HET EINDE PERDE BLAD. Gemengd Nieuws. Sappemeer 1?!} bet reinigen tsh een grondbak door opstijgende gassen twee arbeiders bedwelmd ge- raakt. Ondanks onmiddellijke hulp is de eene, J. Mulder, bezweken; den andere, die weer bijkwam, - hoopt men te behouden. - I STAKENDE SCHOLIEREN. Rheumatiek, Influenza, Gevatte Koude, Kiespijn Geen beter middel hiertegen dan MJJnhardt's Sanaplrin~tabletten zogeltjesplakken f 1408.60. De zakelijke bedrijfsbelaa- gekeurd met een voordeelig saldo groot f72.05 Ont- ting voor 8 maanden f 400 of per jaar f 600 betalen vangen was f 183,25 en uitgegeven f 111.20. Wegens een te groote repetitie (60 bladz.) heeft de wij merkt het slachtofer ironisch op als beloo-Tot bestuursleden werden gekozen de heeren B. J. vijfde klasse eener H.B.S. in he: Gooi gestaakt. Het r ing dat wij eèn dikke 100 arbeiders van de straat j F. Meijer en G. Ursem. Beskoten werd hierop, dat de lantaarns dezen win. ter zullen bTanden in de maanden November, De- moet worden de tijd, dien onze kantoorbedienden des cember. Januari en Februari, van 5 tot 10 uur Maandags kwijt zijn om te plakken en te papier voor deze repetitie werd blanco ingeleverd, afhouden; terwijl wat de betaling voor het zegeltjes- De klasse werd op een vTijen middag terug ontboden, plakken aangaat, daarbij natuurlijk nog gerekend waarop de jongelui andermaal weigerden het werk Zalerdug 1 November 1924. 67ste Juaryang. No. 7530. Binitenlandseh Wicuwa. diefstallen in het transitovervoer. Tetiel- en andere fabrikanten, gevestigd te Eiber- te Breda en van een hoofdklerk bij dat bedrijf, als te leveren, 'behalve twee, leerlingen, die de vragen beantwoordden. Thans Is een dor leiders voor een week van de school verwijderd, in afwachting van "jeen nadere beslissing. de verduistering te breda. I In aansluiting bij een bericht betreffende het aan houden van den boekhouder-kassier der gasfabriek L streerén' De „Ned. Nijverheid" merkt hierbij o.a. op, dat ook in verband met dergelijke cijfers de verhooging van den accijns op sigaretten een ramp voor de be trokken industrie zal zijn. alweer een diefstal. Reeds eenigen tijd liepen te Zandvoort geruchten over groote diefstallen bij een winkelier, tevens gros. sier in fourage. Eerst thans is de politie met haar onderzoek zoover, dat mededeelingen gedaan kunnen worden. Een paar weken geleden ontdekte de heer R., dat in een vat verschillende goederen vorstopt waren, die zeer waarschijnlijk klaar lagen om mee genomen te worden. Hij d'eed daarvan aangifte bij de politie. Dadelijk werd' een onderzoek ingesteld, en dit bracht verrassende dingen aan het licht. Bij zekeren K. vond men een groote hoeveelheid krui denierswaren, die uit de zaak van den heer R. af. feld en Barmen en ook in het Wupperdal, kwamen verdacht van fraude met gemeentegelden, .ontleenen in den laatsten tijd' herhaaldelijk tot de ontdekking wjj n0ff attn het „Dagblad van N.-Br.': dat uit zendingen manufacturen en ijzerwaren, door Énkele dogen geleden werd bekend, dat) het metj de ^bcn via Rotterdam naar Engeland, verzonden, goc- hoofdboekhouding aan de gasfabriek mis was. deren werden gestolen. Het bedrag ervan beliep reeds Maandagmorgen vroeger dan gewoonlijk, kwam ruim 9000 mark. zonder dat inen la weten kon ko- bookhouder op zijn kantoor, dat hij echter weldra men waar do diefstallen plaats vonden. Vast stond, verliet, onder het voorwendsel voor zaken op reis te dat bij aankomst in Engeland uit de kisten, waarin moeten. In den loop van den dag werd hij fietsende de goederen verzonden waren, manufacturen, enz. te Prinsenhage gezien, terwij! hij in den middag ten gestolen-waren en dat de kisten met zand, steenen en stadhuize ontboden werd bij het college van B. enW. snoo waren aangevuld om tot het gewicht te komen. Maandagmorgen hadden accountants onverwacht I Het bandijzer, om de kisten aangebracht, was niet ane boeken en papieren der gasfabriek nagezien, wat komstig waren. Ook stonden waren in het pakhuis van de plaats geweest, doch de planken bleken hier uiteraard het personeel ten zeerste verwonderde, te gereed om weggebracht to worden, o.a. een mandje en daar losgemaakt te zijn. meer daar het jongste periodieke accountantsander- - vijgen. De bestolen fabrikanten droegen den heer W. Ger- zoek eerst enkele weken, geleden had plaats gevon«' ke, politiecommissaris buiten dienst, thans chef van den. den Belgischen Verein tegen fabrièksdiefstallen, een Zeer vermoedelijk heeft het accountantsonderzoek onderzoek op. geen voor den boekhouder gunstig verloop gehad, Nadat hem in Duitschland niets van de diefstallen want reeds Dinsdagmorgen volgde de schorsing van was kunnen blijken, kwam de heer Gerke te Rottto$_ beide ambtenaren, terwijl Woensdagmiddag onver- aam; hij stelde zich de vorige week op het hoofdbu- wacht de arrestatie pinats vond. reau van politie met de recherche in verbinding. Een Naar verluidt moet bij den hoofdklerk meer goede uitgebreid onderzoek werd ingesteld, waarbij aller- trouw in het spel zijn. eerst vastgesteld werd, dat een expediteursfirma de Over de hoegrootheid der zoekgeraakte gelden kon uit Elberfeld en Barmen verzonden goederen voor het blad niet» vernemen, doch algemeen wordt be- het vervoer van het spoorwegemplacement Feijen- weerd, da*t deze de borgstelling niet overschrijdt, zoo- oord, waar zij aankwamen, naar het schip, waarmee (jat de gemeente Breda geen financieels nadeel en zal zij naar Engeland vervoerd werden, toevertrouwdeondervinden. aan de sleeperij, die gewoonlijk voor haar versleept. I De deernis til dit tragische geval, waarin twee ge- Spoedig had men een draad in handen, en werd die zinnen zijn betrokken, gaat algemeen uit naar den sleepersknecht J. M. S. aangehouden. hoofdklerk, een man, die de algemeene achting ge- De rest volgde spoedig. Het verduisterd^ werd op- noot van zijn superieuren en ondergeschikten en in gespoorden in beslag genomen. de stad békend stond als een degelijk, oppassend In het geheel zijn in beslag genomen 24 rollen ambtenaar en huisvader, die eenvoudig leefde, meubelstof, meest moquette, welke rollen eeni lengte Minder goed wordt gesproken over den boekhou- K. bleek echter niet alleen riller te zijn. van krui denierswaren; bij hem nam men ook in beslag een aantal flesschen jenever, fleschjes bier, enz., af komstig uit de. zaak van den heer B., handelaar in spiritualiën te Zandvoort; de flesschen waren in den afgeloopen zomer daar door tijdelijk personeel ont vreemd. K. werd' reeds eenigen tijd verdacht van klandestiencn verkoop van sterken drank. Niet alleen leden van het tegenwoordige personeel van den heer R. bleken zich'aan diefstal schuldig ge maakt te hebben, ook een reeds vertrokken knecht, -was medeschuldig 'Ieder had: zijn vaste afnemers. Na vele aanhoudingen, en v.erhooren maakte de politie proces-verbaal op tegen 4 personen, verdacht van diefstal in dienstbetrekking gepleegd, en tegen 13 personen, verdacht van heling. Zij wonen gedeelte lijk in Zahdvoort. gedeeltelijk in Haarlem. Verschei dene zijn reeds naar Haarlem overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. - nieuwe niedorp. •Donderdagmorgen omstreeks vnf uur had bij den van 20 tot 40 meter hebben en waarvan de prijs is der-kassier, een man met een avontuurlijk, frivool heer O. Floor alhier een gasontploffing plaats, toen f6 per meter, twee crapauds en vier stoelen met karakter. Deze wordt geschilderd als een "man. die moquette bekleed en eenige kartons met zijden tres geen tegenspraak duldde, geen andere meening toe- en band. liet en geen ander inzicht kon verdTagen. Met d'e cri- :De aangehouden sleepersknecht en sleepers zijn tiek Op zijn ondergeschikten en meerderen was hij opgesloten; de winkeliers, meubelmakers en stoffeer- 0Ven gul als met den lof op zich-zelf. ders. van heling verdacht, zijn na verhoor op vrije door vergiftigde planten, moeten gelaten. 1 Twee paarden van den stalhouder Geerdink ie Hen- Nog steeds worden door rechercheurs van het hoofd- ffeio zijn aan het eten van vergiftige planten gestor- bureau van politie stoffen van deze diefstallen af- ven. komstig. in beslag genomen. De waarde van de in beslag genomen goederen bedraagt reeds eehig'e dui zenden guldens; er wordit echter voor f 30.000 vermist. een poolsch meisje op zoek naar aaar vader. Op het politiebureau te Vlissingen vertoeft thans •een Poólsch meisje van 14 jaar, dat nadat haar moe der overleden! was, geen familie meer in' haar gehoor. van het seizoen is daar. Wij rnimen onze r_. voorradige RIJWIELEN op tegen zeer lage teland had eni nu 'op weg was naar Engeland met als prijzen. Ook een aantal gebruikte Rijwielen. doel te trachten haar vader die reeds geruimen tijd weg is uit zijn land en in Londen werkzaam' zou zijn. op te zoeken. Het meisje had echter geen geld meer voor den overtocht met de Zeeland en haar heele bezit was een mandje met brood, en ander eetwaar. De politie, die het adres van de Poolsche kolonie te Londen is te weten gekomen, stelt nu pogingen in hei werk om met deh vader van het meisje contact te krijgen, tot zoolang vertoeft 'het kind' op het poli tiebureau. brand te zevenaar U5t ^evenaar, 80 Ocfcj Heden namiddag om streeks JialfvSer is een geweldige brand uitgebro ken in de sohoeucrêmefabriotó „Guttalin" alhier. Deze fabriek is gevestigd in edh oud, twee ver diepingen hoog gebouw, dat in vroeger" jaren een kostschool herbergde, daarna eenige jaren leeg stond en 31 Aug. 1923 in gebruik werd genomen door de Doet uw voordeel door nu te koopen en U bespaart veel geld. Komt zien en overtuigt U, geen verplichting tot koopen. G .ANNEVELDT, Dorpen (Laan)f Schagen. door de raderen gegrepen. Gisteren is db 17-jarige arbeider G; H. de Jong te Nieuw-Amsterdam (gein. Emmen) door de kamrade ren van een baggermachine gegrepen, Zijn hoofd werd verbrijzeld. Hij was dadelijk dood. terugbetalen. Het is wenschelijk gebleken, een onderzoek in te stellen omtrent de mogelijkheid van de al of niet j door hem ontvangen schrijven: deze een lucifer aanstak inl de keuk°n. T>e ont ploffing wa9 zoo hevig, dat )de ruiten in de ramen vanjW'en keuken en da woonkamer er uit vlogen. De tmuur is ook gescheurd.. De "heer Flbor kwam er (zelf met geschroeid hoofdhaar af. Oorzaak was een Jek in de gaslamp. hoogwoud- Dat het ldein bezit in dece gemeente nogal belang rijk is, blijkt uit het kohier van omslag der Banne, met een totaal-oppervlakte van 2132 H.A. en dat 465 aangeslagenen bevat. zijdewind. Het bouwen van een koolsohuuf voor rekening van den heer P. Bruin aan ,de» Waarlandskade, is op- Igedragen aan do heeren Jaspers, metselwerk, en J. Keet, timmerwerk,, beiden te Waarland. zuidscharwoude» 'savende. De heer G. Smit zal even als vorige jaren worden aangezocht de lantaarns aan te steken en te dooven. Volgde na rondvraag, die niet® opleverde, sluiting. spanbroek. Aan den 50-slagen-kolfwedstrijd, welke de afge loopen maand heeft plaats gehad, in de baan van den heer Baerdemaker alhier, hebben 91 kolvers deelgenomen. De uitslag van deze wedstrijden was als volgt: le klasse: le prijs K. Quant, te WTarmenhuizen, met 520, punten; 2e prijs P. Hagenaar te Zuidscharwoude, met 513 punten; 3e prijs T. Kostelijk te Alkmaar, met 518 punten; Serleprijs M. Rooejo te Grootebropk, met 114 punten. 2e Klasse: le prijs P. Glas te Zuidscharwoude. met 455 punten; 2e prijs A. Rus te Heerhugowaord. met 455 punten; 3e prijs D. Pluister te Oostwoud. met 444 punten; Serieprljs P. Kramer te Zuidscharwoude, met. 102 punten. 3e Klasse: le prijs H. Kuiper te Andijk, met 435 punten; 2e prijs S. de Vries te Andijk, met 420 pirm. ten; 3e prijs J. Mantel te Andijk, met 418 punten; Seriepriis C. Paarlberg te Oudkarspel, met 102 p. oudkarspel. Zooals men weet, heeft» de Raad het vorig jaar be sloten om den ophaaldienst van vuilnis op te hef fen. Het' Bannebestuur vreest blijkbaar daardoor dat dit een .opstopping tol de slooten tengevolge zal heb ben1. althans ze hebben zich met een circulaire tot de betrokken bewoners van perceelen gewend, met den dringenden raad om o.m. te zorgen dat de sloot ach ter hun woning een minimum diepte heeft van 60 c.M> beneden zomerpeil. Dat dit bij velen der ingezetenen niet bijzonder in den smaak valt, laat zich begrijpen, vooral daar voor hen het verrichten van dit baggerwerk geen pretje is en dit in elk geval met belangrijke kosten ge paard gaat We vernemen, dat in verband met deze circulairs een adres tot den Raad gericht zal worden met ver zoek om den ophaaldienst weer ini het leven te roe pen. oudkarspel. In onze gemeente doen zich weer enkele gevallen van mond- en klauwzeer voor onder koeien en var kens: NOORDSCHARWOUDE, We vernemen, dat de toestand varn den heer Nol, die als gevolg van het' motorongeval van de vorige week in het ziekenhuis te Alkmaar verpleegd wordt, vooruitgaande is. brandstichting in een huis van bewal ring. Uit Halbau (OberJLausitz) Gisterennacht werd het huis van bewaring alhier in brand gestoken. De gevangenbewaarder en zijn vrouw werden in. twee verschillende gesloten cellen vermoord gevonden en Te zijner tijd deelden we mee. dat het* raadslid, ook de 20-jarige dochter vond' men dood onder een de heer J. du Buck, zich tot Ged. Staten had! gewend om de meening te verbomen van dit College omtrent de vraag, of do schoolgeldverordening niet moet wor den toegepast, zoolang geen nieuwe of gewijzigde er voor in de plaats is getreden. De burgemeester, en blijkbaar ook de meerderheid, van den Raad. was van, oordeel, dat door wijziging van do lager_onder- wijswet de schoolgeldregeling automatisch gewijzigd werd. De aanslagen voor schoolgeldheffing geschied den dan ook reedis, alsof do wijzigingen waren aan gebracht, 'i Was hiertegen, dat genoemd raadslid: in verzet kwam. Gedi Staten hebben hem nu volkomen- in het gelijk gesteld, wat blijkt uit het 'volgende ,In antwoord op ne. ?r vwT élt {jaoruijc weru genomen cmjot ae bouw benoemd de heeren Kolfschoten, burgemeester V£m3& van Edam; K. I. B. A. de Coaten bezulniKinsatoapec. „Gutfcalin". De Icolders van 'het gebouw werden gebruikt ,als opslagplaatsen van, eenige vaten ter pentijn ,en ongeveer 5000 Kg. was. Toen men hedenmiddag bezig was met het ophij- schen van een pot was van den kelder naar de eer ste yerdfeping, brak een oor van dezen pot, met 't regelmatige betaling van aflossing en rente der aan vens vermeld schrijven (schoolgeldregeling Lager de eendenhouders te Volendam verstrekte credieten Onderwijs) heb ik de eer U namens Gedeputeerde onder garantie van den staat. Voor dit onderzoekt Staten te berichten, dat krachtens het bepaalde in heeft de minister van binnenlandsche zaken en land- art. LXIV, prg. 10, van de Slot- en Overgangsbepa lingen der wet van 16 Februari (Stbl. No. 38) de 1 Januari 1923 bestaande schoolgeldregelingen blij ven golden totdat zij vervangen zijn door nieuwe, op'1 gemaakt in overeenstemming met de gewijzigde ar tikelen 62 en 66 der Lager Onderwijswet". Deze quaestie werd reeds besproken door den heer Du Burck in de vergadering van Augustus,, zoodat teur; dr. B. J. C. te Hennepe, te Rotterdam, en B, van Asp.eren Vervenne, in Den Haag. weer de autobus. Gisterochtend omstreeks halfacht heeft te Zevender een buurtschap onder -Schoonhoven, een autobus- sve yenueping, ora.it een oor van aezen pot, met t ongeluk pjaats gehad, dat goed is afgeloopen. de volgende toevoeging door Ged. Staten daarop niet over *X7°er Een autobus van den ondernemer Van Ieperen uit van toepassing is: „Dit, gevoegd bij de omstandig. Schoonhoven. was van daar vertrokken om naar held ,dat eerst bij' besluit van den Raad der gemeente Utrecht te gaan. Hij had zeven passagiers. Bij het Zuidscharwoude van 25 Sept. 1924 een nieuwe school- café St. Helena moest een wagen den bus passeeren. gejdregeling i9 vastgesteld, waaraan tot 1 Januari De chauffeur heeft toen gestopt en wachtte aan den 1924 terugwerkende kracht werd verleend, leidt tot verspreidde .en regelrecht naar! den vuurpot liep. In .een oogenbl'ik tij dg stond liet geheele vertrek in lichte laaie. Da, tien personen, die op dat moment in de f abri -k werkten, wisten zich bijtijds in vei ligheid .te brengen. Nog geen half uur na het uit breken yan don brand, was het gebouw een vuur gloed, waar tegenover de-brandweer met'haar ge brekkige blusohmiddelen absoluut machteloos stond.. De Zevenaarsohe brandweer beschikte over vier handspuiten, .die eigenlijk in een museum thuis behooren. De slangen werden in de achter het ge bouw gelegen oude gracht en met voortdurend pom pen wist"men een bescheiden straaltje te vqorschijn te brengen. Naar wij vernamen zijn in den gemeenteraad van Zevenaar reeds herhaaldelijk pogingen» aangewend om .tot oen doeltreffender organisatie van do brand weer te komen of om tenminste de beschikking te verkrijgen ovea? eon autosp'üifc. In de laatste 10 jaren zijn ongeveer 25 groote bran den in Zevenaar voorgekomen in de laatste 6 weken al 3 branden. Bij» éen dezer branden werden dria huizen een prooi der vlammen. De brandweer is vrij willig .en staat onder leiding van den burgemeester, maar jomdat deze afwezig was, werd het commando thans gevoerd door wethouder jhr. L.vm Njspen tot Zevenaer. Het ;s to begrijpen, dat ook thans het geheele ge bouw ,een prooi der vlammen is geworden. De ver diepingen .zijn ingestort, evenals de kelders, en van do vier muren zijin eveneens groote gedeelten naar beneden gekomen of omver gehaald. Aan hot gebouw gremst een twee verdiepingen hoog Jerceel. waarin de kantoren en laboratoria zijn on- ergebraolit van de inktfabriek! van de.firma Gim- born en waarin de ohemist dr. Sohumann woont. Ook dit gjebouw vatte op de bovenverdieping vlam, doch het i s aan" burgers, die zich met levensgevaar in het gebouw begaven*' gelukt om 'het vuur in eer sten aanleg te stuiten. Ook vlogen de vonken in eon dichtbij gelegen prioel van do. R.K. pastorie, dat eveneens gedeeltelijk verbrandde. Er was groote belangstelling voor denbrand, maar do nieuwsgierigen werden op behoorlijken afstand gehouden. Tel. vier noorder koggen. Tn de vergadering welke Donderdag werd gehou den van de Hoofdingelanden der Vier Noorder Kog gen kwam een voorstel aan de orde van den heer Avis, om het aantal heemreden van acht op vier te brengen. Na breedvoerige besprking werd met 19 tegen 7 stemmen besloten niet tot dezen1 maatregel over te gaan, hoewel van de zijde van Ged. Staten terwille van bezuiniging ook op deze verlaging werd1 aange drongen. In verband met een verzoek tot opheffing van de Schager en Niedorper. Kogge wilden Ged. Staten den N. Westdijk van den Langereis in beheer aan de Vier Noorder Koggen overdragen. Deze overdracht werd echter niet geaccepteerd. door gassen bedwelmd. Gistermiddag zijn aan de glat_ en erpirituefabriek te kant van d'en weg tot de wagen voorbij zou zijn. jde slotsom, dat de voor laatstgenoemden datum vi- Door -den enormen regenval was de grond zeer geerende verordening nog gedurende het geheele jaar I drassig geworden, met het gevolg, dat het achterstuk 1923 toepassing moet vinden, zonder met de in voor- van. den bus wegzakte en de bus in» de Lopiker Voor- [melde artikelen, der Lager Onderwijswet 1920- ge- I wetering -geraakte. 1 brachte wijzigingen rekening te -houden." De chauffeur en de passagiers hebben zich weten langendijk. te redden door d'e ruiten in te slaan. Zij werden met De tuinbouwers, aangesloten, bij de L.G.C., zijn of behulp van een ladder op het droge gebracht. worden in de gelegenheid gesteld, zich uit te spreken gesnapt. over de vraag, of het niet mogelijk en wenschelijk i9, Reeds eenige weken werden de collectebusjes in de een betere sorteering van bloemkool te krijgen. Na de cathechisatiekamer van de N.H. Kqrk te Wassenaar ondervinding met de uiensorteering, waarbij het Be door een onbevoegde gelicht. De politie had' reeds stuur dor L.G.C. eigenmachtig tot invoering over- eenige avond'en de wacht gehQuden, maar steèds ging, en de daarop gevolgde debatten op de Alg. ver zonder. resultaat. Gisterochtend had men zich weer gadering. die daaromtrent een voorstel aannam, is verdekt opgesteld en het duurde niet lang of dë 13- thans de quaestie van de blQemkoolsorteering aan jarige v. d. H. kwam op de fiets aangereden en wist het oordeel der leden onderworpen. We meenen goed door inklimming door een openstaand raampje bin- te hooren, als we vaststellen, dat de tegenkanting -bij nen te komen. Toen hij zich met den buit wilde ver- deze sorteering niet zoo'n tegenkanting ondervindt wijderen viel hij in hnnd'en van de politie. j als bij de uien. Voor een deel kan dit worden toege- hoe tekorten ontstaan. schreven aan de omstandigheid, dat de prijzen hoog De correspondent' der Tel. te Venlo schrijft: zijn en men dus tegen een weinig meerderen arbeid In de laatste oorlogsjaren werd door de Nederland, niet opziet en bovendien het besef onder de bouwers 9che Spoorwegen een kolentip gebouwd te Groot levendig wordt, dat een goede sorteering in het be- Raay, een klein- uur onder Venlo gelegen, op een lang der producenten is. Wordt er minderwaardig eenzame en nauwelijks te bereiken plaats aan de goed aangevoerd, dat voor goede qualiteit doorgaat, Maas. Een voorstel van. de gemeente Venlo om d'e tip dan kan dit-niet minder dan nadeelig op de buiten- te Venlo aan de Maas te bouwen, en die bereid was Iandsche markt werken- en zal het moeilijk zijn, de f200.000 in de kosten bij te dTagen. werd van. de hand Concurrentie het hoofd te bieden. We kunnen v el als geweizen. De tip moest en zou te Groot Raay komen, zekerheid aannemen, dat de sorteering van de bloem De tip kwam er en de N. S. weten, hoeveel hij gekost kool in 3 soorten een feit zal worden. heeft. De duurv an het werk wa9 op een half jaar geraamd, het duurde ongeveer twee jaren. Het ter.: zuidscharwoude. Door 40 winkeliers, d.i. dus ongeveer pet., is aan rein- bleek totaal ongeschikt en de Maas heeft bij Ged/Staten 'n adres gericht met het verzoek de door oenigszins hoog enwaterstand daar ter plaatse zulk den gemeenieraad aangenomen verordening tot al- een sterken stroom, dat de schepen-er niet veilig kunnen liggen. Intusschen, het werk kwam klaar, ondanks de vele bezwaren en do sommen die het verslond. Nu bleek geheele winkelsluiting op Zondag niet aan te nemen. zuidscharwoude. De oudercommissie van de openbare school heeft zich met een adros tot den gemoonteraad gewend eerst recht, welk oen groote mislukking het werk met het verzoek to willen overgaan tot de aanstelling woa. 0e treinen met kolen bleven uit; nooit is er oen van een schoolarts. Zij verwijst daarbij naar die troin gelost of een schip volgeladen, zoolang de tip gunstige resultaten, in andere gemeenten bereikt, en daar gestaan -heeft. De tip wordt thans afgebroken, op het gewicht dat het instituut schoolartsen voor de nadat er honderdduizenden guldens doelloos geofferd beroepskeuze en den zijn, Ook de afbraak moet men nog betalen; die heeft hoop aardappelen. Slechts oen gevangene bevond zich in een gesloten cel. en moest door de brandweer worden bevrijd. In het gebouw was op verschillende punten tegelijk brand gesticht, waarbij men een ruim gebruik had gemaakt van hooi en petroleum. Men verdenkt een landlooper. die in het huis van bewaring te Halbau was opgesloten, maar thans is verdwenen, van de brandstichting. amerikaansch graan. Het stoomschip „Mapia." van1 de Stoomv. Mij. „Ne derland" is aangekomen met eene volle lading graan uit New Orleans. de erkenning van sowjet-rusland door frankrijk. Uit Parijs. 30 October. Herriot en Tsjitsjerin heb ben telegrammen van gelukwenschen gewisseld. Tsjitsjerin begroette dè erkenning van de sowjets door Frankrijk als het openen van een weg naar de ontwikkeling van vriendschappelijke betrekkingen. Herriot antwoordde, dat hij .zich verheugde over de ze daad, -die het mogelijk maakt, gezamenlijk te werken aan de handhaving en de versteving van den vrede in Europa en in de wereld. hyena's van het slagveld. De politie te Laon en Chalons-sur-Marne maken jacht op een bende vreemdelingen, meestal Polen, Portugeezen en Arabieren, die beschuldigd waren van schandelijke wandaden op de slagvelden. Reeds zijn twee personen gearresteerd. Daar gebleken is. dat uitgestrekte streken land, waar de groote slagen geleverd zijn, niet meer voor den landbouw geschikt zijn, zoolang zij niet gezui verd zijn van de geweldige massa's ijzer, staal en koper was, welke in den bodem, bedolven liggen, zijn bepaalde aannemers aangesteld om die terreinen' te zuiveren. Door hen aangenomen ari>eiders nu wor den beschuldigd de beenderen, die zij bij bun op_ en uitgravingen vinden, eenvoudig op hoopen te gooien, lijken te berooven enz. Het schandaal is aan -het licht gekomen door de klachten der bewoners, van de betrokken streken, die in hun groote verontwaardiging over zulk op treden, aandringen) op een- onmiddellijk en streng on derzoek. het ontrouwe dienstmeisje. Te Boedapest heeft de politie, gevolg gevend aan een van Engelsche zijde lange diplomatieken weg gedaan verzoek, een dienstmeisje gearresteerd, dat in I.onden gediend heeft bij een lid van dè Hongaarsche legatie en uit de woning van een Engelsch onderne mer kunstschatten ter waarde van 2 a 3 milliard kronen had ontvreemd. Deze vond de politie terug in haar kamer: Japansch en Chlneesch borduurwerk, ivoor en prenten; het meisje verklaarde niets to hebben verkocht of te hebben willen verkoopen: zij ontvreemdde de stukken alleen, omdat zij ze mooi vond. een goede vangst. Woensdaganacht hadden niet minder dan 2900 man nen en vrouwen een onderdkk gevonden in het Ber- lijnsche asyl voor onbehuisden. De hoofdcommissa ris van politie, die vernomen -had dat een groot aan^ tal ongunstig bekend! staande elementen zich bij het gezelschap bevonden, liet gisterenochtend door een groot aantal agenten de papieren van alle aanwezi gen controleeren. Niet minder dan 1329 personen waren niet in het bezit van papieren. Zij werden op 20 groote auto's naar het hoofdbureau van politie gebracht. Onderweg poogden verschillende hunner te ontsnappen, maar na eert min of meer opgewonden achtervolging slaagden <ïe agenten er etoeBs in de vluchtelingen weer in te halen. Op het hoofdbureau van politie bleek het, dat niet wordt op rond f9000 geschat. de geplukte kip. langendijk. Door de Langen dijk er Winkeliers-, Nering- en Een lid van het Verbond van Ned. Fabr. Ver., slga- Vakvereeniging is op daartoe gedaan verzoek aan retten- en tabaksfabrikanten, deed aan „De Ned. Nij- het Bureau van Advies van de K. v. K. en F. toege- verheid'" een opgaaf toekomen van hetgeen' hij ge- voegd' de heer P. Berkhout, secretaris van genoemde durende het jaar 1923 aan* belastingen heeft moeten vereeniging te Zuidscharwoude. betalen. Deze ppgaaf is een welsprekende illustratie oude niedorp. van het feit. dat de belastingdruk aan de nijverheid opgelegd, in onze dagen alle perken overschrijdt. strijd tegen de tuberculose minder dan 155 mannen en 9 vrouwen, die door de justitie werden gezocht, iii handen van de politie waren gevallen1. De meesten hunner hadden zich aan diefstal, roof of moord schuldig gemaakt. aardschokken in italï8. Volgens een draadloos bericht zijn- te Rieti (ten N. O. van Rome) gisteravond' aardschokken gevoeld. Do bevolking ontvluchtte de stad en weigerde terug te koeren de oudste kiezer van engeland. Werd er*melding gemaakt van een kiezeres van 104 jaar te Belfast. haar leeftijdsrecord wordt nog met stukken geslagen door dat van den ouden heer Wil- son Wilson uit Connor, in het Iersche graafschap Antrim. Hij heeft Woensdag óók gestemd, ondanks Donderdagavond vergaderde de vereeniging voor straatverlichting alhier in het café van mej. do Wed. „Aan tabaksbelasting betaalde deze naomlooze ven_ T. de Jong. Tegenwoordig waren 11 leden, nootschap f 143259,79. aan grondbelasting f 194.91, Nadat de voorzitter, de heer Jb. Pluister. de vet- aan hondenbelasting f 4.50, aan straatbelasting f 109.40 gadering met gepaste woorden had geopend en de aan erfpacht f594. aan sluisgeld f 15.54. aan perse, notulen na lezing werden goedgekeurd, werd de re- neele belasting (gedurende 8 maanden) f 400, aan kening over het afgeloopen jaar, door de heeren B. I zijn. 111 jaari stëllig i hiJ^de ou<tete kïezer in hei premie voor de Rijkeverzekeringsbank f 186.00 en aan J. F. Meijer, D. Kriller en M. Beeta, nagezien en goed- heele land.

Schager Courant | 1924 | | pagina 13