Aluicti Ritus- (kyevars t N.V, v.h. TRAPMAN Co., Scliagen EERSTE BLAD. Nieuwe Abonné's op dit blad ontvangen de num mers, welke vóór 1 October a.s. nog verschijnen, GRATIS. Ingezonden Stukken. Binnenlandse!» Nieuws. Dinsdag 16 September 1924. SCHAOER 67ste Jaargang. No. 75C25. COURANT. Pit blad verschijnt viermaal per wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tcnliCn nog zooveel mogelijk in hot oerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 maandon fl.05. Losso nummora 0 cent. ADVRRTKN- TIöN van 1 tot 5 togols f 1.10, iodoro sogol moor 20 cent (bowljsno» inbogropon). Grooto lettors wordon naar plantsruimto berekend, dit nummer bestaat uit twee bladen. DE UITG. het kameleonistische gemeentebestuur van nieuwe niedorp. Het heeft den schijn alsof het Gemeentebestuur van' Nieuwe 'Niedorp gebukt gaat onder een zware last van verantwoordelijkheid. Door eene circulaire bevattende welgemeende raadgevingen, aan de inge zetenen van' die Gemeente rondgedeeld, lijkt het als of genoemd Gemeentebestuur, met het oog op moge lijke gebeurlijkheden, zijn verantwoordelijkheid op de burgerij wil afwentelen of met haar wil deelen. Op eene wijze, meer een kruideniersaffaire waar dig, wordt in die circulaire opmerkzaam gemaakt op het naderend onheil over de belastingbetalers, dat het P.E.N. volgens die circulaire, voornemens is te plegen. Wat wel het meeste treft in die circulaire, is de groote vertrouwelijkheid, de pleitrede voor de gasfabriek en vooral niet te vergeten de uiting van waakzaam te zijn' over de beurzen van de belasting betalers!. De aangevoerde argumenten gezamenlijk, doch vooral het laatste doet werkelijk komiek aan. Herinnert zich één' ingezetene van Winkel, of Nieu we Niedorp zóóveel officieele mededeelzaamheid be treffende dje gasfabriek? Zóóveel liefde voor de beurs van den belastingbetaler bij de aanschfafing van de duro en onnoodig te blijken tweede gashouder? óf bij den aanleg van de electriêche lichtleiding op de gasfabriek? Zwegen toen de Gemeentebesturen en Commissie van Toezicht op de gasfabriek. als bij overeenkomst niet zevejj talen? De Directeur is voorzeker een bekwaam man en is het zonder twijfel die boedanigheid die Raads- en Commissieleden naar hem doen opzien en hem zoet zwijgend volgen. Maar ook wonen' nog belastingbetalers in Winkel en Nieuwe Niedorp, die nimmer maar één meter gas zullen krijgen en die zeer'verlangend uitzien naar electrische verlichting. Het is al erg genoeg, dat die belastingbetalers de 'groote onbillijkheid wordt aan gedaan, mede voor de „vooruitstrevendheid" (lees: kortzichtigheid) inzake de gasfabriek, te boeten. Het was toch een ieder duidelijk, dat ook eens ein delijk in Winkel en N. Niedorp electriciteit komen zou. De gasfabriek zelf, gaat nu al reeds eenige ja ren voor, ons het gemak, de voortreffelijkheid en daarom de verkieselijkheid van electrische verlich ting op ondubbelzinnige wijze te toonen m haar be drijf en woningen. Zonder twijfel is het te wenschen dat er electrische geleiding in bovengenoemde dorpen komt. Wel is waar zullen er belastigbetalers zijn. die ofschoon on rechtvaardig, het eventueel tekort van de gasfabriek zullen moeten helpen 9toppen, maar daar staat dan tegenover, dat die categorie belastingbetalers dan ook die beschikking krijgt over een goede verlichting en moderne bedrijfskracht. dixi. ned. verbond van ziekenkassen en -fond sen. 'Het Ned. Verbond van Ziekenkassen en -Fondsen hield jl. Zaterdag 23 Augustus te Arnhem zijn jaar lij ksch Congres. De vergadering was zeer druk bezocht, alle Prov. Bonden hadden afgevaardigden gezonden. Aanwe zig waren o.a. het 2e Kamerlid de heer J. Bakker en Dr L. N. Nathans. De voorzitter, de heer T. D. Gaastra, memoreerde in zijn openingswoord de gang van zaken en sprak zijn diepe teleurstelling uit ever de houding van Minis ter Aalberse, die. ondanks alle toezeggingen) aan spreker en anderen gedaan, thans in zijn vooront werp-Ziekte en Ongevallenwet de vrije Ziekenkassen uitschakelt en1 dus volkomen overstag gaat Uitvoerig ging spr. diit voorontwerp na en kwam tot de slotsom dat de positie der verzekerden1 zeer slecht was geregeld, dat er hoegenaamd niet kani ge zegd worden dat het ontwerp een verbetering is van bestaande toestanden, afgezien nog van bet feit, dat hot een betere regeling zou bevatten voor de toe- komst. Na ampele bespreking werd besloten in alle pro vinciën buitengewone openbare vergaderingen te be- leggen om de actie tot behoud der kassen onver zwakt voort te zetten. Mede werd besloten een onder zoek in te stellen naar den omvang van het werk der geheele vrijwillige ziekteverzekering in Neder land. De volgende motie werd aangenomen: „Het Nederl. Verbond van Ziekenkassen (N.V.Z.), waarbij aangesloten 457 plaatselijke ziekenkassen. in vergadering bijeen op Zaterdag 23 Augustus 1924, te Arnhem, in Hotel „Riehe", gehoord de inlei ding en bespreking inzake het voor-ontwerpjZiekte- en Ongevallenwet-Aalberse, het ten1 zeerste betreurende, dat hij de voorbereiding van genoemd voor-ontwerp het Ned. Verbond van Ziekenkassen niet is gehoord en gekend, en het mits dien aan een grondig onderzoek naar de werking der particuliere Ziekteverzekering, en de plaats welke deze in ons volksleven inneemt, ontbroken heeft, spreekt als zijn meening uit: dat de voorbereiding van het voor_ontwerp-Ziekte- en Ongevallenwet dus uiterst willekeurig is geschied, dat het gekozen systeem verwerpelijk is voor de verzekerden en buitensporig duur voor de risico- dragers; dat samenkoppeling van ongevallen- en1 ziektever zekering onoverkomelijke bezwaren meebrengt en deswege niet moet worden aanvaard, dat bij een collectieve ziekteverzekering tal van ar beiders buiten do verzekering zullen vallen, dat de uitsluiting van die bestaande ziekenkassen onbillijk en onrechtvaardig, en bovendien ten nadee- le der ziekteverzekering zal zijn, .en i9 tevens van oordeel, dat alléén en uitsluitend de ziekteverzekering en haar uitvoering in handen van' die arbeiders, en daarmede maatschappelijk ge- lijkgestelden moet komen, en dat hiertoe invoering der ziektewet-Tal ma, aangevuld en gewijzigd in den zin als door Minister Aalberse, d.d. Juni 1920 voor gesteld, noodzakelijk is, en voorts dat daartoe een Commissie zooals het N.V.Z. den Minister in 1918 heeft voorgesteld en thans in de pers gelanceerd is, goede diensten kan bewij zen, geeft in overweging, de totstandkoming daarvan te bevorderen, doch vraagt daarin een behoorlijke vertegenwoordiging, in overeenstemming met zijn beteekenis, besluit deze motie ter kennis te brengen van de Regeering, de Staten-Generaal en den Hoogen Raad van Arbeid, en gaat over tot de orde van den dag." Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. F. Kuijer, bleek o.m. het volgde: bij het Verbond wa ren op 1 Januari 1924 aangesloten 10 Prov. Bonden met 457 plaatselijke kassen, tellende ruim 80.000 leden. In 1923 was eenige verslapping ingetreden, ont staan door het uitblijven der toegezegde wetswijzi- giDgen. In 1924 is echter een krachtig herstel waar te nemen, in het bijzonder verzoorzaakt door de be kende plannen van Minister Aalberse. Uit een, door bet Bestuur sedert kort ingesteld on derzoek omtrent de resultaten der kassen, en daar aan reeds 317 kassen gevolg hadden gegeven, bleek o.m. het volgende: over 56988 leden was in 1923 ont vangen aan contributiën f 74d.440.66K en uitgegeven aan ziekengelden f646.153.16K, batig saldo f 95,287.50. De bezittingen over dit aantal bedroegen f 754.782.41. Onder het aantal leden waren ook begrepen 3442 vrouwen 'Gemeld werden in 1923 11197 zieken. In jaarloon omgezet is het verzekerd bedrag 70 millioen gulden. De model-Statuten' waren reeds in werking getre den bij 120 kassen, terwijl 192 kassen in den loop van dit jaar daartoe overgaan. De overige kort daar na. 204 leden zijn in volle rechten bij woonplaatsyeran- dering overgegaan in de kas van de plaats waar zij zich vestigden. Het verslag van den Penningmeester werd goed gekeurd. De penningmeester, de heer R. van Wijk, werd bij acclamatie herkozen. Het onderzoek in verband met de Verzekeringska mer is in vollen gang en zal spoedig geëindigd zijn. Met een krachtig woord van opwekking om den strijd! voor zelfbeheer te winnen, sloot de voorzitter de vergadering. de inzending van het rukszutvelconsu- lentschap voor noord.holland op de landbouwtentoonstelling te hoorn, Tet doel is eenige zaken naar voren te brengen, welke de Rijkszuivelconsulent in dezen tijd meent te moeten bevorderen. Er zijn 2 collecties beide nieiriv melkgereedschap (melkemmers en teemsen). De efene is degelijk ge maakt; de andere heeft allerlei fouten. De aanmaak van zulk slecht gereedschap staat de bevordering van de goede melkwinning in den weg. Uit onkunde en verkeerde, onvoordeelige zuinigheid, schaffen vele veehouders het slechte aan. Onder het opschrift: „Zoo moet het niet", is een melkblok en een spantouw opgehangen, welke de gebruiker niet schoon hield. Het daarnaast geplaat ste blok en' touw, afkomstig van een andere boerderij», geven aan, hoe het kan en moet in het belang van de goede-melkwinning. Er wordt gewezen op het groote belang vóór zui velfabriek en veeboerderij van te kunnen beschikken over leidingwater ter voorkoming van kaasgebreken en ter bevordering van de kwaliteit der boter. Het be- drijfswater (nortonwater) is dikwijls minder geschikt behalve als koelwater. De ervaring, sinds 1917 opgedaan, door de inspec ties van 516 boerderijen, die aan 13 kaasfabrieken de melk leverden, heeft den consulent het groote be lang daarvan doen inzien, en hij maakt propaganda voor die zaak, welke voeren kan tot: hoogere uitbe taling der melk tevredenheid onder de leveran ciers toetreding van melkleveranciers lagere exploitatiekosten. Een grafiek laat zien de ontwikkeling der fabriek matige kaasbereiding in Noordholland van het be gin af (1871). Daaruit blijkt oa. dat beide Bonden in ledental achteruitgaan. Als belangrijke afdeeling der instelling wordt de aandacht gevestigd op de Vakschool voor Kaasma kers en den Cursus voor Melkcontroleurs door de tentoonstelling van leermiddelen, o.a. een collectie losse kazen en knijpers, welke gebreken veroorzaakt worden door gassenvormende bacteriën. Microfoto- grafieën daarvan zijn in een lichtbak gedemonstreerd. Het station voor melkonderzoek, onlangs opge richt door de Vereenigigg van Oudleerlingen der R.L.W. School te Schagen. maakt voor zich propa ganda. De Rijkszuivelconsulent is adviseur. Een deel van de taak van hot station is het voorzien in do leemte, ontstaan door het wegbezuinigen van feite lijk voor het zuivelconsulentschap onmisbare hulp. schoorl Zondag werden' weder kortehaan-draverljen gefcou. den door de Schoorlsche Sportclub georganiseerd op het Schoorlsche Sportpark. Jammer, dat 's morgens het weder zoö ongunstig was; dit was van invloed op het bezoek in zeer sterke mate, hoewel 't tamelijk goede weder gedurende de courses, en de werkelijk goedgeslaagde draverijen een beter bezoek hadden verdiend. Te één uur werd geopend met den „Kees S.-prijs", pen voor Nederlandsche paarden, welke nog nim mer een eerste prijs op korte of lange baan hadden gewonnen. Max. afstand 800 Meter. Rijden naar keu ze: onder den man met deken of zadel, of aangespan nen. 't Leek ons toe. dat de cFTavere onder den man niet zoo gunstig voldeden dan de aangespannen paarden. 10 Paarden namen aan deze course deel, welke ln 4 velden werd geloopen, waarbij, telkens 2 paarden aanbleven, zoodat 2 démifinales tenslotte Nannie B, Newton B, Morgenroüh, en Nico C in de finale brachten. De volgorde van aankomst wa9 dezelfde als bovengenoemd, doch Morgenroth viel uit, zoodat de èerste prijs f 100, ten deel viel aan' Nannie B, de twee- do prijs, f25, aan Newton B, en de derde prijs, f10, aan Nico C. 1 De tweede course bracht 12 paarden aan den start. Deze draverij, de Max Mediuihprijs, was voor in Ne derland geregistreerde paarden, welke ten hoogste 4 eerste prijzen op lange of korte baan hebben gewon nen. Eveneens in 4 velden geloopen, waarbij telkens 't winnende paard aanbleef, bracht Lord B, Kitty Ro- mond, Mignon en Koosje W in de finale. Na een zeer langdurige start was de volgorde van aankomst Koosje W no. 1, Lord B no. 2, Kitty Ro mend no. 3 en Mignon no. 4. Er werd door geen dezer 4 paarden echter zuiver gedraafd, zoodat deze finale werd overgeloopen met staanden start. Thans kwam Mignon no. 1 aan, Koosje W was 2e, Lord B 3e en Kitty Romond 4e. De middag wer besloten met deni Putzelindeprijs, open voor alle in Nëderland geregistreerde paarden, minimum baanlengte 700 en max. baan 800 M. De prijzen in deze course bedroegen f200, f75, en f2o. 13 paarden' liepen er mede, in 4 velden, waarvan tel kens alleen de eerstaankomende aanbleef. In de fiüale kwam le aan Max Medium (700 M.), eigenaar J. \an Kuyk te Purmerend; tweede was Nickeij Hen- ry, bereden door J. van Leeuwen (750 M.), 3e Putze- linde (800 M.), bereden door Tj. Witteveen; de vierde in aankomst was Markies, bereden door Jersen Wit- j teveen, doch een vierde prijs was niet toegekend, i Zondag 5 October zullen weder draverijen; op *t j Schoorlsche Sportpark worden gehouden. noords charwoude. Het; was de af geloopen week stilletjes aan de markt. Een veel verminderden aanvoer en een trage markt. Het spreekt van zelf, dat daardoor zoowel bij aanvoerders als koopers d!o stemming i niet opgewekt kon zijn. Wat in het algemeen de I prijzen aangaat, waren bij de voorlaatste week goen groote verschillen merkbaar. Reden tot te- j vredenhcid was er ook deze week weer niet. De aanvoer van aardappelen was nog weer ïeta minder dan de vorige week. Van een behoorlijken i handel was ook deze week geen sprake. De prijzen der Schotsche muizen, welke spo» 1 radisch werden aangevoerd, waren vrijwel gelijk Blauwe aardappelen werden alleen Woensdag aan- gevoerd voor een prijs, veel lager dan de vorige week betaald werd. Ideaal werd alleen Vrijdag aangevoerd voor een prijsje van hoogstens f 2.3A De duken, die dagelijks aangevoerd werden, bracb ton een vrij wat hoogeren prijs op. Do hoogst* markt was f 4.50 tegen de vorige week f 3.8Q Eigenheimers zagen we slechts één partijtje, dat 12.80 opbracht, een prijs, veel te laag in verge lijking tot de. vorige weken. De Schoolmeesters waren hooger in prijs. Deze gingen nu tusschen de f 3.80 en x 4.40, wat vrij wat hooger is dan de vorige week. Negentig-vond werd enkele malen aan gevoerd voor iets hoogere wordenden prijs. Bravo's werden voor het eerst aangevoerd. Die brachten f2.50 en f3.20 op. De aanvoer van spercieboonen was even minder. Do vorige week 2970 Kg. en nu 2480 Kg. De prijzen gingen steeds hooger. De hoogste markt was nu f30, tegen de vorige week f26. De in totaal 37 Kg. snijboonen, die aangevoerd werden, brachten tusschen de J20 en 24 gulden op. De uienaanvoer was veel grooter dan de vorige week, toen bijna 10 en nu ruim. 16 spoorwagens. Door het vele water is het niet mogelijk, goede kwaliteit uien aan te yoeren, omdat zo mot geen mogelijkheid droog te krijgen zijn. Het ,gevolg is dan ook, dat do prijzen meer en meer torugloopen. De hoogste markt van de uien was Dinsdag nog f6 en Zaterdag f4.80, tegen die vorige week 'tot f6.60. De drielingen, die een vrijwel gelijken prijs opbrachten, daalden in vergelijking tot do vorige week in sterker mate, de nep bracht de laatste dagen een veel te lagen prij's op. De vorige week j Zaterdag 1 iepen ze nog tot 17.40. .Maandag was het f 13.50^ en nu jl. Zaterdag slechts f 6.90. Met den dag gingen de prijzen omlaag. Een gevolg, in hoofdzaak van de onbetrouwbure kwaliteiten. De aanvoer van losse en boswortelen was iets kleiner dan de vorige week. doch het verschil was niet groot. De prijzen van de losse wortelen waren vrijwel gelijk aan de vorige week, dus laag; de boswortelen zijn belangrijk in prijs gestegen. Konden ze de vorige week hoogstens f3.80 opbren- i gen, wat reeds iets hooger was dan de week daarvoor, .de laatste dagen van deze week liepen ze op tot ten hoogste f5.30. Ton opzichte van de bloemkool wezen we er de vorige week op, dat we een meerdere daling der prijzen vermoedden. Dit is wel zoo uitgekomen. De daling is wel sterk. Was de hoogste markt Maandag nog f 47.30, Dinsdag was dit slechts f27.90, Woensdag en Donderdag werd dit nog weer j f30 en f38, doch Vrijdag was het f25 en Zater dag zelfs f20.50. Dat is iets anders dan f58, zoo als we 4 September konden noteeren. Met de middelbare was hét al even erg. Maandag nog van f 4.90 tót f 12, Zaterdag van f 3.40 tot 5.80. De aan voer wis vrijwel gelijk, bijna 12000 stuks. De koolaanvoer was belangrijk la,rer dan de vorige week. Do vorige week ^hijna 122 wagons, nu slechts 59 wagons. Do oorzaak hiervan zal vooral zijn. do uiterst lage prijzen die voor de witte kool besteed worden. Deze varireri»ti tusschen de 80 cent en de f 1.90'per 100 Kg. Woensdag wist men nog een enkele maal tot f2.20 te komen, doch Donderdag was de hoog ste markt f 1.50. De roode kool waarvan do aanvoer ruim "Va minder was, was lager in prijs dan de eerste dagen van 'de vorige week, doch vrij gelijk aan de laatste dagen van die week. De kleiner** soorten wisten Zaterdag nog tot f4.70 te komen, de- andere dagen iets lager, doch de groeten moes ten het met omstreeks 2 centen per "Kg doen, wat veel te laag is. De gele kool. waarvan de vorige w("»k bijna 17 wagons werden aangevoerd, kon h^t nu nauwelijks tot 9 wagons breneen. De prij ken waren Zaterdag iets hooger, dooreen genomen over de geheele week iets lagea*. De totaal-aanvoer was deze week slechts ongeveer 87 wagons tegen de vorige week 146. Daarvan was 59 kool, klein 9 aardappelen en ruim 16 nïea. Dooreen genomen, geen voordeeligo woei! petten. Alhier is aangespoeld het lijk van een mansper soon, waarschijnlijk de Urker visscher, die eenige dagen geleden verdronken is en op het vin den van wiens lijk een premie vaai f 70 was gesteld. burgerbrug. Op de vergadering van het dep. Nut alhier, de vorL ge week gehouden, werd tot bestuurslid ln de vaca ture Hopman benoemd de heer G. Boontjes. De pen ningmeester dééd verslag van den financieelen toe stand van de vereeniging. Er bleek over 1923 een heel klein batig saldlo in kas te zijn Door den heer v. <L Kreeke werd verslag gedaan van zijn bevindingen op da algemeene vergadering, die dit jaar te Arnhem werd gehouden en besloten werd eindelijk, om voor de aa win terbijeenkomsten sprekers, zangers en spelers van elders te engageeren om prettige Nutsavonden te doen plaats hebben. noord scharwoude. Een schitterende middag hebben we Zondag mee-i gemaakt in de zaal van den heer de Bakker. Daar trad op het Russ.Ukrainische Atractioni, dat tegen woordig in verschillende plaateen van' ons land op treedt. Het was iets nieuws voor ons, doch iets nieuws dat volkomen in den smaak viel. De mandolinemu- ziek was prachtig, de zang wekte aller bewondering, doch vooral waren het ook de verschillende Russi sche dansen, die het vrij talrijke publiek in vervoe ring krachten. We hebben het gezelschap ten zeerste bewonderd, vlug met de beenen, vlug met de vingers, stipt in de maat. wat ons bijna onmogelijk scheen, enz. Kortom er is iets gepresteerd, dat men niet gemakkelijk zal vergeten. De thuisblijvers hadden ten zeerste ongelijk. Niet genoeg kunnen we het hen aanraden, dat, mocht nog eens gelegenheid gegeven worden, deze niet te laten voorbij gaan. We gelooven trouwens, dat de stem ming van de bezoekers wel zoodanig is, dat velen hun leedwezen uitspreken niet aanwezig te zijn ge weest. Laten allen die dit lezen den raad ter harte nemen, de gelegenheid, mocht die geboden worden, niet te laten voorbij gaan. We verzekeren hun een schitterenden middag. Men'vergeet er alles. Men heef,, ons in vervoering kunnen brengen en toch zijn wa aan den Langendijk wel waten gewoon. wieringen. Verloren: Een zilveren damesbeursje met eenig geld, een gouden armband, een gouden broche en een gehaakte slaapmuts. Inlichtingen enz. worden bij den gemeente-veldwachter gaarne in ontvangst ge nomen. wieringen. De arbeider W. M. te de Hoelem, rijdende op zijn fiets op den Hoelemmerdijk, had door het uitslippen van zijn voorwiel het ongeluk pardoes van de hooge steenglooiing neer te rijden en kwam in zee terecht. Wonder boven wonder kwam hij rijdende (full speed) over de steile, oneffe glooiing heen op 't strand in zee, waar hij omviel. Met een nat pak en met den schrik liep dit ongeval buitengewoon best af. wieringen. Men deelt ons mede, dat de beer E. Jz. Baijs te de Haukes heeft bedankt voor boekhouder der kaasfa- briek „Klein Begin" te Westerland. Uitstekend ad ministrateur als do heer Baijs is, ziet men hem met leedwezen heengaan. wieringen. Door 't schrikken der paarden van op den Polder weg tusschen braamstruiken spelende kinderen, ge raakte de werkman D. v. S. met 2 paarden en den wagen in de vrij diepe wegsloot aldaar. Met van alle kanten toegeschoten hulp wist nftn de paarden en de wagen weer op den weg te helpen. Wonder bo ven wonder was er niets gebroken. De paarden wer den opnieuw ingespannen, voor den wagen gezet en vooruit, alsof er niets gebeurd was, ging men om granen te halen. wieringen. In de concertzaal van den heer Jb. Bruul hield onze afdeeling van do Middenstandsvereeniging e#to algemeene vergadering. Tot voorzitter en penning meester werden respectievelijk herkozen de heeren C. J. Bosker en J. C. Klein. Besloten werd: a. Adhaesie te betuigen aan een verzoek van de Middenstandsvereen. te Schagen, tot verkrijgen van een telephoonstreeknet in Hollands Noorderkwar tier. b. Twee afgevaardigde te zenden naar een ge combineerde vergadering met de Kamer van Koop handel te Alkmaar. c. Een verzoek te richten aan den directeur van t het postkantoor alhier om zoo mogelijk de telegraaf- en telephoonuren te laten aanvangen des voorm. 8 u. d. Om bij genoegzame deelname te probeeren in het a.s. winterseizoen een cursus te houden voor theorie en praktijk van benzine- en oliemotoren. En ten slotte bij de officieele opening van den af sluitdijk een winkelweek te Hippolytushoef te orga- niseeren. gemeente hoogwoud. Ingeschreven van 115 September 1924. Geboren: Comelis, zoon van Johannes Jong en van Maria Karsten. Ferdinand Lodewijk, zoon van Willem Tromp en van Dieuwertje Bakker. Catharina Maria, dochter van Johanneö de Boer en van Geertruida Dam. Ondertrouwd: Jacob.de Beurs, oud 30 jaren, wo nende te Hoogwoud, met Antje de Geus, oud 27 Ja ren, wonende te Oudkarspel. VOETBAL wieringen. B.F.C. 3Succes 1. Zondag kwam B.F.C. I van Breezand alhier om Succes I partij te geven. Als om half drie scheids rechter H. 'Ie Beurs beide elftallen in het veld blaast, zien we dat beide elftallen eenige invallers telden. Al direct zien we de Successers in de meerderheid. Spoedig leidt Succes door een mooi schot van den midvoor, l—O. B.F.C., hierdoor niet ontmoedigd, pakt fink aan en wete spoedig den stand op gelijken voet te brengen. 11. Hierdoor komt B.F.C. er beter

Schager Courant | 1924 | | pagina 1