FEUILLETON. VOETBAL» ALS EtN ADELAAR liemengd Nieuws. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL, Uit Rotterdam, 23 Febr. Aan den Rotterdamsehen rijweg in de gemeente Overschie had Zondag een ern stig motorongeval plaats. Doordat de 14-jarige wielrij der A. B. den van den tegenovergestelden kant ko. menden motorrijder K. K. wonende te 'sGravenhage piet begreep, botsten beiden tegen elkander. Zoowel de motorrijders als de knaap werden over den weg geslingerd en bleven buiten bewustzijn liggen. Beiden hadden een hersenschudding en ernstige verwondin gen opgeloopen, In ernstigen toestand zijn zij naar een ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. MOORDAANSLAG. Maandagmiddag omstreeks halféén heeft de 24-ju- rige fabrieksarbeider A. D. zijn vrouw A. B., die se dert eenige weken de echtelijke woning heeft verla ten en van wio hij vermoedde dat zij met een anderen man in de Kleine Leeuwcnlaan te Rotterdam leefde, in haar woning aldaar opgezocht. Op de trap van die woning kreeg hij woorden met ■haar en toen zij daarna buiten op de straat kwam, •heeft hij haar met een slagersmes een steek in de zijde toegebracht. Gesteund door een buurvrouw, is de gewonde vrouw paar het ziekenhuis gegaan, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. Haar man heeft zich zelf bij de politie gemeld, Ja- loezie is vermoedelijk de drijfveer van zijn daad'. EEN ZONDERLINGE GEVANGENBEWAARDER. Bij de behandeling van de inbraak in het correspon dentschap der Ned. Bank te Kampen voor de Zwol- sche rechtbank trof ingewijden, de groote overeen stemming in de verklaring der verdachten; die zoo groot was, dat alleen onderling overleg dit mogelijk maakte. Geruimen tijd werden nasporingen gedaan hoe dit overleg tot stand had kunnen komen, tot ver moedens rezen tegen J. Schuring, die sedert enkele jaren gevangenbewaarder is in het huis van bewaring te Zwolle. Het bleef aanvankelijk bij; vermoedens, tot onlangs een der Kamper beklaagden geklapt moet hebben. Vrijdagavond is Schuring in hechtenis ge nomen, en door eenige rijksveldwachters gevankelijk naar de strafgevagenis te Zutfen overgebracht. Voorloopig wordt hem alleen ten laste gelegd het tot stand brengen van een briefwisseling t.usschem de verdachten van de inbraak te Kampen. Vermoedens bestaan echter, dat hij dit ook voor. anderen heeft ge daan en de verdachten uit Kampen zelfs des nachts bij elkaar heeft gelaten. DOOR EEN AUTO OVERREDEN- Zondagmiddag omstreeks half één is een 6-jarig jongetje, Antonie S., in den Goudenregenstraat in Den Haag voor do deur van de ouderlijke woning door een auto overreden en gedood. Uit de getuigenverklaringen zou komen vast te staan, dat ee chauffeur O. A. G. schuld aan het on geval heeft. Hij wou een zijstraat inrijden en moet toen omgekeken hebben en niet voldoende aandacht aan den weg vóór hem hebben geschonken. De politie heeft termen aanwezig geacht, hem aan te houden. Er zal tegen hem procesverbaal opge maakt worden ter zake van het veroorzaken van dood door -schuld. Omtrent dit ongeluk wordt nader gemeld: De auto werd bestuurd door den 26-jarigen stu dent G., wonende in do Anomoonstraat in Den Haag, die, vorgezeld van twee vriend&n, uit de Anemoon- straat kwam en de Goudenregenstraat inreed, in de richting Laan van 'Meerdervoort .Achter in de auto zaten, onder een dekzeil, twee honden, die bij den hoek eruit wilden springen. -De chauffeur liet mot dé oene hand het stuurrad los en sloeg op het zeil, om do honden tot bedaren te brengen. Door de bewe ging maakte de auto een scherpew onding in de rich ting van hot trottoir. Daar speelde het jongetje, dat het slachtoffer van dit ongeluk is geworden, met ■eenige vriendjes. Volgens het. zeggen van sommige ooggetuigen stond het ventje op het trottoir, volgens anderen stond hij er vlak tegen aan. 'Hij keek naar boven, waar zijn vader en moeder voor het raam stonden, en vroeg hun, of zij hem zijn knikkers wilden geven, Terwijl het ventje naar boven keek, maakte de auto de scherpe bocht naar het trottoir en greep den Jongen met het rechter spatbord. Deze werd voor de auto geworpen en kreeg de beide wielen over zich heen, De dood trad onmiddellijk in. Het.1 ijkje is naar het ziekenhuis gebracht, waar vandaag sectie verricht zal worden om de doodsoor zaak vast te stellen. 5 De auto is door de politie in beslag genomen. DE DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE De gemeenteraad van Marken besloot met algemee- ne stemmen ene adres te zenden aan de Tweede Ka mer, waarin verschillende grieven worden uiteenge zet, tegen het wetsontwerp, regelende de schadeloos stelling aan Zuiderzeevisschers, in verband met de drooglegging der Zuiderzee. De Raad van Monnikendam besloot een adhaesie- betuiging te zenden aan de Tweede Kamer op een adres van het Geementebestuur van Harderwijk, hou dende bezwaren tegen dit wetsontwerp. BREEZAND. Maandagavond werd plóteel'ng? de brandweer ge alarmeerd,- omdat er brand in den Stoomweg was uitgebroken in do woning van don heer A. K. Deze was zoif op dat oogenblik naar een vergadering, terwijl zijn vrouw juist even een boodschap bij ae buren was gasn doen. Door hot geschrei van h'et kind in de wieg,, die reeds gedeeltelijk in brand stond, werd de moeder op bot ongeval opmerkzaam gemaakt. Dank zij de goede werking van onze nieuwe motorspiuit was; het vuur weidra geblusoht, l doch van de woning bieef weinig over. -- BARSINGERHORN. Zondagavond is hier door de tooneelvereeniging I „Faikiand'' van Jïeiloo een uitvoering gehouden. I De sterk in het oog vallende aankondiging „AF-1 tlerzielen''. lm groote Letters, voor de ramen van; Van Stipriaan^ café, maar zeker meer nog dej tijdingen uit dé courant, dat de opvoering van t dit i tooneelstuk, nu hier, dan daar, door de plaatselijke overheid verboden was, maakten samen do reclame voor do aangekondigde uitvoering hier zoo doel treffend mogelijk. In de zaal van Van 4Stipriaan was ai spoedig geen zitplaats jneer onbesproken en tot achter toe was allos bezet, toen het scherm opging. Nauwlettend, zonder de minste stoornis, werd de Voorstelling tot het einde gevolgd en na elk bedrijf werd den tooneelisten een daverend applaus toege bracht ten bewijze dat de vertolking van het veelbesproken stuk van Heijermans aan zoovelan goed voldaan had. JULIANADORP. De Mluziekvereeniging „Kunstzin'' .alhier is voor nemens om half "Maart een conoert -te geven in de fcaai van den heer O. Vader. JULIANADORP. De heer v. d. O. [met zijn vrouw zijn Vrijdagavond aan een tamelijk gevaar ontkomen. Huiswaarts rijdende op de motorfiets, ontmoetten zij op den Weg nabij net dorp eenige losloopende paarden, die bijna gepasseerd waren, toen er eensklaps één den weg wilde oversteken en dwars voor aen motor kwam te staan.. Alhoewel door den berijder kradb* tig geremd werd, kon dat toch niet verhinderen, dat het paard een tientaf .meters werd weggeslingerd, fen met de beenen in de Puoht aan d<fn kant vain de vaart terecht kwam. Ware dit niet gebeurd, dan had hier een ernstig ongeluk kunnefn, gebeurAn1, daar de motor dan "onder het paard was terecht 'gekomen. Nu is dit incident met geen noemetn^-1 waardige schade aan den motor en met den schrik van de(n) berijder (ster goed afgefoopen, en werd; spoedig de thuisreis voortgezet. OUDE NIEDORP. Maandag jl'. is door den heer Burgemeester dezer gemeente ten raad hui ze geïnstalleerd de door den .gemeenteraad in zijne laatstgehouden vergadering Ingestelde commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs. De leden dezer oommissie zijn: Mevr. LiefhebberBest, H. de Bafbian Verster, O. van Zoonen, G. Ursem en Mj H. Woutman. OUDE NIEDORP- Naar wij vernemen, heeft de heer A. Bl'aauboer bedankt als directeur van de gymnastiekvereeni*- ging „Turnfust'' alhier. In zijn plaate is benoemd da heer K.. Bood te Noordschéxwouae. OUDKARSPEL. „De Maskerspelers" uit Bergen, Onder leiding vgn den heer G. Kooiman, hebben Zondagavond een uit stekend geslaagde uitvoering gegeven in het ldkaal van den heer Vis. Opgevoerd werd „Tzingani" (Zi geuners en Zwervers), romantisch tooneelspel in 4 bedrijven, door Jhr. van Riemsdijk. Er was een tal rijk publiek, en allen hebben uitstekend van het goede spel genoten. OUDKARSPEL. Menschen, die het met het mijn en dijn niet al te nauw schijnen te nemen. Waren op bepaalde voor waarden in het bezit gekomen van het harddravers- paard van den heer De Boer alhier. Ze zouden dit paard gedurende een tweetal weken op proef hebben waartegenover een ander paard werd achtergelaten. De proeftijd was nu echter om en de heer de B. wilde zijn eigen paard weer terug hebben, waarom hij naar de Haarlemmermeer trok om door ruiling elke partij weer in 't bezit te stellen van haar rechtmatig eigendom, daar 'hij. liever zijn harddraver weer terug wilde hebben. Dit paard bleek echter door verkoop in andere handx te zijn overgegaan, wat den heer de B. natuurlijk niet aanstond. Deze heeft de zaak, naar ons ter oore komt, in politiehanden gegeven. KERKBRAND. Zondagmiddag ontstond tijdens den dienst brand in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. te IJlst De brand was ontstaan in een zich in het kerkgebouw bevindend kolenhok en hand vandaar de kerk aan getast. Nadat het kerkgebouw in allerijl was ont ruimd, kon worden begonnen met het blusschings- werk. De brand kon tot een gedeelte van het kerk gebouw beperkt blijven. Het geheel kreeg veel wa terschade. De oorzaak van den brand ia onbekend. BUEKTYPHUS. Te Nijmegen, zijn volgens officieels opgave in het woonwagenkamp vijf gevallen van buiktyphus ge constateerd. tnaldt het bureau Vas Dias, waarvan een met dood-el ijken af loop. Gistermorgen werd nog een nieuw geval geconstateerd Alle voorzorgsmaatrege len zijn genomen om uitbreiding te voorkomen. EEN DRONKEN AUTOBESTUURDER. De autobus van de onderneming Hartman, die een dienst onderhoudt tusschen Bergen op- Zoom- en Dinteloord, reed Zaterdagnacht tegen een boom. De vier inzittenden bekwamen geen letsel. De chauffeur verkeerde in dronken toestand, Toen men hem wek te sprong hij plotseling in het langs den weg stroo- mende water van de Vliet. Een voorbijgangèr redde hem met levensgevaar. De politie heeft de zaak in handen. PRINSES JULIANA LEERT FIETSEN. Prinses Juliana leert, naar de „Maasbode* heeft vernomen, thans fietsen. Dezen zomer zal men dus waarschijnlijk onze Prinses op 't meest populaire vervoermiddel tochtjes kunnen zien maken. BIJ DE LAATSTE LICHTING 38 DIENSTWEIGE RAARS. Van de laatste lichting hebben 38 dienstplichtigen dienst geweigerd. Daarvan hebben 5 gebruik gemaakt van de dienstweigeringswet, terwijl 33 voor den Krijgsraad hebben terecht gestaan, en tot gevan genisstraf zijn veroordeeld, blijkens mededeeling van dén minister van Oorlog. DIJK DOORGESTOKEN. Te Nieuwe Pekela is een dijk doorgestoken, waar door uitgestrekte landerijen onderliepen, Politiehon den hebben den verdachte opgespoord, die, na ver hoor, te Winschoten in voorioopige hechtenis is ge steld. SPARTA II—HELDER HL Zondagmiddag speelde Sparta II tegen Helder OT. Deze match werd heel aardig en vlug gespeeld, waar bij Sparta voor de rust iets in de meerderheid was, wat tot resultaat gaf 1—0 voor -Sparta. Na de rust was Helder III zwaarder, maar kon niet voorkomen, dat de Sparta-mannen, evenals Helder nog twee doelpun ten maakten, zoodat bij het einde van den wedstrijd de stand 3—2 was voor Sparta. Dat had1 Helder III, die bovenaan stond, niet ver wacht van de zwakkere broeders. Helder III verloor door deze nederlaag meteen de zekerheid om kam pioen in die afdeeling te worden. Er was een flink bezoek. voorgelezen, dat ik ook aan de lezera van deze^fu., briek wil kenbaar maken. Het luidde als volgt: Mag ik in verband met een punt van da agenda: „Vallers en kankersruiken" even opmerken, dat ter voorkoming van de vallersziekte in de kool hier vrij algemeen wordt toegepast: Het zaaien van jarig zaad op de zaaibedden en steeds met goeden uitslag. Spreekt men met mij over de vallersziekte, altijd geef ik dan den raad zaad van een jaar oud te ge bruiken, Waarom weet ik niet, doch het middel is zeer afdoende. De tuinbouwer m-oet dus telkens een jaar vooruit zijn met het aanschaffen of nog liever zelf kweeken van het koolzaad en hij is tegen de val lersziekte in de kool vrij aardig gedekt. De Contr. b. d. Plantenz. Dienst te Hoorn, t K. VAN KEULEN. PLANTENZIEKTENLEER. Vragen, en mededeefingen, deze rubriek betref fende, in te zenden' aan deyi heer K. vatn JKeuiAnL Veenenfaan 88, Hoorn. Vragen op gebied vakvouiv- tuur of bemesting, die veel' binnen komen, kujm- nen niet beantwoord worden. Daarvoor moet meiu zij'n bij den Rijkstuinbouwconsulent). VALSCHE MJEELDAUW EN IKNOLVOEl BIJ KOOL. Wageningen vraagt mij of ik ook wat plantjes van kool óp kan sturen, die aangetast zijn door valisohen meeldauw en knolvoet. Ik geei deze vraag door aan de ptraotijk in het vertrouwen, dat, als een der lezers deze ziekten somsjin zijn bakpianten heeft, ihij mij daar wel melding van zal willen doen en wat pKantj'eS er van wil aistaafa voor Wageningen. Ik kom dan gaarne bij hem halen. t ,;VÜTJR IN PEEN", Naar aanleiding van het verslag van den heer 'J. Bouwens te Broek op Langendijk, dat ik eenige weken geleden plaatste over bovengenoemd onder werp, ontving ik van den heer J. Koen te A^rdijk het volgende schrijven.. „Uw stukje gelezen hebbende inzake het vuur in wortelón, vernam ik pok, dat u graag! zoudt willen weten, wie er dit jaar een proef wil nemen met wortelen en uien door 'elkaar verbouwd. Is ajuin hetzelfde als uien? Ik denk het wel en daarom, zal' ik er over schrijven. Ik heb de laatste 2 jaar wortells geteeld, met uien er tussohen, een stukje voor eigen gebruik. Beide stukjes kregen in die twee jaar in aen zomer met nogaI' wat warm weer doode plekken,welke veroorzaakt werden door het wortelaaltje is het niet? Maar fifti den herfst waren de overgebleven wortels zoo vurig, dat het geen -eten voor een mensoh was, Dezen zomer toen er dopde plekken in kwamen, heb ik ze gelijk met aardappeteproeoen sterk oversproeid (zelfde verdunning). Toen liep het daarna niet verder, maar na dien tijd kregen we veel regen, Dus of besproeiing er tegen helpt, durf ik niet beweren, Maar wat het vuur be treft. dat was beide jaren heel erg. Maar er stonden meer wortels dan uien; misschien als men het an dersom bouwt dat dan de wortels wel minder last hebben. We danken den heer Koen zeer voor zijn schrijven en kunnen bevestigen, dat ajuin en uien hetzelfde is. De veroorzaker van het vuur is echter niet het wor- .elaaltje. maar de wortelvlieg. Besproeien zal geen baat kunnen geven., daar de ziekte niet in het loof, maar in de wortels-zit.. Het is zeker gewenscht dat er meerdere proeven genomen worden, wat aan den Langendijk dan ook zal geschieden, wat besloten is op de vergadering van de Commissie van Corres pondenten voor den Langendijk en omstreken. VALLER'S EN KANKER'STRONKEN. In dezelfde vergadering werd een ingekomen schrij'- ven Van den heer W. de Geus, correspondent van den Plantenziektenkundigen Dienst voor Koedijk door ETHEL M. DELL, uit -het Epgelflch door W. J. A. ROLDANUS Jrs 26. Met een ruk schonk hij zich wat whiskey in een glas, dat Jim, die inmiddels weer binnengekomen was, naast hem neerzette. En Muriel merkte met eigenaardige' bevreemding op, dat zijn hand beefde als van iemand, die koorts heeft. „Wij stonden er bij: Daisy en ik zonder iets te kunnen doen. Het was afschuwelijk! Ver vloekt!" zei hij met de vuist op tafel slaande. „ïk kan er niet langer over spreken. Ben je klaar Jim, om met mij mee te gaan?" „Mag ik ook mee?" vroeg Muriel snel. „Neen, neen, Muriel", viel Nick scherp in, .Jij blijft thuis. Jim, je kunt, je moogt het haar niet toe staan. Ik wil hot niet hebben!" „Och, waarom niet?" smeekte Muriel. „Ik heb Daisy na den dood' van haar kindje toch ook van dienst kunnen zijn. Waarom dan nu niet?" De beide broers "wisselden een snellen, veelbe- teekenenden blik, en zachter dan zijn gewoonte was, maar heel heslist, weigerde de dokter haar verzoek. „Neen kind, het kan niet. Als Daisy echter naar je vraagt, of als er iets is, dat je voo rhaar doen kunt, beloof ik je het te laten weten". Dit was afdoende, maar Muriel was niet van plan het er bij te laten. Trillend van kwaadheid, zei ze: „stoor u toch niet aan wat Nick zegt. Die moet toch altijd zijn zin hebben." „Beste kind, het is niet, omdat Nick het zegt, maar omdat ik het zelf beter vind. Kom, wees nu verstandig. Dit is geen tijd om over zoo iets te twisten. Ik moet nog even naar mijn vrouw, vóórdat ik wegga." „Gauw dan, gauw dan!" zei Nick. Zoodra zijn broer weg was, ging hij vlak voor Mu riel staan. „Maak je niet zoo van streek", zei hij. „Blake is tenminste als een man gestorven". Ze week een pas achteruit, niet uit angst voor hem, maar uit haat, uit een woesten, aJles-verteeren1- den haat, die haar .deed spreken, zooals ze nog nooit te voren tegen hem gesproken had: „Waarom heb je hem laten gaan?" vroeg ze met haar diepe stem, haar oogen vast in de zijne. „Er waren toch wel anderen. Jij waa er toch ook en hadt hem kunnen weerhouden". „Ik hem weerhouden!" zei Nick met en tintje van humor in zijn oogen. „Jij schijnt te denken, dat ik almachtig ben." „Je weet immers altijd je zin door te drijven", zei ze bitter, „hetzij door eerlijke of oneerlijke middelen. Waarom dan1 nu niet? Of wil je misschien ontkennen, dat jij! het was, die hem dien brief liet schrijven". „Neen", zei hij snel, zonder te vragen, welken1 brief ze bedoelde, „daaraan beken ik schuldig te zijn. Zoo als je weet, heb ik' je engagement nooit goedgekeurd" Zijn onbeschaamdheid bracht haar buiten zichzelf van drift. Haar oogen schiterden van toorn. „Dat heb je van hem. gedaan gekregen", zeide ze, j „en kon je hem dan- niet voor den wissen dood be-1 waren?" „Het was niet aan mij, hem terug te houden. Als •hij niet gegaan was, zou er niemand gered zijn. Ze hadden een leider noodig, anders konden ze niets beginnen." Ze wachtte ternauwernood tot hij: uitgesproken had. t „Was er dan maar één onder jullie, die de leiding op zich kon nemen?" vroeg ze met de diepste min achting. „Ja want wat kim ik uitvoeren Ik, met mijn éónen arm1?" Haar hart kromp ineen als van pijn. Het was haar, of hij haar een slag in het gezicht had gegeven, maar dit prikkelde haar tot nog grootèr wreedheid. „Je wist, dat hij- niet terug zou komen", verklaarde ze trillend van verontwaardiging. „En, je wilde ookj niet, dat hijterugkwam." Even opende hij. de oogen wijd en ze meende daar-1 in te zien, dat ze hem getroffen had-, voorz oover ze wist, voor het eerst in haar leven. Ein onwillekeurig wendde ze haar blik af. Heel gewoon, alsof ze hem niet. in het minst gegriefd had, antwoordde hij: „Zoo, denk je dat? Heel aardig van je. Waar houdt Je mij eigenlijk voor? Dat zou ik wel eens willen weten." Op dat punt liet ze hem niet lang in twijfel. Nu •had ze de kracht hem te zeggen, wat ze anders niet zou durven. „Voor een duivel!" klonk het snel van haar lippen. Hij koerde zich van haar of, zoo vlug, dat ze een oogenblik bevreesd voor hem was. Maar zoodra hii met den rug naar haar toe stond, was ze weer gerust gesteld. „Het kan mij niet meer schelen, waar je mij voor •houdt", zei hij koel. „Je zult mij toch nooit weerzien, tenzij je mij wilt zoeken." Al sprekend was hij naar dé deur gegaan en ze zag, hoe hij zijn hand tegen zijn zijde drukte, als aan een hevige aandoening ten prooi Hiji keek haar nog even over zijn sohounder aan en verdween zonder afscheid van haar te nemen HOOFDSTUK XLH. Ben openbaring1. Laat op dien avond kreeg Muriel een krabbelbriefje van Dr. iJm. „Lieve Muriel. Je kunt hier hoegenaamd niets doen. Daisy lijdt aan zenuwkoorts, veroorzaakt door den schok, dien de dood van haar neef bij haar te weeggebracht heeft en ik vind het beter, dat geen van haar kennissen voorloopig bij haar toegelaten i wordt. Je kunt verzekerd zijn, dat we voor haar zul len doen, wat er gedaan kan worden. „Ik geloof, Muriel, dat jij het verstandigst doet naar mevrouw Langdale te gaan, zooals je oorspron kelijk plan was. Ik zal je dagelijks van Daisy's toe- stand op de hoogte brengen, maar ik verwacht daar-1 in nog geen verandering." Ze was hem dankbaar voor zijn raad', want niet tegenstaande haar bezorgdheid over Daisy wist ze, dat het haar verlichting zou geven weg te gaan; ed spanning van de laatste dagen zou ze onmogelijk langer kunnen verduren. Dien avond ging ze vroeg naar haar kamer- Ze had iets te doen, waar ze vreeselijk tegen opzag, maarj dat ze ,om haar zielevrede te herwinnen, niet durfde te laten. Dit maakte ze zichzelf wijs, toen ze met bevende vingers het kistje openmaakte, dat al haar heilig*, ste schatten bevate. Geheel onder in, gewikkeld in vloeipapier, lag een klein pakje. Ze nam het er uit en wilde het onge- opend in een enveloppe doen en die verzegelen, maar ze kon er niet toe komen. Na uren getreuzeld' te •hebben, haalde ze er tegen middernacht het papier af en legde den inhoud in de palm van haar hand. Gloeiende robijnen, rood als hartebloed, schitterden en flonkerden haar tegen in het lamplicht. „Omnia vincit amon" las ze, en de woorden schenen met vurige letters in haar ziel gegrift te staan. En zijl had zich eens afgevraagd of ze wel waar waren! Nu wist ze het! Hij had haar tot die wetenschap gedwongen, had haar gevangen genomen en in haar hart de verderfelijke vlam ontstoken hoe wist ze niet. En nu had hij haar weer laten gaan, maar niet dan na voor goed haar geluk verwoest te hebben, SNEEUW IN PARIJS. Een B. T. A.-teregram uit Parijs meldt, dat daar ter stede gisteren sneeuw is gevallen. EEN BELANGRIJKE ARRESTATIE. Hamburg, 23 Febr. De politie arresteerde den 31-jarigen Amerikaan MacMiilan en zijn 29jarlgeiq landgenoot George Hansen wegens deeliieming aah een overval, dien zij verleden jaar gezamenlijk met een viertal andere bandieten -op het motorschip „Veronica''' aan de kust van Long Island hebbejq gedaan. Bij den overval1, die was ondernomen ocm van de Zuidduitsohe assuranfciemaabschappij de ver zekeringssom machtig te worden, vielen de bende o.a. 20.000 kisten spirutaliën ter waarde van 680.000 dollar in handen. De leider der bende, een zekeré koopman Hartmann uit Pl'auen in -Vogtlazn<d, is tot dusver niet gearresteerd. DE NIEUWE KIESWET IN JAPAN. Uit Tokio, 22 Febr. Nimmer aanschouwde toonee- len hebben zich hier gisteren afgespeeld ter gelegen heid v&n de indiening der nieuwe kieswet hij het par lement. Dank zij de maatregelen der autoriteiten, die een cordon van politieagenten en gendarmes rond om de parlementsgebouwen hadden opgesteld, kon voorkomen worden, dat duizenden tegenstanders van het vrouwenkiesrecht die zirh verzameld hadden in het Sjibapark, de gebouwen binnendrongen. Een heftige botsing heeft ondanks de aanwezigheid der politie plaats gehad voor het gebouw der „Ja pan. Advertiser". De leiders der relletjes zijn gearres teerd. Ook in het parlement heerschte groote onrust toen de wet werd ingediend. 'De beroering duurde tot na middernacht, toen de wet naar een speciale commis sie verwezen werd. - DOOR EEN WAANZIINIGE. Uit Guamas (prov. Sonora, Mexico). Een zekere Escadovalle, heeft in een hospitaal, waar hij werk zaam was, in een vlaag van krankzinnigheid zes per sonen doodgestoken. Nadat zijn razernij' voorbij was, verklaarde hij van het heele geval niets meer te we* ten. WAT DE TOEKOMST BRENGT. De Farben-Zeitung de aandacht óp een ad vertentie, in een Duitsch vakblad, welke wij hier weergeven: „Gevraagd een chemicus, uitstekend bekend met doodelijke- en traanverwekkende gassen. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder F. F, 16202 Bur. Rudolf Mosse." Wij stellen ons voor schrijft het' blad, dat met deze gassen worden bedoeld, absoluut doodelijke, of gassen, die verdooven, en krankzinnigheid veroorzaken. Wij zijn dus zoo ver gekomen, dat de weldaden der che mie worden omgezet in de meest afschuwelijke pla gen. Onze nakomelingen zullen er zich allerminst op verheugen onze nazaten te zijn. Hun lot is niet te be nijden. Want in de weinig zeggende woorden van de aan gehaalde advertentie wordt de tragiek van de toe komst in haar vollen omvang merkbaar. Tel. DE INFLUENZAuEPIDEMIE IN ENGELANDi Lloyd George is, naar een Reuter-telegram meldt, aan het station van Birmingham, toen hij naar Lon den wilde terugkeeren, plotseling ziek geworden ten gevolge van influenza. Hij' keerde naar zijn hotel te* rug. EEN GROOTSCHE BETOOGING. Gisteren is te Maagdenburg op den stichtingsdag van de Rijksbanier Zwart-rood-goud een feestelijke optocht gehouden, waaraan een honderdduizend men schen hebben deelgenomen. Het aantal toeschouwers wordt op 150.000 geschat. Na den ommegang volgde op het Dom-eiland een betooging voor de aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland. De gewezen Oosten- rijksche minister Deutsch deed een beroep op de En* tente om zich niet langer tegen deze uiting van h t zelfbeschikkingsrecht der volken, te verzetten. GESNEEUWD. Voor het eerst in dezen winter heeft het te Berlijn gesneeuwd. De sneeuwval ging met lichte vorst ge paard. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN ENGEL* SCHEN KONING. De lijfartsen van den koning hebben gisteravond een bulletin uitgegeven, waarin zij mededeelen dat de K.ining een goeden dag heeft gehad. Wel is de tem- Geen ander kon haar zoo volkomen heheerschen. En dit was Liefde deze honger, die nooit gestild dit verlangen, dat nooit onderdrukt kon worden de onoverwinnelijke, onsterfelijke liefde die zij in de kiem had trachten te smoren, maar die voortge-. leefd' had, ondanks haarzelf, steeds groeiend, zich ver" spreidende, zich ontwikkelend, tot ze haar als het wa re verstikte. Ze vroeg zichzelf niet af, hoe ze hem had liefge- krëgen. Ze voelde vaag, dat ze hem onbewust altijd had liefgehad. En dat geen vrouw kon haten, zooals zij hem gehaat had, zonder den prikkel van de liefde. De liefde was wreed 1 De liefde was onmeedoogend! Want ze had nooit de extase van de liefde gekend en zou dit nooit kennen. Een licht gerucht in de middernachtelijke stilte een verlegen hand probeerde den deurknop om te draaien. Ze sprong op, gooide den ring op tafel neer en zag Olga in haar nachtjaponnetje in de deur staan. „Ik was wakker", zei het kind, „en hoorde Jou steeds heen en weer loopen. Waarom schrei je, Mu riel? Om kapitein Grange?" „Ik schrei niet, mijn hartje. En als het zoo waa, zcu het niet om hem zijn. Ik beklaag Blake niet, ik benijd hem eerder". Zij vlijde haar hoofd' tegen Olga's wang en ver volgde: „Zou je mij een grooten dienst willen doen? Zie je dien ring daar den ring met robijnen?" „Ja." „Neem dien. Hij behoort aan Je oom Nick. Hij heeft mij dien eens gegeven, lang geleden ter herinnering aan iets. Geef hém dien terug en zeg, dat ik hem wensch te vergetx." Olga nam den ring van de tafel. Haar lippen trilden. „Ben je dan boos op oom Nick?" fluisterde ze. Muriel zei langen tijd niets. Dan heel zacht. „Boos niet, Olga. Maar ik wil hem liever niet weer ont moeten. Ik kan er niets aan doen. Het is zijn eigen schuld". Ze barstte in snikken uit. Olga omhelsde haar in nig, niet wetend, hoe haar te troosten. Dien nacht bleef ze bij haar slapen. En toen ze 's morgens wak ker werd, juist toen Muriel in een lichten sluimer was gevallen, sloop ze voorzichtig het bed uit en ging met Nick's ring in de hand weg. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2