zoodat nog op meerdere droge dagen wordt gehoopt. KOLHORN. De suikerbieten welke eerst door de droogte niet voort wilden, hebben met het natte weder hun ach terstand ingehaald. Het is nu weer wat ta veel, wanx de planten schieten zoo, dat sommige velden boschagea zijn, wat aan het suikergehalte veel na deel doet. ANNA PAULOWNA. Bij de op Vrijdag gehouden aanbesteding van het sloopen van de bestaande en het houwen van een nieuwe doodgraverswoning, is het werk aan de laagste inschrijvers gegund, n.1. timmer- en metsel werk voor f4000.aan de heeren L. Veeter te Wie- ringerwaard en J. Dekker Tz. te Anna Paulowna en het schilderwerk voor f360.aan den heer Joh. Beneina te Anna Poulowna. LUTJEWINKEL. In hare Woensdag j.1. gehouden algemeene ver gadering besloten de led'en der Coöp. Zuivelfabriek Westfriesland' te Lutjewinkel met algemeene stem men zich; niet van de Zuivel-Export af te schei den. EEN LOCOMOTIEF DEFECT. Van trein 233, die gisttermiddag te 3.52 van Am sterdam naar Rotterdam vertrok, is, ter hoogte van Vogelenzang, ongeveer te 4.20 u., de locomotief de fect geraakt. Do trein moest hij Vogelenzang blij ven staan totdat uit Haarlem do nieuwe machine was gerequireercL Daar het niet mogelijk was, de defecte machine spoedig op dood spoor te brengen, ondervond het treinverkeer in de richting Den Haag eenige vertraging. DE KLEEDERDRACHT DER R^K. GEESTELIJ KEN. Naar de „Maasbode" gemeld heeft, zal op het a.a. Provinciaal Concillie o.m. ter sprake worden ge bracht het wandelcostuum der geestelijken. Volgens hot blad zou het waarschijnlijk zijru. dat althans in een gedeelte der Nederlnndsche kerkprovincie de kleederdracht van den Duitschen clerus zal won door de kamer leidde. „Rechts er van is zijn groot,- vader. Links is Mr. Diehard' zelf als een jongen van twaalf jaar. Let eens op de familieg-elij kenis tus- schon die drie. Is die met verbazend groot?" Esmée zag het. De gelijkenis was inderdaad' op- merkoliik. Maar togelyKertijd viel haar oog op iets anders zoo merkwaardig dat zij vergat Mrs. Noale'e vraag te beantwoorden. Hot hart van den jongen man in den rooden jagersrok .was doorboord door een kleinen kogel. En de oog en van den knap- jongen man van twaalf jaar /eveneens. Uit oog ontbrak de pupil. Een klein rond gaatje wees de plaats-aan. waar "het was geweest. Die ontdekking deed het bloed in Eeméo's aderen stollen. Er waren duivelen aan 't werk geweest in deze kamort Zij wierp een snellen blik op de naburi- go portretten, van Richard Power's grootvader en andere voorouders van hetzelfde donkerharige, blauwoogige type, welke Mts. Neale haar nog niet had voorgosteld. Zij waren ongeschonden. De eenige portretten, die beschadigd waren, waren die van de twee laatste eigenaars van Cannon Wood. 'Die moes- ton opzettelijk er voor zijn uitgekozen. JSn mocht er bij hot doorboren van' bet hart van den dooden vader ook geen bijzondere boosaardigheid in het spel zijn geweest, het vernielen van- de oogen zijns zoons leek een duivelsche bedreiging. Voor de eerste maal kwam de gedachte bij het moisje op, dat Richard Power's blindheid misschien wel geen ziekte was. lemend, die haar beminden Graaf Ricardo haatte, had een middel gevonden hem blind te maken. Wie die „iemand" mocht zijn, hij was in deze kamer geweest. Hij of een handlanger had, als een ironische profetie, het portret geschon. dx. Dat deed' denken aan de tooverkunsten in vroe ger tijd. toen men spelden stak in een wassen beeld om kraiikrinnighedd of dood te brengen over een vijand. v „U «ogt niets, miss." zeide de oude ytouw ver- wfrtond. „.Vindt u de' gelijkenis niet buitenge woon P' „O ja," antwoordde Esmée. «Maar, Mrs. Neale ■wanneer is dat vreoselijke met de portretten ge bomd?" „Dat vreoseluke?" herhaalde de vrouw. Er kwam oen uitdrukking van verbazing In haar oogen. Zij staardo naar do portretten. „Ik weet niet, wa u be doelt, miss. Er is niets gebeurd." Toen begreep het meisje, dat de oudo oogen niet ontdekt hadden. .wat haar eigen soherpe, jonge oognn toretond hadden geamen. En dat was eigen lijk ook niet te verwonderen. De portretten hin gen hoog en ver van hot venster. De kogelgaatjes waren heel klein. Zij 'moesten van een revolver Hfkomstig zün, daoht Esmée, die op een afstand! was afgeschoten door een vaste hand, zeker van haar doel. Maar er waren ook een paar witte ronde plekken, op elk der vergulde lijsten, welke het ver moeden wekten dat minder ervaron Schutters eerst hun geluk op de veroordeelde portretten had den beproefd, en het meisje twijfelde er niet aan. dat de lichtkroon beschadigd was door dezelfde om geoefende handen." „Er ja een kogelgat door de roede jas juist boven het hart", zeide zij. „En ook een door elk oog van den Jongen. Wist u dat niet?" „Goede hemel, missl Dat Is onmogelijk. U moet zich vergissen!" hijgde de oude vrouw. „Niemand zelfs hij niet zou zoo iets doenl* „Zelfs hi| niet?" herhaalde Eamée vragend. den ingevoerd. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat dit bericht in zooverre juist is, dat de pantalon lang zal worden. Wat betreft de mede deeling, dat de Duit- sohe kleederdracht zal worden aangenomen, deze is zeker onjuist De half militaire kleeding der Dujt- s-che R.-K. geestelijken n.1. met ietwat verlengde of- ficiersjas past zeker niet bij de mentaliteit der Ne- derlandscbe geestelijkheid, noch is men er op ge steld' hier en in het 'buitenland voor éen Duitscher te worden aangezien. Voor zoover men thans kan oordeelen over wat komen zal, schijnt het wel ze ker te "zijn, dat de gekleede jas de voorkeur zal worden gegeven, omdat deze waardig en deftig staat. Het distinctivum, n..l. het witte collarium waaraan zwarte bef, zal natuurlijk blijven. DE OPSTANDIGE RAADSLEDEN. Vrijdag stonden voor de arrondissementsrecht bank te Dordrecht terecht de Zwijndrechtsche ge meenteraadsleden de heeren Stolk en Los, wegens verzet tegen de politie, toen de eerste op bevel van den burgemeester uit de raadszaal moest verwijderd worden. Na verhoor der getuigen, waaronder de burgemeester van Zwijndrecht, twee politieagenten en twee raadsleden, eischte het O.M. tegen den eer ste f 100 boete, of een maand hechtenis en tegen den tweede f 60 boete of drie weken hechtenis. HERTENVANGEN. In tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Hendrik werden gisteren en eergisteren in de omgeving van den „Hoogen Duiver" een twaalftal herten gevan gen, die naar Spanje zullen worden verzonden ter veredeling van hun rasgenooten in de bosschen al daar. Dit vangen van de herten geschiedt met be hulp van groote netten, welke op een lengte van ongeveer 100 M. langs de boomen worden gespannen. De herten worden in die netten gedreven; «deze slaan om en de dieren raken er. in verward. De drij vers komen op het hert toe, overmeesteren het wil de dier en dragen het, wanneer het voor uitvoar ge schikt geoordeeld wordt, naer een gereedstaand hok. Ongeschikt bevonden exemplaren herkrijgen de vrijheid. Het ligt voor de hand, dat de dieren hij hun po gingen om zich uit de netten te bevrijden wel eeiö een poot, of nog erger, zooals gisteren met een paar herten gebeurde, den nek breken. j MOET DE TIJD VOOR DE VACANTIE GEWIJ ZIGD WORDEN? Het „Hdbd." schrijft: Misschien is het in vroegeren tijd, toen de vacarL. ties vastgesteld werden, anders geweest met het weer, maar in de laatste jaren zijn zoovele zomer- \acanties verregend en er is zooveel geld en tijd, bestemd voor ontspanning, in teleurstelling heateed, dat het tijd wordt, na te gaan, of de tijd, waarin de zomervacantie gegeven wordt, gewijzigd moet wor den. Als de „tempora mutantur", dan moeten de v«t- cantietijden ook veranderen en het komt ons voor, dat daartoe zeker aanleiding bestaat. Wij leiden, dat uit materiaal en inlichtingen, ons verstrekt door den directeur der derde afd. van' t Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt, den heer :h. M. A. Hartman. Augustus heeft meer regenuran dan Juni of Juli, vooral de laatste dekade is zeer ongunstig (38). De daglengten in Augustus zijn geringer dan in de twee voorafgaande maanden; hier komt September ver achter de andere maanden. Het blijkt dus, dat Augustüs, vooral de laatste dekade wat geschiktheid voor vacante! betreft, ver achterstaat bij de voorgaande maanden. Ieder, wiens vacantie dus mede afhangt van den tijd der officieele söhoolvacanties zal dan ook Instem men met het hier volgende oordeel van dr. Hartman: „De gegevens wijzen wel op de wen schel ij khaid, de thans gebruikelijke zomervacantie zoolang te ver vroegen, dal althans de derde dekade van Augustus er niet meer invalt. Het einde van September zou zich het best leenen tot een korte najaarsvacantie, indien daaraan be hoefte bestaat." Een wijiziging van den vacantietljd zou, het zij toegegeven, een Ingrijpende maatregel zijn; begin en einde van schoolcursussen en daarmede ook de examentijden zouden veranderd moeten worden en dus ook de tijdstippen van verhoogen, van toelating Mrs. Neale schrikte en kromp ineen. Op hetzelfde oogenblik uitte Tredwell een kreet van- woede. „U zult nooit kunnen gelooven, wat ik in de piano heb gevonden!" brulde hij. HOOFDSTUK XTTL Wat er Boven Gebeurde. Esmeé en Mrs. Neale waren te zeer met de por tretten vervuld om het terstond te begrijpen; maar toen Tredwell een goudleeren schoen met hoogen hak in do eene en een kanten zakdoek in de andere zwaaide, werd1 hun aandacht toch getrokken. „Die dingen vond ik binnen in de piano?" riep de stemmer. „Er binnen in, zeg ik u. Zij heeft dus toch gedanst!" „Wat, de olifant?" stotterde Mm Neale. Zij ver wijderde zich snel van de portretten en Esmée volg de langzaam. „Neen, een vrouwelijk weeen", gromde Tredwell, „maar het was geen Asschepoester. Kijk dat maar!" Hij hield haar den schoen voor. Die was elegant en goed van vorm, maar lang, ongewoon lang en moest voor een grooten voet hebben gediend. Mrs. Neale rukte den schoen haast uit Tredwell's hand en maakte zich pok meester van den zakdoek. „Ergerlijk! ergerlijk!" riep zijl uit. De hemel weet hoe lang die dingen al in mijn arme piano zijn ge weest. Het huis is verscheidene malen verhuurd geweest, weet u en natuurlijk dachten Neale en ik, als de menschen weg waren, er niet aan in de piano te kijken. Wie zou dat ook doen? Mijn meester was hier zoo zelden gedurende den oorlog, en niemand had veel lust in muziek, zoodat die dingen daar wel jaren kunnen hebben gelegen." Tredwell's oogen spraken boekdoelen, maar hij' zeide geen woord. Het lag ndet op zijn weg, Mr. RL chard Power's vertrouwde bediende, die zoo haar best deed haar meesters uitspattingen te bedekken, tn 't harnas te lagen. Hij ging terug naar de piano em Esmeé maakte uit do tanen, die daaruit klonken; op, dat het mechanisme toch niet zoo hopeloos be schadigd was. Zij' wenschte vurig, schoen en zakdoek even in de handen te hebben om ze te bekijken, maar Mrs. Neale had het kanten doekje in den pantoffel gestopt en was nu bezig dezen in den ruimen zak van haar ouderwetsche japon te doen verdwijnen. „Dat komt er van, als een voornaam huis zooals dit aan vreemde menschen wordt verhuurd", bromde zij. .,'t Meet hier aardig zijn toegegaan! Schieten op familieportretten, en „Maar u scheen een vermoeden te hebben om trent den dader", viel Esmée haar in de rede. .,TJ zei de: Zelfs hij zou zoo iets niet doen"." De oude vrouw zette een heel verwonderd gezicht „Lieve hemel, neen, miss. Ik weet zeker, dat ik dat nierfc kan hebben geoogd. U hebt me niet goed1 ver staan. Ik weet evenmin al9 de man in de maan, wie die slechtaard was, die zoo huishield in een anders woning, waarschijnlijk alleen maar om zichzelf en zijn vroeselijke vrienden te amuseeren. Hoe jammer, dat we de achsde niet meer vergoed kunnen krijgen Maar (haar toon veranderde) ik zou het niet aan Mr. Richard vertellen, miss. Het mocht hem een schok geven, en het is beter hem geen ergernis te be zorgen. «er hii weer meer zich zelf is geworden, de arme ionge man" Ik zal er geen woord van zeggen" heloofde Esmée. „Maar ik dacht toch stellig, dat u zeid^ tot do scholen en misachten nog meer. Zoo zullen de universiteiten het begin der colleges moeten ver vroegen, als de zomervacantie eerder eindigt, dan thans, opdat de oa studenten niet langen tijd le dig rondloop en. Het daaraan verbonden werk behoeft natuurlijk maar ééne keen te geschieden; de verandering zou blijvend zijn, totdat wellicht het weer nog eens om slaat Wij hopen dat de school-autoriteiten zich deze moeite zullen willen geven; leerlingen, onderwijzer^ leeraren,, 'hoogleeraren en ander schoolpersoneel en al hunne families zullen er zonneschijn en genot bij winnen. Laat men maar een® breken met de tra ditie. Voor verzetten behoeft men niet bang te zijh. Er is al een precedent: elk jaar verzetten we im mers twee keeren onze klokken. Wiji vragen voor 1925 een zomervacantie voor de middelbare en lagere scholen tusschen 1 Juli en 15 Augustus. WINKEL. De timmerzaakelke ongeveer 27 jaren gedre ven werd door den heer K. Bakker, zal binnenkort overgaan in andere handen en worden voortgezet door demi heer O. Brouwer, thans gezel, alhier. WINKEL. Naar men ons mededeelt, wonden er reeds be zoeken afgelegd in de gemeente vanwege het P. E.N. om de te verwachten aansluiting-en op te nemen. Bij de klein-industrie schijnt dat niet on welkom te zijn ter verkrijging van drijfkracht. FEERHUGOWAARDt Uitslag der loting voor de nationale militie voor d©ze gemeente :1 P. Brink. 2 P. Stam, 3 A. P. J. Overtoom, 4 A. van Sehagen, 5 J. Beerse, 6 W. 3. Borst. 7 W. Dekker, 8 J. Smit, 9 Th. Koppes, 10 J. Sohuuring,'11 J. Kieft, 12 J. A. Zut, 13 A. Groot. 14 P. Ecken, 15 J. J. Laan, 16 N.vSohou- ten, 17 J. Groothuizen, 18 A. B. Hurkmans, 19 O. Mul 20 J. den Hartigh, 21 O. de Moei, 22 'N. G. Bes. 23 P. Joon, 24 O. A. Groot, 25 W. \N. berk meer, 26 G. Plak. ST. P ANCHAS. Kwam in de vorige raadsvergadering eenige op positie tegen het denkbeeld van den heer Kloos terboer, pm op den Bovenweg de eleotrisohe ver- lichting in het midden van den weg aan te bren- ri. wti constateerden Vrijdagavond, op de hoog» van den heer Lieuwen, dat reeds een eleotrisohe lamp was aangebracht. En 't moet gezegd, 't is een belangrijke verbetering, die, thans bezien, reeds veel eerder aangebracht "had moeten worden. 't Is evenwel ook thans nog wel op tijd. i ST, PANCRASw Naar vernemen, wordt thans meer veel turf uil de Veenderü betrokken, wat in verband met d'en laten verkoop van t vorig seizoen, ter voorziening in de werkloosheid,een verblijdend toeken ge noemd mag worden. Reeds wordt er w#èr turf aan sohaahten gezet, en naar f wordt megedeeld, ligt het in de be doeling bij den heer K. Bruin een opslagplaats te maken waar ongeveer een 200.000 turven gebor gen kannen worden. DE TABAKSBELASTING. Uit 'fl Gravenhage, 12 SePt. Hert Bestuur van den Anti-Tab aks-Accijns Bond heeft nu ook uit goede bron vernomen, dat vanwege het Departe ment van Financiën aan# vooraanstaade industri eel en in de sigarenindustrie bericht is, dat de ver hooging van den accijns op sigaren Igeen voort gang zal hebben. Met stelligheid wordt tevens, aldus meldt het Corr. Bur., verzekerd!, dat de Regeeing het voón- nemen moet hebben om het bandrolleeren der sigaren te doen vervallen. DE LIEFDADIGHEIDSLOTERIJ TE ZAANDAM. Uit Zaandam, 12 Sept. De Zaandamsche politie heeft tegen M. Linnewiel (Kokadorus) ter zake van het gebeurde met zij'n poppen- en koek* loterijetn op öe a Zaandatoisohe Irtrmis, ten bate van de vereecniging „Kindervoeding'' alhier toch „Ik kan wel hebben gezegd, zelfs een „bij" zou zou iets niet doen. Dat is een gewone uitdrukking van mij. En ik ben er zeker van, dat geen „zij" het kon doen. zelfs niet de dame, die haar schoen en zak doek in een mooie piano verborg, die wel duizend gulden waard is." Esmée drong niet verder aan. Zij zag, dat bet ver keerd zou zijn. Maar zij besloot toch te zien, of zit dien goudleeren schoen en dien kanten zakdoek niet eens een oogenblik in handen kon krijgen. Haar in stinct zeide haar, dat ze waren achtergelaten in den nacht, toen twee revolverschoten de oogen van een knaap in een mooi portret hadden vernield. „Mis schien, als ik heel vriendelijk ben jegens Mrs. Neale, en haar kan overtuigen, dat het voor haar meesters bestwil is, zal zij ze mij uit eigen 'beweging laten zien", dacht het meisje. „Mr. Tredwell, u zult nog wel een heelen tijd werk hebben", veronderstelde de oude vrouw. „Ongeveer een uur? Dat dacht Ik wel! Nu, miss, als u nu de eetzaal wil zien, met de mooie Chippendaie meu bels en het oude porselein en 'n paar logeerkamers, waar Koninklijke personen hebben geslapen, dan doen wij goed' nu te gaan, eer het donker, wordt en u weer aan uw werk moet". Esmée zeide: „Ja" met prijzenswaardige gedwee heid. Zij' wilde die kamers bijzonder gaarne zienl Zij begreep, dat Mrs. Neale trachtte haar gedachten te leiden van de geschonden portretten en Tred well's vreemde ontdekkingen; maar zij' moest het er toch voorloopig bij 'laten, en het geheele huis had een groote aantrekkingskracht voor haar. Zij begreep de oorzaak daarvan niet, maar haar instinct waar schuwde haar, dat zij ergens, in de een of andere kamer iets zou kunnen ontdekken, dat van het hoog ste belang was voor Richard Power. Zij' bezochten de eetzaal met haar prachtige meu bels van mooi gebeeldhouwd! mahoniehout en de blauw- en groen geborduurde, eeuwenoude Chimee- sche inuurbekleeding. Toen gingen zij naar het sa lon, met zijn vergulde Louis quinze tafels en stoe len en zijn prachtig tapijt. Daarna beklommen zij de ruime trap, die naar het scheeni een zekere ver maardheid had en in verschillende boeken was be schreven.,, Koning Kare ide Tweede sliep onder dit dak na zijn herstel op den troon", kondigde Mrs. Neale trots aan. „Hij was een vriend van den toen- maligen bezitter van Cannon Wood, die hem altijd trouw was gebleven, en er werden hier feesten ge geven tot zijn eer. Men zegt, dat Nell Gwyne (geen heel aardige dame, vrees ik) dikwijls een der gasten was. In elk geval hangen haar portret en dat van Zijne Majesteit nu nog in de kamer, waar Koning Karei een nacht sliep, toen hij' ongesteld was gewor den. Ik hoop, dat het niet van den wijn kwam. Nu is het imijn meesters kamer. Maar u is een vriendin van Mr. Richard. Ik weet zeker, miss, dat hiji er niets tegen zou hebben, dat u er even een blik in werpt, daar hij nu zooals gewoonlijk veilig in de bibliotheek is; en Giuseppe houdt zijn kleeren en andere din gen zoo goed in orde, alsof ze zoo uit den winkel kwamen. Het is de netste kamer van het heele huis!" Mrs. Neael opende een deur en liet Miss Alton de zoo hooggeroemde kamer 'binnengaan, wat het meisie deed met oen kloppend hart. Toen zij' over den drempel stapte, ontstond er plotseling een luid ru moer in de kamer, een gerinkel van gebroken glas, het vallen van een of ander meubelstuk en daarna het hardfc dichtslaan van een deur. Esmée sidderde over al haar leden- Achter haar klonk een kreet van 1 procesverbaal opgemaakt egena pqrfn tot ve^luistering. Deze aanklacht is gegrond op het feit, dat Kokadorus aanvankelijk als het batig saldo had genoemd en afgedragen een som van f 1285.34 waarop hij", 2 dagen later is terug-wekomen door bijsfcortmg van nog een bedrag van f 1149. Gk. HEERHUGOWAARD. Beroepen te Oude Schild (Texel) Ds. J» Broeka. rna, predikant te Heerhugowaard. WEER OP VOLLE KRACHT. De Twentsche Bontweverij te Hengelo, die korten tijd minder uren werkte, werkt weer op volle kracht. VLIEGVELD TUSSCHEN ROTTERDAM EN DEN HAAG? Wij lezen in Het Volk: Vrijdag hebben aan het departement van water staat, onder leiding van minister van Swaay be sprekingen plaats gehad over de vraag, in hoeverre het denkbeeld tot stichting van een gezamenlijke vlieghaven voor Rotterdam, Den Haag en Delft ware te verwezenlijken. Behalve, de drie genoemde ge meentebesturen, waren ook vertegenwoordigers van i de Kamers van Koophandel, van de Kon. Lucht- l vaartmaatschappij en van het provinciaal bestuur aanwezig totaal ongeveer 30 personen. Wij vernemen, dat Rotterdam zich niet erg hap pig toonde om het Waalhaven-vliegveld!, dat aan de hoogste eischen van techniek voldoet, en waarin twee millioen kapitaal gestoken is, ten gunste van een gecombineerde vlieghaven prijs te geven. Maar de mogelijkheid, dat de Rotterdammere ten slotte met den aanleg van een nieuw veld aan den grooten verkeersweg Den HaagRotterdam accoord gaan, schijnt intuaschen niet uitgesloten. Tot een bepaald! besluit kwam men ter conferen tie niet. Maar er werd! een commissie benoemd, •waarin vertegenwoordigers der drie steden, bene vens een rijksambtenaar zitting kregen, ten einde het vraagstuk nader onder de oogen te zien. GEMEENTE ZIJPEL Ingeschreven van 10—12 September 1924. Overleden: Pieter Bakker, oud 99 J., echtgen. van Elsje Kuilman. GEMEENTE SCHAGEN. Goborem: Johannes Thijs, zoon van Gerarfus Al berfcus Bos en van Petronella Anna AppeL OndertrouwdHendrikus van den Brink, oud 23 jaar, arbeider, te Sehagen en Maria Anna Pauline t Nieweg, oudl 20 jaar, zonder beroep, te Hörde. Getrouwd1: Wilhelmus Johanena Hoogkamer en Grietje Kuin. POLITIE. Gevonden: een wollen muts. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. OOK IN AMERIKA ZWARE REGENVAL, Uit Boston, 12 Sept. Groote schade aan oog-st, spoorwegen en bruggen wordt gemeld, in het ge heele noorden van Nieuw-Engeland. Er is op som mige plaatsen, meer dan 5 inches regen gevallen. ©ECONOMISCHE MAATREGELEN VAN DE DUITSCHE REGEERING. Uit Berlijn, 12 September De regeering zal, in samenwerking van de rijksbank, verschillende maat- verbazing en schrik van de oude vrouw, en de eerste opwelling van het meisje was in de gang te rug te vluchten. Maar zij' was een vrouw, die een eenzamen, lijdenden man, die hulp noodig had, lief- j had; en zij wilde niets liever dan hem de hylp verschaffen. In plaats van te vluchten, snelde zij de kamer verder in en vloog naar de tweede deur. Zij wierp die wijd open en zag, dat ze uitkwam in een zeer moderne, witte badkamer, waarschijnlijk vroe ger een soort kleedkamer. Er was niemand, maar een andere deur leidde naar buiten. Esmée greep deen knop en trachtte da en orm te draaien. Deknop bood_ weerstand en bewoog zich maar even. Het meisje begreep, dat iemand aan den anderen kant hem vasthiela iemand, die heel sterk was en die tegelijk trachtte een sleutel in .het èlot te steken. Zij keek naar het sleutelgat en zag, dat het leeg was. #Er was misschien juist tijd geweest voor iemand die vlug was en veel tegenwoordigheid van geest bazat, om de badkamer door ..te vliegen, den sleutel te grijpen en de deur te sluiten, eer Esmée door de slaapkamer die badkamer bereikte. Tegels en verf van dit moderne toevoegsel wa ren sneeuwwit, maar op de deur der badkamer, dicht bif het sleutelgat, was een roode vlek. Esmée's vlugge eest braoht die vlek in verband met het gebroken glas tin de aangrenzende kamer. „Ie mand'" moest zich in de hand hebben gesneden. Aan do andere zij van de dieur hoorde zjj een zacht geluid. De persoon, die den knop vasthield; trachtte voorzichtig den sleutel in het sleutel gat te Steken en Esméé" was woedend' om haar eigen machteloosheid. Als rij maar .een sterk man was geweest en de deur had kunnen openrukken, eer de sleutel er in was, wie eet, or zij het raadsel van Cannon Wood niét in een oogenblik ihad opgelost? Zij: trachtte den onbekende schrik aan te jagen. „Doe de deur open of ik schiet!" beval zij met een zoo barsch mogelijke stem. Maar de zware paneelen bewogen zich niet. Het schuren van den sleutel tegen de deur bleef aan houden. „Mirs. Neale", riep zij, „vlug, roep Giuseppe! Laat hem omloopen en zien wie er bezig is de badkamer-i deur van buiten te 9luiten." Er kwam geen antwoord, maar Esmée was er van overtuigd, dat de oude vrouw zou gehoorzamen zon der een oogenblik te verliezen. Even later hoorde zij de schelle, oude stem om den knecht roepen. Maar het wa9 te laat. De sleutel was in het slot omge-* draaid. De knop gaf toe aan Esmée'9 greep nu ze aan den anderen kant was losgelaten. Het meisje hoorde een losse plank kraken onder n wegsnellen den voetstap, en meende een lach te hooren. Zij was er van overtuigd, dat Giuseppe niemand zou vinden. In zwijgende, machtelooze woede ging zij teleurgesteld' weer terug naar de prachtige slaap kamer, Waar eens een Koning had geslapen. Ze had twee groote ramen op het oosten, maar nut tegen vier unr op een laten herfstdag, was ze reeds in schemering gehuld. Esmée had geen tij'd gehad iets te zien, toen zij door do kamer vloog, doch nn kreeg zij een indruk van kostbare, zware, eiken houten meubelen uit den tijd van Karei den .Eer sten; een breed ledikant met een troonhemel stond op een lage verhevenheid en Was bedekt met een geborduurde sprei van rocid Genueensoh finweel. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1924 | | pagina 12