Schrale huid Kloosterbalsem Uit het hart Yan Holland. Gemengd Nieuws. HOEDT U BIJTIJDS. DE ONQERE OELDHEDEN Ilf HET RIJKSOPVOE DINGSGESTICHT VOOR MEISJES TE ZEIST. Men schrijft aan het Hdbld.: Dezer dagen worden in verschillende bladen be richten pgenomen omtrent ernstige onlusten om streeks Kerstmis in het R. O. G. te Zeist. De direc trice zou, ton clndo raad, politiohulp hebben moeten inroepen, terwijl de Commissie van Toezicht, mee „verontrust door het gebeurde", zich tot den Minister van Justitie wqndde, die zich persoonlijk in het ge sticht van een cn ander op de hoogte stelde. Bedoelde berichten gaven den indruk, als zou in het R. O. G. een formeel oproer hebben plaats ge had, dat slechts met krachtig ingrijpon van de po litie werd bezworen.. Ai is het zakelijke deel der be richtgeving niet bezijden de waarheid, toch was ze niet vrij van overdrijving en wekte ze althans een verkeerden indruk van wat werkelijk omstreoks Kerstmis in het R. O. G. voor Meisjes heeft plaats gehad. De onregelmatigheden, welke tot hot inroepen van politiehulp en de overkomst van den Minister aanleiding gaven, komon neer op het volgende: Kenige meisjes, die zich op sexuoel gebied misdroe gen en daarom bijzondere maatregelen op zich za gen toegepast, meenden zich to kunnen wreken op 11-1 meisje, dat eni en ander eau de directrice bekend had gemaakt, door haar, toon de gelegenheid zich voordeed, een geducht pak slaag toe to dienon. Ilot tumult dat hierbij ontstond, bracht de betrokkenen in zeer opgewonden toestand, waarbij de schuldigen als strafmaatregel en ter bekoeling werden opgesloten in de daartoe bestemde chambrettes, strafkamertjes met een glazen deur, opdat op het doen en laten der met opsluiting gestraften kan worden gelet. De ge moederen bekoelden echter niet spoedig. De arrestan ten bleven razen en'tieren cn toen een der meisjes met eenig voorwerp de ruitjes van de deur harer chambrette verbrijzelde, vond haar voorbeeld alge meen navolging, waarbij het rinkelen van al die ingeslagen ruiten, natuurlijk de consternatie niet wei nig vergrootte. Hoewel de directrice zich kan laten bijstaan door den portier, don onderportier en den tuinbaas van het gesticht, meende zij, toen na het inslaan der rui ten geen kalmte intrad en de opgesloténen gingen probeeren uit te breken, waar het een 20-tal meisjes in den leeftijd van oen Jaar of 17, 18 betrof, goed te doen mot op haar beurt de oproorigen te suggeree- ren door do aanwezigheid van politie, waarom de hulp der politie werd ingeroepen. Toen deze verscheen, bleef het verwachte effect niet uit, behoudens bij enkelen, die In overspanning niet tot kalmte waren te brengen, bleven te.keer gaan en natuurlijk krachtiger maatregelen noodzakelijk maakten. Teneinde een eventueele wederuitbarsting van het verzet te voorkomen, is toen, op verzoek van de directrice, een politeman nog eenige dagen in het gesticht op'post gebleven, maar tot eon herhaling is het niet gekomen. Naar wij vernamen ia er geen sprake van geweest, dat mevrouw I-Ioncoop, de directrice van het ge slicht, geen raad meer wist, toen de ruiten het mpesten ontgelden en de arrestanten trachten uit t3 breken. In kalm overleg werd toen juist de achter af uitstekend gebleken maatregel genomen om de politie op te bellen. Natuurlijk word de Minister omtrent het gebeurde door de commissie van toezicht ingelicht, maar naar wij vernamen, is hij pas eenige dagen geleden naar Zeist gekomen, voornamelijk-om er zich van op de hoogte te stellen in hoeverre maatregelen moeten worden getroffen om een betere afzondering van ge straften mogelijk to maken. Ten slotte merken wij nog op, dat er pl.m. 70 meis jes in het gesticht zlj,n ondergebracht, van wie niet n eer dan een 20-tal aan de onlusten debet is geweest. Van een algemeen oproer was dus geen sprake, ter wijl ook volstrekt onjuist is het gerucht, als zouden de directrice en de overige in het gesticht werkzame dames met de pooten van stukgeslagen stoelen zijn aangevallen. Toen de rust weer was verzekerd, is de politiepost ingetrokken en nadien doen de meisjes weer kalm haar werk. Wegens den aard der bervolking valt er natuurlijk van tijd tot tijd wel eens wat voor in het gesticht en wat omstreeks Kerstmis is geschied, is zeker niet van geringe beteekenis geweest, Maar de goede re putatie van het gesticht wordter allerminst door geschaad. EEN JUBILEUM. Hbt zal op 11 Maart a.9. 300 jaar geleden zijri, dat de Staten van Holland en Westfriesland octrooi ver leenden tot omdijking en droogmaking van de Heer- hugowaard of Zuiderwaard. DE KATHOLIEKE TWEEDE KAMERLEDEN- De „Gooische Post" vertelt, dat op do Utrechtsche vngadering van de R. K. Staatspartij de volgende Tweede Kamerleden genoemd zijn als- komende het eerst in aanmerkipg om niet herkozen te worden. Zo 1 moet het vaststaan, dat. behalve de heeren I-I. Suilemeijer' en W. J. F. Juten, die zich niet herkies baar stellen, men weinig voelt voor oen hernieuwing van de candidatuur van den heer G. Bulten, oud schoolhoofd te Zilk bij Hillagom, die tijdens zijn Ka merlidmaatschap burgemeester van Voorhout is ge worden. Eveneens zouden van de landbouwers voor een vaste plaats op het politiek advies niet meer in uanmerking komon de hoeren. P. J. Rutten, en C. Knigge, terwijl ook in dit verband genoemd, wordt do naam van den heer A. J. Loerakker. Verder is bepleit, dat wegens opeenhooping van ambten niet voor een herkiezing in aanmerking zou den komen de heeren mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten van Noordholland en A. B. Michieleen, voor zitter van den Raad van Arbeid te Haarlem, laatst genoemde omdat hij geweigerd heeft, zelfs na op hem geoefenden aandrang, dit voorzitterschap neer te leg gen en zodoende een rationeele bezuiniging heeft te gengehouden. Door afgevaardigden van1 Amsterdam is bepleit om in Amsterdam te candideoren de voorzitter der R.K. Kamerfractie mgr. dr. W. H. Nolens, terwijl als twee de voor Amsterdam genoemd is prof. mr. J. A. Ver aart. Men meende, dat de voorzitter der partij in een der hoofdsteden van het land candidoat moet wor den gesteld Een gedeelte van de Amsterdamsche de- rtatie weneebte echter het aftredend lid, den heer B. van Dijk, niet los te laten. Wat het Zuiden betreft, is moeite gedaan om den lieer A. H. A. von Frijtag Drabbe te plaatsen in den kieskring Tilburg op de plaats van den hoer Juten, welke plaats een twijfelachtige is. zulks ten einde de ambtenaren door de candidaatstelling van oen hun ner voormannen tevreden te stellen. Doch Brabant en Limburg verzetten zich op dit oogenhlik nog tegen candidaten uit de Noordelijke provincies. DE S-D-A-P JN HET JAAR 1924. Aan het jaarverslag der S.D.AJP. over 1924 ontlee- nen wij: Wij beschouwen hot als een verheugend verschijn sel. dat de moderne vakbeweging in 't jaar, dat ach ter ons ligt, op allerlei terrein ten nauwste met onze Partij heeft samengewerkt. Als men daarbij bedenkt, hoe deze beweging in. het N.V.V. geconcentreerd, hij meer dan één gelegenheid blijk gaf zich 'n socialistische beweging to gevoelen, die in politieke zaken de leiding onzer Partij wenscht te aanvaarden, dan moet dit alles hoopvol stemmen voor de toekomst, Deze grootere homogenitoit van Partij en Vakbeweging toch moet de bewustwording der breeds arbeidersmassa ten goede komen, terwijl ze do kracht onzer Partij inp olitiok opzicht niet dan versterken kan. Het aantal afdeelingon der partij daalde van 591 in Januari tot 580 op 30 Sept. *24; het aantal leden van 41230 tot 38205; dat is n' achteruitgang van 2965 leden in 9 maanden.: Veel positiefs over de oorzaken van daling of stij- - ging in het ledental valt o.i. niet te zeggen. Plaatse- iijko omstandigheden, de economische crisis, het ont breken van tusschentijdsche verkiezingen zullen waarschijnlijk van invloed zijn geweest. Wellicht zou stn beechouwtag der cijfers övtr een langere reeke van Jaren ons tot de conclusie brengen, dat tijdperken van politieke winst ook vooruitgang ln leden brengen, tijdperken van politieke malaise daarentegen daling van het ledental veroorzaken. DOODGEVALLEN. Een 10-jarigo timmermansleerliing is door den wind van een in aanbouw zijnd huis in de Rusthof, laan te Rotterdam gevallen. Hij kwam op een scherp voorwerp terecht en is aan de gevolgen van de daar bij bekomen verwondingen overleden. BEELDEN OPGEGRAVEN. ■De „Nieuwe Corinchomschen Courant" bericht dat men bij. de werkzaamheden voor het aanbrengen van centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk te Gorinchem een belangrijke opgraving gedaan heeft.. Het was bekend, dat onder de kerk zich nog een grafmonument moest bevinden. Daarvan werd thans oon klein beeldje gevonden en een gedeelte van1 do catafalk. Daar men wist dat bij het monument twee beeldjes behoorden, heeft men getracht ook hot twee- do te vinden. Bij het zoeken stootte do koster, de hoer v. Kralingen, op ecto groot wit marmeren heeld. De voroeniging „OudJGorcum" heeft een verder on derzoek doen instellen, waarbij dit fraaie beeld in stukken op verschillende plaatsen is ontgraven en tevens eenige stukken va.n het grafmonument en ook het bedoelde tweede beeldje werden gevonden. Het gepote beeld stolt voor Wilhelmina van Arkel, een der laatste telgen van de Van Arkel's in de vrouwelijke linie. Zij was de vrouw van Jacob van Paffenroode, drossaard van Gorcum van 1617 tot zijn dood in 1652. De vrouw ligt met opgetrokken knieën op een pa radebed, met het hoofd op een kussen, waaraan een kwast hangt, Om het hoofd ziet men een hoofddoek, terwijl een ruime mantel over de armen is geplooid1. DE STAATSLOTERIJ. Naar wij vernemen, is thans weder opgeheven de maatregel, volgens welken bij de Staatsloterij 2000 nummers niet werden uitgegeven, welke maatregel was ingesteld, ten einde andere, niet wettelijke lo. terijen in de uitoefening van hun bedrijf te belem meren. De opheffing van den maatregel is thans geschied uit overweging, dat dergelijke loterijen geacht moeten worden niet meer te bestaan. bij avond, «en sneltrein hebben doen stoppen, door een rood licht tueschen de rail» te plaateen. i'RANKEEREN ZONDER POSTZEGEL. De Minister van Waterstaat heeft met de N.V. Handelsveroeniging oen overeenkomst gesloten be treffende hot gebruik van frankoormachlnes ter ver- vunging van postzegels door stompols. Voor 't ver krijgen van Inlichtingen omtrent de voorwaarden, waarop de frankeermachines door genoemde vennoot schap worden verhuurd, kunnen gegadigden zich met dezen in verbinding stellen. Van frankeermachines mag alleen met machtiging van den directeur-generaal der Posterijen en Tele grafie gebruik worden gemaakt. help£ direct Het Binnenhof ligt er weer in al zijn ouden luister en al zijn verlatenheid. Jaren on jarenlang heeft do tram er doorheen gescharreld. Eerst de paardentram, die liep tot de Laan van Meerdervoort, bij het huis yan Mr. Goekoop, die „duncannwT - good® diensten zou kunnen bewij. zen. Doch deze vertoogen helpen natuurlijk niets, nade- maal de Haagsche politie in het bezit is van een inspecteur, die lezingen houdt en heeft gezien wat Jo noemt: zelf gezien hoe men elders doze dingen doetl 'A. TGEN SAMENVOEGING VAN FUNCTIES. „Het Centrum" meldt, dat er in het adviseerend coliego der R. K. Staatspartij een zeer sterke stroo ming bestaat, die zich kant tegen hot candidaatstel- len van personen, van het lidmaatschap dér Tweede Kamer, wanneer zij reeds een positie bokleeden als lid van Ged. Staten of voorzitter van den Raad van Arbeid en deze functie niet wonschen noer te leggen. Men acht bij een samenvoeging dier functies een be hoorlijke behartiging ervan uitgesloten. HET TUINDERS VOORSCHOT- Gedeputeerdo Staten van Noordholland hebben thans aan de provinciale oommissie uit de veilingen, door welker Bemiddeling nu bijna 2 jaar geleden aan noodlijdende tuinders credieten zijn. verleend, onder garantie van de provincie, berioht, dat bij het eindigen van den eerstvolgendon termijn in April of Mei a.s. geen uitstel tot terugbetaling meer zal worden verleend, tenzij in zeer bijzondere geval len. De heer Balk, seoretaris der provinciale'com missie uit de veilingen in Noordnolland, is door Ged. Staten aangewezen om oen nauwkeurige con trole in to stellen omtrent de mogelijkheid van af lossing van het orodiet, door een 80-tal Boerenleen banken iverleend. f TELEGRAFISCHE MIST WAARSCHUWINGS DIENST. Het Berioht aan Luohtvarenden bevat de vol gende mededeeling: Met ingang van 1 Januari 1925 is, voorloopig biji wijze van proef, een telegrafische mist waarschu wingsdienst ingesteld met het doel. berichten te verschaffen omtrent waargenomen plecht zacht, op versohil'iende, langs de luchtroutes gelegen, plaat sen, waarvan geen uurlijksche weerberichten be schikbaar zijn. Als mistwaarnomers zajn aangewezen: op de route RotterdamLonden, do rijkshaven meester te Zijpe; op. de route RotterdamBrussel de kantoorhou der van 't hulppoet- en telegraafkantoor te Fijnaart op de route naar het Oosten, de rijkssiuiswaohter van de Koudhoornscho Sluis te Apeldoorn en de kantoorhouders Van de hulppost- en telegraafkanto ren te Enter on in De Luttie. Voorts zullen gelijksoortige diensten worden ver- rioht door het- Kon. Nea. Meteor. Instituut in De Bilt en door den observator van dat Instituut te Vlissingen. De mistwaarnemers hebben tot taak, een telegram met vermelding van het zioht in meters te zenden aan het Radiostation RotterdamWaalhaven: a. wanneer ih den winter des morgens te 8 uur of in den zomer op een nader aan te geven tijdstip bet zicht minder bedraagt dan 2000 meter; b. wanneer in den 1'oop van don dag nat 6 onder-' a. vermelde tijdstip en vóór zonsondergang in den winter (1 October tot 1 April) of vóór een nader te bepalen tijdstip in den zomer (1 April tot 1 October) het zicht'minder is geworden dan 2000 meter; o. wanneer, nadat een telegram als bedoeld onder a. en b. verzonden is, het zioht gedurende 10 mi nuten meer dan 2000 meter heeft bedragen. De bedoelde telegrammen worden van net radio station RotterdamWaalhaven onverwflld dótTrgS* soind naar het bureau voor den beriohtondienst op Schiphol, waarna de berichten op 'de gebruikelijk® wijze op do beide luchtvaartterreinen worden be kend gemaakt. TRAP VAN EEN KOE. De veehouder J. Kroes te Oosterlee, kreeg Dinsdag een trap van een koe tegen de borst, die zoo hevig aankwam, dat bij gisteren aan de gevolgen is over leden. DORUS RIJKERSFONDS. Zooals men zich herinneren.-zal is door het hoofd bestuur van het Dorus Rijkersfonda een uitvoerig adres gericht tot den Minister van Waterstaat, en vele andore autoriteiten, de wetgevende Lichamen enz. ter bestrijding van hetgeen de Minister op een feestelijke bijeenkomst op de jubileumdagen van de reddingmaatschappijen heeft gezegd, ter motiveering van het bedrag van f 5000 dat de regeering wil be schikbaar stellen tot steun van behoeftige rodder». Op uitnoodiging van1 den Minister van Swaay heeft nu heden een samenkomst plaats met den voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur van het Dorus Rtjkersfonds. onderscheidenlijk de heeren- Hcnri ter Hall en den oud-zeeofficier, den heer de Jager en nog eenige andere personen, met de ambtenaren die den Minister van voorlichting hebben gediend om trent de steunverleening aan de behoeftige redders, ten einde gezamenlijk de kwestie eens te overzien en toe te lichten. KWAJONGENS WERK. De politie te Barneveld heeft proces-vertxial opge maakt tegen een paar Jongelui aldaar, die uit louter baldadigheid, op het baanvak Terscbuur—Barneveld, DE „TIJGER VAN DE BEURS". Hoe goedgoloovig. de menschon vaak zijn, wordt voor do zooveelsto maal aangetoond door de goscbio- donis van de oplichterijen van do- gebroeders Baiun- gartner, die, na in den oorlog als officier to hebben gediend, in '19 uit Ulm naar Berlijn kwamen, on twee jaar later in Charlottenburg een bank opricht ten, keurig schrijfpapier zich aanschaften met bet hoofd „Bankgeschaft Baumgartner" on de kunst ver stonden zich in korten tijd oen groote clientèle uit alle standen te verworven, die do gobroodors vaak geheele vermogens toevertrouwden, om nooit een penning er van terug te zien. Dertig slachtoffers kwamen voor do rechtbank, waarvoor de heeren Baumgartner dezer dagen terecht stonden, getuigen. Toen zij te Berlijn kwamen, schij nen de gebroeders gespeculeerd te hebben. Zij ver telden aan vrienden en bekenden althans van hun successen op de beurs, waardoor zij bij velen hoé verlangen wekten om ook eens hun gelujs te beprae- -uLTCtNto* IUWv v MVU _it i j ven. De menschen vertrouwden den gelukkigen spe- toen bij wijze van aanmoediging der exploitatie van culanten hun geld toe; dezen richtten hun bank op zijn terreinen, den grond schonk voor het Gym- cn reeds spoedig had de zaak, naar het heette, een nasium. I omzet van drie millioen Mark. Uit de inbeslftggeno- De hei- en duingronden van toen bevatten fiu men boeken is gebleken, dat het den gebroedors niet een stad. Een stad van vermoedelijk een 60 k 70 bijzonder ernst was met de hun toevertrouwde gel duizend bewoners en de tram, el'eotrisch nu, rijdtden. De heeren leefden van den grooten boom en met een 30 kilometer-vaart nog een minuut of tien j maakten goeden sier met de spaarpenr. -gen van verder. Terwijl' andere lijnen, zioh nog veel meer anderen. Aan zijn cliënten vertelde Karl Ba mgartner uitstrekken in de richting naar de zee en door dodie als directeur optrad, dat hij op de beurs door gronden waarin Goekoop destijds wel in don j zijn groote successen bekend stond als „de tijger Ilaagsqfcten gemeenteraad géén vertrouwen had. van de beurs". Verder gaf hij zich uit voor den V i- Wat aan de gemeente vermoedelijk een hon- zepraesident vom Stinneskonzem" en voor een at derd mEhoen kapitaal scheelt, hetwelk nu door stammeling van Napoleon, terwijl hij zich oen der Goekoop en zeg duizend tweede handskoopers is i handigste zakenlieden uit het rijk noemde. Talrijk opgenomen. moeten de lieden geweest zijn, die zich op deze Hotpaardentrammetjo herinneren wij ons niet plompe wijze hebben laten bedotten, meer. Dat wil' zoggen wij weten het heel best, dooli j Tot ten slotte de aandacht van de recherche .werd komen er niot vooruit. Omdat dit zoo bejaard staat getrokken door de grove uitgaven van Karl in - - - allerlei bekende nachtgelegenheiden, zoodat zij zijn fangen ging naspeuren en hem eindelijk arresteerde, oen bleek al heel spoedig, dat hij al het hem toe vertrouwde geld er door gejaagd had. Voor de rechtbank trachtte hij eerst nog te scher men met allerlei groote beurszaken. Na de verkla ringen echter van zijn chauffeur, n.1. dat zijn patroon nooit naar de beurs of andere banken ging, viel doze door de mand. EEN BEZEM MET U BED DELAKEN ALS VLAG! Te Charlottenburg is de koopman Benkwitz, oud officier van D.-nationaal, veroordeeld tot 150 M. boete wegens beschimping van de rijkskleuren. Op den verjaardag van de invoering van de grond wet van Weimar had hij nl. een ibezem uit zijn raam gestoken met eon beddolaken eraan! De rechtbank was van oordeel, dat deze manier om te domonstreeren toch wel wat al te ver ging. EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. Sedert 5 December wordt een 23-jarige typiste, juf frouw Elsie Cameron, uit haar woning in Londen vermist. Zij had het voornemen te kennen gegeven en omdat de smoes van „too old at forty" hier zéér veel indruk heeft gemaakt. Daar nu de spandraden en de rails zijn verdwe nen, van het heilige land tussohen de poorten, zijn er vele Hagenaars opgegaan om „te genieten van de stille eenzaamheden?', en ziob aandachtig to ver- diepon in do thans opnieuw ongerepte schoonheid van liet Binnenhof. Dergelijke gefraseor komt altoos voor der* dag. Evenals er dan pelgrimstochten worden gehouden, naar een jplein, waaraan behalve de Ridderzaal eigenlijk mets ia te zien, dan dat „Hoeren Staten" uit den tijd der Republiek en hun opvolgers uit'de 18e en 19e eeuw bitter weinig smaak hadden. Een gebrek, dat door hun opvolgers in de 20e ruimschoots wordt verergerd. Want wat Koloniën daar „in den ouden stijl" heeft gebouwd, is héél erg. Hoewel' niet veel erger dan hot geknoei van Waterstaat en Binnenliandsohe Zaken in do Grafe lijke Zalen. Bh' do „verbouwing" van de Hofkapel hadden deze Bouwers zelfs de aoer groote „vry- ~.j iS «w. moedigheid" (om geen FraAnsoh woord te gebrui- het „weekend" door te brengen te Crowborough ln ken) hun visitekaartje aohter te laten, in den vorm" Sussex, waar haar verloofde, de heer Norman Thorn, eener mededeeling, dat hun bouwsel de oude kapel een hoendorpark heeft. Getuigen hebben haar des verving, waar de Graven Holland en (vermoedelijk) avonds in de nabijheid van de woning van don heer ook Oldonbaraevelt, waren begraven. Thorn, niet meer dan een hut, op een afgelegen In onzen tijd, waarin het graf van oen of anderefi plaats gelegen, gezien, doch bij haar verloofde is zij gewezen 'Egyptasohen koning moet worden gerespee- volgens diens stellige verklaring niet geweest. De teord, ook al zou de uitgraver on pen uitgever en omstandigheid, dat niemand haar aan het station van Barnum en Bailoy nog zooveel kunnen verdieneïx, Crowborough heeft zien uitstappen, deed aanvanko- aan zulk eon eerste klasse opgraving, is het ©enigs- i lijk twijfel koesteren aan de Juistheid der gotulgen- zins dwaas, dat een regeering toelaat, dat een in- verklaringen, doch thans is gebleken, dat een meisje, gemetseld tablet hot feit verkondigt, dat door een dat aan haar signalement beantwoordt, dien dag met arer voorgangstors tal van graven zijn verstoord, I een.autobus naar Crowborough gereisd Is omdat ze die* weliswaar, pas drie duizend jaar jonger zijn, volgens haar verklaring te Londen in een verkeer. den coupé had plaats genomen, zoodat zij in plaats van' in Crowborough, in Tunbridgo Wells was be land, waar zij de bus genomen had, De verloofde, die als een Kngelsche Robineon Cru- soo eenzaam leeft met zijn pluimvee, zijn hond en zijn kat, heeft een open brief in de bladen gepubli ceerd, waarin hij een beroep op haar doet iets van zich te laten hooren. De politie van Sussex heeft Scotland Yard te hulp geroepen, maar totdusver is er nog geen licht geko men in deze geheimzinnige verdwijning, welke den Engetechen bladen dankbare kopij levert voor hun op sensatie beluste lezers. FAMILIEDRAMA BIJ HAMBURG. In Wilhelmsburg, aan de Elbe, tegenover Ham burg, heeft zich een dezer dagen een bloedig fa miliedrama afgespeeld. Een arbeider, zekere Frie- drich, kreeg hooggaanden twist met zijn aanstaande schoonouders. Hij wond zich ten slotte zóó op, dat hij een mes trók en daarmede in den blinde n^p zijn verloofde en haar moeder stak. Vervolgens pakte hij beide vrouwen op en wierp ze uit het raam, waarbij; het 10-jarige zusje van zijn verloofde, dat zich aan haar moeder vastklampte, mede naar beneden viel. Het kind bleef evenwel ongedeerd. Da dader sneed zich hierna don polsslagader door en sprong uit het raam. De drie gewonden werden in het ziekenhuis opgenomen. WEER STORM. Een nieuwe storm heeft Dinsdagnacht en gisteren boven Engeland, .Schotland en Ierland gewoed. Bij Cork is het stoorasohip Cardiff Hall uit Lon den gestrand en men vreest dat vijftien man er het léven bij ingeschoten hebben. In Ierland is veel sohade toegebracht aan tele foon- en telegraaflijnen. Langs de kust van Noord-Wal'es hebben red dingsbooten hult) gebracht aan vele schepen in nood Overal zijn aaken weggerukt, boomen ontwor teld enz. DE AARDAPPELKONING. Onlangs overleed te Kjrton in Lanonshire William Dennis, vrederechter in zijn woonplaats, die zijn loopbaan als veldarbeidor was begonnen on later zul'ko groote zaken was gaan doen, aat hii d"n naam van don aardappelkoning kreeg. Ten slotte word zijn zaak omgezet in een naaml'ooze vennootschap met 2 imillioen pond sterling. Thans blijkt ae man met zoo weidsohen bijnaam slechts een vermogen van ruim 23.000 pond sterling te hebben nagelaten. doch waarvan de menschen bij hun l'even ons iet wat nader stonden, dan eemg ander Egyptisch koning (die met zijn zus moest trouwen, omdat er ?een enkel meisjo uit een wat je noemt-behoorlijko amilie was to vinden) en die dan bovendien nog ruzie had mot den Kerkoraad.... Het Binnenhof is dus vrij van trains. 'n Strop voor Kamerleden aan wien^ niemand kon zien, dat zij pet. waren van de Nederland- sohe natie en dus hun medepassagiers imponeerden door het uitbreken „dat zjj or bij de Tweede Kamer uitmoesten" 'n Strop ook voor menschon, die haast hebben en nu met lijn 8 over don Vijverborg worden gereden, terwijl1 zij door rechtuit te loopen in vele gevallen gemakkelijk (maar h raison van 'n dub- fje) den vóórgaanden tram kunnen pakken, door het Binnenhof over te loopen. Mij persoonlijk is het tweemaal gelukt, zonder eenige belangrijke versnelling van majn gang. Het Verkeer ik zou haast willen zeggen „het Heilige Verkeer" en dit allemaal in hoofdletters heeft heel' wat op zijn geweten. Don. Haag zdet er op het moment uit al's een mensoh, die vanwege dén P. G-. pokken heeft gehad. Overal open plekken, gaten en kullen. Alles in den naam van Het Verkeer. En, ocharm, als je dit verkeer goed bekijkt, wat blijft .er dan van qvor? Terwijl ik dit schrijf, is de Gravenstraat opgebroken de zeer drukke verbindingsweg tusschen Groen markt en Buitenhof. Nu moet heel het verkeer uit de richting Wassenaar—Westland, heen, en weer wachten... Al dit wachten beperkt zich tot vier, vijf auto's van Douarière Zus en mejuffrouw Rijkworder Zoo om I op 'n uitverkoop elkaar iets af te graaien of 'een j plaatsje te veroveren bij de thee, zoo dat zij dien „heerlijken Stehgeiger" met de „smachtende oogen" toch maar goed kunnen zien Aangezien de Stehgeiger in kwestie een heel aar dig meisje heeft, dat in zijn „bomvrije Kazemat" zijn potje kookt of met hem naar Saur trekt en aange zien smachtende oogen evenzeer behooren bij een vioolmensch als een dubbolgestreepte weet ik wat bij een braaf en aantrekkelijk tenorzingend opera- meneer, ben ik zoo vrii te gelooven, dat het met dit verkeer zoo'n vaart mei loopt. Den Haag heeft geen haast. En de menschen die „haast hebben", kunnen zeer gevoegelijk een paar mi nuten vroeger van huls gaan of een paar minuten later aan hun thee of port gaan zitten. Hot knoeierig gemaak van allerlei verkeerswegen zou zeer goed kunnen worden gestaakt. Dit zal evenwel niet geschieden, want het Vader land heeft besloten een prijsvraag te maken in ver band met het tramverkeer. Het staat nu wel vast, dat de gemeente in den loop van dit Jaar toch niet overgaat tot het opzeg gen der concessie, doch dit verhindert het Vaderland geenszins om het geheele publiek (scholen reductie!) dat het blad leest, uit te noodigen, hot goede tracé der verschillende lijnen te maken. Allemaal vanwege het verkeer van huis naar de winkelstraat en de theezaak-met-de-koekjes en te rug! Inmiddels lees lk, dat op den weg naar Rijswijk (bijna aangebouwd) opnieuw oen ongeluk is gebeurd, dat zou zijn verhoed dooi; de aanwezigheid van een verkeersagent. Ik geloof het best.* Zoolang we in het hartje van de stad alles door de tondakkenden agent ondergeschikt maken aan de thee- of wauwelzucht van een paar dames, loopt het natuurlijk spaak, daar werkelijk verkeer is en een diender als regelaar van het vorkeer mits niet Reclames. Kou, tocht, griep, koorts, enz. veroorzaken tal van meraandooningon. De niereïi moeteh dah den bijstand missen van de andere bloedreinigende or- Sanen: do huidporiön, longen en ingowahdéö. Bi\j de ubbele inspanning en vaak verwaarloosd, is hot geen wonder, dat de nioron het afleggen. Dan het tijd om .oon mei-geneesmiddel gebruiken om de nieron op to wekken en te versterken. Spoedig gebruik van Fostor's Rugpijn Nieren Pil len kan ernstige gevolgen als rheumatiek, ischias,' spit, blaasontsteking, nierzand, nierwatorzuoht, morsteen voorkomen. Doe wat gij kunt om uw levenskraoht op peil to houden, oefen uw ledematen en fljiieren, on zoi^r voor een goede bloedsomloop. Leef op verstandige wijze. Fosterts Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken (alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken k f 1.75 per flacon (geel etiket mot zwarten opdruk).

Schager Courant | 1925 | | pagina 2