KWAKKELEN. Plaatselijk Nieuws. LICHT OP! Uit en Voor de Pers. tfumenianctscto INisuwê. EEN 10 01 SUCCES. Op de Pluimveetentoonstelling te Castricum ver wierf de heer G. Brokken alhier met zijn dieren in de schoonheidsklasse een eerste eereprijs. BOUWEN. De bouw van een burgerhuis voor rekening van den heer K. Borst, op 'het Noord aJhier, is opgei- dragen aan den heer van Bekeren, te Koinsmerbrug. AFSCHEID r»TR. VAN PETERSOM RAMRING. Uit Hardorwijk, 10 Fobr. Voor don aanvang van do strafzitting van hot kantongorocht alhior hooft du kon tonrechter mr, L. E, van Petortom Ramring, ülo ook alhier govostlgd 1» ge weent. unn wlon mot ingang van 1 Murt a,s. op vorzook eervol ontslag word verloond, afscheid genomen van do loden on ambtenaren van hot kantongerecht on van do po litie in do verschillende diensten. Het woord werd gevoerd; door den griffier mr. Tijs, den ambtenaar van het O. M. mr. Van Basten Batenburg, den plaatsvervangend kantonrechter den heer Koster Henke, den heer Willemsen, deurwaar der, en door den inspecteur van politie van Harder wijk, namens de aanwezige politiedienaren. De hèer Ramring dankte voor de groote belang stelling. VERPLAATST. Do hoer H. Pap©, voorheen langen tijd in onze gemeente gaat op 25 Maart aih commies le klas naar Amsterdam. MARKTOVERZICHT. Wegens groote aanvoer van vette koeien Don derdag jl. was de handel iets kalmer. Do prijzen varieerden van .de 5060 ets. per pond. Er werd nog wei een gelde ("en een kalikoe verkocht,de han del was matig. In pinken louw. De prijzen per pond van dc stieren waren prijshoudend, tot 45 ets. Vraag iets minder. Veel' nuchtere kalveren waren aangevoerd; de tijd is er weer; vlug-ge handel; flinke prijzen. De handel in ©verhouders was stug; weinig aange voerd, tot f50 per'stuk per koppel. Op de kippenmarkt was het zeer ötilf; weinig aangevoerd, maar voor mooie jonge kippen werd nog f4 per stuk betaal'd. Eenden, waren met aahu roerd; konijnen zeer weinig, stot f2; een partijtje ven was er, die konden gelden tot 20 ets. p). gfcuk; een zacht prijsje. Er waren weer veelf biggen aangevoerd. De handei (hierin was matig; tot 'f 17 per stuk, schrammen - tot f28. De handel in vette varkens was goed, do hoogste prijs die werd besteed was 87V» et. per „pond; zouters tot 36 et., Londen ook tot 80 ot. Naar boter weinig vraag; 'prijzen minder. EEN LEZING. Men verzoekt ons, de lezers te wiUen verwijzen naar de advertentie, waarin ,ter konnis wordt ge bracht, dat door den (heer Dr. Osterbosch, in lrokaar „Bethel17- alhier, een lezing zal worden gehouden over „Rome en wij7', en waarbij medewerking ver leend wordt door ern kinder zangkoor. DUIVELS RIT. Een veelbelovende titel', die sensatie voorspelt, die Spreekt van gevaren en avonturen. liet is deze film, die deze week in het Theater Royal loopt., Do korte inhoud vertelt ons van het gebeuren op het doek het volgende: Jimmy Wood is een romantisch aangelegd chauf feur, wiens grootste ambitie het is een beroemd racer te worden. Zijn baas zendt liom naar het zonnige Del' Monte in Caüfornië, ten etude daar kamers voor ihem te bestellen. Door een kleine naamsverwisseling houdt men Jimmy voor den vermaarden Eugeöohen racer Splinter Woods, en daardoor wordt hij in het hotel op feestelijke wijze ontvangen. De ontvangst is zoo hartelijk' dat Jimmy geen tijd krijgt hot mis verstand op te helderen. Qnderweg heeft Jimmy den auto gerepareerd van Betty Rockford, do bekoorlijke dochter van den fabrikant der Renco-auto's. In het hotel-wordt de kennismaking hernieuwd. Betty houdt den een- voudigen chauffeur Jimmy eveneens voor den held van den dag, den beroemden Engelsohen racer. Zii is or trofcsoh- op met (hem kennÉs gemaakt te hebben. Betty ia officieel verloofd mot Wal ter Berg, haar door de familie opgedrongen, doch ze kan dien fat niet uitstaan. Jimmy Wooa vertegenwoordigt ip haar oogen het ideaal. Zji probeert Jimmy over fee halen aan den wed strijd deel te nemen. Doch deze vreest elk oogen- bllk voor ontdekking. Slechts door een truc, hem in den waan brengend dat zijn patrooto, niet op tijd bij de rennen aanwezig 'kan zijn, weet zij Jimmy tot deelneming te doen besluiten. Ondertussohen ziet Walter dat Betty meer en meer van hem vervreemdt. Op een gemaskerd bal' iaat Berg Jimmy ontvoeren en :iuaar een afgelegen eiland brengen, waardoor hij verhinderd zou zijn aan deu wedstrijd deel je nemen. Ilij weet echter in,een motorbootje te ontsnappen en arriveert net bijtijds om nog aan de raoe, bekend onder den naam van De Duivelsrit, deel te nemen. Berg laat den echten Splinter Woods voor zijn rekening aan de raoo dee. nemen, echter onder eön, schuilnaam, daar de politie den Engolschman we gens oplichting zoekt. i Aangezien Berg door de terugkomst van Jimmy al zijn geraffineerde plannen (in duigen, ziet vallen, neemt hij een laatste gemeen middel te baat om Jimmy bij de rennen uit te schakelen.. Hij klaagt hem bij de politie aan, die wanhopige pogingen doet hem tijdens de rennen gevangen te nemen, doch steeds bedrogen uit komt, daar Jimmy ge waarschuwd is en geen oogenblik stopt. Jimmy treedt alö overwinnaar uit net strijdperk, torwijf tevens de werkelijke splinter Woods als een gevaarlijke misdadiger ontmaskerd en gearresteerd wordt. Jimmy wint zoowel den hoofdprijs als een bekoorlijk vrouwtje bij de rennen. Hij verwisselt dan ook voor goed zijn phauffenrs- baantje voor dat van beroepsraoer, waarbij hij nog veie lauweren zalvoogsten. De reclame vertelt nog over deze film dat er zooveel gezonde spanning en sensatie in De Duï- Velsrit zit, dat de hoofdfverfeolker Reginal Denny, bijna in staat zou zijn de mummie van wijlen Ko ning Toetankamen tot nieuw leven op te wekktfn, POLITIE Gevonden: een notitieboekje. Aan komen, vliegen: een duif. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Bartholomeus Jacobus Zomerdijk en Martha Johanna Iluiberts. Johannes Marinus ten Ellen en Johanna Maria Huiborts. steun in 1921 en in 1923 reeds is toegezegd, kan onze antipathie tegen dit voorstel slechts versterken. De tweede der aangevoerde gronden heeft zeker ecnige waarde. Het houden dezer spelen in 1928 te Amsterdam zal Nederland voor geruimen tijd plaat sen in het midden der Europcesche belangstelling en dat kan zeker leiden tot versterking van Neder lands economische positie te midden der andere volken. Dat, in de dèrde plaats, deze spelen het Nederland- scho sportleven ten goéde komen, achten wij een zwak argument. Eon weinig minder spprt on wat moer hart voor antloro dingen, waaraan onze Jon gelui hunne vrije uren zouden kunnen heeteden, zou o.i, hunne harmonische ontwikkollng teu goodo ko men. Nog minder waarde heeft in om oog do vierde dor door do Rcgeerin voor haar voorstel aange voerde gronden, n.1. de bevordering der kunst, op grond, dat bij de herleving der Olympische gedachte, juist het samengaan van sport en kunst sterk op den voorgrond trad. Wat wij het meest duchten van deze zoogenaamde Olympische gedachte is juist de herleving van de cultus van het menschelijk lichaam, dio in de oud heid het kunstzinnige, maar wufte Athene ten val bracht. Ten slotte vestigt de Regeering ook het oog op de onmiddellijke materleele voordeblen, die voort vloeien uit de aanwezigheid' hier te lande van duizen den vreemdelingen uit alle oorden der wereld. Wij ontkennen dat materieel voordeel niet. Maar heeft de Regeering ook gewogen het .groot moreel na deel, dat kan voortvloeien uit dit verblijf van zoo vele amateur- en beroepsrenners en -vechterszo'o ver van huis? Als wij alles samenvatten, dan zoeken wij tever geefs naar vroed beleid bij de Regeering, die een millioen gulden vraagt voor deze spelen, aan welke in Amerika een schitterende ontvangst verzekerd ware, die wij hun van harte gunden en dat in dezelfde maanden, welke op het sober loon van den brievenbesteller f3 wordt gekort en aan de on derwijzeres de f 100, voor het door haar gegeven handwerkonderwijs wordt ontnamen. De anti-rev. „Standaard" heeft vóór alles bezwaar tegen de Zondagsontheiliging, welke h.i. de Olym piade zal meebrengen. Wij laten het oordeel over de sport en de sport wedstrijden nu nog terzijde. Daarover is in onzen kring verschil van meening mogelijk. Ook zouden wij het karakter, van de Olympiade goed moeten nagaan, vóór men ln dit opzicht een gegrond oor deel konde vellen. De Minister van Onderwijs Juicht de komst der Olympiade vooral toe met het oog op de lichamelijke oefening, zoowel wetenschappelijk als practisch, en hij spreekt van de verbinding van sport en kunst. Ook wijst hij op de Internationale belangstelling, die ons wegens de Olympiade ten deel zal vallen, 'n belangstelling, die ons volk in elk opzicht ten goede zal komen. Wij' behoeven de waarde dezer uitspraak echter niet nader te onderzoeken, omdat zich al dadelijk bij ons een onoverkomelijk bezwaar opdoet. Het bezwaar dat zijn grond vindt'in de te wachten ont heiliging van den dag des Heeren. Dit is voor den Anti-revolutionnair van het meeste belang, want hier geldt het geen oordeel over menschelijke da den, maar een gebod Gods. Werd de dag des Hee ren wel ontzien, ware daaromtrent bij de toezgging die de Regeering deed, een voorbehoud gemaakt, dat was aanvaard, dan zouden wij, om onze houding te bepalen, het karakter van de Olympiade en onze verhouding tot sport en wedstrijd nader onder de oogen moeten zien. Maar er is geenerlei voorwaarde daaromtrent ge steld on dus staat deze zaak bij ons op den voor-5 grond en behoeven wij er eigenlijk verder niet over te spreken. Men mag wel aannemen, dat er van een ontzien van dpn Zondag geen sprake zal zijn, en zelfs ook een gedeeltelijk ontzien zou ons niet bevredigen en ons bezwaar nit wegnemen. bevestigen, dat hij de Maashaven uitkomende, een stoot op de fluit gegeven heeft. Bovendien heeft hij zijn boot nog achteruit laten slaan om de aanvaring te voorkomen. De geredde kapitein D. A. de Raad, van de gezon ken motorboot Johanna Marijke zegt, dat hij het fluitsignaal niet gehoord, doch de Noord-Holland 3 wel gezien heeft. Vastgesteld is, dat hij onvoorzich tig gemanoeuvreerd heeft. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt wegen» het veroorzaken van dood door schuld. ANNA PAULOWNAt Dinsdagavond heeft do voreoniging T.A.G.O. haar 4e wintorlezing in dit soizoon. Ali sprekor zal dan ontreden do bekende hoer A. AH en wol met het on derworp „Do Hogenoten" groote historische onora in 5 ncton.v an Meijorboor, goillustreerd met lichtbeelden. Zoolang T.A.G.O. bestaat, trad ook lederen winter nog de heer Alt voor de vereeniging op en telkens weer met groot succes. Dezen boeien-den spreker aan bevelen zou dus volkomen overbodig zijn. Wij vol staan dan ook met slechts te verwijzen naar de desbe treffende advertentie. ANNA PAULOWNA. Zoo had dan de Nutsvereeniging „Oefening Kweekt Kunst," die haar bijeenkomsten houdt in ,.De Vlas- en Korenbeurs", dan reeds weer haar laatsten Nuts- avond met dames in dit seizoen. ■De voorzitter, de heer H. Pennekamp, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarop de secretaris, de heer J. A. Smit, de notulen las, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd, met dank voor de uitvoerige en accurate weergave. De lezing werd gehouden door den heer H. Penne kamp, die hiervoor gekozen had: „Een Jodin"; als verplichte bijdrage werd door den heer G. Stins gege ven: „Ivo naar het stembureau". Hieena volgden verschillende voordrachten en zangnummers. Zoo brachten de vier gebroeders Pen nekamp ten gehoore: „Vier Bruidegoms" (voor dracht); de heer H. Pennekamp: Tante, tante» enz., Ja, dat moet je gelooven; Blijf liever gezond. Lapper Krispijn (zang); de heeren Jn. en Joh. Pennekamp „De Stoelenmatters" (voordracht), de heer Herms. Pennekamp: „Nelis" (zang) en voorts „Brief van een koloniaal aan zijn moeder"; mej. V. TVoost: „Klaag lied" en „Op een Zomermorgen"; Hs. Pennekamp en mej. PennekampJDekker: „Dirk en Aal aan 't pot- verteeren" (voordracht); de heer J. Pennekamp: „In Hotel Bock" (zang); de dames Troost en Koopman: „Een stil plekje" (zang), terwijl de lange reeks besloe ten werd door mej. Koopman met het zangnummer: „I£en brief van een moeder aan haar zoon die in de nor zit." Hierna dankte voorzitter allen, die niet al een dezen avond, maar ook gedurende het geheele winter seizoen! hun medewerking hadden verleend, waardoor men hierop met voldoening mocht terugziên. Hij hoopte, dat ook voor het volgende seizoeij, O.KK. weer op die medewerking zou mogen rekenen, opdat dit niet minder gezellig mocht worden als het thans afgeloopene. Het kwakkelende weer veroorzaakt kwakkelende menschen. Het begint met een hoest of een ver koudheid en het eindigt met ziek worden. Als ge hij de eerste verschijnselen 's morgens en 's avonds Ak; ker's Abdijsiroop neemt, zult ge bereiken dat JJw hoest ophoudt, Uw verkoudheid geneest. Uw slijmvlie zen gezuiverd worden, ge diep en ruim kunt adem halen en dat de ademhalingsstoornissen die mét bron chitis, borsthenauwdheid en catarrb gepaard gaan, verdwijnen. Akker's Abdijsiroop, he.t geliefde popu laire volksmiddel, heeft in vele landen een rij van vrienden, die ermede dwepen en ze wijd en zijd aan bevelen. Ook U zal men het wel eens aangeraden hebben en zoo ge nog niet naar dien goeden raad ge luisterd hebt, stap dan onderweg bij een apotheker of drogist binnen en breng voor Uw gezin Akker's Abdijsiroop mede, het huismiddel, dat ieder in dezen kwakkel winter in huis behoort te hebben. Voor auto's en rijwielen moet het licht op: Zater dag 21 Febr. om 5.51 uur, Zondag 22 Febr. om 5.63 uur, Maandag 28 Febr. om 5.55 uur. DE OLYMPIADE. Zooals men weet, heeft de regeering het wetsvoor stel ingediend om voor de Olympiade in 1928 te Am sterdam te houden, een millioen subsidie te geven. Do Orthodoxo Pers is daarover al heel slecht te spreken en het moet kerkelijke heeren bijzonder treffen, dat hun eigen geloofsgenoot Ds. de Visser als minister zulke voorstellen indient, die zoo vierkant Indruischon tegen hun politieke en godsdienstige op vatting. De christ.-hist. „Nederlander" oordeelt o.m.: De Regeering geeft tot ondersteuning van haar voorstel een vijftal gronden. D» «rat» dexer grond.a, mJ. dat »ig»nUJk der» ANNA. PAULOWNA. Donderdagavond 19 Februari, hield de Handeldrij vende en Industrieel© Middenstandsvereeniging, „Anna Paulowna" een algemeene vergadering, in cafó Neuvel. De voorzitter, de heer N. J. Kossen, opnde met oen woord van welkom, waarna de secretaris, de heer. Jb. Stins, de notulen las, welke onveranderd wer den vastgesteld, met dank voor de goéde weergave. Medegedeeld wordt dat leden die de Jaarbeurs wenschen te bezoeken, bij tijdige opgave goedkoo- pere entréebiljetten kunnen krijgen en het halve reis geld terug ontvangen; dat de her A. van Gijn schrif telijk als bestuurslid heeft bedankt, terwijl de aan dacht wordt gevestigd op het Koloniaal Instituut te Amsterdam, dat inlichtingen verstrekt op Handels- en Industrieel gebied met betrekking tot Indië. Jon gelui b.v. met diploma Boekhouden, Handelscor respondentie enz., die een betrekking in Indië wen schen te zoeken, kunnen bij dit Instituut informa ties bekomen. Dok wijst het aan industrieels onder nemingen den weg, tot expeditie enz. Uit het jaarverlag blijkt, dat 1924 voor den Mid denstand over het algemeen eenigszins beter is ge weest dan zijn voorganger, hetgeen wordt toege schreven aan de Zuiderzeewerken. De penningméester, de heer Jb. Jonker, doet ver volgens rekening en verantwoording. De inkomsten hebben bedragen f 177.86, de uitgaven f 167.60, er is dus een saldo van f 10.26, terwijl het totaal, bezit f 212.21 bedraagt. De bescheiden worden nagezien, dcor de heeren Knijnsberg en Molenaar en volmaakt in orde bevonden. Door den secYetaris wordt medegedeeld, dat Woens- j dag 4 Februari op het stadhuis te Alkmaar een ver gadering heeft plaats gehad van afgevaardigden van middenstandsvereenigingen en vakorganisaties, on der leiding van de Kamer van Koophandel, om te komen tot de oprichting van een Bureau van Ad vies. De K. v. K. wenschte f100 subsidie te veriee- nen, mits de rest door de aangesloten vereenigin- j gen werd betaald. Het eerste jaar zal /0.50 perlid van de aangesloten afdeelingen geheven worden, 1 terwijl het volgende jaar opnieuw de contributie wordt vastgesteld. Het Bureau werd opgericht efc zal met 1 Maart geopend worden. Iedere vereeni ging verbindt zich voor 1 jaar. De leden der aan gesloten vereenigingten kunnen kosteloos advies op juridisch, administratief en technischgebied beko men bij verschillende deskundigen die zich daar voor beschikbaar stellen.. Na bespreking wordt tot aansluiting besloten. De affrodonde btstuursleden J. Veldman en H. Stellingwerf f, worden herkozen, de eerste neemt aan, terwijl aan den heer Stellingwerf! bericht r.al worden gezonden. In plaats van den heer A. van Gijn (insgelijks aftredend) die niet voor een herbe noeming in aanmérking wenschte te komen, wordt gekozen de heer D. de Graaf, die aanneemt. Nadat bij de rondvraag nog een en ander naar veren#is gekomen, sluit voorzitter de vergadering met dank voor de aangename samenwerking. FRAUDE MET HANDTEEKENINGEN. Naar wij vernemen is tegen den administrateur van het R.K. Schoolbestuur St. Willeibrord' te Arn hem rechtsingang verleend met verwijzing zijner zaak naar de openbare terechtzitting wegens de be kende fraude met handteekeningen op lijsten bij aanvragen voor den bouw van twee R.K. scholen. Ten laste is gelegd valschheid in geschrifte. DE GEZONKEN MOTORBOOT. Later is een vierde lijk opgehaald. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uit gemaakt. dat kapitein G. M. van Os, van de motor- vrachtboot Noordholland 3, vrij uit gaat. Getuigen DE PLATTELANDERSB OND» Gisteren heeft de Plattelandersbond te Utrecht vergaderd. Nadat de statuten in dezen zin gewijzigd waren, dat nu ook een afgevaardigde naar de Tweede Kamer o( Staten een bondshoofdbestuursfunctie mag vervullen, werd een motie van de provinciale afdee- ing Overijssel behandeld, waarin de wensch werd ge uit, dat de heeren Braat en De Boer zich zouden ver- zoenen. Nadat de heer Braat verklaard had, gelijk hij reeds meermalen openlijk heeft gezegd, dat hij 't zou toe juichen, als de heer De Boer als betrouwhebbend af gedwaalde, meegesleept door verkeerde oppositie-; mannen, zou terugkeeren en hij hem dan, evenals met den heer Watjer is geschied, gaarne de hand wilde reiken, werd een commissfe benoemd met op dracht, den heer De Boer, die afwezig" was, in die richting te bewerken. Daarna werd een groslijst van candldaten voor de Tweede Kamer opgemaakt, welke tot de volgende algemeene bondsvergadering, waarin de definitieve: lijst zal worden opgemaakt, aangevuld kan worden. Op verzoek van het rechtergedeelte van den bond werd besloten, in 18 kieskringen met gelijkluidende lijsten uit te komen, met als no. 1 den heer Braat en als no. 2 den heer v. d. Hoven. Aan De Plattelander, onder redactie van den heer Wolmerstett. zullen de woorden „officieel orgaan" worden ontnomen, om deze woorden aan De Nieuwe Plattelander, redactie de heer' Braat, toe te voegen, Een ingekomen brief van den heer Dreesman te Assen (oppositieleider in den bond) vermeldend dat enkele leden in Drenthe besloten hadden, wel lid van den bond^te blijven, doch werkzaam te blijven in do richting: De Boer als no. 1, werd beantwoord met het verzoek, in het partijverband te blijven en zich te houden aan de besluiten van de algemeene vergade- JHR. W. C. DE JONDE, t Vrijdagmorgen is jhr. W. C. de Jong, lid- van de Eer ste Kamer en van den gemeenteraad van 'a Hertogen" bosch, wiens toestand naar bekend, geen hoop meer liet, overleden. De heer de Jonge was geboren den 21sten Jttli 1866. Na eenige jaren op het gymnasium' te hebben doorgebracht, legde hij zich op de studie voor het examoii voQr surnumerair der directe belanstingen, invoerrechten en accijnzen toe. In 1888 bij. dit dienst vak gekomen, werd hij bevorderd tot adjunct-in specteur en waarnemend inspecteur, verkreeg in 1897 eervol ontslag en vestigde zich in Zuid-Limburg ter bestudeering van de arbeiderstoestanden aldaar. In de sociaal-democratische beweging nam hij een Ijve rig aandeel. Hij was directeur van de Maastrichtsche arbeiderscooperatieve 'Het Volksbelang en redacteur van politieke weekbladen als Do Voorvechter en De Volkstribuun, en bevorderde de totstandkoming van een volkshuis. In 1918 werd de heer de Jonge, in de Tweede Kamer gekozen, in 1923 in de Eerste Kamer, waar hij! o.a. nog heeft deelgenomen aan de discussie over de Indische -begrooting. VAN EWIJCKSLUIS. Donderdagavond gaf de zangvereeniging „Excel sior" haar tweede uitvoering voor donateur» en ge- noodigden in dit seizoen. Het bezoek had. het weer in aanmerking genomen, ditmaal b^ter kunnen zijn. Of dit op de zangers invloed uitoefende, weten wij niet, doch een feit is, dat ons oordeel ditmaal niet zoo on verdeeld gunstig kan zijn, als dat bij de eerste uit voering het geval was. Zoo konden ons „Hoog op de bergen" en „De Nicht" niet bijzonder bekoren. Veel beter was „Afscheid van 't Woud", dat vooral bij den aanvang der coupletten mooi vol klonk. Ook ..Nieuw Leven" (het eerste nummer) was goed en gaf een frisschen inzet, terwijl „Boven de Sterren" heel aar dig klonk. „Biergalop" klonk luchtig en werd goed weergegeven, al kunnen de woorden van dit lied onze bewondering niet wekken. „Pania AngeUcus" w« mooi, doch het meest bekoorde ons „MooderharT van C. P. Adema van Scheltema. De twee kwartetten, gegeven door een viertal loden eener bevriende ver eeniging, het zij hier met alle respect voor de goede bedoeling, welke er bij voorzat, gezegd, vielen ons niet mee. Maar was het nu niet mogelijk geweest, uit de eigen leden eenige geschikte solisten te kiezen? Wij meencn, enkele stemmen te hebben opgemerkt, welke zich daarvoor zeer goed leenen. Alles bijeengenomen, mocht deze uitvoering er wel zijn en bleek ook thans woer, dat „Excelsior" wel Iets goods kan prosteoron, al was het gebrek aan vol. doendo bassen en tenoren ook thans woordc nufrkon, Enkoio heeren meer als werkend lid on do goede ver. houding zou geschapen zijn. In de pauze gaf de hoer J. Molet uit Schagen nog een zangnummer „Zeemanslot", dat wol- in den smaak bleek te vallen, terwijl na de pauze een blij spelletje: „De Aardschok" werd opgevoerd, dat een aaneenschakeling van lastige gevallen bleek te zijn en dan ook bijzonder den lachlust Opwekte. Gezien den korten tijd van voorbereiding, Welke hieraan be steed kon worden, bleken de rollen er. zeor goed in te zitten en was het spel niet onverdiensteiyk. Een ge zellig dansje tot besluit. AARTSWOUD. Algemeene vergadering van de Coöperatieve Aan- koopvereeniging „Ons Belang", gevestigd te Hoog woud, ten huize van den heer K. Renooij aan de Gouw. Aanwezig 46 leden. Voorzitter de heer K. Braak, spreekt een welkomst woord wijst op het nieuwe systeem van vergaderen, nl. voormiddags 10 uur en hoopt, dat deze poging in. den smaak van de leden mag vallen, hoopt op aller medewerking'en opent de vergadering. Secretaris, de heer Jb. Kuiper, leest de uitgebreide notulen, welke onder dankzegging worden aanvaard en geteekend. Van de ingekomen stukken lokte alleen een verzoek van 6 personen uit Benhingbroek, om als lid te wor- den aangenomen, eenige bespreking uit. Voorloopig werd dit van de hand gewezen. De heer L. Glas deed verslag van een districtsver gadering, alsmede van vergaderingen van de Z.C.K. en E.N.C.K. Hiervoor ontving hij een woord van dank. Bij monde van den heer R, Kuiper deed de com missie tot nazien der rekening verslag van haar be vindingen. De rekening werd geheel accoord bevon den, zooals deze reeds was goedgekeurd door den ac- coutant, den heer J. G. Oosterbeek te Edam, De ba lans wees aan f 44569.01, terwijl de winst- en verlies rekening vermeldde f 21847.50. Uit het jaarverslag stippen we aan dat de vereeniging in bloei was toe genomen. Dat er omgezet is aan voederartikelen 1487076 Kg., kunstmest en andere zaken 671206- Kg. to taal 2158282 Kg. Deze goederen hebben opgebracht f 216403.88. Het bestuUr vergaderde 9 maal. terwijl 2 algemeene vergaderingen werden gehouden. Het le dental bedraagt 134. Volgens gedane onderzoekingen voldeden alle ar tikelen op 1 na aan de gestelde eischen. De presentie gelden werden vastgesteld, evenals vorige jaren; Het' salaris van den voorzitter op f 200, van den secre taris-penningmeester f 600 plus 7 ct. per 100 Kg. om zet, alsmede f 50 vergoeding voor een fiets. Als voor zitter werd herkozen de heer K. Braak, als.secretaris- penningmeester de heer Jb. Kuiper Cz. en als be stuurslid dë beer L. Glas, met overgroote meerderheid van stemmen. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1925 werden gekozen S. van der Deure, P. Hartog Jbz. en W. Rempt., plaatsvervangers de heeren K. Slagter en G. Hemke. Door de hooge marktprijzen besloot men voorloo pig geen. Amerikaansche koek, mals enz. aan te koo- pen. Er was echter een bestelling ingekomen van 54000 Kg. tegen lagere prijzen. Aankoop zal geschie den indien men meent dat de tijd gunstig is. Evenzoo besloot men betreffende aankoop zaaihaver, dennen palen enz. Een onderzoek hieromtrent zal plaats heb ben. De rondvraag leverde weinig bijzonders op, waar na voorzitter met woorden van dank deze vergadering sloot. NIET FRG WAARDEEREND. Dat het niet altijd een pleiziertjö is om Kamerlid, fee zijn, komt deze en gene'aan de weet als rijn. beurt van aftreding d&ir is. Zoo werd dezer dagen volgen» het Eindhovensoh Dagblad in Valkenswa ard een bespreking gehouden over het Roomsoh. Katholieke Kamerlid de heer Winterman». Er werd fellé critieik uitgeoefend en een der leden ondersteunde zijn kritiek op d t aftredend liet met citaten uit hoofdartikelen van de Limburg eer Koerier, Residentiebode, Nieuwe Eeuw en anderen. AÜs persoon wilde spreker den heer Wintermarte niet bekritiseeren, doch wei' zijn praktijken als Kamerlid. Spreker vroeg ziek af hoe de heer Winiermans kon stemmen voor de salarfeverlagï-ig der ambtenaren,wiji hij in zijn verweer aainhaalde, ddat hij (het feemi toekomende bedrag voor wachtgeld alis burgemeester van Zeelst (circa f23.000) niet kon ontberen voor zijn huisgezin, dese som inkaj»1' seert hij zonder daarvoor prestatie te geven, terwijl hij de ambtenaren, die ér wel degelijk voor moeten werken, niet vraagt of zij met de schromelijk verlaagde salarissen er wel kunnen komen. Alfc bijzonderheid haalde spreker aan een citaat uit de Residentiebode van 28 Maart 1924, dat lu dde „Bijzondere belangstelling trok de heer WintormaJh» niet direkt door hetgeen hij zeide, maar door de wijze waarop' hij het deed. Deze afgevaardigde houdt er een eigenaardige methode van -spreken op na, welke den indruk maakt van een soort pedafu terie. De meest onbefceekende dingen zegt hij mét een aiocent en gebaar alsof hij de grootste wijsheden zegt. Hij mist .daardoor alle autorite.t in de Kamer, voor .wie hij in zekere inafcet een risée is. Volgens spreker beteekende het woord risée ongeveer het zelfde -Wat het woord clown beteekent voor een circus. De heer Winterman» sneuvelde dan ook bij dó hierop volgende stemming voor de kieskringlij sfe. HEEKHUGO-WAARD. Moest de oudste zoon van den heer P. Blauw alhier yoor een operatie worden opgenomen in.het Stadsziekenhuis te Alkmaar, heden Vrijdig is de tweede zoon naar het Siut Elizabothgestiohfe ver voerd, tengevolge van een rijtuigongeluk. Deze jottv gelïng was met een span paarden aa/a het merstj- rijden, waarbij de dieren op hol' sloegen en de bestuurder van den wagen werd geslingerd toetn. deze met de boomen. in aanraking kwam. Nadat eerste hulp was verleend door den plaatsvervanger van Dr. .Spierings, had direct vervoer per auto naar Alkmaar plaats. ST. MAARTENSBRUG. Tot 3de kaasmaker bij dde Zuivel'afbriek ,,D© Eensgezindheid'- alhier is benoemd de heer Jn« Brouwer te Stom'petoren. 8T. MAARTENSBRUG. Door heeren Molen meestor van dSmi polder Noor der O is het •volgende'drietal' opgemaakt voor Wat. termol'enaar: A. Rentenaar, Dirkshorn, G. Sehoött, Schermer, P. Rens Hz., Petten. SCHAGERBRUG. •Het Bestuur van „Nut (jen Genoegen7, alhier heeft den datum, waarop (de derde nutsa.vand zou gegeven worden, gewijzigd en thans besloten deze gezellige bijeenkomst op Zaterdag 21 Maart ais. te houden. Het zal een avond „van eigen krachten7, zijn, waar voor reeds verschillende personen zich hebben op gegeven en medewerking hebben toegezegd, zoodat het Bestuur in staat zal ziin den leden een uitge breid programma aan te bieden. OUDESLUIS. Mejuffrouw de G. alhier had het geluk een bon te vinden in een bij d^i. Winkelier van Doorn gei- koeht pak Del'fcazeep, welke haar recht geeft op 12 zilveren lepeltjes in étui LANGENDIJK. Door den Langendijker Bestuurdersbond wordeh pogingen aangewend om het Meifeest fee viereta. in samenwerking met de B.D-A-R en de LA..M.V,

Schager Courant | 1925 | | pagina 2