Alieitei Wiens- ALLERZIELEN, Woensdag 4 Maart 1925 68ste Jaargang. No. 7598. Uiitjevers i N.V, v.li. ÏRAfMAN Co., Schagca Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Opvoeringen van Ie Calianlsoog, Hotel „Duinzicht", Zaterdag 14 Maarl a.s., 8 uur; Ie Sinl Maarleusviolbrug, Café Veuger, Zondag 15 Maarl a.s., 8 uur; Ie Anna Paulowna, zaal Slikker, Dinsdag 17 Maart a.s., 8 uur; Ie Kolhorn, zaai Buis, Zondag 22 Maarl a.s., 8 uur; Ie Oudesluis, zaal Kreijger, Zondag 29 Maarl a.s., 8 uur, door het Intiem Tooneel van Bergen, Raad Barsingerhorn. Biimenlandsch Wisuws. !>it verschijnt viormuul por woelt: Dimnlug, Wnonsdutf, Donder ilug «-li Hij inzending tot 'u miifgtiiiu U uur, worduu Advor [lojdlOU nog Zooveel mogelijk in hot ooi'hIoitlioinond mimi tio>' gojdnntat. POSTREKENINO No. 23330. INT. Tlil EF n«. 20 f 1.05. I.onflo ninnmoro 0 cont. ADVEHTEN- j f n0, Iod< Prljo por mnandon TlóN van 1 tot 5 rogoio f fflO, lodoro rogol moor 20 cont (bowljano. Inbogropon). Crooto Ihttoro' worden nnnc- plnatojrulndo horoLoiuL Zitting van Maandag 2 Maart 1925. VOOR DEN POLITIERECHTER. T GING OM EEN BONKERTJE. Een alhier gedetineerde, H, J. Akkermans, afkom stig uit Groot Mokum, reeds geen onbekende meer \an de Justitie, heeft op 6 Februari jl. de brutaliteit gehad om een jekker uit de etalage van Koster, Mag- dalenenstraat te Alkmaar weg te flikken. De winkel chef had echter al spoedig in de gaten wat er gebeurd was en wist het spoedig zoover te brengen, dat be klaagde werd gesnapt. Akkie had 't „bonkertje" reeds voor f 5 overgedaan in 't volkslogement, dat hem tot verblijfplaats verstrekte. Hij heeft bovendien schoe- nendiefstal gepleegd. Maar daar ging het in dit zaak je niet om. De O.v.J. vond aanleiding om tegen den niet gunstig bekend staanden beschuldigde 4 maan den gev. te vorderen. Mr. Regteren Al.vna uit Heilo, vroeg instelling van nader onderzoek en anders clementie bij oplegging der straf. De Politierechter vonnisde overenkomstig den eisch. NIET FLINK. Jan Karemaker, een ruim 30-jarige metselaar uit Schellinkhout, was absent. Hij had een vete tegen zijn 63-jarigen overbuurman, een boer, Kees Stelling ge naamd. En toen Jan 'm zag aankomen den 16 Ja nuari jl., wachtte hij den „ouwe" even af en gaf hem onverwachts, zonder eenige aarzeling in het duister van den Januari-avoad een gevoelige mep tegen t achterhoofd. Arie Stelling, broer van den getroffene, had 't ge zien. De O.v.J. eischte tegen Jan f 40 of 40 dagen brommen en aldus luidde ook het vonnis. LIEFDE EAN HAAT. Was aan de beurt Willem Smit van Uitgeest. Hij had vroeger kennis gehad aan 'n fabrieksarbeidster- tje, Antje Schaafstra. 't Was uitgeraaktWdm had 'n ander. Antje was in stille eenzaamheid' zonder aanbidder verder door 't leven gegaan. Op 1 Februari ontmoetten de twee elkaar op straat. Zulks terwijl hij z'n „nieuwe" meisje, waarmee Antje op min of meer gespannen voet stond, bij zich had. Er vielen eenige onverkwikkelijke woorden en Willem stompte z'n vroegere uitverkorene tegen de borat. Ook haar zuster Cornelia kreeg, toen zij zusjelief bijsprong, een stomp. Eisch en vonnis in deze zaak f 10 boete of 10 dagen hechtenis. HIJ GAPTE EEN FIETS. Franciscus Johannes Deckwitz, een ongehuwde sla gersknecht uit Schermerhorn, had' aldaar op 14 De cember jl. een rijwiel van Willem Wester, dat in goed vertrouwen in een stal was neergezet, wederrechte lijk meegenomen. De O.v.J. eischte tegen den niet ver schenen beklaagde f 25 boete, subsidiair 25 dagen hechtenis. JUTTEN EN BOFFEN. Piet van Dok, 18 September 1896 te den Helder ge boren, en aldaar als los werkman woonachtig, had onlangs, nadat het groote Engelsche schip „Promus" op de Zuiderhaaksgronden was vastgeloopen, met an dere .^letterlieden geholpen, om het schip van de la ding meel, die het inhad, ten deele te ontdoen om het zoo weer vlot te krijgen. De zakken meel werden uitgeladen in visschersvaartuigen en als die er niet waren, werden do volle zakken gewoonweg over boord gegooid in zee. Want er was haast bij het werk, daar nog onstuimiger weer verwacht werd. Piet had wederrechtelijk een gedeeltelijk gevulden zak meel mee naar huis genomen. De O.v.J. eischte deswege f 5 boete of 5 dagen hechtenis tegen den gunstig bekend staanden be klaagde, die een nog blanco strafregister heeft. De Politierechter overwoog de mogelijkheid, dat beklaagde geen misdadige bedoeling had gehad en sprak beklaagde vrij. DIE WAS NOGAL VRIJ. Niet verschenen was Pieter Eldert Vermeulen, te gen wien verstek werd gevraagd en verleend. Hij woont te den Helder en had in een door hem betrok ken perceel aansluiting bij' de waterleiding gevraagd. Maar op grond van nog bestaande schuld ten aan zien van een vorige aansluiting in een ander, eerder door hem bewoond perceel, had hij geen aansluiting gekregen. Hij was zelf aan 't werk gegaan met een helper en had zichzelve zoodoende aansluiting ver schaft en was aan 't leidingwater verbruiken gegaan. Maar de zaak verzeilde voor den strafrechter, waar de heer Officier f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis vroeg. De Politierechter legde voorwaardelijke straf op tot f 3 boete of 30 dagen zitten, met een proeftijd van 1 jaar. BUURVROUW CONTRA BUURVROUW. De laatste zaak ging tusschen een paar dames uit Hoorn, 't Gold hier een beleediging. De beleedigde partij was een 26-jarig vrouwtje, Margaretha Bak ker genaamd. De krenkende woorden waren haar toe gevoegd door haar eveneens nog jeugdig buurvrouw tje Jansje Ursem, huisvrouw Piet 'Broekhof. Partijen wonen in hetzelfde perceel dat twee woningen bevat, gescheiden door een licht houten beschot, waarin kie ren en spleten, zoodat men elkaar zonder veel moei te kan bespieden of beluisteren. Ideale toestand, vooi*- waar, om ruzie in de wereld te brengen. Jansje meende dat er, bij gelegenheid dat Marga retha en d'r man eenig huiselijk gekrakeel hadden door dat buurvrouwtje aan haar Jansje's adres leelijke woorden waren gericht. Veel was er niet noo- dig om een ontvankelijk gemoed' als dat van Jansje- buur in vlam te zetten en de uitdrukkingen die Jans je toen hare tegenpartij naar het hoofd slingerde zullen we maar niet oververtellen. Een broer van Margreet, de 35-jarige werkman Jöhannes Bakker had gehoord wat Jans alzoo uitte aan z'n zusters adres en de O.v.J. eischte tegen buurvrouw Jans ten slotte 'n tientje boete of tien dagen de doos in. De Politierechter legde een vonnis op tot f 7 boete of 7 dagen hechtenia de heer Smit door verhindering afwezig is, de heer Kistemaker nog steeds door ongesteldheid, hoewel hij gelukkig aan de beterende hand is. Spr.- hoopt dat 1925 zoowel voor de leden en hun gezinnen als voor de ingezetenen een gelukkig jaar moge zijn. De notulen worden onveranderd onder dankzegging vastgesteld, Ingekomen is proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger op 30 Decemb&r .1224. In ka- moest zijn en was f 20653.45^. Ged. Staten berichtten dat de begTooting voor 1925 nog in onderzoek is, en dat door dit college niet zal worden overgegaan tot opheffing van de openbare la gere school te Haringhuizen. Van de gemeente Heemstede is ingekomen het ver zoek om adhaesie op een door haar gericht adres over een betere regeling van annexatieplannen. B. en W. stellen voor, het verzoek voor kennisge ving aan te nemen, hoewel voorzitter oordeelt, dat er wel iets goeds in is. Spr. wijst bijv., op de alge meens samenwerking en wijst op het geval dat de gemeente Schagen, omdat zij daar eenig voordeel in zag, niet wilde deelnemen aan den vleesohkeurings- dienst, die oorspronkelijk 15 gemeenten* zou omvat, ten. Dat zijn dingen, die een beetje aanstoot geven, waar Schagen zooveel van hare omgeving profiteert. Spr. zou echter niet verder op het verzoek van Heem stede willen ingaan. De heer Engel wil voorloopig nog wachten met de adhaesiebetuiging. Wel hebben B. en W. het eerste gedeelte van het adres besproken, maar de schets van de gemeentewetswijziging hebben wij nog niet bestudeerd. Voorzitter wil dan het adres nog eens aanhouden. De heer Blaauboer acht dat niet noodig, omdat wij geen last van grenswijziging zullen hebben. Voorzitter zegt, dat het hier betreft een kwestie van algemeen belang. De heer Engel wil het adres aanhouden, omdat het onderwerp nog wel in de bladen zal worden bespro ken. Goedgevonden wordt, het adres aan te houden. De heer Engel' zegt, dat verleden jaar ook nog eens de gemeente-eigendommen zijn nagegaaii, en verbeterd is, wat niet opgemerkt waa bij de op(- neming voor de begrooting. Volgt vaststelling van de verordening betreffende het vervoer van reizigers met motorrijtuigen. Aan de hand van een ontwerp verordening, tod- gezonden door den Commissaris der Koningin, heeft het Comité van burgemeesters en secretarissen uit de 'kantons Schagen, Alkmaar, PUrmerend en Hoorn een ontwerp gemaakt, dat in atgemeene strekking overeenkomt met eerstgenoemd ontwerpv doch en kele wijzigingen bevat. Na voorlezing wordt de verordening onveranderd vastgesteld. B. en W. stellen voor te besluiten tot het aanstel len van een tijdelijke leerkracht, aan de Openbare Lagere Bohooi te Bareingerhorn, voor rekening der gemeente. Voorzitter licht toe, dat Mej. Kant door onge steldheid zeker wel 1 of lVi maand haar tunotie niet zal kunnen, waarnemen. Do heer De Groot heeft er op gewezen, dat het vlak voor Mei is, dat dus de cursus afloopt en daarom ia het gewenscht een tijdelijke leerkracht aan te stellen. De heer De Groot heeft advies gevraagd aan den Inspecteur ot de mogelijkheid bestond dat voor die tijdelijke leef kracht v ergoeding van het Rijk zou kunnen wordön genoten. B. en W. hebben een dergelijk verzoek ook tot den Minister gericht, maar er zal' wel nul op het request komen, omdat het aantal' leerlingen daar voor te kléin is. inmiddels hebben B. en W. een tijdelijke leerkracht aangesteld, in de verwachting, dat de raad dit zaJ: goedkeuren. Mocht dat jiiet het geval wezen, dan is do tijdelijk aangestelde direct Weer te ontslaan. Van den heer De Groot is bericht ingekomen, dat de heer inspecteur oordeelde, dat geen vergoeding door het Rijk zal worden verstrekt. Met algemeen© stemmen wordt besloten een tijde^- lijke leerkracht voor rekening der gemeente aan te stellen. Bh' de rondvraag informeert de heer Schenk hoe gr let op de vervolg-advertentiën. Bespreek vanaf heden Uw plaatsen. Vergadering van den Raad op Dinsdag 3 Maart 1925 deg middags 2 uur. Afwezig de heeren Smit en Kistemaker. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester secretaris de heer Bronder. Voorzitter opent de vergadering, mededeelende dat Door vertrek uit de gemeente neemt de hoer K. Keetman te Haringhuizen tegen 1 Mei ontslag als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Voorzitter zegt, dat in de volgende vergadering voorzien zal worden in de vacature. Spr. drukt er zijn spijt over, uit, dat de heer Keetman als lid van het Armbestuur moet worden gemist, want Keetman is iemand, waar je wat aan hebt. Van den heer J. de Groot is ingekomen het verslag over den cursus aan de winteravondschool te Bar singerhorn. De cursus begon met 18 leerlingen en eindigde met 13 leerlingen. Belangstelling en ijver waren goed, terwijl de resultaten van den cursus be vredigend waren. Ingekomen is de balans en winst- en verliesreke ning over 1923, van den Keuringsdienst van Waren te Alkmaar. Van de commissie van Zuiderzeegemeenten was ingekomen een afschrift van het adres aan de 2e Ka mer gericht, terwijl tevens verzocht wordt lid te wil len worden van de Vereeniging van bij de afsluiting betrokken Zuiderzeeplaatsen. De heer Engel wijst op de actie door de visschers en nevenbedrijven, doch sympathiseert ermee dat de be- langhebbende 'gemeenten ook actie willen gaan vde- 1 ren. Door het Centraal Comité is allereerst actie ge voerd om in kennis te worden gesteld met het wets ontwerp. j De zoogenaamde Commissie B van den Zuiderzee raad had een plan opgemaakt en een goed advies, doch helaas is met het wetsontwerp niet aan dat ad vies vastgehouden. Spr. toont dat met verschillende voorbeelden aan en wijst er op, dat door de Commis sie B goed werk is verricht. Hij wist niet, dat de ver schillende gemeenten waren uitgenoodigd tot een ver gadering, waarbij ook tegenwoordig waren de burge meesters van Anna Paulowna en Wieringerwaard, maar meent toch, dat onze. gemeente ook aan een verdere actie zou kunnen deelnemen. Voorzitter heeft er niets op tegen, lid te worden van de vereeniging, dan komt men in ieder geval iets te weten. De heer Burger vindt het ook wel noodzakelijk lid te worden. Voorzitter vraagt, of er zoo'n haast zij is, of aas eerst de statuten enz. afgewacht kunnen worden. De heer Engel meent, dat er wel haast bij is en wel met het oog op de a.s. behandeling van het wetsont werp. Algemeen wondt goedgevonden lid der vereeniging} te worden. In verband met tien paar kleine admïnista Vureve wijzigingen wordt opnieuw vastgesteld de begux*. 'tang voor 1925. De raad heaht rifn goedkeuring aan diverse af- en overschrijvingen den dienst 1924 betreffende. De heer Blaauboer vroeg nog hoe deze diverse uitgraven nu nog te voorschijn zijn gekomdn. Voorzitter veronderstelt, dat de heer Blaauboer doelt op den post „vuilnis'' van f300, want spr. zag dat straks wel aan het gericht van den heer Blaau^ boer, bij' het oplezen van den jpost. Die uitgaaf ié ontstaan doordat een nieuwe ijzeren schuit is aan gekocht. net staat met den elfectricateitsaanleg aan Iden Meeldijk. Zal er spoedig een begTooting worden overgelegd f I Daartoe door den Voorzitter uitgenoodigd, deelt de administrateur van het G.E.B., de heer Dubbelz in an, de resultaten mede van het onderzoek naar het aantal aansluitingen en die resultateta, bleken tiiet zoo gunstig te wezen. De heer Schenk meent, dat wanneer eenmaal de öuitbreiding tot stand komt, ook de aansluitingen wei komen. Voorzitter oordeelt, dat men toch .oenig-srins zeker moet wezen van het aantal aansluitingen, juist om.- I dat de menschen aan den Meeldijk ook gas hebben. I De heer Koooj'iman wil den Meeldijk de eleotm- fioatie tenminste niet opdringen. I De heer Bdhenk ïzegt, dat de menschen bij' zijn rondgaan allemaal wilden aansluiten, dooh de ad- I ministra teur merkt op, dat hot een algemeen ver schijnsel is, dat de menschen terugkrabbelen, wan j neer de positieve toezegging wordt gevraagd. De heer Blaauboer zegt, dat voldoende bekend is, dat wanneer de gelegenheid er eenmaal is, de menschen wel aansluiten, en dat het gebruik j meer is dan men vermoed had. Tenslotte is het meerder verbruik tem voordeel© van het bedrijf. Spr. neemt de gelegenheid waar, <ym te vragen hoe het staat met die onder bemaling, is daarvoor een aocoord getroffen, en waarom zijn de aansluitingen van A. Jonk en Kistemaker niet tot stand gekomënj' Voor de afname van dagstroom zijn dat een paar mooie bedrijven en was het nu zoo moeilijk daarvoor regelingen te treffen? Om altijd eerst de rentabili- teitsrekening op te zetten, begint spr. bepaald af te keuren. Iedereen die electriciteit heeft, gebruikt meer dan hij verondersteld 'had. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. met de zaak bezig zijn en dat de kwestie bij het Provinciaal Be drijf in onderzoek is en de Raad zal wel spoedig meer van de zaak hooren. Spr. wijst er op, dat verschillende krachtmiddelen het bedrijf geld kosten en noemt bijv. de uitsluiting van de stoomdorschmachine van den broer des hee ren Blaauboer. Ook de aansluitingen van Jonk en TCi.-. maker zouden geld kosten en de belanghebben den v» aren niet bereid1 bij te dragen. Straks komt deze dagstroomleveriingskwestie in den Raad. De I.oer Blaauboer zegt. het niet te begrijpen, de provincie dringt juist op die aansluitingen aan. Do administrateur oordeelt bet beter nadere inlich tingen te verstrekken in comitévergadering. De heer Schenk zegt, de vaste overtuiging te heb ben, dat de uitbreiding naar den Meeldijk niet ren dabel is, maar daarom zegt spr. nog niet, dat de uit breiding niet moet gebeuren. De aansluitingen ko men toch wel. De heer Kooijman: Zeker, maar ik zou wat meer j medewerking w illen hebben. Voorzitter doet toezegging dat nog eens een on- j derzoek aan den Meeldijk zal worden ingesteld. De I vergadering is niet voltallig en het is dus niet ge- wenscht een besluit te nemen. Hierna sluiting. ST. MAARTEN. Zondagavond trad de alhier opgerichte zangver- eeniging voor den len keer voor 't voetlicht en gaf een openbare uitvoering in lokaal „Rust en Lust" al hier, onder leiding van haar directeur, den heer P. Grin van St. Maartensbrug. Deze vereeniging, nog bestuufloos, werd door -den vader, den directeur, bij het publiek ingeleid, dewel ke hierbij herinnerde aan het kort bestaan dezer ver eeniging en de clementie van het publiek verzocht voor dit bakerkind. Nu, het heeft wel zijn nut ge had de belangstellenden den leeftijd dezer vereeni ging mede te deelen, daar men hierbij het bewijs go-, lverd zag wat men in zoo'n korten stonde bij men schep, welke allen leeken zijn op het terrein der mu ziek, is te bereiken. Er is dan ook werkelijk hoel Soed gezongen, temeer als mon in aanmerking neemt at een 3-tal zangnummers nu direct niet, wat men noemt, gemakkelijk zijn voor een pasgeborene. Maar leden en directeur kunnen met vreugde op hun werk terugzien en dat is.wat je noeml Na den zang kregen wij opgevoerd een zangspel, getiteld „Rika's Droom", met klein orkestbegeleiding. Ook dit word heel verdienstelijk opgevoerd on heeft in werkelijkheid de aanwezigen (en dat waren er vei len, de zaal was tjokvol) doen, genieten. Hierbij wa ren dilettanten welke zelfs kostelijk werk te zien ga ven; de namen van hen wil ik echter hier niet noe men, daar ze nog zoo jong zijn en ik bang ben dat zij door openlijke huldiging wat t© IJdel worden. Maar van hieruit een woord van lof voor het gepresteerde is ten volle verdiend. Na afloop van dit zangspel werd door den heer P. Grin Sr. nog een woord van dank gericht aan de le den van de Symphonie, welke hun hulp hadden ver leend en in het bijzonder aan mej. A. Klerk voor de pianobegeleiding, aan welk© voor het gepresteerde een mooie bloemenruiker werd aangeboden. Na afloop nog een gezellig bal tot slot, ST. MAARTEN. Het huis, bewoond, door den heer K. Koorn, is uit de hand gekocht door dein heer A. Groet Sr., alhier. SCHAGERBRUG. Op de eerstvolgende Zondagen zal in do tooneel- zaal van „Het Wapen van de Ziipe" alhier door de Operettevereeniging „Euphonia worden opge voerd een operette in drie bedrijven „Erminie". Dezo geestige operette uit 't Engelsch vertaald, muziek van Ed. Jakobowski, bevat de geschiedenis van 2 struikroovers, die terecht komen op een kasteel, waar juist 't verlovingsfeest gevierd zal worden van de dochter des huizes met een rijken vlcomto, dien zij echter nog nooit heeft gezien. De boeven hebben echter jyist het rijtuig, waarmee de vicomte naar het kasteel zal rijden, aangerand, den reiziger van zijn geld en papieren beroofd en hem aan een boom vastgebonden. Op het kasteel doen zij zich nu voor als den verwachten vicomte, die nog een vriend heeft meegenomen, waarna ze zich natuurlijk flink te goed doen en heel wat broche's, horloge's enz. aan den gasten weten te ontfutselen. Natuurlijk geven de taal, die de heereh spreken en hun niet zeer deftige manieren aanleiding tot allerlei dwaze scènes. En natuurlijk vindt, na een reeks van wederwaardig heden, Erminie, de dochter van den markies, die het kasteel bewoont, haar echten bruidegom ten laatste. Een aardig strijkorkestje zorgt voor de muzikale begeleiding, zoodat men zeker kan zijn van een mooie voorstelling, vooral ook, omdat aan de aan kleeding moeiten noch kosten zijn gespaard. SCHOORL. Zondag 15 Maart. nam. 2 uur, worden door de Schoorlsche Sportclub „Schoorl" de volgende drave rijen gehouden: I. Onder den Man Prijs. Voor Nederlandsche Paarden, die slechts één eersten prijs op korte (300 eri 800 M. baan) wonnen. Onder den man (deken of zadel) Handicap max. afsiand 800 M. Prijzen f 100, f 25, f 10. Inleggeld f 5. Mand Maderawijn, uitgeloofd voor den wimenden Rijder door den heer T. Timmerman, eigenaar Hotel „de Roode Leeuw" te Schoorl. II. Naar Keuze Prijs. Voor Nederlandsche (ger.) paarden, rijden naar keuze (behalve de A's geb. jn 1907). Aangespannen of onder den man (deken of za- dei). Paarden o. d. m. 5 M. meer. Max. afst. 800 AL handicap. Prijzen f 125, f 50, f 25, inleggeld f 5. III. 15 Maart Prijs. Voor alle in Nederland gere gistreerde paarden, (behalve de Ned. A's geb. in 1907) Aangespannen. Min. afst. 700 M. Max. afst. 800 M. handicap. Prijzen f 150, f 50, f 25, inleggeld f 5. Han dicapper de heer J. B. v. Dillewijn, 's Gravenhage. Sluiting inschrijving Maandag 9 Maart. 1925, bij den Secretaris Joh. Peetoom, Boschmansweg, Schoorl. HOOGWOUD. Vertrokken en ingekomen personen van 15 tot en met 28 Februari 1925: Alida Tuinman, R.K., van Kerkelaan C no. 51, naar j Amsterdam. Albert Kuypstr. 116; Alida Louisa Sinni. ge. R.K., van Weere K no. 34 naar Beverwijk, Kerk straat. 10; Albertus Jacob Andringa, N.H., van Lange- reis A 29 naar Schagen, 't Wad; Jan Glas, R.K., van Sijbekarspel naar Pade B 26a; Geertje Nierop. N.H., van Obdam naar Aartswoud, Kerkebuurt E 21; Adria- nu9 Koning. R.K., van Avenhorn naar Noordend D 77; Alida Tool, R K., van Hensbroek naar Noordend D 77. j Jan van der Bel, N.H., van Enkhuizen naar Aarts woud. Dljkerbu'urt F 36; Maria Katharina Peerde- man. R.K., van Obdam naar Kerkelaan C no. 3; Eli- sabeth Bot, R.K., van Wognum naar Kerkelaan C no. 39. ST. PANCRAS. Onze plaatsgenoot, de beer Jb. Miessing, agent der Utrechtsche asfaltfabriek, is door de Alkmaarscho Tuinbouwvereeniging do levering van 273.000 kool kragen opgedragen. Een mooie leverantie. KOLHORN. Vanwege de Democratische Partij „de partij-Heeres" 1 werd op" 28 Febr. alhier eene openbare vergadering 1 gehouden in 't lokaal Jonker. Als spreekster trad op mevr. A. Schwier-Rutters van Amsterdam en als spreker de heer K. Dilllng van Zutphen. Niettegen staande de toegang geheel vrij was gesteld voor vrou wen zoowel als voor mannen, was de opkomst slechts matig. Spreeksters onderwerp was „De vrouw in de politiek" en sprekers: „De Democratische partij en het landbouwprogram." De vergadering werd geopend door Burgemeester Brêebaurt van hier. Spreekster er spreker werden hartelijk welkom geheeten en gaf in eenvoudige toe-

Schager Courant | 1925 | | pagina 1