icclame?, Nieuws» Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. LICHT OP! rm ZOMERTIJD IN TURKIJE ALS SURPRISE. Vrijdag ia alhier de zomertijd ingegaan, doch nie mand wiat het voor den volgenden morgen. Deze invoering, zonder eenige voorafgaande waar schuwing, bracht groote verwarring in zakenkrlngen teweeg. EEN ONTPLOFFING. Uit Tientsm wordt gemeld dat het arsenaal te Sze- choean door een ontploffing is verwoest, welke ver oorzaakt werd door de zorgeloosheid van een leger- kok, die een maaltijd bereidde. De schade is enorm. Zoover thans bekend zijn 40 personen gedood en ve len gewond. VREESELIJKE ONWEDERS BOVEN HONGARIJE. Boven Hongarije hebben de afgeloopen twee da gen hevige pnweaera gewoed. In verschillende ste aen is groote schade aangericht. In Boedapesti moee ten vele bewoners bij andere personen hun intrek nemen. Door het regenachtige weer is de oogst ech ter bijzonder gunstig geworden. EEN PLAN VAN DE OPPOSITIE IN ITALIë. De „Oorriere della Sera" zegt te weten* dat zekere leiders der oppositiegroepen in het parlement de mogelijkheid onder de jocg-en zien van een aftredoh „en massa" van alle Kamerleden, die tot 'deze groepen behooren, teneinde de fascistische regee ring te nopen nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom nief heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt ide vloei- ing aer gal. draagt zorg voorgoede spijsvertering en houdt ae ingewanden werkzaam. Dti beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helklercter hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pil len f-O.65; in apotheken en drogistzaken. ARB EID SHT GTENE. Onder leiding van Dr. W. R. A. Kranenburg, me disch adviseur aan de Arbeidsinspectie te s Graven- hage, maken een achttal arbeidshygiënisten een stu diereis, teneinde op ruime schaal een onderzoek in ie stellen naar den algemeenen gezondheidstoestand der arbeiders en in het bijzonder om zich nader te orlQp- teeren op het gebied der arbeidsh'ygiëne. Deze studie reis, welke zes weken duurt, strekt zich uit over Frankrijk, België, Engeland en Holland. Vrijdag is een bezoek gebracht aan de Philips Gloeilampenfabrieken. Zoowel de leider, Dr. Kranen burg, als Prof. Kalmus, docent in de fabriekshygiëne te Praag en Dr. Ooier, fabrieksmedicus aan de Cin- cinnaty Milling Company in Ohio, spraken hun over tuiging uit dat de hygiënische toestand in dit Holland sche bedrijf zich bijzonder kunstig onderscheidt van den toestand, die over het algemeen in dergelijke be drijven heerscht, in het bijzonder wat betreft de glas fabrieken. De vertegenwoordigers der verschillende landen namen ook met groote belangstelling kennis van de ontdekkingen in de laboratoria te Eindhoven gedaan, o.a. ten opzichte van de metalen Rötgenbuis, waardoor de medicus volkomen gevrijwaard blijft van den nadeeligen invloed der Röntgenstralen. Vol gens de bezoekers werd hiermede een nieuwe aera in geluid voor het practische gebruik van de Röntgen- buizen in het industrieel bedrijf. Stuitte men tot nu toe van de zijde der Arbeidsin spectie op bezwaren bij het gebruik van Röntgen stralen voor het onderzoek der grondstoffen, deze nieuwe buis heft al deze bezwaren op. HET ONGELUK OP HET ROKIN. Uit Amsterdam, 4 Mei De dame uit Rotterdam, die Vrijdagavond met vier andere personen in een auto gezeten in het Rokin te water geraakte en wier levensgeesten pas na een uur opgewekt konden wor den, is in het Binnen-gasthuis overleden. De toestand van de andere dame is ernstig. Het lijk: is door de justitie in beslag genomen. DE ARBEID IN DE OVERIJSELSCHE VENEN HERVAT. Te Vroomshoop is, naar bet „Volk" meldt, Zater dagavond! overeenstemming verkregen tysschen de arbeidersorganisaties en zeven groote werkgevers in de Overijselsche yen en, leden van dén verv ene ra- bond, over een looncontract-1925 op den grondslag van 90 pet. van het loon van 1924 voor persturf- werkzaamheden en 95 pet. voor ander werk. De arbeid bij die firma's is gistermorgen- hervat. Verwacht wordt, dat de overige drie leden van den vervenersbond eveneens het contract zullen aanvaar den. EEN ERFENTS-QUAESTIE. In 1917 overleed te Djogjakarta een dame, die enkele weken voor haar dood bij testament als eenig erfgenaam aanwees een gewezen officier van gezond heid, dien zij tevens tot executeur testamentair be noemde. Tegen dit testament kwamen de overleefde wettige erfgenamen op, omdat volgens art. 953 B. W. personen, die de geneeskunde uitoefenen en die den overledene in de laatste ziekte hebben bijgestaan, geen voordeel kunnen trekken uit de uiterste wilsbe schikkingen, welke in den loop der ziekte te hunnen behoeve zijn gemaakt. Ook de officier van gezondheid overleed inmiddels; voor rechtbank en gerechtshof te Arnhem is nu geprocedeerd tegen diens erfgena men. Tegen de ingestelde vórdering werd aangevoerd, dat de officier van gezondheid de overledene niet had behandeld en dat hij ook niet geneesheer wa9 in den zin der wet, al was hij rustend officier van gezondheid. Door eischers werd evenwel gesteld dat een rustend geneesheer steeds de bevoegdheid en de bekwaamheid bleef bezitten om geneeskundigen bij stand te verlecnen, hetgeen in dit geval ook inder daad was geschied. De rechtbank stelde de eischers In het ongelijk en besliste, dat het wetsvoorschrift moet worden gelezen alsof er sprake was van een praktiseerend geneesheer. In hooger beroep overwoog het gerechtshof, dat- niet is gebleken van geneeskundige behandeling door den off. v. gez. voorafgaande aan het maken van het testament, terwijl zulks toch noodig is voor een beroep op art. 953 B.W. Voorts overwoog het Hof dat onder deze omstandig heden een onderzoek naar de beteekenis van h'ot woord „geneesheer" in dat artikel geen zin heeft. Voorts kwam in het proces ter sprake de vraag of de eischers de vordering wel konden instellen tegen de erfgenamen van den officier van gezondheid. I-Iet Hof overwoog daaromtrent, dat de wet wel bepaalt, dat do macht van den executeur testamentair niet op zijn erfgenamen overgaat, doch wegens dat zijn verplichting tot het doen van rekening en verant woording niet op hen overgaat. Het Hof bevestigde het vonnis der rechitrü!" nry veroordeelde de eischers in de kosten. Hbld DOOR DEN STROOM GEDOOD. De vijftienjarige zoon van een koperelager te Liohtenvoorde was Zaterdagmiddag: bezig een eleo tri sche verlichting aan te brengen in rijn duiven hok. Met beide handen greep den kabel, IcLna onder stroom stond vast. Iln* bleef aan den draad hangen De moeder die alleen thuis was, deed vergeef sche pogingen hem te bevrijden. De jongen werd gedood. - HET VERWIJDEREN VAN RAADSLEDEN UIT DE RAADSZAAL. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan inzake het cassatieberoep van den procureur gene raai van het Hof te 's Gravenhage, tegen een arrest van dat Hof, waarhij twee personen waren ont slagen van rechtsvervolging ten aanzien van hun tenl as tegelegde wederspan mgheid. Gerequireerden in cassatie waren raadsleden van Zwijndrecht en wilden toen zij in een openbare raadsvergadering de orde verstoorden, de verga dering niet op bevel van den burgemeester verlaten. De burgemeester .gaf daarna last hen met den sterken arm /fee verwijderen» waarbij genoemde raads leden rioh verzetten. De advocaa tgeneraal mr. Ledebber, had Bot'ver werping van het beroep geoonoiudeerd. D e Hooge Kaad heeft zich thans vereenigd met de opvatting van den advocaat generaal, dat de ambtenaren belast met de verwijdering der beide raadsleden, niet waren ..in de rechtmatige uitoefe ning van hun functie. Het igestelde beroep werd derhalve verworpen. NOORDSCHARWOUDE Georganiseerd door het Dagblad Het Volk. had in de bioscoopzaal van den heer Jn. de Bakker Zondagavond een fümvertooning plaats, waar men schitterend genoten heeft. Als hoofdfilm werd „Op Hoop van Zogen' gegeven. Verder werd een schitterende serie natuuropnamen gegeven en een aantal series uit Noorwegen, waarondor het hout bedrijf. Als ppropagandadeel werd -het kranten- bedrijf van Het "Volk gegeven, vanuit de redactie kamer tot het gezin. De geheele vertooning had onverdeelde belang stelling en de ongeveer 150 aanwezigen hebben een mooien avond gehad, die tot ongeveer 12 uur duurde. 's Middags had een kindervoorstelling pLaats, waar moer dan 200 kinderen aanwezig waren. Hier was het hoofdnummer „Tafeltje dek je." v NOORDSCHARWOUDE De beide aldeeJingen Langendijk van de S.D.A.P. en den Langenaijker Bestuurderabond hielden hun nen Mei-avond in Concordia. De vergadering werd geleid door den heer Paarl- berg, die zijn genoegen er over uitsprak, dat ondanks het zeer slechte weer nog zoovelen waren bijeenge komen. Wel zal deze zaal, die de grootste is aan den Langendijk. nog wel geruimen tijd voldoende groot zijn om de bezoekers van de 1 Mei-bijeenkomst te be vatten, doch als een verheugend feit kan geconsta teerd worden, dat de belangstelling steeds toenemen de is. Daardoor ook is het mogelijk, dat een zoo uit gebreid programma kon worden samengesteld. Hij hoopt, dat deze eendracht steeds bestaan blijft, waar voor noodig is elkaar te leeren waardeeren en be grijpen. Het is thans, aldus spreker, de le Mei, de dag dien de arbeiders gekozen heben om elkaar voor het komende Jaar opnieuw voor den strijd te sterken. We zien thans de natuur opleven,. Een krachtige groei in de natuur belooft alles voor de naaste toe komst. Ik hoop, dat uwe aanwezigheid hier het be wijs is van verzamelde kracht om fier en flink de komende tijden, die nog al iets van cols zullen eischen, tegemoet te gaan. Met de leuzen: „Voor ontwapening, voor democratie in staat en bedrijf, voor handhaving van den acht- urendag" gaan we straks de verkiezingen in en met een flinken kracht van ons allen zullen we zeker een flinke overwinning op vorige jaren kunnen be halen. Na gemeenschappelijken zang trad mevr. Miedema- Zondervan uit Amsterdam als spreekster op, die door de aanwezigen met applaus begroet werd. Zij zette de beteekenis van de strijdpunten uiteen en gaf met verschillende voorbeelden uit het leven de nood zakelijke verbeteringen aan. 'Haar rede werd verschil lende malen door applaus onderbroken. Enkele leden van het Kleine Tooneel en van de tooneelclub „Jong Leven" gaven daarna „Ben uitge knepen Citroen", door Inte Onsman., een stuk dat volkomen in het kader van dezen avond paste. De vertolking was zéér goed. De avond werd verder aangevuld met voordrachten döor de heeren Slikker en Kuiper en zangstukjes van de heeren A. en J. Schrijver en C. Jonker, ter wijl de heeren Stammes en Van Twuiver voor de noo- dige muzikale afwisseling zorgden. Het was ongeveer 1 uur toen de voorzitter tot slui ting overging. Hij vond daarbij gelegenheid om den ouden veteraan in het partijleven, den 75-jarigen heer Glas te feliciteeren met het feit, dat hij: na een arbeidzaam partijleven nog de kracht bezat om/ op dezen leeftijd met het 1 Meilint getooid! den Mei avond tot het einde toe bij te wonen.. Hij hoopte, dat dé oude baas nog een aantal jaren getuige mag kun nen zijn van den bloei in het partij- en vakvereoni- gingsleven en dat anderen zich geroepen zullen ge voelen met 10 dubbele kracht zijn taak over te no men. Met een opwekking aan de niefe-georganiseerden om> de vakvereeniging te steunen en aan de velen om hun schouders onder het partijleven te plaatsen, werd de vergadering met dank voor de opkomst en medewerking gesloten. De bijeenkomst had een zeer gezellig verloop en was door ongeveer 170 belangstel lenden bezocht. WINKEL. Op Zondag 3 Mei had de feeestóüjlke opetnJjng plaats van 'de nieuw gebouwde booruealzaal, met gelagzaal van den heer K. Zeeman Pz. te Lutje winkel, welke lokalen voor dit doel waren versierd. Deze inrichting, voor de omgeving ruim opgezet, maakt een prettigen indruk. Vriji bal is een aan trekkelijk iets en net getal bezoekers was dan ook zoo groot, dat „de Toekomst" dezen avond te klein was. De familie Hooii en mejuffrouw Oo. Brugman verzorgden het muzikale gedeelte en mejuffrouw Stompedissel van den Helder zong eenige nummers, 't Geheel had een aangenaam verloop en aan het einde der uitvoering werden de familie Hoodj en de andere medewerksters namens den eigenaar van het bedrijf, een bloemstuk aangeboden. Hot bal, dat druk bezocht was, duurde nog geruimen rijd voort. Ondertrouwd: Klaas Kossen, oud" 32 jaar, arbeider, wonende te Zijpe en Engeltje Kooij, oud 27 jaar, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Roelof Willem Stoepker, oud 21 jaar, landman, wonende te Texel en Jannetje Anna Vries, oud 21 Jaar zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Klaas Nap, oud 28 jaar, smid, wonende te Oudkarspel cn Geertje Otsen, oud 20 Jaar* zon der beroep, wonende te Barsingerhorn. Jacobus Theo- dorus van Hilst, oud 22 jaar, machinist, wonende to Amsterdam en Bregje Bakkor, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Klaas Kossen en Engeltje Kooij, voornoemd. Roelof Willem Stoepker en Jannetje Anna Vries, voornoemd. Overleden: Albertje Groen, oud 53 jaren, echtge- noote van Pieter Sluis, wonende te Barsingerhorn. Simon Rena, oud 18 jaren, ongehuwde zoon van Wil lem Rens en Jantje Groet, beiden wonende te Bar singerhorn. Cornelis Bol. oud 84 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn, weduwnaar van Antje Groen. Klaas Vries, oud 72 jaren, zonder beroep, wo nende te Barsingerhorn, weduwnaar van Maartje van Leeuwen. Ingeschreven gedurende de maand April 1925. Geboren: Klaas en Trijntje, zoon en dochter van Cornelis Jonker en Jacoba Giltjes. Dirk, zoon van Jacob Rus en van Jantje Visser. Janna, dochter van Gerrit Paarlberg en van Maartje Schuijt. Maria, dochter van Simon Tesselaar en van Anna Bommer. Ondertrouwd: Johannes Stoop, oud 30 jaren, te Nieuwe Niedorp en Cathrina Tesselaar, oud 26 jaren, alhier. Jan Klaas Slot, oud 25 jaren, te Harenkarspel en Neeltje de Geus, oud 23 jaren, alhier. Jacob de Boer, oud! 23 jaren te Broek op Langendijk en Trijn tje Akkerhof, oud 23 jaren, alhier. Willem van der Oort, oud 33 jaren, te Zijpe en Anna Sman, oud 23 jaren, alhier. Cornelis Roozendaal, oud 28 jaren en Elisabeth Stoop, oud 29 jaren, beiden alhier. Jan Tiel, oud 48 jaren, alhier, en Neeltje Grin, oud 44 jaren te Warmenhuizen. Getrouwd: Jan Klaas Slot en Neeltje de Geus. Johannis Stoop en Catharina Tesselaar. Overleden: Cornelis Jonker, oud 78 jaren, wonende te Harenkarspel, wedn. van Maria de Lange. GEMEENTE HARENKARSPEL. Geboren: Arie, zoon van Arie Rentenaar en Aaltje Otto. Cornelis, zoon van Lambertus Stoop en Agatha Zut. Alida, dochter van Simon Broersen en Geertrui- da Zut. Agatha, dochter van Cornelis Smit en Eli sabeth Smit. Anna, dochter van Hendrikus Kos en Anna Bruin. Johannes, zoon van Cornelis Bakker en Anna Tesselaar. Corrie Neliie, dochter van Teunis Ootjer Wardenaar en Geertje Rentenaar. Ondertrouwd: Wilhelmus Ruiter en Cornelia Zutt. Willem Smit en Ava Geertruida Boekei. Johannes van Scbagen en Aaltje Bruin. Pieter Wit en Jaco- mijntje Maria Poldervaart. Abraham Schoon en Trijntje Stins. Gehuwd: Willem Smit en Ava Geertruida Boekei. Overleden: Pieter Withoud, oud 79 jaren, echtge noot van Maartje Jansen. Cornelis Jonker, oud 78 Jaren, wedn. van Maria de Lange. Jan Komen, oud 66 jaren, ongehuwd. Nicolaas Danenberg. oud 3 jaren. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand April 1925 Geboren: Elisabeth Geertruida, dochter van Jan Bakker en van Maria Nuij, beiden wonende te Bar singerhorn. Agatha, dochter van Cornelis Kuijper en van Aaltje Smit, beiden wonende te Barsingerhorn. Dirk, zoon van Pieter Smit en van Geesje Bakker, beideb wonende te Barsingerhorn. VOETBflü BBEEZAND, Zondag speelde B.F.C. I tegen een Touring elftal „The Heldersch Corinthians" uit Helder, in een match, voor Nederlaagwedstrijden uitgeschreven door laatstgenoemde' vereeniging. In een zeer spannenden strijd won B.F.C. met 21. De bezoekers gaven een prachtig en berekend spel te zien en hadden een nè- derlaag niet verdiend. Ook B.FC. speelde zeer goed. IB.F.C. 2 speelde tegen H.R.C. 2 en verloor met 7-0. j Volgende week speelt B.F.C. I voormiddags (in verband met den wedstrijd Concordia-riBest. W.F.V.B. aan de Spoorbuurt) tegen een H.R.C.-oombinatie. j WIERINGEN. 1 Jl. Zondag speelde Succes I alhier een vriend- scbappelijken wedstrijd tegen W.F.C. I van Wierin- gerwoard, de kampioen van de Overgangsklasse. W.F.C. kwam met 10 man opdagen. Om 2 uur blaast scheidsrechter Boerman van Breezand, de elftallen in het veld. De S.-midvoor trapt af, en de S.-voorhoeüe gaat direct op het W.-doel af. W. begint zich ook wat j te roeren. Als Kooij den bal op het doel schiet, zorgt de W.-keeper voor de rest en Succes leidt met 10 Dan gaan de W.F.C.'ers op het Succe9-doel af. Een corner op het S.-doel levert niets op. Dan gaat Koorn er vandoor en vergroot den voorsprong voor S. met 2—0. De iW.-rechtsbuiten gaat op het S.-doel af, geeft een prachtschot, doch de paal brengt redding. Kort hierop is het rusten. Na de thee is het vrijwel een i gelijk opgaande strijd met S. eenigszins in de rneer- berheid. Herhaalde malen verkeert het W.^doel in ge vaar. daar de verdediging slecht wegwerkte, doch de kleine W.-keeper weet dikwijls door tijdig uitloopen erger te voorkomen. Intusschen zorgt onze Jaap voor no. 3. Nu komt W.F.C. nog eens flink opzetten, doch de S.-verdediging weet tegenstand te bieden. Spoedig is het einde en heeft S. verdiend gewonnen, hoewel I W. wel een tegenpunt verdiend had. De wedstrijd trok nogal belangstelling. I WIER INGER WAARD. JL Zondag is W.F.CL I nasfr Wieringen geweest,' om een vnendschappelijken wedstrijd te spelen tegen Suooes. W.F.ö. is den laatsten tijd door om standigheden nimmer voltallig. Ook nu waren ze weer met 10 man, waaronder 3 invallers. De uitslag was dan ook weer niet best. Succed won met 3—0. JULIANADORP. Zondag jl. kreeg J.V.O. bezoek van Oosterend I van Texel. Voor dezen wedstrijd was een prachtig kunstvoorwerp uitgeloofd nl. een '"groote schelp, waarop een anker met 'n roeiriem en 'n boots/haak Om ruim twee uur trapt J. V. Q. laf, met wind on zon in den rug. De aanvallen vaan J.V.O. .zijn gevaar lijk en uit een dezer aanvallen weet J.V.O. vrij spoedig de leiding fee nemen, welke voorsprong! 4ji kort daarna weet te vergrooton. Dit wcxrdt Oosterend te erg en mooi .oombinoorend gaat rij1 op het J.V.O.-doel af én weet met een mooi schot een tegenpunt te maken. Rust gaat inimet 21.,» Na de rast krijgt Ooeterend lhet windvoordeol (en is een tijdlang zeer gevaarlijk. De stand blijft eohter langen tijd onveranderd, totdat kort voor het einde J.V.O. met een flinken schuiver den stand op ,31 fee brengen. Hierin komt geen verandering meer en J.V.O. heeft het kunstvoorwerp weten te behouden en kan dit nogmaals laten verspelen, terwijl J.V.O. door Oosterend uitgenoodigd werd tot liet spelen van een medaille wedstrijd op een nader fee bepalen Zondag. HOLLAND—BELGIë. 5—0. De geheele voetbalwereld in Holland staat op zijn hoofd. De verwachte nederlaag tegen België is ge worden een overweldigende overwinning van 5—0. Geklopt zonder weerga is dit Belgische elftal en de verschillende Belgische sportbladen spreken dan ook van een debacle. Welnu, dit Hollandsche elftal is geweldig meege vallen. Er is eerst op de samenstelling een scherpe critiek uitgeoefend en er is niet veel goeds aan ge bleven.. Men profiteerd». allerwege een strop eu nu dit schitterend resultaat. Dit Nederlandsch elftal heeft dezen wedstrijd gel speeld met een élan» een durf en een uithoudings vermogen, die ons aller groote bewondering ten volle verdient. En het heeft daarmede bewezen, dat in derdaad Nederland op voetbalgebied nog altijd staat mee in de rij der toonaangevend naties op het vaste land van Europa. Het is een overtuigende overwinning geworden: het resultaat van eendrachtig en zeer homogeen te- zamengaan van de geheele ploeg, waarvan elke man afzonderlijk zich tot het uiterste heeft ingespannen; gedragen door de geweldige uitingen van enthou siasme van een eerst verwonderde, toen verbaasde en later overgelukkige massa toeschouwers. Er zijn momenten geweest van heel, heel hoog staand spel: er waren oogenblikken van verrassend snelle en energiek doorgezette aanvallen, van een algemeen en overdonderend optrekken tegen de Bel gische veste. Maar er was steeds een flink en ferm aanpakken, er was geen verslapping hoegenaamd; er was vuur, er was enthousiasme. En dat taaie, vasthoudend© spel, dat doorzetten, jdie snelheid en beweeglijkr heid heeft het zoo mooie resultaat tegen de Belgi sche ploeg ten gevolge gehad. Het was een typische wedstrijd, want reeds na een paar minuten spelen leidde Holland met 10. En nog acht minuten later en de Hollandsche bal vond voor de-tweede maal het Belgische doel. Toen was het 2—0 en het Belgische elftal geraakte toen voor een paar minuten haar zelfvertrouwen kwijt. Maar zij herstelden zich vlug. De aanvallen van de Belgen in de eerste helft waren talrijker, waren ook gevaarlijker dan die van de onzen. Er werd in de eerste helft van den wedstrijd veel meer op de helft van Nederland gespeeld dan op de helft van België. Maar.de Belgen faalden bij de finishing touch. Die was te eenen male zoek, ze brachten mooi op, ze gaven oordeelkundig aan, ze verzonnen geraffi neerde combinaties, ze verlokten Denis en Tetzner van hun plaatsen af, forceerden gapingen in onze raiddellinie, bedreigden van der Meulen, maar het be slissende schot, dat tenslotte toch moet komen om een doelpunt te maken, ontbrak steeds en om deze groote fout is het ook zeer billijk, dat de Belgen ver loren hebben. Die fout, die onze ploeg vroeger jaren ook zoo dikwijls heeft gehad, ontbrak nu geheel en al. In tegendeel, de strategie der onzen was doelbewust en doeltreffend. De sport verslagen roemen om strijd het spel van Buitenweg, Denis en Tetzner, waren onovertreffelijk, Van der Meulen en Lefèvre waren goed op hun plaats. Van Heel heeft evenmin teleurgesteld. De Natris kreeg niet veel te doen, maar was anders pa Dit tent. Baer van Slangenburgh was in het begin i voldoende op dreef, maar zijn twee doelpunten ren prachtig. Ktichlin heeft eveneens voldaan; lens wordt een nuttig speler genoemd, aan de N'n is één doelpunt te danken, dat hij op zijn eigen pische manier aan Buitenweg te nemen gaf. Zooals gezegd, het is een mooie wedstrijd gewi Het Stadion was overvol en het enthousiasme de Hollanders uitbundig. OVERREDEN. Gistermiddag reed de heer J. de N. met t vrachtauto alhier op do Loet een kind van i heer H. aan iDe enkel van den jongen is geknei en het been wat geschaafd. Dr. Melchior verleende direct geneeskundige handeling. NEKKRAMP 7 De heer van R. alhier, die Zaterdag van het. w aan de Van Ewijcksluis ziek thuis kwam, is he naar Alkmaar getransporteerd naar het Ziekenh Men spreekt van nokkramp. PAARDENMARKT. Op-de Maandag jL gehouden paardenmarkt ren 92 paarden aangevoerd. De prijzen die won besteed waren voor 1 Va jarige paarden f150 c 2jarige paarden f200300 rijtuigpaardon f'3( 600, werkpaarden f-150350, hitten f 150450. Handel goed. MEIFEEST. De afd. Schagen der S.D.A.P. vierde in samen' king met den Schager Bestuurdersbond Zaterd avond in Cérès het 1 Meifeest. Het was de heer Smit, voorzitter van den Sch» Bestuurdersbond, die met een gepast woord de druk bezochte feestbijeenkomst opende. Daarna werd de feestrede gehouden door den h B. W. Binnendijk, lid Prov. Staten van NoorT land, die in een warm pleidooi de beteekenis van 1 Mei-viering uiteenzette en vooral de jongeren wekte de gelederen der S.D.A.P. te versterken. Daarna werd opgevoerd: De Brand in de Jonge een monologenspèl. De grootste attractie van dut is dat de 7 rollen der voor de rechtbank opgerot getuigen worden gespeeld door óón persoon. En hangt er maar van af of het dien acteur gelukt Ij kracht zijner uitbeelding, mimiek en grime zijn bliek den indruk bij to brengen, de illusio to ge dat er 7 verschillende personen optreden. En wij 1 looven wel .dat het den heer Bakker uit Zaand v«i volkomen is gelukt aan dio zwaren eisch te vold lijk Hij leverde zeer knap werk en hij kreeg wel ére diend de volle bewondering der aanwezigen. De heer P. Melk was oen zeer verdienstelijk C cier van Justitie. Door heel goede muziek cn opgewekte zang en dragen van roode tulpen, kreeg de bijeenkomst gewenschte karakter en mag ze als welgesla worden aangemerkt. N. O. G. Zondagmorgen vergaderde Ixx het lokaal „De hoorn' alhier de afd. Schagen van het N.O.G. zeer geanimeerde bespreking over het natuurkn ter onderwijs op de lagere school leiddo tot het vodper men, dit onderwerp op de volgende vergadering eens te bespreken. De heer Wardenaar, hoofd school te Kolhorn, zal dan de bespreking met inleiding openen. De behandeling van den l>esi vingsbrief voor de algem. vergadering gaf tot v|Chi lei opmerkingen aanleiding. Aan het. einde der gadering werd nog de wenscholijkheid betoogd het gebruik van dezelfde methoden voor rekenei taal in den kring der scholen om Schagen. Bij overgaan van leerlingen van de eene school uit kring naar een andere zou dat voor onderwijzcijiiei leerlingen van groot gemak zijn. Ook over zaak zal nader overleg gepleegd worden. Voor auto's en rijwielen moet Dinsdag 5 Mei 8.— uur het licht op. v wil de bal lan Kee m ver gev boi vai luu vro tijk erk ree ook de bee ATJKTMAAR, 4 Moi. Alkmaarsohe Exportveiling. Asperges, dikwit f-Ö.921.20, idem idkblauw 50 ct., prei f6.80—10.70, per 100 bos. Bloemkool f 48 per 100 stuks. Rabarber f-9.1013.30, raapst f2.503.40, wortelen f 1221, por 100 hos. Spil f3.20—11.80 per 100 Kg. Kropsla f8.10—13.60 100 stuks. Witlof, le 6oort f 6065, 2e soort f 43 per 100 bos. Radij's f4.206.60 per 100 boS. ALKMAAR, 2 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren as voord paarden f-150325, 63 melkkoeien f270- pinken f-180—240, 181 kalveren: slacht f 10- r fok f-2236, 112 schapen: vette f52—58, ovei ders f-4556. 76 lammeren f1825, 2 vette kens zware t-6080, 55 Schrammen f2440, biggen 10 weken, f-1624, 5 bokken envgeiten f-lo. kleine bokjes f23.50. Boterprije: lste soort 8595 ct., 2o srt.,758 Kipeieren: groothandel f5.25—6.15, kleinha f-5.5G6.25, eendeieren f5.85. N OORDERMARKTBON D, Noordscharwoudi 4 Mei. Uien f 1212.30, drielingen t7.:)0. J f 1.401.80. Roode kool f 14—20, doorschot f 13. 14.10. Gele kool f7.40—11.70, doorschot f9.50. witte f 3.304.40. doorschot f 1.903.50. Raj f 1.80, alles per 100 Kg. leei bet ver zijE bm Bch ma Aanvoer: 700 Kg. uien, 4900 Kg. peen, 20800 roode kool, 11800 Kg. gele kool, 127500 lig. Doen witte, 400 Kg. rapen. TEXEL, 4 Mei. Texelsohe Eierveiling. Aangevoerd: 37000 eieren: hoogste prijs f6.60, laagste prijs midden prijs f6.20 per 100 stuks. ALKMAAR, 4 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren al voerd: 8 vette koeien f375750, 7 vette kalv f-80130, vette kalveren per ned. pond fl. 1.50, 127 nuchtere kalveren fok f1032, 553 varkens zware per ned. pond 7578 ct., zoute tot 74 ct„ Londensche varkens 7478 eb. PURMEREND, 4 Mei. Voorjaarsveemarkt. Heden waren aangel#^.r 1447 runderen: melkkoeien,f 250. 475 gelde f 175, _yJ. pinken f-125—200. Handel prijshoudend en stu| AMSTERDAM, 4 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren al voerd: 331 vette koeien le kw. f-1.28 1.38. 2e f 1.101.20, Se kw. f0.901 per Kg. slachtge* 100 melk- en kalfkoeien f3/5500 per stuk, vette kalveren 2e kw. 90—98 ot., 3e kw. 829 per Kg. levend gewicht, 160 nuchtere kalveren tot 20 per stuk, 74 schapen f5862 per stuk lammeren f22—28 per stuk, 653 vloeschvar le kw. 9193 ot., 2e kw. 8890 ot.. Ovorz Geldersche le kw. 9193 ct. per Kg., slachtge* vette varkens 8587 et., 49 paarden f 225-^350 AMSTERDAM, 4 Mei. Binnenl. granen. (Boerennotoormg)., Voertarwe f 10.50—12, tarwo bak r 1314, f1314, chevilier f1314.50. haver fll.50— duivenboonen f1315, paardenboonon f 12— groene erwten f 1214, allee per 100 Kg. AMSTERDAM, 4 Mei. (Binnenlandsche gra Tarwevoer 11J*—«13H; Tarwe f 1418 Ü5; I f 14—15; Haver f 12—133/4; Gerst f 14—15H; Dn boonen f 14—161/4; Capucijners f 18—28; K!.-| erwten f 1519; Bruin Mosterdzaad f 68—72; Mosterdzaad f 2936; Blauw Maanzaad f -- - hui de N.V. Eierveiling voor Hollands Non»ivl«rk«ÉB gevestigd te Alkmaar. Aanvoer 91000 kipeieren. Prijzen f 5.80 a 6.T 100 stuks. Bruine f 6.20 a 6.80. per 100 stuks. 25000 eendeieren. Prijzen f 5.40 550, per 100 hui Is i Ne< vóé hui baa nie hui ben Ütt E een ruil slee eigr zul nie E de oud ver vad moi lijk der voo wei goo En m©i stei E t<« bui 0 gen eni de risc „sti gez jeg de ven T E nar bel

Schager Courant | 1925 | | pagina 6