Abonnementsgelden. VIERDE BLAD. vóór 1 FEBRUARI a.s. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 10 Januari 1925. 68s1« Jaargang. No. 75ti8. ttlttteS, waardoor d« voortzetting der hoofdzaak; voor meer dan een Jaar wordt opgeschort, een toestand kenmerkt, waardoor fatsoenlijke burgers liever onreoht rullen ondergaan dan daartegen bij den rechter bescherming te roeken, terwijl voor chioaneurs de weg op deze wijze als het ware wordt geëffend, om door procesvoering de nakoming hunner rechtmatige verplichtingen op de lange baan te schuiven P 8. Is de minister van zins. aan dezen misstand een einde te maken door de bezetting van het I Amsterdamsohe Hof, en zoo noodig, ook van de andore rechterlijke colleges, zooveel te versterken als voor oen vlot,verloop der rechtspraak on afwijsbaar noodig is? KUL MAAKT MEN ZIJN EIGEN RADIO? Nu do radio-muziek zóó algemeen gaat worden, held werd uitgesproken, dat de heerDe Ridder als men deake aan de zingende Mengelberg-torens bestuurslid zou bedanken. Spr. waagt of iemand van in het Gooi zullen zeker binnen korten tijd de antennes op de laatste daken worden geplaatst, die nog niet van zoo'n evenwijdig dradenstef waren voorzien. r De fa. Gebr. van Embden te Rotterdam heeft dit zij gaat nu den radio-be- omdsr voonütt«ï»chap van der» he«r K. Bretibeart JA, van kindermoord. Gebruik makend, van: wat rij Een 80-tal leden waren aanwezig. weet, probeert de vrouw van Watscn Dorothy angst Na opening deelde de voorzitter mede, dat deze aan te jagen door .te zeggen, dat zij alles bekend zal buitengewone algemeene vergadering was belegd maken, indien Dorothy haar man niet overhaalt voor de verkiezing van een bestuurslid en ter be- om de zaak niet verder door te zetten. Reeds is de handeling van de circulaire van het Hoofdbestuur rechtszitting begonnen en Dorothy leeft in duizend over „Heideheuvel". Na de vorige vergadering was vreezen, maar alles heeft een gewoon verloop. Tij van den heer De Ridder ingekomen de mededeeling dens de schorsing van de zitting echter vertelt Do- dat hiji ontslag nam als lid van het Bestuur en hij rothy alles aan haar man en deze roept haar na de dus ook ophield secretaris-penningmeester te zijn. schorsing als getuige op. Tenslotte wordt Watson's Do bescheiden eni de gelden zijn door den heer De schuld bewezen on Hawke, die Dorothy ten volle Ridder bij den heer Van Loersum ingeleverd. Notu- vergeeft, legt zijn ambt neder, om ergens ver weg. in len van de vorige vergadering kunnen deze verga- eene landelijke, rustige omgeving, een nieuw en ge- dering niet worden aangeboden, doch de vergadering lukkig leven met zijn vrouwtje aan te vangen, weet de beslissing van de vorige vergadering, toen MiDDENSTANDSVEREENIGING. een motie werd aangenomen, waarin <£e wenschelijk. ttenaderinn op Donderdag 8 Januari 1925 in het ■kna! van den heer Roobol De heer Schmalz leidde deze vergadering. Aan onze lezers bniten Schagen doen wij het ver. zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over zeker verwacht, want bet vierde kwartaal 1924, ten bedrage van f 1-B5 (voor courant met Zondagsblad 12.38), aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel of over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar dit slechts 5 cints kost; formu lieren zijn verkrijgbaar, kosten f0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- (Aa „loafoDm^Q voe' van bevrediging te geven, als znj zonder weer geld aan onze Agenten (de plaateelijke ka oo o gfcan(j bun penningske aan den fiscus moeten offe- giuneling een uitnemend en gemakkelijk middel aap ae hand doen om een compleet' radio-ontvangtoe stel zelf te vervaardigen. Dit middel', bestaat uit een handige en practisohe bouwplaat op celluloid, waarvan op duidelijke wij ze valt af te lezen, welke de manipulafciën zijn om een 2 lampa radio-ontvangtoestel of, naar vor- kiezdng, een 2 lamps versterker op te bouwen, en hoe men die verschillende „handgrepen" verrich ten moet. De vinding van Gebrs. van Embden, waarvan het alle postkantoren i één cent auteursrecht verzekerd is. stelt den amateur fcha s Per postwissel daarentegen zijn de in staat om zonder voorafgaande^ studie» met weinig of gee.i inspanning, zijn kostelijk toe. tol persoon lijk te fabnoeeren, zoodat aan haar buöoos stellig geen twijfel1 behoeft te bestaan. - ST. P ANC RAS Het schijnt voor sommigen niet een volledig ge- de aanwezigen) over de vorige vergadering nog In- De notulen werden gelezen door den heer M. lichiingen wenscht te ontvangen. Dit blijkt niet het Tuinman en onveranderd goedgekeurd, geval te wezen, waarna tot verkiezing van een be- Wordt meegedeeld dat een nieuwe vrachtrijders stuurslid wordt overgegaan. zaak is geopend op Zijdewind, Waarland en Oude Na 2 vrij stemmingen en een herstemming tüs- Niedorp. schen de hoeren J. Rookor en G. Kamp, wordt de De spoorwegdirectie heeft afwijzend beschikt om heer Rookor verkozen, doch deze bedankt voor de den sneltrein Alkmaar--Enkhuizen facultatief in functie. Opnieuw hebben 2 vrije stemmingen plaats, Heerhugowaard te laten stoppen voor hot opnemen daarna een tusschensternming tusschen de heeren van reizigers van hier naar Friesland en Groningen. P. Strijker en L. van Wijk. waarna herstemming De trein 12.10 van hier waarmee deze reizigers zou- volgt tusschen de heeren G. Kamp en L. van Wijk. den worden vervoerd, zal nu echter 20 minuten wor- Deze herstemming heeft tot uitslag, dat de heer G. den vervroegd, zoodat nu aansluiting ln Alkmanr Kamp wordt gekozen, maar ook de hoer Kamp zegt, werdt verkregen. de benoeming niet te accepteeren. Bij de nu volgen- van het gemeentebestuur Is bericht ingokomen van de vrije stemming wordt met 14 van de 27 geldige f200 subsidie voor de Handelsavondschool met ge- stemmen gekozen de heer L. van Wijk. die de be- hruik van verlichte en verwarmde schoollokalen noeming aanneemt. Het bureau van advies zal vanaf 1 Januari j.1. Vervolgens komt aan de orde de circulaire van het bh de Kamer van Koophandel zijn ondergebracht. Hoofdbestuur, waarin mededeeling wordt, gedaan Door dit bureau zal de zwarte lijst niet worden aan- van de plannen tot uitbreiding en verbouw van het gelegd. Herstellingsoord1 „Heideheuvel" voor vrouwen en Kr ontspint, zich een debat over slechte betalers en meisjes, en zulks in verband met het 50_jarig be- onsoliede klanten. staan van „Het Witte Kruis". Het Hoofdbestuur zou Voorzitter raadt aan dat de leden vooral hun voor dit plan zou mogelijk geen gebruik wallen ma- dubieuse debiteuren aan den eersten secretaris op- ders) te betalen^ geldt dit verzoek niet ZIJ, die bij ons op De Prins, He» Nieuwe Modeblad, Gracieuse, of Kindierkleeding enz. zijn geabonneerd, kunnen eveneens het daarvoor verschuldigde abon nementsgeld 4e kwartaal 1924 op dezelfde wijze toe zenden. Voor De Prins is het bedrag 12.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.25 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Kinderkleeding f0.95 Voor Panorama f 2.50 Voor Het Leven f 2.50 DE' ADMINISTRATIE. Binnenlandsch Ni*uws DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. Te Bronneger werd een meisje dat in den stal van den landbouwer H. bezig was met melken, door een jong beest zoo gesitooten, dat ze bewusteloos neer viel en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te» Groningen vervoerd moest worden. LIEFHEBBERS GENOEG. Voor de betrekking van hoofd-opzichter bij de ge meente-reiniging te Hilversum hebben zich niet minder dan 182 personen aangemeld. HOOG WATER IN DE GRAAFSCHAP. Men meldt uit l/ochem: Sedert gisteren is het water van den Berkel in de onmiddellijke nabijheid van Lochem ongekend hoog geworden, zoodat het aan de Noordzijde van de stad een groote watermassa is geworden. Het water staat tot aan en in verschillende woningen en fabrieken, terwijl tal van weilanden en tuinen onderstaan. Het Kerkdijkje, de kortste verbinding vormend naar het spoorstation en de buurtschap Ampsen, is niet meer te gebruiken. Het personeel der lederfabriek van Gebr. Postel moet per kar naar de fabriek worden gebracht en op de gasfabriek wordt dag en nacht gewerkt om het water, dat vlak aan den achter kant der fabriek staat, waar de ovens zijn, buiten de fabriek te houden. Ook het voetbalveld van Blauw- j Wit staat onder water. De Nieuwe weg zal spoedig onder ?taan. In de buurtschappen Zwiep en Nettel horst zijn vele boerderijen geïsoleerd. In den Wenger- dijk in Nettelhorst is een gat geslagen, waardoor het ren. Een viertal ingezetenen, waaronder er één voor slechts 2 gulden, lieten het zsoover komen, dat hun inboedel opgeschreven werd. Toen begon echter de knijper op den staart te knijpen en was er al' zeer spoedig een die den wijbten weg koos en betaalde. Later klaagt men waarschijnlijk dat die ambtenaren zoovel geld kosten, niet begrijpend dat juist door sabbotage dit verergerd wordt. ST. PAN CR AS. Door de werklooze arbeiders wordt thans'bij de burgerij rond gegaan te vragen of men ook turf uit de veenderij noodig is. Zü, die dermate door hun voorraad zijn, dat te voorzien is dat er\ op den duur in dezen winter nog wel' wat bijl moet, zouden het streven der menschen, niet op kosten der gemeenschap te willen leven, kunnen steunen door die aanvulling reeds thans te doen plaats vinden. Haar wij* vernemen hebben enkelen nieraan reeds gevolg gegeven en ziet men ook de arbeiders de turf wegbrengen, doch wenschelijk is het, dat het er velen mogen worden, opdat voor die menschel* de winterverschrikkirg: de werkloosheid, tot een minimum gereduceerd wordt. ken van het reeds tevoren gereserveerde kapitaal en de ontvangen giften van belangstellenden, maar zou het op hoogen prijs stellen, dat ieder van de ruim 60.000 leden zich een klein offer wilde getroosten. Wanneer ieder lidi slechts eén gulden- als feestgave schonk, zou dat voldoende zijn om het nog aan de bouwsom ontbrekend bedrag te dekken. reven en vooral inlichtingen daar te vragen voor en aleer men zaken doet met onbekende personen. Ingekomen is een lijvig rapport over: „Is crediet geven aan particulieren noodzakelijk'". Dit rapport van den heer Kropvqld wordt ter ernstige overweging aanbevolen. Van de. vereeniging „Ons Belang" is het verzoek De te verwachten voordeelige saldi van de exploi- ingekomen, om aan de leden dier vereendging extra tatie van „Heideheuvel" gedurende eenige jaren, zou den dan niet aangesproken behoeven te worden, korting op hun inkoopen te geven. Voorzitter leidt dit punt in en wijst op het onder maar kunnen deze vrijkomende gelden wellicht op houd dat hij met bestuursleden van „Ons Belang" ZIJPR, Voor de betrekking van onderwijzer aan de O.L. school té St. Maartensbrug vacature-Mol heb ben zich niet minder dan 32 sollic.tanten aangemeld PETTEN. Zooals uit de in dit blad voorkomende adverten tie blijkt, zal a.s. Zomdag in café Sneeboer de too- neelvereeniging „Falkland" van Heilo een andere wijze aan de afdeelingen ten goede ko men, hetzij door verlaging van het tarief voor op name, hetzij door eventueele tekorten van de alge. meene kas te dekken. Door de vergadering worden een paar tnlichtin- gen gevraagd, o.m. hoeveel de verpleogkosten bedra gen, waarop geantwoord wordt, dat die thans voor leden van het Witte Kruis bedragen f 1.75 per dag, voor niet-leden f3. Waar het Bestuur in dezen nog geen voorstel heeft stelt de heer Van Wijk voor, den bode met een lijst te doen rondgaan, opdat de leden dan een vrijwil lige bijdrage kunnen toestaan. De heer Rooker wilde een bedrag uit de afdeelings- kas beschikbaar stellen, doch de heer Jb. Spaans Jz. wijst er op, dat de kas der afdeeling niet alleen le dig is, maar er zijn ook schulden. Besloten wordt, dat de bode met oen lijst bij de leden zal rondgaan-. Door den heer vran Leersum wordt medegedeeld, dat mej.. Wed. Dijkshoorn bedankt heeft als maga zijnhoudster en dat voortaan de heer D. A. de Bruijn als rragazijnhouder zal optreden. Het magazijn wordt overgeplaatst en het ligt in de bedoeling dat een ge deelte van het verplegingsmateriaal ook wordt on dergebracht te Lutjewinkel en aan de^Strook. Op een desbetreffende vraag wordt medegedeeld, dat over het materiaal deskundig toezicht wordt ge houden door den dokter en door de zuster. Nog wordt mededeeling gedaan van de aanschaf fing van een spuit voor verdelging van de malaria muggen door den dokter en van de goede resulta ten, verkregen bij een bespuiting bij. den heer Stuij. Daar werden op een oppervlakte van VA M2. bij microscopisch onderzoek 442 malariamuggen aange troffen en na bespuiting van het middel R.I.D.S. heef' gehad. Door enkele winkeliers is reeds 10" pet. korting toegestaan. Spr. weet niet welke overwegin gen daartoe hebben geleid. Er wordt op -gewezen, dat de nettowinsten in een zaak of nering in Schagen het niet toelaten, om zulk een hooge korting te geven. Er volgt een geanimeerde discussie met als re sultaat, dat aan ,.Qns Belang" zal worden bericht, dat op het gedane verziek om korting te geven, niet kan worden ingegaan, omdat de tegenprestatie dezer vereeriiging of hare lerden van niet voldoende belang is. Daar de rondvraag niets bijzonders oplevert, volgt sluiting. LIEP BEST AP. Toen de heer A. S. alhier op zijn reed9 in bewe ging zijnde wagen wilde stappen, mislukte hem dit, waardoor hij kwam te vallen en wel zoo dat een achterwiel van het gelukkig ledige rijtuic r»ver hen. heen ging Naar wij vernemen zal dit ongeval wellicht afloopen met eenige dagen huisarrest en enkele lich te verwondingen. EEN DEBATAVOND. De Vrijdenkersvereniging De Dageraad had tegen Donderdagavond in het lokaal van den heer Igesz uitgeschreven een openbare vergadering. Als onder werp zou worden behandeld: De Waarheid en de waarde van den Godsdienst. Als sprekers traden op de heer Hovink, vrijdenker, van Amsterdam en Ds. IJ. van Dijk te Schagen. De aanwezigen, die in een groot aantal waren op gekomen, volgden blijkbaar met groote belangstel ling de uiteenzettingen der beide sprekers, die in de vraag over het bestaan van God. natuurlijk tot een scherp tegenover elkaar staand antwoord kwamen. Liet de heer Hovink in deze een overtuigd neen ver- van ileiio optreden met het zinnebeeldig spel „Allerzielen" van Her- water met kracht in de richting Lochem stroomt, man Heijermans. Zooals men in verschillende kran- waren ze allen dood De heer Van Leersum raadt de nemen, Ds. Van Dijk getuigde met warmte van zijn inwoners aan vrijwillig tot bestrijding der malaria geloof in God. EEN WERKPLAATS VOOR VALSCHE RIJWIEL PLAATJES. Een inwoner te Bennebroek vervoegde zich bij de tenberichten heeft kunnen lezen, heeft het willen Opvoeren-van dit mooie spel' reeds veel gemoederen in beweging gebracht.. In Heilo is het reeds twee- Haarlemsche politie met de mededeeling, dat zijn maal opgevoerd voor een uitverkochte zaal. Naar rijwielplaatje, dat hij op de officieel daarvoor aan- wij vernemen, zijn ook hier reeds veel plaatsen be- gewezen plaats gekocht had, bij onderzoek was ge-j sproken, zoodafc het èn voor de vereeniging „Falk- bleken valsch te zijn. De politie stelde een onderzoek land" èn voor den heer Sneeboer, die dit gezel- in, waaruit haar bleek, dat de betrokkene zijn rij- schap uitnoodigde, wel een succesavond kan worden wiel had gestald in een stalling te Schoten. In deze HEERHUGOWAARDi stalling bleek een werkplaats voor valsche rijwiel- Op den dag van aangifte voojr de nationale milit e plaatjes te zijn, terwijl verder bleek, dat de eigenaar hadden zich van de 45 jonge lieden nog niet het dier stalling van de hem gebrachte rijwielen de fhahre aantal aangemeld. De inschrijving staat nog mede te helpen en wijst op de geringe kosten van een dergelijke bespuiting. Bij de rondvraag brengt de heer Lenghaus ter sprake de plannen -tot slichting van een neutraal zie kenhuis te Alkmaar. Waar de zieken uit deze ge meente mees'al naar Alkmaar moeten, vraagt s,xr of dit niet een zaak is. die door hét Witte Kruis gesteund dient te worden. De heer Van Leersum deelt mede, dat hij door het centraal comité is aangezocht om een sub-comité te vormen en om in dat sub-comité zitting te nemen Wij meenen het bij deze korte mededeeling te kun nen laten. EEN MOOIE OPDRACHT. Men schrijft ons uit Twisk: Doèr den hevigen storm van 11. Vrijdag, werd' de molen van' den Bennomeerpoldor dermate bescha digd. dat een herstel niet mogelijk bleek. Men is toen overgegaan tot het aankoopen van een electrisch gemaal: een hevel-schroefvijzelpomp, van het nieuwste type, van de .,Jaffa"-fabrieken v.h. Louis Smulders en Co. te Utrecht, vertegen- goede plaatjes verwisselde tegen valsche. De gereed schappen, waarmede hij de valsche plaatjes ver vaardigde, bleken bij een scheepswerf te Amsterdam te zijn gestolen. De politie, die het materiaal heeft in beslag geno men. heeft de zaak verder in onderzoek. GESTRAND. In de Westergronden van Terschelling is het Noor- sche stoomschip „Eda", met stukgoed van Embden naar Antwerpen gestrand. De motorreddingboot ..Brandaris" is langszijde geweest, maar de equipage weigert het'schip te verlaten. De sleepboot „Volhar- ding" blijft in de nabijheid. HUMOR SCHUILT OVERAL. Twee boodschappenjongens op de fiets. De een komt -aanracen van den Heerengrachtkant te Am sterdam, de ander vliegt van den Singelkant het Ko ningsplein op. Beidon houden links en de botsing, die onvermijdelijk is, geschiedt vóór de Reguliers dwarsstraat. Het ongeval zou voor een der opge schoten knapen noodottig zijn geworden, als hij niet van zijn rijwiel gesmakt, met zijn volle gewicht viel tegen de ruggen van drie voorbijgangers, die den val braken en de onwillekeurige oorzaak zijn, dat het knechtje vrijkomt met deni schrik en de fiets met een gebuckeld frame. In een oogwenk is hij: weer op de been, kijkt eerst even beduusd zijn lotgenoot na, die er alweer van door is, doodsbenauwd; voor den „smeris", dan naar zijn drie „redders", waarvan één haar riemschoentje heeft verloren door .de bot sing. En hij zegt, wipneus in de lucht: „Juffrouw, er piept een toon door je kous". Hdbld. MOORDAANSLAG. Op de zuster van den pastoor te Delden, is een moordaanslag gepleegd. De dader heeft het slacht offer, dat alleen thuis was, in de keuken overvallen en haar met een hamer een vijftal slagen op het hoofd toebracht. Haar toestand is levensgevaarlijk. De dader is gevankelijk naar Almelo overgebracht. DE LANGZAME RECHTSPRAAK. Uit 's Gravenhaag, 8 Jan. Het Tweede Kamerlid de heer Kleerekooper heeft aan den mi- tiister van Justitie gevraagd of deze kennis geno men heeft van de klacht in het Weekblad van het dat van een vonnis der Haarlëmsche rechtbank, gewezen op een incidenteel' verzoek tot verhoor op «raagpunton, werd geappelleerd bij het gerechtshof te Amsterdam in den zomer van 1924; dat-op 4 December jL de stukken aan vermekl Hof werden overgelegd, met verzoek om ten spoe digste te mogen pleiten; aat op 11 December 1924 het Hof zijn spijt be tuigde, niet aan dat verzoek te kunnen voldoen, met de mededeeling, dat de gelegenheid om te pleiten zou worden gegeven op 5 November 1985? 2. Is niet de minister van oordeel, dat zulk een gedurende deze maand open. ST. MAARTENSBRUG. Donderdagavond hield de vereeniging .,Nut en Genoegen,, alhier een huishoudelijke vergadering in het^ lokaal van den heer De Beurs. Na opening volgde voorlezing en goedkeuring van de uitgebreide notulen der vorige bijeenkomst, on der dankzegging aan de secretaresse voor haar nauwkeurige aanteekeningen. Vervolgers deed de penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Door een tweetal heeren werden de verschillende bescheiden onderzocht en in orde bevonden. Voorzitter bracht den penningmeester hartelijk dank voor zijn nauwkeurig beheer. Verder hadden besprekingen plaats over de vol gende bijeenkomst. Hoewel ae datum nog niet met zekerheid kon worden vastgesteld, wera deze voorloopig bepaald op Dinsdag 24 of Zaterdag zullen worden uttgenoodigd: de leden van den Raad, woordicster de fa. Berends en Co. te Schagen. Inmid- het bestuur van het Witte Kruis, het Kerkbestuur., <jeis js er reeds een electr, noodbemaling door de Diaconie en Kerkeraad, en de commissie tot onder- fa Berends' en Co. ter plaatse opgesteld, steuning van behoeftigen. BEKROOND. Hierna volgde sluiting. He heer G. Brokken alhier, heeft van het Bestuur der Pluimvedvereeniging te Helder bericht ont- Na de algemeene vergadenng had nog een bestuurs- vangen, dat de zilveren wisselbeker, voor drie jaar vergadering plaats, waarin besloten wbrd de func- uitgeloofd aan hem die tweemaal met den eersten ties van secretaris en penningmeester niet langer te .prijs voor Holland*che konijnen to Helder werd combineeren. De verdeeling der functies had plaats, bekroond, thans definitief aan hem is toegekend. .x.Ti - Tjr PLUIMVEETENTOONSTELLING.' Voor de Pluimveetontoonstelling op 17 on 18 Jan. a.s zijn ruim 400 aangiften ingekomen. FTJWHTBELASTING. Nauwelijks is het nieuwe jaar begonnen, oL do rijwielbekeuringen nemen ook weder een aanvang. Te Schagen .werden in een paar dagen 20, te Seha- voorzitter werd de heer G. J. van Leersum, 9ecret ris de heer L. van Wijk en penningmeester de heer ,Tb. Spaans Jz. THEATER ROYAL. Vlammende Hartstochten, zoo heet de film, die de- gerbrug 18 personen wegens gomL van een bela, ze week in het Theater Royal wordt gegeven. Het is tingmerk bekeurd. Er is een spreekwoord, dat zegt, een levenstragedie in 6 acten, met Mae Marsh in de dat zeker dier zich geen tweemaal aan denzelfaen hoofdrol. De korte inhoud verteft ons het volgende: steen stoot; van vele menschen kan dat niet gezegd De jonge levenslustige Dorothy Forbes, dochter worden. a van een groot zakenman, kwam op haar zeventienden M'.LKFArRIEK HOLLANDIA Februari. Wat de werkzaamheden betreft bleek tot j verjaardag van de kostschool naar hui9 en aange- De melkfabriek „Hollandia" te Punnerend be- genoegan der aanwezigen, dat reeds eenige dames zien hare moeder dood was en haar vader zich met taalde Donderdag te Schagen voor de Docomber- genoegan der aanwezigen, dat reeds eenige èn heeren toezegging hadden gedaan, iets ten be^te te geven. oorzitter hoopte, dat nog meerderen zuilen vol gen. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op. Met den wensöh, dat alles in het werk gesteld zal worden om dezen Nutsavond zoo genoegeljjk moge lijk te maken, sloot voorzitte r^net dank voor de medewerking, de vergadering. ST. MAARTENSBRUG. Voor de betrekking van koeter en doodgraver hebben zich 15 sollicitanten aangegeven. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd^ medegedeeld is het bouwen van /Oen boerderijtje in den Ruigenweg voor rekening van den heer S. Zwaan, gegund aan den aannemer D. de Leeuw alhier. ST. MAARTENSBRUG. Bij onderhandschen verkoop is, naar wii verne men, het huis met erf enlanderijen van den heer Jb. Struijf, Ruigenweg, in eigendom overgegaan aan den heer A. Mul te Burgerbrug. WIERINGERWAARD. De heer R. Kaan alhier komt voor als voorloopig candidaat voor de Tweede Kamer op de lijst der af deeling Helder van den Vrijheidsbond. WIERINGERWAARD. We behoeven thans niet meer naar Amsterdam of Alkmaar om een mooi concert te hooren. We kun. huiselijke aaneelegenheden niet veel bemoeide, viel melk uit: de eerste helft 13 cent, de 2d^ 121? cfc. het meisje spoedig in handen van en gewetenlooze SCHAGER MARKT, schurk, den chauffeur van haar vader. Deze. Henry, .Op de Schager markt werden in het vierde kwar- Watson gheeten, weer het argelooze meisje te ver- taal van 1924 onder meer aangevoerd: 103 paarden, leiden. Zoodra Dorothy do gevolgen van-haar mis- 119; hierbij is do aanvoer op de 4 paardenmarkten stap bespeurt, stelt zij hiervan1 haar tante, die de niet opgegeven; 88 stieren. 84; 1406 magere, gelde plaats van haar oyerleden moeder inneemt, in ken- koeien, 1642: 1017 vette koeien, 1182; 1352 melk- en nis en déze geeft haar den raad niemand iets te kalfkoeien, 1865; 767 vaarzen, 326; 276 nuchtere kal vertellen ,ook Watson. de chauffeur, mag nooit iets veren, 181; 3673 vette schapen, 4764 839 magere vernemen. In stille afzondering, ver van het ouder- schapen, 2"8; 4366- overhouaers, 6175; 431 magere lijke huis. schenkt Dorothv het leven aan haar varkens, 390; 1061 vette varkens, 3300; 1473 bigg' n zoon. In dien tusschentijd wor<R Watson wegens ver 2151: kipeieren op de veiling ruim 81000, in 1933 regaande brutaliteit door John Forbes ontslagen, op de gewone markt 31796. Hot cijfer achter den Hij zinkt lager en lager en zijn vrouw begeeft zich aanvoer, geeft den aanvoer in 1923 aan. ten einde raad naar John Fqrbes om to trachten het ontslag van haar man ongedaan te krijgen. Ze krijgt MARKTOVERZICHT. echter Forbes niet te spreken, wel Dorothy's tante, Er waren veel' vette koeien aangevoerd Donder- aan wie zij voor zich zelf iets te doen vraagt. Deze dag jL; de prijzen Hepen tot 621/» ct. por pond en vertrouwt de diep bedroefde vrouw tegen een flinke werden flink verkocht; er waren veel"koopers voor. vergoeding het kind ter verpleging toe, onder me- De hander in gelde- en kalfkoeien was stug. dedeeling. dat het een kind is van eene familie die De handel in stieren was redelijk, f0.45 per pond. naar Indië is vertrokken. Henry Watson is woedend In graskalveren was het zeer stug en van de over de aanwezigheid van dit kind, dat hij steeds nuchteren kalveren was iets af: 6r worden weer meer aangevoerd; ze werden anders goed verkocht. De aanvoer van paarden was oók heel' aardig; bedreigt te zullen dooden. Op zekeren avond is hij zoo door den drank verhit, dat 'hij de kleine in blin de woede aangrijpt en eenige oogenblikken later be hoort het kind niet meer onder de levenden. Onder- wijl heeft Watson's vrouw een gesprek tusschen Do- nen het tegenwoordig iederen avond hooren bij den rothy en haar tante afgeluisterd en vernomen van heer D. Haverkorn, door middel van de Radio. Den -wie het kind- eigenlijk is. Dorothy is gelukkig ge- eenen dag hebben we eens een concert in Londen, huwd1 met Richard Hawke, openbaar aanklager bij aanvoer. De handel in biggen en schrammen w-s morgen weer te Hilversum enz. enz. J.1. Donderdag- de Rechtbank, een goed en rechtvaardig man ge_ vlug; veei Traag Yn de vette varkens was "*de avond oa. hoorden we het concert van Mengelberg vreeset en gehaat door alle misdadigers, die hem den handel gied, tot 40 ets. WINKEL. bijnaam hebben gegeven van „verdediger vaa den Zouters en Londensohe varkens golden 2537 Vrijdagavond 9 Januari vergaderde ten lokale van beul". Richard Hawke wordt opgedragen eene ver- Op de ktopenmafkt was het ee ievcririigen han den heer Wessels de afdeeling van Het Witte Kruis, volging in te stellen tegen Henry Watspn, beklaagd del. De boter was graag, ""dezelfde prijzen. deze werden goed verkocht. De handel in overhouders liep niet over; de duurste werden verkocht voor f54 per stuk per koppeL öp de varkensmarkt was weer beduidend grooter

Schager Courant | 1925 | | pagina 13