Alitieci Billis- Hudson Essex Garage XENNEMERLAND, Bergen. Zaterdag 21 Maart 1925 68ste Jaargang. No. 7608. Uilgeuers i O, v.h. THaPMAN ft Co., SGbogeo lEMSTE BLAD. Raad Petten. 6 cylinder Automobielen. Raad Sint Maarten. Spaander's Kleeding. SCBAGER CIU1AIT. Dit blad vorechljnt vlocmaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Dondor- dag on Zatordag. DIJ inzonding tot 'flmorgonu Q uur, wordon Advor- tsntiën nog zoovool mogolljk in hot ooicstuiikoinond nummer goplnatat. POSTHEKENINQ No. 23380. INT. TEL EP no. 20 Peljo por 0 manndon <1.05. Loaao nommora 0 cont. ADVEÏITHN- TlfiN van 1 tot 5 rogolu fl.10, todero ^ogol moor fiO cont (howljano. inboggopon). Grooto loltogo wordon naaa plaatsruimte hoestend» DIT NUMMER BESTAAT UIT 5 BLADEN. Vergadering van den Raad1 der gemeente Petten, op Woensdag 18 Maart 1925. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent do vergadering, waarna lezing der notulen plaats heeft, De heer Blom maakte echter cp deze een aan merking, en wel deze: Ini de notulen staat, dat de Baad zich, wat betreft het heffen van opcenten, hij eventueele propaganda-avonden, waarover hij in de vorige vergadering heeft gesproken, op een ge vaarlijk standpunt ging staan, hierin toe te geven. Ik meen, dat de Raad voor dergelijke avonden wel iots gevoelde. De overige leden erkenden ook, dat in laatstgemelden geest is gesproken. De voorzitter, ook wel meenende, dat die Raad zich alzoo heeft uitgesproken, en ook nu nog er kennende, zelf daarvoor wel iets te gevoelen, zal dan bij eventueele gevallen, met deze rekening houden. Daarna worden de notulen onveranderd vastgesteld. Wat betreft het verzoek van den heer D. Brom mer, voor vermindering van pacht, spreekt do Raad als zijne meening uit, dat hij de pachtsom van dien tuin niet hoog vindt, en dat daarbij het stuk grond, dat aan den heer Kuiper verkocht is, er betrekkelijk al af was. Besloten op dat verzoek af wijzend te beschikken. Aan den heer K. Mol wordt op diens verzoek voor een half gedeelte ontheffing verleend op de honden belasting van den dienst 194, daar gebleken is, dat die hond alreeds ongeveer Januari 1924 dood is ge gaan. Van dien heer G. Timmerman was bericht inge komen, dat hij bedankt als lid der Schattingscom missie. Aangezien dit adres heden is ingekomen, hebben B. en W. geen voordracht kunnen opmaken en stelt voorzitter voor, om tot een vrije stemming over te gaan, ter voorziening in deze vacature. Bij stemming worden uitgebracht: 1 stem op den heer K. Nottelman, 1 stem op den heer P. Koop man en 5 stemmen op den heer H. S. Eriks, burge meester, zoodat gekozen is de heer Eriks. 'Deze verklaart, zijne benoeming aan te nemen. Besloten wordt om een bijdrage van 30 ct. per in. woner te verleenen aan de Tuberculosecommissie der Witte Rruisvereeniging te Schagerbrug, over tuigd als de Raad is, dat deze zaak een zeer nut tige is. Van Ged. Staten is terug ontvangen de begrooting 1925, met eenige administratieve opmerkingen. De Raad besluit, de begrooting volgens die opmerkin gen te wijzigen, uitgezonderd echter één punt, dat niet van adiministratieven aard is, doch van finan- tieele zijde en wat terdege een punt van bespre king wordt. Op de begrotoing was geplaatst een subsidiepost van f 1750 van Rijk en f 1250 van Provincie, ter te gemoetkoming in de kosten der gemeentehuishou ding. Ged. Staten stellen voor, op dien post af te schrijven en hetzelfde bedrag, nl. f $000, te brengen op de gemeentelasten. B. en W. hebben deze zaak besproken, en komen tot de conclusie dat indien men deze f 3000 wil vinden in den H. O., het vermenigvuldigingscijfer van 1.4 wel gebracht moet worden op 2,3 2,4, En dit zou een te hooge belastingdruk zijn, temeer daar ons aftrek voor levensonderhoud alreeds gesteld is op f 600, hetwelk van groote beteekenis is. De voorzitter zegt, dat B. en W. naar Haarlem zijn geweest betreffende deze aangelegenheid om sub sidie, zoomede het exploit ons beteekend, betref fende de loopende kasgeldleening, welke wij, zoo als U bekend is, onmogelijk kunnen aflossen, zon der krachtigen steun van Provincie en van het Rijk. Bij dat bezoek dan is ons ten duidelijkste ge bleken, dat wil de gemeente op steun aanspraak maken, ons gemiddeld percentage van heffing op z'n minst 6 pet. moet zijn, en dat wijst het thans niet aan. y Nu ontspint zich een niet, of moeilijk te volgen discussie. Het resultaat is, dat de Raad onder sterk protest en met de verklaring, dat hiermede het uiterste is gevraagd, het vetmenigvuldttgingiscijfer nu op 1.4 te stellen, waardoor dan het gemiddeld percentage 6 pet. zal behalen. Evenwel wordt door deze verhooginig het bedrag van f 3000 niet ver kregen ongeveer f 1000 minder. Deze f 1000 dan zal wederom geplaatst worden als subsidiepost, wel verwachtende, doordat nu het gemiddelde 6 pet. is. deze subsidie zal worden gegeven, daar het weige ren daarvan steeds afstuit omdat het gemiddeld)© geen 6 pet. behaalde. De heer Van der Vlies echter kan zich er niet mede vereenigen en is van meening, dat de belas tingdruk te zwaar is en de begrooling, wat dit punt betreft, ongewijzigd terug te zenden, dan moeten" ze bij Ged. Staten maar doen wat hun goed dunkt. De Raad verklaart dan- ook echter, zooals ge noemd, voor te hebben gestemd, onder protest en dat, indien de begrooting alzoo niet wordt goedge keurd, hij niet te vinden zou zijn, nog eenige ver booging toe te geven. B. en W. worden gemachtigd aan te stellen een procureur ter zake het exploit betreffende de kas geldleening, hetgeen voor de rechtbank zal worden behandeld. Hiervoor wordt genoemd: de heer Zei- lemaker te Alkmaar. De rondvraag niets opleverende, sluit voorzitter de vergadering. Ruime 4 6 persoons gesloten Essex Automobielen f 4000. CATALOGUS OP AAHVBAAG. Vergadering op Vrijdag 20 Maart 1925, des mor gens ten 9 uur. Voorzitter de heer A. Klerk .burgemeester. Na opening volgt de lezing en goedkeuring der notulen. Naar aanleiding der notulen deelt voorzitter aan de vergadering het volgende mede: In die vorige bijeenkomst heeft de "neer Blok. bij de bespreking inzake de minder goe ie verhouding tusschen het hoofd der school en de onderwijzeres alhier, o.a. gezegd, dat hij de wenschelijkheid uit sprak dat beiden tot een bespreking werden uitgenoo digd, opdat aan den wantoestand van het on derwijs te St. Maarten een einde komt. Omtrent het eerstgenoemde zij meegedeeld, dat de verschillen met het onderwijzend personeel op een bevredigende wijze door den Inspecteur en B. en W., op dat mo ment, zijn opgelost. De Inspecteur gaf aan den Burgemeester het volle recht en stelde het daardoor ook op prijs, dat in de openbare vergadering van den Raad werd meege deeld. dat aan de school St. Maarten, geen enkele wantoestand in het onderwijs bestaat. Inte- gondeel is uit zijn gehouden onderzoek gebleken, dat het onderwijs aan die school goed verzorgd en uit stekend in orde is, zoowel bij het hoofd als bij de onderwijzeres, en dat deze school niets voor de andere scholen in zijne inspectie onder doet. Wordt gelezen verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim. Meegedeeld wordt dat begrooting 1925 en supple toirs begrooting door Ged. Staten zijn goedgekeurd. In het Prov. Blad is de mededeeling vermeld, dat de verpleeggelden voor krankzinnigen in de Prov- gestichten met f100 per jaar zijn verlaagd. Voorzitter deelt mee dat er een krankzinnige in de gemeente bij is gekomen. De Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen zal dit jaar geen bijdrage van de gemeente vragen. De mededeeling is ingekomen, dat over 1924 40933 M3. gas is verbruikt, dat is 3547 M3. meer dan vorig jaar. Naar aanleiding van de besprekingen in de vorige raadsvergadering, is een aanschrijving gericht tot degenen die nog niet bij do waterleiding waren aan gesloten, dat dit vóór 1 Juni*a.s. moet geschieden. Van den Inspecteur der Volksgezondheid was in dien zin ook een schrijven ontvangen. Er is een schrijven ingekomen van de P.E.N. over de overname van het laagspanningsnet der gemeente. Hierover zullen eerst straks besprekingen in comité worden gehouden. Is ingekomen de rekening over den keuringsdienst van waren in Alkmaar over 1924. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om het zoogenaamde sluiswegje aan Groenveld, op den legger der wegen te brengen. Aanleiding hiertoe is geweest een reeds in 1924 ontvangen schrijven van het polderbestuur van Valkkoog, dat deze weg toebehoort aan de aangren zende eigenaren en niet aan den polder. Wel heeft deze polder den weg steeds onderhouden, maar mist door bovengenoemd feit, dat anderen eige naar zijn. alle recht om verbodsbepalingen enz. ten opzichte van dezen weg uit te vaardigen. Door de handelingen van één der eigenaren, die op den berm een mesthoop heeft neergestort, is de toe stand van den weg zoo geworden, dat er moet wor den ingegrepen en verzoekt het polderbestuur daar toe maatregelen te treffen. B. en W. hebben alle maatregelen genomen en alle voorschriften /zijn gevolgd om dezen weg op den legger der wegen opgenomen te krijgen. Er was maar één der eig.enaren, n.1. de heer H. v. d. Glind te Bar- neveld, die bezwaar had ingebracht, dit hoofdzake lijk hierop neerkomende, dat aangrenzenden niet meer in s^aat zouden zijn den berm van den weg voor opslagplaats hunner producten te kunnen gebruiken. B. en W. brachten nu in een zeer uitvoerig prae- advies. in welken geest ook aan Ged. Staten zal wor den geschreven, hun motieven naar voren, waarop zij het sluiswegje op den legger der wegen wensch- ten geplaatst te zien en zoodoende tot openbaren weg te stempelen. Zij stelden tenslotte aan den Raad voor het bezwaarschrift van Van den Glind ongegrond te verklaren en den legger aldus gewij zigd, voorloopig vast te stellen. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Van Ged. Staten was ingekomen het bekende voor stel omtrent veiligheid, inrichting enz. van auto bussen, die in zoogenaamde wilde diensten rijden. De politieverordening werd met algemeene stem men met de door Ged. Staten en de Vereeniging van Burgemeesters en. Secretarissen gewenschte bepalin gen aangevuld. Het Nationale Comité tegen het Alcoholisme vroeg verlaging van het maximum van het aantal vergun ningen en geen nieuwe vergunningen meer te ge ven. B. en W. deelen mee, dat het aantal vergunningen in de gemeente bedroeg vijf. Dat het aantal inder tijd door den Raad was bepaald op 4, n.1. 1 voor Eenigenburg, 1 voor Valkkoog, en 2 voor St. Maar ten. Door het overlijden van mej. wed. Wit verviel er 1 vergunning in Valkkoog, dus kr---? men daar door precies de regeling als door don Raad was gewenscht. B. en W. stelden daarom voor om Diet verder te gaan. Allen voor. Volgde het adres van Heemstede tegen het toe staan van eenzijdige annexatieplannen en het ge wenschte van groepsgewijze samenwerken var. ge meenten in deze en het opschorten van elk c. r.exa- tieplan, zoolang in dezen zin geen wettelijke oor schriften bestonden. B. en W. adviseerden geen adhaesie aan dit adres aan de regeering te betuigen, omdat naar hun oerdeel de Vereen, van Ned. Gemeenten het aangt wezen orgaan was om hier de gewenschte voor,:ch- ting te geven. Allen voor. Daarna volgde de bespreking van de huurwaarde van de onderwijzerswoningen. Deze zijn thans ambts woningen en als gevolg van het nieuwe bezoldigings besluit. zouden de huren van deze huizen stijcer te St Maarten van f250 op f350. te Valkkoog .ar» f250 op f330 en te Eenigenburg van f225 op 1240. De mogelijkheid bestaat om deze woningen los te maken van het begrip ambtswoning en dan onder hands aan de hoofden van scholen te verhuren. De drie hoofden van scholen hadden zich bereid ver klaard om de huizen voor den tegenwoordigen huurprijs te blijven huren. De Raad sprak zich met algemeene stemmen er over uit om de woningen onderhandsch te verhuren voor den thans gelden den huurprijs, moeilijk als het werd gevonden dat deze huur werd verhoogd. De rekening over 1923 aangaande de bijdragen der gemeente aan de bijzondere schoten aan de Stroet en het Rijpje, was nog niet goedgekeurd en daar door kon de bijdrage over. 1925 nog niet wórden bepaald. Om nu geen stagnatie te geven, stelden B. en W. voor over het le kwartaal 1925 een bijdrage uit te betalen naar den maatstaf van vorig jaar, zijn de f1180 voor Stroet en f520 voor het Rijpje voor een geheel jaar. Verrekening kan dan nader plaats vinden. Allen voor. Tot leden van het stembureau te Eenigenburg, wer den benoemd de heeren C. Hoop en A. de Vries. De christelijke school aan de Stroet voldoet niet meer aan de te stellen eischen en moet vernieuwd. Van het schoolbestuur was nu een verzoek aan de gemeente ingekomen met bijvoeging van alle benoo- digde papperassen om geld daarvoor disponibel te stellen. Het zou een 2-klassige school worden met 96 leerlingen. De school was onbruikbaar, wat ook in een schrijven van den Inspecteur werd bevestigd. Deze wees er op, dat de school in geen enkel op zicht aan de edschen van de wet voldoet. De gangen zijn te smal, de privaten onvoldoende, de ruimte In de klassen te klein en de school had al sinds reeds lang vernieuwd behooren te zijn. Waar de Raad straks door den architect van de nieuwe school zal worden ingelicht omtrent plan nen enz. schort voorzitter de beslissing over dit punt nog wat op. Wel had de Raad alleen de beslis sing <*er het al of niet beschikbaar stellen der geldmiddelen en was de rest van het werk voor B. en W., maar spreker stelde er prijs op in deze ook het oordeel van den Raad te hooren. Zoodoende werd dan eerst de rondvraag gehouden en wees de heer Schermerhorn op het briefje over de school, waarin de Inspecteur opkwam tegen de uitdrukking dat er een wantoestand zou heerschen in de school. Spreker vraagt ofi dit briefje dan niet besproken moet worden. DBAAGT ALKMAAR—HOORN. Voorzitter zegt dat er door den heer Blok is ge sproken over een wantoestand in de school, hij had willen zeggen een wanverhouding tusschen het on derwijzend personeel. Zooals het is gezegd, is het ge lukkig niet on dat gezegde zou maar aanleiding tot allerlei commentaar kunnen geven en werd het ge wenscht geoordeeld om in het openbaar daarover een mededeeling te doen. De heer Blok zegt dat het dan wel mogelijk is dat hij zich niet geheel en al juist heeft uitgedrukt, maar iedereen wist wel hoe spr. het bedoelde en waarop hij het oog had en spr. neemt dan ook van hetgeen hij heeft gezegd, geen woord terug. De bespreking van B. en W. en den Inspecteur met het Hoofd der school en de Onderwijzeres, heeft niet het minste resultaat opgeleverd, want de toestand is weer even slecht als hij is geweest, dezelfde wantoestand heerscht er nog steeds. En dat kan niet anders of dit moet zijn zeer nadeeligen invloed op het onderwijs uitoefenen. Waar zulk een verstandhouding heerscht tusschen het onderwijzend personeel als hier, kan het niet anders of de opvoedkundige waarde van dat onderricht zal al heel gering zijn en spr. kan niet begrijpen dat de Inspecteur kan zeggen dat het on derwijs hier goed ia. De heer Schermerhorn zegt er zelf niet veel van te weten, maar zelf heeft hij de politie op het school plein gezien en dat geeft veel te denken. Voorzitter herhaalt dat er gesproken is van een wantoestand bij het onderwijs en zoo stond het ook precies in de krant en daarom achtte spr. het ge wenscht het oordeel van den Inspecteur over het onderwijs hier openlijk kenbaar te maken. De In specteur heeft er nog aan toegevoegd dat het onder wijs hier voor 'reen enkele school in de omgevine onderdoet. Ja, in sommige opzichten hooger staat dan sommige andere scholen. Men mag uit het ge sprokene in den Raad geen verkeerde gevolgtrek kingen maken en men had moeten spreken over een wanverhouding tusschen hoofd en onderwijzeres. De heer Blok: En ik herhaal, dat er van zulk een verhouding al een zeer slechte opvoedende kracht uitgaat en opvoeden van de ieugd is m.L een be- lansrrijk deel van het onderwijs. Voorzitter zal dat niet tegenspreken, en daarom hebben B. en W. en de Inspecteur ook alle po- ringen aangewend om dat euvel uit de wereld te helpen en op dat moment scheen de kwestie o- -e- lost. De 'heer Blok: En nu is het na drie weken nog erger en ik krijg den indruk, dat de Inspecteur ook niet weet hoe een eind aan dezen misstand te maken. Voorzitter: Wij hebben ongeveer een heelen dag besteed om tot een goede oplossing te komen en wij meenden dat het ons toen gelukt was vrede te krij gen. v I heer Schermerhorn: Maar als men dat briefje van traks hoort voorlezen, zou men denken dat alles koek en ei is, maar daar is geen sprake van. De neer Blok: Er is een wantoestand op de school en nu mag het onderwijs goed genoemd worden, waaraan ik nog twijfel, maar hoe of de Inspecteur dat nu zoo precies weet, nu hij er misschien een uur is geweest, dat is mij een raadsel. Voorzitter: De Inspecteur is er tweemaal geweest en als vakman zal do Inspecteur dat toch heter kun nen beoordeelen dan het raadslid Blok. De heer Blok: Dat is wel mogelijk. Maar u weet wel waarop mijn opmerking sloeg, niet speciaal op het onderwijs geven, maar op het onderwijs in het algemeen. En ik herhaal, van eenige opvoedkundige kracht kan met een wantoestand als hier heerscht, ?een sprake zijn. Voorzitter: Dat weet ïk heel goed, maar wij moe ten blijven bij hetgeen u in het openbaar hebt ge zegd en n.1. den indruk hebt gevestigd alsof het onderwijs slecht was en dat is onwaar. En bij de be oordeeling van het onderwijs hecht ik meer aan het oordeel van den Inspecteur dan aan Blok. De heer Blok: Ik heb gesproken over het onder wijs in het algemeen. Voorzitter: U had moeten spreken over de wan verhouding tusschen hoofd der school en onderwij zeres en die verhouding is niet in het belang van hun prestige. De heer Blok: Dus ook niet in het belang van het onderwijs, en ik neem niets terug van hetgeen ik daaromtrent heb gezegd. Voorzitter: Dat heb ik gemerkt, en ook dat u niet geheel zonder aanzien des persoons hebt go* handeld. De heer Blok: Dat is absoluut niet zoo en het» zelfde kan ik dan ook wel van u zeggen» Voorzitter: Van mij? De heer Blok: Zeker, want u leeft in openbare vij andschap met het hoofd der school en ik heb het recht hetzelfde van u te zeggen. Voorzitter: Ik tart u te bewijzen, dat ik als Bur gemeester in deze heele kwestie mijn persoonlijke ge voelens heb laten spreken en dus niet volkomen alles onpartijdig heb behandeld. De heer Blok: Dat is niet te bewijzen. Voorzitter: Dan moet u dat ook niet in het open baar zeggen. Alle bewijsstukken staan u ten dienste. Neem de moeite om alles eens te onderzoekon en bewijs dat ik niet onpartijdig l>en geweest, dan ben je flink. Kan je dat niet, houd dan je mond. De heer Stoop is van oordeel dat Burgemeester zeer zuiver en zakelijk deze heele kwestie heeft be- handeld en alles heeft gedaan om den Raad een goed inzicht in de zaak te geven. De heer Blok: In comité. Voorzitter: Alle stukken staan voor u disponibel, getroost u nu eens de moeite om hier te komen en alles na te zien. Dan kunt u in het openbaar eens meedeelen in welk opzicht ik als Burgemeester paa> tijdig ben geweest. De heer Blok: Ik zal maar verder zwijgen. Voorzitter: Neen, kom nu eens voor den dag, dan ben je flink. De heer Schermerhorn: Ik heb H schrijven van den Inspecteur ter sprake gebracht, omdat de toestand niet is zooals daarin werd beweerd. Het is op school hier niet in orde. Voorzitter: Dat betreur ik ook. De heer Schermerhorn: Het hoofd en de onder wijzeres kibbelen met elkaar waar de. kinderen bij zijn. De heer Stoop zegt. dat hier alleen gesproken is over het onderwijs. Dit andere l)etreurt spreker zeer en het kan niet anders of de toestand, op school moet daaronder lijden. Spreker herhaalt dat de Burge meester eerlijk en oprecht onze besprekingen heeft geleid, hem treft geen enkele blaam. De heer Schermerhorn: Ik laat de burgemeester er buiten. Een slechte verhouding als hier op school bestaat en goed onderwijs gaat m.L niet samen. Voorzitter vraagt aan de wethouders of zij aan merking hebben op de wijze waarop hij de zaken in deze heeft geleid en of hij zich door zijn per soonlijke gevoelens heeft laten leiden. Als dat zoo is, wil spr. het gaarne van hen hooren. De heer Glas wijst op het verschil van gevoelen dat er tusschen «Burgemeester en Wethouders heeft bestaan in deze zaak. Voorzitter zegt, dat het daar niet over gaat. Wij kunnen verschil van meening hebben, maar het is de vraag of voorzitter de zaak onpartijdig heeft be handeld of niet. De heer Glas zegt, dat allen, zoowel Inspecteur als B. en W. hoopten, dat het qu goed zou gaan. Maar spr. acht het verkeerd dat voorzitter heeft voorge lezen het oordeel van den Inspecteur. Dat heb ik als wethouder niet gewild en daarmee heeft voorzitter zelf alles uitgelokt. Voorzitter heeft dat gedaan opdat de openbare school hier geen onverdienden smaad zou treffen. De heer Glas: Had maar gezwegen. Als er nu po litietoezicht op het schoolplein noodig is, en de jon gens en meisjes thuis komen met het bericht dat meester en juffrouw samen zoo'n ruzie hebben ge had, is het naar sprekers oordeel meer dan erg ge noeg en kan er zijns inziens niet veel opvoedende kracht van het onderwijs aan zulk een school uit- eaan. De Raad gaat in comité. Nadat de Raad ongeveer een uur in comité had vergaderd, werd met algemeene stemmen na een korie bespreking besloten, ter vervanging van de be st.'ande school, die is-afgekeurd, aan de Vereeniging School met den Bijbel te Stroet, het benoodigde geld te verschaffen voor de stichting van een nieuw schoolgebouw. DE SPOORWEGFILM. Senige jaren geleden verleemde de directie der Nederlandsone Spoorwegen hare medewerking tot do vervaardiging van een film van het spoorweg bedrijf hier te lande. Door verschillende omstan digheden werden toen echter slechts twee .ver tooningen gegeven. Deze film is nu, naar het ,hU. D." mededeelt, door de Technische Vakgroep van den Bond van Ambtenaren in Diest bij de Neder ïandsche Spoorwegen in eigendom verkregen en wordt binnenkort, met verschillende nieuwe ppna men, o.a. van het nieuwe hoofdgebouw te Utrecht, aangevuld, opnieuw ve'toond. De film zal vertoond worden te .Utrecht, Am sterdam, Alkmaar, Haarlem," Den Haag, Rotterd t-n, Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Amersfoort, Hengelo, Zutphen, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Maas tricht, Heerlen, Tilburg, Breda, V lissingen en Hu vergum, waarbij de heer J. Swart, technisch ambte naar bij de Nederlandsche Spoorwegen, een uit eenzetting zal geven. ERNSTIG ONGEVAL. Woensdagavond heeft te Meerkerk een ernstig ongeval plaats gehad. Ongeveer tegen 10 uur was het beweegbare gedeelte uit de schipbrug gevaren oift schepen door te laten. Zekere Middelkoop kwam op de neb? aangereden en merkte niet spoedig ge noeg dat de brug open was Hif read tegen de sluitingsketting, die daardoor uit den haak stootte en raakte te water. Er werd onmiddellijk gedregd, doch toen men hem ophaalde, waren de levensgeea ten reeds geweken.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1