Schap Courant Woensdag 24 September 1924. 67sle Jaargang. No. 7508. WIERINGEN. Jl. Zondag en Maandag hield de bloemenvereeni- ging „Flora" in de Ned. Herv. Kapel te den Oever haar jaarlijksche tentoonstelling. De prachtig versier de kapel met haar 372 inzendingen, maakte op de bezoekers een mooie indruk. In een woord was 't al lerkeurigst om aan te zien en de rangschikking van dit alles was magnefiek. De keurmeester, de heer G. J. Steenbergen, had dan ook een zware taak te ver richten om uit al dat moois het mooiste te primee ren. Goed tuinman en bloemist als de heer Steen bergen is, volbracht hij zijn t^ak tot aller tevreden heid. Om 1/4 uur des nam. opende de voorzitter, de heer C. Tijsen, de tentoonstelling met eenige toepasse lijke woorden en werd de keurcollectie voor 't, pu bliek ter bezichtiging gesteld. Ruim 300 personen brachten een bezoek aan de Kapel en haar prachti ge bloemen- en plantenschat en allen waren vol bewondering over zooveel moois. Evenals vorige jaren had de vereeniging „Flora" aan deze tentoonstelling nog enkele feestelijkheden verbonden, welke trots het ruwe weer door veel pu bliek werden gadegeslagen. De muziekvereeniging „Apollo" luisterde 't een en ander met hare vroo- lijke opgewekte muziek op, zoodat er een gezellige stemming heerschte. De tentoonstelling en de festi viteiten zijn dan ook weer goed geslaagd, met recht kan gezegd worden dat men te den Oever weet de bloemetjes buiten te zetten. Huid© aan „Flora's" be stuur en niet minder aan „Apollo", welke onver moeid van 's middags VA tot 'savonds VA uur de feeststemming er in hield. De uitslag der bekronin gen enz. is als volgt: a. Ter kweeking uitgereikteplanten (Lobelium): le pr. Jb. Rakker Jz., 2e prijs M. Gorter; 3e prijs H. Stadig; 4e prijs S. Koorn; 5e prijs Wed. J. Her mans; 6e prijs C. Maars; 7e prijs P. Poel; 8e prijs Jb. Heijblok. b. Fuchsia: 1. Wed. J. Hegeman; 2. S. Koornf-3. N. Rotgans; 4. J. Poel; 5. D. Hegeman; 6. W. Héb- blok; 7. C. V. Koorn; 8. J. A. Hegeman; 9. A.4Bak- ker10. A. Hegeman. e. Certomiums: 1. J. Hegeman; 2. J. Jac. Bakker; 3. J. Poel: 4. J. Brouwer; 5. J. Metselaar; 6. Jb. Bakker Jz.7. W. Heijblok; 8. C. Rotgans. d. Ter opluistering ingezonden bloemen of mooist fekweekte plant: 1. Jb. de Haan; 2. C. V. Koorn; N. Stadig; 4. Jr. Lont; 5. Jb. C. Bakker; 6. *0 M. Tbsen M. Jz.7. L. Spaander: 8. Jb. N. Tbsen; 9. Jr. Lont; 10. S. P. Koorn; 11. Jb. Kool; '12. C. Koorn Sz.,: 13. Jr. Lont; 14. S. P. Koorn; 15. J. Koster; 16. Wed. M. Tbsen; 17. C. Jb. Kool; 18. Jb. N. Tijsen; 19. S. J. Bakker. e. Voor ld!e mooiste ingezonden groepen: 1. M. Heyblok; 2. J. Metselaar; 3. S. Koorn; 4. Wed. J. Hegeman; 5. C. Koorn; 6. Wed. J. ermans; 7. C. Bakker; 8. D. D. Bakker; 9. S. S. Baker. f. Festiviteiten enz. Uitslag harddraverij voor paarden onder den man bereden, 11 deelnemers: le prijs f40 de heer N. de Vries; 2e>prijs!f 20 de^heer P. Smit Jz.; 3e prijs f 10 de heer S. Tijsen Jz. Een zilveren medaille, aangeboden door den heer Bornjeson van Alkmaar, voor den sierl'bksten 'be rijder de heer P. Smit Jz. g. Estafetteloopen voor heeren, deelgenomen door 4 ploegwn: le pr. D. Nieuwbuurt, C. de Haan en Jb. Koorn; 2e priis Jb. Vrij, J. Slikker en S. de Vries; 3e prijs P. Spaander, Jac.^ Bakker, en C. Zomerdbk. h. Hardloopen met 'hindernissen voor jongens van 1216 jaar, 11 deelnemers: le pr. Alb. v. d. Welle; 2e pr. M. de Haan; 3e pr. P. Gorter; 4e pr. S. Zomerdbk. i. Kwade Trien zoenen, voor dames, 30 deelneem sters: le priis mej. M. Tbsen Jd.; 2e prijs mej. Cor Bakker Nd.; 3e prijs mej. N. A. Zomerdbk. De prijzen voor g. 'li. ein i. waren luxe voorwerpen. Zondagsavonds was er bal in de café's, waarvan nog een druk gebruik gemaakt werd en na afloop ging ieder voldaan huistoe. Maandag werden de bloemen opnieuw ter bezich tiging gesteld doch weinigen maakten er gebruik van Den avonds werd in de concertzaal van den heer M. J. Tijsen voor de leden van Flora een door den heer M. Bosker geschreven revue, getiteld „De wereld rond", of je moet er zin in hebben, in 3 bedrijven, opgevoerd. De zaal was tot in alle hoeken bezet! Om den geheeien inhoud dezer revue te behandelen zou te veel plaatsruimte eischen, doch in 't kort zij ver meld dat ze betrekking had op de tegenwoordige toestanden en zoowel van buiten als plaatselijke aan gelegenheden behandelde. Het le gedeelte speelde zich af in een polderkeet, te van Ewijcksluis. het 2e op 't plein bij het nieuwe politiebureau te Hïppo- lytushoef en het 3e te •den Oever. De opvoering eF van was allerkeurigst en wat de zang betreft, ook de ze was vroolijk en opgewekt, in één woord de re vue 'iep flink van stapel en viel buitengewoon in den smaak, zoodat de heer Bosker eer van zijn werk had. Met een gezellig bal na, werd deze genoegelijke avond besloten

Schager Courant | 1924 | | pagina 5