AlmiGii Nisiws- PO ROL Dinsdag 2 December 1924. 67ste Jaargang. No. 7547. Uitgevers i O, v.h. THAPMAN Co., Scfcagon EERSTE BLAD. Raad Oudkarspel. Fa. P. Th. Ypma, Binnenlandsch Nieuws. SCHAOER CIU&AFJT. Dit blad verschijnt vioemaal por wook: Dinsdag, Woonadag, Donder dag on Zatordag. Bij inzonding tot 'o morgens 8 uur, worden Advor- tontiffn nog zooveel mogelijk in het ooratnUkomftpd nummer geplant9t. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs por 8 maandon fl.C5. Loaso nummora cont. ADVEnTEN"- TIöN van 1 tot 5 rogols f 1.10, iodoro rogol moor 20 cont (howijano. lnhegreponb^^hre©t^^ollörfl^jwoip^^ DIT NUM1ÏER BESTAAT ÜIT TWEE BLADEN. De Raad dezer gemeente vergaderde Zaterdagmid dag voltallig. Op de notulen, welke ter vlade hebben gelegen, waren goe:. bemerkingen. Van de commissie uit de vereemging van Burge meesters en Secretarissen was het rapport ingeko men omtrent het onderzoek naar de wijze van ver pleging te Gheel. In,verband daarmee werd opdracht gegeven het daarheen te leiden, dat ook in on9 land een zoodanige verpleeginrichting in het leven ge roepen wordt. De voorzitter meent te weten, dat ook in- den om trek van Meppel of Zwolle reeds een zoodanige ge legenheid van particuliere verpleging bestaat. De gemeenterekening over 1923 is goedgekeurd: te ruggekomen. Bij de laatste kasopname bij den gemeente-ont vanger waa overeenkomstig de boeken in kas f5056.54K. Van C. Molenaar Tbz. is wederom een verzoek in gekomen om verlof te mogen hebben in het perceel dat door hem van den heer C. Duis te Noordschar- woude gehuurd wordt, B. en Wl stellen voor, om dit verzoek, dat reeds voor de -defde maal is ingediend, voor kennisgeving aan te nemen. De heer Kostelijk zegt, er toch wel voor te gevoe len om iets te doen. Hij .heeft de betrokken persoon gesproken en is van oordeel, dat hij- moeilijk op an dere wijze zijn brood' verdienen kan. Voorzitter merkt op, dat het niet om den persoon gaat. De heer Kostelijk ziet er niet veel kwaad in. De heer P. Kroon vraagt, hoe de toestand daar is. Voorzitjer zegt, diat het niet in den haak is. De lo- caiiteit voldoet niet aan de eischen, welke in de ver ordening is gesteld' geworden. De heer Groen vraagt, of de diepte niet voldoet. Voorzitter: De hoogte is te laag, er is onvoldoende licht en de opening is ntiet voldoende. De heer Paariberg acht de localiteit totaal onge schikt. De heer Groen merkt op, dat de Raad toch bevoegd is toestemming te geven. Met alleen de stem van den heer Groen voor wordt op het verzoek afwijzend beschikt. Van den nationalen bond tegen vallende ziekte, welke bond een instituut voor verpleging van zooda nige patiënten wil openen, waar meer kans op defi nitief herstel mogelijk is, is het verzoek ingekomen om finantieelen1 steun van de gemeente, tot een be drag voor deze gemeente van f 20. B. en W. zien het nut van een dergelijke instelling wel in, doch mee- nen tochv oorlöopig het adres voor kennisgeving te moeten aannemen. De heer Bakker isv an oordeel dat in d'eze iets ge daan moet! worden en is er voor aan de billijke aan vrage te voldoen. De heer Paariberg wijst op een geval dat hier des- tijdis was en is van pordeel, dat zoodanige lijders zake uitdiepen van de sloot. Zij wijzen er op, dat de afval noodwendig in de sloot geworpen wordt en de ophooping daarvan door onvoldoende doorstrooming bevorderd wordt. Ge vraagd wordt, om den vuilnis- dienst weer in het leven te roepon on de sloot van gemeentewege op diepte te brengen. B. en W, stellen voor, op dit adres afwijzend te be schikken. daar het een precedent zou scheppen voor ander water in: particulier eigendom. De voorzitter merkt op, dat de toestand daar reeds evenzoo was, toen id© vuilnisdienst er nog was, zoo dat deze dienst daarin ook geen verbetering zal bren gen. De heer Bakker is het er mee eens, dat er een pre cedent geschapen kan wonden. Toch is hij van oor dcel, dat het voor de menschen zelve nie' te doen is om hun afval zelve naar het Vrouwenlandje te bren gen. Bovendien is het voor de menschen zelve moeilijk om de sloot op diepte te brengen. Hei ban- nebestuur boopi meer water. Kunnen ze het daar ook niet koopen? (Algemeen gelach.) De voorzitter merkt op, dat de sloot voor de helft vap de»bewoners en voor de andere helft het eigen dom van den eigenaar van den akker is, Spr. heeft nooit gehoord dat men niet zou weten waar et spe cie heen te brengen. De meeste tuinders willen het graag hebben. De heer Groen gelooft dat het meestal glas en stee- nen zal zijn, waar geen bouwer graag naar is. Als bet werkelijk een scheisloot is, dienen de menschen de ze zelve ruim te houden. Voor de menschen zal bel echter wel beroerd zijn. De heer Bakker: Dat is niet te doen. De heer Kostelijk: Wij moeten het tusschen de ak kers ook zelve doen. Ais de gemeente het moest doen kregen ze er meer. Wethouder Kroon stelt de bewoners voor, iemand voor het opknappen aan te wijzen.. Voorzitter zegt, dat ze met de vuilnis niet hebben te zitten. Ze kunnen bet op bet Vrouwenlandje depo- neeren. De heer P. Krooni merkt op, dat deze zaak in ver band' met werkeloosheid in gedachten kan worden gehouden, als dit werk er althans voor in aanmer king komt Voorzitter acht dit gevaarlijk. ""SuwewSckrtuThilT- Per doos 30, 60, 90 Cl Bij apotb. en drogisten Pbara. Fabriek A. Mijnhard* - Ztim toch De heer P. Kroon merkt op, dot de lienten ook van gemeentewege opgeknapt worden. Voorzitter: Dat is iets anders. Daarin heeft ,de ge meente uitloozing van de straat. De heer Paariberg: De menschen hebben daar geen ruimte om een mesthoop te maken. Met drie treden hebben ze de sloot. Een ieder voelt er niet voor een mesthoop bij de deur te hebben. Een schei- sloot tusschen akkers is geheel iets anders. Dan zijn er meestal twee eigenaars, waar er hier een massa zijn. \Vij weten bij ondervinding hoe moeilijk het is meestal niet een krankzinnigengesticht thuis be- om 4 of 5 hoofden in een zak te -krijgen. Zou men hooren. Als et geen andere gelegenheid is, zou spr. er dan daar in slagen om alle hoofden bijeen te er uit dien' hoofde voor zijn een gunstige beslissing krijgen om te zamen de sloot op te knappen? In te nemen. theorie is het heel mooi. doch we" voelen dat het ju' Met 5—2 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Van het gemeentebestuur van Heerhugowaard is de mededèeling Ingekomen, dat ze ingevolge gedaan te gaan Zij achten de regeling billijk en wijziging daarin zou in verband met de wetswijziging alleen nadeel voor de lagere inkomens, kunnen brengen. Devheer Bakker was aanvankelijk van oordeel, dat de regeling zoo kwaad niet was, doch bij. ©enige be spreking en nadere beschouwing Wordt de tusschen- klaase hier vrij zwaar getroffen. De voorzitter berekent, dat voor een Inkomen bo ven f.l4Q0 met drie kinderen ruim 16 gulden per jaar betaald moet worden- De- heer Paariberg acht dit bij een1 zoodanig sala ris meer dan voldoende. Hij heeft echter het voor stel gedaan, omdat hij van oordeel was, dat er on billijkheden konden worden weggenomen. Als het juist is wat de voorzitter zegt, dat de lagere klasse er zwaarder door getrdffen zal worden, ziet hij na tuurlijk van wijziging af. Spr. is echter geheel on voorbereid. omdat bij niet wist, dat bet in behande ling zou komen. Gaarne zou hij zien dat zulke stuk ken niet als ingekomen stukken werden ingediend, doch als agendapunt vermeld worden. Als men dan onverhoopt niet in de gelegenheid ia om de ingeko men stukken in te zien, weet men toch wat er ter ta- fal komt. De voorzitter deelt mede. dat volgens nieuwe wets bepalingen de lagere inkomens belast moeten wor den, zoodra de regeling gewijzigd wordt. Met de op merking zal spr. rekening houden. Voorzitter heeft er niets tegen het punt uil te stel len, doch er is niets op tegen er in een volgende ver gadering op terug te komen, als dit wenachelijk ge oordeeld wordt. Hierna wordt met aigemeene stemmen besloten niet tot wijziging over te gaan. m Van het Nutabeetuur is een verzoek ingekomen om de beschikbaarstelling van een medaille voor de te houden huisvlijttentoonstelling. De heer Bakker zag liever, dat een kunstvoorwerp gegeven werd en wijst er op, hoe dit destijds te Noordscharwoude-ingeslagen heeft. De heer Kostelijk zou er wel voor zijn. als het uit Tuime beurs geschieden kon. Voor een medaiileprijs koopt men zoo weinig. De heer Paariberg heeft zich vroeger reeds uitge sproken, dat hij de voorkeur aan een kunstvoorwerp geeft. Om dit wederom te doen, is oveibodig. Spr. heeft er echter niets tegen, dat zoo noodig hiervoor een paar gulden meer uitgegeven wordt. Nadat aangenomen is iets te doen, stelt de heer J. Kroon) voor, daarvoor ten boogste 15 gulden uit te trekken. De hoeren Kostelijk en Bregman voelen meer voor een medaille. Nadat besloten wordt, ten hoogste 15 gulden uit te trekken, wordt met 5—2 stemmen besloten, daar voor een kunstvoorwerp aan te koopen, en dit aan B. en W. over te laten. Ter tafel komt de circulaire vanl de Kamer van Koophandel inzake den Twuiverweg, waarbij een tee kening gevoegd is, hoe men den weg denkt te maken. De jaarlijksche jcosten voor deze gemeente zullen gedurende 40 jaar f300 per Jaar zijn. De circulaire zelve is reeds in ons nummer van 12 November op genomen. De meerderheid van B. en W. stolt voor, om' de behandeling tot de volgende vergadering uit te stel. len, omdat zij de zaak nog niet in voldoende overwe. ging genomen hebben. Voorzitter zegt. er persoonlijk voor te zijn om op het voorstel in het schrijven gedaan, afwijzend te beschikken, op grond dat het een gevaarlijk prece dent kan scheppen lp de toekomst. de practijk niet uitgevoerd wordt. De opmerking in- beer Paariberg gaat met het voorstel van B. en zake den vuilnisdienst gaat niet op. w- accoord, vooral omdat hij het gewenscht zou ach- Ook de voorzitter zal weten, hoe de vuilnisdienst *>en- de Lamgendijker gemeenten in deze» zaak KtKwmu 1 k* laatste jaren behandeld is. Bij een goede rege- een eensluidend besluit nemen. Er is dan tijd om verzoek van dé bewoners van den Laanweg beeloten bug zal veel bereikt kunnen worden. I,a&t de Raad gecombineerde bespreking voor te bereiden. Is er zijn om- ini den Laanweg electrisohe energie te leve- weer tot het instellen van een vuilnisdienst overgaan i be.ang van de eene gemeente, is dit er ook voor de ren. Zij vragen dit ook in de onder deze gemeente an dan maatregelen nemen, die afdoende zijn. Het andere. Is er geen belang, is dit er voor geen enkele gelegen'perceelen tè mogen leveren. B. en W. stellen gaat niet alleen voor de bewoners van de Spoorstraat gem©ente. De vraag is, of net op den weg van onze voor, om hierop gunstig té beschikken. want er zijn er meer die een circulaire gehad heb- De heer Paariberg: Het is een schitterende oplos- ben en ook anderen zullen er gemak van hebben, eing. I De heer Groen: Als het door de menschen niet ge- De voorzitter: Prachtig. I daan wordt, doet het polderbestuur het op hun kos- De heer Bakker: Het is een oplossing die niets ten. kost. Niemand zal er tegen zijn. Wethouder Kroon: We zijn nu van den ophaal. Met aigemeene stemmen wordt' op het verzoek dienst af. Laten we het nog oen Jaartje afwachten, gunstig beschikt. Ze zullen wel weer een schrijven van het Bannebe- Vam het kerkbestuur is de medledeeling ingekomen, stuur krijgen, dat ze het plan hebben in het plantsoen voor de' Met 5—2 stemmen wordt op het adres afwijzend kerk een dubbele weg te- maken, zoodanig dat die beschikt. De heeren Paariberg en Bakker stemmen lijkwagens op het pad kunnen draaien. Een teeke- voor. ning is bijgevoegd, waaruit blijkt, dat de paden bij De begrooting is met eenige bemerkingen terugge- de kanten langs zullen gaan en in het midden een komen. nieuw plantsoen zal worden aangelegd'. Waar tot Hot tractement van den ontvanger moet overeen- heden het afladen steeds op de straat geschieden komstig besluit op f500 gebracht worden en niet op moest, zal dit hierdoor komen te vervallen. f 630, zooals de Raad bet later wenschte. Ofschoon ze van oordeel zijn. dat deze zaaJc voor Verder werd gevraagd, voor de Uxc-bestrijding de gemeente is, omdat het kerkbestuur met het kerk- ®«n post voor memorie uit te trekken en overigens •hof niets te maken heeft, zijn ze bereid in de kosten waren er nog enkele meer administratieve bemer- de helft te dragen, als de gemeente de andere helft kingen. doet. De totaal kosten zullen 1100 tot 1200 gulden Wethouder Kroon meent, dat het goed zal zijn, dien zijn. post van f 630 te handhaven, daar hij anders vreest De voorzitter acht dit een mooie oplossing en dat Ged. Staten met hun hooge vboratel zullen ko- brengt het kerkbestuur dank voor hun aanbod. men. Wethouder Kroon kan ten volle meegaan. Het plan De heer Bakker: Wij achtten in de vorige verga- komt hem best voor. dering 500 guloen voldoende en zijn nog van heU De heer Paariberg juicht het toe, dat aan deze zelfde oordeel. Ik heb, aldus spr., wel vermoed, dat zaak de volle aandacht gewijd is. Aan een onge. do begrooting hiervoor terug zou komen, omdat God. wenschton toetftand kan hierdoor een einde komen, j 6tat«n voor een gemeente geen aparte regeling kun- Spr. vindt het echfer jammer, dat het mooie van het nen maken. We moeten het voorstol van Ged. Sta- plantsoen hierdoor verloren zal gaan Liever had I ten accepteeren en het op f 500 laten, hij gezien ,dat in de toekomst de omrit om de kerk De heer Paariberg is van' hetzelfde gevoelen, kon plaats hebben. Spr. meent, dat daarmee met de j Voorzitter: Wat Bakker opaioomt isv olkomen juist, graven achter de kerk reeds eenigen' tijd rekening iaLWe hebben dit ook gezien bij do regeling voor het H - gohouden. Natuurlijk zou het nog langen tijd duren salaris van Burgmeester en secretaris, Ze moeten onze wegen te doen. De algemoeno wensch zal ech- eer dit uitgevoerd zou kunnen worden. conaoquent blijven. Spr. geeft in overweging het er ter wel zijn. dat de weg er blijft. Spr. is er van over- Mogolijk zou er echter ook door het maken van voorloopig bij to laten! tuigd dat het noodzakelijk i9. dat de weg er blijft I)e twee bruggen een oplossing te krijgen zijn. Het is De beer Kostelijk: Het zou toch ook een gekke in. i menschen gaan toch naar Alkmaar. Wat den koop jammer voor het plantsoen. druk geven. Eerst vragen we f 500 en we krijgen onzen 'van Alkmaar betreft, enkele honderden jaren geie- De voorzitter acht de paden aan noord- en zuid- zin- Toen bepaalt de Raad het op f630 om bekende zijde van de kerk te smal en het maken van twee redenen en nu we het op f500 moeten laten, zouden bruggen zou de kósten aanmerkelijk verhoogen. Een we er niet mee accoord gaan, en ander is goed onder de oogen gezien en ten slotte Het voorstel van den heer Jb. Kroon wordt door werd dit als de'eenigst mogelijke oplossing naar den heer Bregman gesteund en daarne met 5—2 stem voren gebracht. j men verworpen. Met aigemeene stemmen wordt daarna beslcrten, De politieverordening is met enlcele bemerkingen het aar bod te aanvaarden en de afwikkeling aan B. teruggekomen, waarmee de Raad na eenige beepre- en W. overgelaten. king accoord gaat Van een aantal bewoners van de Spoorstraat is een Als gevolg van de opmerking van den heer Paarl- adres ingekomen, waarin gewezen wordt op een aan berg, om de verordening op de heffing van school-1 naar Alkmaar te gaan. Bdvendien konden wij niet hen gezonden circulaire van het Bannebestuur, iiü geld te herzien, stellen B. en W. voor, hiertoe over vooruit weten, hoe de raad over deze zaak denkt en gemeente ligt, om de verbetering van wegen in eigen dom van andere gemeenten, in bepaalde gevallen te steunen. Een fèit is, dat de veiligheid van den weg daar een belang is voor een groot deel onzer inge zetenen, getuige het%groote aantal dat van het auto verkeer over dien weg gebruik maakt. Spr. beeft een een bericht dat in de pers gelanceerd is, gelezen waarin stond, dat de weg er toch wel zal komen. Spr. heeft echter ook gehoord, dat men bij het afbreken van het- voorstel, het plan heeft om den weg af te sluiten. Dit staat dus tegenover elkaar. Een feit is, dat onze ingezetenen op het behoud van dien weg daar gesteld zijn. de vraag is echter of onze gemeen ten de verbetering en het onderhoud van dien weg finantieel moeren steunen, Dit kan dan gezamenlijk besproken worden. Als de verbetering gezamenlijk geschieden moet, is de regeling, die gemaakt; is, ten opzichte van onze gemeente billijk. Spreker gevoelt weinig voor een finantieele bij drage, doch als dit tot. gevolg zou hebben, dat de weg werd afgesloten, zou oen afwijzende beschikking tégenover onze ingezetenen onverantwoordelijk zijn. De heer Bakker: Als de Raad van oordeel ia dat or een gevaarlijk precedent mee geschapen wordt, moet hot worden afgowezon. Een oensgezind besluit was wel gewenscht, doch daarvoor is reeds voldoen de gelegenheid geweest. Op de bijeenkomst, was de Langendijk niet schitterend vertegenwoordigd. Oud- karspel had een briefje van vonhindoring gezonden. Sprêker komt er tegen op, dat B. cn W. zich niet de moeite getroost hebben daar heen te gaan. Even- tueele bemerkingen op het plan hadden dan naar voren kunnen worden gebracht Dat een gevaarlijk precedent geschapen wordt, is vermoedelijk waar. We hebben ook reeds veel aan Yraagl condities aan van LEVERING en BETALING. HET VERPLICHT U TOT NIETS. ALKMAAR, - Piano- en Orgelhandel. Opgericht 1842. kondien we daarom daar toch geen mond open doen. Mijn persoonlijk oordeel is, dat Alkmaar er destijds voordeel in gezien heeft den weg over te nemen. Zo wisten, toch ook, dat zo daarmee onderhoudsplichten op zich nemen. Gaat de Raad met het voorstel van B. en W. accoord? De heer Paariberg; Ligt daarin opgesloten, dat het de richting van een gecombineerde bespreking uit gestuurd zal worden? Zoo niet, is voor mij aanhou den niet nóodig. De voorzitter zaJ het in een bijeenkomst van Bur gemeesters ter sprake brengen. De hoer Kostelijk juicht het volkomen toe, dat B. en W. deze houding aangenomen hebben. Alkmaar heeft er veel belang bij. De verbetering kan veel .•oordeeliger uitgevoerd worden, door b.v. vluchtha vens te maken. Als het autoverkeer 'zich wijzigt in de richting van Schagen. zitten we weer. Daar zijn de wegen nog veel minder goed. De heer P. Kroon wijst er op, dat bet den weg van Alkmaar is. Voorzitter zou er nu niet verder op in willen gaan, waarna tot aanhouden besloten wordt. Rondvraag. De heer Jb. Kroon merkt op, dat de straat veel gekost heeft en nu door de zware auto's en vrachtauto's weer stukgereden wordt. Zou hier. aan niets te doen zijn? Van sommige perceelen gaan de muren reeds scheuren.. Voorzitter: De vereeniging van Ned. gemeen-en stelt- een onderzoek in en bij Ged. Staten schijnt reeds een aigemeene verordening aanhangig te zijn. De heer Jb. Kroon bespreekt verder de wenschelijk- heid om aan de kinderen de regels van den weg te :eeren. In meerdere gemeenten schijnt) dit tot 't leer plan te behooren. Voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen en zal het met het hoofd ders chool bespreken. De heer Paariberg merkt op, dat het ook voor de ouderen niet overbodig is. Zelfs voerlieden zouden van dit onderwijs nog kunnen*profiteeren. Spreker hoeft het zelve met een melkwagen hier in de ge meente gehad, die vorkoord uithaalde. Dat is nu iemand die alle dagen bij den weg is. Voorzitter is het daarmee volkomen eens. Mogelijk zou hier door het plaatsen van borden verbetering te brengen zijn. B. en W. zullen dit in nadere ovciv» weging nemen. De heer Bakker wijst er op, dat de urinoirs meer malen in vuilen staat zijn. Voorzitter doet het leed, dat dit hier naar voren komt. Voor dergelijke opmerkingen is de secretarie altijd open. Er is reeds eerder opdracht gegeven er op to© te zien, doch het komt voor, dat ze 's morgens schoongemaakt, en 's avonds bevuild worden. De heer Kostelijk vraagt, of motorbooten niet van voldoende licht voorzien moeten zijn. Meermalen wordt een schuitje stukgevaren. Voorzitter: Zeker, moeten zé licht op hebben, doch volgens de verordening moeten alle vaartuigen van bepaalde grootte van licht voorzien zijn. Het za lu nu wel duidelijk zijn, dat het niet mogelijk is daaraan scherp de hand te houden. Er zal echter naar geke ken worden. De heer Paariberg vraagt nog, waarom de urinoir aan hot noordeinde nog niet opnieuw geplaatst ia. De voorzitter merkt op, dat het jaar bijna om is en het met het oog op de begrooting gewenscht is, tot het volgend jaar te wachten. Tot sluiting overgaande, zegt de voorzitter dat dit waarschijnlijk de laatste vergadering in dit jaar zal zijn. Dit jaar zal ons allen iets goeds, doch ook on aangenaamheden gegeven hebben. Van harte hoop ik, dat onze gemeente het meest van het goede geno ten heeft. Ik hoop, dat het u en de uwen verder dit jaar goed mag gaan en het nieuwe jaar zich goed mag inzetten en sluit hiermee de vergadering. Daarna gaat de Raad'in comité voor bespreking van enkele zaken, niet voor openbaarheid geschikt. den, kan als volkomen verouderd beschouwd wor den. De weg is aller belang. De aangegeven regeling is niet. zoo verkeerd. Alkmaar neemt een ruim stand punt in, door f 4ÓOO per jaar voor haar rekening te nemen. Door genoemd persbericht zijn er reeds raadsleden die zeggen, de weg komt er toch. Hier omtrent bestaat echter niet de rpinste zekerheid. Me het oog op het verkeer is het gewenscht dat de reee- ling tot stand komt. Voorzitter: Geen van ons" was in de gelegenheid ELECTRISCH CONSERVEEREN VAN GROEN VOER. In den laatsten tijd heeft men, vooral in het buitenlanch proeven genomen! om den invloejü ha te gaan van den electrischen stroom op de eigen schappen van het i ngeipPde proenvoeder. Men heeft zelfs al silo's gebouwd die geheel daarop in gericht waren. In Friesland is men bozig proeven; te nomen bii gewono kuilhoopen. Volgens het ,,Frieech Landbouwblad" hebben na dere onderzoekingen in Zwitserland door prof. Wiegner, nader uitgewerkt door diens assistent Kleiber, aan het licht gebracht dat hot conserveeren) van groen voeder met behulp van electricitoit, goon voordooien heeft. De electrwohp stroom blijkt geen invloed te hebben op ae biologische omzettingen in de voedermassa, terwijl ook ae beteekenis van de verwarming door don stroom gering is. Do verlie zen aan verteerbare voedingsstoffen zijn niet klei ner. maar soms belangrijk nooger dan bij winning van zoete kuil of hooi. *T IS WAT MOOIS! Uit Worraorverty. Men schrijft aan het Volk. dat het onderwijzend yersoneel alhier weer eons bericht hooft ontvangerr dat de gemeenteontvanger voor onbepaalden tijd, in gebreke zal blijven de sa larissen uit te koeren. DE VERGETEN ZWERVER. De agent W. Huisman, die in de zaak van den vergeten rwerver te "Baarn vrijgesproken is, heeft zioh tot den. raad gewend met het verzoek, hem de kosten van rechtsgeleerden bijstand, ten b-drage van f600 te vergoeden. Hij beroept er zich op, dat in het vrijsprekend vonnis o.m. gezegd wordt, dat wellicht 'ae schuld in nog sterker mate is te j wijten aan een of meer anaeren dan aan hem. i Dozen zijn rib door den burgemeester disciplinair gestraft. H\i 's echter door de schorsing en door de vervolging het zwaarst getroffen en meent daar om aanspraak op de vergoeding te mogen maken.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1