10 VOOR iO HEELS' KLEEGIHGMAGAZIJHEH, VELLEN en VACHTEN. een Boerendienstbode, Groole Prijsverlaging Ëaad Warmenhuizen. een Dagmeisje, een Dagmeisje, een Dienstbode, Jan Wiggers. Max-AIberf 4, DE NIEUWE DIKKE VIRGINIA SIGARET Binnenlandsch Nieuws. looien en bereiden van alle soorten R, de Vries, Nutsbijeenkomst Voorts 7 Slierkalvereo MET BONS VOOR FRAAIE CADEAUX OÜDKARSPEL. Blijkens in dit nummer voorkomende adverten tie worden hier en in den omtrek binnen enkele da gen lichtbeeldenavonden gehouden, betrekking; heb bende op do anti-oorlogpropagancla. De lichtbeelden worden toegelicht door don heer Jo Meyer. NIEUWE NIEDORP. Bij de Donderdagmiddag gehouden biljartmatch in de Prins Maurits, tusschon de heeren C, Slikker te Anna Paulowna en Hop van Langendijk, hebben wij nog weer eens gezien, dat de ons hier bekende heer Slikker zich nog niet zoo direct laat overwinnen. De heer Hop kan ook gerust bij da beste biljarters uit Ho 11. Noorden genoemd worden, maar tegen den heer Slikker kon hij het nog niet bezetten. Er zijn ge speeld 750 caramboles, welke Slikker vol maakte met een gem. van 11,08, met als hoogste serie 80. De heer Hop kwam aan do 536 toe, met een gem. van 8.12 en als hoogste serie 34. Het was voor biljartliefhebbers een mooien middag. NIEUWE NIEDORP. Bij do Donderdag gehouden aanbesteding van een schuur met bijkomende werken voor rekening, van de Ned. Ilerv. Kerk alhier, is ingeschreven door: C. Ratsen voor f 1976.50, Gebr. de Heer voor f1987. J. Lodder voor f1995—, Ph. Koomen voor f1775.1—, allen to Nieuwe Niedorp. Gegund aan den laagsten inschrijver. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren: Een zilveren dameshorloge mot armband en een paar lederen portemonnaies, inhoudende oenig geld. Gevonden een ceintuur van een japon. Inlichtingen ter secretarie. EEN „DAGJE" VAN BOUWMEESTER. Hij is nu twee-en-tachtig, de groote Louis. En nu hebben wij al méér dan eens gesproken over „hoe kras hij nog is*' en over „zijn onverwoestbare vitaliteit" cn hoe dikwijls hij nog speelt cn reist en- in de tachtig is. Het „Dagbl. van N.-B." geeft nog eens een prac- tisch „staaltje", voor hen, die daarvan nog niet over tuigd. moqhten zijn. Het is enkel de eenvoudige Ï924. Louis Bouwmeester op Zaterdag 5 October Om 4 uur opgestaan te Breda! Om 5 uur met den trein vertrokken van Breda 1 naar Amsterdam. Om half 1 naar het Paleis voor Volksvlijt. Van half 2 tot 4 uur den Shylock gespeeld in het Paleis voor Volksvlijt, Óm 6 uur met den trein vertrokken naar Haarlem. Van 8—11 uur den voerman Henschel gespeeld in don Stadsschouwburg te Haarlem. Om half 12 met den trein naar Amsterdam. Om 1 uur rustig zijn groc gedronken en om half 2 met een verwonderd gezicht aan zijn huisgenooten gevraagd: „Gaan jullie nu al naar bed?" ZUIDSCHARWOUDE. Tot hoofdingeland v£fn het Geestmer-Ambacht is door de banné alhier gekozen Jhr. vah Spengler, burgemeester alhier. VAN ETWUCKSLUIS. Woensdag is een aanvang gemaakt met het stor ten van stampbeton achter dc sluismuren en tus- schen do uitstaande zijvleugels. "Waarschijnlijk zal hiermee twoo a drie weken gemoeid zijn. doch de sluismuren zullen dan ook aan zeer stevigen druk, van welke zijde ook aangebracht, weerstand kunnen bieden* Men was hier echter nog maar zéér kort mee be- zig, toen zich hierbij reeds een arbeidsongeval voor deed. Bij het van bovenaf neerstorten van het beton ontglipte namelijk, tegelijk hiermede, een kruiwagen aan de handen van oen, der storters. die den arbeider P. B. van Julianadorp tegen den borst trof. Hoewel deze aanvankelijk nog bleef doorwerken, heeft hij •zich toch kort daarna met hevige pijn in den borst moeten verwijderen. Vermoedelijk heeft hij dus eene zware inwendige kneuzing opgeloopon. VAN EWIJGKSLUIS. Do zangvereeniging „Excelsior", onder directie van den heer H. van Veelde, gaf Donderdagavond in het lokaal van den heer J. Keuris eene uitvoering voor donateurs en genoodigden. Gezien het aantal opgeko- menen was hiervan in ruime mate gebruik gemaakt Het programma meldde een negental zangnummers en een paar voordrachten. Daarnevens werden ech. ter nog een extra zangnummer en een tooneelstukje gegeven. Het gepresteerde bleek wel in den smaak van het publiek te vallen en was dan ook werkelijk de aan dacht waard. Zeker, er waren wel eens oogenblikken van weifeling, er liet zich ook wel eens een enkele stem door een andere partij beïnvloeden, maar over het geheel genomen mocht de zang gehoord worden en mocht dan ook het koor zich meermalen in een verdiend applaus verheugen. Jammer is echter, dat eene te zwakke bezetting der heerenparijen de da messtemmen, vooral de sopranen, te veel doet domi- nèeren. Wat meer heeren-zangers zouden voor dit koortje een goede aanwinst zijn, terwijl ook nog een paar alten bij de dames goed zouden kunnen wor den gebruikt. Verschillende der nummers werden door mej. Ren tenaar van Schagerbrng op de piano begeleid, welke zich van deze taak op verdienstelijke wijze wist te kwijten, waarvoor de voorzitter van „Excelsior", de heer H. J. Derksen. haar dan ook 00 het einde van den avond als welverdiende hulde een mooie bloe mentuil aanbood. Ook hot tooneelstukje JETet Recept", van ïnte Ons man. bleek zeer aan den smaak van het publiek Te voldoen. Vooral de heerenrolïen waren hier in goede handen. Alles bijeengenomen, heeft „Excelsior" hare gasten een aangenamen avond' bereid. Zondagavond' zal hetzelfde programma, tegen en- trée, ten gehoore worden gegeven. NOORDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer J. de Bakker vergaderde de afdeeling Heerhugowaard en omstreken van den Bond van Ned. Onderwijzers. Naar aanleiding van de notulen werd mededeeling gedaan van het in den raad v&n Zulu»iharwoude gevallen besluit inzake saloricering van het onderwijzend personeel bU het Vervolgonderwijs en het oordeel van een der raads leden over de verantwoordelijkheid van het hoofd der school voor den sleut.u, de ventileering en het. stoken der kachels. De vergadering was van oordeel, dat. hoe gering het verantwoordelijkheidsgevoel van de ondermeesters door dat lid worden aangeslagen, deze zaken toch nog wel wat met gerustheid aan hen kunnen worden overgelaten. Ten aanzien van de besprekingen in de vorige vergadering omtrent de sa lancering bij het vervolgonderwijs te Noordschar- woudo. werd meegedeeld,ten einde misverstand to voorkomen, dat het hoofd der school aldaar geadvi seerd had de belooming voor allo leerkrachten gelijk to doen zijn en het vorige jaar een der personeollo den had gevraagd, prijs te stellen op meerdere uren, waarop toen ontkennend was geantwoord. Besloten werd ai smog oen adres aan den Raad van Noord- scharwoude to richten met het verzoek de salariee- ring hooger te stellen en alzoo meer in overeenstem, raing te brengen met die te Zuidscharwoude (f1,50 en f 1.75) en to Oudkarspel waar f 2 p. uur wordt be taald. naar de vergadering meende te weten. Van het Hoofdbestuur van den Bond van Arbeiders in het Land- en Tuinbouw- en Zuivelbedrijf was een verzoek ingekomen, om, bij eventueele oprichting van1 nieuwe afdeelingen, organisatie, sprekers voor vergaderingen als anderszins, medewerking te ver- Ie enen; daarop werd goedgunstig beschikt en meen de men goed te doen, in voorkomende gelegenheden desgevraagd dien steun te verleenen. Een uitvoerig debat ontspon zich over de vraag, of adhaesie zal worden betuigd aan een adres aan de Tweede Kamor, inzake het voorstel-Rutgers. in voering van Plaatselijke Keuze. De stemmen staak ten, zoodat dit op de volgende vergadering opnieuw aan de orde komt. Den 25sten October zal oen demonstratief congres word'on gehouden van A.C.OJP. en C.N.O.P. in1 Den Haag tegen de voorgenomen maatregelen der Regee ring om maar steeds verslechteringen in' de levens positie der onderwijzers en andere ambtenaren aan te brengen. Algemeen was men. er van overtuigd, dat dit congres zal slagen, waartoe de afdeeling het hare wil bijdragen door tot deelname op te wekken. Offi cieel zal de afdeeling worden vertegenwoordigd door eon harer leden. Naar aanleiding van circulaires in zake candi- daatstelling Hoofdbestuur vond de afdeeling geen redenen aanwezig den heer Ossendorp weer candi- daat te stellen. Men meende goed te doen de zaken in deze maar af te wachten. Nog werd de beschrijvingsbrief behandeld, waarbij o.m. bleek, dat het Hoofdbestuur het niet op den weg van den Rond' acht te liggen, om geschiedenis boekjes uit te geven, die het onderwijs in geschiede nis in andere banen tarcht te leiden, en het chavi- nismo. dat zooveel onheil sticht, te bestrijden. Toch bleef de afdeeling Heerhugowaard en omstreken haar voorstel handhaven. Daarna werd de bijeen komst onder dankzegging gesloten. VOERINGEN. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Rijkeboer Cz„ slaagde te Delit voor het propaedeutisch exa men voor werktuinkundig-ingenieur. POGING TOT OMKOOPING. To Barneveld is proces-verbaal opgemaakt tegen een bakker aldaar, wegens poging tot omkooping van een raadslid, in zake van een door dén bakker aan de gemeente te koop geboden huis. IN KtlZtKSTRAAT 14. 62-63 HELDLR Prima JEKKER kost bij ons f 9.75 en hooger, Prima KINDER ULSTER, leeftijd 10 jaar, voor f 7.— en hooger. ZONDAGS TOT 12 UUR GEOPEND. -«■ IK j Vergadering van den Raad op Vrijdag. 17 October 1924, des middags 2 uur. Afwezig wegens ongesteldheid de heer Slot. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, secre taris de heer Rijs. Na opening volgt onveranderde vaststelling der notulen. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. gesteld adres van het R. K. Schoolbestuur om over het jaar 1923 eene subsidie te mogen ontvangen van f 300.—, stellen B. en W. voor deze subsidie wederom toe te kennen. Zonder bespreking goedgekeurd. Ingekomen is een adres van den A.N.WJB. betref fende het aanleggen van rijwielpaden. Voorzitter stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, de omstandigheden in deze gemeente zijn er niet naar om het verzoek te kunnen uit voeren, terwijl het verkeer hier ook niet zoo druk is. Aldus wordt besloten. Voorzitter deelt mede dat op. 26 September de kas en de boeken van den Gemeente-Ontvanger zijn opgenomen en was het kassaldo ad f 9826.23}* in kas aanwezig. B. en W. stellen voor om tot hoofden voor het voortgezet lager onderwijs te Warmenhuizen en te Schoorldam te benoemen de heer T. Donia en H. E. Dijken en tot onderwijzeressen resp. mej. Postumo- Wouda en mej. Jonkers. Do heer Gutker vraagt waarom verleden jaar mej. Biesterbos het onderwijs 'gegeven heeft en nu wordt voorgesteld mej. Posthuma-Wouda. Voorzitter zegt dat het in overleg met het hoofd der school is gedaan. Het motief er voor is om ze een gelijk inkomen te bezorgen. De benoeming heeft plaats overeenkomstig het voorstel van B. en W. Medegedeeld wordt, dat, voor rekening der ge meente in het gesticht „Coudewater" te Rosmalen is opgenomen mej. M. Kwant en te „Duin en Bosch" moj. Kroon. Verder stellen B. en W. voor om van den post groot f600, bestemd als toelage voor de werkzaam heden van de volontairs ter secretarie, hiervan een bedrag van f300.te bestemmen als salaris voor den door B. en W. benoemden ambtenaar, ter secre tarie H. M. Laurman. Op verzoek van den heer Laurman is hij benoemd tot ambtenaar ter secretarie en met het oog daarop stellen B. en W. voor zijn salaris op f300 te bepa len en dit bedrag beschikbaar te stellen van de f600, die voor do werkzaamheden aan de volontairs ter secretarie disponibel zijn. Algemeen goedgevonden. 9 B. en W. stellen den Raad voor om de reke ning der gemeente voorloopig vast te stellen tot een bedrag van f 124.637.66 in ontvangst en een be drag van f 103.563, 94 in uitgaaf, batig saldo f21.073,72. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit in ontvangst op f 12537.32, in uitgaaf op f'13778.19, nadeelig saldo f 1240.87; die van het gasbedrijf sluit in ontvangst en uitgaaf op f 75877.59}*, winstsaldo f3564.81. Bij monde van den heer Gutker wordt gerappor teerd, dat de gemeenterekening geen aanleiding tot eenige opmerking geeft. Wat de rekening van het Armbestuur betreft, worden inlichtingen gevraagd over een rekening van f189 van Paarlberg. Door den heer Swan, rendant-armvoogd, worden de inlichtingen verstrekt. Ook deze rekening wordt goedgekeurd, evenals de rekening van het gasbedrijf. In behandeling komen de begrootingen van 1925. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur sluit op f11765, met een post gemeentelijke subsidie van f 1000, die van het gasbedrijf sluit wat den gewo nen dienst betreft, op f70924.20, en den kapitaaldienst op f 11699.25. Bij deze begrooting is gerekend op ver laging van den gasprijs met ingang van 1 Januari 1925 van 14 op 12 cent. De gemeentebegrooting geeft in ontvangst en uit gaaf aan f 102845.43, met een sluitpost van f7337.05K, en een gemeentelijke inkomstenbelasting van f5000. Ook over de begrootingen brengt de heer Gutker na mens de commissie rapport uit. Wat betreft de ge meentebegrooting, de commissie wil graag weten, wat de bedoeling is van de aankleeding van de raadszaal. Voorzitter zegt, dat daarvoor uitgetrokken is f 800, bestemd voor het gewone onderhoud en om do aan- kloeding, waarmee in 1924 begonnen ls, volledig te maken, n.1. door den aankoop van een nieuwe tafel en van nieuwe stoelen. Ook een gaskachel moet worden aangeschaft. De heer Gutker vindt den post niet te hoog, maar de commissie heeft de vraag gesteld waarvoor het bedrag besteed zou worden. De heer Molenaar vindt den post wel te hoog. Vorig jaar is f600 op de begrooting uitgetrokken en hoe wel gezegd was dat dit bedrag niet zou worden be steed, het heele bedrag is toch verbruikt. Spr. ziet er van komen, dat het bedrag van f 800 ook zal wor den gebruikt, pe aankleeuing is spr. mooi genoog eri was hem ook vorig jaar mooi genoeg. En wat heb ben we dan nog vorig jaar voor die f600 gekregen, vloerzeil, een karpet en een paar gordijnen voor af scheiding. Voorzitter merkt op, dat B. en W., voordat ze in 1924 tot aankleeding van de raadzaal zijn overge gaan, toch eerst de machtiging van den Raad heb ben gevraagd en zij hebben de machtiging ontvangen om tot f600 te gaan. De Raad is er dus in gekend. Wat de f800 betreft, B. en W. meenen dat die aan schaffing noodig is en voordat tot aanschaffing zal worden overgegaan, zal ook dan weer machtiging yan den Raad worden gevraagd. Bovendien ook nu bestaat er gelegenheid desgewenacht den post van de begrooting af te voeren. De heer De Groot merkt op, dat het plan ook niet zijn volle sympathie heeft, maar hij is tenslotte ge zwicht voor het redenaarstalent van den voorzitter. Voorzitter: Ik kan toch zeker gerust namens B. en W. den post verdedigen. De heer De Groot: Ja wel. Voorzitter: Dat dacht ik ook. De heer Swan zegt dat hem persoonlijk de tegen woordige toestand mooi genoeg is en het is de vraag nog of het uit aesthetisch oogpunt mooier zal wor den. Maar toen we een nieuwen burgemeester moes ten hebben, waren we algemeen van oordeel dat enze voorzitter de gewenschte persoon was en omdat het beheer onzer gemeente op uitstekende wijze wordt gevoerd, heb ik gemeend nu de burgemeester dezen wensch uitsprak, dit te moeten bevorderen, als blijk van waardeering. Voorzitter is dankbaar voor deze woorden. De heer Molenaar vindt het een eigenaa-rdig. idee, om, hoewel men zelf overtuigd is dat. het niet mooier wordt, het voor te stellen om den burgemeester er een plezier mee te doen. - De heer Swan ontkent dit, het is een blijk van waardeering, dat is geheel iets anders. De heer Hof wil ook den post afvoeren, we kun-1 nen het nog best een jaar redden met deze tafel en j stoelen. De heer Gutker oordeelt, dat er voor de aanklee- i ding a is gezegd, we moeten het nu maar voortzet- j ten, anders was het beter geweest er nooit mee te be- ginnen. I Voorzitter wijst er op-dat de aankleeding verge- leken bij die der raadzalen in andere gemeenten I geen schitterend figuur maakt en de finantieele toe stand der gemeente is niet zóó, dat dit noodig is. We doen met dezen post van f800 geen luxieuze dingen. De heer Molenaar stelt voor den post ad f800 van de begrooting af te voeren, welk voorstel door den heer Hof wordt ondersteund. Het voorstel wordt verworpen met 4 tegen 2 stem men, voor de heeren Molenaar en Hof. De heer Gutker zegt, dat de commissie pok heeft gesproken over de hondenbelasting, een hoogere be lasting werd gewenscht geoordeeld. Voorzitter zegt, dat voor losloopende honden f3 wordt betaald, voor honden die vastgehouden worden f 1. Er is tegenwoordig nogal liefhebberij voor hon den en B. en W. zullen overwegen of de belasting gewijzigd dient te worden. De heer Molenaar wijst dan nog op een post van f 1000 voor bijdrage aan' de gemeente Alkmaar voor de hoogere burgerscholen. Spr. vraagt of tegen die bijdrage niets is te doen, of de gemeente persé moet' betalen ook voor menschen die het zelf wel kunnen betalen. Stel je voor, dat er nog 5 leerlingen bij komen. dan zullen de kosten gauw meer bedragen clan die voor de nieuwe openbare school. Voorzitter herinnert er aan, dat deze kwestia al meer ter sprake is géwêest. Er zijn 5 leerlingen en wanneer er geen verande ringen in de wet op he' Middelbaar Onderwijs wor den aangebracht, zal het bedrag noodig wezen. Er worden pogingen aangewend om de wet gewijzigd te krijgen, om geheel of gedeeltelijk verhaal toe te pas sen op ouders die het kunnen betalen. Jammer zou 1 het wezen als door wetswijziging de onvermogenden Iniet meer tot die scholen konden worden toegelaten. [.Spr. erkent, dat het een vorvelende geschiedenis is, maar er is nu geen verandering in te brengen, i De heer Molenaar onderschrijft dat het jammer 1 zou wezen als onvermogenden het onderwijs niet meer zouden kunnen volgen, maar dat de gemeente moet betalen voor menschen, die het best zelf kun nen, is te gek om los te loopen. Spr. zou in overwe ging willen geven bij een of ander lichaam op wets wijziging aan te dringen. Voorzitter zegt. dat in dien geest wordit gewerkt. De gemeentebegrooting wordt hierna onveranderd' vastgesteld. Ten aanzien van de begrooting van het gasbedrijf zegt de heer Gutker,Bdat gesproken is over de in- ningkosten der quitanties. De inningskosten bedra gen 7 cent per quitantie en waar dat bedrag soms afgaat van quit&nties van. bijv. 10 cent, is dat een toe stand die de commissie niet graag ziet Voorzitter zegt, dat deze kwestie ook door de gas- commissie meermalen is besproken en omdat nu aan stonds de gasprijs zooveel lager is, bestaat het voor nemen om de gasmeters om de 2 maanden te doen ledigen, inplaats van iedere maand. Er is aan ge dacht om de inningskosten van 7 cent op 5 cent te rug te brengen. Op deze wijze zou zeker een voordeel worden verkregen van f400. De heer Molenaar oordeelt, de vorm van vergoe ding niet goed, spr. dacht, dat het beter was, een vast salaris ervoor uit te trekken. Voorzitter zegt, dat men de kosten over een gemid deld bedrag dient te nemen en dan is het gemak kelijker per quitantie te betalen dan een vast bedrag. Het verschil zal trouwens ook niet groot wezen. Er kan evenwel overleg worden gepleegd door den di recteur met den quitantielooper. De heer De Groot zegt, dat er nog een idee naar voren is gekomen. nL om met het innen den ambte naar Rempt te belasten. Voorzitter zegt, dat dit weer te veel stagnatie zou veroorzaken voor het kantoorwerk. De begrooting van het gasbedrijf en die van het Burgerlijk Armbestuur worden hierop onveranderd goedgekeurd en voorzitter dankt de commissie voor haar onderzoek. Wat betreft het verzoek van de ambte naren en werklieden in gemeentedienst om vrij pensioen, stellen B. en W. den Raad voor om in plaats van 5 3M te heffen, zijnde bet meer dere bedrag wat door de nieuwe Pensioenwet in 1923 aan de gemeente is opgelegd. Voorzitter herinnert eraan, dat 2 Jaar geleden B W. voorstelden op de ambtenaren 3X pet. pensW bijdrage te verhalen, zijnde het meerdere bedrag fei door de wijziging van de pensioenwet moest woitiS bijgedragen, hoewel de ambtenaren aangesteld vit*. ren op vrij pensioen. Door den Raad is toen evenw»] besloten om 5 pet te verhalen. Nu opnieuw door dj ambtenaren gevraagd wordt om vrij pensioen, blij ven B. en W. bij bun vroeger idee. om 3% pet ti verhalen. De heer De Groot merkt op, voorgesteld te heb, ben het adres voor kennisgeving aan te nomen, ag het motief dat tegenwoordig de salarissen van rijks, en provincie-ambtenaren tamelijk worden aangek en dit bij; do gemeente niet het geval is. Spr. oordoolt dat de salarissen beter zijn don van de arbeiders op 't veld. en er is dan ook voor spr. geen aanleiding om het vorig maal genomen besluit te .xiiot te doen, De heer Swan zegt, dat bij hem do ovcrwegi* beeft gegolden graag consequent te willen blijven. De ambtenaren zijn op premievrij pensioen aangepfl I men, maar omdat ze door de wijziging meer rechten krijgen, wil spr. die meerdere 3^ pet. verhalen. De beer Gutker wil de 5 pet. bijdrage handhaven, omdat er dan toch al door de gemeente heel wat moet worden bijgedragen en dat door menschen waarvan lang niet iedereen in- de gelegenhoid is tot een dergelijk pensioen te komen. De heer Molenaar wil het verhaal ook op 5 pet. laten. Het personeel in overheidsdienst is beter af dan personeel in particulieren dienst; ze komen zoo ver een pensioen te krijgen, en dan mogen ze de eerste jaren daarvoor wat moeten offeren, ze dienen er toch wat voor over te hebben. Voorzitter zegt, dat de arbeiders van de gasfabriek er zich op beroepen dat in de andere gemeenten de salarissen hooger zijn dan hier en bovendien, het ii een ander soort arbeid., Dat ze beter af zijn dan de arbeiders op 't veld is waar., hot is treurig genoeg dat als dio op 60—65-jarigen leeftijd komen, spoedig aangewezen zijn op het Armbestuur. Radicaal zou het wezen als ook die menschen rechten konden doen gelden, Maar die toestand is niet anders en om dat het vooruitzicht van die menschen slecht is, ii dat geen motief om het verhaal op de ambtenaren toe te passen. De beer Molenaar zegt, dat Voorzitter speed aal noemt da arbeiders van de gasfabriek, niet opnoemt de andere categorie. Spr. heeft echter meer in 't algemeen gesproken en hun toestand is beter dan van personeel in particuliere bedrijven. Het voorstel' van 'B. en W. wordt hierna ïnèt 4 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Swan en Hof. Het adres van de gemeenteambtenaren wordt voor kennisgeving aangenomen en bet verhaal blijft dus op 5 pot. Bi] de rondvraag vestigt de heer Hof de aan dacht op het gevaar, dat bestuurders van, vracht auto's hun» auto's maar vol laden met kleine kinde ren. Voorzitter zal het gevaar hiervan onder de aan dacht yan die bestuurders brengen, dan zullen ze het wel niet meer doen. De heer Hof geeft verder in overweging dat B. en W. voor eventueele werkloosheid uitkijken naar pro ductief werk. Wel is het dempen van slooton ge noemd, maar dat is ook werk dat bh" open winteer moet gebeuren. Voorzitter zegt, dat B. en W. Seze kwestie al oena hebben besproken en naar aanleiding van het ver zoek van het Witte Kruis om benige poelen te dem pen, zullen B. en W. daarnaar ben kijkje nemen. Spr. geeft toet .dat dit dempen ook niet bjf winter kan gebeuren, in dat geval' moeten we het oog hon den op slootwerk. B. en W. zullen de vraag in 't algemeen onder de oogen zien. Spr. koestert de stille hoop. dat in verband met den eponomisohon toe stand de werkloosheid tot een minimum zal worden beperkt. Als het 2 of 3 mannetjes betreft, is er altijd wel .wat te zoeken én daarvoor begint men geen groote werken. De aandacht wordt gevestigd op het uit to voeren slootwerk in de Greb, doch Voorzitterdoelt moe, dat een landgebruik er daartoe niet wil meewerken, omdat ktf nog maar een jaar huurt. Ma»ar spr. zal nog eens overlégplegen. De heer Gutker merkt nog op, dat er voor "bestrij ding van werkloosheid' een post op de begrooting is uitgetrokken. Hierna sluiting. Advertentïên. Ondergeteekende biedt zich be leefd aan tot het Huigendijk, H. Hugowaard Zuid. Wordt gevraagd, voor direct: bij K. Steensma, St. Maarten. Gevraagd met Kerstmis: bij Kl. Swan, St. Maartensvlótbrug. Direct gevraagd :j bij H. P. FELLINGA, Schagerbrug. Gevraagd met Kerstmis: bij W. KOOIJMAN, Haringhuizen. Op de HEDENAVOND Ie houden In de „Vlas- en Korenbeurs" te Anna Paulowna zal o.a. ook optreden de Cabarettier F. A. F. GRONEMAN te Wie- ringerwaard, biedt te koop aan: zijn 2-jarige stier opgenomen met 80.3 punt, opbr. M. als 3 jarige in 319 dagen 4871 K.G. met 3.91 °/o vet. O. M. als 2 jarige in 311 dagen 4332 K.G. met 3.48 vet. voor matige prijzen.

Schager Courant | 1924 | | pagina 2