Foster's Rugpijn Nieren Pillen glazen plaeons, geel etiket Foster-McClellan Co. London. Wij vestigen er. de aandacht op dat Uil het hart van Holland. tuiging Ingekomen, voor hef waardeerentf •ohrlfven, terwijl namen» de monteurs dank wordt gebracht voor de ontvangen gratificatie. De vlotterlnrichtlng, waarover in oen vorige vergadering is gesproken, kan door de firma Heem&f worden aangebracht voor f 400. Deze zal dan moeten voldoen aan de voor waarden die door onzen adviseur Boom zullen ge steld worden. Zoodra er dan te veel vuil voor de rooster zou komen, wordt de pomp uitgeschakeld en de machinist gewaarschuwd. Dan deelt voorzitter nog mede, dat 4 va^ de B perceelon slootwerk zijn afgeloopen. Door de 'aanne mers is best werk geleverd. Het laatste perceel zal vermoedelijk ook over. ruim een week klaar zün. Ingekomen i9 de goedkeuring van het Provinciaal Colege op nog enkele besluiten die reeds geruimen tijd geleden zljtn genomen, nl. om een rekening te openen bij de Boerenleenbank alhier; ruiling van oon gedeelte grond met den heer ©reed aan. do Nlou'wesluis, alsmede het afstaan 'vair een stukje grond aan het Hoogheemraadschap voor het bouwen van een loods1. Van do Iloomaf is nog ingekomen een tweetal fo to's van het interieur van hot gemaal, terwijl eon foto van' hot exterieur nog zal volgen. Verder is hot oenigo punt der agenda: Vaststelling der bogrooting 1925. Vooraf wenscht Dijkgraaf oen oogenbllk in comité te gaan. Na ongeveor een half uur mng de pors weer binnenkomen eu wordt tot behandeling overgegaan. Algemeen© beschouwingen: Nihil. Mét de uitgaven worrt begonnen, welke post voor post worden voorgelezen. De le post, salaris van den Dijkgraaf is van f 400 gebracht op f 500. De heer P. J. Blaauboer, als heemraad, licht toe, dat de administratie van den Dijkgraaf zwaarder is geworden, dat het inwendig beheer heel veel is ver anderd en dat hij de onderhoudswerken niet alles aan den opzichter overlaat-, doch veel zelf onder handen neemt. Een en ander was voor de heemra den een reden om een salarisverhooging van f 100 voor te stellen. Allen voor. Dijkgraaf zegt, -dat het hem veel genoegen doet, dat allen er voor zijn. Een verhooging van salaris1 is altijd mooi, doch het blijkt tevens, dat mijn beleid door u wordt gewaardeerd. liet salaris van den secretaris en penningmeester was tot dusver voor ieder f 300, terwijl er steeds on- gevoer f 100 wend uitgetrokken voor schrijfloon. Voorzitter zou persoonlijk dit laatste willen laten vervallen en dan het salaris vast stellen op f 400 In het Dag. bestuur kon men niet tot overeenstemming komen, zoodat er geen bepaald voorstel komt. De heer C. J. Blaauboer zegt, dat het wol vreemd klinkt, doch in werkelijkheid blijft 't toch hetzelfde, omdat er altijd een post voor schrijfloon werd uitge trokken. Er is veel meer werk dan vroeger, zoodat ik wel zou willen voorstellen, het salaris te bepaien op f 400. Den heer Groneman is het ook sympathieker, zoo dat deze het voorstel wel wil steunen. In stemming gebracht, wordt het aangenomen mei. 3 stommen tegen, nl. van de heeren C. A. Waibcer, P. J. Blaauboer en Jb. Waiboer Iïz. Do post pensioenbijdrage Pensioenwet 1922 f 1130 en do bijdrage inkoop Pensioenwet 1922 f 2140 zijn f 300 lager gesteld kunnen worden dfcun het vorig jaar. Een nieuwe post voor abonnement telefoon ia aan gebracht. tot een bedrag van f 70. Do machinist. Kok is nl. telefonisch aangesloten ge worden. wat f 35 per jaar kost, terwifl het Dag. be stuur heeft goedgevonden dat voor de telefoon van den dijkgraaf f 25 werdt "gerestitueerd, omdat hij deze in hoofdzaak voor den Polder noodig heeft. Voor het uitdiepen van waterleidingen op nader te bepalen.plaatsen is uitgetrokken f 20Ó0. Dit is f 1500 minder dan verleden jaar. Voorzitter licht toe, dat de fRatste jaren veel is uitgediept., zoodat voor dit jaar f 2000 voldoende wordt geacht. De heer Groneman zegt, dat. deze post ook zijn1 aan dacht heeft getrokken. Over 't algemeen, ben ik er voor, dat de Polder voor gaat. Dit kan aanleiding ge ven dat veel meer boeren zullen volgen, wat wer kelijk erg noodig is. De heer K. K. Kaan noemt de correspondeersl'oot van den Walingsweg tot Barsingerweg. De heer Groneman vraagt of de^Kruiswegsloot ook aan de beurt is, terwijl de heer C. Blaauboer de aan dacht vestigt op de Barsingerwegsloot. Ten opzichte van de correspondeersloot. zegt Dijk graaf. dat deze reeds genoteerd is. Do Kruiswegsloot nog niet en wat de Barsingerwegsloot betreft, wordt steeds doogegoan met baggeren. De heer C. Blaauboer merkt nog op, dat er a.s. herfst wel veel slooten van de boeren ook uitge diept mogen worden. De heer C. A. Waiboer zegt, dat het dezen herfst wel wat laat is geworden, doch het zal as. herfst wel stellig gebeuren Bij den post aankoop grint en bazaltslag vraagt de heer C. J. Blaauboer wat nu de bedoeling is met de ba zal t. Dijkgraaf zegt. dat er een besluit is genomen om een proef te nemen, doch we zouden ons willen be palen tot 40 a 50 kub. M. bazalt. We behoeven de jes op. „Maar je kunt nu tenminste aan Daisy zeg gen, dat jk werk als een ezel voor haar en den jon gen. Hij blijft ongelukkig nog erg zwak, schrijft ze." ,,'Hoo vaak hoor je van haar?" „Haar laatsten brief heb ik drie weken geleden ontvangen. Toen maakte -ze het alloii' goed, maar ze schreef niet veel, omdat Grange er logeert." „Hoe lang is Grange daar nu al?" „Dat weet. ik niet precies. Een beste kerel, die Grange, ik heb hem altijd graag mogen lijdfen." „Hij is mij te zacht", zei Nick. „Hij doet mij den* kefi aan een goed gebouwd schip zonder roer. Er zit niet do rochte fu.t in dien man hij is iemand, die een beetje voortgeduwd moet worden. Ik kan je ver zekeren, dat ik in Wara, dikwijls grooten lust heb gehad, hem een flinken schop te geven." „Het eenige bezwaar is, dat men kan verwachten terug geschopt te worden en dat ie van een reus als Grange geen gekheid", lachte Wdll. „Mannen al9 Grange schoppen niet terug. En danarom moest ik hem met vrede laten", zei Nick minachtend Zo gingen naar Will's zitkamer, waar Nick zich op een oude rustbank bij het raam uitstrekte. Ter wijl Will hem een sigaret presenteerde, viel hij in eens uit: „Als ik nog denk aan al de ellendige nachten, die lk daar verleden jaar op doorgebracht heb! Het was een ware hel voor mij. Zooals je weet, ben ik regel recht, nadat ik Daisy verliet, van Simla, hierheen gegaan, en heb al dien tijd hier gezeten." „Troost je maar met de gedachte dat Je Je heele lev(»n hier niet behoeft te slijten. Maar wat wil de khit daar or» de veranda?" Will ging kijken. En Nick zag don inlandschon be- diendo hem iets op een blad presenteeren, waarmede bij naar de lamip o-p de tafel ging, waarbij hij1 had zitten, werken. Nick rookte vijif minuten kalm door, toen ging hij eens zien., waar zijn vriend bleef. Bij do deur bleef 'hij pal staan: Will lag op de knieën bij de tafel, de armen wijd uitgestrekt in de uiterste wanhoop, het hoofd ojT zijn werk, terwijl zijn schouders kramp achtig schokten. Nick schoot op hem toe en zag een in elkaar ge frommeld telegram in zijn 'hand. „Hallo, ouwe jongen, wat is er?" vroeg hij mee warig. „Toch geen slecht nieuws?" Will sprong kreunend op; zijn gezicht was doods bleek en verwrongen van smart. „Ik heb bericht gekregen", zei hij met gebro ken stem „dat het kind onze kleine jongen ge storven is." Zwijgend bukte Nick zich, nam hem het telegram proef niet eoo groot te nemen. Verschillende hoeren voeren hierover het woord, waaruit blijkt, dat allen zeer weinig heil zien in ba. z&lt en dat men grint ver uit prefereert boven ba zalt. De heer P. Visser Az., destijds voorsteller om eon proef te nemen, zegt nu dat hij ook al tot andere gedachten is gekomen. De post voor onderhoud sluizen, woningen, brug gen enz. is met f 1000 verlaagd en gebracht op 1 3000. Voorzitter zegt, dat verleden jaar is uitbetaald ge worden f 3257 en dat er voor dit jaar niet voel te doen zal zijn. We hebben dus gemeend dezen post met f 1000 te kunnen verlagen. De afdeeling ontvangsten geeft niet veel aanlei ding tot bespreking. Hierbij' wordt geraamd f 2700 wegens bijdragen voor vergunningen van het heb ben van brongasimrichtingen. Voorzitter zogt, dat door do electriclteit waarschijnlijk wel enkele bron- gasinrichtingen zullen verdwijnen, doch velen zullen het toch behouden voor kookgas enz, Bovendien zijn er nog weer oen paar nieuwe aanvragen ontvangen Wat evenwel do landeigenaren van Wieringerwaard het moest zal intoresseoren is wel het feit, dat voor gesteld wordt, den omslag te 'bepalen op f 14 por llyctare. HierWJ wordt door den Dijkgraaf toogelicht, dat we ton lo hadden een sterk fonds, waarvan we desnoods zeer goed 2 a 3000 gulden kunnen gebrui ken. Ook loopt dit jaar een tamelijk groote leening af. zoodat hot Dag. bestuur heeft gemeend deze ver laging wel te kunnen voorstellen. De heer Jb. Bakker meent, dat zoo'n voorstel zoo sympathiek, wel geen tegenkanting zal vinden. We mogen den polder Wieringerwaard wel gelukwen- schen en ik kan er dan ook zeer goed mijn goedkeu ring aan geven. De heer Groneman vindt 't ook wel gemotiveerd, vooral omdat sommige groote uitgaven zullen ver dwijnen. Hierna wordt de begrooting voorloopig vastgesteld op een bedrag in ontvangst en uitgaaf ad f 87281.08*$ waaronder een post voor onvoorzien ad f22527.80x. De begroot ing zal gedurende 14 dagen bij den se cretaris ter inzage liggen. Door voorzitter wordt namens het Dag. bestuur voorgesteld aan den bode Kok een gra'lficatie toe te kennen ad f 30 voor^veel buitengewoon werk in verband met vergaderen enz. Allen voo.r Verder zijn nog ingekomen 2 'verzoeken van de heeren C. Schenk en A. Rot voor onderbemaling. Deze verzoeken worden onder bepaalde voorwaarden toegestaan en kunnen genoemde heeren zich verder in verbinding stellen met opzichter 'Breed. In verband met een in een vorige vergadering ge maakte opmerking, door den heer Groneman over electrische rookverdrijving, zegt Dijkgraaf, dat een dusdanige installatie 60 a 06 gulden zal moeten kos ten. De heer Groneman meent, dat het niet alleen voor niet-rookers. doch ook voor de rookers zelf wel ge- wenscht is dat de zaal niet vol rook staat. Voorzitter is er zelf ook wel voor. De heer P. J. Blaauboer vindt toch een dengelijk bedrag voor een stuk of drie vergaderingen wel wat hoog. Als we hier met ons zessen zitten, 'hooren we nooit over rook klagen. De heer Groneman merkt op, dat het niet een uit gaaf ia voor één jaar. doch voor meerdere jaren. Na nog eenige rookdiscussie wordt het voorstel aangenomen, om een electrische ventilator te lat$n aanbrengen. Rondvraag. De heer R. Bakker vraagt, of de schippers -het grint in 't hok of op den weg moeten leveren. thans uitsluitend verkocht worden in verpakt in met zwarten opdruk. Weigert alle andere verpakkingen. uit de hand en stak het, zonder het in te kijken, in zijn eigen zak. Toen trok hij: hem bij den arm op. „Kom mee!" zei hij, kort. Will volgde 'hem' blindelings naar de kamer, te zeer van streek, om zijn gedachten te kunnen be sturen. „Ik heb haar verloren!" barstte hij uit op een stoel neerzinkend. „Ik heb haar verloren! Alleen het kind was nog de band tuaschen ons. Om mij' heeft ze nooit iets gegeven' En' nu en nu „Bedaard!" zei Nick. Bedaard. Kom, drink eens, Wat geeft' het, je zoo kapot te maken." Will dronk even van- het glas, dat Nick hem voor hield en bedekte het gezicht weer met de handen. „Kerel", fluisterde hij met toonlooze stem, ,je weet niet, wat het zeggen wil, versmaad te worden door het eenige wezen ter wereld, dat je liefheht!" Nick^s lippen begonnen te trillen. „Houd je taai, Will", zei hij zacht. „Geef niet te veel aan je ver driet toe. Tk wed dat ze later bij jou troost zal ko men zoeken." I „Neen, dat zal'ze niet!" kreunde Will. „Ze komt nooit weer bij mij terug. Dat voel ik dat weet ik". „Wee9 niet zoo dwaas. Natuurlijk komt ze bij jou terug." WÏ1I hief zijn droevige oogen naar zijn vriend op en greep hem bij de 'hand. „Dank je, 'beste kerel. Je bent veel te goed voor mij. Vergeef mij, dat ik mij zoo heb aangesteld. Ik - ik was zoo dol op het kind. Arme Daisy wat zal ze wanhopig zijn Hij beet zich op de lippen on vervolgde: „Ooh, ik kan' Je niet zeggen Nick, hoe ver schrikkelijk ik naar haar verlangd heb soms kon ik het haast niet uithouden, on heb gebeden, om' haar weer bij' mij' to mogen hebben." Hij keek schichtig op, als verwachtte hij een spot lach op Nick1» gezicht te zien, maar de uitdrukking die hij er op las, was eer uitdagend, en geheel vrij van minachting. Nick ging op den rand van de tafel zitten en klopte hem vriendschappelijk op den schouder. „Mijn beste jongen", zei hij, „bidden doet het hem niet. Je moet de veerkracht er in houden; geen oogenbllk toegeven aan moedeloosheid, wat er ook gebeurt. Zoodra je bij de pakken gaat neerzitten, ben Je verloren. Al voel je ook, dat Je verslagen bent, je moet blijven strijden strijden tot le eindelijk je 'hartewensch vervuld ziet. Dat doe ik ook", eindigde hij, opspringend, met verheffing van stem. „dat doe ttc ook. En God weet, dat ik niet zal •rusten, voor lk mijn doel bereikt heb." Will keek hem verbaasd, haast eerbiedig aan. „Wil je wel gelooven, dat ik zulk een erntt niet Voorzitter: Naar keuze van 't bestuur. De heer K. K. Kaan zegt, dat h«>i bonedengedeelte van het Polderhuis er keurig* uit ziet, doch dat het bovongedeelte wel wat to wcnschen overlaat, vooral de pannen zien or vuil uit. Dijkgraaf zegt toé, dat deze opgeknapt zullen worden. De heer Jb. Bakker heeft iets gelezen over een voorstel van Ged. Staten, wat betreft de financieele verhouding tusschen het Hoogheemraadschap en de Provincie. Waar destijds een abuis is gemaakt, wat betreft staat A, zou het den .heer Bakker billijk zijn voorgekomen, dat men dan ook staat B zou herzien. Voorzitter kan op 't oogenbllk hiervan nog niet veel zeggen. Door het bestuur van den Bond van Waterschappen zijn be-zwaren ingediend. Verder vraagt de heer Jb. Bakker of de ingravin- gen voor waterleiding en electriciteit geëgaliseerd zullen worden. Dijkgraaf zegt, dat de opzichter hieraan wel aan dacht, zal' schenken. De heer Gronemah wijst op de brug bij' den Kruis weg, waaraan een ldeino reparatie noodig schijnt to 'Zijn. Ook dit zal in orde worden gebracht Dan zegt de heer Groneman, dat we thans eon prachtige1 bemaling hebben en vraagt of do bereke ning nogal zal uitkomen, j Voorzitter zegt, dat we het peil gemakkelijk zoo kunnen houden. Alleen hebben we rekening to hou den- met ©n sohippor, datd' ie Woensdag voldoende water heeft. Het aantal maaluren is volstrekt niet buitengewoon, vanaf 13 Nov. tot 1 Jan. is er 30000 K.W. verbruikt, we gebruiken ongeveer 81 a 82 K.W. per uur. De heer P. Visser vraagt, wanneer de verhoogde belasting voor motoren doorgaat, of dan de polder daarvan nog eenige vergoeding krijgt. Voorzitter zou 't ook wel billijk vinden, doch ge- j looft dat het de bedoeling zal zijn om primaire we gen te maken en dat voor eiken kilometer weg die df genomen wordt, door Wieringerwaard een bepaald bedrag zal betaald moeten worden. Ook informeert de heer Visser, hoe 't staat met het proces-Wentink. Voorzitter zegt, dat er nog niets hekend Is en dat het wel goed zal zijn onzen advocaat ar nog eens over te schrijven; het duurt wel lang. iD© secretaris zegt, dat binnen korten' tijd enkele goede krachten zonder werk zullen zijn en vraagt of die misschien werk zouden kunnen vind'en bij den polder. Dijkgraaf licht toe, dat in de le plaats die mem- schen worden gencmien die we gewoonlijk 'hebben, doch indien er buitengewoon werk ia, zou het met den opzichter klimmen worden besproken. Ten slotte zegt voorzitter nog, dat van den heer T. Wonder bericht is ontvangen dat hij wegen® on gesteldheid niet kon komen en dat van den heer K. Zijp eveneens bericht is ontvangen van verhindering ook wegens ongesteldheid. Het spijt ons zeker alle maal dat do heer Zijp, die altijd zooveel belang stelt in onze vergaderingen, niet aanwezig kon zijn en we hopen, dan ook. dat hij weer spoedig hersteld zal zijn. Hierna sluiting. We hebben hier een mooi geval' aan de hand. Een Jcwestie, waaruit de practischo waarde van wetge ving schitterend blijkt. De directeur van- het Hötel Witte Brugl nl. heeft onlangs ,-e en huis in de stad gekocht, een gewezen hoogadellijke woning, waarin hij voor zijn deftige cliëntele; die, om een of andere reden, niet halfweg Scheveningen wil' komen, gelegenheid geeft voor recepties, diners en dergelijke. Een instelling, als Couturier in Amsterdam, Ul'rich in de Maasstad en dergelijke zaken. Iets wat we hier, bijl onze talrijke restaurants, nog steeds misten. De officieel© wereld heeft van deze gelegenhéid spoedig gebruik gemaakt^ en, tijdens liet bezoek van den Franschen minister G-odard, die nier! kwam kijken naar arbeiderswoningen, dezen exoellentie met zJijn eohtgenoote niet ontvangen in een. gaar keuken voor verarmde rijken, doch in den „Fluizo Voorhout", waar nieuwe en oude deftigaards hun gasten kunnen noodigen: Daar waren Karn eb eek en Aalberse en Patftfn' en weet ik wie nog meer. allemaal deftige .menschen en ook de minister uit Parijs. Nu wil' 'het geval, dat Fransohen volgens de Camera Obscura: alavel wat raars hebben. Onder- andere dat zij niet heel'emaal gelooven, dat iemand, om een behoorlijk mensch te zijn, zich moet vol stoppen met thee en koekjes, een half uur voor tafel en dat iedereen, die oen glas wijn of likeur drinkt, rijp is voor Ommersohans of een dergelijk asyl' voor ged en oreerden. Met de wijnen was het geen bezwaar. Die waren aanwezig, zelfs port en bourgogne en dergelijke, die onder het „verlof' vallen van Dr. Kuijpers drankwet. Maar van likeur was geen sprake. En toch moest er na het diner koffie zij'n en dus ook de pousse-café. De Bénédictine, de Chartreuse achter je gezocht had?" vroeg hij. „Dat doen de meeste menschen niet", zei Nick, „maai1 wat kan men ook verwachten van een man als ik. mot een gezicht als van een Egyptische mum mie?" Dit zeggende, ging hij naar het- raam en staarde langen tijd in de duisternis. HOOFDSTUK XXV. Twee Brieven, In de eerste dagen van haar verdriet wilde Daisy niemand zien don Muriel. die als iets, wat van zelf sprak, den post van ziekenverpleegster bij haar vriendin op zich genomen had^ Door haar vastbera denheid en zelfbeheersching, gaf zij blijkt, daarvoor volkomen berekend te zijn. Blake sprak ze in dien tijd slechts weinig. Hij doolde treurig rond door huis en tuin tot in het on. eindige sigaretten rookend en telkens als hij haar zag, vragend of hij' ook iets voor Daisy kon doen, waarop Muriel, die den moed niet had, hem hierop een ontkennend antwoord te geven, allerlei bood schapjes voor hem veyzon, om hem wat gelukkiger te stemmen1. Op zekeren avond, ongeveer drie weken na den dood van haar kind., hoorde Daisy zijn voetstappen op het kiezel onder haar raam. „Wie zorgt er voor Blake?" vroeg ze. Muriel loeek naar de forsche, lustelooze gedaante in den tuin. „Ik geloof dat hij voor zichzelf zorgt." Daisy. zuchtte. „Arme jongen! Je moogt niet langer al je tijd aan mij geven, Muriel. Ik ben 'heel zelfzuchtig geweest niet aan Blake te denken." „Och, hiji begrijpt heel goedi, dat Jij1 me noodig hebt", zei Muriel. „Dat kam wel zijn. Maar maar hij voelt zich zoo eenzaam. Dat hoor ik aan zijn stap. Ik voel het altijd dadelijk". Verwonderd over haar vasthoudendheid, stond Mu riel wat onwillig op. Toen ze haar voorbijging, greep Daisy haar bij de hand en trok haar naar zich toe. „Ik wil je niet langer voor mij. alleen houden, kind'. Ik zal zien, dat ik morgen weer benoden kom, als Dr. Jim het goedvindt". En toen Muriel nog aar zelde: „Toe ga nu toch.. Ik wil het. Ziénde, dat ze zich anders niet tevreden liet stel len, ging Muriel naar den tuin en wandelde tot etenstijd met Blake in de zachte voorjaars-scheme- ring. Juist toen ze weer naar Manen wilde gaan-, kwam en al die monnikenbrouwsola moer, dlo eer* Fransch minister in con antiolorioaai kabinet 200 plichtma tig waarsohuwt, dat hij gewoonlijk gaarne boreid is se vandon aard bod om te vordeigon. Bovondieu hebben wij in Nederland een blooirmde en» in heb buitenland veel geprezen nijverheid, (dio dus ini naam van vrijheid en vooruitgang wel spoedig zal moeten verdwijnen) waarvoor hier aan dezen disch gemakkelijk reclame ware te maken geweest tegen over den vreemden gast. Maar de directeur van „Iluize Voorliout' hield zioh aan do wet. Hij had geen „vergunning'' en dus geon likeur. Dat ldj de oenigo is dor verlofhoudurs, die do wet zoo stro«.g volgt, is misschien een gevolg van het feit, dat aun de tafel ook de man was gezeten, dio de Drankwet In Den Haag moet toepassen en ciio al zoo vaak frbt bewijs hoeft geleverd, dat hij zijn gomeontenaroi; gaarno zéér droog ziot. Gotuige do'vel'o d igcn des jaars, waarop do Hagenaar oen interlokale trara( fiioefc nomon, wil hij voor tafel iets anders krijgen.- dan wijn of bier 01 thee Hoe ..dit zij or was niets en zoor vermoedelijk waren er onder do aanwezigen .vtxrsoliiilemdo, bo-' halve do bezoeker, dio, al was hot dan maar uit huil studententijd, zioh iets herinnerden van ooh „poysse", die behoort bij oen goed dineay Toon hebben do geleerden do hoofden bijeen gog stoken. Eerst wilde Kamobeek, dio diohtbij woont, thuis .zgn likeurkeldertje gaan halo» en aan het gezelschap „uit eigen voorraad", zooais men ihetr noemt (Ln het „zéér droge'" Amerika .een glaasje offreeren. Maar aangezien hij liet beste Fransch spreekt, wilde men geen stagnatie hebben in de conversatie. Burgemeester Patijn wilde ook "wel gaan, doch die woont vrij ver weg en bovendien wist hij niet of er nog wel} voldoende in huis was Er moest raad worden gesohaft. En dit geschiedde. De burgemeester verleende een „noodvergunning'" en de directeur k iemaïid naar de Wifctebrug zonden "torn de likeuren te halen. Zoo werd het Vaderland gered plus de goede naam van Nederlond's gastvrijheid. Doch ui iU i S Heiden in last. Het passeert natuurlijk niet eiken dag, dat alle grootwaardigheids bekleeders des lands aanwezig asijii. Doch \yei zal eiken dag, dan door dezen, dUn door genen gast de behoeito ofden trek worden gevoeld in een likeurtje. Derhalve hooft de d.reo- teur gevraagd om eon buitengowone vergunning, fooals die pLeegt te worden verleend aan bomm.ge in de gratie staando „inrichtingen van bijzonder maatschappelijk verkeer. Het Vredespaleis heeft ook zulk een speciale per missie, ofschoon daar geen fuiven piegen te worden gegeven en bij een middagreoeptie oen glas port of champagne voldoende zou zijn. Bovendien kenden de rechters, die er nu en dan! zoo hard zwoegen, in hun eigen' vertrekken best een veldflesoh mee brengen om hun middagthee met ea.i scheutje! rum of whiskey te verdunnen. Enfin, dit is mijn zaak niet. Do direotie van „Huize Voorhout" vroeg dus om die speciale vergunning, inpiaats van langs den normalen weg, twee oude vergunningen te koopen of er een te huren. V ermoedolg'c was min dit vco. de paai flessohen likeuren, die hij ixjt jaar .zal uifc- schenken, wat to duur.... Mijn knoopen tellend geloof ik, dat hij deze permissie zou hebben gekregen ware het niet, dat ao bond zijner aanstaande collega-vergunningnou ders met bezwaren komen. In een adres aan den Raad botoogon zij, dat zij er niets tegen hebben, dat er tegen de Drankwet j gezondigd moest worden* omdat nu de heeren, aan eigen lijf, hebben onder vonden, wat een nonsenproduot dit is en hoe oh- houdbaar in de praktijk. Maar zeggen zij alle lei ondernemers kunnen morgen voor hetzelfde feit van noodzakelijkheid worden geplaatst en waar .is dan de autoriteit, die hen op slag uit hun moeilijkheid helpt, en de wetsovertreding toelaat, dan wei' ze.fs voor een bepaald geval wettig maakt. f Voor dit standpunt is zeer veel' te zeggen: gelijke monniken, gelijke kappen. Geen beter middel om drukkende eener wet precies te gevoelen, dan, het fevol'g ervan zelf te ondervinden. Pas als zijin eigen ind oroup hedrfc en iedere minuut waarde beseft een verordeningmaker wat eetidwaashoid zijn maximumsnelheid van tien kilometer is en „hoé gemakkelijk het zou zijn, er dertig of vijftig te autoën, zelfs in de bebouwde kom-.'" Als men eeru gast in een restaurant wil laten hebben, wat zijn hart begeert en wat er bij behoort 'en het mag niet, omdat de Staton-GeneraaJf is geopend, of Pinkstertwee is of iets dergelijks, voelt men als gastheer en wetgever tegelijk, wolk «en dwaósheid men heeft begaan door „mir ruohts dir niohts'" bepalingen te maken, die feitelijk geen an der resultaat hebben dan behoorlijke menschen te plagen, terwijl niet-behoorlke wei zorgen, dat zy niet te kort komen. Schaf af, verbied, doe wat ge wilt, maar hou vast aan gelijkheid. Voor anderen en voor uzelf. Anders wordt het een warboel. Als men zelf het slachtoffer wordt, zal er misschien minder worden verboden. Wat ook veel' is gewonnen. A. de postbode het hek binnen met een brief van Sir Reginald Bassett, waarin hij Blake zijn toestemming gaf tot het engagement met zijn' pupil en 'hem. felici teerde met zijn verovering. Voor Muriel voegde hij er in vaderlijke bewoordingen bij', dat het hem ple zier had gedaan, vam haar geluk te hooron. en hoop te, dat, ze in den. herfst van uit zijn huis zou trou wen. Grange had, toen hij den brief las, zijn arm. om zijn meisje geslagen, maar zij was roerloos blijVen staan, zónder zijne omhelzing te beantwoorden. „Wat- is er?" vroeg hij opeens, ipet schrik bemer- kend', dat ze doodsbleek was geworden. „Vindt je dat te gauw?" „Ja, ik ik had niet gedacht, dat het al zoo gauw zou zijn, Blake", zei ze onthutst, „Ik heb nog niet den minsten lust om te trouwen. Ik ben immers nog in den rouw. Kunnen we nog niet een poosje zoo voortgaan?" Zonder eenige boosheid kjonk zijn antwoord': „Na tuurlijk. lieveling. Waarom zou ik je haasten?" ■Geheel gerustgesteld opende ze in zijn bijzijn een ingesloten brief van Lady Bassett, voelend, dat ze hem dit bewijs van vertrouwen verschuldigd was. Hij was sterk geparfumeerd en begon mot: „Liefste Muriol". waarna zij 'haar van harto feliciteerde met haar engagement met Blake Grange, om to eindigen met de woorden: „Wat het verlOenen van onze toe stemming betreft, hebben Sir Reginald en ik niet het geringste beswaar. Maar, liefste terwlHo van Blake zoowel als van jezelve, bid ik je, ga goed bij Je zelf na, of het ditmaal wel volkomen ennst bij 0 is, want het zou voor beido partijen hoogst pijn lik zijn, al» Je nogmaals op je keuze moest terug komen." Toen Muriel deze woorden las, richtte zo toornig haar hoofd op en zei driftig: „Het is misschien slecht van mij, Blake, maar ik haat Lady Bassett". En eer C.Tango iet» kon zeggen,-was Muriel, tril lend van kwaadheid, met haar brief doorgegaan, waarin Lady Bassett verder haar spijt te kennen gaf, zelf van den zomer niet in Engeland-- te kunnen komen om den uitzet met haar to koopen. Tiaar zus ter. mevrouw Langdale. echter, die in landen woon de. zou haar daarbij, daar «was ze van overtuigd, graag in alles met raad en daad bijstaan. Daisy'8 naam werd niet genoemd tot heel aan het einde van den brief, waarin ze haar hoop te kennen gaf, dat de verandering van lucht de gezondheid van me vrouw Musgrave ten goede mocht komen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6