icliapr 'Courant TWEEDE BLAD» Raad Hoogwoud. Raad Heerhugowaard. Donderdag 5 Februari 1925. Gösio Jaargang. No. 75S3. Woensdag 4 Fe- Vergadorlng van den Raad op bruari 195, des morgens 10 uur. Allo leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. liioebaart Dz., burgemeester, ;e ven ft secretaris. Na opening" volgt lezing der- notulen, die onver&n. cloi d worden vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat aan de ingezetenen is gevraagd, de straat tegenover hun perceel te schrob ben o" over hot algemeen is aan dat verzoek vrij good voldaan. Toch zijn er nog vuile gedeelten en aan sommigen is schriftelijk verzoekt aan het ver zoek gevolg te geven. God. Staten hebben goedgekeurd' de begrooting oor uen Keuringsdienst van waren te Alkmaar. De bijdrage voor de gemeente is bepaald op f 371.87K waar over 1923 teveel is betaald, f 124.38, moest worden betaald f 249.49 welk bedrag is vol- jaan. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit, waarbij is vastgesteld de verordening tot het heffen van 36 opcenten op de personeele belasting. Ged'. Staten hebben goedgekeurd de vastgestelde ïuppletoire begrooting. Ged. Staten vonden geen termen om terug te ko men op hun besluit ten aanzien van het bepalen der presentiegelden. Voorzitter zegt, dat dus de presentiegelden niet worden verhoogd. De heer Bossen: Dat dacht ik wel. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men. Ged. Staten hebben bezwaar tegen het deponeeren van gemeentegelden bij de Boerenleenbank, wan neer geen zekerheidsstelling plaats heeft. Zij advi- seeren de gelden dan bij een andere bank te deponee ren of bij den poetchequé- en girodienst, zoolang die dienst rente geeft, of bij de Rijkspostspaarbank. 'Voorzitter zegt, dat deze zaak in handen gesteld is van het comité uit de Vereeniging van Burgemees ters en iSecretarissen en deze commissie zal er een bespreking over houden met Ged. Staten. Overal toch. is deze zaak hangende. Voorloopig laten B. en W. het geld bij de Boerenleenbank, desnoods onder per soonlijke verantwoordelijkheid van B. en W. Spr. oor deelt, dat de gemeente nooit betere zekerheid kan hebben, waar de leden der Boerenleenbank aanspra kelijk zijn en beide boerenleenbanken zijn aangeslo ten bij de Rai'ffeisenbank te Utrecht. Afschrift is ingekomen van een Koninklijk besluit aangaande een 'beroep door de gemeente Hoogwoud ten aanzien van een betaling voor het bezoeken1 van leerlingen aan het gymnasium te Alkmaar. Blijkens dit afschrift is de gemeente in 't gelijk gesteld en is de bijdrage, die door Alkmaar gesteld was op f 939.42, teruggebracht op f 646.28. Door Ged'. Staten is het salaris van den gemeente ontvanger, ingaande 1 Augustus 1924, bepaald op f630.—. Van den heer Dr. Pool is bericht ingekomen; dat rhij zijne benoeming tot gemeentegeneesheer en school arts onder dankzegging aanneemt. Voorzitter zegt, idat Dr. Pool beloofd heeft ook een rapport als schoolarts te zullen inzenden. Mej. De Boer heeft de benoeming tot lid' van de commissie van schooltoezicht aangenomen. Het proces-verbaal van kasopname bij' den ge meente-ontvanger en bij den administrateur van bet G.E.B. circuleert bij de raadsleden. B. en W. van Hoorn berichten, dat de bijdrage van een leerling van de ambachtsschool' voor maanden niet bedraagt f 33.20, doch f 33.36. Voorzit ter herinnert er aan, "dat de raad besloten heeft de ze bijdrage niet te betalen. B. en W. hebben het nog jeens besproken en de meerderheid van B. en W. stelt voor, de bijdrage te betalen. Deze zaak is vol doende besproken en daarom zal spreker het in stem ming brengen. Met 6 tegen 1 stem wordt besloten niet te beta len, de heer Schilder alleen wilde betalen. Van het bestuur van den polder De Hooge Weere is dankbetuiging ingekomen voor de toegestane sub sidie. Van den gepensionneerden kantoorhouder, den heer W. Koeman-, is dankbetuiging ontvangen, voor den toeslag op zijn pensioen over 1924 en gevraagd wordt, ook over 1925 dien. toeslag te mogen genieten. B. en W. stellen voor, aan dit verzoek te voldoen. Goedogevonden. Ingekomen' is het jaarverslag van' de commissie tot wering van schoolverzuim. Het aantal onwettige verzuimen is niet groot geweekt. Voorzitter leest voor een 5-tal beschikkingen' van den pensioenraad, betrekking hebbende op de kos ten van inkoop van een 5-ta-l personen, kosten teza men f 65.07. Voorzitter vraagt, of het goedl -is dat de gemeente die bedragen betaalt. De heer Vijn: En als we niet betalen? Voorzitter: Dan moeten de betrokken personen het betalen. De heer Vijïr merkt op, dat het hier betreft kleine ambtenaren, men weet niet waar men terecht komt. Voorzitter wijst op de mogelijkheid, dat in de toe komst die kleine ambtenaren niet gepension-neerd worden en misschien komt dan het geld weer terug. De heer Bossen vraagt, hoe het gegaan is met den inkoop van andere gemeente-ambtenaren. Voorzitter zegt, dat de inkoop door de gemeente is betaald. De heer Bossen zegt. dat dan ook dit bedrag be taald. dient te worden. Met algemeene stemmen wordt besloten het be drag voor rekening der gemeente te -nemen. Voorzitter zegt nog tot den heer Vijn: Ja, vangen is mooier. De heer Vijn: Dat is de bedoeling niet. Van -den Bond van Vereenigingen voor Drankbe strijding is ingekomen hét verzoek tot verlagen van het aantal vergunningen. Voorzitter -zegt, dat we op 't oogenblik het aantal vergunningen hebben, dat geoorloofd -is, nl. 8 en dat dit aantal prachtig over de gemeente is verdeeld. B. en W. zouden het verzoek dan ook maar voor kennisgeving willen aannemen. Goedgevonden. Van de Commissie van de in 1924 gehouden Land en Tuinbouwtentoonsteling te Hoorn is ingekomen het bericht dat de ontvangsten hebben' bedragen f 33896.62^, de uitgaven f 44896.62 zoodat er een tekort was van f 11000. Van het Waarborgfonds ad f 16000 zal dus 70 pet. worden opgevorderd. Voorzitter zegt, dat onze gemeente voor f 200 ge- teekend heeft in het waarborgfonds, zoodat er dus f 140 betaald zal moeten worden. De heer Portegies informeert, of de rekening nog is nagezien. De lieer Vij'n: Ja, we kunnen wel aannemen dat het accoord is. Goedgevonden wordt, hetbe drag van f 140 te be talen. Voorzitter deelt mede, dat ingekomen is een circu laire van" Ged. Staten, over de keuring van auto bussen en verzocht wordt verschillende bepalingen ln dpoUtlrrsrordfZilng op te nemen. B. en W. wil len eerst weten hoe de Raad over deze zaak denkt. Zij oordetien het wel nuttig «nkelt bepalingen ln de politieverordening op te nemen, maar niet alle bepalingen door Ged. Staten aangegeven. Het aange ven van stopplaatsen is vpon onze gemeente b.v, niet noodig. De heer Bossen meent, dat B. en W. dat niet moeten zeggen, want spr. weet bijv. dat de cbauL feur van den autobus stopte op de brug naar Veen- huizen, toen iemand met de fiets meewllde, de chauf feur voor het opbergen van de fiets bovenop klom, de rem blijkbaar niet werkte en de auto toen achter uit reed. De Inzittenden waren zeer geschrokken en wilden niet verder meerijden. Voorzitter zegt, dat het ook niet do bedoeling van B. en W. is dergelijke bezwaren weg te cijferen. De remmen moeten natuurlijk in orde wezen en meer bepalingen zijn er die in de politieverordening kun nen worden opgenomen, /zooüb bijv. het rookverbod. De heer Vijn vindt, evenals andere leden, het op de brug blijven staan tot het inlaten van passagiers gevaarlijk. De hoer Bossen vraagt, of v^rzltter niet kan in grijpen. Do heer Groen merkt op, dat de chauffeur herhaal delijk op de brug blijft staan. De rem werkte wel, maar was niet good overgehaald. Goedgevonden wordt, dat B. en W; mot een voor stel tot hot opnemen van bepalingen in de politlever ordening komen, terwijl voorzitter Boon zal waar schuwen voorzichtig te zijn, daar hij, anders last zal krijgen. Voorzitter zegt, dat bericht ontvangen is, over de postbestelling. Wel is niet alle® bereikt, maar er is toch eenigermate verbetering gekomen. Blijkens het schrijven is een 2e bestelling voor de Gouwe en Hoog- wouder Weere bezwaarlijk, met het oog op de kos ten. Met ingang van 2 Februari zal voorloopig als proef aan de Langereis 'n ochtendbestelling dnplaata van de middagbestelling komen, maar des Zaterdags «al, in v-erband met de bestelling - van locale bla den de mid'dagbestelling worden gehandhaafd. Te Aartswoud komt inplaats van een middagbestelling een avondbestelling.. Mocht deze regeling te zware finanitieele offers vragen, 'dan1 zou intrekking deze regeling worden overwogen. Voorzitter merkt op, dat het argument van de Langereis niet schijnt te gelden voor Gouw en Wee re. B. en W. zijn dan ook met deze regeling niet voldaan en voorzitter wil de zaak nog eens met den secretaris van de Kamer van Koophandel bespre ken. De heer Glas spreekt er zijn verwondering over uit, dat de couranten blijken voor te gaan bij' de brie ven, dat is een wonderlijke opvatting. De heer Portegies zoowel als de heer Bossen noe men ©en paar gevallen, waaruit blijkt, dat een betere postbestelling -zeer gewenscht is. De heer Bossen zegt, dat wanneer eer bij! de poste. rijen zulke groote bezwaren bestaan, de gemeente dan iemand zou kunnen aanstellen, die 'a-Zondags morgens de brieven bezorgt. De heer Portegies oordeelt, dat we dat lfcter kun nen overwegen. Voorzitter acht het beter, dat dit rondbrengen dan Zaterdagsavonds gebeurt. De heer Vijn gelooft niet, dat het door de posterijen zou worden toegestaan. Denkt men, dat die brieven zullen worden afgegeven aan iemand die niet tot de post behoort? De heer Glas meent, dat dit is te probeeren. Het is eigenaardig dat aan de Langereis in onze gemeente 's avonds de eerste bestelling komt, terwijl de men- schen aan den anderen 'kant 2 maal een bestelling krijgen. Onze regeling wordt afhankelijk gesteld van de bestelling te Spanbroek. De heer Bossen: Hoogwoud is hartenzes. De heer Gl'as: Ik wou dat de heele post werd opge heven, we kunnen het beter zelf doem Voorzitter verzoekt den ingezetenen de postambte naren hun medewerking te verleenen, door het doen maken van een soort gleuf ini elke deur en spr. vraagt of Mevr. Hoek-Spaander te Aartswoud wil trachten die medewerking te verkrijgen. Nog deelt voorzitter mede, dat voor de malariabe strijding ten raadhuize 2 spuiten beschikbaar zijn, benevens cresol tegen 75 cent per flesch. De heer Bossen: Ze doen het tegenwoordig ook met electriciteit. Dan is van Ged. Staten ingekomen een schrijven over de begrooting voor 1925., Medegedeeld wordtdat door hun college naar aanleiding van de weigering door den Raad, op de begroeting zijn geplaatst: een bedrag van f 654.54, als achterstallige bijdrage over 1923 aan de gemeenten Bergen (f 8.26) en Alkmaar (f 646.28), de post jaarwedde burgemeester is van f 2000 op f 2500 gebracht en voor bijdrage rijksboo- gere burgerscholen is een post geplaatst van f 1500, bijdrage gymnasium f 600 en bijdrage Nijverheids onderwijs f 100. Ged. Staten vragen den Raad mid delen aan te geven tot dekking van deze nieuwe uit gaven. Voorzitter zegt, dat de meerderheid' van B. en W. aan dat verlangen van Ged. Staten wil voldoen, spr. onvoorwaardelijk, de heer Schilder onder pro test, terwijl de heer Vijn niet aan het verzoek wil voldoen. W'at wil de Raad? Alle leden zwijgen. De heer Glas vraagt dan", of deze bedragen allen over 1923 gaarn- Voorzitter licht toe, van het bedrag van f 654.54 over 1923, de andere bedragen betreffen de begroe ting voor 1925. Ged. Staten vragen ons alleen midde len aan te geven, tot dekking der bedragen. Als de Raad weigert, dan doen ze het zelf. De heer Vijn: Dat is veel gemakkelijker. Voorzitter: Neen, dat is het niet, dan nemen ze bv. de hel fit van de kosten van de consumptie voor de raadsleden, af, dé helft van de subsidie voor „Volks- min" en. de rest van onvoorziene uitgaven. Tot stemming overgaande, verklaren mevr. Hoek- Spaander en de heeren Bossen, Glas en Vijn zich tegen inwilliging van bet verzoek van Ged. Staten voor de heeren Groen, Schilder en Portegies. De Raad weigert dus de middelen aan te geven tot dekking van de door Ged. Staten op de begrooting geplaatste posten. Voorzitter zegt: Wé zullen den uitslag aan Ged. Staten mededeelen. B. en W. stellen voor, tot aankoop van grond ln het Zuidend, naast het erf van1 C. VIaar, ter verbree- ding van den weg aldaar. Vlaar is bereid zijn nieuw t© maken ijzeren hek een meter achteruit te plaat sen tegen vergoeding van f 2 per M2. Voorzitter zegt, dat de gemeente nog heeft een be. drag van f 166.56 op een spaarbankboekje en dit bedrag willen zij gebruiken voor deze verbetering. De heer Bossen vraagt, of wel voldoende is be wezen dat die grond van Vlaar Is, spr. acht het nog geen bewijs als het kadaster zulks aangeeft. Ge woonlijk loopt het eigendom tot de helft van de sloot en hier is dat anders. Dat komt spr. zoo verdacht voor. Voorzitter meent daar tegenover de vraag te kunnen stellen: kan1 de gemeente bewijzen, dat de grond haar eigendom is? De heer Schilder meent, dat de ligger het vol doende aangeeft. De heer Bossen vindt ook den koopprijs hoog en wil een nader onderzoek naar het eigendomsrecht. De heer Vijn zegt, dat we het land zouden kunnen •hermeten en dan vergelijken met het kadaster, maar het is zoo duur. De middenweg is het hek achteruit te plaatsen en dan te onderzoeken van wie de grond is. Spr. wil wel betalen, maar niet als het niet noo. dig is. Voorzitter: Als het uzelf betrof, zou u dat ook niet De heer Vijn: Bi| mij is de weg breed er. Voorzitter: Dat maakt niets uit met het eigen domsrecht. De heer Glas denkt, dat het wel komt door de oude toestanden en dat het hek zal hebben gestaan toot het kadaster la «maait. i wal kon. Do gamaantaopafcbtar heeft hem ecfoter ge- Nadat allereerst mtt algamaana stemmen W«a ba.«gd, dat hlttoch moeet rngtn. Toen haalt Poet mij aiotan, tot aankoop van dan «rond, -wordt mat 5 ta- gezegd, dat hit aan «buurtje wou setten. Ik heb hem gen 2 atamman baalotan, dan prlla voor dan grond toen gezegd, dat MJ had moeten vragen aan dan op f 2 por M2. te bepalen. Raad, het 1» namelijk gemeentegrond, waar het boetje De heeren Botteen en Porteglaa wilden dan prlla op i komt - of Ia gekomen. Maar Post heeft het bij de f 1.— atellen. vraag aan ml} gelaten en. die breng lk nu over. WIJ Van den heer Ib. Louw is ingekomen een rekening vinden het niet mooi. Want als hij aanvrage aan van 1 24.80 over hot 2e halfjaar 1828. B. an W. Tra. den Raad had gericht, dan zou er wel geen bezwaar gen machtiging aan den Raad dit bedrag nog te be- zijn geweest, toe to stemmen. talen. Goedgevonden. De beer Poland vindt bet wel n beetjo brutaal. De'heer Vijn zegt', dat Louw voortaan niet meer Als ie niet geweten had, nou Ja,maar hij was zoo laks moet wezen, want anders krijgt hij niets, er vel degelijk op gewezen. Mevr. Hoek-Spaander: Dat kan U nog wel eens 'De heer Krom: Ja, hij wou graag een bergplaata zeggen hebben. Voor zijn auto. Maar waar n ander met 5 Verschillende leden keuren het af zoo lang met de6 M. slMg der waterleiding toe kan had meester rekeningen te wachten; ook Dr. Pool wacht er veelPo9t wel 25 M. elang, mogelijk met het oog op auto- te lang mee l schoonmaken. Die slang Is weer ingekort, maar lk Een «uppletolre begrooting ad f 140 wordt goedge- heb meester Post er op gewezen, dat het ernstig be- keuTd, benevens het doen van af- en overschrljvin- zwaar zou hebben omi de auto op het schoolplein te jren van f 653 36X 1 reinigen, aangezien daarmede veel watergebruik ge- Voorzitter merkt op, dat de straatverlichting f1300 saat, wat den toostend van het nog nieuwe beeft gekost, vorig Jaar f 1200. De heer Vijn tot den voorzitter: *U lijkt wel een beetje te remmen, vroeger was u, zoo enthousiast. Voorzitter: Het zal ook wel moeten. De heer Glas: In het voorjaar de lantaarns g&u. wer uitdoen. Voorzitter: Dan krijgen we Aartswoud op ons dak. Tot leden van de commissie tot wering van school plein schaden zal. Ik heb hem er met nadruk op ge wezen, in deze geen overtreding te doen en de auto niet af te spoelen op het plein. «Dat zou intrekking van toestemming tengevolge kunnen hebben. Voorzitter: Wij hebben in dien geest ook in B. en W. er over gesproken. De heer Kostelijk: Als wij' nu alwijzend beschikken, zou 'n teleurstelling zijn. Ik heb geen bezwaar om en I. ve^ta^orkTn hïSam te Stemmen, al vind lk toch, dat het niet héél 8 Glas, J. Behagen, G. Portegies, B; Verhoeven, P.Roland wil wel toestemmen voor 't boetje, zeker. Maar dat auto-schoonmaken met water dat mag, niet op 't schoolplein geschieden, daar moest de Raad bepaling omtrent maken. Dit wordt goedgevonden en met allen voor wordt Donker Jz., G. Wegdam, Joh. van de Wiel, Hoekstra. Voorzitter deelt mede, dat thans 4 cursussen voor schoolvrije jeugd worden gehotïTen, maar dat voor den cursus aan dé Langereis het aantal leerlingen -- - - v, w onder10 te gedaald. Waar t seizoen reeds zoover te w pi*. ^±5 gevorderd, willen B. en W. dien cursus laten door gaan. Algemeen goedgevonden. Bij de rondvraag zegt mevr. Hoek-Spaander, dat bepalingen, toestemming aan den heer Post wordt verleend voor de schuur. Bericht is van Ged. Staten ingekomen, dat begroo- nu il 8 Jaar aan eïkaaï aan de schoof te Aartswoud, 18 «0ed«6keurd- 13 het 11161 8rewenacM 4011001 Voorts nog een «hrij^n, met ruim 90 handteeke- v™!—-rn*. a. nlngen bekrachtigd en welks strekking is tegen de sJrn Un O, af hondenbelasting. Gevraagd wordt hierin intrekking besprekem^lante m»vn«j woordelijkheid eraf. d Hondenbelasting, (tot Invoering waarvan zoo Mevr. Hoek-Spaander wijst er voorts op, dat bij kort geIeden pas b^steten.) denlaateten storm een van de electrische palen te lDeëj,eer Poland vraagt belangstellend, of er op dit gebroken te Aa^woud Spr. vraagtof'depaden niet ook nameD, voorkomen, die ook op het eerste eena moeten worden nagezien, of dat de etroom bij d in8teilln~ der belasting - voorkv storm wordt uitgeschakeld. Spr. wijst op het gevaar als overdag een paal breekt. Voorzitter, erkent, dat1 het uitschakelen van stroom het radicaalste middel is, maar de menschen zullen het wel lastig vinden. Bovendien, het kan onver wachts beginnen te stormen. De heer Glas vindt het best, den stroom uit te schakelen, als het hard waalt. Voorzitter zegt, dat de Lichtcommissie het met den .administrateur zal overwegen. De heer Bossen acht de lichtcommissie wat laks. Reeds eerder is er over gesproken en toen is ook ge zegd, er met den administrateur over te zullen spre ken. ,Spr. had ook gehoord, hoe de draden over den weg lagen, dat iemand naar den administrateur is gegaan. Gesteld, dat iemand de draden eens hdd op geraapt, waar komt de gemeente dan voor te staan Spr. acht het gewenscht in de verschillende deelen der gemeente personen aan te wijzen, die al® er iéts gebeurt, zich tot den administrateur hebben te wen den. De heer Vijn Tul de Weere is er iemand. - De heer Bossen: Nooit van gehoord. De heer Vijn: In Aartswoud, ook. In de Weere is de smid er voor aangewezen. De heer Bossen acht het gewenscht daar dan ruchtbaarheid aan te geven. Voorzitter meent, dat het niet opgaat om maar te zeggen dat de Lichtcommissie -haar plichten niet doet. De Lichtcommissie heeft wel degelijk de zaak met den administrateur besproken. Do heeT Bossen oordeelt, dat wanneer een derge lijke vraag in den Raad' wordt gesteld, dan ook me- dedeeling over het besluit te dien opzichte moet worden gedaan, het is noodig dat het publiek het weet. Voorzitter: Met het publiek heb ik niet noodig. •De heer Bossen: Het publiek moet het weten en ik als raadslid dien er naar te vragen. Voorzitter zegt, dat het voor de Lichtcommissie niet aangenaam is te hooren, zeggen, dat zij haar plicht niet doet. Laat men: dan een andere Licht commissie benoemen. De Raad vond het zoo ge wenscht dat B. en W. de Lichtcommissie vormden. We hebben de zaak met den administrateur bespro ken, Maar we zullen het nog wel eens bespreken en 4 personen aanstellen. De heer Portegies vraagt, of een zwak' kind' van C. Sneek te Sijbekarspel op de school te Weere mag worden toegelaten, omdat andera het kind door een smerig landpad moet. Voorzitter denkt niet, dat B. en W. daartegen be zwaar hebben, er is ruimte genoeg en er is ook met Kriek een regeling getroffen. De heer Portegies vraagt, naar de kosten. Voozitter antwoordt van f20 per kind, benevens het schoolgeld. Hierna sluiting. adres om instelling der belasting voorkwamen. Voorzitter, schalks: Neeis ons niet geble ken Aangehouden tot straks om bij de behandeling der verordening voor hondenbelasting te worden ter spra ke gebracht. Schrijven van Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Heerhugowaard, om de gemeente te doen bij dragen in de- kosten van onderhoud en beharding dér wegen, iets wat 'n algemeen belang is, waarin een motief gelegen is. omi het algemeen er dn, te doen büu dragen. Voorzitter, die tevens Dijkgraaf van den polder Heerhugowaard is, geeft nog eenige toelichting en dOet uitkomen dat er gemeentenaren zijn die soms meer gebruik van de wegen maken dan ingelanden van den Polder. Zoodoende is er dit schrijven, om te zien of het gemeentebestuur voor bijdrage ge voelt. De heer Krom verklaart niet onsympathiek tegen, over het adres te staan, maar ontveinst zich niet de moeilijkheden, die met de zaak gepaard gaan. Spr. zou graag willen, dat B. en W. gelegenheid kregen zich beter nog op het moeilijke vraagstuk te prepa reeren en dat dan volgende vergadering de zaak beter voorbereid en dieper bekeken - opnieuw aan de orde kwam. De heer Tromp vindt het nu een tijd, dat het ver zoek heel billijk is. Toen de polder werd droogge maakt, was de weg hoofdzakelijk voor afvoer van producten. En toen betaalden ingelanden het onder houd. Maar nu maken van de wegen ook wel veel gebruik zij die als ingelanden weinig betalen. Spr. wijst verder op samenwerking in een naburige ge meente, samenwerking nl. van Banue- en gemeente bestuur. ten opzichte der wegen. De heer Krom zegt, voor een door den heer Tromp besproken samenwerking in 'n andere gemeente ook hier te gevoelen en zou te dier zake gaarne een uit enkele leden bestaande commissie uit den Raad aan wijzen om voor zulk 'n eventueele samenwerking de gemeente te vertegenwoordigen. 'De heer Kostelijk ontveinst zich ook niet. dat het vraagstuk veel moeiijk'heden meebrengt. De gemeen telijke grensscheiding is niet precies als de polder- grensscheiding. Zoo behoort 'n gedeelte van St. Pan era® nog tot onze gemeente, evenals 'n' deel van Harenkarspel en van nog 'n paar andere gemeenten, 't Is een moeilijke zaak. Om het met belasting te zoeken is nog moeilijker. Het doel is te treffen hen, die 't meest de wegen gebruiken. Maar hoe nu tot de beste oplossing te komen. Lang niet allen die veel den weg gebruiken hebben groote inkomens. Het is inderdaad een moeilijk vraagstuk, vooral voor onzen polder. De heer Poland1 wijst er op, dat de kosten van we- genonderhoud jaarlijks werkelijk belangrijke bedra gen vorderen. De heer Kostelijk vindt, de gemeente zou subsidie er aan kunnen geven. Voorzitter: In Polderbijeenkomsten is meermalen het onderhavig punt in bespreking gekomen en werd billijkheid, maar ook moeilijkheid aan bijdragen verbonden, erkend. De gemeente kan heter een vast bepaalde subsidie geven; vind ik, dan dat er belas ting geheven zou moeten worden, 't Is ook niet zoo zeer om tot ontlasting van de aangeslagenen te ko- Vergadering van den Raad van Heerhugowaard, op Woensdag 4 Februari 1925, nam. 2 uur. Voorzitter Burgemeester Van Slooten. opent de vergadering, waarna lering der men, maar om meer aan den weg te kunnen ver. notulen volgt, die onveranderd worden goedgekeurd! beteren, en vastgesteld. De heer Van Lange doet naar aanleiding dér notu len nog de vraag, of de circulaires over 't Electri- citeitsbedrijf al verzonden zijh.' v Voorzitter zegt van nog niet, hoewel zij wel m be werking zijn, we maken ze namelijk, uit bezuiniging, zelf klaar ter secretarie., licht voorzitter toe. De heer Van Lange is met deze toelichting tevre den. Voorzittar zegt dat is ingekomen een schrijven van het bestuur van de christelijke bijzondere school aan den Basseweg, met verzoek om aanluiting der school aan de waterleiding, wat ook uit hygiënisch oogpunt hen zeer gewenscht voorkomt. Het schoolbestuur biedt aan om 15 procent der kosten als waarborg te storten. De kosten zijn door den gemeenteoprichter A. Groot op f 75 k 180 geraamd. Algemeen goedgevonden toestemming te verleenen. •Rapport is ingekomen van Dr. Spiering», alhier, als schoolarts. Het houdt in verslag over het afgeloopen jaar en we zouden enkele cijfers er uit willen me- moreeren: Bij eerste onderzoek waren er 113 kinderen met afwijkingen; enkele gevallen van besmetting en van vervuiling waren er, die tijdelijke verwijdering der 'betrokken kinderen tengevolge hadden. Bij' toe lating van nieuwe leerlingen werden 44 afwijkingen geconstateerd. De ouders toonden belangstelling, in de zaak Voorzitter voegde nog de opmerking aan het rap port toe, dat wel te gebleken dat de zaak de belang stelling waardig te, die er voor te'betoond geworden. Het verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter zegt, dat te gedaan door den' heer S. Post, hoofd der O. L. School no. III aan den Middenweg bij den Donkerenweg oen aanvrage om aldaar een schuurtje van 4.60 M. bij 2.60 M. en hoog 250 M. te mogen zetten. De heer Mlenls: Wil Post dat voor eigen rekening plaatsen Voorzitter: Jaen 't is er ook al, bij heeft het namelijk al doen daarstellen-l •De heer Kostelijk: Had hij vooraf een verzoek moe ten doen? Voorzitter: De heer Poet meende, dat het zoo meest Na nog eenige besprekingen, die geen nieuwe ge zichtspunten opleveren, wordt algemeen goedgevon den, dat B. en W. de zaak nader ter hand nemen. De Raad vindt goed; eenige commissieleden te be noemen, De uitslag van de daartoe gehouden stem ming is, dat de heeren Tromp, Kostelijk, Poland en Zuurbier benoemd worden en het allen aannemen. Dankbetuiging i9 ingekomen van K.' Hoogland voor zijne op 17 Dec. plaatsgevonden benoeming als vast gemeente-ontvanger. Voorstel van B. en W. om straatverlichting aan te brengen in Rustenburgerweg, Kruisweg, Jan Glijnls- weg en 'Kabelpad. De heer Kostelijk: Ik vind hef een interessant ding, maar van huisaansluiting verstoken daar, dat vind ik voor de menschen niet mooi, al is het motief daar voor dat aansluiting der uiteinden daar niet renda bel'voor het bedrijf is. Voorzitter: Als er algemeen© medewerking was, dat zou meer kans op huisaansluiting daar ook ge ven. Algemeen goedgevonden dat B. en ,W. met de com-, missie van Bijstand bovenbedoelde aansluiting vooj straatverlichting verder zullen voorbereiden en uit voeren. B. en W. doen het voorstel tot algeheel© herziening der .politieverordening. Voorzitter zegt er nog bij:, dat de tegenwoordige wel van een 20 jaren geledeni dagteekent en door diverse in den loop der jaren aangebrachte aanvullingen aan duidelijkheid meteen wel wat heeft ingeboet.^ Goedgevonden wordt, om de geheele verordening te herzien en er daarbij do bepalingen, die noodig zijp, in o.p te nemen, Concept zal ter volgende verga dering worden aangeboden. Daarna worden heffinggverordening en invorde- rlngsverordening voor hondenbelasting in behande ling genomen, waarbij ook nog ter sprake komt het door meer dan 90 tfandteekeningen' bekrachtigde adres om 't besluit tot invoering hondenbelasting in te trekken. De heer Poland zesft: Het adree van straks, tegen de belasting, dat zooveel handteekeningen telt, Wordt nu met erg besproken. Er staan meer fcandl

Schager Courant | 1925 | | pagina 5