NEELS' Schadevergoeding. Motorscliippersknecht, KLEEDINGMAGAZIJNEN Fietsjekker met lm. Bont vanaf f6.00. DERDE BLAD. BiruaenJLancUch Nieuw». Wij ruimen op een parlij WINTERJASSEN, een Werkjongen, Jan Bijhouwer,| Bouwland Vruchlboomen, mooie WONING Ir huur. nieuw Bouwland fiers!- Rn Hiivfirslrnn en Zaterdag 17 Januari 1925. 68ste Jaargang. No. 7572. DB DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Kon wetsontwerp ie ingediend tot regeling van da tegemoetkoming aan do ZuiderzeevUecher* wegen» de geleden schade, welke de afsluiting der Zuider zee hun mocht berokkenen. Het ontwerp verstaat onder „belanghebbenden" die van de voorgestelde bepalingen zullen kunnen profi- teeren, hen die op 5 Juli 1918 hoofdmiddel van be staan vonden in de uitoefening van de visscherij of in verschillende nevenbedrijven en tevens hen, die op dien datum inkomsten trokken uit het visscherljbe- drijf, alsmede weduwen van belanghebbenden. Als resultaat van hare overwegingen stelt de re geering in het onderhavige wesontwerp voor. dat: le. Aan belanghebbenden en hun kinderen nijver heids-onderwijs zal kunnen verstrekt worden op de wijze, als thans reeds in de Nijverheidsonderwijswet is geregeld, tenzij de overblijvenden niet kunnen voor •zien in de opleiding tot eenig handwerk of bedrijf, in welk geval in die opleiding evenwel op andore wijze zal kunnen worden voorzien; 2e. ter bekoming van arbeid, hul pen voorlichting aan' de kinderen, zooveel mogelijk voorlichting bij beroepskeuzo wordt verschaft, zoo noodig onder toekenning van financieelen steun, terwijl ook de mogelijkheid tot verplaatsing van bedrijven onder, zocht zal kunnen worden; 3e. crediet verleend zal kunnen worden, zoo noodig door een op te richten vereeniging, die de crediet-be- hoefte met de daartoe jaarlijks beschikbaar te stel len gelden onderzocht of wel rechtstreeks door of van wege het rijk; 4e. voorkeursrecht tot het verkrijgen van een ver gunning tot uitoefening der visscherij op de afgeslo ten Zuiderzee kan worden verleend; 5e. op voet van de kostwinnersvergoeding, bedoeld in art. 38 der leerplichtwet uitkeeringen in geld mag worden gegeven. Wat de hoegrootheid der bedragen betreft, waar over de beschikking zou kunnen worden verkregen, schijnt het geen aanbeveling te verdienen daarom trent cijfers in de wet vast te leggen. Uit den aard der zaak, zoo wordt gezegd zullen de bedragen zeer uiteenloopen, maar bij de regeling der kostwinners vergoeding, zou wat de uitkeering aangaat het maxi mum-bedrag. dat wordt uitgekeerd, worden vastge steld op f 2.50 per dag. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat uitgekeerd wordt over alle 7 werkdagen, maar dat het bedrag kan wisselen naar gelang van de plaats van inwoning. Eene uitkeering zal slechts dan gege ven worden, wanneer het gezinsJnkomen ook overi gens beneden dat bedrag blijft. De burgemeester is de aangewezen autoriteit om de regeering omtrent de gedane aanvragen om geldelij ke uitkeering, dje daartoe aan bem moeten worden gericht in te lichten. Een commissie zal benoemd kunnen worden, welke heeft te adviseeren over de, ingevolge de wet, te ne men maatregelen en bij wie de centralisatie zal be rusten voor de uitvoering (onder den minister van Waterstaat valt de geheele regeering). De minister van Waterstaat zal beslissingen aan de commissie kunnen delegeeren; zij zal intusschen aan dezen bewindsman verantwoording schuldig zijn en verslag over haar verrichtingen hebben uit te brengen. Aan de commissie' zal een bezoldigd secretaris moe ten worden toegevoegd, aan het hoofd van een be zoldigd bureau. Kwesties, waar arbeidsbemiddeling, voorlichting bij beroepskeuze, voorlichting bij de kleine hij verheid, nijverheidsonderwijs, en visscherij- belangen bij te pas komen, kunnen ten slotte tus- schen de betrokken ministers worden geregeld. Het is de bedoeling, dat er zake zooveel mogelijk wordt aangesloten aan' hetgeen bestaat en zal worden gebruik gemaakt van de ervaring en de gegevens van de reeds aanwezige organisaties. De vraag, zoo wordt nog gezegd, wanneer met het verstrekken van tegemoetkoming zal worden begon nen is niet voor directe beantwoording vatbaar, om dat niet met zekerheid te zeggen is hoeveel tijd de voorbereidende maatregelen enz. in beslag zullen ne men. EEN PARTIJTJE SKAT IN DE LEETJWENKOOI. Uit Amsterdam, 14 Jan. Toen hedenavond de leeuwen in het circus Henny, niet zonder grimmigen weersand hun toeren hadden volbracht en de laat ste apotheose onder zweepgeknal en onder mensche- lijk machtsvertoon was uiteengejaagd, wachtte den bezoekers nog een bijzondere sensatie. Een Amster- damsch pers-fotograaf, de heer Mederer, had het na melijk onderstaan' met de circus-directie een wed denschap om f 300 aan te gaan. waarbij hij zich ver bond een kwartiertje in de leeuwenkooi door te bren gen en daar, in' het aangezicht vani de koningen-der- dieren met den leeuwentemmer, een partijtje skat te spelen. Nu, zoo héél erg gevaarlijk leek het niet, daarvoor had de „dompteur", gewapend met zweep, vork en revolver, de beestjes te goed in bedwang. Enkele bennutten echter het ongewoon bezoek, dat de baas ontving, om onderling een robbertje te gaan vechten. Dat waren de momenten waarop de ge- wenschte angst zich van ons» meester maakte. De fotograaf gedroeg zich intusschen heldhaftig en toen e§n speelkaart zijn rappen vingeren ontviel, raapte hij die op met een flegma, dat zelfs den heerscher der woestijn, zoo hijn og in staat ware geweest ééni- gen eerbied voor het menschelijk geslacht te voelen, met ontzag zou hebben vervuld. Een luid applaus beloonde den modernen Daniël toen het kunststuk was volbracht en verscheiden col lega's vereeuwigden zijn beeld op de gevoelige plaat Tel. 3X2. Te Makkum is gisteren het gezin- E. verblijd met de geboorte van een tweeling. Men kan dit niets bij zonders noemen, maar men bedenke, dat het thans de derde keer is, dat eenzelfde feit in het gezin van' E. is voorgevallen, aldus de correspondent der Msb. BURGERBRUG. Ook hier worden pogingen aangewend, om een sub-comité te vormen, voor bet tot stand komen van een neutraal' ziekenhuis te Alkmaar. Enkele personen, daarvoor aangezocht, hebben zich reeds Bereid verklaard, in het comité plaaia te nemen* HOOGWOUD. .De Zangvereeniging „Nieuw Leven" alhier, zal in den loop der volgende maand haar jaarlijksche uit voeringen geven en alsdan opvoeren het bekende lied „Lentenachtsfantasie" van J. Paardekoper. HOOGWOUD. De dienstplichtige Gerrit Klomp. no. 10 van het alpheb. register van de lichting 1925, zal, op 4 Februa ri a.s. moeten worden ingelijfd en wel te Helder bij het Regiment Kustartdllerie, le schoolcompagnie, le ploeg. HOOGWOUD. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden spatlap. van een rijwiel. HOOGWOUD. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met, 15 Januari 1925: Maarten de Wit, N.H., van Aartswoud naar Nieuwe iNedorp, Antj» Blanktn, geen, ran Aartawoud. Ker. kebuurt, naar Nieuwe Niedorp; Catharina Zw&ag, we duwe J. Rol en «don, N.H., van Nieuwe Niedorp naar Langerei» A 30. Abraham Doorn, N.H.. van Nirvrre Niedorp naar Langereis A 30. Maria Grolleman, vv>- duwe G. Roseboom, NJL, van Deventer naar Aarts- woud, Zeebuurt G 12. Grietje Aaltje Roseboóm, N.H. van Hasselt uaax Aartswoud, Zeebuurt G 12. Grietje Tak, R.K., van Alkmaar naar Kerkelaan C no. 2. Jo- hanna Pronk. R.K., van Opmeer naar Zuiden-d D 13. HET KUNSTBEEN. De heer op de fiets trok de aandacht; er was iets vreemds aan hem. Kinderen bleven staan en staar den hem na, terwijl hij statig voorbij peddelde. Blijk baar had hij al heel wat meegemaakt in zijn leven. Het peinzende van «fin gelaat doed raden, dat h!J een man wtu» van veel eruditie, van een waAfAeVlv innerlijke beschaving, De blik van zijn oog wa« nant-Italiaannch van Zuidelijk-vurig» somberheid, Men zou hem in Florence hebben kunnen ontmoeten; maar nu reed hij lange den Schledamechen Weg. Zooals reeds to oprechtheid werd neergeschreven, staarden de kinderen op straat hem na. Maar mia- mand zelfs de baldadigste otnder de rakkers niet riep hem wat na. Oudere menschen keken lichte lijk bewogen: het eene been. hing stijf en loodzwaar langs de fiets; met het andere trapte hij traag en moeizaam. Zeker kwam' hij vani ver. Een oorlogsin valide? Een man' met een kunstbeen? Blijkbaar was hij aan het eind van zijn. rit. HIJ stapte af op het eene been, welks knie- en enkel- scharnieren nog goed1 fundionneerden. Als een kind op stelten, dat er maar één gebruikt en de andere onder den armi houdt, hipte hij naar de voordeur. Dat deed hij vlug: Italianen zijn dikwijls vlug. ■oo dnidtiyk alt «Sm wwU vMtHtnm «a ioca de «Ml klonk. 'i Binnenkort er ui' nor eenire Ter beten ng ua de installatie worden aangebracht kan men dua bij Bruul de fijnste oonoerten uit direree binneo- en buitenlandsche steden gaan hooreo. W LERINGEN. Voor de vacante betrekking van molenaar aan den watermolen in de Oevereohe Koog, hebben zich zee sollicitanten aangemeld. ST. MAARTENSBRUG. Naar .ons werd medegedeeld, is het bouwen ran een woonhuis voor rekening Tan Mei. de Wed. J. Boer opgedragen aaneen heer D. de I^euw. Haarlem heeft bestek no, KEIZERSTRAAT 44-62-63 HELDER. VOOR OEN HALVEN PRIJS. Zondags tot 12 uur geopend. Er was nog altijd belangstelling van kinderen; en ook de winkeliers en winkeliersters uit de huurt ke ken. De heer. haalde een huissleutel uit den zak en opende de deur. Hij stond; nog op één been en het andere bengelde als een zware, massieve olifanits- -poot boven de straat. Oef: dé deur was open! De -hup pelende heer en de fiets waren binnen; de menigte voor de deur verspreidde zich snel. Inmiddels hipte I de hinkende heer hooger. Het was een heel hooge" trap; en toen hij op het eerste portaal stond was hij zoo moe, dat hij het kunstbeen even moest steunen. I Ha, daar bekwam hij van; hij wischte zich het zweet j van het voorhoofd, zuchtte eens en- mompelde iets, i dat weinig Italiaarisch, doch erg nationaaIJHollandseh klonk. Boven aan de trap hoorde hij een- deur opengaan. Een vriendelijke stem' riep angstig: „Manlief, ben jij j het; hoe kom je al zoo vroeg thuis? Er is toch niets?" „Neen!" zeid» de heer uit den oorlog en hil wilde j zijn weg naar boven voortzetten. (Maar hij kon niet, het kunstbeen kleefde op het portaal vast. Mevrouw kwam hem tegemoet; maar U heen zat soliede gecementeerd. „Maar, man, wat -heb jiji uitgehaald?" kreet de dame vol ontzetting. Intusschen was ook de werkster ten tooneele ver schenen. Het bleek dat mijnheer solide vastgeplakt zat aan den vloer, d.w.z. het kunstbeen zat er aan vast „Maar God, man- dat is teer!" „Ja, 't is teer, mevrouw, allemachtig nog an toe!" viel de werkster bn. Het was teer. De heer had aan boord van een schip in het oehtesndduister ('t rijn tegenwoordig ook zulke lamme, druilige, donkere dagen) een open vat met teer aangezien voor een gesloten vat. Hij was er mét net eene been tot halverhoogte de dij ïn gestapt. De rest begrijpt men. Of eigenlijk begrijpt men de rest nog niet. Want wèl! is nu verklaard hoe de heer aan zijn kunstbeen kwam, en ook waarom hij met dat been op zijni eigen trap i vast zat. Maar hij was nog niet los, nog bij lange na niet. Mevrouw en de werkster bekeken mijnheer, lang, kritisch en met wat men noemt een vernietigenden blik. Maar dat vond mijnheer hinderlijk, en hij zeide dat ook.. Kort ze hü 't, en ook wel krachtig. Mevrouw begreep, dat er nier belangrijke prestige- quaesties aan de orde kwamen. De werkster kreeg een wenk om ach terug te trekken. Zij trok zich terug; maar in de keuken hoorde zij, hoe de conver satie op de trap geanimeerd werd. Mevrouw sprak lang en goed; mijnheer sprak kort, maar ook niet slecht. Toen ging mevrouw uit. Het kunstbeen stond nog op ae trap en mijnheer zat er nog' aan. Toen mevrouw terug kwam was zij niet alleen. De timmerman volgde haar en de verver, Het kunst-» been werd opengebeiteld, de schoenveters werden doorgezaagd, waarna de heer uit zijn broekspijp- kon worden getild. Goed maar, dat de werkster zioh in de keuken verdekt had opgesteld, want mijnheer was, -zooals hij Sjlings de vlucht nam in de badkamer een ietmat zonderlinge verschijning. Het mishandelde kunstbeen stond, weliswaar ge schonden en gekorven, overeind op 't trapportaal En terwijl mevrouw in de badkamer haar man met benzine, petroleum en terpentijn weer blank trachtte te krijgen (zij1 hielden niet erg van Negers) werd er op het trapportaal' overleg gepleegd door werkster, timmerman en schilder. Het karweitje bleek nog niet zoo eenvoudig. N. R Crt NOORDS CHAHWOUDE. ,Het Kleine Tooneel" gaf Donderdag de tweede opvoering van „De Vrouw in het spel," in „Conoor- dia". Er was flink wat belangstelling en ar werd keurig spel' geleverd. NOORDSCHARWOUDE. In de vergadering van de afd. van den^ Vrijs. Dem. Bond werd een voorstel behandeld, om in ver band met de finantiën van den bond at te soheidefu Besloten werd echter het lidmaatschap te hand haven. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Ootjers en D. Kansen. I> Een voorstel om een bedrag op de lijst voor het neutraal' ziekenhuis te plaatsen, werd om financi- eel'e redenen verworpen. - WIERINGEN. Om concerten van beroemde muziek-, zang- en andere vereenigingen te hooren, behoeft men tegen woordig niet naar Amsterdam of elders te gaan. ingezien in de concertzaal van den heer Bruul door den heer Veltman van hier een rad'o-installa- t:e mot een luidspreker is geplaatst. Donderdag avond werd een concert uit Hi-.versnm en ook nog vat andere plan tien oogenomen Tal van genoo- jJo.. waonct-iu ii >t me t b\i en al'en roemden «.Lzo uuriitigj a.i i di.ig men sto.id er paf van, ST. MAARTENSBRUG. De Rijkswaterstaat to Haarlem 00, onderhoud rUkewng Alkmaar -Meuwndlep, fo« (turfindo de Jaren 1035—1930 gefiuid aan dea beer P, Doorn, aannemer «mier, BURG KR BR UG. Naar wij vernomen ligt het in de bedoeling), da openbare aanbesteding van het bouwen eenar R.K. sohooi alhier reeds £n 't begin van de volgende maand te houden. T ZAND. Men meldt ons. dat ook de heer A. Deutekon* een woning zal doen bouwen op een vrij terrein aan de oostzijde van het Noordhollandsch Kanaal alhier, met ae uitvoering van welk werk belast is de firma Doedens en Bahilder alhier. - NOORDSCHARWOUDE. De heer Jb. Smit Jbz. ontving heden beriaht, dat hij ook geslaagd is voor de examens in Boek houden van ae vereeniging Mercurius. Hij behaal de dus 2 diploma's Boekhouden. NIEUWE NIEDORP Het woonhuis van den heer D. Smit Px. alhier, bij publieken verkoop onlangs overgegaan op den heer Jb. Bakker Sr., is door dezen thans uit de hand verkocht aan den heer F. Rentenaar. DE ONTDEKTE MISDAAD. Alle opduikelende verhalen, waarin wordt aan geduid dat de gearresteerde bij1 andere bekende mis daden betrokken zou zijn berusten, naar ons uit goede bron wordt meegedeeld, op fantasie, zoo schrijft het Hdbld. In den loop der laatste maan den is echter zoo herhaaldelijk in anonieme brie ven wijsheid verkondigd over het verband liggende tusschen onontdekte wandaden, dat bovenbedoelde geruchten -daarvan het gevolg zijn. Op één uitzondering na. Nadat herhaaldelijk in den loop der laatste jaren in ongeteekende brieven de aandacht op het gebouw aan den Overtoom in verband met het verdwijnen van den commissionair Busch werd gevestigd, ont ving eenige weken geleden een niet geheel onbekend stadgenoot in een eveneens anoniem epistel zulk een pertinente aanduiding van de plaats waar moest worden gegraven, dat de politie dèArop is ingegaan. De hoek waarin de griezelige vondst werd gedaan wordt dag én nacht door de recherche van het hoofdbureau bewaakt, zelfs de huurder van de lo kaliteit mag de plek niet naderen. Het moet daar voorloopig precies zóó blijven als het werd aan getroffen. zulks om het geheugen van getuigen die erbij worden gebracht, zooveel mogelijk te scher pen. Vermeldden wij in een' vorige editie dat door den rechter-commissaris twee bouwvakarbeiders zijn ge hoord, die in het perceel in het laatst van Octobor 1915 hebben gewerkt, na het nog eens ernstig na gaan hunner verklaringen, blijkt dat de mededee- lingen van deze aibeiders, E. en Dê K., verschillende aanwijzingen bevatten die de strafzaak nader bren gen tot haar oplossing, en dan niet ten gunste van den verdachte. HET BEGINT AL. Toen de wijziging van de Tariefwet aan de orde werd gesteld, is namens een zeer groot deel van onze landbouwers gewezen op het gevaar, dat deze wending in de handelspolitiek kon hebben voor den afzet der producten van den Nederlandschen land bouw, zoo schrijtf het Hdbld. De vrienden der protectie wilden het niet hooren. Die protesteerende stemmen uit de landbouwwereld waren niet representatief, heette het hiér, en dèAr, dat zeer vele boeren bescherming van de Nederland- sche industrie wenschten enz. enz. Nu vestigt men onze aandacht op een artikel in de „Köln. Volksztg", orgaan eener politieke partij, verwant van zeer nabij met de R. K. Staatspartij, die hier in Nederland vrijwel geheel als protectio nistisch mag worden gedoodverfd. In dat opstel wordt er op gewezen, dat de gewij zigde tarieven hoogstwaarschijnlijk een sterke ver mindering van den afzet van Duitsche producten in Nederland zullen veroorzaken. Het blad meent, dat de weg door Nederland hiermede ingeslagen, op den duur dwingt tot 'tegenmaatregelen tegen de land- bouwvoortbrengselen, waarvan de uitvoer voor Ne- I rterland van zeer veel belang is. Daar de uitvoer naar Duitschland juist van de licht bedervende I soorten van landbouwproducten van zeer grooten I omvang placht te zijn en de invloed van de Duit- sche Centrumpartij in economische vraagstukken I zeer zwaar weegt, mag men deze woorden van een I gezaghebbend blad als de „Köln. Volkszeitung" niet j beschouwen als een volstrekt onbeteekenend praatje. Men kan het zeer zonderling achten, dat een blad uit het land, dat in protectie zijn kracht zocht, er op wijst, dat hooge tarieven wel moeten leiden tot tegenmaatregelen, dat het de wenschelijkheid be pleit van maatregelen tot bescherming van den Duit- schen landbouw tegen de Nederlandsche mededin ging, ligt volkomen in de lijn van de argumenten der voorstanders van bescherming ook in ons land. Zij krijgen hun trekken al heel spoedig thuis wol- licht; dan zijn zij echter niet de eenigen, die het gelag betalen voor de wijziging in onze handelspo litiek. Quidquid delirent reges plectuntur Achivi, zeide de .Romeinsche dichter; met zou het vrij vertaald kunnen weergeven: de geregeerden betalen de rui ten. die hun regeerders inslaan. Men zal moeten afwachten, of van Duitschen kant stappen in den hier bedoelden geest reeds weldra zullen worden genomen; dat er reeds zoo spoedig op wordt aangedrongen na de totstandkoming der nieuwe tarieven, doet vreezen. dat de rekening voor de kapot geslagen vensters zich wel niet al te lang zal laten wachten. AANGEVAREN. Gisteravond bij het verlaten van de Lemster ha ven, is de stoomboot Groningen 3, van de Lemmer Stonmbr»ot-Mij., in den mond van de haven aan den grond geraakt. De stad Zutphen, die direct achter eerstgenoemde boot wa», heeft ze van achteren aan gevaren. De Groningen 3 kreeg vrij ernstige schade boven de waterlijn; bij aankomst te Amsterdam zou ze hersteld worden. DIHKSHORN. Algemeens vergadering van de Muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, op Donderdag 15 Jan. 1925, ju het lokaal van den heer Th. IJff. De voorzitter, do heer L. v. d. Oord, opent met een welkom aan de aanwezigen de vergadering en ver zocht dan secretaris de notulen te lezen, benevens het jaarverslag, welke zonder op- of aanmerking werden gedgekeurd. Hierna werd' verslag van de rekening gedaan. Na men» de commissie zegt d» heer C. Dam, dat alle» In de besie orde le bevonden en adviseert tot goed keuring, Tot commlaeleledan voor hel nwien der rekening over 1986 werden gekozen de heeren T, Wardeaaar en H, Horna». Volgt lezing ingekomen ttukken. Verschillende verzoeken om deel te nemen aan concoursen worden behandeld., totdat ten slotte de keuze viel op West. zaan, zoodat besloten werd om dit jaar deel te ne men aan het nationaal concours te Westzaan. Het bestuur werdt vervolgens met bijna algemeens stemmen weer herkozen. Tot afgevaardigden voor de Bondsvergadering te Hoorn werden gekozen de heeren L. v. d. Oord' en Jb. Smit, plaatsvervangers de heeren J, Homan en P. de Goede. Vooraf had nog een uitloting plaats van de rente- looze aandeelen en werden uitgeloot de nummers 90, 126, 160, 17, 138, 83, 50 on 141. Terwijl twee aandee len de vereeniging waren geschonken, nl. een van den heer S. de Vries en een van de familie van wij len den heer P. Witlok. Bij de rondvraag, die niet veel etof opleverde, kJaagde de directeur over de tegenwoordige opkomst der leden en vooral op de telaafckofners.; hij zag hier heel graag verbetering in. Ook werd nog gesproken over een ander ereptitielokaal, daar 't tegenwoordige te klein en te bedompen is. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met een woord van dank deze aangename 25e jaar vergadering. HOOGWOUD. Vergadering van 'het Onderling Veefonds voor Hoogwoud en Opmeer op Woensdag 14 Januari 1925, ten huize van den heer O. Schenner. Voorzitter, de heer Pijper, memoreerde in zijn openingsrede, dat het afgeloopen jaar zeer duur was geweest en hoopte dat de besprekingen in het belang van de vereeni ging mochten zijn. Secretaris^ de heer Schilder, la» de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd- en goteekend met dank voor de zuivere weergeving. Als commissieleden vor het nazien der rekening wer den aangewezen de heeren P. Konijn,, Joh. Appel, K. Braak en G. Glas. Deze adviseerden om de rekening goed te keuren. De ontvangsten hadden bedragen f 13576.62*, uitgaven f 13369.88, kassaldo f 206.74*. Het reservefonds was gestegen tot f 755.44. De kos ten hadden bedragen f 850 per koe en per jaar. Het aantal deelhebbers was hetzelfdeg ebleven, nl. 130. Aantal verzekerde runderen op 1 Jan. 1924 1197 en op 1 Jan. 1925 1211 stuks, alzoo een vermeerdering van 14 stuks. Met een woord van dank aan den directeur voor zijn gehouden beheer werd de rekening goed gekeurd. Verkiezing van een keurmeester, afd. Opmeer, af tredend de heer Jb. Steur, welke met op een na al- gemeene stemmen werd herkozen. Rondvraag. De heer K. Groot vraagt, of de aan gegane leening geheel is afgelost. Voorzitter ant woordt bevestigend. De heer K. Braak vraagt naar de uitkeering bij brand en bliksem, waarvoor het vee herverzekerd i9 te Oudkarspel. Voorzitter -zegt. dat 2 maal 's jaars door den secretaris de gemiddelde waarde wordt op gegeven, doch er wordt rekening gehouden met den veestapel der boerderij. De heer K. Groot vindt den omslag voor de z.g.n. j opzetters te hoog. Nadat men het voor en het tegen I had besproken, besluit men om het te laten zooala het thans is. De heer P. Groen bespreekt het aannemen van een lid buiten de gemeente. Men oordeelt het reglement te handhaven. De heer G. Glas vraagt, of een koe, welke een deelhebber om de melk heeft, ook tot het fonds wordt toegelaten. Venvezen wordt naar art. 16, waar staat, dat men verplicht is al het vee te ver zekeren. De heer K. Braak vind het wenschelijk dat ieder jaar een algetmeene vergadering wordt gehouden. Ook dit vindt men niet noodig, daar het reglement hierin voorziet. Op voorstel van den heer P. Groen wordt echter besloten behalve het bestuur minstens 10 deelhebbers tot de vergadering uit te noodigen. De heer K. Braak stelt naar aanleiding van een vraag van; den heer P. Koijn- voor, met 1 December een hokkeling als vaars aan te nemen. 'Dit werd ver- j worpen. De uitkeering voor een koe wordt vastge- 1 steld op f 225, voor een hokkeling op f 100 en elk kwartaal f25 hooger. Secretaris stelt voor, om f 500 van het reserve fonds in de kas te storten, daar dit reservefonds als overbodig kan worden beschouwd, nu men het ee tegen brand en bliksem toch herverzekert. Het bestuur krijgt machtiging naar bevind te handelen. Voorzitter en de heer Steur zouden willen voorstel- j len, om afgekeurd vee. dat niet vervoerd kan wor. j den, naar Purmerend, voetstoots te verkoopen. Na eenige discussie, waarin men veronderstelt dat het dan niets zal opbrengen, besluit men dit niet te doen. De heer Braak wijst op voorkomende uierontste king. ontsana door het mond- en klauwzeer. Keur meesters zullen goed toezien of zoodanig vee nog ge schikt is om gemest te worden. Ook brengt de heer Braak een woord van dank aan voorzitter en secreta^ ris voor hunne vele bemoeiingen in het afgeloopen jaar. Hierna volgt sluiting met een woord van dank voor de medewerking en met de hoop dat 1925 mag zijn een goed jaar, ook. voor ons fonds. OUDE NIEDORP. Het landhouwersbedrijf te 't Veld, eigendom van de Protestant9che Armvoogdij, alhier, is bij publieke ver huring verhuurd aan den hoogsten inschrijver den heer G. Roos te St. Maarten. BROEK OP LANGENDIJK. Door de Chr. Geref. Kerk is beroepen Ds. Veloma van Noordeloos. A dvertenti'èn. Ondergetekende verklaart gaar ne, dat hem zijn afgekeurd paard door het L.T B fonds te Leiden, agent de heer H. OP 'T VELD te Anna Pauiowna, vlot is uitbetaald. A HUIBERTS, Anna Pauiowna. GEVRAAGD: liefst kunnende melken, bij P* KAASHOEK, Groetpolder, Winkel Bloemist - Winkel. Levert alle soorten Laan- en Sierboonien, Heesters en Planten voor de KAMER en TUIN, legen billijken prijs. Aan het zelfde adres een GEVRAAGD: een flinke ongeh.. bij G. Butter, Lutjcwinkel TE HUUR GEVRAAGD voor 1 ot meer jaren, liefst in de nabij heid van Oudkarspel. Brieven onder letter K, PAARL- BERG's Advertentie Bureau Oud-, karspel. TE HUUR GEVRAAGD: V/2 Hectaren voor KOOL, aan vaarwater, om trek Schagen. Brieven onder letter T H, Bu reau van dit blad. AANGEBODEN: lliPI door C. KOOMEN |z. te Winkel.

Schager Courant | 1925 | | pagina 9