Nagekomen .berichten. LICHT OP! Predikbeurten Plaatselijk Nie«w& Marktbeïiebtea. NOODWEER IN NOORIWTALI8. Uit Milaan, 11 Maart. Een hevige- storm heeft in het afgeloopen etmaal N'oord-Italië geteisterd. Ten gevolge van de heftige sneeuw- en hagelbuien on dervond het treinverkeer groote vertraging. Ook boven de zee heeft het noodweer gewoed. Zoo zijn bij Monfalcone vijf visschersvaartuigen vergaan. In Villastanza, nabij Milaan, brak brand uit, ten gevolge waarvan vrijwel het geheele plaatsje in vlammen is opgegaan. In verband met den hevigen storm viel n.1. aan blusschen niet te denken. Volgens de „Tribune" zijn 16 personen omgekomen tijdens den jongsten storm in de noordelijke golf van de Adriatische Zee. 1 yet\ IM W ?>C tf CUDKARSPELw De huisvlijttencuonstelling geeft in onze gemeente een ongewone drukte. Het is eiken dag langs de s!raa.t bijzonder druk van hen die de tentoonstelling bezoeken gaan en outo's vol worden dagelijks aang,e- ord,. om bij de tentoonstelling een kijkje te ne men. ue tentoonstelling kan zich dan ook dagelijks in een zeer druk bezoek verheugen en algemeen is men vol bewondering over hetgeen te zien wordt gegeven en over de wijze waarop een en ander gerangschikt is. De radioinstallatie van den heer Schuitemakcr zorgt voor de noodige muziek en meermalen worden ons zeer mooie nummers uit binnen- en buitenland ten gehoore gegeven. Ook de diverse vermakelijkheden hebben druk werk, zoodat het bestuur van 't Nut en de commis sie met voldoening op hun arbeid kunnen neerzien. Op het tooneel. waar voor een gezellig zitje ge zorgd is, heeft men een prachtig overzicht op. het tentoongestelde, doch wat ons wel opvalt is dat daarvan door niet zeer velen gebruik gemaakt wcrdt. Het lijkt wel of het publiek meent, dat deze gelegenheid alleen is om bestuur en commissie na hun arbeid: een rustig half uurtje te geven, hoewel het toch speciaal is ingericht om het publiek ter wille te zijn. Hoewel we dagelijks constateeren dat het zeer druk is, kan men ons geen inlichtingen geven over het aantal bezoekers per dag, omdat een wedstrijd in het raden naar het aantal betalende bezoekers der tentoonstelling op touw gezet is. Nl^uwr NIEDOPP. Vergadering van Het Witte Kruis, ten lokale van den heer Peetoom, Woensdagavond 11 Maart gehouden. Do voorzitter, de heer D. Rempfc, opent, allen welkom heetende, de vergadering, waarna mededeelingen volgen. Voorzatter deelt mede, dat het ijshuisje dit jaar niet i® gevuld kunnen worden, maar dat toch overwogen wordt fsen andere wij'ze' van voorziening ook al uiad het gevroren en ai w is voorz'euing op de gebruikelijke wijze mogelijk geweest. Gedacht wordt, te proboerèn, ha uit Alkmaar te betrekken of van de zuivelfabriek te Lutjewinkel, of anders van slager le Clerdq alhier. De vergadering kan hierin met het bestuur meet gaan, ©ons een proef te nemen. Do Eminabloem collecte zal door den heer Fluister worden geregeld. Onftrent liet verzoek van het gemeentebestuur van Winkel ton aanzien van de vervanging bij ziekte van do «uster aldaar door de wijkverpleegster van Nieuwe N iedorp, wordt door voorzitter meegedeeld, dat de Prov. Commissie van do Wijkverpleging van het Witte Krui» dio overeenkomst wol ka wenscht aoht. Oorspronkelijk was de bedoeling get weost om een nadere aJgemeene regeling af té wachten en was in overweging gegegeyen het vaststellen van een dergelijke regeling bij de Prov. Commissie aanhangig te maken. Nu kan men echter in dit bijzonder geval wel voldoen aan 't verzoek van Winkel en ae weneoh van de Prov. Oamm. en wijzigt men ten aanzien daarvan de instructie April België en Frankrijk den zomertijd wel Invoe ren. OUDKARSPEL. Als direct gevolg van de touisvlijttentoonstelling, worden hier pogingen aangewend om te komen trt de oprichting van een batikcursus en een cursus in kantklossen. i BREEZAND. Door het Bestuur der Vereeniging „Helpt Elkaari', die zich ten doel stelt uitkeering te verleenen bij ziekte, was tegen Woensdagavond een propaganda^ vergadering uitgeschreven, waarin door den heer A. de Boèr het werken der vereeniging zou worden uiteengezet. De belangstelling bleek echter zóó ge ring, dat de vergadering niet dóórging. Toch trad nog 1 lid toe. waardoor het ledental gedurende den laat- sten tijd met ruim 30 nieuwe leden werd vermeer derd. DE BERGING VAN DE „SOERAKARTA". Woensdagmorgen zijn de bergingsvaartuigen „Meer min" en „Stier" naar het wrak van de „Soerakarta" vertrokken. Met de berging van de lading uit de „Soerakarta" is men later begonnen. DE HEERHUGOWAARD 300 JAAR. Woensdag was het 300 jaar geleden, dat de Staten van Holland en West-Friesland octrooi verleenden op een aanvraag tot bedijking van de Heer-Hugo- waard, een der vele meren in Hollands Noorderkwar tier, welke in de eerste helft der 17de eeuw werden drooggelegd. Eerst had men zich in den strijd tegen het water bepaald tot de verdediging, nu ging men met kracht tot den aanval over. Na twee eeuwen was het ein delijk gelukt, om de Zijpe voorgoed droog te leg gen. De bedijking van de Beemster, de grootste en daardoor de gevaarlijkste van do binnenmeren, was in 1612 voltooid. Zij leverde het bewijs, dat door de betere toepassing en inrichting der watermolens ook meren van grooter diepte en wateroppervlak konden wordien le egge malen en daarmede begon een drukke werkzaamheid in deze richting: de Purmer, de Baarsdorpermeer, de Heerhugowaard, de Wijde Wormer en de Waterlandsche meren volgden. Toen eindelijk in 1644 de Noordeindermeer was droogge legd, had het Noorderkwartier een oppervlakte, wel ke 30.000 bunders grooter was dan in den aanvang van den vrijheidsoorlog. En benoorden het IJ was toen ook alles drooggemaakt. 'Waardoor zijn deze verbazingwekkende resultaten in een betrekkelijk kort tijdvak verkregen? Na den overgang van Amsterdam, en voor het Noordelijk deel reeds na Alkmaars „victorie", was de rust in Noord-Holland weinig verstoord. Bij den opbloei van de steden werden aan den landbouw steeds zwaar der eischen gesteld. Men kwam landj, vooral bouw land te kort, en er waren handen over. In' de re kesten voor het bedijken van de Beemster era andere meren leest men telkens de overweging, dat uitbrei ding van het voor den landbouw geschikte gebied den velen ingezetenen loonerad werk en een goed be staan zou verschaffen, zoodat zij in' het vaderland konden blijven en niet naar den vreemde behoef den te trekken,. Daarbij kwam echter nog een ander element. Door de groote voordeelen met handel en kaapvaart behaald, waren in de steden groote rijk dommen opgehoopt, voor welke, bij gebrek aan staats- en buitenlandsche fondsen, geen belegging te inden was. Het beleggen in grondbezit beval zich, ook om de soliditeit, vanzelf aan. Wanneer de kooplieden regenten eenmaal hun fortuin hadden gemaakt, wa ren zij er op bedacht, het verdiende geld op de vei ligste en vruchtbaarste manier rendabel te maken. De Amsterdamsche burgemëester Jacob Poppen stak de helft van zijn vermogen, vijf tonnen gouds, in de drooglegging van de Beemster en aan Amsterdamsch geld was het te danken, dat alle andere meren in vruchtbaar land werden omgezet. De poldergeschiedenis van Hollandis Noord-erkwar- tier vertoont een ondergrond van onderlinge bo- ale het «waard van Damooles boven het hoofd van BROEK OP LANGENDIJK, II Maart. den Bond (heeft gohaaigen. Langzaam is het duidelijk Langen dijker Groen ten veiling. Wortelen f 1.80. geworden, dat juist in de samenkoppeling van Roode kool. le soort f7.50—12.40, 2a soort f 4 50 ingevallen en Ziektewet het grootste gevaar ligt. tot 7, Gele kool, le soort f8—15.70, 2o.soort f 5.30r- De propaganda voor het zelfbeheer .van de Ziet 7.60. Witte hooi. Ie soort t'5.90 6.80, 2e soort f4.10 kenfondeen moet dus gericht ztfn op het scheiding tot 4.80. Uien f 12.40—14, driailngon f 12.1012.80, brengen tueschon ongevallen en ziekte, hetgeen voor allee per 100 Kg. beide categorieën slechte verbetering kan brengen. Aanvoer: 3500 Kg. wortelen, 122000 Kg. roode kool, Door een splitsing zullen tevens vervallen de ven. 15200 Kg. gele kool, 113800 Kg. witte kool, 4'JOO meende voordeelen van colleotiove verzkering, ten. Kg. uien. wnl de individueele verzekering op den voorgrond NOORDERMARKTBOND, Noordsoharwoude. zal komen. 11 Maart. Grove uien f 12.40, uien f 13.20 Het jaarverslag maakt verder melding van het 13.60. drielingen f 13.50—13,60, nep f 13.80. Peen bedanken van een twaalftal kassen voor het lidk f2.10. Roode kool f7.9012.50, doorschot f6.90— maatschap van den Bond. Door deze afeoheiding u.70. Gele kool f9.90—15.60, doorschot f8—14.10, is het ledental van den Bond van 13780 teruggegaan Deensohe witte f3.80—6.70, doorso.iot f3.10—5.30, tot 10353. De 43 kassen, die een jaarstaat Inzonden. allee .per 100 ng. Aanvoér: 29 .0 Kg. uien, 1200 tellen 7495 leden en hadden op 1 Januari 1925 een Kg. peen, 174300 kg. roode kool, 73800 kg. goie kool, beat van f96.054, tegen f 86.526 op 1 Januari '24. 149700 Kg. Deensche witte kool. Aan contributie werd ontvangen een bedrag van WARMENHUIZEN, 11 'Maart. f74.907, terwijl aan ziekengeld werd uitgekeerd Roode kool: le soort f7.80fi 11.90, 2o soort f7.70 f54.921. Van donateur» ontving men f1873. Aan tot 11.80, uitschot f5.20 7.lf), Gele kool, le soort 1285 ziektegevallen werd gedurende 29.403 zaektel, 11.1013,'* 2e srt 9.4013. D. witte Ie t'3.905.90, dagen uitkeering verleend. 2e soort f3—5.20. drielingen f 10.6011.20, uien Deze cijfers deden den heer Visser de opmerking f 11.4012.40, stek f5.606.60. 'Poo i f 1.40LGi). maken, dat het moeilijk valt goed te keuren, dat Aanvoer: 58500 Kg. roode kool, 1000J kg. gelo kool, de arbeid van den Bond zal worden gegeven aara 37900 Kg. Deensöhe witte, 5000 kg. uien, 4000 kg. bedrijfvereenigingen die in de praktijk nog bewijzen peen. moeten te voldoenVEEMARKT te HOORN, 11 Maart 1925. Later werd de jbegrooting voor 1925 vastgesteld Aangevoerd: 1 Nuchter kalf f10. 157 Varkens: in ontvangst en uitgaaf op r21o7. vette varken» 72—75 ot, Loadensohe varkens 70 Het voorstel totwyaging van het huishoudelijk 72 ot zouters 70—72 ot. Handel vlug. TEMffiHIim11 WOTd difc TOOrSteI aan8:enomen- V^d:% ™tte van de wijkverpleegster. Over de vraag hoe men nu S„ .Zito.T ii l. Z'il 6. .U.1 ton opzichte van de andere aangrenzende! Ji'i Infïf JSt. i!?vïuSn afdeelingen heeft men nog geon heider inzioht. tijken, kortom een stelsel van oligarchie, dat volko- Het .bestuur zal zich daarop beraden. Naar aanleiding van 's voorzitters mededeeling aangaande een uit te geven herdenkingsboek ij> verband met herdenking in September a-s. van het vijftigjarig bestaan van het Witte Kruis, vindt de afdeed ng goed. 1 ex. voor het, archief te be stellen en zullen ae leden onzer aideeling, die dat we.isclieii, dat ex. ter inzage kunnen verkrijgen. Besloten wordt f2.50 toe te kennen voor een huldeblijk voor „Ileideheuvel". De notulen worden door don secretaris, den heer P. Haringbuizen, gelezen en worden onder dank goedgekeurd. Daarna wordt door den secretaris' een jaarverslag uitgebracht. Voorzitter dankt den secretaris voor zijn flink, uitgebreid jaarverslag, dat daarna evem. eens wordt goedgekeurd. De 'heer iï. Boer brengt namen® de commissie voor de rekening rapport daaromtrent uit en worden eenige cijfers genoemd. De rekening was in orue bevonden en geadviseerd wordt over ie gaan tot goedkeuring, waartoe opder dunk wordt-besloten. De rekening der afd. alhier van 't uitte Kruis sloot met f 298.8614 nadeelig saldo. Vervolgens wordt de begrooting behandeld en aai na goedgekeurd. De heer P. Pluister, afgevaardigde naar de algem. vergadering te Amsterdam, doet daarvan vervolgens rapport, waarvoor door voorzitter dank wordt ge- bjacht. liij het volgende punt besprekingen plaatselijke gezondheidsbelangen, wordt door den voorzitter on zer afdeeling, den heer D. Rempt, eene verhandeling gehouden van mensch en dier in het licht der hy giëne beschouwd, waarin verschillende infectiemoge lijkheden worden behandeld. In dit overzicht wer den nuttige beschouwingen gedaan en werd dit dank. baar door de aanwezigen aangehoord. Ten opzichte van malariabestrijding werd door Dr. Maats eene bijdrage van de hand van den bekenden dichter Jb. Cats gegeven, waarvoor eveneens dank werd gebracht. Besloten werd om in Nieuwe Niedorp, met RID.S. in sommige perceelen nog eens bespuiting te laten doen in verband met malariabestrijding. Na rondvraag, die geen belangrijke besprekingen opleverde, volgde onder dank sluiting. SCHOORL. Voor de harddraverij op 15 Maart 1925, des mid dags 2 uur, zijn de volgende paarden ingeschrveen: Onder den manprijs: Erna, Martinus S, Newton B, Dumas, Oscar, Nellie Z, Neerlandia, Nico C, Morgera- roth. De heer I Timmerman, eigenaar van hotel „de Roode Leeuw" te Schoorl, looft een mand Maderawijn uit voor den winnenden rijder. Naar Keuzeprijs, rijden naar keuze: Kampioen B, Perrigan B, Barones, Oscar, Erna, Newton B, Neer landia, Max Medium, Martinus S, iDumas, Nellie Z,| Leo, Nico C. m ,.xvrumu*yo.u»i&.y iieeiv guöoören ae „xrovinaiaie 15 Maart-prijs, aangespannen: Künstler, Kampioen Bond van Ziekenfondsen in Noordholland'' een alp B. Quimperle, Catherine Spier, Oscar, Barones, Pal, gemeene vergadering gehouden. Vertegenwoordigd Martinus S, Loo, Meteor, Wahnfried, Rautenkranz,waren 37 ziekenkassen door 62 afgevaardigden. Favoritus, Nellie Z, Neerlandia, Max Medium, Per-j In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de rigan B, Dumas, Vitality, Nico C, Erna, Lord B. jiheer H. Zeeman, over het voorontwerp ZiekteL en De extratrein vertrekt weder &a Zondag 12.35 u. Ongevallenwet, dat het bestaan der ziekenkassen van het station Alkmaar en stopt aan de tusschera- 'bedreigt. stations. Het opdragen van dit ontwerp aan een commissie. DE ZOMERTIJD EN DE SPOORWEGEN. achtte spreker gelijk te staan met een voorloopig Naar het „U. D." verneemt, brengt het Dinsdag van de baan zijn van dit ontwerp, hetgeen hij' voor in de Tweede Kamer gevallen besluit met betrek- de ziekenkassen moedgevend noemde, king tot den zomertijd groote moeilijkheden met zich Verder verklaarde (heer Zeeman, dat het van mede voorde spoorwegen. De reeds vastgestelde trei- allen, die op hetvoortbestaan van ziekenkassen nenl-oop voor den a.s. zomerdienst is ontworpen op hopen, de wansch is dat de Ziektewet zal worden de basis van handhaving van den zomertijd. De Uitgevoerd: een weneöh, aldus spr., dien wij' kunnen dienstregeling moet nu weer worden omgewerkt naar en willen ten uitvoer brengen, den nieuwen stand van zaken. Speciaal zullen de In het jaarverslag, dat ae secretaris, de heer A. moeilijkheden gelden de internationale aansluitingen, Visser daarop uitbracht, zeide spr., dat het voor in verband met het feit dat einde Maart of begin ontwerp Ziekte en Ongevallenwet het geheeie jaar men aansluit bij de stedelijke regeering en de bedij king van den Heer-Hugo heeft hierop geen uitzonde-- ring gemaakt, integendeel, zij kan veeleer als een sprekend voorbeeld daarvan gelden. Voor Alkmaar was de drooglegging van de Heer- hugowaard zeer gewenscht en begeerlijk. Burge meester Van Teylingen en de secretaris Nanning van Foreest moeten het plan hebben opgezet. Zij vorm den een „compagnie", waarin zij zorgvuldig alle groo te heeren en invloedrijke personen opnamen, die de zaak bij de Staten en in het machtige en geldrijke Amsterdam konden bevorderen. Daarbij zorgden zij goed voor zichzelf en voor hun verwanten'. Personen, wier tegenstand moes! worden overwon nen, werden „gegratificeerd". Bovendien verzekerden de Alkmaarsche regenten zich van den steun van machtige Amsterdamsche verwanten, zooals de bur gemeesters Cromhout en Oetgens, die door den ge schiedschrijver worden betiteld als gewetenlooze uit- buitprs en grondspeculantenVerder trouwde een dochter van den Alkmaarschen burgemeester Van Veen in dien tijd met een zoon van een rijk Am- sterdamsch koopman, Van Loon. en door dezen werd het octrooi dan ook aangevraagd. De best-bedeelden van de „hoofd-participanten" kregen 97Y* morgen land, maar hun broers, zusters, enz. ontvingen nog een extra-portie.... En dan be stond nog de bepaling, dat de dijkgraaf en enkele hoogheemraden moesten werden gekozen uit de Alk maarsche ingelanden 1 Zoo min als andere polders heeft de Heerhugo- waard aan de hooge verwachtingen beantwoord. In 1634 werd er zelfs ernstig over gedacht om haar weer te laten onderloopen, ten einde er ten minste het profijt van de visscherij van te trekken. Velen lieten hun akkers met wilgenbosch beplanten, waarmede nog in het midden van de 19e eeuw groote uitgestrekt heden waren bedekt. Eerst de belangrijke verbete ring van bemaling door het plaatsen van twee stoomgemalen en daarna de toepassing van kunst mest en het veranderen van het weiland in groen- teland, schijnen in het laatst van de vorige eeuw, een gunstiger wending te hebben verzekerd. Ten slotte nog iets over den naam van dezen pol-I der. Deze is afkomstig van Hugo van Assendelft, baljuw van het Hoogwouder Ambacht en kastelein van Medemblik, die in 1296 door de Wést-Friezen werd verslagen. Oudtijds was deze waard een meer en stond in ver binding met de Schermer, daarvan gescheiden door den Huigendijk. In 1255 trok graaf Willem H met *en groot leger van Vroonen uit over het bevroren meer. om de West-Friezen te verdelgen en 'Hbogwoud in brand te steken. Hij zakte echter met zijn paard door het ijs en werd door de Friezen afgemaakt. Telegraaf. PROVINCIALE BOND VAN ZIEKENFONDSEN IN Nv-H. In Kra&napolskyheeft gisteren de „Provinciale f 1.161.28, 3e kw. f 0.90—1.10 per Kg. levend go. wicht; 18u nuchtere kalveren £1320 per stuk, 491 vette varkens Holi. le kw. 8991 ot., 2e kw. 8/89 ot., Overz. en Gel. le kw. 8991 ot., 2e kw. 8789 ot. per Kg. slaohtgewioht. LANGLNDIJK. De coöperatieve verbruiksvereeniging „Nieuw Le ven" hield Woensdagavond de vierde jaarvergadering in het lokaal van den heer Kramer to ZuidLscharwou- de Aanwezig waren 27 leden. De voorzitter,, de heer P. Zeeman opent met een woord van welkom de vergadering, wijst er op, dat de coöperatie nu 3 jaar en 9 maanden marcheert, zeker ten genoege van alle, leden. De balans geeft ook dit jaar weer reden tot tevredenheid. De secretaris, de heer Paarlberg leest daarna de notulen, welke onder dankzegging worden goedge keurd. Uit het jaarverslag dat hierna door den secretaris den heer Paarlberg, werd uitgebracht, ontleenen we het volgende: Alles liep op rolletjes^ De gelden wel ke op de verschillende ©ogenblikken raoodig' waren, waren steeds aanwezig, de verstandhouding tus- schen bestuur commissarissen en den bedrijfsleider is steeds van den mee^t vriendsdnappelijktui- a*uu ou ook onder het personeel is de stemming zoodanig verbeterd', dat er niet de minste reden tot klagen is. In geen enkele bestuursvergadering kwamen on aangenaamheden ten opzichte van het personeel naar voren en ook desgevraagd was de bedrijfslei der daarover best tevreden. De finantieele zijdo blijft steeds zooals die van den aanvang af geweest is, steeds voldoende kasgeld om alJes op tijd te betalen, gelden beschikbaar als de noodige verbeteringen verricht moeten worden, ja zelfs konden ook dit jaar de noodige vernieuwingen weer uit de gewone middelen betaald worden. De omzet is dit jaar met bijna f 9000 toegenomen en bedroeg, in het geheel f 107448.44. Voor een deel zal deze verhooging komen voor re- LOTUS. kening van de auto, waardoor een vluggere bedie- Wij ontvingen enkele dagen geleden een vriende- ning plaats heeft en halve van voorheen thans heele lijke uitnoodiging van de firma Jurgens, om j.1. klanten geworden zijn. Maandagavond te luisteren naar een radio-causerie Gewezen wordt op de verbetering door het nieuwe over de Lotus-Margarine. Maandagavond 7 uur zou magazijn verkregen, waardoor het aanzien der zaak die causerie vanuit Hilversum worden uitgezonden in niet geringe mate verhoogd is. Daar zich geen en de keurige uitnoodiging vermeldde dat deze eau- enkele bijzonuerheid voordeed, behoefde door het serie gehouden zou worden door den heer A. Kolk- bestuur slechts 5 maal vergaderd te worden. Behal- man, chef van de afdeeling „reclame". ve deze zijn natuurlijk diverse kleine hijeenkom- Het spreekt vanzelf, dat wij ons Maandagavond ep si-en gehouden. Het leuental is met 2 toegenomen en verzoek van de redactie der Schager tot luisteren heb- bedraagt thans 59. In bestuur en personeel kwam ben gezet. En het was Ongeveer 7.10 uur, dat wij geen wijziging. den heer Kolkman zijn prettige bespreking hoorden Uit de finantieele resultaten blijkt, dat een netto- beginnen, winst gemaakt is van f 1816.10 en de kleine bijge- Wij hoorden hem onder veel meer vertellen, hoe bouwen met de inventarissen van bakkerij en kan- de vraag naar Margarine was ontstaan* n.1 door toor thans voor f 1 op de balans voorkomen. Het re- het tekort aan natuurboter. Hij vertelde ons van de serveforads is gestegen tot f 3155.44. zco hygiënische en keurige bereidingswijze van de He, fonds art. 42c (ten bate der leden, die van de Lotus. Hoe de wetenschappelijke uitvoering daar- vorige coöperatie een finantieele strop hadden) be- van de Margarine heeft gemaakt tot 'n product, dat draagt thans f 1229.06 en het fonds 42d (ten bate der voor de natuurboter niet behoeft onder te doen. leden) is f 298.42. Zijn advies was dan ook uitdrukkelijk: gebl-uik Hefc reegeringwcrediet is verlaagd tot f13000. De Raad der gemeente Amsterdam zal aan de Eer ste Kamer verzoeken om het wetsontwerp tot afschaf fing van den Zomertijd niet aan te nemen. Voor auto's en rijwielen moet het licht op: Don derdag 12 Maart om 6.26 uur en Vrijdag 13 Maart om 6,28 uur. ZONDAG, 15 MAART. NED. HERV. GEMEENTE t»: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Julianadorp, nam. halifdrie, 'Ds. Buiskool. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Buiskool. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. Jukema. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Da Schermerhorn. On derwerp: „De Oorzaak", roman van Leonard Frank. Eenigenburg, geen dienst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Schermerhom. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Da van Meurs. Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 7 uur, de heer Posthuma Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. OEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. halfdrie, Leesdienst. Lotus in de keuken en uw spijzen zullen smaakvol bereid kunnen worden. De heer Kolkman vertelde ons van de vele recla me die voor Lotus wordt gemaakt, van de groote Nadat is meegedeeld, dat ook de inzet van het nieuwe jaar weer goed is, en met den wensch dat het ook dit jaar weer goed zal gaan, sluit het verslag. Dd heer H. Bakker deelt namens de commissie, oio aantrekkelijkheden vooral voor de kinderen aan de de balans nagezi enheeft, mede, dat ze de conclu- verschillende verrassingen verlxmden, vertelde ons sie hebben getrokken, dat de zaak er goed voor staat, van het Lotus-tijdschrift, waarin ook aan de kruis- De voorzitter dankt de commissie en wijst er op, woordraadselwoede wordt geofferd. Het was een zeer dat het goed is een flinke reserve te kweeken, vooral gedocumenteerde lofspraak op „Lotus", die door de ook omdat het in de toekomst wenschelijk zal blij- bijzonder onderhoudende wijze, waarop ze tot ons ken winkel en woonhuis naar de eischen des tijcis kwam, moest inslaan. in te richten. Bovendien maakt flink afschrijven het Wij kregen tot slot nog de mededeeling, dat de bedrijf gezond, luisteraars, die aan den heer Kolkman een brief- Uit de balans welke hierna ter tafel komt, blijkt dat kaart zenden als bewijs hunner belangstelling, op ook de accountant zeer goed met den gang van za- hun beurt van hem een verrassing zouden ontvan- ken tevreden is. S"V De balans geeft een eindcijfer vaiji f27831.77 en Het was voor de firma Jurgens een goed inslaande wordt na voorlezing goedgekeurd, reclame voor haar bekend product. De voorzitter brengt den bedrijfsleider dank voor JJAp10' J zijn werk en wenscht hem geluk, dat zijn arbeid met Gedurende den Internationalen voetbalwedstrijd zulke goede resultaten bekroond wordt. België—Nederland, die Zondagmiddag te Antwerpen Hierna volgt "bestuursverkiezing, wordt gehouden, zal de heer H. Willemse alhier het Aftredend zijn de heeren T. Kostelijk en C. Paarl- geregeld verloop van den wedstrijd per radio-code berg, waarvan de eerste wegens vertrek niet her- ontvangen, waardoor hij in de gelegenheid gesteld is kiesbaar is. den belangstellenden op voetbalgebied in Schagenen Als candidaten zijn gesteld de heeren H. Bakker omstreken dit verloop direct mede te deelen. te Oudkarspel, K. Koster te Heerhugowaard en C. WETHOUDER. Paarlberg te Oudkarspel. De heer W. F. Gorter, wethouder dezer gemeente, De heer Bakker deelde mede, dat zijn candidatuur heeft tegen 1 April a.s. al® zoodanig bedankt. hem vanmiddag ter oore kwam, doch hij een even- T EER MIDDELEN EN SCHOOLBEHOEFTEN. tueele benoeming wegens drukke werkzaamheden De volgende opgaven zijtn ingekomen voor de niet wenscht te aanvaarden, levering van schoolboeken en leermiddelen voor de Na de stemmingen blijkt dat op den heer Paarl-' openbare lagere Söhool: J. van Ketel, Söhagen f585; herg 16, op den heer Bakker 22 en op den heer Wed. Plukker, Schagen, f567; J. CremerS, Os», Koster 4 stemmen zijn uitgebracht, zoodat beide r 557P. Boonaoker, Schagen, f537.17, K. van eerstgenoemden gekozen zijn. Loenen, Schagerbrug, f535; en P. Out, Koog aan Als commissaris is aftredende de heer P. Kist, de Zaan, f 524.20. die alleen candidaat gesteld en dus herkozen is. Aan den laagste gegund. Den heer Kostelijk wordt dank gezegd voor alles Voor de benoodigdheden voor de handwerken wa- *wat hij1 in 't belang van de zaakvgedaan heeft. Zijn ren de volgende opgaven ingekomen: Th. Sdhmala goede adviezen zijn steeds op prijs gesteld. f278.80; J. H. Sdhene f223.30. S. Droog f 220.30; Daarna wordt besloten om tot het maken van een Knuwer f219.17; L. Bol te f 192.10; Kömg f 186.26. (betonschoeiing en "het malfftn van een nieuw schuur Aan den laagste gegund. GEMEENTE SCHAGEN. tje over te gaan. Een bestuursvoorstel om f 50 beschikbaar te stellen voor het te stichten neutraal ziekenhuis te Alkmaar, 1L L" .l.JI. !J Geboren: Gerrit, zoon van Lammert Anneveldt en wordt bij meerderheid van stemmen verworpen. Marijtje Keuris. Op voorstel van het- bestüur wordt goedgevonden 3 pet. dividend voor het verbruik dor leden van kruideniers, en bakkeryafdeeling uit te keeren. i t Een voorstel om ook de vrouwen van de leden in de gelegenheid te stellen lid van de vereeniging te worden, wordt tot een volgende vergadering SCHAGEN, 12 Maart. 7 12 Geldekoeien mag., f200260, 42 idem1, vette aangehouden. f300467.50, 20 kaifkoeieii f275-—480,. 361 nuchtere Verder krijgt het bestuur machtiging om voor do kalveren f1428, 61 overhouders 3650, 29 varkens wijk Heerhugowaard een auto aan te schaffen, magere f2440j 54 idem vette per Kg. 7275 ot., waardoor dan daar eiken dag de groote wijk kan 89 biggen f1016, 8 konijnen' 0.75—3, 30 kippen worden bediend. f 0.50-2 75. 68 Kg. boter 2.20 tot 2.50. Als commissieleden voor het nazien van de vol- EEERENVEÏLING. gende balans worden aangewezen de heeren A. Voorloopig bericht. Aanvoer 130 partijen kip- Schrijver, H. Bakker, A. G. Goudsblom en voor eieren, 29692 stuks; en 50 partijen eendeieren. Prije reserve de heer A. Nouwen. der kipeieren f 5.30 tot f 6.10, Een partij kleine kip- Daarna wordt de vergadering gesloten, eieren f 4^0. De veiling duurt voort

Schager Courant | 1925 | | pagina 6