Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws Predikbeurten.- NALATIGE OUDERS. i'i! Amsterdam, 19 Sepfl Voor de Vierde Kamer dei Rechtbank stonden terecht een man en vrouw ter zake van het te vondeling leggon van een kind. De man, een kleermaker, was goruimen tijd zon der werk on verke'erde in gToote armoe. Toen zijn vrouw op 19 Juni in het Wilhelminagasthuis beval len was van een zoon en met dat kind op 1 Augustus bij den man kwam op de kamer, die zij bewoon den, weigerde deze het kind tot zich te nemen. Sa men gingen zij terug naar het gasthuis en verzoch ten de zuster voor maatschappelijk werk te spreken. Zonder hun beurt af te wachten, stapten zij de kamer binnen en legden 't kind op 'n stoel, zeggende dat zij er niet voor konden zorgen. De zuster gelastte hun. het kind mco te nemen. Zij weigerden. De directeur werd er bijgehaald. Deze ge las te het hun opnieuw, daaraan toevoegende, dat het Wilhelminagasthuis dit kind niet kon opnemen. De ouders weigerden. De directeur nam het kind op en wilde het den vader in handen geven. Deze hield de handen in zijn zakken en weerde het kind af. Daarna liep hij hard weg. De moeder hield haar han den op haar rug en wilde haar kind evenmin over nemen. Zij maakte veel rumoer en w.erd door het personeel uit liet gebouw verwijderd. Het kind werd naar het Stadsbestedelingenhuis gebracht. De eisch was tegen beiden zes jaar gevangenis straf. WIERINGERWAARD. Do aangekondigde verkoop, door Notaris v. d. Knaap, van een huis en erf aan de Kluie Sluis te Anna Pauïowna. eigendom van den heer D. Zon, op V. ijdag 19 dezer is niet doorgegaan. WIERINGERWAARD. In verband met het verslag van de laatst gehou den Raadsvergadering alhier, waar bij de rondvraag de heer Jb. Waiboer meedeelt, dat hij had geïnfor meerd of men aan den Walingweg waterleiding zou wenschen, willen we dit even rectificeeren. DU moest n). zijn electrLsch licht. Zooals men zich ral herinneren hadden bijna alle bewoners' van den Walingsweg zich vóór waterleiding uitgesproken. WINKEL. De Fruit- on Groentenvereeiiiging „Winkel", kreeg voor haar inzonding fruit op de "Landbouw tentoonstelling te Hoorn een oor oprijs. WINKEL. Door de verooniging van Burgemeesters en Secre tarissen in het Kanton Schagen is adhaesie be tuigd aan hot verzoek van do Sóhager Handeldrij vende en Industrioole Middenstandsyereeniging, aan don Directeur-Generaal der Posterijen on Telegra fie. om voor Schagen en omstreken /jen sfcreeknet te krijgen. .aangezmn dit ook van belang kan ziin voor justitieele aangelegenheden en voor andere zaken den algemeenen dienst befcreffentfa. WINKEL.' Door het Ooeterpolderbeetuur werd aanbesteed het krooswerk, voor zoover dit betreft tle polder- filooten. Er waren 6 inschrijvers voor de 13 per ceel en doch vior der inschrijvers werden aannemer van één of meor i>erceelen. De totale som waarvoor hot werk werd aangenomen, bedroeg £248.80. VAN EWIJCKSLUIS. Do gTooto zuigerkotter der firma Van Hattum en Blankevoort is Donderdagmorgen van hier vertrok ken. Nadat het afwatering»- en scheepvaartkanaal, vror zoover dit tqt het ressort der l»edoelde firma lx hoorde, was gereed gekomen, heeft dit groote werk- fiiIer nog eenigen tijd dienst gedaan bij de firma Van d( r Velde en Co., ter afwerking van het door die firma aangenomen kanaalgedeelte. Nu ook dit is go- reed gekomen, waren hare werkzaamheden hier af- geloopen. VAN EWIJCKSLUIS. Volgende week zal een aanvang worden gemaakt met het gieten van beton voor de muren der in aan bouw zijnde slurs. ANNA PAULOWNA. Sinds tal van jaren stond het kerkelijk leven hier bij de groote iriassa der leden van de Ned. Herv. Kerk on het nulpunt. Den vaste predikant was er reeds laag niet moor en de regelmatig door kring-predikan ten verrichte prodikbeuren werden nog slechts door enkelen bezocht. De overgroote meerderheid der le den liet zich in de kerk niet meer zien, hield met het betalen der kerkelijke belasting op en werd door het kerkbestuur vorder met rust gelaten. orig jaar echter beslqpt het bestuur, nog eens een poging te wagen tot liet bekomen van een vast pre dikant, om aldus de kerkelijke geest ondier de leden, v er opnieuw op te wekken. Daarvoor was echter geld noodig en eene poging, om <le leden ter bereiking van dit doel, tot een vrij willig jaarlijks offer te bewegen, leed schipbreuk. „Dan maar aanslaan", meende het bestuur en zond de sinds jaren ongemoeid gelaten leden eerst hun aanslag toe. waarna de kwitantielooper werd rond- zonden, om het bereikte resultaat te kunnen be- oorWlen liet deurwaardorsachtig optreden van bedoelden kwitantielooper en do scharrel-politiek, daarbij toe gepast. was echter voor het resultaat meer na- dan wmrdeclig, Verschillende personen, die eerst nog meenden te moeten betalen, lieten dit nu na. liet re sultaat was alweer onbevredigend. Echter, do zaak was nu in gang gezet en diende nu to worden afge wikkeld. In den ioop van dit jaar werden dan ook eerst de waarschuwingen, nu kort geleden de aan maningen verzonden. Échter schijnt het financieel resultaat nog steeds uiterst gering te zijn. •Als gevolg dezer actie heeft nu echter een. groot aantal loden "dezer kerk besloten tot massale uittre ding over to gaan. Met één of twee weken (de datum zal nog nader per advertentie worden opgegeven) zal een groote openbare vergadering worden gehouden, daai' zij, die zich wenschen af to scheiden, zich zul len kunnen opgeven. Voor deze vergadering wordt groote toeloop verwacht. Waarschijnlijk zullen wij dus spoedig hooren, hoe deze zaak zich af zal wik kelen. ANNA PAULOWNA. De «melkprijs gaat ook hier geregeld omhoog. Deze week werd te Kleine Sluis reeds 17 cent per liter melk betaald. LOTUS. De aankondigingen van Lotus heeft ons reeds ge leerd dat de firma Jurgens een nieuw artikel in den handel brengt, n.k de Lotus-margarine. In ver band daarmee wordt ook een pakkende reclamemid del aangegrepen-, n.1. het uitgeven van een kinder tijdschrift. Dit tijdschrift voor de jeugd wordt voortaan 'geheel gratis verkrijgbaar gesteld voor de geregelde gebruikers van Lotusmargarine. liet is eenr regelmatig om de 14 dagen verschijnend tijdschrift van 16 pagina's. Het is vol aardige geïl lustreerde kinderlectuur, wedstrijden voor kinderen met vele prijzen. Er zal zijn een raadsolrubriek met fraaie prijzen enz. Wij hebben thans oen exemplaar in ona bezit en wij moeten zeggen het ziet er keurig en bijzonder vriendelijk uit, met prettige lectuur en wij1 twijfe len dan ook niet of dit nieuwe tijdschrift zal door jong on oud met graagte worden geaccepteerd. GOED BEGONNEN IS HALT GEWONNEN. Do strijd tegen de kippen-diphteritus is in Hol lands Noorden met volle kracht begonnen. Alleen te lireezand zijn of worden 3000 kippen tegen de ziekte ingeënt; ook te Schagen, Zijpe en andere gemeenten is de hulp van den veearts voor honderden kippen ingeroepen. NAJAARSVEEMARKTEN. De groote najaarsveemarkten zullen te Purmerend op 13 October; Schagen 30 October; Alkmaar 3 No vember en Hoorn op 10 November worden gehouden. EEN PCR'JTFEUILLE MET f122.000 GEVONDEN. Men meldt aan de ./s-Herfc. Crfc." uit Wyohen Dinsdag 10 September passoerdo een motorrij- dor de Graafsoho baan, .komende van do richting Grave* Toen lui gepasseerd was en even daarna terugkwam, hield hii twee wielrijders aan, waar mede hij in druk gesprek kwam. Dit ziende begaf zich Joh. van Hareii. rijwielhandelaar te Wyohen, naar het drietal en vernam dat er een portefeuille verloren was. Joh. van Haren deelde mede, d'afc hii een portefeuillo gevonden had mot een inhoud van honderd twee en twintig duizend gulden on op weg was era de politie er mede in Kennis te stellen. De blydsohap van den motorrijder laat zich begrijpen. Hh deelde mede diat hii was G. G. S., fabrikant te Utrecht en van 's-Bosch 'kwam. Nadat genoemde heer den eerlijken vinder had toegelicht hoe de portefeuille er uitzag on welke de inhoud was. overhandigde van Haren het verlorene, waar door hü een belooning ontving van honderd gulden. WINKEL. f Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie, zal op Maandag 29 September^ a.s. weder beginnen de teekenschooi van de afdeeling Winkel d©r ver eeniging tot bevordering *ran het Vakonderwijs in Westfriesland. Hebben wij het goed, dan is dit de 15de cursus, welke straks zal aanvangen. Menig vakman heeft als leerling deze sohool bezocht en verschillenden van hen zijn thans zelf patroon. Menige daargegevcn wenk zal .vruchten geira en hebben in de practijk. Goed onderlegde vaklieden, moeten hun plaats vinden en zij, die thans ver- keeren in een tijd waarin zij gevormd moeten worden, raden wij het bezoeken dezer inrichting! bijzonder aan. Niet alleen leerlingen uit Winkel, doch ook uit Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Heer- Hugowaard. Barstfngerhorn en Kolhorn worden tot deze school toegelaten. GEMEENTE ZIJPE Ingeschreven van 17 tot en met 19 September. Geboren: Neeltje, dochter van Klaas Slikker en van Pietertjo Blaauboer. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Geboren: geene. Ondertrouwd: Dieuwertje Voorthuijsen en Ger-: 'rit Kater. Elisabeth de Smit en .Aart van Zandwijk. Getrouwd: Maaike Miimema en Jan pieter Mosk. Overleden geene. ERNSTIGE TOESTAND IN BULGARIJE Uit Sofia, 19 Sept. De moord op Alexandrof heeft een zeer ernstigen toestand doen ontstaan, welke tot een burgeroorlog kan leiden. Drie dagen na den dood van Alexandrof vermoordden zijn vrienden 50 a 100 Macedonische communistische leiders in ge heel Bulgarije, o.w. Dimo Dimof, den leider der com munistische afgevaardigden. Zij zwoeren zoo verder te gaan totdat de geheele communistische beweging in Bulgarije in het bloed gesmoord zou zijn. De communisten maken plannen om de regeerimr omver te werpen en de communistische republiek uit te roepen, doch het kabinet-Zankof heeft gisteren de mobilisatie gelast van het geheele leger om een staatsgreep te verijdelen. Een strenge censuur wordt uitgeoefend, Patrouil les doorkruisen de straten van Sofia, ten einde een communistische opstand den kop in te drukken. NOG STEEDS DE AUTO VAN MACDONALD. De pers van de arbeiderspartij zwijgt, over de 30000 p.st. die Ramsay MacDonald voor H bekostigen van oen auto gedurende zijn verdere leven, door een vriend op zich heeft laten vastzetten. Al» reden geeft een van hare bladen op dat „persoonlijke aan gelegenheden nooit in het openbaar zonder bitter heid mag worden behandeld." 'Het is intusschen bekend dat iemand die in Enge land eerste-minister is geweest, geen pensioen krijgt en, nadat hij premier af is, maar overeenkomstig zijn vroegeren rang moet zien rond te komen. De conservatieve Moraing Post heeft de verzoeking niet kunnen weerstaan om een parallel te trekken tus- schen het auto-fond9, dat MacDonald heeft aanvaard en het „nobele voorbeeld" van William Pitt, die in 1789 een aanbod van 100.000 p.st., he;n door eenige Londensche bankiers gedaan, van de hand wees. Men dient er echter bij te weten, naar een liberaal blad thans wéér de Morning Post onder den neus wrijft, dat Pitt's schulden in 1801 zoo hinderlijk wa ren geworden, dat Lord Camden en enkele andere edellieden 11.500 p.st. bijeenbrachten om, met Pitt's goedkeuring, zijn dringendste schuldelschers te vol doen. En evenmin heeft de Morning Post vermeld, dat het parlement na Pitt's dood 40.000 p.st. uit open bare middelen bestemd heeft om de rest van Pitt's schulden te betalen. SPOORWEGTUNNEL INGESTORT. Uit Luxemburg wordt gemeld: Op den Prins Hendrik^spogrweg is gisteren een tunnel van 1200 Meter ingestort, juist nadat een trein uit Arlon was gepasseerd. De instorting wordt gewe ten aan de aanhoudende regens, die thans drie maan den lang zijn gevallen. De Belgische bladen melden nog over de instor ting van den tunnel op den Prins Hendrikspoorweg dat het ongeluk gebeurd is met den meer dan 1 K.M. langen tunnel bij het station van Edschen. Ar beiders waren bezig eenige scheuren in den tun nel te dichten, toen gisteravond plotseling een deel er van instortte. Na een arbeid van zes uur was de baan weer vrijgemaakt. Alle verder gevaar heet thans bezworen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Uit Sjanghai, 19 September. Men acht de inne ming van Hangtsjou door strijdkrachten der cen trale regeering onvermijdelijk. Indien geen wonder 'gebeurt is de totale nederlaag van het leger van Tse. king niet te voorkomen. Uit S-janhai wordt gemeld, dat Tsjangtsolin, de dictator van Moekden, zijn bedreiging aan den presi dent van China heeft uitgevoerd. Hij heer nl. een vlieg-tuigeskader uitgezonden dat Sjan-hai-kwan heeft gebombardeerd, met de bedoe ling, bij die plaats den spoorweg naar Peking te vernielen. Draaloos wordt gemeld dat in een bericht uit To kio wordt te verstaan gegeven, dat Groot-Britannië en de Vereenigde Staten aan het Japansche departe ment vhn buitenlandsche zaken voorstellen hebben voorgelegd nopens interventie in China. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat men, nu Tsj&ng- Tso-Lin de zijde van de troepen van Tsjekiang heeft gekozen, vreest dat alle andere militaire gouver neurs in China zich bij één der beide partijen zullen aansluiten.'zoodat het conflict over geheel China zal worden uitgebreid. Sjanghai is nog niet gevallen, maar er worden tal van gewonden in de stad binnen gebracht. De toe stand in China is zeer gecompliceerd, omdat er ver scheidene burgeroorlogen tegelijk zün uitgebroken. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE Uit Genève, 19 Sept. Hedenavond is in de com missie van den Volkenbondsraad de beslissing ge vallen over het bijeenroepen van de groote ontwa peningsconferentie. Deze conferentie zal uiterlijk 15 Juni van het vol gend jaar bijeenkomen. Tot de ontwapeningsconferentie zullen alle staten worden uitgenoodigd ook die welke geen lid. van den Bond zijn. AMERIKAANSCHE JODEN. Het hulpcomité voor Amerikaansche joden meldt, dat 10.000 joden voormen van pas-visa on plaats bewijzen voor de reis naar Amerika opgehouden worden in Oubaansohe, Engelsche, Duitsohe en Nederlandsche havens. De commissie vraagt een half millioen dollar voor steun aan de aldus ge strande joden. BABY DOODGEVOED. Bij het officrieele gerechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak van den 17 maanden oifden baby Harold Walker, te Manchester, die verleden Zon dag plotseling stierf ten huize van de buren, waar de moeder het kind in bewaring had go- geven, legde' een dokter, die het lijkje geschouwd' hivl een merkwaardige- verklaring af. De dood was volgens den medicus te wijten aan een hart-defect, veroorzaakt door een overladen maag. Dit laatste orgaan, zoo verklaarde de dok ter, bevatte een „enorme" hoeveelheid voedsel, in zonderheid aardappelen- De moeder zeiae, dat haar kind naar haar mee ning niet genoeg te eten had gehad. DE OPSTAND IN GEORGIë ONDERDRUKT. Uit Parijs, 18 Sept Het vandaag door de Geor gische legatie uitgegeven communiqué zegt, dat de opstand tegen de Sovjet-regeering is mislukt. Ge meld wordt, dat de bolsjewiki sterke troepen gezon den hebben, voorzien van pantserauto's, tanks en vliegtuigen, die het beheer over de voornaamste spoorwcglijnen weer in handen hebben: gekregen. Vele intellectueelen uit Georgië hebben zich in het bergland teruggetrokken en verklaarden vastbeslo ten te zijn, don strijd voort te zetten in den vorm van een guerilla-oorlog. SCHEEPSRAMP. Woensdagochtend zeer vroeg i9 het s.s. „Asian", een vrachtboot van New Orleans naar Liverpooi (groot 5600 ton), met 6 passagiers en een bemanning van 75 man aan boord, door den mist op de Stag rotsen geloopen, ongeveer 56 K.M. ten Z.W. van de haven van Cork. De Hollandsche sleepboot .Witte Zee", welke toevallig in die haven lag. stoomde da delijk op om hulp te verleenen. Ook de Engelsche torpedojager „Seawolf", die in Bantry Bay geankerd lag, gaf gehoor aan het S.O.S.-sein, maar moest be richten, dat het schip reeds vrijwel geheel vernie tigd was en door de opvarenden verlaten. Later slaagde „Seawolf" er in alle booten van de „Asian" op te pikken en zoowel de 6 passagiers (er waren 2 kinderen bij), als.de geheele bemanning aan boord te nemen en naar Bantry over te brengen. Slechts een stoker overleefde, dien overtocht niet. Een van de booten was nl. tegen de rotsen gekap- sijsd en dn stoker, Flood genaamd, was daarbij zoo gewond, dat hij aan boord van de „Seawolf" be zweek. Een visschersboot deed moeite om een deel van de lading, die om het wrak- heen drijft on grooten- deels uit hout en katoen bestaat, te bergen. DE PETROLEUMBRAND BIJ BAKOE Omtrent de oorzaak van den brand in het petro- leum.gebied van Bibi ribat' bij Bakoe lezen wij in de Moskoujsche „Izwestija' dat het vuur ontstond door een vonk. afkomstig van een electrische boorrnachi- i ne. Bij het uitbreken van den brand woei er een hc- j vige wind, waardoor de vlammen oversloegen op na- bijgelegen boortorens, alsmede op de opslagplaatsen. Het blusschingswerk werd ten zeerste bemoeilijk! door gebrek aan water. Tegen een uur 's middags kon I echter een verdere uitbreiding worden voorkomen. Twee uur later brak er opnieuw brand uit op ter- 'rein 6 van het Bibi ribat-district en wel in een boortoren van een niet in exploitatie zijnde bron Daar ontstond de brand in de machineafdeeling, waar zich eenige uit elkaar genomen motoren be. I vonden. Met man en macht toog men aan het werk om het vuur, dat zich zeer ernstig liet aanzien, te bedwingen en de gebouwen te behouden. Na groote I moeite gelukte het ten slotte hier de vlammen meester te worden. De eerstgenoemde brand is echter nog niet ge- Ibluscht en zooals reeds gemold, is bijna de geheele mannelijke bevolking van Bakoe opgeroepen, om i den strijd mét do vuurzee aan to binden. DE PRINS VAN WALES. Men verneemt, dat de prins van Wales de wensch heeft uitgesproken, na zijn verblijf te Canada terug te keeren naar de Ver. Staten teneinde dan een I rondreis te maken om de industrie van de Unie na- I der tte bestudeeren. DE TYPHOON IN JAPAN. I Uit Tokio, 18 Sept Omtrent de typhoon, welke Woensdagavond Tokio heeft geteisterd, wordt nog nader gemeld, dat de electrische centrale defect raak- (te, zoodat de stad in duister is gehuld. Een aardverschuiving, waarbij een vrouw werd gedood, verwoestte een gedeelte van de hoof&spoor- I lijn, terwijl een trein dérangeerde, zonder dat eveiu wel persoonlijke ongelukken veroorzaakt werden. OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH-INDIë. Uit Simla, 18 Sept. Een derde deel van de stad Bhartpur is door overstrooming verwoest. Talrijke menschenlevens gingen verloren. VRIJGELATEN. Uit de gevangenis te Zweibrücken ziin1 van de po litieke gevangenen uit het Roerdistrict 25 personen door do Franschen vrijgelaten. Hieronder bevindt zich de landbouwl eeraar Georges, die wegens be schadiging van een spoorlijn eerst ter dood en ver volgens tot levenslange tuchthuisstraf was veroor deeld. Ook uit de gevangenis te Aken zijn eenige perso nen, die ter zake van hetzelfde feit levenslang waren veroordeeld, in vrijneid gesteld. VERDIEND. Newton Barlett, een man die overal bedelde, maar 700 op een bank bleek te hebben, is gisteren te Birmingham tot een maand, „harden arbeid'' ver oordeeld. Hij gaf zich uit voor een armen ouden buitenman, en liet aan iedereen zien, dat hij een stuk bruin pakpapier op zijn borst had, omdat hij zoogenaamd geen hemd kon betalen. DE GROOTSTE. De eerste van de acht masten voor het machtige station voor draadloozo telegrafie te Ruysselede is gereed. De mast is 285 M. hoog en heeft een door snede van 2.5 M. op den grond en 1.5 M. aan den top. 24 Kabels houden het gevaarte in evenwicht. Met den tweeden raast is men al tot 260 M. gekomen. Naast deze acht hooge masten komt er nog een lagere, waarop de antennes uitloopen. Men hoopt het werk in Juli voltooid te hebben. VERLAGING DER DUTTSCHE TELEFOONTARIE VEN. Volgens de bladen zullen van 1 December af de telefoontarieven met gemiddeld 30 worden ver laagd. AARDSTORTING. Uit Calfornië wordt gemeld, dat op den Shasta- berg in het Noorden vari den staat een groote aardstorting heeft plaats gevonden. Over een op pervlakte van vijftien vierkante mijl werd het ge steente van zijn bedding gerukt en schoof het als puin dalwaarts. De rotsachtige wanden van MudcreekXanyon, op 8 Eng. mijl afstands gelegen, werden door de af schuiving vernield. WALVISCH DOORMIDDEN GEVAREN. Het stoomschip „Berengaria" is Woensdagmorgen op een school walvisschen gevaren en ramde er één van meer dan 30 voet lang. Deze aanvaring deed het groote 52.000 tonsschip geweldig schudden, zoodat de zeelieden die zich be- nedendek bevonden, anar boven kwamen om te zien, wat er gaande was. De walvisch bleek door den kiel van het schip pre cies doormidden gevaren te zijn. ALCOHOL-PIRATEN. Uit Parijs. 18 Sept. Alhier is een persoon gearresteerd, Jerome Max Phaff genaamd. Ameri kaan van geboorte, die beschuldigd wordt, betrok ken te zijn geweest bü het vermeesteren van hot Fraiisc&e stoomschip „Mulhouse", in Juli jl Vol gens den gezagvoerder van de „Mulhouse" was dit schip met een lading sterken drank op weg van Halifax naar Frankrijk, toen het na een paar dagen varens gepraaid werd door een schoener, welke seinen g?if, dat de kapitein van den schoe ner vijftig kisten alcohol wenschte te koopen. Toen de schepen naast elkander lagen, srrongen plot seling twintig met revolvers gewapende bandi t n aan boord van de „Mulhouse", namen de officieren en bemanning van dit schip gevangen en verhielden het radio-apparaat. Zes andere schoeners versoho- nen daarna bij de „Mulhouse", waarna de geheele lading in do piratenschepen werd overgebracht. Dit duurde tien dagen, waarna de „Mulhouse" vrijge geven werd. De Fransohe politie bemoeide zich met het geval, daar geloofd werd, dat de piraten-overval te Parijs was georganiseerd. Dinsdag jL ontmoetten de eige naars van de „Mulhouse" een man, die, Kjsta.- 4? verklaarden, de leider was van de piraten-ber/ Daarop werd, zooals gemeld, overgegaan tot de asv restatie van Phaff. (De^ beroovin# van schepen met alcoholische lo- i ding is niet nieuw onder de kust van Amerika. Zelfs de smokkelaars, dio met hun schepen en „ruin row" liggen te wachten op een kans om hun waar aan land 'te smokkelen, hebben er last van, dat zij door drankroovers worden uitgeschud. Den I bedrieger bedrogen! Vaak zijn er in het zicht der Amerikaansche alooholpolitio kleine zeeslagen ge leverd tussohen smokkelaars en zeeschuimers, waar- i bij, de Amerikaansche zeepolitie natuurlijk in haar I vuistje lachte. Het spaarde haar de moeite om zelf jacht, te maken). lldWld. GEVALLEN. De heer J. K., werkzaam aan den bouw van het Liefdesgesticht in de Molenstraat, viel, toen hij gis termiddag bezig was met het zetten van de dakspan ten, naar beneden, doch bleef hangen aan een balk op de tweede verdieping. De aannemer, de heer Knu- wer, kon hein. juist grijpen. Zoodoende werd de val gebroken, doch dat dit nog erg genoeg geweest was, I bleek wel uit het feit, dat drie ribben zijn gebroken. De patiënt maakt het nog al goed. DE DRAAIMOLEN DES LEVENS. Vrijdagavond hebben wij een gedeelte gezien van de film: De Draaimolen des Levens. De goede persbeoordeelingen werden, door wat wij hebben gezien, volkomen bevestigd en wij kunnen on» hei' indenken dat deze film overal is geworden een groot succes. Het gebeuren op het doek houdt van het begin tot het eind de volle aandacht gespannen en do aankleeding is al bijzonder mooi. Het spel der hoofdpersonen kan men niet anders dan volkomen bewonderen, zoodat alles er toe I meewerkt om een pakkend geheel te krijgen. Met de feestdagen zal het bezoek aan ons Thea ter Royal dan ook beslist groot zijn. VERKOCHT. j Het huis van den heer J. Bakker in de Hoep is in eigendom overgegaan aan den heer J. Sleutel, terwijl het huis van de heeren C. Visser en S. Ko ning in de Regentenstraat verkocht is aan den heer I J. Bakker. I MARKTO VERZICHT. De Handel In vette koeien was Donderdag jl. zeer kalm: de pryzen varieerden van 50 tot 62Va ets. per pond. Iiets goedkooper dus dan de vorige weken. De handel in kalfkoeien was zeer goed. In de geldekoeien aan den stuggen kant. De pinken werden goed verkocht. De Handel in stieren was zeer kalm, van 3545 ots. ^De handeli n de hitten en paarden was vrij goed1. Er waren moer Hitten dan paardon. De paarden werden verkocht voor £350£450. Hitten van £150 tot f 350. Do heer R. Vader was weer goedi vertegenwoor digd. Koo i Kooplust voor nuohteren kalveren was er al heel weinig; oen uiterste gold toch nog £12. Lammeren voor de weide gelden tot f37; voor den dood tot f 43. De handel in vette schapen was matig; hoogste prijs £54. Vlug was do handel in I magere schapentot f 52. Er was een groote aan voer van schapen en lammeren. I De vette varkens werden goed verkocht, hoogste markt 45 ots. Zouters 36 ets. Biggen weiden vlug verkocht In schrammen was de handel matig, j Op de kipponmarkt was het weer levendig; goed j verkocht. Boter weer duurder. POLITIE. Gevonden: Een pet. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. SCHAGEN, 18 September 192-1. Eierveiling. 20J32 eendeneieren f7 a 8.10. 2Ü772 j kipponoioron £8.60 a 9.80, middolmarkfc f9.30, per 100 stuks. Totaal aanvoer 28834 stuks. 10 Kippen k 80 cent .per stuk. LAjSixEXDLJKÜR GROEN TEN VEILING. I 19 Sept. Bloemkool, le. soort £15 a 27.10. 2o soort £3.90 a 12.80 per 100 stuks. Wortelen £1.20 lii 1.80. Roode kool, lo soort f2.80 a 1.80. Gelo kt*»! Ie soort f2.60 a 5.10. Witte kool, le soort fl.a 1.70. Uien £5.10 a 5.70. drielingen r-1.80 a 5.60, nep f6 a 6.70. Slaboonen f23.10 a 28.50. Bieten fl.50 a 3.30. Aardappelen: schoolmeesters £5.60, Duo of York £2.60 a 4.60, blauwe f4.80 a 5.50, eigenhei mers £5.10. alles per 100 Kg. Aanvoer: 19500 stuks bloemkool, 15600 Kg. wor telen, 75700 Kg. roode kool. 30300 Kg. gele kool, 191200 Kg. witte kool, 27100 Kg. uien, 684 Jvg. sla boonen 3860 Kg. bieten, 4000 Kg. aardappelen. WINKEL. 19 September 1924. Appelen r210, peren £210, slaboonen £8 tot 17 anijboonen f8—19, kool £11.20, bieten £11.50. augurken f630, alles ,per J00 pond. Komkommers fi4, bloemkool fo13, andijvie f 1.502, por 100 stuks. ALKMAAR, 19 September 1924. Appelen f326, peren t'3—27, augurken £26 107 per 100 Kg. Bloemkool f5 a 26.80 per 100 8t. Rooae kool f3 a 5.60. Gele kool £4.10 a 5.40, per 100 Kg. Wortelen Ï3.20 a 8.90 per 100 bos. Uien f4.10 a 6.30. Tomaten f8 a 12, per 100 Kg. Andiji- vio £1.20 a 3.40 per 100 stuks. Snijboonon £20 a 36. Spercieboonen, enkele £22.80 a 32.40, dubbele P18 a 33.60 per 100 K>. MEDEMBLIK 18 Sept September 1924. Witte kool f 1.10 a 1.20. Roode kool fl.90 a 3.20 per 100 Kg. Uien f2 a 2.10. Gele nep f3 3.50 per 50 Kg. Slaboonen f3.10 a 4. Snijboonen f2.60 a 3. per 15 Kg. WARMENHUIZEN, 18 September 1924. Roode kool le soort f2.70 a 3.80. Gele kool, le soort f3.50. Witte kool le soort f 1.10 a 1.30, 2© soort f 1. Nep f6.20 a 6.70, drielingen f5.40 a 6.10. uien f 5.60. Bloemkool f 17.70, 2e soort f 6.90. Bieten £3. Slaboonen f25.90 a 27.10. Aanvoer: 14050 Kg. roode kool 1000 Kg. gele kool, 46300 Kg. witte kool, 3330 Kg. nep, 3345 Kg. uien, 47 Kg! slaboonen, 350 stuks Bloemkool, 650 Kg. bieten. WARMENHUIZEN, 19 September 1924.^ Roode kool, le soort f3 a 4.40. Gele kool, le srt. f2.40 a 4.80 Witte kool, le soort f 1.10 a 1.30. Nep f6.10 a 6.70 drielingen f5 a 5.50, uien f4.80 a 5. Bieten £3.10. Bloemkool f 13.60 ,2e soort £2.40. Aanvoer: 4800 Kg. roode kool, 3625 Kg. gele kool, 22800 Kg. witte kool, 3300 Kg. nej», 7825 Kg. uien, 1150 Kg. peen, 625 Kg. bieten, 225 st. bloemkool. HOORN, 18 September 1924. 20 stapels kleine Fabriekskaas £62, 25 stapels H. Boerenkaas £63, 13 stapels Fabrieks Ooinm. Kaas f65 30 stapels Boeren Comm. kaas f67. alles" gom. Aanvoer: 89 stapels, wegende 37493 "Kg. 20 plus f 45. Handel goed. Tentoonstelling: Kleine Fabriekskaas id ine boerenkaas £63. Fabrieks Comm. kaas f68. Boeren Comm. kaas £80. Middelbare kaas f66. ZONDAG, 21 SEPT. NED. HERV. GEMEENTE te: Anna Paulowna. voorm 10 uur. Ps. van Loon. GEREF. GEMEENTEt e: St. Pancras. voorm. halfelf. Preeklezen. Nam. halfvier, Cand. van der Zanten, van Putten. Heerhugowaard, voorm. halfelf, Cand. van der Zan ten van Putten. Nam. 3 uur, Preekleren. EVANGELISATIE tet Schagen. voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 7 uur, de heer Po6thuma.

Schager Courant | 1924 | | pagina 14