Alitllü NitlIS- Mrattiiu- IfflttralM ËMIÏE'S WONDERE JMR Annu Paulownapolder. Dinsdag 12 M<u 1925 68ste Janrgang. No. 7636, llityeversl N.V, v.h. TKaPMAN Co., Schegca EIESTE BLAD. Burnen iandsch ^Jieuvc». FEUILLETON. Dit blad verschijnt viermaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Domtor rn Zutordau. ltlj Inzending tot 's morgens 8 uur, wozdon Advo»- .i in.;- -/t.ovcfl in het (Muniuitlu.iiioud iitiitkiriAK< geplaatst POSTREKENING No. 23380. INT. TEI.EF no. 20 Prijs por 8 rsnaudon fl.65. Loaao numraora 8 oanl AD.VSjRTflN- T16N van 1 ts4 5 segols fl.10, iodoro u«gol moar 00 cent (bewljsao, inbogaopon). Gi-ooto l«ttö38 wouden naaa plantflznimtó bezakond. Dl* KUatHER BSSXAAA 01X RW BB BLABBK. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag 9 Mei 1925, des morgens 10 uur, in het polderhuis. Afwezig do heeren J. Smit Az. en <C. D. Rezelman, de eerste wegens ongesteldheid. Voorzitter de heer C Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf, secretaris de heer C. Ke ijzer. Na opening volgt lezing en vaststelling der 1 notu len. De (heer Rzelman komt ter vergadering. Voorziter doet de volgende mededeelingen: Van den heer Smit is bericht ingekomen, van ver hindering, wegens ongesteldheid en spr. hoopt, dat de heer Smit in de volgende vergadering weer aan wezig zal kunnen zijn; de heer Van den Berg (heeft lijn toezegging om te zorgen voor den, aankoop van meeuwklokjes, gestand gedaan, en hem wordt dank ebraebt voor zijne bemoeiingen; het uitdiepen van e Zwinsloot is uitgesteld tot a.s. herfst, omdat het reeds te laat in den tijd was; bij de kasopname op 27 December 1.1. waren boeken en administratie in orde; aan het verzoek van den sluiswachter Polet om het aan hem verleende ontslag in te trekken, is door het Dag. Bestuur Voldaan; afrekening met hot Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, be treffende overdracht van noodmateriaal heeft plaats gehad en de som is met rentevergoeding ad 5 pro cent, uitbetaald. Door de rentevergoeding is f 681.61 meer ontvangen., dan waarop was gerekend; het [)ag. Bestuur heeft zijn uiterste best gedaan, om wij- riging te krijgen ia de voorwaarden voor vergunning tot 't hebben van 'n steiger in het Noordhollandsch Kanaal, maar aan den polder is opgelegd de on derhoudsplicht van de kanaaiboorden aan weerskan ten van den steiger; inschrijving is gehouden van le vering van pJ.m, 3600 M3. grint en de levering is weer jegund aan den heer' C Schipper, voor f 3.04, vorig aar was de prijs f 3.40; de verpachting van het (rasgewas der zeedijken zal plaatsvinden op 10 Mei u„ de verkiezing van 2 hoofdingelanden, wegens pe riodieke aftreding, van de heeren A v. d. Berg en A. Graaf zal plaats hebben op 23 Mei as.; vergun ning is verleend aan den heer C. Rezelman te Wie- ring erwaard, om tegen een jaariijksche vergoeding van f 10 een losplaats te hebben aan den dam te Kleine Sluis; aan den heer Jb. Jonker is vergun ning verleend tot het plaatsen van een benzinepomp op den driehoek bij Veerburg en wel tegen een ver goeding van f 52 per jaar; ingekomen is de goedkeu ring op het besluit tot het aangaan van een kasgeld- eening; de werkverschaffing is begonnen op 23 Fe bruari 1.1. met 20 man. en eindigde met 7 man op 25 April. Er was door den polder toegezegd een bijdra ge van f 3000. zijnde 40 pet. van het totaal te verwar ren bedrag ad f 7500. Er is echter totaal verwerkt '1992.37, zoodat het aandeel voor den polder 796.94 bedraagt. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving lange, nomen. De heer Langereis informeert of de te leveren grint lijn of grof zal» zijn. Voorzitter antwoordt, dat het normaal zal rijn, avenals tot nu geleverd. De heer Langereis acht bet, met het oog op het automobiel verkeer, gewenscht om de kuiltjes mot fijn grint te vullen, omdat grof grint meer uitspringt. Voorzitter oordeelt, dat hoofdzaak is, dat het voor zien van grint der wegen regelmatig geschiedt en vooral met regenachtig weer. Het dichten van kuil tjes dient met bindmiddelen te gebeuren, want an ders geeft het niet veel. Het gebruiken van fijn grint heeft dit nadeel, dat het gauw afslijt en bovendien hebben we ook rekening te houden met het wagen- verkeer. De heer Langereis merkt nog op, dat gebruik van fijner grint "voor de kuiltjes ook den opzichter wel gewenscht voorkwam. Voorzitter zegt, dat den opzichter opdracht is ge geven om voor het vullen van! kuiltjes wat grond van den kant van de wegen te laten afsteken en die grond met grint vermengd, in de kuiltjes te doen. spr. ver wacht dat de opzichter aan die opdracht heeft vol daan. De heer Langereis zegt, dat dit wel wat te wen- schen overlaat. Voorzitter: Dan zullen we het hem nog eens extra zeggen; die opzichter heeft de zaak toch zeker niet belangrijk genoeg geacht, om het Dag. Bestuur er op te wijzen. Overgegaan wordt tot 't opmaken van 'n aanbeveling voor de benoeming van een Heemraad, periodiek af tredend de heer P. J. 'Waiboer. Als le candidaat van de aanbeveling wordt met algemeene stemmen gekozen de heer P. J. Waiboer. De heer Waiboer dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Als 2e en3e candidaat worden gekozen respectieve lijk de heeren P. J. Visscher en D. Stammes De secretaris, de heer C. Keijzer, die periodiek moet aftreden, wordt met algemeene stemmen herbenoemd Voorzitter feliciteert den heer Keijzer met deze al gemeene opdracht van de vergadering en ziet daarin een bewijs van waardeering voor den arbeid en den vorm waarin die arbeid wordt verricht door den heer Keijzer. Spr. hoopt, dat de nieuwbenoemde de gezondheid en kracht zal mogen genieten om op even prettige wijze met ons samen te werken De secretaris dankt voorzitter voor diens woorden en de vergadering voor het in hem gestelde ver trouwen. Hij hoopt nog vele jaren onder het tegen woordige bestuur, naar genoegen zijn taak te mo gen vervullen. Van den heer J. A. Rosloot is ingekomen het ver zoek om schadevergoeding voor het grasgewas aan den Kruisweg, wegena het planten van boom en aan den weg. Voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur van oordeel is. dat die schade zeer gering is en uit het verzoek blijkt wel, dat het maken der gaten geen bezwaar heeft veroorzaakt, maar meer de last met het maaien. Het Dag. Bestur stelt dan ook voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. Zonder bespreking wordt al dus besloten. De heer S. Kuiper, smid te Van Ewijcksluis, ver zoekt, een terreintje naast zijn woning in erfpacht te mogen ontvangen. Het bedoelde perceeltje is 28 M2. groot en het Dag. Bestuur stelt voor, het terreintje voor 10 cent per M2. in erfpacht 'af te staan. Goed gevonden. Tot leden der commissie voor het nazien der reke ning over 1924 worden aangewezen de heeren J. C. Geerligs, A. de Graaf en C D. Rezelman., als plaats vervangers de heeren J. de Boer, J. Tijsen Jr. en P. J, Visscher. Aan de orde komt nu de behandeling van de be groting voor het dienstjaar 1925. Voorzitter zegt, dat 't het Dag. Bestuur een groot genoegen is, daarbij te mogen, voorstellen om de polderlasten die tot nu f 25 per HA. bedroegen, iets lager te stellen en wel op f 24 per HA En dit doet het Dag. Bestuur des te meer genoegen omdat, wan neer de omstandigheden zich niet belangTijk wijzi gen, het uitzicht bestaat, dat in de toekomst op den ingeslagen wel zal kunnen worden voortgegaan, mis schien nog wel in meerdere mate dan nu het geval is. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden, zoodat tot anikelsbewijze behandeling der begroo ting wordt overgegaan. De vergadering keurt nu goed dat ongeveer 3600 M3. grint wordt aangekocht De heer Stammes informeert of er jaarlijks ook een boeveelheid bazalt wordt verwerkt. Voorzitter zegt, dat dit vorig jaar is gedaan en wanneer de vergadering het Dag. Bestuur in dezen eenige vrijheid van handelen wil geven, dan zal het Dag. Bestuur dit op prijs «tellen zou ba zalt op de meest drukke plaatsen kunnen worden verwerkt. Het uitgetrokken bedrag voor den post aan koop grint kan worden gehandhaafd, omdat bij de raming van het bedrag op een hoogeren grintprijs is gerekend. Algemeen goedgevonden. Bij den post publiek verhuurde dijken, wegen, enz. vraagt de heer K. A Kaan, of het geen aanbeve ling verdient, de dijken ook voor beweiding disponi bel te stellen, spr. noemt als voorbeeld den Balgdijk. Voorzitter wijst- er op, dat de condities in dat ge val beduidend zwaarder worden, wat wel gebleken is bij den polder Waard en Groet. In dat geval toch zullen hekken om de perceelen moeten worden ge plaatst en naast de hekken moet komen een weder- zijdsche bestrating. Bovendien wat de verhuring van den Balgdijk betreft, daarmede hebben we de minste moeite om hem te verpachten. Iets anders zou het wezen met den Amsteldijk en den Oostdijk, maar de Amsteldijk leent zich niet voor het idee van den beer Kaan en ten aanzien van den Oostdijk wordt het reeds gedeeltelijk toegepast. Ook wat de te ver richten werken aan den Balgdijk betreft, lijkt het spr. beter het nog wat af te wachten. Nadat nog een paar inlichtingen zijn gevraagd, wordt de begrooting ongewijzigd vastgesteld, tot een bedrag van f 215201.08met een post onvoorziene uitgaven van f 10611.49K en een post omslag a f 24 per HA. tot een bedrag van f 108493.98. De begrooting begon met een gewoon batig saldo van f 17848. Aan arbeidsloonen, gereedschappen, hulp middelen en paarden voor wegenonderhoud, komt een post op de begrooting! voor van f 20956, de water,, snoodleening 1921 is nog groot I 139000, waarvan jaarlijks f 5000 wordt afgelost, de bijdrage aan N.-EL Noorderkwartier, volgens staat B, staat vermeld op f 5557.34, terwijl in 1924 is uitgegeven 1 8425D6. Hot Dag. Bestuur krijgt machtiging tot onderhand- scho verhuring en het uitvoeren van werken in eigen bob eer. Vastgesteld wordt het kohier van polderlasten over 1925, tot een bedrag van f 108493.98, waarbij de beta ling in 3 gelijke termijnen wordt bepaald op 18 Juli 12 September en 31 October. Bij de rondvraag informeert de heer Stammes naar het rapport inzake de electrificatie van de stoom gemalen. Voorzitter deelt mede, dat er van het Instituut wel iemand is geweest, en aan hem inlichtingen zijn ver strekt. evenals schriftelijke mededeelingen, maar na dien tijd hebben we er niets meer van gehoord Hierna volgt sluiting. SCHAGKRBRtra Vrijdag jl. trad het Tweede Kamerlid J. E. W. Duijs alhier op met het onderwerp„Hoe de gulden in ge vaar kwam en hoe men hem redde". Spr. ving aan mot de vraag te behandelen of het juist was, dat min. Colijn zich opwierp als de man, die do staatstekorten weg workte en den gulden veilig stelde. Wanneer de brandweer een brand in ons huis bluscht, zijn wij hom dankbaar. Maar wanneer het dan achteraf blijkt dt die brandweer eerst zelf den brand gesticht heeft, vermindert onzo dank. Dit is ook op min. Colijn en de zijnen van toepassing. Vooreerst dienen wij ons af te vragen, hoe het staatstekort ontstaan is. Het antwoord luidt ju de oersto plaats: door den wereldoorlog. Maar ook die wereldoorlog is niet uit de lucht gevallen, maar uit maatschappelijke oorzaken ontstaan. Het kapitalisme produceert niet op do basis van gemeenschappsbe- lang, maar van eigenbelang. De belangen van hen, die het kapitaal bezitten en van hen, die alleen hun aiboidskracht hebben, botsen tegen elkaar. Kapitaal en art>eid zijn op elkaar aangewezen, maar niet ka pitalisten en arbeiders. De oorlog nu is eenvoudig een voortzetting op ge welddadige manier van de concurrentie, die met het kapitalistisch stelsel onafscheidelijk verbonden ia Daarom is het door en door onlogisch de ontwape ning te willen en toch tegelijk het kapitalisme in stand te willen houden. Het kapitalisme is de oor log van allen tegen allen, van arbeiders tegen ar beiders, middenstanders tegen middenstanders, kapi talisten tegen kapitalisten. Voor den oorlog was de staatsschuld 1200 mil- lioen, na den oorlog 2500 millioen. Ook tijdens den wereldoorlog zijn echter in ons land groote winston behaald. De 20 grootste stoomvaartmaatschappijen maakt enin deze jaren een nettowinst van 500 mil lioen. De groote banken maakten in één jaar met een kapitaal van 300 millioen, een winst van 121 mil lioen. De winstmakers werden in den oorlog 6 dui zend millioen rijker. De socialisten hebben telkens aangedrongen op kapitaalheffing ineens. Dan zouden wij thans niet voor die reusachtige tekorten staan. De Christelijke partijen echter, die altijd met den naam van Christus op de lippen, voor den mammon op de knieën liggen, wilden daar niet aan. Toen zijn de millioenen door de zegeningen van het particulier initiatief vergokt en weggespeculeerd en wij stonden thans voor een staatstekort van 100 millooen, dat er niet behoefde te zijn. Min. Colijn heeft dat tekort weg gewerkt., niet door bezuiniging, maar door met ruwe hand in te grijpen, het onderwijs kapot te slaan, de salarissen te bekorten on nieuwe belastingen op te leggen. Voor zooiets is geen groot staatsman noodig4 dat kan zelfs een kind. Colijn heeft do op te bren gen 100 millioen grootendeels op de arbeiders en op den middenstand gelegd. In ons land; bezitten nog geen duizend peraonen een gezamenlijk jaarlijksch inkomen van 1038 millioen. Wanneer deze groep 10 pet. van hun inkomen af had moeten staan, in plaats van degenen, die het het moeilijkst kunnen missen, was het tekort ook gedekt geweest Daar willen de Christelijke partijen echter niet aan, want hun Christelijke beginselen laten dat niet toe. Spr. wijst in dit verband op het weerzinwekkend gesol met Gods naam, dat bij do behandeling van het millioen op de Olympiade opnieuw zoo grof aan het licht trad. Spr. eindigde mot een krachtigen oproep om de So- ciaal-Demokratie ook in de komende verkiezingen te steunen, die steeds met onbezweken trouw voor de belangen van de kleinen en de misdeelden is opga- komen en zal blijven opkomen. Voor debat meldde niemand zich aan. ZUHXSCHARWOUDE. Het echtpaar C. de Ruiter en E. de RuiterCha- tillon, vierde eergisteren onder talrijke blijken van belangstelling zijn 55-Jarig huwelijksfeest. LANGENDIJK. Tal van winkeliers, die nooit met het Handelsre gister hebben te maken gehad, werden dezer dagen ..verrast met een aanschrijving, waarbij ze werden nnng .- :en over de jaren vanaf 1922! Velen vragen zich ai, hoe dit nu eigenlijk zit en waarom zij niet bij de instelling van dit Handelsregister zijn aangesla gen. door MABEL BARNES—GRUNDY, voor Nedarlaad bewerkt door ELLY HARTING. 32. Wij lachten hardop. „Mag ikmag ik er ronduit over spreken?" *roeg ik den dokter. Hij knikte. -Wanneer zoudt u haar willen Zien?" Morgen avond, als Je er niets tegen (hebt." Ik overwoog het. „Laten we zeggen overmorgen." Waarom?" .Omdat als zij ..ja" zegt, ze voor mij verloren tal zijn. Ik ben wat Zelifzuchtig geworden en zou haar wo graag den eersten avond' geheel "voor mijzelf héb ben." „Goed dan," stemde hij; een beetje verwijtend toe. „Nadat u acht jaar gewacht hebt, zal één dag .Langer schijnen dan al die jaren bij elkar", zei bij wnhopig. i „Weet u wat, kom dan morgenavond laat, na het avondeten". „Neen, ik zal probeeren, het uit te houden". Hij glimlachte flauwtjes. „AD!s zonu, als ze mijn ver wek afslaat zal ik oen halve daglanger de gezegen- do hoop in mij rondgedragen hebben. En als ze „neen" zei, zou.... ik het verdienen." „Tk weet niot hoe het komt, maar ik geloof niet, dat zij „iieen" zal zeggen, ofschoon u, zooals u zelf Wgt. thet. volkomen Verdienen zoudt." „Ja, dat weet ik." Een angstige, bijna verdrietige blik kwam in zijn oogen. Zijn verweerd gelaat leek sachter en jonger en zijn stem klonk niet half zoo Frof als gewoonlijk. Het was een beetje ontroerend. „Vrouwen vergeten niet spoedig. Als ze ooit Van u gehouden heeft....", begon ik. 1 Dimbie kwam terug. „Ditcbie", riep ik hem tegemoet, „je moest eens over de heg Daar het kikvorschenveld klimmen en o*® wat margrieten plukken." „Zijn die nog niet gedaan?" „O, als ze gedaan zijn, breng me dan iraar w jganzebloemen of thym of wat je maar 'vinder kunt. tk snak naar wat wilde bloemen." Lui en langzaam sloeg bij één heen over de heg, toen het tweede en verdween. „Nu zal hij wel een poosje wegblijven", lachte ik tot dén dokter. „Dimbie haaist zich nooit, hij is langzaam maar degelijk en hij zal zorgVuldig de mooiste en grootste bloemen voor me uitzoeken." „Alsals ik ooit trouwde, zou mijn vrouw mij dan ook wel eens vtagen bloemen voor haar te pluk ken?" stotterde hij. „O, dat ihangt heelemaal van de sóórt man af. Ik kan me bijvoorbeeld niet indenken, dat vader bloe men zou plukken voor moeder; ik denk, dat hij ze eerder in haar gezicht zou gooien." Dokter Renton glimlachte. Hij kent Peter evenlang als ik. „Ik ben benieuwd of u juffrouw Fairbrother veel veranderd zult vinden? Zij is nu acht jaar ouder, ziet u." „Natuurlijk", antwoordde hij rustig. „Vrouwen ver ouderen evengoed als mannen." „Kan ti dat niet schelen?" „Wat bedoel je?" „Zou het u niot kunnen schelen als zij er ouder uitzag?" JWel zeker niet. Een man verlangt er niet bepaald naar, dat zijn vrouw er oud uit zal zien. Maar als zij er oud: uitziet en hij heeft haar lief, doet dat niets (ter zake. Tk hen wol nooit getrouwd geweest, maar ik wéét dat hot zoo is. 1 Ik heb de hoogste en heiligste genegenheid gezien tusschen oude menschon. Dat is geen hartstocht, maar een liefde, die door vuur beproefd is en triora- j fantelijk eruit te voorschijn is getreden." I Ik zuchtte van verlichting. „Bovendien heeft Jane een gezicht, dat met de jaren slechts schoon er kan worden." „Hoe dat?" „Herinner je je niet, dat de uitdrukking van haar mond vast was, bijna hard? Dat haar heldere oogen eerlijk keken, maar bijna strijdlustig?" Ik schudde mijn hoofd, j „Nu, het is zoo. Misschien heb ik haar beter be studeerd dan jij." „Wel mogelijk", kwam ik droog. „Zij moest zichzelf door het leven worstelen,. Zij moest zichzelf verdedigen tegenover een heele, vijan dige wereld. Haar jeugd was droevig, een zieke moe der en een vader die dronk." „Neen toch?" „Ja. eei s heef, z mij dat a''osjverteld. Wij waren alleen en zij schonk mij haar volle Vertrouwen. En... ik was stom genoeg om dat oogenblik te laten voor bijgaan, ofschoon alles in me schreeuwde van liefde... Maar ik dacht, dat zij nog niet gereed was om mij aan te hooren entoen ging ze heenl Maar zooals ik zei, ze kan slechts mooier geworden zijn. Haar karakter was ruim en groot. De Jaren zullen haar teederheid geleerd hebben en dat zal geschre ven staan in iedere lijn van haar gelaat. Sommige gerimpelde gezichten, waar ondervinding en lijden in gegraveerd staan, zijn oneindig veel aantrekkelijker dan een g:ad, frisch gelaat ooit zijn kan, dunkt jou ook niet?" Ik knikte. Voor het eerst van mijn leven zag ik een andere zijde van dokter Renton's karakter. Hij had zijn terughoudendheid, zijn ambtshouding van zich afgeworpen als een mantel en ik vreesde dat ééne woord van mij hem weer zou doen om slaan. „Op sommige gezichten ziet men de geschiedenis van hun eigenaars geschreven, de omstandigheden waarin deze leven, hun karakter. Let eens op de fijne lijntjes, aan de ooghoeken. Zij vertellen ons. dat iemand veel geglimlacht heeft, in zijn ongeluk zoo goed als in zijn geluk en zoo geholpen heeft de we reld beter en vrooüjker te maken. Die lijntjes verwacht ik bij Jane's oogen te vinden en als ze er niet zijn. zal het me heusch een beetje teleurstellen." Hij verviel in droomerijen en ik keek aandachtig naar hem. Hij zou Jane heel gelukkig maken. ..O, ik (hoop, dat zij hem aanneemt, ik hoop zóó, dat zij hom aanneemt", fluisterde en herfluisterde ik steeds weer. Dimbie verscheen bij de heg. „Zoo genoeg", vroeg hij en reikte me een enorme ruiker bloemen toe. „Heerlijk", ik stopte mijn heele gezicht erin, „we zullen ze op Jane's kamer zetten. „Dat zal je niet", verbood Dimbie boos. „Ik pluk geen bloemen voor iedere vreemde vrouw, die uit In- dië gelieft te komen, onthoudt dat, "Marguerite". Dokter Renton keek verwonderd op. „Ja, ik moet wel op die manier spreken. Margue- rite stelt zich aan als een dwaas over die juffrouw Fairbrother. Het is juffrouw Fairbrother voor en na. De naam van het mensch maakt me al kriebelig. Ik za! er wel duivelsch goed voor zorgen, dat ze binnen veertien dagen he: huis uit is. Mareueritte inviteerde haar voor een onbepaalden tijd, doch mijn plannen daaromtrent zijn zéér bepaald." Hiermede stapte hij het gras over en het huls in. De dokter sperde zijn mond open.... HOOFDSTUK XXIV. Hlerfstoverpeinzingen en Jane's komst. Het is een van die Septemberdagen, waarin de we reld, als Rip van Winkle, vast in slaap ia. Een zware stilte hangt over onzen kleinen tuin. Geen sprietje gras, geen blad. geen bloem beweegt of ruischt en stoort de «tiite; Jumblea ligt opgedraaid op de warme voordeurstoep: Dimbie slaapt in het land der knikkebollen, ik ben wakker en waak over mijn leapende lievelingen. Ik moet oppassen, dat geen slaperige vlieg op Dimbie's neus in slaap valt, dat Jumbles niet plotse ling wakker wordt en een slaperig, loom vogeltje overvalt, dat op de bremstruik zit. Over alles ligt oen nevel, als sprooldeelicht, maar tocheen nevel, die September volgt op de voet. September doet mij steeds weer denken aan een vrouw van mide'baren leeftijd, nog mooi, maar van een rustige, vredige schoonheid, terwijl Mei mij herinnert aan een jong, frisdh meisje, stralend en lustig, doch niet zoo volkomen, zoo volmaakt als' September. Ik weet niet waarom, maar de Lente in al haar stralende heerlijkheid echept iets als pijn in mijn hart, sdhept een onbestemd, een pijnlijk verlangen in m'n ziel. Herst doet dit niet. Ja, er komt iets als droefheid over mij, een terug zien naar de glorievolle, voorbijgegane maanden, maar de pijn is weg en het verlangen is heengegaan. Komt het, doordat September het schoonste ge schenk der Natuur aan haar werkelijk liefhebbende en begrijpende kinderen in zijn armen draagt.... de Vrede, dio alles overstraalt, alle denken, alle voelen? Die Vrede is nu ook tot mij gekomen en ik glim lach haar toe, vol geluk en berg baar aan mijn hart. Alle angst en vertwijfeling der.laatste weken de bittere tranen, het snakken naar beweging, het on uitsprekelijke verlangen naar buiten te gaan en te loopen in den wind, langs de zee, te klauteren tegen de bergendat alles is nu van mij afgevallen. Ik ben gelukkig en tevreden te liggen in mijn kleinen tuin. te spreken met mijn binnenste ik en te weten dat Dimbie bij mij is. En ik lees in een Boek; een Boek, dat ik als kind reeds las en later als meisje en nu als vrouw.. Want het lijden (heeft mij nu tot vrouw gerijpt. Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1925 | | pagina 1