©injoeraiandsefs Nieuw», Gemengd Nieuws. VOETBAL blik van dezen da*?,: de huldiging van den heer J. M Otto, ter herdenking van diens 50-jarig dirigent- echap. De heer Otto was een der eerste directeuren, van de Harmonie hier, dus was er o.i. alle reden hem op een dag als dezen te huldigen. De heer Joh. W. Govers deed dat in goed gekozen woorden en het was in den vorm van fanfares en een mooie mand met bloemen dat den jubilaris nog sprekender werd bewezen hoe sympathiek men over hem en-zijn werk dacht. En zoo komen wij zoo langzamerhand aan het einde van dezen festivaldag. Maar toch moeten wij dan nog eerst melding maken van het concert van Winnubst en het R. K. Mannenkoor in het plantsoen bij de Nieuwe Laagzijde. Hot zijn een paar zeer aardige uren geweest en het genot van het publiek verschaft werd blijkens het warme applaus, zeer gewaardeerd. Winnubst. had zich hier al populair gemaakt, maar ook het R. K. koor, onder leiding van den heer Th. L Overtoom, voiid voel waardeering. Verschillende nummers, w.o. een paar zoo goede oude bekende, van vroeger, als b.v. Hollands Glorie, wij hebben ze weer met plezier gehoord, en de uitvoering was zeer te loven. Verschillende straten waren weer verlicht en de lampioenverlichting op Gedempte Gracht, Heeren en Molenstraat, in aansluiting met het plantsoen, deed het alleraardigst. Wij mogen hier zeker ook wel een compliment maken aan de firma Siemons, al hier, voor de illuminatie van ons bureau. En zoo zijn wij genaderd aan den Maandag, den dag ter volksspelen en optochten. v/as in dezen opgewekten toon da* wij ons verslag hadden opgesteld, toen het weer. dat tot dus ver zich goed had gehouden, alles in duigen wierp. De volksspelen, die 's morgei s waren begonnen, hadden eerst goed weer. maar het einde was niet te halen, omdat weldra de regen in stroomen neersloeg. Er werd begonnen met hemdenrace met ketten en paarden voor personen boven 16 jaar. Ondanks het vroege uur, was er al een flink be zoek, dat steeds grooter werd. Voor de hemdenraces waren 6 deelnemers en hoe wel dit aantal niet groot was, waren er spannende ritten; wat ging het hard. De uitslag van deze races, die op de Gedempte Gracht werden gehouden, was, dat de le prijs f 15 werd gewonnen door W. Sneekes, 2e prijs f 10 Jn. Snaas, 3e prijs f7.50 door N Sneekes en 4e prijs f5, door D. Schuit. Intusschen was ook begonnen met de vliegtuig races voor jongens van 12 tot 16 jaar, aan de Nieu we Laagzijde. Hiervoor waren 17 deelnemers. De le prijs behaalde J. de Waard, 2e prijs C. Stammes, 3e prijs M. Keesman. 4e prijs Jb. Wissekerke," 5e prijs Louw Smak, en 6e prijs K. Veuger. Hier bestonden de prijzen uit kunstvoorwerpen. Aan liet einde van dezen wedstrijd werd bekend gemaakt, dat tusschen de heeren M. van Thijn en N. J. Ploeger een extra race zou worden gehouden. Nadat beide heeren in hun vliegtuig waren gestapt, en een gelukkige start had plaats gevonden, ging het full speed naar de finish, waarbij het vliegtuig bestuurd door den hoer Van Thijn nog in aanra king kwam met een van de op het veld aanwezige fot.ografon. Evenwel de botsing had geen nadeelige gevolgen, of het zou moeten wezen het verlies van do race door den heer Van Thijn. Vliegenier Ploe ger legde den afstand af in 15 seconden, zijn collega van Thijn in 19% seconden, terwijl de eerste prijs- winner het deed in 12% seconden. Op de Gedempte Gracht hadden daarna de rijwiel races met hindornisen plaats, waaraan door 14 per sonen werd deelgenomen. Het mooie weer liet ons nu in den steek eni de hoop dat het biji een enkel buitje zou blijven, bleek al heel spoedig ijdel te zijn, hot werd bijzonder slecht en de feestcommissie zag zich dan ook genoodzaakt den reclame- en ge, coslumeerde optocht voorloopig uit te stellen. Do volksspeen echlter werden voortgezet en de uitslag van do rijwielraces waa dat G. de Boer den Ion- prijs f10 won, P. Oudejans den 2en prijs f7.50, G. Mooij den 3en prijs f5 en Jb. Deutekom den 4den prijs f2 50. Aan den wedren met hindernissen achter kinder wagons voor vrouwen boven 16 jaar, werd deelge nomen door 12 personen. Hier was de uitslag": le prijs f 15, mej. Corrie Slikker, Oudesluis, 2e prijs f 10, mej. Ant. Kramer, Schagen, 3e prijs f5, mej. A. Ka ter, Oudosluis. Vermeldden we hierboven dat de commissie zich door het slechte weer genoodzaakt zag het houden van den reclame- en gecostumeerde optocht uit te stellen, te ongeveer 2 uur werd het droog en werd het sein gegeven dat de optocht zou doorgaan Langzamerhand kwamen de verschillende groepen dan ook opzetten en verzamelden zich op de Markt plaats^ Daar kon de keuringscommissie, bestaande uit de dames en heeren Cornelisscn, Breebaart en Koster, aan haar werk beginnen. Er was een zeer groote deelname, de onderstaan de lijst zal daarvan 't bewijs zijn en dus duurde het keuren lang. Jammer dat men dit keuren niet heeft uitgesteld tot na den omgang dobr de gemeente. Im mers de lucht werd steeds donkerder, steeds drei gender trokken de wolken zich samen en de stoet was nog niet half met zijn route klaar of een ge weldige bui brak los en het bliksemde en donderde voor een oogenblik geducht. Het was voor de deelnemers toen een algemeen zoeken voor hun h^il in de vlucht. Echt jammer, want. er was dit jaar voor de aankloedtng van de verschillende nummers aan den stoet heel veel werk gemaakt. Tal van aardige, smaakvolle typische groe pen en personen merkten wij op. Het was een lange maar tevens een zeer smaakvolle stoet, vol afwisse ling in kleur en blijkbaar was voor menigeen smaak en vernuft de goede raadsman geweest. Wij. laten hieronder de lijst der deelnemers vol gen: Herauten; Muziekvereeniging „Winnubst". Kleine nuijimers (diversen af deeling) No. 1. Shed- landsche ponnywagen; 2. versierde fiets; 3. versier de fiets: 4. versierde kindertrek wagen; 5. huisvlijt vuurtoren); 6. versierde bokkenwagen; 7. kaartspel 4 meisjes); 8. Schager Welvaren; 9. Roodkapje en Grootmoeder; 10. versierde fiets; 11. Charley Chap- lin; 12. Echtpaar achter kinderwagen; 13. versierde fiets; 14. twee jockeys: 15. twee gelukspoppen; 16. versierde Vliegende Hollander; 17. Dag en Nacht (2 meisjes); 18. Brandende sigaret; 19. Vrij ontwerp; 20. Ruiter. Kleine nummers: Reclame-afdeeling: 1. Reclame zuil; 2. Radio; 3. Fmit-reclamefiets. Groote nummers: Reclame-afdeeling); 1. Groep wcrkkleeding; 2. Reclamewagen fa. Herman Nij- pels; 3. Voorheen en Thans Fr. Poorter; 4. Bierauto firma De Nijs; 5. Boterreclamewagen A. M. Kossen; B. Fruitwaéen firma Hoogland; 7. Electra-wagen Löbler. Groote nummers en groepen (diversen afdeeling: 1. .Tubileumgroep Harddraverij; 2. Roode Kruis Afd. Schagen; 3. Sjees met 1 paard; 4. Sjees met 2 paar den; 5. Collectegroep Arnemuiden: 6. Jubileumgroep Harmonie: 7. Landbouwhuishoudonderwijs; 8. Vls- schersgroep Dorus Rijkers-fonds; 9. Vlinderland; 10. Groep paardensport (ruiters). Tijdens den korten duur van het goede weer had den wij nog een interessante Vliegdemonstratie bo ven do gemeente. Een zestal vliegmachines lieten daar boven in de lucht hun toeren zien. Het blijft steeds mooi en belangwekkend, die vlugge sierlijke toestellen daar boven te volgen en te zien met welk een 'ocn^ durf onze vliegeniers besturen, Te half vier werd onder leiding van den heer S. Keesman begonnen met de athletiekspelen, allereerst de wedloop, waaraan door 10 personen werd deelge nomen. Er werd geloopen vanaf fa. Deutekom op het Noord over Markt, Gedempte Gracht, Laan, Land- bouwstraat, Stationsweg. Molenstraat. Gedempte Gracht tot S. Stam (finish), een afstand) van, on geveer 2000 Meter. De uitslag was: le prijs C. Re- zelman, Anna Paulowna, 6 minuten 31 seconden; 2e prijs Jb. Stammes, Oudesluis, 6 minuten 33 seconden- den; 3e prijs K. Schenk, Wieringerwaard, 6 minuten 35 seconden; 4e prijs K. Koster, Wieringerwaard, 6 minuten iconden; 5e prijs J. Mantel, Winkel, 6 minuten 384/5 seconden, 6e prijs S. Breebaart, Ko'lhorn in 6 minuten 39 seconden. De prijzen be stonden uit kunstvoorwerpen. Voor den wedloop met hindernissen op de Ge dempte Gracht waren 14 deelnemers. Den eersten prijs verwierf K. Schenk, Wieringerwaard in 17% seconden, 2en prijs T. Oudejans, Schagen, in 18 se conden; 3en prijs G. Kroonenberg, Schagen, in' 182/5 seconden. 4en prijs M. Lont, Winkel in 18% secon den; 5en prijs L. Koomen, Schagen, in 19 seconden; 6en prijs D. Hoek, Winkel in 193^ seconden. Ook hier bestonden de prijzen uit kunstvoorwerpen. Deze Atletiekwedstrijden werd.en opgeluisterd door „Schagen's Harmoniekapel" en de muziekver eeniging „Winnubst" had dezè gelegenheid aange grepen om haar jubileerende zustervereeniging een bloemstuk aan te bieden. Door den voorzitter van Schagens Harmoniekapel, den heer J. W. Govers werd dank gebracht voor deze vriendelijke atten tie en de verzekering werd gegeven dat het mede leven door „Winnubst'" met Schagen's Harmonie door deze en door de burgerij op hoogen prijs werd gesteld. Te half zeven had in het lokaal van den heer Igesz in tegenwoordigheid van Eere-comité, Jury en Feestcommissie de prijsuitreiking plaats van den middag-optocht en de volksspelen. Bij monde van dm eere-voorzitter den heer J. Corneli9sen, gebeur de dit en deze verklaarde dat het een mooie, optocht was geweest, de keus was voor de jury dikwijls zeer lastig, terwij] de organisatie zeer goed was. De uitslag van den middagoptocht was: van de kleine nummers divereen-afdeeling: le prijs Shed- landsche ponywagen, fam. N. Th. Groot; 2en prijs kaartspel, kinderen Weeshuis; 3en prijs versierde bokkenwagen, kinderen Zomerdijk en Schenk; 4en prijs, vuurtoren, F. Timmerman; 5en prijs Charley Chaplin, C. Smit Cz.; 6en prijs, twee gelukspoppen, kinderen L. Zwaag; 7en prijs versierde fiets, Ga. An ne veldt; 8en prijs Dag en Nacht, de jongedames Klerk en Bakker; 9en prijs versierde Vliegende' Hol lander, jongeheer De Ruyter; lOen prijs Vrij Ontwerp, L. v. RijswijikBos. Van groote nummers in groepen, diversen: len prijs Collectegroep Arnemiiiden; 2en prijs Roode Kruis, afd. Schagen; 3en prijs Landbouwhuishoud onderwijs; 4en prijs Visschersgroep Dorus Rijkers- fonds; 5en prijs Vlinderland. Van groote nummers, reclame-afdeeling: le prijs Voorheen en Thans, F. Poorter, 2en prijs Bierauto fa. De Nijs, 3en prijs Boterreclame, A. M. Kossen; 4en prijs Reclamewagen fa. H. Nijpels, 5en prijs Groep Werkkleeding fa. L. Bolte. Voor kleine nummer» reclame-afdeeling: len prijs benevens de door de- Kamer van Koophandel te Alkmaar beschikbaar gestelde medaille, Fruitreclar mefiets van P. Hoogland; 2en prijs Radio van H. Willemse. Nadat ook de reeds hierboven vermelde prijzen der volksspelen en athletiekspelen waren uitgereikt, werd door den heer Schmalz namens de Feestcom missie dank gebracht aan de juryleden voor de wijze waarop zij zich van hun taak hadden gekwe ten. Het stond er met het weer voor den avond al bij zonder slecht voor. Van de zoo aardige en gezellige lampioenverlichting was natuurlijk geen sprake. Wat zal er met den avondoptocht kunnen gebeu ren? Maar ja, ondanks de dreigende luchten en zwiepende windvlagen is dit deel van het program ma toch doorgegaan. Wel was er hier en daar wat weggebleven, maar 't mocht zich alles toch laten kij ken, het was 'n werkelijk fantastisch gezicht en werd het gelukkig geen waterpartij' zooals 's middags. En daarna is het feest in de zalen voortgezet, voornamelijk in de zaal van den heer Zlwaag, waai een groot gemaskerd Bal werd gehouden. De heer Jb. Koster reikte hier met een prettige speech de prijzen uit van den avondoptocht. De uit slag hiervan was: Afdeeling kleine nummers, diversen-afdeeling: le •prijs Klu-Klux-Klang (heeren Schmalz, Rus, c.s.; 2e prijs Shetlandsche ponywagen, kinderen Groot; 3e prijs Vuurtoren, FL Timmerman; 4e prijs Kaartspel, kinderen Weeshuis; 5e prijs Dag- en Nacht no. 2, dames Blokker-Poortman; 6e prijs 2 Volendammers, dames Raven-Schene. Afdeeling: Kleine nummers, Reclame: le prijs Fruitreclame, kinderen Hoogland; 2e prijs Radio, H. W Hierna. Afdeeling groote nummers, Reclame: le prijs Bier auto firma Joh. De Nijs. Afdeeling groote nummers en groepen, diversen-, afdeeling: le prijs Dorus Rijkersfonds, familie Hui- berts c.s.; 2e prijs Vlinderland, familie Koning-Holz; 3e prijs Lanabouwhuishoudschool; 4e prijs Jubi leumgroep Harddraverij (familie Schoorl c.s.); 5e prijs Roodo Kruis; 6e prijs Arnemuiden, dames Douwsma c.s. De jury voor den avondoftocht was dezelfde als voor den mdddagoptocht De prijzen van het Bal-masqué (door den heer L. Zwaag disponibel gesteld) werden toegekend als volgt: Groepen: le prijs mooiste groep, Arnemuider vis- scher»; 2e prije origineelste groep, landverhuizers: speciale prijs voor de groep Klu-Klux-Klang. Paren: le prijs mooiste paar, Haremdamè met Turk, mej. De Graaf met heer; 2e prijs Origineel ste paar: Boerekool, de heer en mevr. C. Prins; Enkele personen: le prijs, mooiste costüum, Paauw, mej. Kistemaker; 2e prijs Haremdame, mej. Igesz; speciale prijs Feestbezoekster. no. 3, de heer L. v. Rijswijk; extra prijs. Radio, mej. A. den Adel, Weesp. De jury voor het Bal-masqué bestond uit de da mes: Bolte, Boomgaard, Govers en Schoorl en de heeren Schmalz, Schoorl en Bruggink. Het was gezellig en meer dan druk in Zwaag's zaal. Én* hierbij zullen wij^het vandaag laten. de derde cent. De zoetboeren in onze gemeente hebben voor de derde maal besloten den melkprijs met een cent te verhoogen. De venters zijn daardoor wel genood zaakt geweest, dit voorbeeld te volgen. DE MILITAIRE RELLETJES. Breda. 22 Sept. De geest: ondier de soldaten, die hier. aldus de Telegraaf, voor herhalingsoefe ningen rijn opgeroepen, wordt met den dag slech ter. Het reit reeds, dat men juist in den af geloopen Zondagnacht een nachtelijke oefening han uitge schreven Jiad kwaad bloed gezet. Om twee uur moesten de troepen aantreden, doch op dat uur weigerden de soldaten naar buiten te komen Het stortregende. Geen dier manschappen kwam uit de tenten. De officieren stelden daarop de tentoommandanten, meest korporaals of de oud ste manschappen,tverantwoordelijk. Doch ook d ezen slaagden er met in, de soldaten op de appèlplaats te krijgen. Inmiddels werd het weer steeds slech ter. Het regende niet meer. Het %vas een wolk breuk. De manschappen weigerden tem eemenmale aan te treden. De officieren gelastten daarop enkelen naar bui- te gaan. Enkelingen voldoden daaraan. In do mees te gevallen echter verdwenen ze spoedig weer in de duisternis. De tenten bleken bovendien niet wa terdicht te ziin. Van vele soldaten waren kleding stukken enz. doorweekt. Eindelijk, omstr^ks half vier, toen het weer wat beter was geworden, slaag de men er in, de mannen naar buiten te krifgem. In verschillende compagnieën weidien socialistische liederen gezongen, toen men door de stad in de richting yan Bovel trok. Nauwelijks echter waren de troepen buiten de stad of het begpn opnieuw te stortregenen, zóó hevig, dat de soldaten in een half uur tjjds doorweekt waren. Overjassen, tuni- ken, broeken, puttees en zelfs papieren, die zij in de binnenzak droegen, waren doorweekt. Ook door den broodzak drong het regenwater en in het don ker waadden velen tot aan de enkels door de plas sen. Eén uur nadat men was uitgerukt, had geen der militairen meer een droogen draad aan het li ohaam. Overal liep 'het water in stralen langs het lijf. Toen opnieuw een stort vloed, die op een. wolk breuk geleek, zich over de regimenten ontlastte, weigerden verschillende onderdeelen opnieuw, ver* der te gaan. Men sohool bij elkaar in stallen eii boerderijen langs den weg en niet dan na allerlöc bedreigingen en beloften word! verder gemarcheerd, De soldaten wonden zich meer op, naarmate het be vel, do oefening te staken, langer uitbleef. Het ergste was, dat er uren lang niet gerust kon wol den, daar de weg vol plassen en modder was, waai door de troepen niet Konden zitten of liggen. To gen den morgen, toen bijna niemand Verder kon val vermoeidheid, werd rechtsomkeert gecomman deerd. v Vele militairen waren toen zoo vermoeid, dat zij doorweekt in dien modder langs den weg gingen liggen en achterbleven. Omstreeks 10 uur, n j, reeds zeven uur doelloos in den stroomenden, regen heea en weer te hebben geloopen, kwamen de troepen weer in deplorabelen toestand, tot-op heb lichaam nat, en verstijfd van koude, in het tentenkamp aan De militaire autoriteiten achtten het toen echter geraden het tentenkamp te ontruimen. Een deel der troepten werd in Breda ingekwartierd e>. een ander deel in de leege kazernes ondergebracht. DE STORM. Bij Enkhuizen is gisternamiddag door een storm vlaag omgeslagen de klipper „Hendrika". van Has selt. Het vaartuig, dat ongeladen was, had de Erik- huizer haven 'juist verlaten. Alle opvarenden, schip per, vrouw, vijf kinderen en een knecht, zijn gered. Door de sleepboot „Vooruit", kapitein Duiker, zijn te Lemmer binnengebracht het schip „Nieuwe Zorg' schipper K. de Vries, met een lading grint op weg van den Ysel naar Groningen, en het schip „Luchie- na", schipper H. Henssen, op reis van den Ysel naar Groningen. Dezelfde sleepboot vertrok ter assistentie naar een schip, dat gestrand is ten oosten van Lemmer. VERREGENDE TENTENKAMPEN. Ten gevolge van den hevigen plasregen liep in dien nacht van Zondag op Maandag het terrein aan de kazerne te Blerick, waarop een groot aantal militai ren, die deelnemen aan de manoeuvres, in. tenten ondergebracht zijn, onder water. Een groot tumult ontstond. .Terstond werden maatregelen getroffen, waardoor de kalmte spoedig terugkeerde. Het terrein is thans verlaten. De tenten blijven ongebruikt. Men trachtte de militairen te Venlo en te Blerick onder te brengen. DE BEZOLDIGING VAN DE MINISTERS. 's Graven hage, 22 Sept. In Staatsblad No. 441a. is thans afgekondigd het besluit van den 9den Sep tember jl., tot' nadere regeling van de bezoldiging van de Ministers, Hoofden der Departementen vari Alge-- meen Bestuur. Er is vastgesteld dat die bezoldiging met ingang van 1 Januari 1925 op f15.000 's jaars bedraagt. DR. LELY 70 JAAR. Maandag is Dr. Lely te 'sGravenhage 70 jaar ge worden. Van hem is het plan van de drooglegging der Zuiderzee en onder zijn ministerschap (hij was het driemaal) is het wetsontwerp geboren om dit plan uit te voeren. EEN AANSLAG. Zondagmiddag is biji de wed. C. Vermeeren ach ter de Krahbebosschen onder Princenhage geheel naakt komen aanloppen een jongeman van 22 jaar, C. van Eyck, uit Ginniken. De man was vreesclijk toegetakeld en bloedde uit hoofd en rug. Ilij werd bij deze weduwe in een schuur gelegd, terwijl de po litie werd ontboden. Ter plaatse gekomen, gelukte het den beiden veldwachters niet iets uit den man te krijgen, daar hij niet meer kon spreken. Tenslotte heeft hij op een papiertje geschreven dat hij aan het baden was en toen op eens een harden klap op zijn hoofd kreeg. Toen hij1 weer boven kwam, was de persoon die hem den slag had toegebracht met zijn kleeren verdwenen. Ter plaat9e hebben gisteren de veldwachters een knuppel vol met bloed gevonden, waaraan ook hoofdhaar was. De man is per bran card naar het diaconessenhuis te Breda overge bracht. Men vreest voor een hersenaandoening. Het onderzoek wordt voortgezet, W ARMENHUIZEN. Naar wij vernemen, heeft Ds. Hornstra zijne be roeping tot predikant alhier aangenomen. EEN VECHTPARTIJ. Zaterdagnacht is de 18-jarige Albert van der Laan, arbeider te Musselkanaal, op het kermisterrein aan de Brugstraat te Stadskanaal doodgestoken. De ver moedelijke dader, H. S. te Muselkanaal, is gearres teerd. Een der correspondenten van de N. R. Ct. schrijft over dezen doodslag: Het is reeds jarenlang gebruikelijk, dat te Nieuw- buinen tijdens de September-kermis wordt geklopt tusschen vooral jonge bengels. Zoo ook Zaterdag avond. Er ontstond een vechtpartij tusschen de ar beiders Dokter van Vledderveen, Bos van Mussel kanaal en H. Smit en Van der Laan uit Nieuwbui- nen. De vechtersbazen verwijderden zich van het ker misterrein, maar nauwelijks hadden ze zich verwij derd of er werd „moord", „ze hebben me gestoken" gehoord. Bij onderzoek bleek, dat H. S. met een scherp mes den arbeider Van der Laan zoodanig in het hart had gestoken, dat de jongen zoo goed als onmiddel lijk was overleden. De politie bevond verder, dat van den arbeider Bos een der armen zoo goed als was afgesneden, waardoor hij veel bloed verloor en verder dat de arbeider Dokter een messteek in het onderlijf had gekregen. De marechaussée heeft den dader direct gearres teerd. S. bekende volledig, doch liet doorschemeren, dat hij uit zelfverdediging gehandeld zou hebben. Zondag was de toestand van. Dokter en Bos vrij wel. H. S. zal ter beschikking van de justitie te Assen worden gesteld. DEBATAVOND VAN EMDEN—SNIJDERS. Uit 's Gravenhage, 22 Sept. De door den vrijzin- nig-democratischen bond te houden debatvorgade- ring tusschen prof. Van Embden en generaal Snij ders over nationale ontwapening trekt zeer groote belangstelling. Reeds einde vorige week waren alle plaatsen in de groote zaal van den Dierentuin, die ongeveer 2500 personen kan bevatten, uitverkocht LEELIJK GESCHOREN! Uit den Haag, 21 Sept. In den nacht van Zater dag op Zondag is ingebroken in een kapperszaak in de Sutema9traat. De vrouw van den kapper hoorde iemand in de slaapkamer en maakte haar man wak ker. Deze meende iemand te herkennen, dien hij den vorigen dag nog geschoren had. Hij greep den in breker bij. een been, maar mocht er alleen in slagen, een schoen van den man machtig te worden. Hij be gaf zich dadelijk naar de politie, die een bezoek aan den klant bracht, met het gevolg, dat de andere schoen te voorschijn kwam, waarop de dader door de mand viel en bekende. Hij zal zich dus voorloopig niet meer bij dezen kapper kunnen laten scheren. Tel. WINKEL. Door de inwoners van „de Bosch" is .de tu9sehen- komst der gemeente ingeroepen voor een goede rei niging der slooten loopende langs dai gedeelte van Winkel, teneinde te ontkomen aan den stank welke daar wordt veroorzaakt door vermoedelijk ziet derhouden slooten. NIEUWE NIEDORP. Maandagmiddag werd een paard van den hisr Stokman alhier, tijdens het onweder. door den blik sem gedood. De schade wordt gedekt door de Maat schappij „Cérès", verzekering tegen brand- eo. blik semschade, gevestigd te Nieuwe Niedorp. WIERINGERWAARD. Voor 14 dagen geleden, na afloop van het bal ter gelegenheid der harddraverij, werden door enkele brooddronken jongens bij den heer C. S. baldadig, heden uitgehaald, wat nu niet direct van ernstigen aard was. doch minder mooi was 't dat van den heer G. de J. de sloten van de melkbus werden ver nield en de heeren zich te goed deden aan de melk. Dit laatste kan zeker wel niet door den beugel. Het is de politie reeds gelukt de daders op te sporen. EEN NIEUW KANON. Uit New York, 20 Sept. Op het fort Gildon zijn gisteren voor het eerst proeven genomen met nieuw geschut voor de kustverdediging. Het nieuwe kanon, dat een projectiel van 16 inch doorsnede afschiet, maakte bij het schot zulk een ontzaglijk lawaai, dat men geloofde, dat het kruitmagazijn in de lucht was gevlogen. De proef, die hierin bestond, dat moest wo-rden vastgesteld of het nieuwe geschut een projectiel over een afstand van 52.000 yards zou kunnen wegslin geren, schijnt volkomen te zijn geslaagd. Door van deze kanonnen gebruik te maken, zou men dus een aanvallende vloot kunnen verhinderen New York op schootsafstand der scheepskanonnen te naderen. DE AADDBEVING IN ARMENIë DUURT VOORT. De aardschokken duren voort in het gebied van Erzeroem. waar spleten ontstonden. De bevolking is ontsteld. In de streek van de Aras zijn van de 49 dorpen er 37 verwoest. Er zijn schokken gevoeld in. de omgeving van Hins(?) en Tortoem waar de scha de aanzienlijk is en slachtoffers zijn. Ook, het gebied van Kars heeft geleden, maar weinig. DUITSCHERS NAAR OVERZEESCHE GEWESTEN. Gedurende het tweede kwartaal van 1924 zijn om streeks 12000 E>uit9chers naar overzeesche gewesten geëmigreerd, tegenover 27000 gedurende hetzelfde tijd vak van 1923. Voor de maand Juli van 1924 cn 1923 bedragen deze cijfers resp. 1900 en 10000. EEN HELSCHE MACHINE ONTPLOFT OP GUA- DELOUPEL Uit Basse Terre (Guadëloupe), 19 Sept. Tenge volge van de ontploffing eener heleche machine in een alleenstaand huis zijn 4 personen gedood en 3 gewond Er hadden verschillende aanhoudingen plaats. Uit een mededeeling van het departement van ko loniën aangaande de ontploffing eener helsche ma chine blijkt naar het H. N. meldt dat hei oud kamerlid Boisneuf is gearresteerd, daar de ontplof fing, die in zijn huis plaats had. een gevolg is ge weest van het vervaardigen van bommen, die ge bruikt zijn bij aanslagen, welke in den laatsten tijdi hebben plaats gehad. BRAND TE RANGOON. Uit, Rangoon wordt, gemeld, dat aldaar een tank van de Burma Oil Cy. welke twee millioen gallons ruwe olie bevatte, door den bliksem is getroffen en nog steeds in brand staat. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN ÏTALIë Uit Gallarate (Italië) werd gemeld: Bij het neer storten van een vliegtuig werden drie vliegers ge dood en drie ernstig gewond. RAMP IN DEN STAAT MINNESOTA. Uit St. Paul (Minnesota, Ver. St.), 21 Sopt;. Volgens een bericht in het bl'ad Pioneer Press, dat te St. Paul verschijnt ziin in "den staat Minnesota bij een -wervelstorm 22 personen omgekomen, nabij' het dorp Tharp. BTOSCOOP-RAMP TE SMYRNA- Uit Smyrna, 21 Sept. Bij een "brand in een bioscoop, alhier, zim 20 perspoen omgekomen oen 30 anderen gewond. Bovendien worden er 25 menschen vermist. HEVIGE ORKAAN IN NOORD-ENGEL AND. Uit Londen, 22 Sept.Een vreeselijke orkaan heeft hedenmorgen het Noorden van Engeland ge teisterd. Te Blackpool werden honderden winkolrui- ten vernield, terwijl een aantal schoorsteenpijpen af braken en de daken verbrijzelden. Een aantal hui zen in aanbouw stortten in, terwijl tal van boomen ontworteld werden. Uit alle deelen yan het land komen berichten over schade, door den storm van den nacht van Zaterdag op Zondag aangericht. Vooral in Ierland heeft, do orkaan duchtig huisgehouden. De wind bereikte daar een snelheid van 87 mijl per uur. Een mailboot van de Cunard Line kon niet bij Queenstown naderen cn moest de reis voortzetten naar Liverpool. EEN ERNSTIGE BIOS CO OPBRAND. Eenige draadlooze berichten uit Parijs en Kon- stantinopel maken melding van een hevige brand', die tijdens een voorstelling in een bioscooptheater heeft gewoed. Aanvankelijk verluidde, dat een hon derdtal personen in de vlammen waren omgekomen, doch latere berichten noemen het aantal 25. Naar den wereldvrede. Uit Genève, 20 Sept. De Italiaansche gedele geerde in de tweede commissie (Economische aange legenheden) heeft aangekondigd, dat zijn regeering onverwijld een internationale economische conferen tie zal bijeenroepen ten einde alle beletselen voor in_ en uitvoer uit' den weg te ruimen, en de productie te regelen. EEN NOODLOTTIGE BRAND IN SCHOTLAND. Uit Londen, 21 Sept. Bij een brand op een boer derij te Dundonald (Schotland) zijn 5 vrouwen en 4 mannén omgekomen. Tel. JULIANADORP. De voetbalwedstrijd tusschen J.V.C. IS.V.S. I op het S.V.S. terrein had Zondag geen doorgang wegens het niet opkomep van den bondsscheidsrechter. Op het J.V.C.-teirein bekampten J.V.C. IIen S.V.S. II elkaar welken wedstrijd door J.V.C. ver loren werd met 13. Eveneens moest J.V.C. III het tegen Geel Wit III afleggen met 0—2. Voor de J.V.C.'ers dus geen voordeeligen dag. NIEUWE NIEDORP. Zondg speelde N.V.V. I een wedstrijd te. Anna Paulownapolder, tegen Excelsior I en verloor met 24. ST. PANCRAS. Zondag speeld eVrone I haar eersten competitie wedstrijd togen Rood-Wit I, waarin 'alles samen gederld wera dool'-- en spelpopten. 11 was den uitslag.' ST. PANCRAS. jS.B.W. in strijd tegen Conoordia van Anna Paulowna wist deze match met 21 ie winnen. Ter gelegenheid van de kermis zal Dinsdag een gecostumeerde voetbalwedstrijd worden gehouden. OUDKARSPEL. D.TiS. I wist Zondag in Alkmaar tegen Alomaria IV de eerste 2 puntjes van de <xwnp:>titie binnen te halen. De harde wind deed' veel' afbreuk aan het spel. Ddreot na aftrap scoort Alóm aria, 10. Vor der weten ril' het echter ook niet te brengen. Na de rust zetten Éeoen en Speets twee mooie goals, zoo- 'dat D.T.S. een kleine, doch welverdiende overwin ning behaalde. De wedstrijd D.T.S. IIGroot-Schermer I waa door den bond afa-elast. De D.T.S.^adspiranten speelden thuis voor^ de oompetitie tegen de Alcmaria-adspirantenVoor de rust heeft D.T.S. do leiding met 10. Na na rust scoort Alcmaria echter vier maal. NOORDSCHARWOUDE. HelftnA I heeft de competitie goed ingezet Met 4—3 wisten zi» Alkmaar II op eigen terrein to kloppen.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6