Gemengd Nieuwe. B irgerïijke Stand. INBHEKKSa IN NOOnn-BBANAVT, Zondagavond tusschen 6 on 11 uyr rijn ts Tilburg in -de wijk Basterd en omgeving se» inbraken ge pleegd, waarbij do doder» het in hoofdzaak gemunt hadden op geldswaarden. Daar hier echter een ar beidersbuurt tot operatie-terrein werd uitverkoren, bedroog de geheele buit slechts ongeveer f50. Een 20-jarig jongmensch uit de tuchtschool wordt van het misdrijf verdacht. EEN VIERLING GEBOREN. Uit Waspik, 12 Jan. Alhier werd Zondagmiddag het echtpaar A. de Gouw verblijd met de geboorte van een vierling. Do belangstelling voor dit zeld zame feit was begrijpelijkerwijze zeer groot. MA GA ZIJNDIEFSTALLEN. Uit Amsterdam, 12 Jan. Bij een firma op de Prins Hendrikkade, die en gros in huishoudelijke artikelen handel drijft, zijn diefstallen op groote schaal ontdekt, die over een tijd-vak van anderhalf tot twee jaar gepleegd moeten zijn. Het betreft in hoofdzaak kleine voorworpen die In hot huishouden gebruikt worden. Toch beloopt de waarde van. het gestolene nog boven de duizend gulden. In verband met deze feiten heeft do politie negen verdachten gearresteerd. ANNA PAULOWNA. In do laatstgehouden vergadering van de voet- balvereeniging „Excelsior" werd besloten, de com missie voor de te houden feestvergadering met eenige donateurs uit te breiden. De aldus samenge stelde Commissie vergadorde Vrijdagavond in het lokaal van den heer C. Slikker. Na opening door den E. voorzitter, werd een bestuur gekozen voor de verdere werkzaamheden. Benoemd werden de heeren D. v. d. Qoes en J. Maarsen, respectievelijk als voor zitter een secretaris. Vervolgens werd een programma ontworpen, hetwelk in hoofdzaak het volgende zal bevatten: Openingsrede door den voorzitter; historisch over zicht door den secretaris, tooneelstukjes en voor drachten, verlotingen en tombola. Als attractie zal door den heer Van der Goes, met medewerking vaa eenige dames een vlinderdans worden uitgevoerd. De donateurs zullen op dezen avond vrijen toegang hebben, terwijl genoodfgden op verplicht programma toegelaten kunnen worden. Deze zullen ongeveer 25 cent kosten. Voor de leiding der feestelijkheden, werd nog een commissie benoemd, bestaande uit de hoeren: W. Maarsen, P. Bakker, C. Kaan en H. Stel- lingwerff. De datum van den feestavond werd vast gesteld op 7 Februari. Eenige meisjes zullen bij de burgerij rondgaan om te trachten voorwerpen te verkrijgen voor de tombola. Nadat bepaald was, dat de commissie op 23 Januari nogmaals zal vergaderen, werd de vergadering ge sloten. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Te Coevonden is Zaterdagavond omstreeks 12 uur ernstig gevochten tusschen eenige Jongelieden. Een jongeman werd zoodanig met een mes bewerkt, dat men voor zijn leven vreest Er hebben arrestaties plaats gehad. EEN UITBREIDING VAN HET GASBEDRIJF TE ENKHUIZEN. Het geheele gasbedrijf van de gemeenet Bovenkar- spel is door Enkhuizen aangekocht voor f 150.000. De directeur en het overige personeel gaan in dienst do. zer gemeente over, d'e aangekochte fabriek word* stopgezet. De gaslevering zal voortaan van Eukhui- zep uit geschieden, vanwaar nu ook Grootebroek Lut jebroek en Hoogkanspel zullen worden voorzien DE ZAAK.BROMMERT EN VAN T RETVE. De lloogo Raad heeft ambtshalve vernietigd de ar. resten van het Arnhemsche Hof, waarbij J. Bronmert en G. J. M. van 't Reve wegens opruiing bij de sta king td Enschede zijn veroordeeld, respectievelijk tol 4 en tot 2 maanden gevangenisstraf. De zaak werd verwezen naar het Hof te Lee warden. DE BRANDSTICHTINGEN IN SPAARNDAM E. G. Men meldt ons. dat door de politie en marechaus- see in diverse gemeenten als Beverwijk, Spaarndam en Velsen een vervolging heeft plaats gehad van een aantal communisten, vermoedelijk in verband met de vele brandstichtingen in legergebouwen cn kruit magazijnen in de omgeving van Sp.aarndam. Een üental is gearresteerd, waaronder ook een vrouwe lijke arrestante, die in de maréchaussóekaxerno te Beverwijk zijn ondergebracht- Tel. JULIANADORP. Zaterdagavond hield het Ondersteuningsfonds bij Ziekte V.Z.O.I. hare gewone jaarlijksche ledenverga dering in het lokaal van den heer H. Veul. Kr wa ren 39 leden, waaronder 6 dame®, benevens 1 begun stiger, aanwezig. Voor den aanvang der vorgadering werden ook nog 2 personen als lid ingeschreven. De voorzitter, de heer P. Bregman, wees in zijn openingswoord op deze goede opkomst, op het goe de overzicht dat men op een jaarvergadering krijgt. Er is thans, nadat vorig jaar besloten werd de contri butie te verhoogen, een kleine winst te boeken. Spr. memoreert d'e werkzaamheden van Bestuur en de commissie voor controle op de zieken, daarbij wij zende. op den grooten ®teun van Dr. Oterdoom on dervonden. Eveneens wordt een woond van dank ge bracht aan den verpleger den heer Vonk. Spr. uit vervolgens den wensch, dat zij die het woord wen. schen te voeren, daarvan mededeeling doen en men niet naar huis gaat <*m daar te ritten kankeren over alles en nog wat. Door den secretarie, den heer I. J. Gaakeer Pz.. worden daarna de notulen en het jaarverslag 1924 gelezen, waaraan wij het volgende ontleenen: Dat de vereenlging weer belangrijk veel en langdurige zie_ Kijk nu eens hier, Muriel ik ben dertig jaren ouder dan jij en ik heb niet geleefd met mijn oogen dicht. Ik wil je graag raad geven medisch en raad. als je maar naar mij wilt luisteren: Ga met Olga's club spelen; ze zal je eens flink laten loopen, want ze speelt uitstekend. Bovendien is ze er bijzonder op gesteld, dat je komt. En ze is iemand, die altijd ge wend is, haar zin te krijgen, je kunt het haar dus moeilijk weigeren, nu ze 't je zoo vriendelijk vraagt." He: was moeilijk, dat was waar, maar toch wilde Muriel niets liever, want me had niet alléén een zie- kelijken tegenzin, om weer in de wereld te verschij nen, maar miste tevens de lichamelijke kracht, tfie zulk een stap van haar eischte. „Het is heel vriendelijk van uw dochtertje om aan mij te denken", zei ze. „Maar heusch dokter, ze zou niets aan mij hebben, ik word nog zoo gauw moe. Neen, mij mankeert niets in antwoord op zijn onderzoekenden blik „ziek ben ik niet: maar haar stem trilde even, „ik geloof, dat ik mijn heele verdere leven wel vermoeid zal blijven." „Onzin!" antwoordde hij bot. „Ga in de open lucht Ga sneeuw scheppen in den oostenwind, dan zal Je je wel beter gevoelen. Zal ik je eens zeggen, wat jou mankeert? Je bent 'stijl van het niets doen en daar voor is maar één geneesmiddel. Zul je dat uit je zelf gebruiken, of moet ik met een lepel komen oin he'. je in to geven?" Ze lachte even, een droevig lachje. Ze hoorde Daisy's stem plagend van beneden opklinken, tegen haar neefs* 1 „Mijn hemel, Blake, ik zou je haast niet herkend hebben. Je bent zoo mager geworden als een 'al- hout. Ben je nog niet over je picnic in het Fort Wara heen? Je ziet er even slecht uit als Nick zes maan den geleden." Blake's antwoord was onverstaanbaar. Dr. Ratcliffe probeerde ook niet het op te vangen. Hij had de uitdrukking van ontzetting gezien, die het noemen van Nick's naam bij Muriel «teweeggebracht had on bij begreep alles, al deed hij, of hij niets merkte. „Vafi vandaag af aan", zei hij, de kinderkamer bin nengaand, „zal ik je eens flink onder handen ne. men. Als ik je Zaterdag niet op het hockeyveld vind. Kom ik je persoonlijk halen. Begrepen?" En hoewel hij niet9 op Nick geleek, wist Muriel zoo zeker, alsof Nick het zalf gezegd had, dat hij woord zou houden. Wordt ken heeft gehad en deahalve weer veel heeft moeten eteuneu en niettegenstaande dat met trotsch op bet gepresteerde kan terugzien en vol vertrouwen de toe komst kon tegemoet gaan. Gehouden werden 2 alge. meene vergaderingen, het bestuur vergaderde 10 maal.. Do districtsvergaderingon te Schagen en de bondsvergadering te Alkmaar werden steeds door onzen afgevaardigde bijgewoond. De contributie werd gedurende het zomerhalfjaar met 20 cent per maand en per lid verhoogd, hetwelk een goede maatregel blijkt geweest te zijn- Het bestuur, veranderde eenigs- zins, doordat daarin een tweetal dames zitting kre gen. De voorzittersfunctie kwam door bedanken als bestuurslid in andere handen. Tot de ziekteregeling van dé L. Onderlingo traden dit jaar geen werkge vers, wier personeel lid van onze kas is, toe, en bleef dit getal op slechts 9 staan. Het aantal begunstigers bedraagt 19. Het ledental daalde met 4. 1 Jan. 1924 waren er 111, ingeschreven werden er 20, afgeschre ven 24, op 1 Jan. *25 aldus 107 leden. Aan 18 leden zijn 500 ziektedagen uitgekeerd. Tenslotte deelt het verslag mede, dat dit de 15e jaarvergadering is en er in die 15 jaar al heel wat steun is verleend,. I Niemand verlangde aangaande dit verslag nadere toelichting en onder applaus werd' dit punt dan ook onveranderd vastgesteld, met een woord van dank voor de goede weergave. Aan de orde is dé rekening en verantwoording over 1924. De rapporteur van den Raad van Toezichi, de heer A. Speur, deelt mede, dat boeken en besendi- den in' volkom-en orde zijn bevonden en word'en de volgende cijfers openbaar gemaakt: Saldo 1923 f 467.84, Ontvangsten 1924: contributie f 821.65, be gunstigers f 53, rente spaargeld' f 19.16. Totaal f 1361.65. Uitgaven 1924: Ziekengeld 500 (lagen f 025, bodeloon f 85.10, porto enz. f 49.08, bond v. Zieken fondsen f 22.45, secretaris en penningmeester f 50, to taal f 831.63, Saldo f 530.02, hetwelk alle9 op de Bank is geplaatst. Over 1924 een kleine vooruitgang van i 62.18. Dank werd geblacht aan den penningmeester den heer IC. Bregman, voor zijn accuraat beheer en aan den R. v. Toezicht voor gehouden contro'e. Een lid vroeg, of er ook Yoor de ondagen uitkee. ring wordt verstrekt, waarop ontkennend wordt ge. antwoord. De vergoeding voor secretaris en penningmeester wordt weer voor ieder op f 25 bepaald. Volgt Bestuursveikiezing, waarbij aan de beurt van aftreden waren en direct herkiesbaar de heeren P. Bregman, I. J. Gaakeer en A. Kosten, welka hee ren werden herkozen en hunne benoeming aanvaard den. Voor den R. v. T. was aftredend de heer A, Speur, eveneens herkiesbaar en werd deze ook her kozen en nam deze benoeming aan. Tot. afgevaar digden naar Bonda- en Districtsvergaderingen wer den bij acclamatie herbenoemd A. Speur en I. J. Na eenige bespreking wordt besloten ook dit Jaar oen zomervergadering te houden. De contributie voor 1925 wordt bepaald op 65 cent per maand en 35 cent voor de adspirantleden. De uitkeering zal weer f 7.50 per week bedragen en f 3.75 voor de adspiran-ten. Ook het bodeloon wordt ongewijzigd gehandhaafd'. Uit een 0-tal candidaten werd tot bode benoemd de heer L J. Gaakeer Bij' de rondvraag wordt gesproken over het verloop der laatste distrlctsvergadering te Schagen, en dat or op Woensdag 28 Januari a®. een vergadering te Schagen zal plaats hebben waar het voor en tegen van zelfbeheer of een Rijksinstelling zal worden toegelicht door een lid van on® Hoofdbestuur en door den heer Vos Dia® te AlkmaaA^^^^^H^H^^^H Verder wordt er dank gebracht door een aanwe zige voor de waardeerende woorden in den aanvang tot hem en Dr. Oterdoom gericht en dat hij steeds bereid' zal zijn hulp to bieden waar ellende on ziekte heerscht. Een opwekking om lid te word'en van het Witte Krui® ging daarnevens en dat het voor V.Z.O.S. een goed jaar moge Voorzitter sluit vervolgen® met woorden van dank de vergadering. AFSCHAFFING VAN DE STAATSLOTBRIJ. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsont werp, houdende maatregelen tot afschaffing van do Staatsloterij. TREINBOTSING. Uit Gent, 12 Jan. Tengevolge van den mist is hedenmiddag aan het station van Langbrugge, in de buurt van Gent, een paseagierstrein, komende uit Terneuzen, op een goederentrein geloopen. Twee wagons van den passagierstrein werden hierdoor om geworpen. Er zijn 39 gewonden, waarvan 3 ernstig, die naar een ziekenhuis te Gent zijn overgebracht. OUDE NIEDORP. Zondagavond gaf 'de gynmgstiekvereeniging i,,Turnlust" alhier een openbare uitvoering int de zoal' van Mej. de Wed. T. de Jong, onder leiding van den heer A. Blaauboer te Heerhugowoard. De zaal1 was geheel bezet. t De verschillende oefeningen, gegeven door dames en heeren op hoogrek, brug, paara, vrije oefeningen enz., trok wel de belangstelling van het publiek. Tot afwisseling werd door de leden nog een 'tooneel'stukje gegeven, dat ook zeer in den smaak viel. Dit bewees wel het daverend applaus. Aan 't einde der uitvoering nog verschillende tableaux, die ook heel aardig wera gevonden. Slot een ge zellig bal, waaraan door velen werd deelgenomen. OUDE NIEDORP- Aan den dienstplichtige J. Winkel van da lich ting 1925 is een jaar uitstel verleend voor eerste oefening. JULIANADORP. Tot Directeur van de Muziekvereeniging „Kunst zin" alhier i® benoemd de lieer A- Haansfcra te Helder. JULIANADORP. Het bestuur van de onlangs alhier opgeriohte IRundveefokvereeniging is thans definitiet samen gesteld als volgt: Nio. Hoornsman, voorzitter; J. Biersteker Sz., 6eoretaris; O. Tromp Rz., penning meester; G. Posch, vice-voorzitter en J. Sleutel Pz., bestuurslid'. De vereenlging draagt den naAm Koegras" en tel't thans 18 leden. JULIANADORP. Zondagavond werd in het lokaal van den heer O. Vader een voorstelling gegeven door de {,Alc- maria Bioscoop" uit Alkmaar. Om te beginnen wei-den eenige lichaamsoefeningen vertoond en werd daarna de dramatische film ia 7 aoten op het doek geprojecteerd, getiteld: „Zijn beter ik". liet stuk, dat van Amerikaaneohe afkomst is, ga? een breeden kijk op het leven uit elite kringen te New York en speelt zich hoofdzakelijk af op Long Island. De projectie wa® uitstekend en de beelaen stond voor ons als ware het werkelijkheid. Het was een stuk met een diepe beteekenis, d.6 voor den aandachtigen toeschouwer veel' inhield. Tot slot nog een klucht in één acte „de Rustkuur", waardoor ae lachspieren in beweging kwamen. Alles bijeen eon amusanton avond, en tot slot van het geheel' een dansje na. Des middags was er ook nog een kindervoorstel ling, twelka met druk was bezocht, maar brengt toch wta afwisseling in het andera zoo stille dorpsleven. WINKEL. Bij Koninklijk Besluit iè machtiging verleend om de vergunning voor den verkoop van sterken drank in 't klein, ten name van den heer P.-Bakker, over te schrijven ten name van den heer R. Laan. WIERINGEN. Zondag speelde onze korlfbaldub Wiron' een oompetitiewedstrijd te Werverohoof, zegen 8.DB. al'daar. Daar deze club als een der zwaarste tegen standers bekend staat, ging „Wiron" er weT ZWARE MIST IN ENGELAND- Naar draadloo® uit Londen gemeld werd, werd in de voorstad Eastham eon kerk geheel door brand vernield, daar de brandweer v. Eaatham en Weatham door den mist niet snel genoeg kon aanrukken. Ook heden hield do mist aan, schoon minder dicht. Het verkeer op de spoorwegen en in do Londensche siraten werd er intusschen nog ernstig door belem merd. VREESELIJKE SNEEUWSTORMEN. Uit Moskou, wordt gemeld, d'at, ten gevolge van hevige sneeuwstormen en felle vorst in den Kauka- sus meer dan 50 personen en duizenden stuks vee zijn omgekomen. EEN POLITIELEGER EN ALBANIÖ7 Volgen® een bericht uit Tirana heeft de nieuwe Al- baneescho regeering besloten het leger door een gon- darmeriekorps.van 4000 man te vervangen. VOETBAL én vroolüjk heen. Al spoedig bleek het „Wiron", dat men met een eaht sportieve ahib had to doen en moest „Wiron" dan ook het onderspit delven. Ze verloor met 3—0. De wedstrijd was anders zeer vriendschappelijk, evenzoo de hartlijke ontvangst, welke „Wiron" aldaar ten deel viel, zoodat de reis, op zulk een mooien. zomeraohen dag, voor allen tevens een waar uitstapje wm. SPARTA I—HELDER IL Zondag j.1. heeft Sparta I wederom een compe titiewedstrijd gespeeld en wel tegen Helder 2. Op een tamelijk slecht veld worden te ruim 2 uur beide elftallen door scheidsrechter Kok van Oud karspel in het veld gefloten. Reeds dadelijk i® Sparta in den -aanval en is dan Ook regelmatig tot half-time toe overwegend sterker. Doelpunten blijven evenwel uit en met rust 1® de stand nög puntloos. Na half-time weder dezelfde eenzijdige vertooning totdat oen kwartier voor het einde ^Manheim met eon kolm schot Sparta de leiding bezorgt. Nu komt ook Helder 2 even oozetten en moet keeper Wind nog een paar schoten stoppen, welke niet gevaarlijk zijn. Het einde komt dan ook met een zeer verdien de overwinning. De leiding van den heer Kok was goed. Ook over publieke belangstelling was niet te kla- nen. Evenwel moeten wij opmerken, dat bij de laat ste wedstrijden de houding wel eens iet® te wen- schen overlaat door hatelijke opmerkingen aan het adres der spelers, vooral aan die der bezoekende vereenlging, een zeer onaangenamen indruk maakt, en dan ook beslist onder niet één omstandigheid, te pas komt. De half linie en backs van Sparta hebben een uitstekenden wedstrijd gespeeld, de voorhoede was in één woord slecht, hoewel de gladheid van het terrein hier schuld aan had, was hun spel beneden peil en ontbrak een goed schot geheel en al. Voorts zoud m "wij de spelers aanraden om gedurende den wedstrijd' zich van aanmerkingen op elkanders spel te ont houden en zich slechts aan de wenken van den aan. voerder te houden. Helder 2 maakte or> ons een wat eportiviteit aangaat, zeer slechten indruk. ANNA PAULOWNA. Zondag moe9t E. I naar Winkel, om voor de com petitie, Blauw-Wit te bekampen. Daar echter om 11 uur bericht kwam, dat het B. W-terrein was afge keurd, ging deze strijd niet door. De spelers waren daardoor In de gelegenheid' om dn Breezand de reser- ve's aan te moedigen. WIER IN GER WAARD. Zondagmiddag speelde W.F.C. II haar laatsten thuiswedstrijd' tegen N.V.V. II van N. Niedorp. Toen om 2 uur de beide elftallen zich opstelden begon W. F.C. met de zon in den rug. Itt 't begin gaat de strijd gelijk op. doch na een kwartier doelpuntte d'e rechts binnen van W.F.C. Spoedig daarop wordt uit een corner het tweede doelpunt gemaakt, waarna de stand door W.F.C. geleidelijk wordt opgevoerd tot 5—0. Na de rust is N.VjV. er geheel uit. W.F.C. maakt nog drie doelpunten en zoo komt het einde met 80 voor W.F.C. Thans heeft W.F.C nog 2 wedstrijden, n.1. een te gen B.F.C. I en een tegen P.S.V. I. Wanneer nu uit een dezer wedstrijden één 'punt wordt veroverd, js W.F.C. door haar tegenstanders niet meer te berei ken. Dus jongens van W.F.C. a.s. week aan de Honds- bosschezeewering goed opgepast en jelui best doen, hoor! BREEZAND. Na een langen, spannenden strijd in de 2e klasse tusschen B.F.C, 2—Excelsior 2 en K.F.C. I is het bij na vaststaand, dat hier Excelsior met het kampioen schap zal gaan strijken. Vooral tusschen de eerste twee i© het een n^k- aan nek-race geweest, Zoo haxf Zondag de wedstrijd tusschen B.F.C. 2—Excelsior 2 plaats. Wegens het prachtige weer is er groote be langstelling. Daar scheidsrechter Schollinger niet kwam opdagen, wordt eindelijk om half drie onder goedvinden van beide partijen opgesteld onder scheidsrechter Koppel. B.F.C. speelt dadelijk uiterst zenuwachtig en tegen de scherpe zon in is de achter hoede niet subliem. De B.F.C.-spil heeft dan ook het ongeluk om in eigen doe! te scoren, zoodat E. spoo dig de leiding heeft Hierdoor aangemoedigd houdt E. stevig vol en scoort Harder nog 2 maal, zoodat rust ingaat met 3—0 voor E. Na de rust gaat de strijd gelijk op, hoevyel duidelijk merkbaar dat BF.C l ontmoedigd speelt De aanvallen missen dan ook het noodige enthou- j siaeme om suooes te hebben. Ook E. heeft geen suooee meer. De achterhoede heeft zich hersteld en keeper Mulder krugt eenige malen 'n verdiend appl'aus te aanvaarden. In oen stand komt geen VeraJnd/ering meer, zoodat E. de overwinning, en hiermee waarschijnlijk het kampioenschap binnen heeft. Hoewel 3^-0^ de verhouding niet was, had E toch de overwinning verdiend. De heer Keppell leidde goed. 'fc.F.O, 8 was naar H.F.C, 2 en verloor met 4— 2, Een geheel onvolledig B.F.O. I was naar Julianador waar J.V.C. zonder moeite 3e onzen met 30 in maakte. AJSoo geen beste dag. maar na regen zonneschijn en waar Zondag H.F.C. 1 tegen B. FO. I komt, willen we hopen op beter. OUDKARSPEL. In Alkmaar speelde D.T.S. I een competitiewedstrijd togen het 2e elftal van de club van dien naam. Voor <ie rust saai spel, met D.T.S. ver in de meerderheid. D.T.S. weet slechts eenmaal to scoren. Na de rust King het boter. Nog 4 maal kroeg de Alkmaar-keeper het nakijken, zoodat met 5—0 het einde kwam. D.T.S. II verloor in Groot-Schermer met 7—0. NOORDSCHARWOUDE. Holland I ontving Alcmaria IV uit Alkmaar. In een mooien wedstrijd wisten zij met 2—1 te winnen. Holland II kon het in Alkmaar tegen het 2e elftal van Rood Wit op geen stukken na halen. Met een 9—1 nederlaag werden zij naar huis gestuurd. BARSINGERHOKN. Succes I—Voorwaarts I, 2—4 Zondag speelde Voorwaart® eon competitiewedstrijd op Wielingen en wist na een nog a.1 vrij fonsch ge- speelden wedstrijd mot bovengenoemden uitslag te winnen. De rust ging in met O—O, wat de verhouding toen good' weergaf, daar 't spel gelijk opging. Na een 10 minuten gespeeld te hebbon, zag de linksbinnen van Succes kans door een misverstand van den kee per, zijn club de leiding te geven. Ddt wa® voor Voor waart® 't sein om eens goed aan te pakken. Vijf mi nuten er ne schiet de middenvoor hard in, vlak er op doelpunt de linksbinnen en niet laag daarna bracht de raidvoor met een hard schot den stand op 1—3. Vlak voor 't «Indo kregen belde partijen een pinalty te nemen, die belden werden benut, 't Geheele Voor. waartselftal heeft na de rust best gespeeld. Jammer dat er van beide kanten nog al eens gehaakt enz. werd. Nu, Jongens, den moed er in houden! Scheids rechter Boorman leidde dezen wodetrbd corroct. NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde N.V.V. I op eigen terrein een wedstrijd tégen D.O.S.K.O. 1 van Oudosluia en wist eerstgenoemde club te winnen met 82. Scheidsrechter Duinker voldeed uitstekend. N.V.V. II moest naar W.F.C. I te Wieringer-, waard en verl'oor met 08. KOLHOF N- Zondag Jl. speelde K.F.C tegen Sparta IV op eigen terrein. Beido elftallen verschenen met tien man. in het veld'. Na nog geen 5 minuten to hebben gespeeld, geeft de spil van K.F.C. met een keurig schot zijn club do leiding, even later maakt de linkshalf met 'n mooi hoog schot de tweede goal. Verder wordt er niet meer gedoelpunt, zoodat rust ingaat met 2—0 voor K.F.C. Na rust wordt er slecht gespeeld, totdat een kwartier voor 't einde Sparta eon togenpunt maakt. Nadat de bal nog een keer of wat voor beido doelen zweeft, fluit scheidsrechter het einde. K.F.C. heeft dezen wedstrijd met 2—1 gewonnen. Zondag a.s. spelen er misschien twee KF.C.-elftal len tegen elkaar. HOOGWOUD. H.F.C. I speelde op Zondag 11 Jan. 1925 een wed strijd. tegen „Concordia" van Anna Paulowna en ver loor dezen wedstrijd met 1—4 GEMEENTE BARSINGERHOKN. Ingeschreven gedurende de maand Decor >er 1924. Geboren: Trijntje, dochter van Jan van e Kloos ter en van Trijntje Moslc. Cor, zoon van Pieter Pool en van Maartjo 'Jongejan. Arie Pieter, zoon van Jan Boontjes, en van Dirkje Wéij, allen wonende alhier. Ondertrouwd en Getrouwd: geene. Overleden: Pieter Stompedlssel, oud 87 Jaar, we duwnaar van Aagje Schager wonende alhier. Mor- garotha van dér Ham, oud' 65 jaar, eohtgenoote van Dirk Visser, wonende alhier. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 3 tot en mot 6 Jan. 1925. Geboren: Aanna, dochter van Cornelis Brugman on Trijntje Sevenhuijsen. Overleden: Jacob den Das, oud 77 jaar, weduwnaar van Maart je Smit. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Inorasohreven over de maand Deoomber 1924. Geboren: Nanda Elizabeth, dochter van Jacob Moon en van Johanna Wilhelmina van Baar. Marie, dochter van Bertus Baiéingerhorn en van Trijntje Kroon. Jaoob Pieter, zoon van OorneH? Mijlhoff en van Klasina Hartog. Geertruda Christina, zoon vOn Johannes Nannes en van Catharina Ligthart. Ca- tharina, dochter van Cornelis Tesselaar en van Trijntje van Diepen. Petrus Theodorus, zoon van Cornelis Mosoh en van Anna Sophia Woesfcenburg. Gehuwd: Willem Koorn, oud 23 jaar en Anna Catharina Pastoor, oud 22 jaar. Willem Blankman, 29 jaar en Trijntje Biersteker, oud 23 jaar. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Koert, zoon van J. Raven on van G. Davids. Adriaans, zoon van P. Portegijs en van W. Wifnker. Ondertrouwd en getrouwd geene. Overleden: Cornefis Johannes Aloïsius Neuvel, oud 50 jaar, echtgenoot van Gartrudis Maria Ca tharina Kroon. ALKMAAR, 10 Januari 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 36 paarden f150400, G melkkoeien f275 - £425, 25 nuchtere kalveren slacht f 122>, 213 vette schapen f 4960, overhoudere f 38 —50, 2 vette var-, kens f80120, 11 schrammen f1832, 138 biggen 10 weken f820. 8 bokken en geiten f426. ALKMAAR, 10 Januari 1925. Boterprys: ie soort f 1.151.30, 2e soort fl.05 I.10, kipeieren groothandel1 f 910.50, kleinhandel f 10.75, eendeieren f 7.50. WARMENHUIZEN, 10 Januari 1925. Roode kool1: lo soort f 4 a 6.60, 2o soort f8.30 h. 6.50, uitschot fl.80 a 2.80. Gele kool, le soort i'S.iio a 6.20. Deensche witte kool, le soort f 3.40 a 4.70,12e soort f3.80. Uien f9.30 a 10.40. drielingen f 13.70 a 14.50, grove uien f8.20 a 8.5Ö. Peen rl.80. Aanvoer: 70700 Kg. roode kool, 17100 Kg. Deen- soho witte, 9000 Kg. gele kool, 14000 Kg. uien, 1000 Kg. peen. t ALKMAAR, 12 Januari 1925. Appelen f 7 a 25, spn uiten f 10 a 21, per 100 Kg. Boerenkool f 2.30 a 6.90 per 100 stuks. Roode kool f2.80 a 6.40. gele kool i2.50 a 5.60, uien f 10.2J la II.90, witlof i26 a 38, per 100 Kg. Bloemend, kool f 4.20* a 8.10, bieten r 1.60 a 2.40, per 100 Kg. Prei f3.50 a 9.60 p. 100 bos. LANGENDLJKER GROENTENVEILING. 12 Jan. Wortelen f2.20 a 2.40. Roodo kool, le soort f8.60 a 6.70, 2e soort f 2.80 a 8.;,0. Gol'e kool, lo soort f 3 a 6.50, 2o soort f 2 a 2.80. Witte kool', le soort f2.50 a 5.10. Uien f9.70 a 12.20/drielingen f 12.60 a 18.70 per 100 Kg. Aanvoer: 7350 Kg. wortelen, 161500 Kg. roode kool. 108000 Kg. gele kool, 42850 Kg. witte kool, 27900 Kg- uien. NO OR£>ERM ARKTBOND, Noordsoharwoude. 12 Jan. Grove uien f 8.80 a 9.60, -drielingen f 14.40 a 15.50, nep f10 a 11, peen fL70 a 2.40. Roode kool' f4 a 7, doorschot f3.30 a 6.50. Gele kool f4.50 a 6.40, doorschot f4.30 a 6.10 Deensoho witte f3.40 a 5.40. doorschot f8.20 a 4.50, allesi p. 100 Kg. Aanvoer: 16900 Kg. uien, 13200 Kg., peen, 154900 Kg. roode kool', 49400 Kg. gele kool, 104600 Kg. Deensche witte kool!. AMSTERDAM, 12 Jan. Boerennoteering. Voertarwe f1010.50, voer- 'tarwe f1010.50, nieuwe tarwe f1214.50, rogge f 18.5014.50, haver f1012, duivenboonen Tl 4 14.50, paardenboonen f 12.50—-18, groene erwten f15 tot 18, alles per 100 Kg karwei f21 per? 5) Kg. Binnenl'andsche granen Tarwe f 117.50, rogge f1815.25, haver f 118.50, gerat f4475, paar Üenboonen fll18, duivenbsonen f 14—15, oapuoy- fiere f 2329, kleine groene erwten f 1118, Kaap- sche erwten f 14IT.oO, bruin mosterdzaad r 72-76, geel mosterdzaad f28—?4, blauw maanzaad f46 48. karwijzaad f4344, alle9 per 100 Kg WARMENHUIZEN, 12 Januari 1925. Roode kool1: le soort f8..90 a 6.80, 2e soort t'3.50 a 6.70. uitschot f2 a 2.60, Gel'e kool, le soort f3 a 5.90, 2e soort f3.20. Deensche witte kool', le srt. f 3.80 a 4.90. Uien f 9.10 a 11.10, drielingen 12,70 a 14.50, grove uien f8 a 8.40. Aanvoer: 43600 Kg. roode kool. 1600 Kg. gele kool, 10000 Kg. D. witte, 7100 Kg. uien. ALKMAAR, 12 Januari 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan- fevoerd: 24 vette aoeien f220—440, 6 vette kalveren 75J501, vefcte kalveren per ned. pond fl.60 2.10, 16 nuchtere kalv. slacht per stuk van f 1486, 1212 vette varkens zware per ned. pond f 0.740.77, zoutere f0.70 tot 0.84, Londensche varkens f0.70 tot f 0.78. i i AMSTERDAM, 12 Januari 1925. Amsterdamsche Veemarkt. Aangevoerd 600 Vette kooien le kw. 1.181.28. 2o kw. f.18, 8o kw. f 0.801, per Kg., 69 melk- en kalfkooieii f850525 per st., 41 vette kalveren, 2e kw. fl.20 tot 1.40 per Kg, 61 nuchtere kalVeron 1426, per stuk, 178 schapen f4852 per stuk, 712 vette var kens, Holï. le kw. 0.930.95, 2o kw. fO.910,98 per Kg., Overzeosche en Geldersohe le kw. tO.94 tot 0.96, 2e kw. f 0.9^—0.94 per Kg, 18 paarden f 200 tot f800 per stuk.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6