illtitü Nisiws- Fa. P. Th. lfPHA, Alkmaar. Uitgevers N.V, v.h. TRAPMAN Co., EERSTE BLAD. Raad Nieuwe Niedorp. Wij leveren een brassende PIANO- STOEL of MUZIEKSTANDAARD gralis, Indien U nan onze Firma de levering van Uw PIANO of ORGEL Birmenlandsch Nieuws Dinsdag 23 September 1924. SCHAGER 67ste Jaargang. No. 7&W. CIU1AIT. Dit blad vorschljnt viermaal por wook: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zatordag. BIJ inzonding tot '9 morgens 8 uur, worden Adver* tontlSn nog zooveel mogolljlc in hot oorstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23380. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 moandon f 1.65. Loaso nummoro 6 cont. ADVKRTEN- TIöN van 1 tot 5 rogols fl.10, iedoro Eogol moer 80 cont (bowljano. inbegrepen). Grooto lettors wordon naar plaatsruimte borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vergadering van den Raad op Zaterdag 20 Sep tember 1924, 's avonds half acht. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de beer P. Koopman,burgemeester, secretaris de heer P. Haringhuizen. Na opening volgt lezing der notulen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken: Besluit tot aanwijzing van een tijdelijk schoollo kaal; idem tot vaststelling van den 'heffingsfactor voor de plaatselijke inkomstenbelasting, dienstjaar 1924—'25, 2e suppl. begrooting 1924; alles voorzien van de vereischte goedkeuringen. Bericht van Ged. Staten, dat over 1922 als bijdrage in de kosten van den Keuringsdienst voor Waren-te Alkmaar te veel is betaald een bedrag van f 103.24. Mededeeling van Ged. Staten, dat de Provinciale Staten in het hun dezerzijds toegezonden a-dires, geen aanleiding hebben kunnen vinden, de bij de eerste suppl. begrooting voor het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf aangevraagde credieten vo.or de oiectri- ficatie dezer gemeente te weigeren. Voor kennisgeving aangenomen. Bericht van het gemeentebestuur van Winkel, dat door den Raadi dier gemeente is besloten geen deel te nemen aan eenige aktie inzake het ontraden om aan te sluiten aan het P.E.N. Ingekomen zijn 2 verslagen van vergaderingen der gascommissie, waarvan reeds mededeeling is gedaan in ons laatste raadsverslag van de gemeente Win kel wat betreft de vergadering van 25 Juni. In de vergadering van 12 September waren afwe zig voorzitter en de heeren Kriek, Kamp zonder ken nisgeving en de vice-voorzitter leidde dan ook de vergadering. Verwondering werd uitgesproken dat men in den Raad van Winkel ten aanzien van de ziekteverzekering nog steeds vasthoudt aan de uit- keering van 80 pet. De notulen der'vorige vergade ring der ga9commissie geeft de juiste regeling weer de uitkeering is: 26 weken vol loon, 26 weken half loon en dan nog 52 weken, 1/4 loon Wat de gaslevering aan Hoogwoud en Spanbroek betreft, noodjtf wordt geacht deze kwestie verder te onderzoeken. Over de gasprijsherziening wordt in het verslag vermeld, dat wanneer de tegenwoordige gasprijs wordt gehandhaafd de gemaakte uitbrei- dingskosten uit den gewonen dienst zullen kunnen worden bestreden, terwijl dan 1 Januari 1925 de gas prijs met 1 cent zal kunnen worden verlaagd. Ontwerp-besluit van Ged. Staten tot herziening dier ontvangersjaarwedden met verzoek het gevoelen van den Raad daarover te mogen vernemen. De jaarwedde van den ontvanger dezer gemeente wordt in 5 jaren elk jaar met 6 pet. verminderd en ten slotte teruggebracht tot f490. Voorgesteld wordt daarrpede accoord te gaan. De heer Wit vraagt of het een regeling betreft spe ciaal voor deze gemeente, of trekken Ged. Staten hieruit hun conclusie voor de heële provincie? Voorzitter antwoordt, dat iedere gemeenet een dus danig adres krijgt, de salarieering wordt provinciaal geregeld', natuurlijk verdeeld in verschillende klassen Een schrijven van Nederhorst den Berg, waarbij een poging wordt gedaan om de 30 pet. verlaging terstond op 1 Januari 1925 te doen ingaan, advisee- ren B. en W. voor kennisgeving aan te nemen. Dit schrijven en een nog ingekomen adres van de afd. Noordholland van den Bond' van Gemeenteambt- tenaren, waarin wordt verzocht niet tot verlaging ders alarissen over te gaan daarbij wijzende op de vermeerderde werkzaamheden en op de groote moei lijkheid voor kleine gemeenten om een goed admi nistrateur te krijgen., wordt verder gelijktijdig met het ontwerp-besluit van Ged. Staten behandeld. De hoer Wit kan niet. meegaan met bet adres van de afd. Noordholland van den Bond van Gemeente- Ambtenaren. Hij meent, dat op te eenzijdige wijze de belangen der gemeente-ambtenaren naar voren worden gebracht. Spr. is overtuigd dat het voor een deel der belastingbetalers ondoenlijk is dezp hooge salarissen te betalen. De heer Visser vindt het jammer, dat dit adres niet eerder is ingekomen, er is heel veel waars in en het advies van B. en W. had dan ook wel eens anders kunnen wezen. Spr. wijst op de eischen die aan het ambt van gemeente-ontvanger worden gesteld, op de kennis die noodig is om de nieuw© bepalingen voor de samenstelling der bogroo. ting op te volgen, op de meerdere werkzaamheden, ontstaan door de schoolgeldheffing. Voorzitter vult aan: en door de belasting op ver makelijkheden. De heer Pluister gelooft niet, dat zijn oordeel an ders zou zijn gewéest wanneer het adres eerder was ingekomen. Spr. vindt het begrijpelijk, dat de cate gorie ontvangers tegen de verlaging opkomen. Er zijn evenwol verscheidene gemeenten waar het salaris van den gemeente-ontvanger werkelijk hoog is, al zal spr. niet zeggen, dat verlaging voor onze ge meente noodzakelije is. Omdat er evenwel gemeen ten zijn, waar het salaris zoo buitengewoon hoog is, wil: spr. zich niet verzetten tegen het voorstel van Ged. Staten, Voorzitter: Dat is ook het unaniem oordeel ge weest van B. en W. De heer Gaijaard acht de bftwering van den heer Wit, dat het adres te eenzijdig is, onjuist, de ge meente heeft er groot belang bij een gemeente-ont vanger te hebben, die goed onderlegd is en wijst er op, dat een gemeentebegrooting maar niet door den eerste den bestfe kan worden samengesteld. Ged. öta- ten hebben de ontvangers door de veranderde sa menstelling der begrooting meer werk opgelegd en in de regeling dat de verlaging over 5 jaar zal worden verdeeld, ziet spr. de meening van Ged, Stalen, dat de levensstandaard- zal verminderen. Dat echter ziet spr. nog niet in en afgaande op de courantenbe richten. kan. eerder verwacht worden dat de levens standaard in de hoogte zal gaan. Spr. wijst op de meening van den Raad vorig jaar, toen de. Raad zich uitsprak tegen verlaging voor Nieuwe Niedorp en op de gunstige omstandigheid, dat het ambt van gemeenteontvanger verbonden is met dat van secre taris. Kleinere gemeenten, b.v. Oude Niedorp, beta len voor het ambt f900 en wij f630. Spr. wijst dan nog op de groote bekwaamheid van den ontvanger. De heer Wit zegt, niet op die bekwaamheid te willen afdingen, ntaari de noodzakelijkheid brengt ons er toe, tot verlaging van het salaris over te gaan. Spr. ziet in het voorstel van Ged. Staten meer, dat de levenswijze, naar het oordeel van dat ooilege veranderd zal moeten worden. De heer Pluister verwacht niet dat men, ten opzichte van den levensstandaard, in Haarlem pro fetisch is aangelegd, maar spr. denkt, dat het voor stel wordt gedaan, omdat men een paar jaren terig de verhooging wat al te snel' heeft laten ingaan en men nu langzamerhand daarin verande ring wil brengen. v Voorzitter: Ja, in dien wilden tijd is het wat hoog opgevoerd. De heer Gaijaard wijst nog- eens op den gedach- tengang van vorig jaar. Waar hij veronderstelt, De begrooting van het gasbedrijf sluit in ont vangst en uitgaaf'op £71192.63 voor den gewond»» dienst en op f23895.kapitaalsdienst. Hierop volgde sluiting der openbare vergadering waarna de raad in comité ging ter behandeling van reclames hondenbelasting. -"«-fa het voorstel van B. en W. meegaan. Voorzitter: Ja, die (de gemeente-ontvanger) was er blij mee. De adressen van Nederhorst den Berg en van de afd. Noordholland! van den Bond van Gemeente ambtenaren. worden hierop Voor kennisgeving aan genomen en ten aanzien van het ontwerp-besluit van Ged. Staten wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming be sloten. De raad gaat dus met het ontwerp accoord'. Afschrift van een door de Schager Handeldrijven de en Industrieele Middenstandsvereeniging aan den Directeur-Generaal der Posterijen gericht adres, betreffende een streeknet voor Behagen en omstreken met verzoek, er instemming mede te betuigen. Voorgesteld wordt, daaraan te voldoen. De heer Kooij ziet j.n een streeknet niet zooveel voordeel, terwijl de heer Gaijaard nog de opmerking maakt, dat niet zooveel handel met Schagen ge dreven wondt. Het oordleel wan de abonné s dient eerder gevraagd, te worden. De heer Visser: Dat wordt ook gedaan. Algemeen wordt goedgevonden, adhaesic aan het adres te betuigen. Verzoek van de afdeeling Nieuwe Niedorp van het Witte Kruis, om een subsidie voorde Wijkver pleging ad f600 en voor de tuberculosebestrydingi (kosten van verpleging van on- en min vermogende tuberculoselijders)^ tot een bedrag van f300. De eerste subsidie is gelijk aan die van verleden jaar, de tweede is een nieuwe, die slechts wordt uitbetaald voor zoover er aanwijsbare kosten van t.b.c.-verpleging zijn en waarin van de Provincie de helft wordt terug ontvangen. B. en W. adviseeren beide subsidies tef verleenen. Goedgevonden. Voorts wordt voorgesteld aan de afdeeling een subsidie te verleenen groot f 130, voor woning verbetering. De heer Kopij kan zich er wel mee vereenigen, dat deze subsidie v'au f130 wordt verleend, maar hij vindt het vreemd, dat slechte woningen gesloopt worden en B. en W. daarentegen toestemming heb ben verleend, een noodwoning te plaatsen. Welks motieven waren daarvopr? Voorzitter: Omdat de man geen andere woning had en ook geen geld om tewkoopen. B. en W. han den het ook liever niet gedaan. Ook de heer Pluis* ter heeft ons in de vergadering van B;. en W. op het verkeerde ervan gewezen. Dergelijke wonin gen worden maar voor 5 jaren toegestaan, dan kunnen ze ontruimd worden. De heer Kooij: Dat gebeurt natuurlijk niet. Gevraagd wordt naar de ruimte, en of er wa terleiding' is. waarop geantwoord wordt, dat het een flinke woning is, voorzien yan waterleiding en gas. De heer .Kooij vindt het maar zoo eigenaardig; wij hebben nu al 2 3 zulke woningen hier en in andere gemeenten zijn ze niet. Voorzitter: Maar deze van Bandl komt toch uit een andere gemeente vandaan. De hoer Kooij Dus daar zijn ze or van af en hier hebben we de woning. Voorzitter gaat geheel accoord met het oordeel van den heer Kooii en het zal beter wezen, dat, wanneer weer een aanvraag tot het bewonen van een noodwoning komt, eerst de^ meening van den Baad te hooren. Het is edhter niet gemakkelijk ais de menschen er zoo voorstaan. Algemeen wordt goedgevonden de f130 subsidie voor woningverbetering toe te staan. Van het gemeentebestuur van Hoogwoud is be richt ingekomen, dat verlichting van het tram- emplacement zal geschieden; dat de bediening van de verlichting nog wat moeilijkheden met zich brengt, maar dat de administrateur zal informee- ren naar de kosten van een klokje. Aan de orde komt de wijziging van de loges-» verordening. Over de geheele linie worden de kosten eeni£s- zins verhoogd, volgens antwoord. van den Voor zitter op een door den heer Gaijaard gesteldq vraag, omdat er geld in de kas der gemeente moet wezen en omdat de regeling in onze gemeente ook wat laag was en de kosten voor de gemeente bovendien ook zijn verhoogd. De gewijzigde ver ordening wordt goedgekeurd. De raad hecht er zijn goedkeuring aan, dat een paar erfpachten worden geroyeerd, we hoorden noemen perceeltjes van brandspuithuis, een perceel tje dat op naam van do gemeente staat, maar aan de Banne behoort, het perceeltje waar vroeger de woning van J. Oud stond. Aan de orde komt de vaststelling van do ge- meenterekening over 1923. De heer Wit brengt daartoe een gunstig rapport uit, voor zoover na te gaan, werd alles in de beste orde bevonden. D*. rekening wordt dan ook voorloopig vastgesteld óp. ontvangsten f 114.413.161/2, uitgaven f 108.238.41, ba tig saldo f6l74.75i/a. Do rekenin van het gasbedrijf wordt eveneens goedgekeurd, het winstsaldo bedroeg f912.77V«. Aangeboden wordt tl- gemeenterekeni:ig, dienst 1925. De gewone dienst geeft aan: outvangs i en uitgaaf f 79522.20 niet een post hoofdelijke f» lijken omslag van f24000 yorig jaar f25.000. Dt kapitaalsdienst vermeldt f21696 ontvangsten e\ f21000 uitgaven. opdraagt. Neemt hierbij onze opvallend lage prijs- noteering voor gerenommeerde merken in aanmerking. OPGERICHT 1842. NOORDSCHARWOUDE* Deze week was er zoowel aan markt als laadplaats meer leven dan de vorige week. De prijzen waren over het algemeen een tikje hooger en de aaiwoer was flink wat hooger dan.de vorige week, vooral veroorzaakt door den grooteren aanvoer van witte en ook van gele kool. Uit de kwantums witte kool welke worden aangevoerd, blijkt wel, dat van deze soort de productie veel grooter is dan vorige jaren. Om met ons overzicht bij de aardappelen te be ginnen, constateeren we, dat de aanvoer weer minder is dan do vorige week, toen ongeveer 8# wagons en nu klein 7. De prijzen van alle soorten aardappelen waren iets hooger dan de vorige week, welke wel licht» veroorzaakt wordt, doordat de ziekte vrijwel geweken is en daardoor een meer betrouwbaar pro duct kan worden aangevoerd. De Schotsche muizen, die de vorige week ten hoog ste f7.40 konden opbrengen, brachten het nu tot f7.90. Ze werden nu bijna dagelijks aangevoerd. Blauwe werden slechts eenmaal aangevoerd, voor den prijs van f5.40, wat hooger is dan de vorige week betaald werd. Ideaal werd slechts tweemaal aangevoerd. Maandag bracht ze f2.30 op en Woensdag f3.30. De hoofdaanvoer van aardappelen zijn de duken. Ook hiervan was de prijs hooger, vooral de minder groote soorten* Brengen de grootste soorten hoogstens f4.80 op, de kleinere soorten brengen het tot f7.30, maar dit is dan ook een mooie gelijke aardappel. Met de eigenheimers, waarvan de aanvoer gering is, is het zelfde verschijnsel waar te nemen. De schoolmeesters, die de beide eerste dagen niet, doch de laatste dagen weer geregeld werden aange voerd, waren eveneens iets hooger in prijs. Degewone soorten konden de vorige week ten hoogste f 4.40 en nu f 4.70 opbrengen Een zeer mooi partijtje bracht f7.10 op. Negentigvoud en Bravo's werden deze week niet aangevoerd en het merk roode ster Maandag voor het dferst en verder niet meer. De grootsten brachten f320 per 100 Kg. op en de drielingen f7.50. De aanvoer van spercieboonen wa9 een tikje lager dan de vorige week en de prijs was vrij gelijk. Uit de prijsnoteeringen blijkt wel, dat de kwaliteiten ver uiteen loopen. Snijboonen worden ook nog af en toe aangevoerd al is het weinig. De prijzen worden lager, doch ook de kwaliteit wordt er niet beter op. De uienaanvoer is zoowat 100 pet. lager geweest dan de vorige week. Toen ruim 16 wagons, doch nu slechts bijna 9. De prijzen van de grove uien en de drielingen waren iets hooger. de prijs van de nep iets lager dan de vorige week. De hoog9te noteering van grove uien was Maandag f4.90, liep in het midden der week op tot £5.60 èn daalde daarna weer tot f5.20 op Zaterdag. Hetzelfde verschijnsel was waar te nemen bij de drielingen. Maandag f4.90, in het midden der week fB.30 en Zaterdag f5.50. 0 De aanvoer van nep is in verhouding tot den aan voer van grootere soorten, grooter dan vorige jaren, wat wel bewijst dat de uien dit jaar niet groot, van stuk zijn. Met de hooge noteering van de nep blijkt het afgeloopen te zijn. Van week tot week brengen ze belangrijk lagere prijzen op. Do vorige week liep de hoogste noteering terug van f 13.50 tot f6.90, nu liepen do prijzen de geheele week tusschen f6.40 en f6.90. althans wat de hoogste noteeringen betreft. Eenmaal werd nog f 7,20 en eenmaal f 7.70 genoteerd. De aanvoer van losse peen is belangrijk hooger geweest dan de vorige week, toen ruim 2 wagons en nu ruim 5. De prijzen waren dooreen genomen een tikje beter, althans in het begin van de week, toen de aanvoer minder groot was..Per dag nam de aan voer toe. Do prijzen stonden de eerste twee dagen vast tusschen de f 1.80 en f2.10. Woensdag was dit russchen f 1.20 on f 2.10, Donderdag liep ze ten hoog ste tot f 1.70, Vrijdag f 1.50 en Zaterdag f 1.30, zoodat het de laatste dagen weer heelomaal mis was. Voor de volgende week belooft dat niet veel goed. Ook de aanvoer van boswortelen was vrij wat groo ter dan de vorige week. toen ruim 17 en nu ruim 25000 bos. Ook hiervan worden de prijzen minder. Was de vorige week'de hoogste noteering nog f5.40, 1 nu was dit f 4.90, terwijl ze Zaterdag, toen de aan voer bijzonder gering was. slechts f2.40 opbrachten. Met de bloemkool, w&arvan de aanvoer een tikje hooger was dan de vorige week, is het met de zeer ho^ge prijzen gedaan, al brengen ze evengoed nog goede prijzen op. Het spreekt wel van zelf dat zoo langzaam aan ook de bloemen kleiner worden, zoo- da: ze per Struikje, zooate ze tegenwoordig op de Duitsche markt verkocht worden, evengoed nog .«en zeer hooge prije zullen moeten opbrengen. De hoog ste noteering was Maaödag f24.20 per 100 stuks, Woensdag f 30.10 en Zaterdag .f 23.60. De prijzen wa. ren dooreen vrijwel gelijk aan de vorige week, doch veel lager dan de voorlaatste week. De tweede kwaliteiten brachten ten hoogste om» streeks f 5 op. De aanvoer van witte kool was nu bijna 44wago na tegen de vorige week bijna 27, Begon het Maandag met een treurig lagen prijs, 'daarna werd het iets beter, De prijs is vrijwel gelijk aian de vorige week. 8n ook nu voel te laag, voor een loonende teelt. De aanvoer van roode kool nam met ongeveer 4 wagons toe on was deze week bijna 27. Do prijzon waren vrijwel gelijk aan do vorige week en tama- lijk vast. Alleen Donderdag, toen er een extra groo\fi aanvoer was, waren de prijzen van de grootste soor ten belangrijk lager in prijs. Overigens varieerden de grootste soorten tusschen de f 2.20 en f 2.70 en do kleinere maten tusschen de f4.40 en f4.90. Wol op merkelijk is. dat de grootste soorten per kilo zoo veel minder waarde hebben dan de kleinere soorten. Een kool van 5 kilo brengt bijna niets meer op dan een kool van 5 pond. De aanvoer van gele kool was nti ruim 15 wagons, tegen de vorige week bijna 9. De prijzen waren door een genomen flink wat heter dan de vorige week. De hoogste noteering was f5.80. Kroten werden deze week bijna dagelijks aange voerd, totaal 8650 Kg. De prijzen varieerden tus schen f 2.30 en f 3.50 per 100 Kg. In to.taal was de aanvoer deze week een kleine 115 wagons, waarvan 86 kool, 7 aardappels, losse peen, ZUID SCHAR WOUDE» Vrijdag vergaderde de oideeling Longen- dijk van Volksonderwijs op do bovenzaal van den heer Kramer. De keer Zaal opende de vergadering. Verslag werd uitgebracht van de laatste Algemee ns Vergadering van Volksonderwijs. Ten opzichte van de quaestae met het Handelsonderwijs, waar over de afd. een voorstel voor 'de ATg. Verg. had ingediend, gaf het Hoofdbestuur, na de daarover gevoerde discussies de verzekering, dat zij ern stige pogingen in het werk zou stellen oan aan den wensoh va* Langendijk te voldoen. Momenteel is er voor deze streek een gunstige verandering in deze quaestieig ekomen, doordien Alkmaar niet meer 'dien oisoh stelt van garantie door'de gemeen ten en do onkosten niet voor het geheel, doch Vcor twee-derde moeten woidon terugbetaald. JDe heer A. .Kist deed als penningmeester reke ning en verantwoording. De ontvansten hadden be dragen 281.65, de «uitgaven f 245.51V», zooéafc er een voordeelig saldo was van f 36.13*/*. De heeren Mallekote en Keeman te Noordschar- wouce vonden als commissie met het nazien belast, een en ander in orde, waarna de penning meester den dank der vergadering ontving. Gezien het voordeelig saldo werd op voorstel van den heer Staal besloten, f 10 af te staan aan de Hoofdvereeniging. Aan de orde weid gesteld behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. In verband mot het 50-jarig bestaan der Vereeni- ging zal er een feestelijk, karakter aan gegeven worden. Als afgevaardigde werd gekozen die heer Mallekote, als plaatsvervanger de heer T. Kliffen Jzn. te Broek op Langenduk. Over het 7e leerjaar werd breedvoering van ge dachten gewisseld, vooral naar aanleiding van de omstandigheid, dat de bijzondere söhool niet ver plicht is tot hpt instellen van een zevende leerjaar, de openbare wel, wat een voorsprong voor de bü- uondere geeft, daar "de ouders hun kinderen helaas nog zoo gauw mogelijk van school afnemen. Even- •ewisseld over de wen- van het oprichten ien, doch tot een definitieve uit spraak in dezen kwam men niet. De vaststelling van een huishoudelijk Reglement moest wegens het late uur worden opgeschort tot een volgende vergadering, j Het voeren van propaganda in den vorm van een 1 openbare vergadering werd nog ter sprake ge bracht. j De heer Stoop was teleurgesteld over het so I bere verslag van den afgevaardigde, die zich ver ontschuldigde door er op te wijzen, dat het reed» zoo lang geleden was, dat de vergadering plaats vond Hiema volgt sluiting. LANGENDIJK. Door de afd. Langendijk van den L.T.B. is be sloten om voor ouderen een cursus te houden in be mestingsleer; om de teelt van rood- en Deensch wit- koolzaad voort te zetten en daarvoor aan de leden 50 cent por zetkool te vergoeden; om een der leden aan te wijzen voor den verbouw van Friesch wortelzaad en om wederom de gelegenheid voor coöperatieven aankoop van winterkunstmest. J NOORDSCHARWOUDE. Door de afd. van „de Hanze" en de afd. van den L.T.B. is besloten om tezamen voor 'hunne loden een zitdag te houden voor belastingzaken^ en aan den avond van dien dag een spreker te laten optreden' over de opgave voor de Rljksinkomstenbelaating. NOORDSCHARWOUDE. We vernemen, dat thans de proef begonnen ia of het stoomgemaal te Zuidscharwoude alleen in staat is om den polder Geestmerambacht op peil te hou den. Als deze proef, die naar we meenen te weten, minstens 2 jaar zal duren, slaagt, zal de diensttijd van de vijf molens, die nu nog bijstand verleenen, zijn geëindigd en vermoedelijk ten doode zijn opge schreven. Als daarin tevens opgesloten ligt dat de molens dan ook verdwijnen zullen, zal er veel van het ty pische Noordhollandsch-landschap verloren gaan. ST. MAARTENSBRUG. Voor den cursus voor schoolvrije jeugd alhier heb ben zich slechts 6 leerlingen aangemelde ZIJPE. De dienstplichtigen der lichting 1924, W. B. Pas toor en P. Visser, zullen op 3 October a.s. worden in- gf 'iifd bij h' t 21e Reg Infanterie, terwijl de dienst plichtige C. P. Brouwer.op 4 October a.s. zal worden ii;erelijfd h 3e Half Reg. van het He Reg. Huzaren. WAR MEN HUIZEN. Gedurende de a.s. winterperiode zal door den tuin- bouwvereeniging ..de Noord" onder leiding van het hoofd der school, den heer Donia, weder een tuin- bouwcursus worden gehouden.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1