Alicieci Niiiis- Uil den W.F.V.B. ALS EEN ADELAAR Donderdag 19 Februari 1925 08ste Jaargang. No. 7591. Uitgevers i N.V, v.h. TRAPMAN Co., Scbegei Ingezonden Stukken. FEUILLETON. Binnenlandsch Nieuws» Uit lilatl vorschijnt vioxmool poe wook: Dinndas, Woonadng, Doodei- das on Zatordag. DIJ lniondlnf tot 'amorgona 8 uur, woedon Advoj- tontlên nog soovool mogolljk ln hot oaiatulLkomond nummoz goplaatat. POSTREKENING No. 23880. INT. TELEF ao. 20 Pïljo por O mnandon fl.85. Loaoo nnmmora O cont. ADVEJtTIïN- TISN van 1 lot 9 sogola I1J0, lodero i«gal mooi 80 oanl (heKlJiBo. lnhogtopon). Grooto laltora tvordon r.aaa plannalmto borokond. VAN (DEN AEG. SEGRETARIS. Bondsbcsfcuur. Hariniioring aan de vergadering te Nieuwe Niedorp op Zaterdag aa De eirculairès voor de Bekerwedstrijden zdjn ver- Konden. Denk aan detn insehrijviigsdatum. Vóór 1 Maart. Wij verwachten ais steeds deelname van bijna alle elftallen. Hoeren scheidsrechters die in deze wedstrijden wenschen op te treden, verzoek ik, dat bereids aan mijn adres te willen melden. Lu F. KLETTERT, alg. sear. VAN 3>EN COMÏPETIT1EEEIDER. Prograanana voor Zondag- 15 Maart: Voorwaarts ID.O.S.K.O. I, Pi. Beet, 2 uur, Uitslagen van Zondag 15 Februari: Sparta IVSucces II. 44. Sparta 'III—W.F.O. 1, 1—1. N.V.V. IIExcel&or II, E. niet opgekomen. B.F.C. I—K.F.Ü. 1,3—0. D.O.S.K.O. II—B.F.O. n, 3—0, B.F.O. III—W.F.C. n, 5—0, w.n,o, P.S.V. I—B.V.V. I, 5—0, wm Aan de vereenigingen (WLF.O. eenBi. V.V. wordt w.n.o. f 2.50 boete opgelegd. Deze moet binnen zijn voor of op 26 Februari. Programma medaille wedstrijden 22 Februari. W.F.C. I—B.F.C. 1, 2 uur, P, Keet, D.O.S.KO. IIN.V.V, XI, 2 uur, O. Boerman, J. VAN ZOONEN. VAN DE PROTEST-COMMISSIE. De protest-commissie, in hare vergadering van Zaterdag 14 Februari 1925 te Barsuigerhorn, ten huize' van de Erven de Jong bijeen, met aanwet zigkeid van de heer en «J. A. E. Buiskool voorzitter, S. H. van der Veen, secretaris en G. N. Rentenaar, ^geacht het protest der v.v. Voorwaarts7' tegen het ongerechtigd medespelen voor EF.U. van den heer C. Koorn in den wedstrijd HJF.G.I— VooA waarts I tè Hjoogwond op. Zondag 25 Januari 19oonc^§eOTt/ dat zij, de protestoammissie, hot protest aan de v.v. Voorwaarts moet toewijzen op grond van art. 28 (nieuw! 2e alinea, gezien hef zonder twijfel ongerechtigd medespelen van meer- genoemden O. Koorn, opj grond van de door,het Bi.B. uitgesproken schorsing. Neemt deze beslissing met alle drie steaninen voor en wijzigt den stand in 60 in 't voordeel' van Voorwaarts I en kent haar dus de daarmede annex zijnde 2 winstpunten toe. Gelet op het protest der R.K. v.v. „Coneordia inzake het toekennen van een doelpplnt aAn N.V.V. in den wedstrijd Coneordia IN.V.V 1, gespeeld te Anna Paulowna., op Zondag 18 Januari 1925; gehoord de verklaring Weijers, aa,n wien de scheidsrechter Froeke na den wedstrijd heeft ge zegd zioh vergist te kunnen hebben, zulks in strijd bevindende met de schriftelijke verklaring van dan heer Freeke. De Protestcommissie meent niet te mogen twijfe len aan de verklaring van het BuB.-lid Weijerö. Gezien ook de veie getuigenverklaringen, waar onder die van het B.B..-lid Schenk, waarmede ook de verklaring strijdt van den scheidsrechter omtrent de plaats waar deze zich bevond. gelet op de hoedanigheid des hoeren Schenk, gezien de aJlerwege binnengekomen onpartijdige .beweringen, dat géén doellijn was gepasseerd, gezien het feit, dat de v.v. N.V.V. geen verdediging heeft ingebracht, concludeert met algemeene stemmen pp grond van bovenstaande tot toewijzing van het protest ,aan Coneordia en stelt den uitslag nader vast op 32 in het voordeel' van Coneordia. Gedaan in de zitting van 14 Februari J925 Ve1 Barmngerhorn. De Protest-cOmmissie, 8. H. CC. yEEN, peer. DE HAND AAN DE PLOEG. „Waarheid zij het doel slechts van uw streven!" (De Genestet.) Geaohte Redactie, Onlang» nam de heer Van Hesteren, arts te War. menhuizen, de vrijheid, plaatsruimte te vlagen in Uw veel gelezen blad, om zich op te werpen als pleiter voor betere toestanden ten opzichte der medische en hygiënische volksbelangen in onze gemeente. Tot mijn spijt is dat stuk mij toen ontgaan. Aangezien het daar evenwel een zeer zonderling optreden betreft, en er werkelijk een hoogst belangrijke zaak op me- disch-volksbelang is, die zuiver belicht dient te worden, verzoek ik UEd. alsnog beleefd, mij door plaatsing dezer regelen in de gelegenheid te stellen, mijn gedachten' daartegenover kenbaar te maken. Bij voorbaat mijn welgemeenden dank. Volgens den heer Van Hesteren komen het R.K. Armbestuur en het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, die in innig finantieel verband met elkaar staan, over 't vorig jaar ongeveer f 5000 te kort, welk tekort uit de openbare kas aangezuiverd dient te worden, De heer Van Hesteren keurt dit af en raadt aan, in onze kleine gemeente, van plm. 2000 inwoners, nog drie plaotselijke vereenigingen op terichten, iets, dat i k belachelijk en overbodig vind. 'Doen de bestaande Armbesturen hun werk dan niet goed? Zeker, maar de heer Van Hesteren acht het beter, dat een klein ge deelte der inwoners die f 5000 bijeen brengen, dan dat wij allen, in verhouding tot ons draagvermogen, als Christenen ons offer ten bate der armlastigen brengen. Doch zóó is het onze plicht. En om sommi ge lezers te' misleiden, gebruikt de heer Van H est eren een hoeman", nl. de „belastingen", terwijl bet mo menteel niet beter dan langs dien weg mogelijk is, evenredige bijdrage van allen te verkrijgen. Heer Van Hesteren, dè.t geld uit de gemeentekas is goed besteed! Bovendien zegt de heer Van H. zélf, dat door bijzondere, abnormale oorzaken, het bedrag zoo hoog werd, zoodat wijt met den heer Van H. kunnen ver wachten, dat er voortaan lang geen f 5000 meer noo- dig zal' zijn. Evenwel, was 't wèl het geval, dan zou 't niet afgekeurd mogen worden gelijk ieder weldenkend mensch inziet en zal toestem men. Er is evenwel een1 kndere kwestie in onze gemeenté, waarmee de heer Van Hesteren meer eer zou kunnen behalen. Maardie wind past blijkbaar niet op zijn molen. Nu de heer Van H. het echter heeft doen voorkomen, alsof h ij de man is, die dealgemeene volksbelangen ten opzichte van gezondheid en hygiëne, derhalve van de levensveiligheid, enz. zoo goed mogelijk wil en zal behartigen, dwingt hij mij, te spreken over een aangelegenheid, waarover ook in 't orgaan van de Ver. voor Verloskundigen ter zijner tijd is geschreven ten opzichte van War- menhuizen. De betrokkenen hadden nog verleden jaar twéé deskundigen te hunner beschikking! Ge- door ETHEL M. DELL, uit het Engelsch door W. J. A. ROLDANUS Jrs 24 „Mijd hemel!" spotte Nick. „Je moet wel denken, dat ik mij. verduiveld gauw schrik laat aanjagen!" En opspringend' ging hij vlak voor Grange staan. „Het gaat mij niets aan, of je aan je gedrag een mooien schijn wilt geven en het als geoorloofd, fatsoenlijk en eervol in eigen oogen wilt doen voorkomen. Maar wat miji wel aangaat is, dat ik Muriel Roscoe zal be letten een haar onwaardig huwelijk te sluiten. Dezen zomer heb ik je al gezegd, dat ze geen tweede plaats bij een man zal innemen, en bij God! dat zal zo niet. Daar zal ik voor zorgen. Toen twijfelde ik al aan je. Nu heb ik zekerheid. En ik zweer bij al wat mij heilig is, dat ik jé liever dood zie aan mijn.' voeten, dan. getrouwd met haar." Hiji zweeg.. Zijn gezicht was vreeselijk om aan te zien. en onwillekeurig week Grange een pas achter uit. „Als zij jou of jij1 haar ooit hadt lief gehad, zou het iets anders zijn, maar dat is niet het geval. Ik heb nooit moeite gedaan te trachten uit te vinden, wat jou er toé dreef haar te vragen, maar ik woei heel goed, waarom ze jou nam. Weet jij het ook?" „Ja", viel Grange nijdig uit, bfiji te kunnen hoonen, zooals hij zelf was gehoond, „om aan jóu te ontko men," Nick's oogen fonkelden als die van een wild beest. Hij lachte luid een verschrikkelijke- lach. „Ja om aan mij té ontkomen. Ha! ha! ha! En nu is het mij ten deel gevallen haar van dien ridderlijken bescher mer te bevrijden. Als je de kwestie goed beschouwt, is er toch wel iets grappigs in". „Grappig!" barstte Grange los, trillend van woede. „Heb je het daarop aangelegd, jij' vervloekte ellen deling. Dan zul je toch bedrogen1 uitkomen, want juist om die reden geef ik haar niet op." (Met deze woorden vloog hij Nick voorbij, getergd door de wanhopige bewustheid, dat hij zich niet op armslengte vertrouwde van die spottende duivelstro- nie. Hij greep de kruk van de deur, rukte er woedend aan en riep buiten zichzelf van drift: „Ratcliffe, voor Je eigen bestwil raad ik je aan mij hier niet opgesloten te houden." Nick bleef met zijn gezicht naar het vuur staan en keek niet eens achterom. Hij1 had volkomen zijn be noemde arts en de algemeen geachte en gewaardeer de verloskundige, die toen om particuliere redenen na pl.ni. 14-jarigen diensttijd als gemeentelijk verloskundige, haar werkkring neerlegde. Zie, dat was een goede toestand: twee deskundigen! De f 800, die de gemeentekas jaarlijks als salaris uittrok, waren goed besteed. Hoeveel kleinere gemeenten minder kapitaalkrachtig waren toen allicht ja- loersch op Wannenhuizen. Helaas, dat mocht niet zoo blijven'! De gemeente, die zich zonder twijfel om advies wendde tot den heer Van Hesteren, als deskundige, deed wel een op roep voor vervulling der ontstane vacature, maar de Raad kwam niet aan een benoeming toe! Oor zaak??? Och, lezer, in 't desbetreffende Raadsverslag hebt u er iets over kunnen lezen; iwat er achter de schermen is afgespeeld, is ons niet officieel bekend. Ik gevoel me hier gedwongen, U vooral voor to hou den, dat naar mijn overtuiging den Raad geen schuld of verwijt treft, hoorl In hoeverre des heeren Van Hesteren's advies daar schuldig aan is, zal ik hier op dit moment buiten beschouwing laten. Ik kan U evenwel verzekeren, dat mij niet alles onbekend is ge bleven, gelukkigl Ik hoop thans, dat de veroorzaakte achteruitgang op 't betrokken terrein ten spoedigste hersteld worde door de vervulling der vacature voor een vrouwelijk verloskundige in de gemeente War- menhuizen. Ik stel er prijs op, hier nog oons duidelijk uit te spreken, dat ik geen aanmerking maak op de capaciteiten en de wijze van waarneming van do functie als verloskundige des heeren Van Hesteren; maar wel op het richtsnoer zijner handelingen als deskundig adviseur ten opzichte der ontstane vaca ture. En nu moet de heer Van Hesteren niet op kinder achtige wijze groote woorden gaan gebruiken, die de kem van de zaak niet raken, gelijk ik reeds onder vond, _want dan zou ik hem hoogst ernstig aanraden: z w ij gl Er is d£n een spreekwoord Over „zilver" en „goud", dat óók in dezen niet zonder waarde voor hem is. Neen, dan een' ferme, manlijke uiteenzetting en verdediging, gedachtig aan De Genestet's waar. schuwende versregelen: „Als u het hart tot spreken dringt, Zoo spreek! Maarwat ge spreekt of preekt of zingt; Hou' steek!" Hopende, hiermede ten gunste eener belangrijke zaak de ware belichting te hebben gegeven, waardoor meerderen' in! de gelegenheid zijn daarover juister te oordeelen, verblijve met grooten dank voor de op-, name. Uw dw., H. E. DIJKEN, Schoorldam. daaraan niet veel hebben. De uiteinden der wortels zij'n de organen, -waarmede de boom voedsel' op neemt. Nu liggen die fij'nere wortels veel vorder van den staan en wei' ton minste een meter vorder van den stam, dan de uiterste punten van_ do tak ken, zoodat ook daar do voedingsstoffen dienen to worden gegeven. Het is niet mogelijk te zeggen- hoe zwaar do vruchtboomen bemest moeten worden, daar de be mesting in verband staat met den aard Van den grond en met do Boort en den ouderdom der boonion. In het algemeen kunnen wij zeggon, dat steen vruchten grooter behoefte aan fosforzuur en kalk hebben, dan pitvruchten. De behoefte aan kali en stikstof is bij alle vruchtboom en groot... Dr. Barth en Dr. Steglich, beiden mannon van gezag op het gebied van de fruitteelt, geven, als gemiddelde geö (per boom per "jaar en per M2.? waarin/net wortelgestel van den poom zien uitbreidt: 20 gram kalk, 15 gram kali, 10 gram stikstof en 5 gram fosforzuur, wat ongeveer overeenkomt met 23.5 gr. ongeblusehte kalk, 60 gram Pafcentkali, 67 gram Ghilisalpeter en 33 gram superfosfaat. De kalibemesting speelt bij vruchtboomen een be. langrijke rol, wat uit proefvelden is gebleken. Over een schitterende werking van een kali bemes ting op vruchtboomen vooral op zwarte bessen, ook op kleigrond, lazen wij voor eenigen tijd een artikel in het maandblad „Fruitteelt van de Nederlandsche Pomoiogische Veroeniging''. Het betreft een 10- jaxig pioefveH te Eethen (N. Br.). BEMESTING VAN BOOMGAARDEN. Wordt /de "fcrëmesting op bouw. en grasland en tuin grond in ons land nog lang niet voldoede toegepast, de boomgaarden komen er het meest stiefmoederlijk af en worden, wat de bemesting betreft, vaak aan hun Ibt overgelaten. Wordt de grond onder de boomen op de een of andere wyze bebouwd, ja. dan wordt er pok bemest; doch wordt de boomgaard tevens als weiland gebruikt, dan Iaat de bemesting dikwijls veel te wenschen over.. Begrijpen sommige boeren dan niet, dat èn het gras en de vruchtboo men voedsel moeten hebben en. dat dus de bemesting vrij zwaar dient te zaj'n? Gelukkig zijn er ook boeren, die beseffen, dat de boomgaard zwaar bemest moet worden. De aan wending der meststoffen is echter ook niet altijd practisoh tejWoemen. Het gebeurt toch niet zelden, dat .de meststoffen in de onmiddellijke nabijhela van den stam, ten hoogste op Va (meter afstand, worden gegeven. En dat is mis. De boomen zullen daardheid herkregen. „Ik heb je nog één ding te zeggen." Blake schoot op hem toe als een razende stier, maar iets in de stem en de houding van den man, die onverschillig tegen den schoorsteenmantel geleund stond, zonder zelfs de moeite te nemen naar hem te kijken, deed hem als gebiologeerd stilstaan. „En dat is?" vroeg hij. zich op de lippen bijtend. Alleen dit. Je weet even goed als ik, dat ik het middel in handen heb, om jouw huwelijk met Muriel Roscoe te beletten en van dat middel zal ik zeker ge bruik maken, als jij' haar niet uit eigen beweging opgeeft. Je ziet, wat dat zou insluiten, nietwaar? Niet alleen zou jij daardoor jouw naam bezoedelen, maar ook dien van D „Noem haar niet!" zei Grange, schor van woede. Nick ging door, alsof hij' niets gehoord had. „Als jij haar daarentegen wilt schrijven, dat je haar haari vrijheid teruggeeft, nu dadelijk, het kan mij' 'niet schelen hoe zal ik je van mijn kant op mijn woord van eer beloven, haar nooit weer lastig te zullen val len, nooit weer te schrijven of op eenigerlei wijze trachten op haar leven te influenceeren, tenzij z& mij uit eigen, vrije beweging te kennen geeft, dat zij' dit wenscht". Het was doodstil in de kamer. "Men hoorde alleen den regen tegen de ramen kletteren, de zee loeien. Nick scheen er met gebogen hoofd naar te luisteren, maar in werkelijkheid hoorde hij niets. Hij had de vrouw, die hij liefhad, zijn laatste offer gebracht Om haar geluk, haar zielevrede te verzekeren, had hij zijn gezicht gewend! naar de woestijn en daarheen zou hij gaan, met een leeg hart, verslagen, verminkt, om nooit terug te keeren. In de stilte klonk Grange's stem tot. h m door met een zekere aarzeling, alsof hij niet geheel zeker was van» zichzelf.: „Zweer je mij. dat?" Nick keerde zich snel om. „Ja." Grange zei verder niets, hij voelde zich als iemand, die op een steile helling den grond voelt wegzi - ken onder zijn voeten en niet bij machte is terug te klau teren. Misschien was hij zich bewust, dat er iets edels, iets groots, achter dat gerimplde masker ver borgen waa „Goed", zei hij met waardigheid. „Dan geef ik je mijn woord van eer, dat ik haar haar woord terug zal geven." „Vanavond nog?" „Ja, vanavond." Weer een pauze. Toen ging Nick naar de deur en deed die open. „Ik neem het aan", zei hij. EEN ZICHZELF ADVERTEEEENDE GEMEENTEL, RAAD- De Limburgsche redacteur der Msb, schrijft uit Maastricht: Het jongste nummer van het oude Maastrichtscho Advertentieblad bracht de bevolking van Limburg's hoofdstad een novum, dat in breede lagen der bevol king maar zeer weinig waardeering heeft gevonden, De meerderheid van den gemeenteraad heeft nl. tegen den zin van B. en W. in besloten, zijn notulen in ge noemd blad als advertentie to doen opnemen. Reden: de raadscmeerderheid waarin de socialistische min derheid een leidende rol is gaan spelen staat op geen goeden voet meer met do provinciale pers en vindt de in die bladen voorkomende verslagen ten dentieus geredigeerd en natuurlijk ook te kort Om burgers en buitenlui dus ten volle van hunne wel sprekendheid te laten genieten, besloten de leden der meerderheidsgroepen tot uitgave dezer notulen in ad vertentievorm; de berooide schatkist der gemeente is er goed voor. De kosten zullen f 4000 bedragen: ge„ voegd bij de uitgaven die het laten drukken der no* tulen toch al kostte, zal 1' pet. van onzen bitteren H.O, aan deze deels overbodige publicaties besteed wor den. Het unicum der notulen-annonce ligt thans voor ons: bijna twee groote krantbladzijden. Wat de waar de dezer publicatie weinig verhoogt is 't feit dat ons oude kost wordt voorgezet, notulen, nl. der vergade ringen van 12 en 19 Januari. Het verlangon om het toen georeerde nog eens over te kauwen, is natuurlijk onder t' publiek vrijwel nul. Het spreekt van zelf, dat de socialisten voor deze nieuwigheid alles voelen. Hun publieke tribune wordt nu met de 6000 geabonneerden op liet Advertentie blad uitgebreid, hetgeen tevens beduidt een nog veel grooter aantal familieleden^ die onder schot hunner wijsheid raken. Doch niet alleen bij de socialisten vermoedt men dergelijke nevenbedoelingen! Als nu de menschen die hopelooze kolommen com- Alleen gebleven, keerde hij terug naar zijn fauteuil bij het vuur. Dikke regendroppels kletterden en ruischten tegen de ramen. De wind bulderde om het huis en rammelde aan de jaloezieën. Maar Nickscheon hiervan niets te merken. Hij zat stil bij. het vuur, ter wijl de ^orru .rondom hem raasde. HOQFDSTUK XXXVHL Eén moeilijke keuze. Vroeg den volgenden dag zat Daisy in1 haar land huisje met bleek, vermoeid gelaat- aan het raam te schrijven. Een enveloppe met een Indischen postzegel lag ongeopend naast haar op tafel. Ze keek er even naar en duwde haar met een zenuwachtig-ongedul- dige beweging weg. Nen en dan steunde ze het hoofd met de hand, in gemijmer verzonken en eiken keer,', dat ze daaruit ontwaakte, wierp ze een verschrikten blik naar de zee, alsof het voortdurende gebulder van j de golven haar beangstigde. To enze. de schaduw van 'n forsche mannengedaan-1 te het raam zag verduisteren, gleed er een glimlach over het gezicht een glimlach, die slechts één man op een vrouwengezicht te voorschijn kan roepen en die er alle vermoeidheid en bitterheid aan ontnam. „Dus je bent toch nog gekomenl" riep ze hem toe, toen ze hem de deur opendeed. „Dat wist ik wel. Ga' even zitten, terwijl ik dezen brief dichtmaak. Ik hebj aan Muriel geschreven. Ze weet niet, dat ik hier ben, maar ik vind het beter, dat ze niet meer komt, om dat ik alleen maar even kom pakken. Zoodra ik daar mee klaar ben, ga ik weer weg. En zij is, geloof ik, toch van plan naar mevrouw Langdale te gaan. We zul Ion elkaar dus waarschijnlijk vooreerst niet weer ontmoeten. Jij ziet haar vanmiddag. Wü je haar de zen brief dan even geven?" Ze stak hem het couvert toe, maar hij nam het niet aan. Zijn gezicht was doodsbleek, zijn oogen ston den droevig. „Ik geloof, dat je beter doet hem over de post te zenden", zei hij. 1 Ze stond op, legde de handen op zijn schouders, en keek hem oplettend aan. „Wat scheelt je, Blake?" En toen hij niet antwoordde, ging ze door1 met haar oogen in de zijne: ,Jk heb er vannacht nog eens goed over nage dacht en ben tot het besluit gekomen, Blake, voor goed een einde te maken aan onze dwaze sentimen taliteit. Van vandaag af ga ik het prozaisohe tijdperk van den middelbaren leeftijd in. Gisteren was ik ge heel van streek door het vooruitzicht jou zoo spoedig te moeten verliezen. Het is een heerlijke zomer ge weest maar. ze smoorde een snik „dat is nu voorbij. Jij gaat terug naar Indiö en we moeten trach ten ons zoo goed mogelijk in de opstandigheden te schikken.' Blake viel zwaar in een stoel neer. en bleef in ge bogen houding zitten, het hoofd in de handen. Dai sy keek op hem neer. Er kwam een teedere uitdruk king in haar oogen. Zo zette zich bedaard op do leu ning van zijn stool en legde haar hand op zijn arm. „Mijn beste jongen, trek hot jo niet zoo aan, toe '.rek het je niet zoo aan, Later zal je je er veel ge lukkiger om voelen, daar ben ik van overtuigd." Hij nam haar hand, die op zijn arm rustte, en drukte die tegen zijn oogen. „Daisy", zei hij, „ik heb mijn engagement ver broken." Daisy's hart bonsde, of het breken zou. Al het bloed vloeide uit haar gezicht weg. Ze sprong woest op. „Waarom, mijn beste Blake, waarom heb je dat ge daan?" fluisterde ze. „Omdat Nick Ratcliffe mij daartoe gedwongen heeft." „Je gedwongen. Wat bedoel je?" ,;Hij< heeft ons samen op het strand gezien gisteren middag en is tot de conclusie gekomen, dat ik geen geschikte man voor Muriel ben. Hij vroeg mij. bij zich to eten en na tafel heeft hij het mij gezegd", „Maar Blake, hoe onredelijk hoe uiterst onrede lijk! Waarom heb je hem zijn zin gegeven?" „Dat zou ik niet gedaan hebben", zei hij geprik keld, „als hij mij niet op zijn woord van eer verze kerd had Muriel nooit weer lastig te zullen vallen. Ze is nu in elk geval met eer van mij af. Daar had hij gelijk in." „En wat heb je tegen haar gezegd, Blake?" „Och, dat komt er niet op aan. Ik heb het haar ge schreven, zonder haar een bepaalde reden op te ge ven. Ze zal mij wel een ploert vinden. En dat ben ik ook". ,J)at ben jo niet, Blake!" verklaarde Daisy heftig. „Dat ben je niet!" Ineens voelde ze zijn hoofd zich op haar schouder vlijen. „Daisy!" barstte hij hartstochtelijk los, „ik kan niet zonder jou ik kan het niet. Ik heb het gepro beerd de hemel is mijn getuige maar het lukt mij niet. Het was krankzinnig van ons, te willen scheiden. We moeten wel weer samen komen. Ik ben steeds langzaam naar je toegedreven zelfs als ik niet aan je dacht." Zijn warme kussen beroerden haar mond en wan gen: Daisy bleef stil zitten, zonder zich aan fiem over te geven-, noch zich aan hem te onttrekken. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1