PORTRETTEN Atelier Ni es tadt SCHAGEN. als Sint Nicolaascadeau worden tol enmetlDec,aangenomen VOETBAL» Geopend iederen dag 9-9 uur. Ook ZONDAGS. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Staatsloterij. gWTRHga, do vTteRvre te dt»ra ifcoirwi» op fcwten rtxn het plaatsje, alleen voos een „gezellig samenzijn in de soos". VERZOEK ON EEN PRIJZENGONTROLECOM. MISSIE. Namens de besturen van het Nederl. Verbond van Vakverenigingen en dé S.D.AP. is ee- dres gezon den aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin gevraagd wordt om instelling van een prijzen controlecommissie. Tot en met Juni van dit jaar waren, aldus wordt in heft adres gezegd, de kosten van het levensonderhoud \rij.wel gelijk aan die van het jaar 1923. Sindsdiens is er echter een belangrijke stijging waar te nemen van de prijzen van verschillende levensmiddelen, o.a. brood, melk, vleesch, boter en aardappelen. De stijging van den prijs van het brood wondt voor een groot doel veroorzaakt door het feit, daJt in een aantal graonproduceerende landen de oogst opbrengst veel geringer is dan in 1923. In enkele maanden is de graanprijs belangrijk opgeloopen. en van Juli 1924 tot November 1924 is de bloemprijs ge. stegen van f15.50 tot f23.5Q de 100 Kg. Het onmid. del lijk gevolg daarvan is geweest een stijging van den broodprijs met 2 tot 5 cente voor een brood van 800 gram. Het is echter niet alleen het broodi, dat den laat. sten tijd aanmerkelijk auunder is geworden Het zelfde verschijnsel doet zich voor met andere artike len, welke tot de diagelijksche behoeften gerangschikt kunnen worden. De prijs van de aardappelen was in November ongeveer 2 ct. per Kg. hooger dan In de overeenkomstige maand van 1923. De kaasprijzen wa ren in October ongeveer van 30—50 pet hooger dan in 1923. De melkprijs is 2 en meer cents per liter hoo ger dan' in de overeenkomstige periode van 1923. De prijs van de boter heeft een zoodanige hoogte be reikt als in' de laatste twee jaar niet het geval is geweest De prijzen van groenten, enkele soorten peulvruch ten, koffie, thee en andere artikelen voor huishoude- liik gebruik bewegen zich eveneens in stijgende rich. ting. Blijkens de Economist bedroeg het indexcijfer der groothandel apr ij zen van een aantal artikelen over de maand October 4847, tegen 4729 over September. Het cijfer voor de groep granen en vleesch bedroeg 1027 >4 tegen 1003 In September. Voor andere' levens middelen waren deze cijfers 786X en 777X. In hoe verre wij hier met een tijdelijk of met een blijvend verschijnsel hebben te maken, ia thans nog niet met zekerheid te zeggen. Het kome echter adressante noodzakelijk voor, dat de overheid nauwkeurige gegevens verzamelt over het verloop van de prijzen van de meest noodzakelij ke 1 evensbenoodigdheden en omtrent de verhouding welke bestaat tusschen de groothandels- en klein handelsprijzen. Het is volgens hen van algemeene bekendheid, dat in vele gevallen de afstand tusschen groothandels, en kleinhandelsprijs onevenredig la, waardoor de verbruikers onmoedig zwaar worden be last. Voorts Bal huns inziens onderzocht dienen te worden, hoe het komt, dat zelfs van .een artikel als brood de prijk in de eene plaats belangrijk af wijkt van dien in oen andere plaats, zonder dat daarvoor bepaalde redenen kunnen worden aan gevoerd. De besturen richten tot den minister het dringen de Yf'iisoek, over te gaan^ tot het benoemen van een prijzencontroleoomniissia Deze commissie dient huns inziens te worden samengesteld uit deskun digen. die van het verloop van. de prijzen van de meest belangrijke levensbenoodigdheden, als tarwe, aardappelen, vleesch, vet, groenten, zuivel, brana- itof en kleeding op do hoogte rijn. Naast riezo des kundigen dienen naar hun meening ook vertegen woordigers van do verbruikers en va.n de vak'oentira- len in deze commissie opgenomen te worden. De taak van deze commissie zou kunnen bestaan uit. Ie. het regelmatig oontroleeren van de fluctuaties in de prijzen op de wereldmarkt on in den groot handel, waarvan arii regelmatig mododoelingen zou vers trokken aan de bevolking; 2e. hot on dor zoek on en vergelijken der kleinhandelsprijzen In de belang, rijkste plaatsen in ons land, waaraan eveneen» pu bliciteit moet worden gegeven; 3o. het onderhoe ken en beoordoelen van don afstand tusschen groot- en kleinhandelsprijzen; 4o. het doen van voorstel len aan de regeering tér beteugeling van naar haar- meening te hoog opgevoerde prijzen. De besturen verklaren t tenslotte, dat rif bet zeer op prijs zouden stellen, indien zij over' deze aange legenheid een onderhond met den minister zou den mogen hebben. CALLANTSOOG. Aanbesteding van de steenleverantie ten béhoövé van de kustverdediging, verdeeld in drie per doe len. gehouden te Haarlem. Perceel I: Ned. Basalt Kif., Zaandam, 140 scheepston; Ghr. Roosendaal, Enkhuizen. 170 scheepston; N. Sohager en P. Kuiper. Petten, 190 scheepstonP. Daalder, Alkmaar, 198 eoheepston. Perceel II: Ned. Basalt My'. 398 scheepston; Ohr. Roozendaal, 400 scheepston; P. Daalder, 475 scheepston. Aaanbesteding onderhoud Noordzeekust (strand en duinen van1 HelderOallantsoog), gedurende de jaren 1925-1926. Perceel I: J. Keesman, Sohagen f 11.800; P. Teeuw. Sliedrooht f13.270; W. do Jong, Alkmaar f 12.980. Peroeel II: J. Keesman, Sohagen f 11.900. Aanbesteding in massa: Van dder Plas, Haidinx- veld. f24.200; p. Daalder. Alkmaar, f21.300: N Sohager en P. Kuiper, Petten, f21.475; I. O.tKooij- man. Vlieland, f23.000. Beide werken rijn gegund aan den heer P. 'Daal der te Alkmaar. WINKEL. Een droevig voorval heeft Maandagmiddag ten huize van G. K. aan de Langereis plaats gehad, door dat diens huishoudster A. ae V. zich waarschijnlijk in een vlaag van verstandsverbijstering met petro- loum heeft begoten en zich daarna in brand heeff Sestoken. Hoewel de brand gebluacht is kunnen wor en, was zij toch in dier mate verwond, dat zij ir deeraiswekkenden toestand naar het St. Elizabeths gesticht te Alkmaar overgebracht is moeten worden VEENHUIZEN. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is herkozen als notabel de heer A. Appel. R.K. STAATSPARTIJ EN „ST. MICHAëL". Het mondeling overleg door een inoldent afgebroken Men deelt aan het Haagsche Correspondentiebu reau mede: Gistermiddag half vier zou de tweede conferentie gehouden worden tusschen de heeren Van Wijnber gen, Van Rijckevorsel en Passtoors van de Staats partij en Veraart, Wittert van Hoogland en Bon van St. Michël. In het begin der bijeenkomst vestigde prof. Veraart dt aandacht op een deel van het verslag der rede door den heer Van Wijnbergen te Alkmaar gehouden. Het bedoelde gedeelte luidt: Spr. (Van Wijnbergen) neemt het niemand kwa lijk als hij ergens niet tevreden over is, maar wat hij wèl kwalijk neemt is het organiseerer van de ontevredenheid, het aanwakkeren van der geest van verzet door het gesproken en geschre ven woord. Spr. durft dit zelfs te kwalificeerer als een misdaad, onder de leuze van christelijke democratie, terwijl men juist onder het volk eer geest brengt, die het oen stuk ontneemt van wat het heeft en men zich zelf gaat toejuichen. Spi noemt dit misdaad en zelfzucht van het laagstr allooi. Professor Veraart stolde de vraag, wie de heer Van Wijnbergen met deze tirade hodl bedoeld. Do heer Van Wijnbergen wenschte zich hierover niet uit te laten. Prof. Veraart deelde daarop mee, dat, waar de mogelijkheid open bleef, dat hiermede de leiders var „St, Michaèl" waren bedoeld, zooals hun trouwens ook doos correspondentie uit Aiv-m^r reeds geble ken rrr ~^yt gwwwuu.tt irvt dfcrt de heer Tten W&r>- bergen althans een categorisch aptwoordl gaf op de vraag of hij „St. Michaël" bedoeld had, aangezien het voor de woordvoerders van „St. Michaël" na tuurlijk niet mogelijk zou zijn langer te onderhande len met iemand, die zich tijdens hot overleg op dus danige wijze over hen uitliet. Ook op deze vraag wenschte de heer Van Wijnber gen niet te antwoorden. De delegatie uit het hoofdbestuur van „St Michael' wenschte nu geen verdere onderhandelingen met den Wittert en Boa verlieten de vergadering. Het overleg tusschen het bondsbestuur en het hoofd bestuur wordt van de zijde van „St Michaël" thans als geëindigd beschouwd. De actie van „St. Michaël" zal krachtig worden voortgezet. Reeds op Maandag 8 December a.s. zal te 's-Gravenhage in den Dierentuin een meeting wor den gehouden. DE HUURWETTEN. De hoer Van der Waarden stelde in, ae Tweede Kamer e en motie voor. waarin hü de regeering vraagt alvorens tot intrekkingder huurwetten over te gaan, de gegevens daaromtrent aanf de 'Ka mer ter beoordeolxng voor to loggen. NOORDSCHARWOUDE. Deze week is het-drie-jarig zoontje van het echt paar H. alhier van de trap gevallen en gn-n de ge volgen overleden. De ouders zijn wel ongelukkig, daar ze het vorig jaar nog een kind door verdrinking verloren hebben. OUDKARSPEL Ais een. bijzonderheid kan wel gemeld worden, dat bij de vereeniging Hulp in Nood het laatste ziekte geval zich gemeld1 heeft op 27 October en sinds 2 November de ziekenlijst geheel blanco is. En dat op bijna 300 leden. Men moet wéér .zeggen, dat we hier niet in een gezonde streek leven. ANNA PADLOWNA. Zondag werd de zoo druk besproken wodririjld E. IN.V.V. I gespeeld. Dat het oen belangrijke wedstrijd kou worden, oleak wel uit den grooten toeloop op het terrein. Als om 2.30 de heer Duin- ker beginnen blaast, blijkt E. een invaller te heb ben voor Keppel, terwijl N.V..V. I volledig is. E. ia door 't voodeel van den wind oanvnkedrijk 't meest aanvallend, maar «poedig wegen partijen goed tegen elkaar op. Al spoedig raakt de kleine N.V.V.-back zoodanig geblesaeerd, dat hij' het veld moet verlaten en door een invaller wordt vervangen. De partijen werken hard, doch kunnen het net nog niet vinden ,en als rust wordt aangekondigd, is de stand nog als bij het begin. Direct' wordt van doel verwisseld. De eerste aanvallen rijn weer voor E., maar het wil voorloopig nog niet lukken* Uit een dér aanvallen van E. weten de Gebroeders Maar- sen dan don bal in het doel te werken, zoodat 'E. met# 10 leidt. Dan wordt biji N.V.V. /de op stelling veranderd, zoodat N.V.V. nu herhaaldelijk voor Delver komt. Het binnentrio heeft echter geen kans om te schieten, door de goede bewaking, die ril ervaren en bovendien is Delver dezen' middag in sohitterenden vorm. Aan den anderen kant probeert E. de soore te verhoogen. Wij hooren aan ook spoedig weer gejuich, maar volgens velen was de bal niet over de doellij'n geweest, zoodat werd door: gespeeld. Als N.V.V. een corner forceert, wordt dit E. noodlottig, want de oöraer komt bij den vrijetaanden Breijer terecht en met een pracht ig opb al brengt hij de partijen op gelijken voet. Nog eenige aanvallen, meestal van N.V.V. en de scheids rechter kondigt het einde aan. De uitslari geert de juiste verhouding weer. E. was zeer gehandicapt, doordat Koppel op het appel ontbrak. Bovendien moest dé linksbuiten na rust van spelen afzien, terwijl beide invallers reeds een wedstrijd hadden, gespeeld. Dit in aanmerking genomen, kan E. op een «roeden wedstrijd terugzien. Van 'N.V.V. was hert binnen-trio het beste, waarin Broiier de uit blinker was. In do achterhoede waren de beide kantholfs de grootste struikelblokken. B. 26UOCES JL Deze wedstrijd vond om 10 uur plaats. Daar scheidsrechter Visser afwezig was, word begonnen onder leiding van J. Roelofs. Ook nu hoeft E. twee invallei-s en ook nu heeft zij het eerst windvoor- deet. Dit belet echter niet, dat Suooed 2 reeds na 3, minuten do leiding neemt. Hierdoor wakker ge schud pakt E. beter aan. Hert duurt echter nog 20 minuten oer de linksbinnen met oen hoog, schot ge- ■ilk maakt. Als een aanval van S. is afgaslagen, komt de bal bij den midvoor en na prachtig samen spel geeft hii zijn club de leiding* Na rust is E. er beter in en er wordt meer opengesperd. Na oenigen tiid veroorzaakt een der bespelers eenl penalty. Deze goed genomen, vordwijht in den linkerhoek zoodat de stand 3—1 is. De Suooessers werken hard om den achterstand te verkleinen, het mag hun echter me gelukken. Nog eenmaal weet, E. met een mooi schot de leiding te vergrootan,(soo- dat als hot einde wordt aangekondigd Ei 2 met 4—1 wint. Succes 2 een faire ploeg, had voor haar harde werken wel een tegonpuntje meer verdiénd. Ofschoon de belangstelling zoor groot was, zal' het stellig ook voor E. 1D.O.S.K.O. I niet! aan be- cSJigsfcöJunp ontbreken. E. 2 moot eon zwaren wedstrijd spelen en wel U-gen Sparta 4 in Schagen. Good luck, El OUDESLUIS. Zondag d. had D.O.S.K.Q. I alhier, Blauw-Wit I /an "Winkel op bezoek. D. hoeft 2 invallerSj doch ïeeffc H. Oosterman weer op de roohtsbuiten- i?.aats. Voor de rust is D. iets in de meerderheid m weet de leiding te nemen door haar rechtsbin nen wanneer h\i don bal mooi vrijgespoeld, heeft. Rust 10 voor D. Na de rust komt D. met eenl flink open spel, geweldig opzetten en weet spoedig do rechtsom- eu na goed doorzetten den stand op 20 te bren- ?on. Even later als de linksbuiten een vhard schot ost. verdwijnt de bal van een Bl.-W.spelen wéér in het doel en is de stand 3—0. Alhoewel de B.- jacks goed werk leveren, brengt de linksbuiten spoedig den stand op 4—U, waarmede heti einde kwam. Do wedstrijd werd in een goede versband- .ïouding gespeeld. WIE RINGEN. Succes I (Wielingen)H.F.C. I (Hoogwoud). 10. J.l. Zondag speelde Succea I haar 6e competitie wedstrijd tegen H.F.C. I van Hoogwoud. Om 2.15 u. luit scheidsrechter Boerma van Breezand de twee volledige ploegen in het veld. Het terrein is nogal rlad. H.F.C. wint de tos en speelt eenigszins met wind mee. Succes is echter steeds iets in de meer derheid, doch de uitvallen van H. zijn uiterst ge vaarlijk. De meeste stranden op buitenspel, waar de Succesbacks zich erg op toeleggen. Succes doelpunt, doch scheidsrechter had reeds gefloten voor buiten spel. Met blanco stand' gaat de rust in. Na de thee is het weer hetzelfde. Scheidsrechter heeft druk werk fluiten, geregeld staan de H-voorwaartsen in bui- '.enapel. H. krijgt een pinalty te nemen, welke schitt erend door onzen keeper gehouden werd. Een hoera stijgt op. Een vrije trap op het H-doel wordt good gehouden. Hierna weer een handsbal, welke de Suc ces-rechtshalf voor doel plaatst Vrij gaat op 't doel af en doelpunt IjO. Hierdoor wordt H. aangemoedigd en komt overweldigend opzetten, doch de Succes- verdediging weet van geen wijken. Nog een corner op het Succes-xioel en scheidsrechter blaast einde en heeft Succes een zware, doch verdiende overwinning behaald. Succes TT leed een 41 nederlaag tegen Excelsior II in Ammia Paulowna. Volgende keer beter, hoor jongens! As. Zondag gaat Succea I naar H.F.C. I te Hoog woud, om aldaar te matchen en komt Voorwaarts II van Barsingerhorn naar hier om te kampen met Suc ces IL EEN OORLOGSSCHIP IN EEN STORM VERNIELD. Uit Londen, 25 Nov. De Spaansche dreadnought „Espana" is op de Marokkaansche kust aan den grond geloopen en door stormen geheel vernield. Het gelukte belangrijke deelen van het schip te bergen. GROOTE BRAND TE LONDEN. Uit Londen, 25 Nov. Vroeg in dien morgen heeft heden 6en zware brand gewoed in het bijgebouw van de British Empire Club dn Yorkstreet (Piccadilly). De brand breidde zich naar de bovenverdiepingen uilt. Een meisje kwam in de vlammèn om, tien per sonen werden gewond naar het ziekenhuis vervoerd. HEVIGE STORMEN IN NOORWEGEN. Een hevige orkaan heeft de laatste dagen gewoed ini het Noorden van Noorwegen. Vele huizen zijn verwoest. Wrakken worden ger&p. portaard. De viaachersvlpoft heeft vooral ernstige schade geleden. HET BEZOEK VAN DEN PRINS VAN WALES AAN ZUID-AFRIKA. Officieel wordt bekend gemaakt, dat dé Prins van Wales ongeveer 25 Maart Engeland zal verlaten voor het brengen vam zijn bezoek aan Zuid-Afrika. HIJ zal ongeveer 30 April té Kaapstad' landen. Op de heenreis zal de prins Gambia, Siërra Leone, de Goudkust en St. Helena bezoeken. De Zuid-Afrikaansche regeering heeft maatregelen getroffen voor zijn ontvangst en men verneemt, dat het program in grootte trekken overeen zal komen met dat, hetwelk was ongesteld voor de reis, dde oorspronkelijk in de lente van dit Jaar zou hebben plaatsgehad, doch die toen, zooals men zich herinnert, tengevolge der algeaneene ver kiezingen in' Zuid-Afrika moeslt! worden uitgesteld. De juiste te volgen weg is nog niet. bokend, doch waarschijnlijk omvat de reis oen uitgebreiden tocht door Kaapkolonie, Oranj e vrijstaat, Basóétoland. Na- tai, Svaziland, Transvaal, R'hodesdö en Betsjoeanen land. HEVIGE STORM. Uit Te toean, wordt gemeld: Ben hevige storm verwoeste een Spaansch pant- eerschap. Het is gezonken. DE EEPHLTOREN. Voor de vijfde maal sinds de tentoonstelling van 1889 is de Parijsche Eiffeltoren geheel overgeschil derd. Honderd arbeiders hebben daartoe 40.000 werk uren noodig gehad, Iterwijl er, ten einde den toren in zijn nieuw kleed to stoken, 30.000 Kg. verf zijn ge bruikt. Ditmaal da bet gevaarte geel geverfde Volgiens des kundigen is dozo vorf uitstekend tegen weorsinvloo- den bestand on veel langer houdbaar dan vorige verflagen. De laatste beschildering heeft 12 Jaar .gehouden". Dé kleur or van was grija. TRAGISCH. Te Szaltmar (Hongarije) heeft de politie eon grie zelige ontdekking gedaan. Drie Jeugdige zusters, Ju lia. Eliaabeth en Maria Oswath, die na don dood van haar vader een zaak in. lederwaren drovon, werden dood dn haar huis gevonden Do lijkon der drie meisjes, ia rouwjaponnen ge kleed en met zwarte hdeden op en zwarto handschoe nen aan, hingen naast elkaar aan den zolder. De drie ongelukkige zusters hadden zichzelf van het leven beroofd, naar. vermoed wordt, omdat zij een aanzegging hadden gekregien, om het huisi, waar in zij; te ontruimen. Afscheidsbrieven, met instructies, voor 'haar begra- fenis, werdén op tafel gevonden. SCHEEPSRAMPEN. De kapitein van den schoener .Perry Setzer" werd Zaterdagmorgen op slag gedood, toen zijn schip tij dens mist door een onbekend stoomschip werd ge ramd en letterlijk in tweeën' gesplitst. De botsing had plaats 30 mijlen ten Zuiden van1 kaap Hatteras. Acht leden' van de bemanning van de „Perry Set zer" werden, na twaalf, uur op den bijna gezonken schoener te hebben rondgedreven, door de opvaren den van' een tankschip gered. Zondagavond heeft het Amerikaansche oorlogs schip „Ultah", dat op weg is naar Peru, don kapitein en dé uit zovon loden bestaande bemanning gered van den schoener „Manguerlte M. Wenyss'. Deze schoener. Op weg van Boston naar Baltimora, is door een onbekend gebleven stoomschip op 22 November overvaren. GERUISCHLOOZE VLIEGMACHINES. De „Mopdng Post" verneemt, dat bevredigende proeven zijn gedaan met volkomen geruiscblooze vliegmachines. De apparaten, welke daartoe gebruikt werden, zijn een weinig omvangrijk en verhoogen daardoor den weorsltand van do machine eenige zins De sinds jaren gedane proefnemingen waren steeds op dit bezwaar afgestuit, doch thans schijnt men een tegenmdddel tegen dien verhoogden weerstand te hobben gevonden. Het reizen to geruischloozo ma chines zal aangenamer zijn dan in de bestaande vliegmachines, doch de uitvinding wordt voor de commercieele luchtvaart als van ondergeschikt be lang beschouwd. Daarentegen is zij voor de mili taire luchtvaart natuurlijk van groote beteekepis. ENGELAND EN EGYPTE. Door het optreden van een nieuwe regeering in Egypte, onder leiding van den meer gematigden Ziwar pasja is or wat ontspanning in dien toestand gekomen. Ernstig blijft de toestand nog steeds, om dat nog gevaar bestaat voor nationalistisch verzet. Wel zijn er enkele opstootjes geweest, maar verder blijft het rustig. De ontruiming van Soedan door de Egyptische of ficieren en troepen is in vollen gang. en loopt geheel volgens het opgemaakte program^ Een Engielsch bataljon hield gisteren in Kaïro een parade. Uit de maatregelen der Engelscbe regeering blijkt voldoende, dat het haar ernst is om haar gezag in Egypte te lat engeldien. Kort voor het aftreden van Zagloel-pasja hebben honderd Britsche zeesoldaten het douanekantoor te Alexandrië bezet. Deze daad, waarbij geen enkel incident voorviel, geschiedde als eevolg der weige ring van Zagloel om toe te stemmen in het verlangen van Lord Allenby aangaande maatregelen ter be scherming der buitenlandsche belangen in Egypte. DE P AP AND A JAN EN WERKING, Uit Bandoeng, 26 Nov. De Kawah Baroe, een krater van den Pa panda jan (ten Zuid-Westen van Garoet Ij» de Preanger Regentschappen! is momen teel in eruptie. De toestand1 is tot dusverre niet angst wekkend. TöL EEN BOTSING IN DE LUCHT. Uit Cloverfield, 24 Nov. Twee vliegtuigen zijn in de lucht tnét elkaar in botsing gekomen. Twee per sonen. een heer en een dame, werden gedood en twee andere personen ernstig gewond. BEKRONINGEN. Bij de jl. gehouden Pluimvee- en Konijnen^, toonstelling van de vereeniging „Aves", in ae Har monie te Alkmaar, werden door eenige leden' van de Pluimvee- en Konynenfokkersvereeniging „West Friesland" te- Sohagen de volgende bekroningen behaaald: O. Moeijee te Schagen, 2 'derde prijzen zwarte leghorns, 1 derde prijs mert zwart Java-kriol hen end f eiste prijs met ecu bruin zilverkoiijn. A. van Herkhuizen, Sohagen, 1 eerste en 1 «ere prijs mot oen Barnevelder liaan. P. Timmorman, Behagen, 1 tweede prijs met een Miuorcahaan. G. Brokken te Sohagen, 1 eomfcq, 1 tweede, 1 do en 1 ceroprija met Hollandscne konijnen. J. F. Hannoma, te Winkel, 3 eerste on 2 eerg prijzen met Hollandsclie konijnen. A. van .der Sluns to St.-Maartensbrug, 1 den prijs met oen haaakléurigo Vlaamaoho Reu». 2 twe» de. 1 derdg qu een ooroprijs met blauwe Weén<s$ Trekking; van Maandar 24 Nor. Ie Klasse. lü I.'J iL Ko. 4598 f1000. Noa. 6702 13450 16674 18141 en 21908' elk f 100. Prijeon van f 20. 57 123 124 154 190 313 426 460 465 469 619 652 682 795 808 854 1038 1088 1134 1171 121Z 1262 1290 1311 1392 1495 1515 15691 1572 1622- 1646 1666 1691 1771 1792. 1842 1854 1855 1857 1900 1917 192(4, 1041 1973 2013 2014 2038 -2010 2114 2168 2105 2305 2380 2184 2455 21.56 2483 2553 2558 2591 2622 2737 2744, 2814 2835 2804 2807 2877 2885 2900 2933 2954 2979 3020 3071 3077 3088 3118 3147 3210 3244 3297 3316 3394 3421 3513 3574 3597 3761 3814 3860 4009 4018 4147 4199 426 4250 4285 4439 4448 4474 4510 —26 —48 —50 4711 4769 4792 4795 4885 4886 4889 4900 4902 4909 4929 4954 4990 4995 5011 5047 5068 5133 5148 5178 5266 5352 5405 —32 5575 5633 —52 —62 5678 5698 5721 5735 5916 5957 5975 5978 6013 6119 6171 6207 6250 6275 6277 6410 6636 6639 6671 —99 6738 6785 6845 6971 7035 7036 7056 7130 7191 7240 7247 7294 7325 7329 7520 7623 7703 7706 7797 7865 7887 7920 7926 7940 7964 8018 8109 8213 8216 8331 8416 8471 8594 8620 8639 8642 8759 8854 —70 8908 8938 8982 9043 9090 9107 9157 9193 9255 92116 9285 9307 9314 9477 9518 9704 9737 9784 9872 91)00 9924 9939 —80 9992 10043 10180 10220 10241 10212 10311 l(fe20 1030 10391 10476 10177 10574 10576 10592 1Ó<).1 10680 10725 10761 10300 10851 10855 10860 10889 10912 10924 11091 11132 11201 11272 11292 11341 11395 11403 11440 11476 —551 11555 11580 11637 11GG8 11674 11709 11755 11846 11863 11894 11909 12042 12119 12139 12155 12164 12173 12219 1284 12328 12330 12426 12451 12553 12629 12711 12712 12755 12780 12810 12883 12896 12923 12967 12990 12999 13050 13075 13178 13263 13279 13323 13357 13467 13548 13678 13682 13700 13711 13765 13787 13900 13976 14035 14084 14091 14137 14203 14263 14293 11299 14387 14132 14503 14599 14015 14687 14723 14764 14797 14845 14855 14925 11995 15018 15081 1D100 15170 15172 15187 15-127 13523 15004 15610 15726 15733 15736 15774 15775 15944 16011 16071 16111 16197 16279 16396 16470 10568 16627 —641 —656 S.34 16859 16912 16976 ,17019 17013 17050 17095 17111. 171211 17139 17283 17415 1742S 17449 17511 17514 17",.".1 17562 17618 17023 17720 17737 17755 17771 17830 18006 18113 18120 18153 18259 18265 18303 18305 18324 18327 18393 18467 18-171 18551 18618 18646 18661 18907 18921 18932 189.16 19081 19114 19324 19325 19533 19655 19662 19663 19793 19806 19835 19888 19901 19933 1998d 20010 20065 20079 20223 20249 20255 20285 20302 20350 20.399 20440 20458 20182 20525 205373 20654 20671 20678 20745 20770 20780 20811 20819 20855 20905 20951 20990 21051 21196 21215 21287 21380 21403 21103 21514 21528 21536 21537 21518 21583 21013 21645 21793 21825 21826 21979 22049 22101 22203 22211 22260 22317 223-16 22386 22456 22466 22471 22506 22510 22577 22653 22783 22812 22813 22835 22942 22965 18676 18709 18732 19013 19028 19072 19330 19483 lln'il 19676 19737 19776 PUKMEBEND, 25 November 1924. Op de heden gehoudon weekmarkt waren aan gevoerd: 10 st. kleine Fabriekskaai f59, met rijks merk f61. 15 st. kleine Boerenkaas met rijksnie.rk f63.50 870 Kg. boter f2.35 tot f2.45., f 491 Runderon, w.o. 315 vette runderen f0.90 tot 1.15 «166 melk- en gcldékocdon f 19 >-—425 handel matig. 10 stieren, 33 paarde ëifl50- ~250. handel matig. 16 vette kalveren f 1.50—1.70, handel vlug; 180 nuoht. kaülveren voor de slacht f 1547, handel stug. yoor do fok f 16—36, handel stug745 vette varkens voor de zouterii f0.700.76, vette varkens voor de slacht f 0.76—0.84, handel matig; 49 magere varkens f 24 48, handel vlug; 181 'biggen f 10— 20 handel vlug; 979 schapen en overhouaeré f 40— 63, handel matig. Overhouders f3042, handel ma tig. 78 bokkent 204' ganzen f7.509,50, zwanen f 8-14, kippon eieren f12—14. Eiorenveilmg396 st. eendeieren f8-8.30, 1099 st. kippeneieren a f 12.5013.10, 200 kippeneieren b f 10 per 100 stuks. 50 zak appelen r2 tot f5, 150 zak peren f 1—3. LANGENDIJKER GROENTENVEILING 25 Nov. Bloemkool, le soort f 20.80 a 24, 2e soort f3.10 a 3,90. per 100 stuks. Roode kool, le soort f2.50 a 4.70. 2e soort f 1.30 a 2.20. Gele kool le soort f2.50 3.80. 2« soort f 1.30 a 2.30. Witti kool le soort f Cf.70 1.30. Deensche witte kool f a 3.80. Uien f6.50 a 7.60 drielingen f7.40 a 7.80 Bieten f3.80. Rapen f 1.60. alles per 100 Kg. Wortelen f 1.50 a 2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 4985 stuks bloemkool. 21500 Kg. worte len. 63000 Kg. roode kool, 76000 Kg. gele kool. 67500 Kg. witte kool, 13800 Kg. uien, 425 Kg. bie ten 1650 Kg. rapen. f MEDEM BLIK, 25 November 1924. Witte kool f 0.79 a 0.91. Roode koof f2 a 3.50. Gele kool f 1.30 a 3, per 100| Kg.'Uien f3.10 aö.25. Gele nep f3.25 a 3.75 por 25 Kg. NOORDERMARKTBOND. Noord-Soharwoude. 25 Nov. Grove uien f6.40 a 6.60, uien f6.60 a 7.40, drielingen f7.90 a 8.60, nep f8.70 a 9.10. Peen f 1.60 a 2. Roode kool f^.10 a 4.60. Gele kool f2.10 a 3.50. Witte kool fl a 1.40. Deensche witte s f 1.70 a 3.30 allee per 100 Kg. Bloemkool f 15 a 25 2© soort f2.90 a 7.20, per 100 stuks. Aanvoer: 189C0 Kg*, uien, 2030(f Kg. peen, 128500 Kg. roode kool, 30900 Kg. gaïe kool, 63T0Q Kg. wft- I te kool 57400 Kg. Deensche witte, 2100 st'bloemk. WARMENHUIZEN, 25 November 1924. Roodo kool: le soort f2 a 4.90, 2e sort f 1.40 a 3.30 uitschot fl a 2.20. Gele kool? Ie soort f2.10 a 3. 2e soort f 1.50 a 1.90, uitschot fl a 1.50. Witte kool: le soort f 1 a, 1.30, potf wagon f 117. Doen- :sche witte f2 a 2.90. Uien f7.10, drielingen f6.90, grove uien #6.10. Peen f 1.70 2. Aanvoer: 60150 Kg. roode kool, 20035 Kg. g-la kool, 121325 Kg. witte kool, 22900 Kg. Deam>otw witte, 800 Kg. uien, 4800 Kg. peen.

Schager Courant | 1924 | | pagina 6