LICHT OP! Nieuwe Abonné's Raad Sint Pancras. Staatsloterij. Gemengd Nieuws. eend staan, zooals hét broedervolken puft en Tullen die vraagstukken In volle vertrouwen weer worden aangevat, welker oplossing enkel kan strekken tot beider welbegrepen belang. WEG VAN HELDER NAAR CALLANTSOOG. Ingediend Is een ontwerp van wet, strekkende tot overbrenging in beheer en onderhoud, gedeeltelijk bij den polder Koegras, gedeeltelijk bij de gemeente Callantsoog, van den bij het rijk In beheer en onder houd rijnde weg van Middenvliet onder de gemeente Helder naar Groote Keeten onder de gemeente Cal lantsoog. MEISJE DOODGEREDEN. Woensdagmorgen omstreeks half negen is een ne gen-jarig meisje ter hoogte van den Laanweg over deden -door een Amsterdamsche. auto-bus van lijn E, welke reed in de richting van het Mospleia. Het kind was op slag dood. Omtrent de toedracht van dit ongeluk vernemen Wij nog het volgende; Het meisje en haar moedor liepen ieder een an deren kant van den weg in de richting, waarin de autobus, welke haar met een kalme vaart inhaalde, B.ich bewoog. Do moeder, die het voertuig hoorde na deren, waarschuwde het kind. Het meisje, blijkbaar aDgstig geworden, wilde anel naar do moeder gaan en stak vlak vóór de autobus den rijweg over. De chauffeur haalde, om een aanrijding te voorkomen, vlug naar links uit en remde. Maar het was al te laat. Van d6 voorwielen liep het kind vrij, maar één der achterwielen reed haar over het hoofd. Een geneesheer constateerde, dat de dood onmid dellijk moet zijn ingetreden. Het lijkje ia naar hot Binnengasthuis vervoerd. ONVOORZICHTIGHEID. Gistermiddag is een cirkelzager P. op de hout zagerij van de firma Jongeneel aan de Zeedijk te Ut recht, door onvoorzichtigheid in aanraking gekomen met het loopende drijfwerk van de machinerieën. De zager wilde een riem, die van een lintzaag: was afgeloopen, weet op de machine aanbrengen, toen hij gegrepen werd door een vliegwiel en terstond vermorzeld werd. De worktuigen waren voldoende beveiligd, zoodat het ongeval geheel geweten moet worden aan een ondoordachte handelwijze. De man iaat een gezin met vier kinderen na. Utr. Dgbl, IN ARREST GENOMEN. W. S., wiens vrouw haar beide eigen kinderen door ophanging van het leven beroofd heeft, is ter be schikking van de justitie gesteld in verband met een ongeoorloofde verhouding die tusschen hem en een dochter uit zijn eerste huwelijk bestond. Van de vrouw is nog niets ontdekt. NEKKRAMP. Te Noordwij k aan Zee is een geval van nekkramp bij een kind van 1H jaar geconstateerd. Het kind js overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. TRAGISCH. Bij het aan boord van do „Soerakarta* gaan is gisternacht de kok P. Hofman, wonende de Maassluis, van de valreep te water gevallen en verdronken. De man laat een vrouw en drie nog jonge kinderen ca. PETTEN. De heer S. Rodenhuis, Hoofd der School alhier, schrijft ons, dat hij er niet aan heeft gedacht om ontslag te vragen om gezondheidsredenen. Ons be richt was dus volkomon abuis. Wij willen er nog aan toevoegen, dat dit bericht niet kwam van onzen gewonen correspondent. ZUmsCHARWOUDE. Het eerste slachtoffer. De heer d. J., banketbakker alhier, liep een proces verbaal op wegens overtreding van de verordening op de verplichte winkelsluiting. Voor zoover we we ten, is dit hot eersto geval, ZUIBSCHARVv'OUDE. We vernemen, dat éón onzer ingezetenen in het Waarborgfonds voor het te houden Zangconcours teekende voor lö van het eventueele tekort. Dat de vereeniging daarmee ten zeerste was ingenomen, is duidelijk. NCOKDEHMARKTBOND. Bestuursvergadering van den Noordermafktbood, gehouden 24 Maart. Door ziekte afwezig de heer Jac. e Boer, zonder kennisgeving absent do höeron P. Duijves en P. Bakker. Na opening der vergadering en lezing der notulen volgt bespreking van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der Groep Veilingen. Beslo ten wordt vrij mandaat te verleenen. Door een lid der afdeeling L.T.B. Langendijk en het bestuurslid Ootjers zal de N.M.B. worden vertegenwoordigd. Aan de commissie van beheer wordt opgedragen, de ge- wenschte verbetering der vloerbedekking aan te brengen in het veilingagebouw. Vervolgens komt aan de orde de samenstelling van den beschrijvingsbrief voor de algem. vergade ring van den welko gehouden zal worden lö April in Concordia. Het voorstel van Nieuwe Niedorp, om punten voor de rondvraag schriftelijk in te dienen vóór de pauze, vindt bijval van het bestuur. Het voorstel der afd. L.T.B. Langendijk, om een overkapping aan te bren gen aan de schutting leidt tot het prae-odvies, dat het bestuur meent, daar voorloopig niet toe te moe ten overgaan., met het oog op mogelijk noodig go- b.eken uitbreiding in de naaste toe-komst. In den' romer en herfst kunnen de vaartuigen met zakken- goea veelal wel geborgen worden in de goten. Het voorstel om bij elk product een bepaald no. als no. 1 aan te wijzen, wordt ingetrokken, hetgeen) eveneens geschiedt met het voorstel om een bepaald tijdstip vast te stellen voor de loting voor bloem kool. Deze intrekking geschiedt, nadat door denj veilingleider is verklaard-, dat bij eonïgen aanvoer, dit reeds geschiedt. Bij de bespreking blikjesfraude wordt in overweging gegeven, dit tegen te gaan door j zoo noodig een flinke boete op te leggen. Het voorstel Harenkarspel Oost om de vmcht» vearders te verplichten geregeld! «en lijst over te leg gen van de personen voor wie ze de producten aan voeren. geeft aanleiding tot breedvoerige discussie. Het bestuur adviseert, dat de betrokken vereenigingen door onderling overleg hierin allicht .verbetering kunnen brengen. Sen voorstel tot doortrekking der schutting wordt rwds door het bestuur op de agenda gebracht. „Nieuw Leven" heeft een voorstel ingediend. de vertegenwoordigers in het bestuur te doen afhangen van- den omzet der vereenigingen over de drie laatst vorloopon jaren. Hiertoe dan de statuten te wijzigen ten ook bet huishoudelijk reglement) daar mee in overeenstemming to brengen. Dit voorstel geeft aanleiding tot breedvoerige disoussio, waarbij blijkt, dat in het bestuur zoowel tegen als voorstanders van deze wijze van ver tegenwoordiging zytn. Ten slotte wordt over hot beginsel gestemd, waaruit blijkt, dat de meerder heid is tegen vertegenwoordiging naar den omzet, eon groote minderheid daarvoor. Het prae-odvies is alzoo togen heb voorstel „Nieuw Leven". Een tweede voorstel van Nieuw Leven betreft de heffing van 1/10 pot. extra marktgeld ter vorming van oen extra reserve om te gelegener tijd het markt- gebouw roet bijbehooren te brengen pp de eisohen van tijd on behoefte. Door den hoer Ootjers wordt opgemerkt, dat uit de gewone baten reeds eon reserve is te vormên, waarvan hij een groot voorstander ia. Zonder hef fing van extra imarktgeld is het dool wel te berei ken. mits er dan ook bij' een eventueel flink batig saldo niet wordt aangestuurd op verlaging van het; ■marktgeld. In dien geest zal het prae-aavies worden gesteld. Het voorstel-St. Maarten om voor die vereeniging een 'zestal 'plaatsen tot. 4 uur gereserveerd te houden voor berging van vaartuigen harer leden of anders de grootruimte te vergrooten, vindt mede bestrijding Het eerste adht men vrijwel practisöh onuitvoer baar, terwijl msn na d« pas aangebrachte uitbrei ding het nitt gewensoht vindt, reeds nu weer tot mieuwbouw pw Ge gaan. AïdXaS val wcwie» gepracr adviaeerd. v Het Voorstel Waarland en Omstreken om van de vaartuigen geen liggeld te heffen, dooh instede (daarvan het marktgeld met 1/10 pot. te verhoogen, wordt hoogst onbillijk geacht, vooral vobr de ver ofwondenden. Van aese maatregel zouden de dichtbij wonenden profiteeren ten koste der ande ren. Het prae-adviee is dus tegen dit voorstel Wiat echter het plegen van iraude in dezen be treft, dit moet natuurlijk zoo ernstig mogelijk wor den bestreden. Bij' do rondvraag komen nog enkele zaken ter sprake: het aanbrengen van een voerbak in den ^paardenstal: wordt verwezen naar de Commi. van Beheer. Do luidruchtigheid in het veilingsgebouw; algemeen wordt dit met alleen als hinderlijk, soms ook als ergerlijk beschouwd. Gewenscht ik dat gewezen wordt op allermecLerwerking om dit te 'voorkomen, inzonderheid kunnen ook de bestuurs leden hierop in hunne omgeving wijzen. Het lang zaam ï&hutten in de groote sluis brengt de vyaag naai- voren, of hierin niet is te voorzien. Door den heer Ootjers zah deze zaak in het Bannebastuur worden besproken. Do opmerking over het snel varen van -motorschuiten geeft aanleiding tot de wenseh.elijkh.eid dat de waarschuwingen hiertegen nu maar gevolgd mogen worden door proces ver baal. Hierna sluiting. BELASTINGDRUK PER HA- BEBOUWDEN GROND. „De Veldbode" heeft een onderzoek ingesteld naar de belastingen welke hier te lande per H.A. door de boeren betaald worden. Het resultaat is afgeleid uit de mededeelingen van een paar honderd lezers over het geheele land. In de cijfers rijn opgenomen de grond— vermogens-, personeels- en Rijksinkom stenbelasting met gemeentelijke en provinciale op centen. Het feit, dat de vermogensbelasting hierbij inbegrepen is, maakt dat de getallen geen absolute waarde hebben, maar deze belasting is niet van zoo overwegend belang dat zij de cijfers veel in waar de kan doen verminderen. Voo rde betalingen aan de landbouwonderlinge en de zegeltj esplakkerij brengt de achr. nog f7 per HA., in rekening. Het blijkt dan dat de belastingen een minimum van f 34 per H.A'. beliepen waaruit de; echr. meent te mogen afleiden, dat do minimum belastingdruk Sor HA. bebouwden' grond in Nederland zeker f 30 be raagt. Bedragen van f40, f50 en f60 komen ech ter eveneens in alle deelen van het land voor; in Zeeland zelfs van f 80 en meer. De waterschapslasten zijn soms even hoog als de inkomstenbelasting. Een der landbouwers was van meening, dat de boeren, in vergelijking met de stedelingen, te veel belasting be talen: grondbelasting en vermogensbelasting worden gehaald uit hetzelfde bezit. Deze uitkomsten brengen aan het licht dat de be lastingen op bebouwden grond hier te lande veel en veel hooger zijn dan bijv. in België en Frankrijk tot nogtoe het geval is. Maar feitelijk is men er met de genoemde bedra gen nog niet eens. Want op de bedrijven is personeel werkzaam, dat óók belasting betaalt. Dan betaalt èn de eigenaar èn het gehuwde, zoowel als .het onge huwde personeel nog belasting onder allerlei vor men: invoerrechten op de buitenlandsche werktui gen en levensmiddelen. Eon en ander zal voor een aantal gezinnen alles tezamen een aardig bedrag vor men, zelfs omgerekend per H.A. Wanneer de schr. de cijfers beschouwt in verband met onze groote en zich nog steeds uitbreidende be volking, die, vergeleken bij haar voorouders, ook in dividueel enorm veel meer verbruikt, dan is er z.i. maar één mogelijkheid om dat alles vol te houdm, i nl. in verhouding nog meer voortbrengen. Dat is het eenige middel om het- èn als natie èn ieder voor zich vol te houden. Maar dan springt ook tevens het groote volksbelang in het oog, dat we als natie heb ben bij alles .wat onzen landbouwersstand m»er weerstandsvermogen geeft: dat dus de kennis van don landbouwer verhoogt. Het demonstreert de enorme belangen, die vastzitten aan alles, wat de bodemopbrengsten kan doen stijgen, aan behoorlijke pachtcontracten. goeden afzet der producten, e.d. De Staat der Nederïapden weet te nemen en niet weinig ook hij moet ook weten te geven. Dat mag de Minister van B. Z. on L. zijn collega van Finan ciën voorhouden ieder maal dat deze van den, land bouw een extra offer vraagt. HET NIEUWE GEMEENLANDSHUIS VAN HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. Woensdag is van Ged. Staten afgekomen het be sluit inhoudende de goedkeuring voor den aankoop van het perceel van wijlen den heer Bosman aan de Kennemerstraatweg te Alkmaar. De actie tegen dozen aankoop heeft dus niet veel resultaat opgeleverd en ook Ged. Staten waren blijk baar van oordeel dat dit met algemeene stemmen door het Hoogheemraadschap genomen besluit in.bet belang van het Hoogheemraadschap was. DE ZOMERTIJD IN DE EERSTE KAMER. Volgens de „Rsb." ligt het in het voornemen van den voorzitter der Eerste Kamer, om het wetsont werp tot intrekking van den zomertijd in het begin der volgende week aan de orde te stellen, tenzij het antwoord der regeering zoo spoedig komt, dat behan deling Vrijdag nog mogelijk zal zijn, hetgeen men zeer onwaarschijnlijk acht DE 70.000STE Uit Tilburg, 25 Maart. Dinsdagmorgen la te Tilburg de 70.000ste inwoner geboren. j Namens „Tilburg Vooruit" zal den ouders het echtpaar de Rooy—-v, Beekom een gouden herinne- ringsmedaille worden aangeboden. AANGIFTE VAN GEBOORTE, I Uit 'sGravenhage. 25 Maart. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van art. 30 van het B. W. Bi) arrest van den Hoogen Raad van 2 Juni 1919 werd beslist, dat, in geval een vrouw buiten haar woning moest bevallen, alleen tot aangifte verplicht is degene, te wiens huize de geboorte geschied is. Het komt den minister van Justitie voor, dat deze beslissing een wijziging van art. 30 B. W. zeer ge-! wenscht maakt. Door de thans voorgestelde wijzi- ging van art. 30 B. W. komt de verplichting van den wettigen vader tot aangifte van de geboorte, waari deze ook heeft plaats genad, vast te «taan. Naar gel-1 dend recht wordt de uitdrukking „hU gebreke voni dien" geacht te omvatten het geval van verhindering van den vader. In dat geval rust de verplichting tot aangifte op alle overige in dat art. genoemde perso- non, zoodat, wanneer de aangifte door den een ia ge daan. de andere daardoor van zijn, verplichting wordt ontheven. Heeft de bevalling in een ziekenhuis plaats gehad, dan zal, indien dit ontwerp wet is geworden, iedere pleegzuster, die daarbij tegenwoordig was, de aan gifte kunnen doen. VERDRONKEN. Gistermiddag geraakte op den Nieuwen Rijn te Lei den een handwagen, waarmede drie jongetjes aan het spelen waren, te water. De zes-jarige Corn. Corree, wonende op dé Vierde Binnenvestgracht, die in den wagen zat, kwam er onder. Hij werd pas na tien minuten opgehaald. De inmiddels gearriveerde Eerste-Hulpdienst trachtte geruimen tijd de levens geesten op te wekken, echter zonder resultaat. DE TARIEPWET. „Het Vad." spreekt het bericht van „De Avp." te ven, als zou de Tariefwet voorloopig niet worden af gekondigd uit vrees voor weerwraakmaatregelen van het buitenland. 1 IN DE MESTGROEP GEVALLEN. Te Ruinerwold, is de 21-jarige Marytje Oosterveld, dienstbode bij d6n landbouwer B. Pol, tijdens het melken der koeien in den stal voorover in de mest- groep gevallen en gestikt. JEUGDIGE AVONTURIERS. Sedert Zondagmiddag zijn te Paunsrden spoorloos verdwenen J. Lubber* en F. Heimig, beiden 15 jaar oud. Zij hadden ervan gesproken naur a-w—jv». te Tullen gomt Aan hei veett ie Zevenaar is men hun spoor kwijtgeraakt. OVERREDEN. Het 7-jarig zoontje van den landbouwer D. Stal- linga te Marrum (Fr.) is spelende onder een zwaar beladen melkwagen geraakt en aan de gevolgen over leden. HET AUTO-ONGEVAL TE HELDER. De eerste luitenant der veldartillerie G. van Veld huizen. die verleden week bij het auto-ongeluk op de Binnenhaven alhier zwaar gewond werd, is gister nacht aan de gevolgen daarvan overleden. OUDESLUIS. Zondag jl. werden door Ds. Buiskool te Oudtesluis' als lidmaten der Hervormde Kerk bevestigd: Anna Lips, Maart je Oosterman, Geertje Trnijtjo Brouwer, Tjitske Anna Asjgs, Klaas de Graaf, Arian de Goo-j de, Klaas Vos, Reijer Slikker en Heertje Dolver. Op Zondag 5 April zullen door genoemden predi kant te Schagerbrug bovendien nog eon 15-tal nieu- wij leden worden bevestigd. OUDKARSPEL, ©ij de Woensdagavond gehouden verloting, geor ganiseerd door het Nutsdepartement in verband met de Huisvlijttentoonstelling viel de eerste prijs, een buffet, op no. 995, de 2e prij», een rijwiel, op no. 85, de 3o prijs, éen naaimachine, op no. 584, de 4e prijs, een rijwiel, op no. 1653, de 5e prijs, oen thee- kast, op no. 319, do 6e prijs, een kapstok, op no. 233, de 7e prijs, een Ets. op no. 886, da 8e prijs, eon foto- toestel, op no. 1218. NOORDSCHARWOUDE Tmi de gisteravond gehouden' jaarvergadering van den Bond van begrafenisvereenigingen waarbij nu ook bijna alle buiten den Langendijk bestaande ver eenigingen zijn aangesloten, werd voorloopig voor een jaar besloten om de jaarvergadering niet meer 's avonds, doch op den dog te houden en wel in de eerste helft van Februari. 'Daar uit de buitengemeenten klachten inkwamen dat het zoo moeilijk is de avondvergadering te be zoeken, was een zoodanig besluit wel gewenscht Volledig verslag hopen we in het volgend nummer 14 kunnen opnemen. NIEUWE NIEDORP. Wij verwijzen belangstellenden gaarne naar de ÏH dit nummer voorkomende advertentie over de uit voering der aardige kinderoperette „Reepelsteeltje", Zondagavond a.s. alhier to houden, waardoor oen genotvolle avond in uitzicht gesteld wordt NIEUWE NIEDORP. Een omstreeks 12-jarig zoontje, van den heer C. de Graaf alhier, had Woensdag het ongeluk onder een vrachtauto te geraken, 't Ongeval liep nog tamelijk goed af, maar toch heeft de knaap zich nogal aan.' 't been bezeerd. NIEUWE NIEDORP. In den Westerweg alhier geraakte een met paard bespannen dtriewielde kar te water. Met behulp van verschillende personen werdi olies weder op het droge gehaald. WIER INGEHW AARD. Woensdag werd in hotel Veerborg 6e Anna Pau- lowna tenNverzoeke van den heer O. Hjiiborts door Notaris van der Knaap publiek gepresenteerd eetn htiismanswoning met 3.18.15 HLA. weiland, staande en gelegen nabij de Kleine sluis. Peroeell 1 ..werd in bod gebracht dipor den heer W. Peereboom op OOjperöeei 2 groot 1.21.20 H.A. door denzelfden op f-2291 en afgemijnd door den heer J. Kreijger op f-36 daarboven; .perceel 3, groot 1.19.40 H.A. door den heer D. Ursem oa, op f-2985. Totaal f 10012 gïd. Het geheel word niet afgemijnd, doah torens niet gegund. voerzitter Wilde de besprekingen1 in con houden, doch de heer Slijker was van oordeel, er in comité al genoeg over gesproken is. Haar u overwoging gegeven finnen 14 dagen haar ontslag ts dienen. Wat heeft ze daarop geantwoord? D* voorzitter las d* desbetreffende brieven vos waaruit bleek, dat ze daartoe niet over kon caaj omdat ze zich onschuldig voelt en verzoekt het oai slag aan te houden lot na de revisie, waarna zt blijken dat ronschuldig Is. Ten sjotte ging do Raad met 1 stem tegen, in et mité. Na heropening in stemming gebracht, werd hj ontslag ipet 4 -3 stemmen gegeven, ingaande op <jt dag der goedkeuring. Voor ontslag stemden de bei ren Duif, 'Slijkcr, Muhrling en Zeegers. De heer Lok deelde mede, dat deze zaak niet hai few ene beloop gehad heeft en hij -daarom niet. :n <i beslissing zal berusten. Hij zal het bij Ged. Stntei aanhangig maken. Voor elk ambtenaar moet de zaai loopen zcoals dit behoort te loopen, Daarna werd' 4 vergadering gesloten. Voor auto's en rijwielen moet het licht op: Don derdag 26 Maart om 6.51 uur. Vrijdag 27 Maart 853 uuu voor de Schager Courant ontvangen de lot 1 April a.s. verschijnende nummers GRATIS. Woensdagavond kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. De 'Voorzitter deelde mede, dat de straatooJlecte voor het neutraal ziekenhuis na aftrek der kosten f 148.30 opgebracht heeft. De kas bij den gemeenteontvanger had op 30 Maart overeenkomstig de boeken, een inhoud van' f 4860.90. Ged. (Staten keurden goed het beschikbaar stellen van grond in erfpacht voor den gashouder. De Holl. Spoor zona de exploitatierekening van het Broeker spoortje, waaruit bleek, dat het voor deelig saldo f 13505.08 was, terwijl de garantie 12000 gld. bedraagt. De te garandeeren rente is verminderd tot f 9476.57, waarvan f 1184.57 voor deze gemeenten. De gegarandeerde opbrengst is nu nog f 10151.82. j Meegedeeld wetrd, dat het rijksvoorsehot op de salarisson der onderwijzers voor 1925 is bepaald op 5100 gld. Ingekomen was het verslag van de gezondheids commissie te Sehagen over 1924. Inzake de beperking van den «P.T.T.-dienst heb ben B. en W. zich tot de vereeniging van Ned. meenten gewend en vandaar bericht ontvangen dat door het aannemen van de motie-de Boer de nadoelen voor het platteland dermate verlicht zijn, dat men meende, voorloopig geen stappen te moe ten doen. Van den heer D. Koning was bericht ingekomen, dat hij niet instemt met het besluit betreffende ■zijn kind, in de laatste vergadering genomen. (Uit de rekening van- de veenderij1 bleek dat het j nadoelig saldo f 3003.61 is voor de beide gemeenten. Aan arbeidsloon is uitgekeerd f 29335.08 en de turf opbrengst was 'f 2687.75. De voorraad turf was j het vorig jaar voor 220T gld. en nu gerekend op een prijs van 6 gld. per 1000 stuk», 3100 gld. De heer Lek vroeg of t eon opzichter met een uitgaaf van 300 gld. noodig is. en of het waar is, ia, dat de molen die voor 3600 gld. gekocht ts, waardeloos ia. De heer Van Kampen antwoordde daarop, dat in 'de 13 drukste wakea het noödig geoordeeld is, oenig toezicht uit te oefenen, waarvoor 130 gld. worat uitgekeerd. De molen is goed als de vpzel lager gebracht wordt. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld cp f152 voor 76 honden. Van den heer Blok was de mededeellng ingekomen, dat hij niet langer bij machte is de halve verplegings- kosten voor de verpleging van zijn dochter te Bak- kum te vergoeden. y Na eenige bespreking in comité, besloot de Raad voorloopig voor oen Jaar de volla kosten voou naka- ning der gemeente te nemen. Op een verzoek om lid te worden van de op te rich ten N.H. vereeniging voo* Vreemdelingenverkeer, werd afwijzend beschikt. Aan J. Wiedijk werd op verzoek een stukje bouw terrein ter grootte van 1H snees verkocht voor f200 order zekere voorwaarden. Do heer Lek kreeg hierna het woord over de wei gering van den voorzitter om- op Zaterdag toestem ming voor een feestavond te geven. Hij was van oor deel, dat iedere richting den dag moet kunnen kie zen die haar goed voorkomt en meende dat de voor zitter met dezen maatregel van weigering te ver-i ging. De voorzitter deelde mede eenmaal aan de voet-1 bal vereeniging gelegenheid te hebben gegeven, toen er op Zondagmorgen heibel kwam. Nadien wordt dat niet meer gedaan. Overigens heeft de burgemeester in deze alle macht. Een breedvoerige bespreking werd over dit punt j nog gehouden, waarop de voorzitter ten slotte er no« op wees, dat ieder zich in deze heeft te regelen naar de dagen door den burgemeester aangegeven. J Aris 188 geeft hiervoor alle macht. Bovendien is Ger ritsen do caféhouder, er van gecfiend dat op Zater dagavond geen toestemming gegeven wordt. Daarna kwam ia bespreking het ontslaan tob de vroedvrouw. Trekking Tan Woensdae 35 Maart. Ie KUeee- 3e Lüst. No. 77-12 f-400. No. 20324 f200. Nos. 3740 3923 en 47<y elk f-100. Prijzen .van f 20. 7 43 93 156 Lt7 167 215 234 238 252 264 341 302 428 617 704 731 736 805 819 856 864 880 887 896 926 928 964 -999 1009 1089 109* 1110 1114 1152 1B17 1292 1382 1433 1467 1495 1524 1552 1613 1621 1631 1676 1716 1724 1735 1751 1876 1877 1895 1914 1993 2014 2127 2129 2147 2164 2181 2259 2292 2322 2172 2631 2650 2702 2747 2837 2850 2903 3015 3052 306-1 3089 3106 3163 3183 3230 3231 3283 3312 3331 3447 3455 3478 3483 3494 3511 3633 3650 3652 3730 3769 3806 3826 3904 3954 4012 4023 4072 4W2 4187 4197 4333 4378 4392 4415 4428 4472 4473 4525 4591 4599 4619 4743 4777 4950 4952 496 34986 5017 5706 5233 5268 5217 5277 5327 5382 5421 5170 5)81 5535 5532 5500 5562 5631 5632 5639 6751 5769 5784 5846 6017 6123 6129 6185 6277 6366 6440 6116 6514 6600 6611 6634 6610 6650 6710 —24 6736 6787 6857 6889 6905 6909 6919 6929 6973 6979 7012 7074 7081 7093 718 47217 —38 41 —49 7257 7303 7308 7237 7369 7405 7416 7422 486 7503 7150 7521 7523 7571 7682 —96 7698 7743 7767 7836 7833 7834 —62 7990 8035 8085 8)88 82.19 8325 8113 8485 8486 8497 8503 8541 8610 3060 8690 8710 8750 8786 8816 8891 8949 8983 9062 9089 927a 9501' 9550 9719 9778 9798 9840 9862 9895 9921 10301 10000 10103 10117 10122 10260 10292 10(331 10331 10335 10353 10368 10391 10401 10188 10496 10516 10633 10823 10628 10632 10618 10688 10732 10837 10903 10928 10947 10948 10967 11035 11058 11137 —199 —214 —220 11503 11550 11570 11629 11705 11717 —743 11763 11768 11806 —895 —901 12011 12015 12059 12080 12141 12198 12295 12299 12321 12375 12506 12513 12542 12604 12613 12628 1 2642 12671 12704 12715 12841 12881 12883 13082 13201 13210 13286 13323 13363 13367 13399 13407 13152 13496 13508 13542 13555 1 3557 13590- 13663 13671 13707 13718 13712 13872 13906 13915 13958 139S8 13991 13998 14136 14149 14165 14200 14233 14527 14549 14612 14617 14693 14728 14915 14925 14901 15003 15083 15095 15126 151.32 15214 15T0 15281 15303 15336 15355 15503 15632 15680 15668 15717 15729 15775 15891 15893 15952 15991 16017 16019 16072 16134 16225 16205 16267 16317 16330 16379 16386 16401 16581 16592 16697 16714 16791 16831 16835 16842 16887 16946 16981 17010 17018 17874 171W 17218 17225 —229 —257 —277 17293 17362 17394 17495 17518 17531 —558 -s595 17677 17806 17809 17844 17875 17879 —891 —982 18052 18065 18109 18112 18119 18146 18274 18283 18308 18-377 18379 18398 18458 18481 18496 185)7 18561 18618 18661 18700 18712 18726 18737 18746 18835 18919 18908 19039 19079 19091 19174 19290 99291 19307 19321 19331 19373 19406 19430 19464 19664 19692 19719 19787 19831 198-P 19911 19913 19932 19953 19974 19988 Ï01S8 20231 20241 2) 12-18 20291 20353 20374 20407 20127 20171 20529 20571 20100 20671 20881 20753 2C756 20783 20828 20855 20885 20626 20632 HEN RUSSISCH SCHIP NAAH AMERIKA. Het eerste Russische sovjot-stooraschip is sedert 1017 een Amerikaansche haven Mobile in Alaskn bin nengevaren. De bemanning moest op het schip blij ven in verband met de immigratiebepalingen. STAKING SN HET DRUXJKERSBED9UJF TS LONDEN. Gisteren is een staking uitgebroken tn het Londen» eche drukkersbedrijf, waarbij 10.000 arbeiders betrok ken zijn. Zij geldt intusschen niet voor de dagblaw den. De staking is het antwoord1 op oen uitsluiting in de Londensche boekbindersbedrijf, aan hot eind dor vorige week geproclameerd en waardoor 5 a GOOO arbeiders getroffen werden. Deze uitsluiting was wederom het gevolg van een staking van boekbin ders bij een Londensche firma over de tarieven voof een bepaald soort machina Er werden bemiddelings pogingen* aangewend, de vakbond ried; de stakers aan, het werk te hervatten, doch dezen weigerden. Intusschen zal nu opnieuw gepoogd worden tot be middeling te komen inzake het conflict in het bim dersbedrijf. dat tot de uitsluiting en de gisteren uit* gebroken staking leidde. EEN ONGELUK OP EEN TANKSCHIP. Naar een telegram van het W. B. uit Hamburg meldt, heeft aan boord van een tankschip bi) een Iasrep&ratie een hevige ontploffing plaats gehad. Tot dus ver zijn er acht lijken geborgen. Er zijn drie personen ra-aar gewond Verschillend* hulzen UM den wal zijn beschadigd

Schager Courant | 1925 | | pagina 2