VOETBAL Gemengd Nieuws. de orisisTactoren gevallen is. Do Rnsïisdhe overeenkomst. met een door het Bxitseh;- Kijk gefiara-i A Ie fflii cr&s natuurlek do grootste dor twee orisisfactorun. Dat laat geen twijfel on er is nu natuurlijk voor do Soolaliston gelegenheid om to afoggon, dat men hot Kabinet heeft laten vallen met een spelden- prikkon-aanv'al. MaoDonald noomt dat ook reeds zoodanig on is woedend op do Liberalen. die hem zooals nü 'het noomt, geen «fair ohanoe' gegeven hebben en uit kleine poBtieKo overwegingen het Kabinet naar huis sturen, terwijl hot juist bezig was belangrijke naken in do wereld cot stand to brongen. Dit lijkt mij tegenover de Liberalen niet reoht.- vaardig. Zij hebben steeds het Kabinet 'geholpen en haddon net woer willen doeil, 'door op d,^ strakke motie dor Conservatieven oen soepele motie in te dienen. Toen nl. nu tien dagen geloden Sir Patri ek Kas- tings een zeer onvoldoende explicatie had gegeven van het geval-Oampbell en niemand daarmee be vredigd was, doelden. de oonsecrvatiovon mee, dat. zij een motie "wilden indienen. MacDonaldi noem de daarvoor Woensdag 8 Ootober als de geschikte *Se motie werd door doOonservatiovcn ingediend en was niets anders dan een scherpe motie^van afkeuring. Do Liberalen lieten weten, dat zij te gen die motie zoulden stommen. Tegelijkertijd! zou den zy' echter een amendement indienen op die motio on om eon Koninklijke Oommiasio van On derzoek in do zaak Altorney-GeneralCampbell verzoeken. Wat zei MaoDonald? Een oommissie, daar denk ik niet aan. Natuurlijk heeft de oppositie daarin ido meerderheid omdat die tezamen oen moei- derheid in do Kamer hebben en dan weet ik wol hoe hot gaat. Asquith heeft nog de hand toegestoken door te verklaren, dat het de Liberalen slechts om het rodht te doen was, om Id4. <e*er van flofc recht in Groofc-Britanniö on dat zijn partij .geen aanspraak maakte op oen plaats ia do oammissie, het mooht niet baten. Eerst kwam de motio der Conservatieven aan flo ordo. Sir Bobert Horne lichtte die motie too en eindigde mot do woorden, dat het Huis van Afge vaardigden deze zaak niet zonder^ een woord van sterke afkeuring kon laten voorbijgaan, omdat an ders een dood olijke slag zou toegebracht tijn aan do wet- en aan (do justitie van het land1. Met 359 tegen 198 stemmen werd Üe motie ver worpen. Men wist trouwens het lot, want de Libe ralen zouden immers tegenstemmen, slechts de Conservatieven stemden voor. Daarop het amendement. Ik heb a! gezegd, dat Asquith gesproken had. Maar bij 'do algemoone be schouwingen had niot alleen do leider der Libora- len, dooh ook de Ieldor der Conservatieven, Balawliv gesproken, terwijl ook d© vroegere conserva tieve Altoracy-General Sir Douglas Hogg" een rede gehouden had, waarbij hij liet uitkomen, hoe til Communistisdno Kamerleden voor Budgeton, Gor- bals en Noórth Lanark naar den Eerste-Mmistor waren gegaan en dat daarop de Altorney-General last had gegeven, om Ido vervolging te staken. Het was wol een heel eigenaardige zaak, dat die Direo tor of Proeuntions (Officier van Justitie) was op gebold door den Altorney-General, om dadelijk tor huizo van don Eersto-Minigtcr te komen, waar dan ook dezo laatste zoowol als do Altorney-General waren. Er worden nu heel andere redenen opgegeven dan 'indertijd aan den Officier van Justitie^ maar 't lag er tooh dik op, dat genoemde Ownmunistischo- afgevaardigden het reoht in Engeland in handen hadden genomen, on dat naar hun invloed deze zaak was teruggenomen. Hij achtte noodzakelijk dat hot Huis van Afgevaardigden zijne afkeuring te ken nen gaf on achtte persoonlijk een onderzoek in deze zaak noodzakelijk, omdat de .Regeering was afge dwaald van hot meest essentioele bolwerk van de vrijheid, do vrijheid van rechtspraak, zonder wel ken Invloed van buiten dan ook. Sir John Simon lichtte zijn amendement toe en was nogal scherp in zijn laatste zin, toon hij zeide, dat indien de Rofieoring zijn amendement niet aan vaardde, zij klaarblijkelijk terugschrok voor een on derzoök, waaruit ieder burger wel do gevolg-trek king zou nemen, dat de Regeering' iets te verbergen heeft. Ik hoor dat gedurende de zitting van het Huis. de -Ministerraad nog overleg gepleegd heeft, of tij liet amendement zou aanvaarden. Ik hoor uit goodo bron, dat Thomas, Clynes on Snowöen daar voor waren, maar allocn stopden, zoodat hot Btarro standpunt gehandhaafd bleef. Dat Thomas, al was hü dan voor toegeven aan "hot amendement, trouw achter Premier on Altorney genera! stond bewees hij in zijne redevoering. lipt amendement kwam in stemming on erd met 30-1 tegen 198 stem men aangenomen. Dadelijk verzocht MacDonald om de zitting te verdagen. 12 Liberalen. 2 Nationalisten (Ieren) en 2 Oon servatieven hebben met de Regeering gestemd, 20 afgevaardigden waren afwezig, tien voor en tien tegen, die mot elkaar afgepaard hadden. Onder de liberalen tien wij een paar zeer roede broeders, nl. Luetenant Comman.ai.-r Kenwortlew J. M. Kogge, J. J. O'Neill en nog een dame, n\ Mrs. Wintringkaan. Do Premier hoeft reeds van den Koning verloi gekregen, om de Kamer te ontbinden en naar Sir William niü vertelt, zullen dJe verkiezingen reeds 29 Ootoiber plaats hebben. Dat gaat hier met stoom, zult fto zeggen. Ik zal U nog wel wat meer te vertellen hebben, voor de dag der verkiezing aangebroken is. Daar wij onzen zetel, die twee jaar geleden nog met 4000 stemmen meerderheid behouden werd. 9 maanden geléden met 17 stemmen minderheid ver4 loren, begrijpt U wel, dat er hier strijd zal rijn. Twee jaar geleden was Clyncö junior als Labour- can<lidaat tegenstander ,van David&on, verleden jaar won de Liberale tegenstander het op het nipper tje Van^ Davidson. Ik weet nog niet, wien we hier als Unionist Canöidaat krijgen, daar het niet de gewoonte is, dat de afgevaardigde die er eenmaal uitgckogeld is, weer tracht de zetel te herwinnen, zullen we wol iemand anders dan Davidson krij gen. Dit is to hopen, want met Davidson heb ik er eon heel hard hoofd in. We moeten boter georganiseerd zijn, anders loopt het weor4 mis. 1 Oorganisatie is bij verkiezingen nu eenmaal ab soluut noodzakelijk, wil men iets bereiken. SCHOOHL. Zondag j.1. speelde S.V.V. I op eigen terrein tegen Zeevogels II vim Egmond aan Zee. Dezo wedstrijd werd door S. goed samengespeeld on wist dan ook te winnen met 3—0. De heer Mol die dezen wedstrijd zou leiden, was niet opgekomen, de heer Jn. Mooij kreeg do leiding en wist dat zeer goed. te doen. S.V.V. II speelde tegen S.O.V.V. II te Spanbroek en verloor met 6—0. WIERINGEN. Onze voetbalvereeniging Succes I speelde j.1. Zon dag een competitiewedstrijd met Voorwaarts I te Barsingcrhom. De uitslag was 51 voor Succes I, alzoo voor onze vereeniging eon goede wedstrijd. Succes II zou alhier een competitiewedstrijd hou den met P.S.V. II van Petton, doch P.S.V. was niet opgekomen, hetwelk voor Succes II een haale teleur stelling was. HOOGWOUD. Op Zondag 12 October 1924 spoelde H.F.C. 1 op hot gemeentelijk sportterrein alhior oen wedstrijd tegon .D.O.S.K.O." van Oudeslul» on liet do oor aan do gasten met 1—0. SPARTA'S-COMPETITOL Spaha I maakte een vergeefsche reis naar Helder, daar door niet opkomen van den scheidsrechter de wedstrijd Batavier I—Sparta I niet door kon gaan. Toon to ruim half drne toevallig «ten bondsscheids- rechter paseerde en zich mot de leiding wilde belas ten, weigerde Batavier om te spelen, hoewel regle mentair juist, toch lang niet sportief, daar Sparta de noodige onkosten weer gemaakt had. Sparta 2 speelde op eigen terrein tegen' Helder 4 ên moest in deze met 2 de meerdere erkennen. Het spel van Sparta 2 was evenwel over het algemeen zoer goed en Helder 4 was dan ook niet sterker, maar Sparta 2 h&d' met schieten zeer veel pech, terwijl de keeper zeer onvast was. De leiding van scheidsrechter Vlam was goed, terwijl tamelijk veel publiek den wedstrijd bijwoonde. Sparta 3 speelde op oigen veld te 12 uur tegen P.S. V. van Petten en heeft weer, als gewoonlijk, een uit stekenden wedstrijd gespeeld. Ook P.S.V. speelde een goeden wedstrijd en hoewel van lichaamsbouw merke lijk zwaarder als de Spartanen, maakten zij hier geen misbruik van, de ploeg maakte dan ook teen heel goeden indruk. De wedstrijd eindigde in gelijk spel, 2—2, wat de verhouding vrij goed weergaf. De lei ding van den heer Duinker was uitstekend. Sparta 4 speelde ook op eigen terrein en wel om 10 uur tegon Voorwaarts 2 van Barsingerhonn. Deze wedstrijd eindigde in een 3—1 nederlaag voor het jongste competitie spelende elftal van Sparta. Wij mogen er evenwel aan toevoegen, dat de. jongens heel goed werkten, maar de leiding van scheidsrech ter J. Noorman, was zeer onvoldoende on wekto den schijn van partijdigheid. BREEZANQ, Zondag speelde B.F.C 3 in den vroegen morgen te gen S.V.S. adspiranten te Huisduinen. In een fraai gespeeldcn wedstrijd, won zij met 1—0. B.F.C. 2 speelde 's namiddags thuis voor de com petitie tegen K.F.C. I van Kolhoro, met uitslag 31 voor B.F.C. B.F.C. I stelde teleur, door met 52 te verliezen van W.F.C.. I te Wieringerwaard, hoewel onder pro test. WIERINGERWAARD. Zondagmorgen speelde W.F.C. II haar 2en compe titiewedstrijd tegen Voorwaarts III, welke door eerstgenoemde met 101 werd gewonnen. Wanneer de WJFVC.'ers nu in een'zwaarderon wedstrijds eens wat beter op hum plaats bleven, zou dit beslist veel freter gaan. Des middags hadden we de ;wedstrijd! IW.F.G— B.F.C. Dat dit een vinnige kamp zou worden, is maar al to goed uitgekomen. Voor de rust' bleek al dadelijk dat W.F.C. sterker was, welke meerderheid zij dan ook in twee doelpunten uitdrukte. B.F.C. kon hier slechts één punt tegenover stellen, zoodat met 21 do rust inging. Na de rust doelpuntte W.F.C. weer Spoedig 31. Dit achtten enkele B.F.C.^ers zeker een j'edon om zeer ruw beginnen te spelen. Bij een B.F. C.-aanvaü kwam de rechtsback van WF.C. met een B.F.C,'er Jn aanraking, wat deze den back zoo kwa lijk nam, dat hij begon te vechten. Scheidsrechter Nap stuurde den speler onmiddellijk uit 't veld* en daarmee waren de gemoederen weer tot rust geko men. W.F.C doelpuntte voor 't einde nog 2 maal en B.F.C. éénmaal. Het einde was dtis 5—2 in het voor deel van W.F.C. In het belang der voetbalsport meenen we echter de ruwe spelers èn van B.F.C. èn van W.F.C. to moe ten aanraden voortaan kalmer te spelen, daar het anders tot zeer leelijke dingen zou.kunnen komen, wat voor de spelers en ook voornamelijk voor het publiek erg onaangenaam is. NOORDSCHARWOUDE. Do wedstrijd I-Iollamd I1—1Heiloo I kon niet door gaan. wegens het wegblijven van scheidsrechter Hein man Holland II. welke op bezoek was Ji'tf Heiloo II, ver loer daar met 50. OUDKARSPEL. Voor 'n 300 kijkers wist D.T.S. T ook haar 4en com- J petitiewedstrijd te winnen. Ditmaal was het VJL F.C. II uit Alkmaar Direct na het bogin slaat de rechts-back den bal weg. De pinalty. wordt echter naast-geschoten. Na goed spel geeft Kliffen D.T.S. I ilo leiding, 1—0. Even later eon corner op het D.T.S.- 1 doel. Na een worsteling, geeft de rechtsback verlich ting door den bal nog net van denl ijn te halen.. Kos geeft met een goed schot den VA.F.C.-keeper voor de 2e maal het nakijken. Kuijper onderneemt alleen een aanval, drijft door de heele verdediging I heen en de bal rolt kalm in net doel. 3—0. Na de rust hetzelfde spel. De V.AF.C-keeper had veel te I doen, vooral de schoten van Eecen waren keurig. I doch succes had D.T.S. niet meer V.AF.C. weet met 1 oon goed schot de eer te redden, 3—1. D.T.S. II verloor dn Alkmaar met 20 van' Alk maar III. Do D.T.S.-adspiranten speelden gelijk 11 tegen do V.A.F.C.-adspiranten. ST. PANCRAS. Onder begunstiging van buitengewoon' mooi weer speelde Vrone 2 Zondag een wedstrijd tegen V.A.F.C. 4. Onder leiding van Korstanje. die goed voldeed, ontwikkelde zich van beide kanten een zeer goed spel. Men zat er stevig op, wat eindelijk aan V.A.F.C. beloond wordt met puntje. Zoo bleef het tot de rust Dan was het Vrone die al zeer spoedig een punt wist te maken door v. d. Welle en later een scherpe schuiver door F. Kuitwaard. Een penalty mislukte. Zoo lcjvam het einde en heeft Vrone 2 de twee be geerde puntjes binnen. Het eerste, op reis naar West-Frisia 3, heeft ook de twee puntjes weten te bemachtigen. Allen waren in dezen wedstrijd weer zeer goed op dreef en het re sultaat van dit werk is een 3—2 overwinning ge weest. Bijzondere vermelding in dezen wedstrijd was een door G. Ploeger genomen vrije schop, dié door hem vanuit het middenvan het veld werd ingezet. Dezelfde speler, die evenals de vorige week weer een penalty had to verwerken, was thains gelukkiger. Ook. de sindis kort gepromoveerde C. G. heeft voor zijn aandeel gezorgd. De adspiranten konden het weer niet kroppen en verloren met 31. BARSINGERHORN. Zondagmorgen speelde Voorwaarts III tegen W.F. C. IX van de Wieringerwaard. De zwaardere Wierin- gerwaarders wonnen gemakkelijk met 1-4) van de kleine Voorwaartsen. Voorwaarts IT speelde des morgens tegen Sparta IV. Voor de rust was Voorwaarts tamelijk in de meer derheid, rust 2—1 voor Voorwaarts. Vlak na de rust werd nog een penalty ingeschoten, 3-4 en daarna was Sparta iets in d'e meerderheid, doch door slecht schieten hunner voorhoede bleven doelpunten uit. Goede verhouding 3—1 voor Voorwaarts. 's Middags 9peelde Voorwaarts I tegen Succes I van Wieringen en verloor met 51. Bij Succes was de linksbinnen een heel goede speler en heeft dan ook alle 5 goals gemaakt. Fout van. de Voorwaarts. verdediging was, dat ze dezen speler te weinig af dekten. De rust ging in met 2-4) voof Succes. Even na de rust- schoot de linksbinnen van Voorwaarts een voorzet van den linksbuiten in. Toen kwam er hoop, doch vlak er op maakte Succes 3—1 en was de hoop vervlogen. Een penalty, door Voorwaarts te nemen, werd overgeschoten. Voorwaarts had 2 invallers voor linkshalf en linksback. s Reclames. Uw eerste taak 'a morgens zij zorg te dragen voor gomde ontlasting. Tenzij -dit geregeld) gesohiedo, krijgt gii hinder van hoofdlijn, gedruktheid, maag pijn, onzuiver bloed ewf. Fostor's Maagpillen ge nezen verstopping, regelen de lever, maag on inge wanden en versterken zoodoende uw gehoele gestéh kenft to maken, is feitelijk ovarbctHg, datr alom bekend is, terwijl alle inrichtingen ter tijde voor ieder belangstellende tor betid openstaan. Een collectant, gekleed in de bekende, met :jsm voorzjeil van Prijs Der flacon van vijftig versuikerde pillen in apotheken en drogistzaken. f 0JB5; Undsc h Ni#.u HERMAN HEUERMANS, Op 3 December a.s. zal Herman Heijermans zestig jaar worden. Afgescheiden van een verdere huldi ging zal onzen grootsten tooneelschrijver op of nabij dien dag eer worden bewezen door een vertooning van zijn stukken door alle gezelschappen in den lan de: De Koninklijke Vereeniging geeft een voorstel ling van stukken in één bedrijf; het Rotterdamsch- Hofstad-Tooneel speelt „Op Hoop van Zegen"; het Vereenigd Tooneel „De groote vlucht"; Fabrlcius'- gezelschap „De Meid" en Het Schouwtooneel een nog nader te bepalen stuk. NJR.Grt DOOR DE AUTO. Gisterochtend omstreeks kwart voor zeven 'kwam uit de richting Muiderpoort een particuliere auto met drie inzittenden in tamelijk snelle vaart de Plantage Midden laan te Amsterdam oprijden. De chauffeur merkte te laat, dat bij de Kerklaan tus- schen het tramspoor en een vluchtheuvel een man met eèn handkar liep; deze kon niet tijdig uitwij ken en er volgde een aanrijding. De hamdkar werd een eind over den weg geslingerd en' de bestuurder ervan kwam eenige meters verder op het plaveisel terecht. Een 22-jarige jongeman, die achterin de auto «zat, had de handvaten van de 'kar tegen het hoofd gekregen. In bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Ook do man, die de .handwagen voortduwde, la gewond naar het zieken huis gebracht. EEN ARRESTATIE. Eenigen tijd geleden werd op een Zondag in een gemeente in het Oosten van ons land een Duitscho dame aangehouden, die in een Merced es-auto reisde. Omtrent deze aanhouding wordt het volgende ge meld: De dame was op weg naar Doorn. Daar was men van haar komst op de hoogte en achtte inen het wenschelijk, alle maatregelen te treffen ten einde de reis naar Doorn le verhinderen. Na de aanhouding bleek, dat men niet te doen had' met een vrouw, doch met een als dame verkleeden Duitscher. Deze per soon had reeds geruimen tijd pogingen in het werk gesteld, op verschillende plaatsen de Nederlandsche grens te passeeren. Hij was in het bezit van valscho passen van verschillende landen. Op den bewusten Zondag is hij per auto, reizende.als gravin von Kau- lowitz., er in geslaagd, langs een klein grensstation het land binnen te komen. Als gravin von Kaulowitz had de Duitscher ook eenigo weken te Benthoim vertoefd., o.a, m de hotels Kaiserhof en Schlosshotel. Toen men daar argwaan tegen de „gravin" begon te koesteren, vertrok hij naar Schuttorf, dat iets verder van de grens ligt. Hier nam hij ook als gravin von Kaullowitz zijn intrek in een klein hotel. Van hieruit werden de pogingen om over de Noderlandscho grens te komen, voortgezet, Toen het den Duitscher op den bewusten Zondag gelukt was, ons land binnen te dringen, werd hij hoewel hij dacht niet opgemerkt te zijn onmiddellijk gesignaleerd. Daar zijn bezoek aan Doorn ongewenscht was, werd onmiddellijk zijn aan houding verzocht. De Mercedö9-wagen was dan ook nog niet een der IJsselbruggen gepasseerd, toen de arrestatie plaats had. Een groot aantal valsche pas sen werd op hem gevonden, andere bezwarende do cumenten of voorwerpen waren niet in zijn bezit. Het is opvallend, dat de man steeds op Zondag ge tracht heeft over de grens te komen. Dit brengt men in verband met het feit, dat op Zondag in de kleine plaatsen van ons land db telefoon- en telegraafkan toren gesloten zijn. Daardoor dacht hij, dat het ndet mogelijk was hem te signaleeren. Aan deze arrestatie wordt groote waarde gehecht. Daarmede kan in verhand gebracht worden de groo te geheimzinnigheid, welke ten opzichte van deze aanhouding betracht.wordt. Omtrent de beweegrede nen, welke tot deze arrestatie leidden, kon men ons noch te Doorn, noch elders, inlichtingen verstrek ken. Ook wil men zich er niet over uitlaten, wat ver der met den arrestant gebeurd is. DE GEWEZEN DIRECTEUR DER BRUSSELSCHE BANK. Toon wij berichtten, aldus hot Hdbld., dat Rriedée, gewezen directeur van de Brusselsche Bank, uit de gevangenis te Bonn, waar hij in hechtenis zat, ont vlucht was, deelden wij daarbij mede, dat het ont snappen tö wijten moest zijn aan de te groote mate van vrijheid, die de Duitscho politie haar gevangene gaf. Iu een Duitsch blad lezen wij iets over de ontvlcuh- ting van Briedée uit de gevangenis te Bonn, waar het verblijf van de gevangenen niet ioo onaange naam schijnt te zijn, als men dat in een gevangenis zou verwachten. De beide oplichters, Briedée en De Jong, hadden toestemming gekregen, om meermalen in de week de gevangenis te verlaten; naar zij zeiden hadden zij deze vrijheid noodig om zich door een tandarts te laten behandelen. In. werkelijkheid bezochten zij met hun bowakers, die, zonder dat het opviel, toezicht op het tweetal moesten houden, allerlei café's; in alle mogelijke inrichtingen werden groote verteringen ge maakt. Bewakers en gevangenen stonden blijkbaar op goeden voet met elkaar. Op Woensdag 8 October had. wederom Briedée met een van zijn bewakers een café in Bonn bezocht. De man had na het cafébezoek nog verschillende boodschappen te doen de gevangene zou wel even wachten! Toen de bewaker zijn inkoopen gedaan had was tot zijn verwondering de gevangene gevlogen. Waar hij nu verblijf houdt schijnt men niet te weten. Als men als gevangene over een goed ge vulden geldbuidej beschikt, dan schijnt het verblijf in de Bonnsche gevangenis nog niet zoo droevig te zijn. AUTO-ONGELUK. Zondagavond reed de heer A. L. Seeuwen uit Die- men met zijn vrouw en zes kinderen in zijn auto op den Amsterdamschen weg in de richting Ede. Ter hoogte van het pompstation der Arnhemsche water leiding kwam oen herdershond, 4ie een kat nazat, voor den wagen. De heer S. week uit, overreed den hond en kwamen tegen een boom terecht. Het voor- en achterwiel van de auto braken., het voorstuk werd vernield. Twee kinderen van 4^ en 6 jaar worden uit den wagen geslingerd; het eerste bekwam een hersenschudding, het tweede een schedelbreuk. Beiden zijn in het EÏisabeths Gasthuis te Arnhem opgenomen. De overige inzittenden kregen lichte ver wondingen. DE GRAANJAANVOER. Een der Rotterdamsche berichtgevers van het Hbld. meldt: Van dit recordseizoen op het gebied van den graanaanvoer tn de Rotterdamsche haven belooft de ze week recordweek te zullen worden. Men mag deze week veilig rekenen op een aanvoer van 150 duizend ton, welke bijna geheel naar Duitschland verder zal worden verscheept. LEGER DES HOLS (STICHTER WTLLIAM BOOTH) Evenals' vorigo jaren houdt "feat Leger des Heils kiezer dagen zijn oolleote voor den arbeid In de ver schillende inrichtingen in Nederland. Met vriend©- delyken dank voor de hoilp, ons in 't .verleden van uw zijde betoond, doen we wederom een beroep op uw hartelijke sympathie .voor het werk, dat hot Leger den Heils reeas gedurende 40 jaar in ons land is bezig te verrichten. Dien arbeid nader be^ alom bekend is, terwijl allo inrichtingen fclij) - afgezette uniform en voortien van gosteSjS! lijst, hooyt dezer dagen bij u aan huis to koX oin uw bijdrage in ontvangst to nemen. We hopen en vertrouwen, dat u ons op milde wijze als in 't verleden zult willen help? do nooden te lenigen van duizenden hulpbehoef den. HET AUTOBUS-VRAAGSTUK IN DE UAï STREEK. Op het stadhuis te Zaandam had Zaterdag conferentie plaats van Zaanscho burgemeesters bespreking van het autobusverkeer in deze streel Een positief resultaat, werd niet verkregen, MR. H. J. C. VAN TIENEN. Men-meldt uit Haarlem, dat mr. H. J, C. van Tb nen, die roods geruiipen tijd geleden had te konm gegeven als lid der Prov. Staten van Noord-Hol!^ te zullen aftreden, thans zijn ontslag als zeedag ipkoa*. braai heeft genomen. PIJP GESPRONGEN. Gistermorgen is ter seede van Texel aan boo^i van de „Heemskerk" een pijp van den waterpijpkr" gesprongen. Ongelukkig ging op datzelfdo oogetf de vuurdeur open, waardoor twee stokers bw wonden opliepen van tamelijk ernstigen aard. ëk derde stoker en een sergeant-machinedrijver U kwamen lichte brandwonden. TWEE BURGEMEESTERS IN RUIM 80 JAREN, Wijlen mr. G. A. Mafrac had 41 jaar en 5 maat den het burgemeesterschap van Barneveld verviij Zijn opvolger, de heer W. baron 'van Nagell, heej thans, naar de „Zutph. Ct." opmerkt, gedurende ee: even lang tijdsverloop aan het hoofd der gemeen Barneveld gestaan. Die gemeente heeft dus in <jj laatste 83 jaar slechts twee burgemeesters gehad. DE INDIë-VLIEGTOCHT. De vliegtocht Nederland—Indië zal wel word* uitgesteld tot het voorjaar van 1925, althans volgen eon uitlating van Von der Hoop tijdens eon 1nt«n view met den Sofia-correspondent van „De Courad „Van der Hoop en zijn collega's hopen de vluci in het voorjaar to herhalen, daar zij van moenS zijn, dat dit betreurenswaardige incident gcon breuk kan doen aan de j?rootsche gedachte: Holla door de lucht met Nederlandsch-Indië te verbindei ZUIDSCHARWOUDEL Klaarblijkelijk door een misverstand is de tent' stelling van bloemen, gekweekt door de leecrld: der openbare school, niet doorgegaan verledcj Woensdag, zooals aanvankelijk was. bepaald, H#| schoollokaal was niet beschikbaar, daar het in jraJ bruik was genomen door de afd. vam de Vereen. Vakonderwijs. We vernemen, echter, dat dit niet uitl sluit, dat ditzelfde lokaal er voor gebruikt wordt, a!i| de officieole stappen dlaaHoe worden gedaan. DAT MAG NIET. Tegen oen persfotograaf, die zonder tooetemmL van de ouders een foto heeft gemaakt van het dezer dagen in een kast. op school opgesloten meisje ie Delft, heeft d'e politie proces-verhaal opgemaakt we. geus overtreding van de Auteurswet. HLJ ZWEEG. Mot Cliarlos Carson, die een dezer dagon in oon krankrin nigengestioht nabij New York is gestor ven, is een merkwaardige sinjeur verdwenen.^ Zijn eerste kennismaking met ide gevangenis t— en vele .zijn nog gervolg vond plaats toen 'htffi jaar was. Toen nij man was, werd hij, nu 15"jaar geleden, voor een moordzaak tor d'ood voroor- upeld. Maai* voor de strop een einde zou maken aan dit in tin soort welbestede leven, wist Carson, mot zes lofcgenooten, zich meester to maken van déD Gouverneur der gevangenis, en een der bewaken. Bijh un ontvludjittingspcging gebruikten de boeven Vieze twee als schilden. De waoht opende evenwel, ondanks deze dekking, vuur en wondden alle negen. Vier veroordeelden stierven aan die bekomen ver wondingen. Nu deze sensationeel© poging} mislukt was, pro* beerde Carson een ander middel om de ontmoeting met den beul zoo lang mogelijk uit tè stollen. Hg' sprak niet meer. Ondanks herhaald verzoek en de de meest nauwkeurige observatie, gelukte het niet, den genialen simulant te ontmaskeren. Dies word hij in een kranktinnigongestioht opgeborgen, waar hij ruim 15 jaar hoert vertoefd. Nooit 'heert men zijn stem gehoord, het geluid), dat voor don beul eon toeken zou zijn, met zijn lugubcren lasso zijn plicht te doen. EEN ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Uit Frankfort, 15 Oct. Van morgen heeft een ont ploffing plaats gehad in een fabriek van fotografi sche artikelen. De bliksemtichtafdeeling is in de lucht gevlogen. Drie lijken liggen onder de puinhoo- pen, twee arbeidsters werden ernstig gewond, waar van één sedert is overleden. FABRIEKSARBEIDERS BEDWELMD. Ken Wolffbericht uit Halle meldt, dat gistermorgen in een chemische fabriek te A"mersdorf door gas ne gen arbeiders zijn, bedwelmd, de toestand van zeven van hen is zeer ernstig. ROODVONK TE PETERSBURG. De „Prawda" meldt, dat do roPdvonkepidomio to Petersburg toeneemt en dezelfde afmetingen heeft bereikt als in 1918, toen de ziekte talloozo slachtoffer» heeft gemaakt. DE FINANCIËN DER RUSSISCHE SPOORWEGEN De Russische spoorwegen bevinden zich nu in zeer moeilijken financieelen toestand, aldus de „Ekono- mitsjeskaja Zjizn". Verschillende trusts en regee- ringsinstellingen betalen de door hen aan de spoor wegen verschuldigde bedragen niet (deze schulden overtreffen nu 22,5 millioen goudroehel). Bovendien hebben de spoorwegen nog 'n tegoed van 12b uiilL roebel bij het commissariaat van financiën, maar de directie der spoorwegen kan dit bedrag van het com missariaat niet loskrijgen. De voorgenomen aanzien lijke vermindering der dotaties van de regeering aan de spoorwegen zal ten gevolge hebben, een achter uitgang van het bedrijfskapitaal der spoorwegen. NEGEN MILLIOEN HONGERLIJDERS IN RUS LAND. De centrale commissie voor den strijd tegen de gevolgen van den misoogst heeft van de uitvoeren de oomité's van de dpor den misoogst getroffen pro vincies uitvoerige gegevens ontvangen over het aan tal hongerlijdenden, die reeds nu gevoed moeten worden en over de benoodigde hoeveelheden graan. Uit de ontvangen statistieken blijkt, dat in October negen millioen personen geen brood meer zullen heb ben en dus zonder steun van honger zullen moeten omkomen. Dit beteekent.. dat over eenige maanden het aantal hongerlijders de twaalf millioen zal 'over treffen, want op het oogenblik hebben sommige boe ren nog de geringe voorraden^ graan, die zij geoogst hebben: EEN BOM ONTPLOFT. Uit New York wordt draadloos aap het N.T.A. ge meld, dat bi] legeroefeningen aldaar een hom ont- nlofte, waardoor luitenant Bruce Martin werd gedood en een officier en vele manschappen ernstig werden gewond EEN MOORD IN HET BOSCH VAN VTNCENNI» De drie to Parijs woonachtige gebroeders Guissa. zoons van een medicus in Lausanne, waren gewoon een maal per week den avond door te brengen bij landgenoot te Nogent. Vrijdagavond begaf de W- ste broeder Stanislas zich vooruit naar Nogent., d* beide andere, een tweeling, zouden volgen. Tegen ne gen uur liepen zij door de Avenue des ChataiggWW hij de Jardin ColoniaX toen er een individu op

Schager Courant | 1924 | | pagina 2