best 80 eiersc luitje, Voor SIKT HICOLMS een ael Dagmeisje, Reclames. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. een Dienstbode, verkrijgbaar Banketletters, H. LAK, een flink Meisje, Dienstmeisje Slagersleerling, DIENSTBODE PAARDEN, HOOI, los 'en geperst. 20 Hokachapen. Moor, 2è3F.K.i ANNA PAULOWNA. den gebracht. Daarbij wotvI de ontdekking gedaam, ln deze (gemeente is opnieuw een geval van dat een aantal personen alcohol, die uit spiritus be- mond- en klauwzeer geconstateerd. reidl was, had gedronken en dat deze lieden er on— ANNA PAULOWNA. passelijk van waren geworden. Zondagavond gaf de Harmonieverqeniging „Concor- Uit oen en ander trok de politie do conclusie, dat dia" van Breezand een concert in de groote tent ook üa het sluiten van de fabriek de gestolen vloei- naast „Veerburg". I stof hot café zou worden binnengesmokkeld. Ten In zijn openingswoord! zei de voorzitter, de heer A. i eindo de bende op heetérdaad te kunnen betrappen Raap, onder meer, dat „Concordia" natuurlijk zeer werd haar een strik gespannen. Zes politiebeambten, gaarne oen toename van donateurs en kunstlievende drie inspecteurs, en drie rechercheurs verborgen zich leden zou zien, ja liefst wel in die .mate, dat allen hedenmorgen in- huizen in de nabijheid van het café donateur of lid werden. Maar zelfs dan nog was men in de Warmoesstraat, Hierbij werd zorg gedragen, or niet. „Concordia" had' thans ln de eerste plaats dat ook 'n zij-ingang van de gelegenheid'die inde SU versterking van het tot een klein clubje geslonken aantal harer werkende loden noodig. Vandaar dat hij muziekminnaars opwekte, om als zoodanig toe te treden. Voorts hoopte hij, dat het niet zoo luidruchtig mocht wozen tijdens de uitvoering als op bet vroege re hier in. de tent gegeven concert, aan welke wensch echter helaas niet geheel werd voldaan. Vooral na de pauze was er nog al wat stemmengezwatel, hot-' geen natuurlijk hoogst hinderlijk was voor do wer kelijk belangstellenden onder 'het talrijk publiek. Annlenstraat uitkomt, in het oog werd' gehoudon. Omstreeks halftwee kwamen de dieven inderdaad aanzetten, terwijl een der beide helpers reeds op den uitkijk stond. Afzonderlijk en met behoorlijke tus_ echenpoozen gingen zij 't cafètje van den vooringang naar binnen. Nauwelijks was de laatste man-, de loopknecht, die oen mand droeg, naar binnen, of do politie verliet haar schuilhoeken. De. uitgang in de St. Annenstraat werd bewaakt en de overigen drongen de tapperij binnen. Allee ging zoo snel in zijn werk, dat de bende verrast was en geen gele. Het programma was hetzelfde als bij het concert, genheid, had zich te bewegen. De inhoud van de dat. onlangs te Breezand voor donateurs en leden was gegeven. WIERINGERWAARD. De korfbalclub „Togo" speelde Zondagmiddag te gen de zustere lub U.DJ. van Hoogwoud met als suit- slag 33. OUDESLUIS. Zondagavond gaf do zangvereeniging „Nieuw Le ven" een openbare uitvoering in de zaal van den heer Langedijk. Dat de uitvoeringen van „Nieuw Le ven" op prijs worden gesteld, bleek uit de opkomst van het zeer talrijke publiek. De zaal was vol. De verschillende nummers werden ook nu weer vlot af gewerkt en vielen\Over het algemeen zeer in den smaak. „Hemelhuis" van Hullebroek, is een liedje wat nooit verveelt. „Morgenwandeling" klonk frisch en tempo. „Maanlicht" was technisch het beste. Ook mag bij dit liedje wat met gevoel gezongen mand' bleek te bestaan uil een flesch spiritus van 25 liter en twee van 2Y* liter. Deze werden in beslag ge nomen. Een huiszoeking leverde weinig resultaat op. Ondor een grooten toeloop van het publiek hield •de arrestantenauto van de politie voor de tapperij stil en werd het vijftal naar binnen gebracht. Ver volgens werd do bende naar het bureau Leidscbe- plein getransporteerd, waar inspecteur Keizer hun een voorloopig verhoor afnam. Onmiddellijk na dé arrestatie wend ook ten huize van den magazijnmeester, van den knecht en van dien looper huiszoeking verricht. Hier werden eenige kleine artikelen, eveneens van' de fabriek afkomstig, aangetroffen. Vermoedelijk kan met betrekking tot deze voorwerpen niet van diefstal gesproken worden. MET STEENEN NAAR DEN TREIN GEGOOID. Zaterdagmiddag is bij do politie door den stations- werd, een pluimpje niet worden onthouden aan Neli chef van hot Hollandsche Spoor aangifte gedaan, dat Groot, de sopraan, die opa altijdi "zoo weet te beko- naar den trein, uit Rotterdam, die om eenige minu- ren. mot haar helder en toch zoo week stemgeluid, ten over drie uur alhier moet aankomen, ter hoogte Zij wist de stemming aan te brengen; hoewol ook do van het HUdebrandtplein met steenen is gegooid, andere sopranen uitstekend waren, zijn zij in de De machinist werd boven het oog gewond. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tü deüjk gebruik van Fostoris Maagpillen. Dit ge neesmiddel regelt de gal, boyordert de spijsver tering verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vor men. Alle leden der familie kunnen dit wolbekend huismiddel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken pn' drogistzaken. hoogte wel eens hard en te scherp; dat breekt de be koring. „Spreekwoorden-quodlibet" sloeg in: een da verend applaus was de belooning. „De dochters van Kippelman", voorgedragen door 4 dames, was bizon der liof. We hebben zelden beter nummertje bij den „zang'" gezien. Ook het blijspelletje- „O, die neus", viel in den smaak, zoodat do voreeniging tevreden kon zijnv De heer Hoogvorst dankte dan ook allen voor hot welslagen van dezen avond, in het bizonder eenige heeren, die geheel belangeloos hadden meege- De daders zijn opgespoord';het bleken eenige jon gens van ongeveer 10 jaar te zijn. HUISELIJK DRAMA TE ROTTERDAM. De caféhouder C. U., wonende Stieltjesstraat, leef de sedert eenigen tijd met zijn huishoudster, de 46- 'jarigo A. G., in onmin. Gisteravond was er weder twist, ontstaan. De map heeft zich daarbij zeer overspannen. Tegen midder nacht heeft hij een bijl genomen en daarmede de huishoudster, die reeds in- bed lag en sliep, een klap zongen en wekte allen op, om werkend lid van op het hoofd gegeven. Hierbij brak dé steel af, zoo- „Niouw Leven" te worden. Onze zangvereeniging, dat de bijl uit 's mans hand'en vloog. N. snelde hier- mot den steeds excelsior-strevenden directeur, den op naar dén bierkelder. Daar beroofde hij zich door verhanging van het leven. De huishoudster, die ver wondingen aan het achterhoofd en de linkerhand had bekomen, werd door dr. Post ter plaatse verbon den. Dr. Post constateerde den dood van den café. houdor. OPENING POSTKANTOOR RIJ GERZON. Maandagochtend is het postkantoor, dat ingericht is m het gebouw der firma' Gorzon in de Kalverstraat hoek St. Luciensteeg te Amsterdam, in gebruik ge nomen; het postkantoor, dat niet alleen in onze stad, maar ook in ons land! het eerste is, dlat in een parti culier gebouw gevestigd is. Een groote kring van belangstellenden, leden der heer Voorthuizen, heeft dus weder een succes te boeken. Een gezellig bal, met uitstekende muziek van' de heeren Schut en Koning, was een goed besluit van doezen gezelligen avond. BARSINGERHORN. Jongstleden Zaterdagnamiddag waren ten raadr huizo alhier bijeen een twaalftal welbekende perso nen, daortoo opzettelijk uitgenoodigd, ornaat een grooter aantal in dit bijzondere geval minder doel matig mocht worden gevonden. In het bijzijn van dit kloino gezolschap werden door den heer J. B. Ackermann uit Alkmaar (adre9: r Laat 151) prooven genomen mot hot insectendoodende 'irma Gerzon. waren heden hijeen bij de opening middel, dat aangeduid wordt met den naam D.I.D.S. van- kantoor, dat op de derde verdieping geves- of kortweg „rids". Bij deze boworking wordt een tjgd la zekere vloeistof door middel van eene spuit in den OPLEÏT.JG VAN ONDERWIJZERS, vorm van gas of damp uitgedreven tegen de zoldo- 'Mot 1 Januari 1925 zal te Alkmaar een rjjkék .veek ring, en de wanden en in do hoeken, en zoo verspreid school tot opleiding van onderwijzers, waaraan tp- in de ruimte van con vertrek, waarvan natuurlijk vens cursus voor.de hoofdacte zal worden ver- vooraf liefst ramen en deuren worden gesloten om bonden, worden geopend. De gemeente verplicht zich het wegvliegen van muggen te beletten. met September 1925 voor de levering van eon ge- Het eerst word do bespuiting uitgevoerd in den schikt gebouw te zorgen. De rij ks normaalscholen te varkensstal van den heer Nobel. Zooals bekend is, Helder en Hoorn zullen in verhand hiermee geen is dat eon flipke ruimte, waarin de toetjes liggen te leerlingen meer toelaten en zullen dus worden op- mesten, als overal, onder een dak, dat allicht be- geheven. hangen is met spinrag en de muggen die erbij be- EEN ONAANGENAME ONTDEKKING, hooren. Uen koopman, die op het Gemeentelijk Girokanu Zoodra de damp uit de spuit tegen het dak' sloeg, toor te Amsterdam geld wilde storten, kwam daar begon het gegons en dwarrelden de muggen naar tot de zeer onprettige ontdekking, dat zijn acte-tasoh omlaag, sommigen dood en anderen nog trekkend een zijde was opengesneden en dat een ongeslo- met de pooten waar ze neerkwamen. Een der heeren ten envelopje met. f3126 eruit was verdwenen, uit ons gezelschap nam eenige nog spartelende mug- ONDER BUREN. gen voorzichtig op en nam ze in een lucifersdoosje in landbouwer uit Loenen, die zijn geld in een bewaring, om te zien, of ze ook weer bijkwamen, kast had gedeponeerd', waarvan de sleutel er boven maar ze zijn doodgebleven. op lag onder een vaas, miste eenige weken geleden Toen de besproeiing bier in een stijf kwartiertje twee bankbiljetten van f25. Toen hij na verloop van was afgeloopen, werd geen levende mug meer ont- ,een paar weken tot de ontdekking kwam, dat weder dekt. 'een tweetal bamkbiljeten van f25 denzelfden weg Hierop werd de stalling van den heer L. Bas in be- waren opgegaan, achtte hij het nuttig, de nummers handeling genomen en daarna de varkensstal van van de restoerende bankbiljetten op te schrijven. Een mej. de wed. Spaans. Tn beide lokaliteiten was met week daarna was het vijfde bankbiljet ook gevlogen, do behandeling geducht, opruiming gehouden, blij- De politie in Loenen ging toen bij de verschillende kens de doode muggen die rondom la"en. winkeliers rond en vond onder het bankpapier bét Het was onder deze bedrijvan een uurtje later ge- gezochte bankbiljet, dat door een buurjuffrouw.van worden, toen we terugkeerden naar don stal van den dfen landbouwer in betaling was gegeven.. Proces- heer Nobel, om eens te zien of daar nog muggen wa- verbaal volgde. ren ontkomen aan de vergiftiging of weer bijgeko- SLLIPBOOT GEZONKEN. men uit de bezwijming. De heeren rookten er opzet- Zondagmorgen heeft aan boord van de sleepboot telijk eens stevig on los en de heer Ackermann ging Vios. kapitein Eekels, van Dordrecht, die van Wentel nog even spuiten, maar niemand van het gezelschap dinge was vertrokken, op de Oosterschelde ter hoogte ontdekte meer oen levende mug en de varkens knor- van hot Slaak een ernstige ketelontploffing plaats den nog oven gonoegelijk als straks, voordat ze door gehad. De boot is gezonjcen en haar bemanning, va- dien vreemdeling waren opgejaagd. der en zoon, is om het leven gekomen. Met dat al was hier de doeltreffende werking van Do sleepboot sleepte d'e Franhonia.' schipper Bruins- het muggenverdelgingsmiddel, laten we hot maar ma- weer „rids" noemen, duidelijk bewezen: het. is VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. eene interessante demonstratie geweest, zoowel in het belang van de malariabestrijding als van land en tuinbouw, waar men schade lijdt van allerlei soorten van luizen en vlooien en vliegen, enz. Ook kan deze behandeling toegepast worden in woon- en slaapvertrekken, kleer- en boekenkasten, omdat de damp geen vlekken maakt, de motten, mie ren en wandluizen doodt en weinig reuk nalaat, die spoedig niet meer waarneembaar is. Uit ons gesprek met den heer Ackermann blijkt, De politie te Enschede heeft den 20-jarigen slager J. G. A. S. aangehouden, toen hij voornemens was, bij de firma B. W. Blijdenstein Jr. op een kwitantie van den landbouwer V. te Lonneker, f24.000 te innen. Hij zal als verdacht van valschheid in geschrifte, naar Almelo worden overgebracht,. De landbouwer Vt, van wien het onder gewone omstandigheden zeer moeilijk is geld los te krijgen, stond geruimen tijd in nauwe relatie met den gearresteerde. Het bedrag van f24.000 zou V. aan S. schuldig zijn als afkoop. dat de kosten al niet heog zijn; de spuit wordt door som voor het niet doorgaan van den verkoop van de hem geleverd k fl en de*,rids" tegen f5.— den liter. De bovenbeschreven eerste, bespuiting in den stal van den heer Nobel zal ongeveer 35 k 36 cent aan vloeistof hebben gekost. In de hierbij uitgereikte prospectus verklaren Prof. Dr. H. Aldershof en Dr. P. Kortoweg, dat bovenom schreven verdelgingsmiddel, bij gebruik als boven, geen gevaar oplevert voor mensch of staldier. FIJN GESNAPT. Do Amsterdamsche politie heeft de hand gelegd op een aantal personen die een complot hadden ge vormd om de N.V. Kon. Pharm. fabriek, voorheen Brocades en Stheeman, gevestigd Nassaukade' 873, systematisch te bestolen. Ongeveer 14 dagen geleden kroeg de waarnemen, vde chef van he't Bur. Leidsche Ploin de" mededeelingr, boerderij van V. voor f 100.000 aan den gearresteer. de. Het was der politie bekend, dat S., die trouwens van do zaak geen geheim maakte, reeds gedurende eenigen tijd met d'e kwitantie in deni zak liep. BEROOVING, Te Tilburg is in den nacht van1 Zaterdag op Zon dag een poging tot berooving gedaan. Omstreeks 12 uur werd de heer M. uit de Piusstraat door twee per sonen van achter besprongen., klaarblijkelijk met het doel zijn tasch te bemachtigen. Toen M.' zich verzotte en om hulp riep, daagde politie op en ar resteerde één aanvaller. Later is zijn medeplichtige ook aangehouden. De daders zijn A. J. van1 het Pius- plein en do zwerver P. S. V. HALTEZUILEN. Uit Amsterdam, 29 Nov. Op het Damrak, voor AUTOMOBIEL-ONGELUKKEN IN AMERIKA Ten gevolge van hotsingen tusschen automobielen en treinen werden gisteren in Illinois acht personen gedood en acht andere zwaar gewond. DE GROOTSTE KERKKLOK IN DUTTSCHLAND. Gisteren is te Koulen de klok, welke de z.g. Kei- zersklok, in den oorlog opgesmolten, vervangt, door den aartsbisschop in bijzijn van talrijke autoriteiten en belangstellende gewijd. Het geweldige gevaarte is thans in den Domtoren op zijn plaats gebracht en zal voor het eerst op Kerstnacht geluid worden. ENGELAND—EGYPTE. De documenten waarbij de Egyptische regeering de overige Britsche voorwaarden aanvaardt, zijn te Kairo officieel uitgewisseld. De jongste telegrammen uit Egypto wijzefti er op, I dat de toestand te Khartoem in het algemeen gun stiger is. Men hoopt, dat de overgebleven Egyptische troepen zonder moeilijkheden zullen geëvacueerd worden. Uit Kairo wordt gemeld, dat de oud-premier Zagh-1 loeb pasja aan de Egyptische regeering om een pas poort heeft verzocht om het land te verlate» SCHEPEN IN NOOD. Ook in Amerikaansche wateren schijnt het ge stormd te hebben. De Britsche stoomboot „Helredale" liep bij Horn-eiland in de Mexicaansche Golf aan den grond en seindo om hulp. Het stoomschip „J-Io- mestead" pikte in de buurt van Bermuda den klei nen schoener „Altogacia" 0p in hulpeloozen staat, en sleepte het vaartuig naar Halifax. Terwijl de Brit sche stoomboot „Rhymney" de bemanning heeft opge nomen van het Italiaansche s.s. „Castel Porniano". i DE VERKEERSREGELING. De regelingNvan het ontzaglijk verkeer te Parijs; is thans in zoover vereenvoudigd dat de yerkeers- commissie heeft besloten, al het langzame verkeer (handkarren, enz.) in het centrum der stad tusschen drie uur en zeven uur 's middags te verbieden., DE MIJNRAMP BIJ SWANSEA. Van de elf mijnwerkers, die Donderdagavond door het instorten van het dak van een mijn bij Swansea levend werden begraven, werden er gisternacht vijf levend boven gebracht. Een zesde was overleden. Hun makkers werken met koortsachtige haast, in de hoop de overigen te kunnen bereiken. De geredde arbeiders hielden den moed erin door gezang en in het uur vóór hun redding herleefde hun hoop toen 2ij de bemoedigende woorden konden ver staan, gesproken door den directeur van de mijn, die de leiding van de reddingbrigade op zich geno men had. Bij hun redding bloken de slachtoffers nagenoeg uitgeput door gebrek aan eten en drinken gedurende twee dagen. Zij konden nauwelijks spre ken toon zij aan de oppervlakte werden gebracht. Een nader Reuter-bericht meldt, dat er gisteren nog twee mannen uit de mijn gered zijn na 76 uur zon der eten of drinken geweest te zijn. De directeur der mijn, die voortdurend het red dingswerk heeft gelei^l, is in de. eerste plaats do man, I wien de etteren gevonden mijnwerkers hun redding hebben te danken. Steeds naar hen zoekend, kwam i hij aan een groote oppervlakte water, waar hij over zwom. Toen zag hij twee mannen neergehurkt in een uitholling boven den waterspiegel. Hij deelde deze ontdekking mede en terstond werd er naar bo ven gesignaleerd om koffie.en dekens. Een dokter bracht een en ander zelf naar beneden, vergezeld door een mijninspecteur en mannen der amftulance. De inspecteur en een der anderen volgden het voor beeld van den directeur en zwommen het water over; waarna het hun met eenige moeite'gelukte de mannen in veiligheid te brengen. Zij waren bijna ge heel machteloos en moesten door hun redders op den schouder worden genomen. Men hoopt dat -de overige drie mannen binnen enkele uren zullen wor den gevonden. WOODROOW WILSON. Uit Washington, 30 November. Op 15 December zullen de beide Huizen van het Congres in vereenig- de vergadering bijeenkomen om hulde te brengen aan de nagedachtenis van Woodroow Wilson. EEN ZEPPELIN-DIENST. Vola-ens een draadloos telegram uit Berlijn komt er weldra een Zeppelin-dienst tusschen de Ver. Sta ten en Europa. Dr. Hugb Eckener. de gezagvoerder van de ZJ R ITT bij' den tocht over den Atlantischen Oceaan heeft verklaard, dat de Zeppelin Goodyear- C.y niet voornemens is. voorloopig een pa^sariers- d lenst in te richten, doch enkel een postdienst van eenmaal nor week in beide richtingen. De luchtsche pen zouden zA. een halT millioen brieven kunnen meenemen k 25 cent per brief. WEER EEN BENDE. De nolitie heeft verschillende personen in hechte- r.i9 genomen, die behooren tot een wijdvertakt com plot. dat den Franschen staat vermoedelijk voor aan zienlijke bedraeen heeft benadeeld bij de likwidatie van legervoorraden en de opruiming van de slag velden. Een voorloopig onderzoek heeft vastgesteld dat de staat een verlies vap tenminste 900.000 frank heeft geleden, welk bedrag vermoedelijk bij voort ken Van onderz°ek veel aanzienlijker zal blij- DÊ DUURTE IN OOSTENRIJK. Uit Weenen, 30 Nov. in verband met de\Iuurte i die zich opnieuw in Weenen en Oostenrijk doet ge- •vcelen, heeft de regeering besloten, bijzondere maat regelen tegen de duurte te nemen. Over den aard yan deze maatregelen is voorloopig nog niets be kend gemaakt. De post-, telegraaf- en telefoon-beambten hebben den eisch gesteld van een algemeenen toeslag in den vorm van een extra-maand salaris. De directeur- generaal van de Posterijen heeft evenwel verklaard, dat aan inwilliging van dezen eisch niet te denken valt. mijnen m ma kanaal umo«m*acnsn. Uit Londen, 1 Dec. De scheepvaart in hei Kanaal is ten gevolge van het losslaan van mijnen gevaar lijk. In handelskringen eischt men uitzending van een vernietigingsflottilje, zooals dit na den oorlog geschiedde. PER AUTO DOOR DE SAHARA. Uit Parijs, 30 Nov. ï)e Fransche missie onder leiding van Gaston Gradis, die yan uit Colomb Bechar in drie zeswielige Renault-auto's de Sahara is door getrokken, is 26 Nov. te Gao aan den Niger aange komen. Het plan is om de reis voort te zetten tot Kotonou aan de kust van de Golf van Guinea. Een anderepartij, onder Norroy, heeft eveneens Kotonou bereikt. Zij heeft met twee gewone auto's de Sahara doorgetrokken in 64 uur. ERNSTIG TRAMONGELUK. Tusschen Vonce en Cognes in de Zee-Alpen heeft 1 Zaterdag een ernstig tramongeluk plaats gehad door- dat op 'eeifc gedeelte van den weg dat sierk helt, de rem weigerd'o te werken. Tenslotte is 'n tramwagen tegen de rotsen te pletter geslagen en dc vijftien menschen, die er in zaten zijn allen zwaar gekwetst. GEWELDIGE SNEEUWVAL IN ROEMENIë. Tengevolge van deu buitengewoon hovig©u sneeuw val. moest op 14 spoorlijnen het vorkeer gestaakt worden. Talrijke treinen zün blifven steken; de passagiers loopen gevaar te bevriezen. EEN» GROOT HOTEL. Uit Londen wordt gemeld, dat gisteren op Rusell- square te Londen de eerste steen is gelegd voor het Imperial Hotel dat het grootste van Engeland zal worden met 10.000 kamers. EEN SPOORWEGONGELUK. Uit Mannhem, 29 Nov. Gisteravond heeft op het traject KarlsruheMannheim een botsing plaats gehad tusschen een personentrein en een goederentrein, tengevolge waarvan beide sporen on bruikbaar zijn geworden. Vanmorgen vroeg was men met het opruimingswerk zoover gevorderd, dat de treinen, 2Üj het dan ook met vertraging, ween1 konden lobpen. De treindienst Baztd—N^clerlanA zal' dientengevolge vermoedelijk aan vertraging on derhevig zij n. STORM EN SCHIPBREUKEN. Uit Madrid wordt gemeld, dat bij hevigen storm die op de kusten van Spanje en Portugal' woed dg, twee stoomschepen voor Vigo zijn gestrand, waar bij 14 personen net leven verloren. In het Engelsche Kanaal is een oud stoomschip dat yan Porthmouth naar Essex werd gesleept op 7 mijlen van Selsy Bill gezonken. Drie gewond» yleden der bemanning werden opgepikt; de kap^ tein en driq man worden vermist. Het schip is het vroegere Engelsche oorlogsschip Marleborough, eeü een aer z.g. ..houten muren van Engeland." Uit New lork wordt gemeld, dat het 'Italiaan- ^sche stoomschip 'Castel Posziano, uit Genua, me tende 2232 ton, draadloos heeft geeeind, dat het niet een gebroken roer ronddrijcfb 1400 mijl' ten Oostert van Sandy Hook. Twee Duitaohe stoomschepen! snelden te hulp. Een ander Italiaansch stoomschip, de „Enrioo Toti,, op weg van Baltim ore naar Li- vorno, verkeert in nood op 31 gr. 14 N.Br. on 55 gr. 08 W.L. en wordt bijgestaan door hot Duitscha stoomschipPasajas. EEN ECHTE FEEKS. To Columbus in den staat Ohio was eon man ter dood veroordeeld omdat hij; zijn vrouw had. ver enoord. De gouvorneuT. van den staat heeft nu liet vonnis verzacht tot levenslange gevangenisstraf. Als motief schijnt te hebben gegolden dat de vrouw een echte foeka waa en haar man altijd het loven tot eon kwelling had! gemaakt. VERGAAN. Op de Zuidkust van Schotland is een Noorsoho walvischvaarder gestrand, waarbiji de gaheele be manning van tien' koppen is omgekomen. EEN ROMANTISCHE MUITERIJ. De. „Times' rbevat een eigenaardig verhaal van &bn oorresponldent te Rio de Janeiro over de muiterij, welke onlangs op het Braziliaansche oor logsschip „Sao Paulo "heeft plaats gehad on waar van wij destijds mel'ding maakten. Hü' noemt het gebeurde eenm1 in de analen der geschiedenis ter zee nl. hetl feit dat vijf jonge broekjes beneden de twintig jaar zich van het machtigste Zuid-Ame rikaansche slagschip, geheel gewapend en met een kolenvoorraad voor een reis van 5000 mijl hebben meester gemaakt. Den 4en November jL. lagen de twee Braziliaan sche slagschepen, de „Sao Paulo" en de „Minaa Geraes", in .de haven. Gedurende de afwezigheid aan land van het meerendee) der ouder© officieren hescheq vijf tweede luitenants van de „Sao Paulo"., gesteund door cadetten en leden ider bemanning, de roode vlag en verklaarden voornemens te aön zioh bii de revolutionnaire partij aan te sluiten. Zij zon den een ultimatum aan het zusterschip „Minos Ge- raes". waarin zij verklaarden, dat hot Slagschip „Sao Paulo" haa besloten een vijandige houding tegen de eischen der aan het bewind zijnd© régee- rine- aan to nemen. Het slagschip „Minaa Geraes" werd uitgenoodigd zich by den vkruistocht" aan te sluiten. Het antwoord diende binnen tien minuten te worden gegeven. De „Minas Geraes" echter stemde" niet toe» waar op de „Sao Paulo" alleen het anker lichtte en de haven uitvoer, na eerst nog een uur halt te hebben gehouden voor "heb paleis van den president, dat aan de baai is gelegen. De „Minas Geraes" bleef neutraal. Om elf uur 's ochtends koos de „Sao ,PauIo" zee onder het vuur der verschillende forten in d© haven. Het fort van Oopacabana schoot met zwaar geschut, doch de „Sao Paulo" werd niet geraakt. Öm halftwee waa het schip uit zicht. Den löen November liep de „Sao Paulo" de haven van Montevideo binnen en gaf zioh aan de regea» l ring van Uruguay over. Kort daarop kwam de „Minas Geraee aan met den minister van marine, Alexandrino da Alenoar, aan boord, die sedert den. 6en November het rebellensohip achtervolgde- WOENSDAG, 3 DEC. NED. HERV. GEMEENTE te: dat er op de fabriek dingen gebeurden-, die het dag- de Beurspassage. wordt de tramhalte voor de lijnen licht niet kenden velen. 4. 5. 9, 11 en 16 in de richting Dam met ingang van Er werd' toen 'n ondorzoek ingesteld en weldra bleek, heden aangeduid door een haltezuil. Deze is geheel dat deze personen zich schuldig maakten aan diofsial in Berlijnschen-trant, nl. vierkant en van glas. In dé van spiritus van 69 De magazijnmeester was eigen zuil branden des avonds lichtjes, die de reclame- lijk de hoofddader, want hij deed het voorkomen als- transparanten verlichten. Binnenkort zullen ook bij of bestellingen op do spiritus waren gekomen en gaf andere tramhaltes dergelijke zuilen^ eveneens bij een magazijnknecht opdracht de vloeistof af te tap- wijze van proef, verrijzen. Tel. pen in flosschon, IN EEN KETEL GEDOOD» De derde schuldig», een loopknecht, droeg zorg Uit Amsterdam, 29 Nov. Een werkman, die in voor hoi vervoor naar twee personen, die de spiritus do Centrale Noord een stoomketel stond! uit te bia- in ontvangst namen er» (Opkochten. Deze beide laai- ken. werd getroffen dcordat losgeraakte vuursteerten ste pcrsoi.cn waren de zetbaas en de vergunninghou- omlaag vielen. Uit de ligging yan het lijk maakte de der .md net café van -Hingen in de Warmoesstraat, politie dat dz ongelukkige, wiens aandacht vermoe- Ui !.u met alle voorzien tigneid ingestelde vcor- del ijk was getroffen door vallend stof, naar het ein- ondoizoek bieek aat reeds tweemaal na afloop der de van den kotel hooft willen loopen en onderweg v. erkiuauihoden op de fabriek het drietal dieven de door de zware steunen werd getroffen, gestolen spiritus naar het café van Van Hingen had Het lijk is naar het Binnengasthuis overgebracht» Advertentiën. GEVRAAGD: bij J. ERIKS Kz., Schoolweg, Koe gras. TE KOOP Schouten, O een en 1000 osterdijk, Kilo. bij -J. Dirkshorn. Speculaas en Taal. zoowel kleine als grooie, en Krentenbollen. Beleefd aanbevelend, Brood Beschuit-, Koek- en Banket bakkerij, LANOEREIS. GEVRAAGD: voor dag en nacht, bij K. DE BOER, Café „Het Springende Paard" te Hensbnoek. Flink loon# wasch buitenshuis. Adres thans C 34. H. Hugowaard, N gevraagd, met Kerstmis, bij W. IMMINK jbz., Keinsmerorug, schagerbrug. Direct gevraagdeen 5ij A. VAN ZOONEN. paarden- en varkenslager, Kol hor n. gevraagd, goed kunnende koken. Mevr. KOLLEWJJN, Lomanstr. 40, Amsterdam. TE KOOPt bruine 6, 7, en 8-jarige Paarden, 1 mak, en geschikt voor al het werk. K NIEUWLAiND, Callantsooger- vaart, t Zand. Direct gevraagd: :r kir;;; i tv Sch-.ger:, wasch K-!ter ;h:3-A/énb«reau van dit blad, onder letter T Z. Te koop gevraagd een gebruik te, doch nog in goeden staat ziinde Brieven onder letter B, bureau dezer Courant. 1

Schager Courant | 1924 | | pagina 2