Zalerfiag 17 Januari 1925. 68sle Jaargang. No. 7572. VIERDE BLAD. 92 Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Brtmenlandsch Nieuws. LICHT OP VRiJKEaDSBONlX Ka. roede kool, f8100 Kg. 0Mle kooi» 00800 Kg. witrtsi nooit wordao xdtgeooodlgdt. Ewa getitraw verslag De afdeeling Schagen van den Vrijheidsbond kool; 13800 Kg. men. daarvan kunnen we dan ook niet g«ven. Wel kunnen maakte het volgende grostal op voor de candidatuur I ALKMAAR, 16 Januari 1925. we het volgende meedwlen: Ate voorzitter fungeerde Tweede Kamerverkiezing: 1. Mr. H. C. Dresselhuijs, Appelen f7 a 26 peren f5 a 22, spruiten f10 de heer C. Kramer. Hij wenschte echter niet langer Mr. G. A. Boon, 3. Teenstra, 4 mevr. van Riel— 'a 22, per 100 Kgv Bovenkooi.f 1.20 a^o.50 per 100 aan te blijven en bedankte. De oor^l^hie^^moet Smeenge, 5. D. de Boer, 6. H. J. Ter Hall, 7. Dr. A. stuks. Roode kool f2.20 a van Gijnj 8. Mr. Gerritsen, 9. Drooglever Fortuyn, 10. 5.80. wortelen f L40 a 2.1 i) i. tuk] iri AANBESTEDING!. Vrijdagmiddag 2 uur, werd in het Noordholl. Kof fiehuis alhier aanbesteed door den architect G. de Beurs Gz. te Helder, voor rekening van den heer C. Scignette te Beverwijk, het bouwen van een bollen schuur met bijbehoorende werker. Ingekomen waren billetten voor plan A.: Hot bouwen van een bloem_ bollenschuur met werkplaats met steiger en kelder voor do machine voor centrale verwarming, van de heeren: Gebr. v. Pelt, Helder, f 16000; Bos, Helder f 14440; v. d. Plas, Helder, f 15700; London, Helder, f 14959; Dol, Heldor, f 13029; J. de Graaf, Anna Pau lowna f 14065; Braggaar, Helder, f 14984; P. Tuin, 't Zand f 13990. B. Het bouwen van een bollenschuur aan de be staande boerderij, die tot werkplaats wordt inge richt en het maken van een kelder voor de machine voor centrale verwarming, van de heeren: Bos, Hel der f 8878; v. d. Plas, Helder, f 11100; London. Hel der f 9921; Dol, Helder f 7920; C. Vlaming, Anna Paulowna f 9641; J. de Graaf, Anna Paulowna f 9300; Braggaar, Helder f 10674; P. Tuin, 't Zand, f 9800. Plan A. en B. met steiger en vermaken bestaande schuur, de heeren: Groot, Helder, f 24512; B09, Helder f 22818; v. d. Plas, Helder, f 26700; K. Kreijger, Oude- sluis f 21260; London, Helder f 24879; Dol, Helder f 20949; S. Jonker, Anna Paulowna, f 28733. Het werk is gegund aan den heer Dol te Helder, voor f 20949. HONGAARSCHE KINDEREN. Den 20sten komt weer een trein met Hongaarsche kinderen in ons land. Als een der geleidsters van deze kinderen noemt men ons de dochter van den heer V. te Haringhuizen, die met een Hongaar ge trouwd is en nu op zoo verdienstelijke en voor haar zeer geschikte wijze Holland en hare familie eens kan bezoeken, MARXTOVERZICHT. Naar vette koeien was een Donderdag JI. nogal vraag, er was even te kont aangevoerd. Amster- De Muralt ONTSLAG AANGEVRAAGD. Door den gemeente-werkman Struijf is tegen 1 April a.s. eervol ontslag aangevraagd. PLUIMVEE- EN KONIJNENTENTOONSTELLING. De Pluimvee- on Konijnenvereeniging West-Fries land alhier, opent vandaag haar groote tentoonstel ling van hoenders, duiven, konijnen enz^ in het lo kaal Córès alhier. Wij zijn gistermiddag reeds een kijkje gaan nemen en wij stonden verbaasd over den omvang die deze jaarlijksche tentoonstelling, in bet klein en met be scheiden middelen begonnen, thans reeds aanneemt. De zaal van Cérès is dicht bezet met kooien en hok ken, waarin de tentoonstellingsdieren zijn geborgen. gele kool f 1.50. a worden toegeschreven aan de groote ontevredenheid, x.w n uien 12 a f 12.80,. wit- die onder de leden heerscht, omtrent des voorzitters lof f12 a 33, allee per 100 Kg. BJ.oemend. kool houding in den Raad; vooral gebleken inzake het f3.80 a 7.80 per 100 stuks. Bieten f2 a! 2.50 &sr 100 Kg. Prei f 3.20 a 9.60_per 100 boe. i NOORDERMARKTROND, Noordsaharwoude. 16 Jan. Grove uien f 10 a 10.30, uien tl 1.60 a 13.50, drielingen f 14 a 15.80, nep f 15.90. Peen £2.40. Roode kool' f3.60 a 6.80. doorschot f3.20 a 5.40. Gele kool f4.10 a 5.70, doorschot f3.70 a 5.40. D. witte tf 3.60 a 4.80, doorschot f 2.60 a 4.10, pep 100 Kg. Aanvoer: 19700 Kg uien, 300 Kg. peen, 84300 Kg. roode kool, 50500 Kg. gole kool. 94400 Kg. O. witre. ALKMAAR, 16 Januari 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt werden 104, stapels aangevoerd, wegende 96078 kilogrammen. De prijs der fabrieksbaas was: Kleine met merk Het is niet alleen een lange reeks, er zijn maar jf 61.50, z. m. 58.50, oommissie met merk £64. eventjes niet minder dan 482 nummers, maar wat is ingezonden, is dit Jaar van prima kwaliteit. De afdeeling hoenders, tellende 156 nuïnmers, geeft aan den toeschouwer een mooi beeld van wat er met deze fokkerij in Schagen en omgeving is bereikt, het is een lust om deze inzendingen eens op te nemen Duiven zijn ook sterk vertegenwoordigd, niet min der dan 231 nummers. En ook hieronder vindt men De prijs der boerenkaas was: Kleine met merk f60; commissie met merk £64.50. Handel goed. ALKMAAR, 16 Januari 1925. Op de heden gehouden graanmarkt werden totaal! 1729 hectoliters aangevoerd. De prijzen waren als volgt: tarwe fl0—T4, rogge f 14.2 ühev. f 14.5015, haver 112.60—14, tap verbod en de winkelsluiting. Breedvoerig werd de houding van de R.K. raadsleden, vooral ook die van den hoer Groen, becritiseerd, doch daartegen over verdedigden deze hunne houding op grond van de christelijke beginselen. Winkelsluiting en tapver- bod zijn twee eischen, die aan de Christelijke politiek mogen worden gesteld. Het ging verder eenigen tijd hard tegen hard. Verschillende stemmen waren er, die er op wezen, dat het tapverbod dient te verdwij nen en mochten de zittende R.K. raadsleden daar. aan1 niet meewerken, dan zal de noodzakelijkheid ge boren zijn. hun het vertrouwen op te zeggen. Uit de debatten, over de winkelsluiting gevoerd, bleek dat de R.K. raadsleden niet voornemens zijn; mee te werken tot intrekking van. het raadsbesluit, zooals Ged. Staten adviseerden. W ARMENHUIZEN. Bij den gehouden Damwed9tryd om het kampi oenschap van Westfrieeland, heeft onze plaatsge noot P. de Groot Jz. den eereten prijs en tevens don Kampioenstitel' behaald, na herkainp met don •e f 14.2514.50, gerst heer D. Kleen te Winkel. •J.O.IL Ml 1IUIIUJJCIO, .H.JLL UUA. U1CJ miuci vumt uio ui - V T,- van alles. Sierduiven in allerlei soorten, postduiven £14, bruine boonon r 18—-80, citroen boon en r -=¥ j j zoowel van de schoonheidsklasse als vliegklasse. De 46, duivenboonon £15—15.50, geel mosterdzaad f35 ieder 6 punten; Gebr. Renooy te Hoogwoud, ieder l_- n J 90 A KIV, Ti—., n i n—tl a/i t .17 Ir I r.l 11 a I. 1... TJ .1 n— \Ï7 al ia va nH ca n a c 11 ATI n D ATI jpaardeboónen De geheel'o uitslag was als volgt: P. de Groot Jz. alhier en t>. Kleen te Winkel, karwijzaad £3840, blauwmaanzaad i 47, kleine 5 punten; P. van der Welle te Zuidscharwoóde en groene erwten £1122.50, groote groene erwten zl8—26, grauwe erwten f22—48, vale erwten 20 tot £32. f l WINKEL, 16 Januari 1925., Appelen £715, peren £110, kooi fl2, uien f 35, koolrapen r 0/70—1., witlof f 1213, spruiten £37, alles per 100 pond. ZONDAG, 18 JAN. NED. HERV. GEMEENTE te: Valkkoog, nam. 7 uur, Da Tinholt. liefhebberij hiervoor wordt zeer groot. Konijnen ook een pracht inzending van niet min der dan 100 nummers ongeveer. Ook hier wordt de be langstelling door de vele mooie exemplaren vastge houden. Verder waren er nog kalkoenen, knobbelganzen, eenden, marmotten enz enz. Een viertal mooie standen geven aan het geheel, dat zeer netjes en met overleg is gerangschikt, nog een grootere aantrekkelijkheid. Opwekken tot bezoek is onnoodlg, de belangstelling zal weer zeer groot zijn. WINTERLEZINGv Donderdag trad voor het Comité van Winterleg zingen op de heer Sternheim van Amsterdam. Hy behandelde Dickens en Heijermans. -Spr. trok een paralel tusschen beiden. Zoowel Dickens als Heijer mans behandelden in hunne geschriften de sociale kwestie. Was echter Dickens de bedachtzame au- i-^,— teur, die zich voor verguizing van zijn persoon wist belastingplaatje. Inlichtingen te bekomen ter secre- te vrijwaren, onze Heyermans was de stoute zeg-J tarie. ger, die nooit een blad voor den mond nam.' en VAN EWIJCKSLUIS. na zjjn dood werd gewaardeerd. Van Dickens nam Donderdagavond hield de Nutsvereeniging ,,Ons spr. nu het roerend mooie tooneeltje uit A Ohrist- Genoegen'" hare derde bijeenkomst in' dit seizoen, raas carol van het Kerstfeest van het gezin Crat- j)0 zaal van1 den' heer J. Keuris was, hoewel niet zoo chit, dat door Scrooge met_ den geest werd bijge- als gewoon', toch flink bezet. woond em daarna droeg hy het pleidooi voor uit: j}e lezing was ditmaal toevertrouwd aan den heer ^-->7-aru:. T~u Samuel Pickwick. Na de pauze werden mooie frag- j D. Aij, welke hiervoor had gekozen „De ontdekte Zeeman, ais plaatsvervanger de heer Joh. b. menten uit Heyermans „Allerzielen©p „Scha- minnebrief". De bijdrage was opgedragen aan den Lrdens. ANNA PAULOWNA t- Politie. Verloren een grijze gymschoen en gevonden O Amels Wz. te Winkel ieder 4 punten ZUIDSCHARWOUDE Op initiatief van den Kerkeraad der Herv. Gc meen te alhier is een commissie gevormd,, bestaande uit de kerkelijke ooileges, ten doel hebbende bij' de protestantsche bevolking alhier, gelden in te za- melen voor den bouw van een nieuw Neutraal Zie kenhuis te Alkmaar. ZUIDSCHARWOUDE. In de laatst gehouden, vergadering van den kerke raad der Herv. gemeente werd tot secretaris be noemd de heer W. O. Bouman. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk 1 der S.D.A.P. kwam "Donderdagavond in vergadering bijeen. Voor het partijbestuur werden naast de af fcreden- denden cahdidaat gesteld Mr. G. v. d. Berg en E. Broekman, beiden te Amsterdam. Besloten werd verder om binnen korten tijd twee openbare vergaderingen te houden, met Ds. Mel- chers te W&rga en Dr. Snefchlage van Eenigenburg, als. sprekers. Aflb nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren P. Gutter en P. Kist. Als afgevaardigde naar het in Februari te houden verkiezingscongres werd gekozen de heer dam^vroeg nogal; de prijzen "liepen van 50—62 cents kelS ten gehoore gebrast. Op verzoek droeg de heer H. J. Derksen, die met „Wijnkenners" eene per pond. Er was een aardige handel in kalf- en gel- j heerS. tot Mot nog een „Falklandje voor, nl. „Den scherpe satire wist te geven op de ignobele pmetijken u„1 dekoftien wat or was aancevoerd is verkocht eewor- droom van den kolendrageri welke door concurrenten onderling sjeos worden toe- spreken^ over _w« IwUJj e weg. De heer S. heeit zijn roem volkomen bevestigd, gepast. Het talrijk opgekomen publiek werd getroffen doorVervolgens gaven de dames G. van Teulingen, M. zyn meeslepende voordracht, die ons beide schry- Hoogmoed en M. Polet een kamerstukje „Verliefde vers deed kermen van ernstige zoowel als humoris- harten", waarna de heer D. Dekker een gedicht voor_ tische zijde. Wy hopen den heer S. nogmeermalen <jroeg> van den vorig jaar ontslapen dichter C. S. voor het1 ochager publiek te zien optreden, t Was Adema van Scheltema: „De Vlucht", waarin de treu- rige geschiedenis wordt omschreven van eeno Belgi- u ai it a 11» vrouw, die bij den grooten uittocht in 1914 met V rydagmiddag hield de heer Ackerman uit Alk- kinderen henen trok en slechts met het jongste, bes- Dur. dekoeien, wat er was aangevoerd is verkocht gewor den. De handel in vaarzen liep niet over aan den stuggen kant Dé graskalveren, welke aangevoerd werden, gingen goed vani de hand. De handel in nucht. 'kalveren vas zeer stug. Stieren waren niet aangevoerd. De handel in paarden was goed. De overhouders werden goed; verkocht, vluggen handel; de prijzen liepen per stuk per koppel tot f 54. Voor bokken en geiten was weing vraag. Do handel in biggen en schrammen -was stug. In vette varkens goed. Deze prijzen liepen tot 37 ets, 3 ct. (minder bij de vorige week. De aanvoer was groot. Zouters tot 35 ct. en Lcmdensche varkens tot 34 ct per pond. Weinig aanvoer tegenwoordig van kippen, konijnen en eenden, prijzen waren goed. De boter werd graag verkocht, prijzen hooger bij de vorige week. THEATER ROYAL. De Directie van bovenstaand Theater heeft deze week wederom een Tuschinski film, n.1. de Levens maskerade. Het is een film, waarin de beste actri ces en acteurs optreden en die bijzondei- interes sant is. De korte inhoud vertelt ons: Robert Benton bewoonde met vrouw en kind een prachtige villa, ver van het drukke stadsgewoel. Na een jeugd vol wisselvalligheden hij" was kunstschutter geweest en als zoodanig in een cir cus opgetreden was het alsof hij na zijn huwe lijk met Blanche, dat gezegend was met een jongen, zijn geluk gevonden had. Rustig sleet hij op zijn landgoed zijn leven, toen een onverwachte gebeur tenis het gelukkige echtpaar weder deed kennis maken met de wreedheid van het leven. Op een morgen, toen mevrouw Blanche een rij toer was gaan maken kwam zij' op den landweg een auto tegen. Het paard werd schichtig en sloeg op hol. Mevrouw Blanche kon het dier niet we- .der tot staan krijgen. Zij verkeerde reeds in levens gevaar, toen op het laatste oogenblik den autobe stuurder gelukte het hollende paard in te halen. De bijna bewustelooze vrouw werd in de auto gedragen. Blanche kon nog nauwelijks haar woonplaats sta melen. Geheel bewusteloos werd zij thuis gebracht. Door deze gebeurtenis zou het ongeluk komen over het gelukkige echtpaar. Raymond Duval, zoo heette de man, die Blanche gered had. bleef op drin gend verzoek van den heer Benton eenige dagen de gast van de familie Benton. Bijzonder veel belang scheen Blanche in haar redder te stellen, van wiens leven zij echter zoo goed als niets wist, Denton kreeg weldra argwaan en niet lang duurde het, of hij had zekerheid gekregen over de verhouding van zijn vrouw tot zijn gast. Dat beduidde het einde van een gelukkige echtverbintenis. Den volgenden morgen gingen Blanche en Benton, beiden langs een anderen weg naar de stad. Benton nam met zijn kind intrek in een hotel; terwijl Blan che zich naar haar ouders begaf. Des avonds vinden wij Blanche en Raymond in een mondain restaurant. Alles was zoo plotseling gegaan en het scheen wel of Blanche geheel veranderd was. Als in koortsachtigen droom beleefde zij alles wat er gebeurd was en het was alsof zij er naar haakte alles van het leven te genieten, want morgen missqhien kon dat leven plotseling worden afgesneden. Terwijl Raymond in de vestibule van het Café „de Guyllotine" op Blanche wacht, ontmoet hij den ban kier Lazar. Lazar herinnert Raymond aan zekeren wissel, welke Raymond nog steeds niet betaald heeft en die uiterlijk den volgenden dag betaald moet wor den. Raymond weet, dat hij niet zal kunnen betalen en dat dit zijn ondergang zal zijn. Daar ontmoet hij Blanche. maar Raymond is verstrooid,-hij denkt er blijkbaar alleen aan hoe hij geld zal kunnen krijgen. En toen hij Blanche, die meende haar grootste" le vensgeluk te hebben gevonden, in zijn armen sloot, ontroofde hij haar een kostbaar kleinood. Den vol genden dag gaf Raymond den bankier het verschul digde geld. Maar zijp spel zou weldra uitgespeeld1 lijn. Weldra werd Raymond gearresteerd. F.on schot viel en weldra wist oók Blanche, dat Raymond zich van het leven beroofd had. W Zoo eindigde een korte geiuksdroom voor Blanche. Ook voor Robert was het leven plotseling geheel veranderd. Hij had zijn vroeger beroep weder opge- ^•1 en trad als kunstschutter in een circu3 op. Op aanplakbiljetten las Blanche de aankondiging, dat Benton als kunstschutter met een levend doel optrad. Het moederhart spreekt. Zij begreep, dat het le- van haar kind op het spel stond, dat als doel *0Qr den kunstschutter moest dienen. Alle pogingen s'-de zij in het werk om het optreden van haar oobtgenoot te verhinderen. Na veel inspanning geluk- haar dit en tevens verzoende zij zich met haar aan. Als ontwakende uit een1 droom, togen beiden weder de oude „Villa-Blanche". maar als vertegenwoordiger der RI.D.S. Mij. r0(Kjs doode kind in' de armen, de reddende grens be- op verzoek van de Gezon^adsoommissie te Beha- reikte< gen een demonstratie met RI.D.S., tot. verdel'gingi van malaria- en andere muggen, in een stal van den heer Gouwenberg. Deze stal echter had met 't. 'fc bezoek een schoonmaakbeurt gekregen, we niet te zien kregen wat verwacht werd, nl een leger doode muggen. Wel1 kon men oonstateeren, dat die beeetjes ab soluut niet tegen R.I.D.S. bestand waren en daar aan stierven. Dit zagen we ook in don stal van do heer Borst, die echter tevoren eveneens een goede schoonmaak beurt had gehad. Algemeen was men niettemin van oordeel, dat R.LD-S. een probaat middel is tot vordelging der malariamuggen. Bij de demonstratie waren oa. aanwezig onze Burgemeester, voorzitter, secretaris, en feden der Gezondheidscommissie, bestuursleden van het Witte en Roode Kruis alhier, de secretaris der ge meente Anna Paulowna, een tweetal doktoren en eenige andere belangstellenden. MET PENSIOEN. Wegens opheffing der betrekking, zal' onze plaatsgenoot, de heer P. Lap, commies aan het postkantoor alhier, op 1 Mei met vol pensioen den dienst verlaten. Onze gemeente verliest in hem een steeds welwillend en hulpvaardig ambtenaar. GEE Jj-Z W ART. Gisteravond werd ten huize van den heer Van Erp opgericht een Supportersvereeniging voor Sparta, onder den naam van Geel-Zwart, naar do kleuren van onze voetbalclub. Staande de vergadering gaven zich 14 leden op on werd de hoop uitgesproken dat G.-Z. vele leden zou mogen werven. Aanmelding daartoe kan geschie den bij den heer H. de Jager alhier. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Grietje Portegijs, oud 84 Jaren, weduwe van Pieter Kromhout POLITIE. Gevonden: een baret. Voor rijwielen en andere voertuigen moet het licht op: Zaterdag 4.46 uur; Zondag 4.48 uur; Maandag 4.50 uur. HOORN, 14 Januari 1925. Aanvoer: 160 varkens: vette varkens £0.720.75 Londensche varkens f0.700.72, zouters f 0.71 0.73. Handel vlug. HOORN, 15 Januari 1925. 9 stapels kleine Fabriekskaai f60.50, 1 stapel Fa- brieks Comm. Kaas f61.50, 2 stapels Boeren Comm, Kaas f63, alles gemerkt.. Aanvoer: 12 stapels, wegende 8709 Kg. FIER VEILING, SCHAGEN, 15 Jan. 1925. Kipeieren f8 a f9.30, gemidd. prijs f8.60, eend eieren* £7.90, per 100 stuks. Aanvoer: 13289 kipeieren, 15 eendeieren, totaal! 13304 stuks. WARMENHUIZEN, 15 Januari 1925. Roode kool, le soort f4.20 a 7.30, 2e soort f3.70 a 5.90, uitschot f2.40 a 2.60. Gele kool, le soort 4.60 a 540, 2e soort f4, uitschot f2,50, Deenscho witte kool', le soort f3.60 a 4.70. Nep f 18.70, drie lingen f 13.90 a 15, uien f 12.10 a 13.20, grove uien f9.10 a 9.30. Peen fL90. Aanvoer: 50500 Kg. roode kool, 5300 Kg. gele kool, 25600 Kg. Deensche witte kool, 10900 Kg. uien, 725 Kg. peen. WARMENHUIZEN. 16 Januari 1925. Roode kool: le soort f4.40 a 6.90, 2e soort f4 De heer W. Keppel, J. D. Aij, G. Meuleveld, W. van Eekeren en D. Dekker voerden daarna een drie be drijvig tooneelstukje op „Wie ben ik?", waarvan de komische geest menigmaal een hartelijken lach ver wekte. Na de pauze kregen wij nog de opvoering van „Vleu gellam", zijnde het eerste bedrijf van het tooneelspel „Door het Donker", van Henri 't Sas, uitgevoerd door de dames Annie Noorden en Annie Smit en de heeren D. Dekker en W. van Eekeren. Dit spel stelt zeer zware eischen aan de spelers, die hieraan ech ter op uitnemende wijze wisten te voldoen. Een da verend applaus viel hun dan ook ten deel. De heer Koster, die z'ch als nieuweling op de plan ken voorstelde, droeg daarop „Het Jurkje' op zoo danige wijze voor, dat wij aan dat nieuwolingschap werkelijk twijfelden. Werd heel goed weergegevenl De beer J. D. Aij gaf daarop nog „Hannes in de Bioscoop", waarmee 'ij weer danig de lachspieren in werking wis te brengen en trad tenslotte als poortsluiter op met „Arme Clown", een dramatische schets uit het circusleven. Te ruim twaalf uur sloot de voorzitter, de heer C. F. Siewers, de bijeenkomst, waarna nog een geizel- lig dansje volgde. De avond was zeer aangenaam1 verloopen, maar toch misten wy de mooie zangnummers, zooals wij die den laatsten tijd gewoon' zijn. Zou het niet goed zijn, dat zich wat meerderen daarin oefenden, zoo dat men niet geheel op de aanwezigheid van één of twee bekende primeurs op dat gebied afhankelijk is? JULIANADORP. Vrijdagmiddag ten twee ure werd door Dijkgraaf en Heemraden van den Polder „Het Koegraa', in het lokaal vna den heer J. Slikker Oz. in net open baar, voor den fciid van drie jaar verpacht het grasgewas langs de wegen, benevens" Let vischwa- ter in genoemden polder. Veel publiek was er niet tegenwoordig en het waren dan ook hoofdzakelijk de oude huurders. De peroeel'en werden als volgt opgehouden of toegewezen: Pera 1 opgehouden: perceel' 2 G. Hollander Sr. voor £31, perceel 3 tr. Kuiper voor f 26, perceel' 4 M. Zon Si< voor 16. perceel 5 Jac. Breen voor f 15, perceel 6 S. Kruit voor f U, perceel' 7 M. Zon Sr. Voor f 11,1 perceel 8 J. Wolthuis voor f 28, perceel 9 J. Slikker Cz. voor £17, perceel 10 J. O. Oost voor f14, perceel 11 H. Schouten Jz. Voor 7, perceel' 12 P. Kossen Oz.' voor f21, perceel 13 J. Hoogerwerf vöor f23, perceel 14 Wed. K. Schilder voor f 16, perceel 15 P Kos sen Cz., voor £12, perceel' 6 opgehouden, perceel 17 J. Riedeman voor f 32, perceel1 18 P. Visser voor f45, perceel 19 C. Breen Ez. voor £14, perceel 20 O. Breen Ez. voor f5, perceel 21 H. Schouten Jz. voor £5, perceel 22 dezelfde voor f3, perceel 23 dezelfde voor £10. Het visehwater, dat eerst in drie peroeel'en en daarna gecombineerd werd gepresenteerd, werd opgehouden. AARTSWOUD. Donderdagmiddag word ons dorp in rep en roer gebracht door de tijding dat er een vliegtuig was geland. Toen wij ons dan ook heenspoedden bleek, het waarheid, er was een vliegtuig op het land' van Joh. Appel neergedaald. Het was bemand met den Luitenant 2e klasse Ten Broeke en den mecanicien Van der Wel. en defect nan den motor maakte een noodlanding noodzakelijk en dit geschiedde tame lijk goed, zoodat de inzittenden met den schrik vrij kwamen en er weinig schade aan het vliegtuig was te zien. Het was gemerkt S 8, uit den Hélder afkom- MELKWAGEN EN TREIN. Uit Eexta, 16 Jan. Alhier weivl hedenmorgen de melkwagen van H. Lameyer—Oostwold bij den over weg door een trein overreden. De wagen en de volle melkbussen werden geheel vernield. Er_zijn geen persoonlijke ongelukken. DE MISDAAD VAN 1915. Uit 's-Gravenhage, 15 Jan. In verband met een uitgesproken veronderstelling, dat het anonieme schrijven, hetgeen aanleiding heeft gegeven tot de ontdekking van den moord op den makelaar Busch, ook een spoor had kunnen geven tot de opsporing van den bedrijver van ernstige misdaden te 's-Gra venhage gepleegd, verneemt het Corr. Burr., dat de Haagsche recherche wel degelijk een onderzoek heeft ingesteld uaar aanleiding van 'bedoeld schrijven, doch dat tot dusver niet het minste of geringste ver band is komen vast te staan tusschen den te Am sterdam gearresteerden verdachte v. Muylwijk en het misdrijf in de De Riemerstraat in Den Haag. BROEK OP LANGENDIJK, De heer W. Giltjes, timmerman alhier, heeft van den heer G. Stins zijn huis, erf en schuren gekocht, zoodat zijn bedrijf, welke hij thans uitvoerde in het perceel van den heer C. Kloosterboer, overgebracht zal worden naar het thans door hem gekochte pand. ST. PANCRAS. Een aantal jongelingen, nlat van zin hunne belas ting te voldoen, zullen eerstdaags executoriaal hier toe verplicht worden. Reeds vindt men de aankondi ging van den verkoop op de palen en krijgen we zoo* doende iet.s sensationeels in uitzicht. BROEK OP LANGENDIJK- Daar 't tegenwoordige orgel in de Geref. Kerk niet meer aan alle eischen voldoet, wordt getracht gelden to verzamelen .ouder de lidmaten voor een nieuw or gel. Naar wij vernemen, is het reeds zeker, dat de kosten eener nieuwe gedekt is door de tiegezegde ba. dragen. DE MOORD AAN DEN OVERTOOM. We lezen in het ,,Vad.;>: De lugubere ontdekking van het lyk van den makelaar Busch, dat begraven was onder een ga rage in het perceel Overtoom 25 te Amsterdam, heeft een moord opgehelderd, die tien jaar geleden gepleegd is, maar net is, naar wy vernemen, niet buitengesloten, dat tevens een spoor en een van waarde gevonden is in zaken, waarin de Haag sche politie met groote intensiteit naar de daders gezocht heeft en nog zoekt. Ongeveer vijf maanden geleden heeft de Haagsche recherche een anoniem briefje ontvangen, waarin aanwijzingen voorkwamen omtrent bedoelde misdaden. Als dader werd daarin aangewezen een persoon, die ook schuldig zou zy'n aan een moord te Amster dam. Tevens stond er bij vermeld, dat het lijk van het slachtoffer van dien Amsterdamschen moord begraven was bij een putje, in een garage aan den Overtoom 25 te Amsterdam. Dat schreef een anonymus ongeveer 5 maanden geleden. Nu komen de ontstellende berichten, dat er werkelijk een lijk gevonden is op de aangewezen plaats. Het lijk blijkt te zijn van den makelaar Busch. en in veiband met deze ontdekking wordt een verdachte aangehouden, tegen wien zulke bezwarende aanwijzingen bestaan, dat men vrij zeker kan aanne men dat hij de dader is. Wanneer een zoo belangrijk gedeelte van een aan wijzing uitkomt, moet men groote waarde hechten aan het andere gedeelte. Dat andere gedeelte is in dit geval: de vermelding van de Haagsche affaires. Gisteren hebben wij ons tot de Haagsche en Am- sterdamsche politie gewend om inlichtingen. De Haagsche hoofdcommissaris zeide zich niet te willen uitlaten, de Amsterdamsche commissaris draaide om de zaak heen. In ieder geval bleek ons, dat de Haag sche commissarissen, die de zaken behandelen, Dins dag reeds in Amsterdam geweest zijn. De Haagsche politie is dus ook in de weer. De geheele kwestie heeft echter nog een andere zij de. Hoe komt het, dat de Amsterdamsche recherche nu pas is gaan graven op de plaats, die vijf maan den geleden reeds aangewezen was? Ook deze vraag Hoogwoud;, om te telefoneeren en juist was hij terug. gekeerd of een ander vliegtuig cirkelde boven de 5.70. Gele kool, le soorfc f 4 a 5.50, uifcschofc f 2.10 a plaats waar de noodlanding was geschied. Naar wij {2.70. Deensche witte kool', le soort f3.60 a 4.60, 2e vernamen, zou men .het vliegtuig per auto weer ver soort f3.40 a 3.70. Uien f 11.60 a 12.40, drielingen-voeren. Honderden menschen hebben een paar vuile stig. Direct ging de luitenant per fiets naar hebben wij aan Amsterdam gesteld. En ook hierop f14 a 15.10, grove uien f 9 a 9.10,. uitschot 3.50 a 3.80. Aanvoer: 36600 Kg. roode kool, 10100 Kg, gele kool, 22100 Kg. D. witte, 12300 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Januari 1925. Langendyker Groentenveiling. Wortelen f 1.80. Roode kool, le soort f3.80 a 7.20, 2e soort f 2.50 a 3.60. Gele kool. le soort f3.60 a 6.4/1 2e soort f2.10 den Weeflpolder benoemd de heer K. Hem ka. a 3.50. Witte kool, le soort f 3.40 a 5.40. Uien f 10 j ZUIDSCHARWOUDE. a 13.80, drielingen f 12.90 a 14.60, nep f 13, alles In het lokaal van mej. de Wed. J. Beers veigader- pw 100 Kg. Aanvoer: 4500 Kg. wortelen, 87200 de de R.K. Kiesvereenigiiig, waartoe wij natuurlijk voeten gehaald in het moerassige land, om dit ge val van; nabij te zien. Van heinde en verre kwam men per fiets, te voet en per auto. AARTSWOUD- Ini de plaats van den heer Jb. de Beurs, welke zich niet herkiesbaar stelde, werd als bestuurslid van kregen wij geen antwoord, hoewel bleek, dat Am sterdam op de hoogte was van den Haagschen ano- niemen brief, en zelf eveneens een aanwijzing in dezelfde richting gekregen had. Een antwoord op deze vraag lijkt ons daarom van zoo groot belang, omdat, had men vijf maanden gele den de aanwijzing opgevolgd, men vijf maanden ge leden mogelijk ook een spoor in bedoelde Haagsche zaken zou hebben gehad. De Telegraaf meldt nog, dat Muylwijk ook in Eg- mond aan Zee heeft gewoond, daar aannemer was. Hij kreeg daar veel bezoeken van een juffrouw, de echtgenoote van een vroegeren metselaar, die naar Transvaal was vertrokken. Men vermoedde dat de juffrouw steeds om geld kwam en men acht het nu

Schager Courant | 1925 | | pagina 13