VISSCHER8F0HDS HEEI. teekenlngeo op dan op het eerdere adres om de belasting te krijgen. xiA adiót» tegen do belasting verwerft geen bij val en na kleine wijziging werden, h&üfings- en invoxderingaverordening voor de hondenbelasting na aitikclsgewijze behandeling vastgesteld en ge. acht tijdens het dienstjaar 192d in werking te ?nn. Goedgevonden wordt va^i gemeentewege fböOO aan het Lloctr. Bedrijf te leenen voor uitbreidingen van het Net. in verband met een paar aanvragen door de Ver. eeniging ter verkrijging van vaste goederen door landarbeiders in deze gemeente worden een tweetul gevraagde vo rscnotten, door de gemeente te ver. strekken, goedgevonden en wel -aan A. Bruin 12500 voM'6<-hot en aan W. Molenaar f'óüOö voorschot. Vo rzittei' zegt dat om de 5 jaar vastgesteld wordr, hot aantal' drankvergunningen, dat er als maximum in onze gemeente zal1 zyn. We zijn nu wee* zoover Het toelaatbaar maximum yergunnm. gen is 1/, we staan op 13 en B. fon W. steden voor, het op lk terug te brengen, wat na korte besprö- k'.ng met allen voor wordt goedgevonden. De vergunning die door het terugbrengen van lb op 12 dan vervalt is die uit het voormalige café .Spoorzicht", voorheen van K. Buisman, later van Oudt en daarna van Krap, Met dezen ais bewo ner is het café afgebrand en ala woonhuis, doob hiet als oafó weer opgebouwd. In de gemeentebegroofcing 1924 en daarna in die yoot den dienst 1925 worden met algemeen goed vinden eenige niet zeer ingrijpende wijzigingen aan gebracht. Op voorstel van Voorzitter, die er eenige toet lichting bij geeft, wordt na korte bespreking be sloten om opzegging te doen van .onze aansluiting bij do werkloosneiasverzekering. Naar aanleiding van een door den -heer Van Lange ingediend schrijven. rakende het brandspuit- wezen en houdende mededeeiing dat de heer Visser to Veen huizen bedankt voor brandweeroomi. mandant. volgen eenige beschouwingen over het brandspuitwezen, met ais gevolg dat besloten wordt tot invoering van den vroegeren stelregel, dat elk binnen een nader .te bepalen leeftijdsgrens .(bdiv. 48 tot 50 jaar) verplicht is om tot bluasching mode- werking te verleenen. Dit zal nog nader door B. ■en W. worden uitgewerkt. De heer Poól' wijst er op, dat een paar loopbrugv jes in Veonhiiizen aan onderhoud toe zijn, waaxj. voor de gemeente wordt aangezocht. Na eenige bespreking wordt besloten dat de gemeente daar nog niet direct goed voor spreekt en eerst nog eens de zaak nader onder oogen .zal worden gezien. De heer Pool -wijst nog op de wen9ohelijkheid ervan om den toegangsweg naar hot station Noordj- Soharwoude, waarin hinderlijke kuilen en oneffen heden zijn, to verbeteren. Voorzitter zegt, dat de woonwagenmensohen hoogstwaarschijnlijk met de hen eigene vrijmoedig, heia wel' steen en uit den straatweg hebben gebro. ken en die gebezigd hebben om er een vuurtje tussehen aan te leggen en na afloop .meegenomen natuurlijk. Verbodsborden, die geplaatst worden, verbranden Mie lui soms -eenvoudig weg ook maar. Voorzitter zegt onderzoek toe en daarna zal 4e noodige straatherstelling aldaar geschieden. Hierna volgt onder dank sluiting. Vergadering van het Visschersfonds, ten huize van den heer C. Scheltus. Aanwezig, slechts 15 leden. De voorzitter, de heer A. Zomerdijk, het woord ne mende, zegt: Geachte vergadering! Bij de eerste vergadering in dit jaar wenech ik u allen toe, een voorspoedig jaar op gebied der visscherij en hoop, dat de vloot ge spaard moge worden voor ongelukken en rampen. In het verloopen jaar heeft hier op visscherijgebled een groote verandering plaats gehad. Door de af sluiting van het Amsteldiep, is de haven aan de Haukes, vroeger het toevluchtsoord voor het grootste deel der visschersvloot, thans een verlaten plek. Men heeft door den nood gedwongen de haven aan -den Oever moeten kiezen als uitgangspunt van de vis scherij en voor vele visschers zal deze verandering een groote schadepost beteekenen. Het bestuur van het Visschersfonds was genood zaakt door deze verandering, te voorzien in de be hoeften van koopera én visschers aan een meer pas send afslaggebouw te Den Oever en dank zij de medewerking van allen, is het vdschafslaggebouw tot stand' gekomen en zoo ik mag constateeren, volde et het aam do redelijke eischen der visschers en koo- pers. Ik breng allen hier tegenwoordig, nogmaals onzen welgemeenden dank. Volgt voorlezing der notulen door den secretaris, den heer S. P. de Vries, welke worden goedgekeurd. Wordt voorgelezen een schrijven van Zijne Excel lentie den Minister van Waterstaat, als antwoord op een verzoek van het Visschersfonds, ter verkrijging van subsidie als bijdrage in den bouw van het nieu we vischafslaggebouw te Den Oever. Uit het ontvan gen antwoord blijkt dat Zijne Excellentie thans geen subsidie kan verleenen. Mocht echter blijken, dat.de batefi, welke uit de vischafslagen voortvloeien en die ten goede komen aan oude visschers en wedu wen en weezen van leden ongunstig door een en ander worden beïnvloed, Zijne Excellentie alsdan be reid zal zijn, zoodra een wettelijke regeling der tege moetkoming aan de Zuiderzeevisschersbevolking enz. wegens de schade, welke de afsluiting der Zuiderzee hen mocht berokkenen, zal zijn in werking getreden, eene aanvrage om tegemoetkoming'nader te overwe gen. Het ontvangen antwoord geeft algemeene teleur stelling. De bouw van den vischafslag te Den Oever en de kosten daarvan zijn toch uit noodzaak ontstaan door het afsluiten van het Amsteldiep, en heeft een groote kapitaalvermindering voor de vereeniging ten gevolge. Wordt besloten om het Centraal Comité met de zaak ln kennis te stellen. Wordt gelezen een schrljvon van Het Witte Kruis, mot verzoek om een geldolljke bijdrage ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Vereeniging. Wordt besloten f 10 als bijdrage toe te kunnen. Volgt voorlezing van een schrijven Vlisadngen Arnerauiden, voor de door het Visschersfonds gezon den bijdrago ad f25 tot steun der aldaar plaats ge had hebbende scheepsrampen en in welk schrijven het comité haar dank betuigt. Volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester, don hoer Jb. C. Bakker. Ontvangsten f 1004.80, uitgaven f 184.14*, saldo f 820.65*. Van het saldo f 820.65komt 1/3, of f 273.55* voor oude vis schers en f 547.11 voor weduwen en weezen. De uit gaven aan weduwen en weezeri bedroog over 1924 4 264.40, Zoodat er een saldo Is van f 282,71. Van de Handelavereeniging D.E.T.V. is een gift ont vangen, groot f 62, met 'n begeleidend schrijven van den penningmeester, den hoer D. Koorn, dat deze gift ten goede moet komen aan het weduwen- en weezen. fond9, zoodat het saldo f 282,71, vermeerderd' met f 62, een bedrag vortlt van S 344.71. De bouw van den vischafslag te den Oever vor derde een buitengewone uitgaaf van f 3800.28. Het kapitaal bezit der vereeniging is thans nog f 1918.46*. Volgt, verslag van den aanvoer van visch aan de afslagen, door den heer De Vries. 1. Aanvoer te Haukes: 6891 H.L. alikruik-els, 379 H.L. wulken, 7633 stuks oesters, tot een bedrag van f 39.396.99. 2. Aanvoer den Oever: 3713 H.L. alikruikels. 3947 H.L. wulken. 66177 stuks oesters, tot een bedrag van f 67.754,20. Totaal aanvoer: 10604 H.L. alikruikels, 4329 Hl, wulken, 73810 stuks oesters, totaal bedrag f 107.151,19. Hiervan ontvangen aan percenten voor de vereeniging f 853.86*. Uitgaaf rekeningen, pacht en administratie f 157.49*. afgedragen aan den penningmeester f 690, nog in kas f 0.37. De rekeningen van dqp penningmeester en van de vischafslagen werden door de heeren Jac. Kaptein en Jac. Boersen nagezien en verklaart de heer Jac. Boersen,, dat alles in orde is bevonden. Voorzitter zegt dank aan, de heeren Boersen en Kaptein voor het nazien der boeken, alsook aan da heeren Bakker en De Vries voor het goede beheer. Vplgt verkiezing van de aftredende leden, de heo- ren M. Kooij, J. Tij9en én A. Zomerdijk, welke allen worden herbenoemd. De heeren Tijsen en Zomerdijk nemen de benoeming aan. De heer Kooij'. is niet aanwezig en zal hem van zijne benoeming kennis gegeven worden, met verzoek de benoeming te willen aannemen. De voorzitter zegt, dat er een verzoek is Ingekomen om kruiwagen» ton behoeve der visschers, om hun visch naar den afslag te kunnen rif den', en vraagt den heer G. Dirks de vergadering daarover te willen In lichten. Dé heer Dirks zegt, dat het soms heel moeilijk is, om de viach dragende naar den afslag te brengen en do visschers van oordeel zijn, dat het voorhand/n zijn van kruiwagens veel verbetering zou brengen. Wordt besloten om twee kruiwagens aan te kopen. De voorzitter zegt, dat een vorige vergadering de wensch is geuit voor het aanstellen van een betaal- meester, hoe denkt de vergadering hierover? Uit de besprekingen blijkt, dat de meerderheid1 der aanwezigen voor het aanstellen van een betaalmees ter is en xnien van oordeel is, dat tegen- 1/4 percent wel personen te krijgen zijn. Waar het aanwezige aantal personen ter vergade ring echter te klein wordt geacht, om thans een be sluit te nemen, wordt besloten een lijst ter teekening bij .de visschers aan te bieden, om te zien of er een meerderheid onder de visschers bestaat die voor het aanstellen van een betaalmeester is. De heeren G. Dirks en M. Kat zijn 'bereid om met de lijst bij de visschers rond te gaan. Volgt Rondvraag. Do heer Jb. Bakker heeft vernomen, dat er te weinig Jicthfc is bii den afslag te den Oever en zouden er nog twee lantaarns by inoeten komen. De heer J. Tysen ia het daarmee eens, doch zou het volgons zyn meening gewenscht zijn, dat er nop 'n lantaarn aan den arslag kwiin en oe by 't rinthok van het Heemraadschap. De lantaarn'by grinthok hoorde edhter te komen, voor rekening der gemeente, daar puiks hoogst gewenscht is voor het-publiek verkeer. Wordt besloten een desbetreffend verzoek aan den gemeenteraad te zenden. De heer Tijsen zegt verder dat het afstaggebouw goed is opgeleverd, doch dat de yloer te wéinig afwatering heeft. Besloten wordt den opzichter on aannemer te raadplegen, of hierin nog verbetering is aan te brengen. De voorzitter zegt, dat een gedeelte van .Jiet oude afslaggebouwtje disponibel is voor pakhuis- ruimte. Wordt bosloten, wanneer er geen koo. pers meer zyn, die het wensohen te huren, om het dan per advertentie aan te bieden. De heer Jb. Bakker wensoht nog te ooastateeren, dat het betalend ledental tengevolge van het toe nemen van oude vissohers dalende? is on verzoekt de aanwezigen om pogingen -te doen om jonge visschers als loden te doen. toetreden. Verder vraagt de heer Bakker of hij met de uitkeeringeii kan doorgaan, zooal'8 vorig jaar ge. 8öhiedde. Hierbij wijzende -op die uitkoeringen, welke volgens de statuten niet verplichtend zijn, dooh het vorig jaar voor 1924 zijn goedgekeurd. Wordt besloten ook voor 1925 die uitkeeringen te doen. De heer G. Dirks vraagt hoe het zal' gaan met %et personeel aan den vischafslag te Haukes; hun inkomsten zijn sterk gedaald tengevolge der afslui ting van het Amsteldiep. De voorzitter en de( heer J. Tijsen deel'en mede, dat in een vergadering (met het centraal comité ten raadhuize .gehouden, van een en ander is ken nis genomen en door het Centraal comité behar tigd zal' worden. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6