Tweede Kamer. Plaatselijk Nieuws. Bitinenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuw». LICHT OP Macktbertefetsea. In rftemminff gébracht, wordt het voorreieeï wv B. on W. mot 4- 8 fatsmmen vorworpon. tuffen hert wooretol stemden do hoeren Jes, de Ueu»> Koofy en Ootrfers. AI* lid in de oominimio wordt met rior stom- ■non tegen drie op don hoor Kooij', gekozen de hoor Ootjoni, dio do benoeming aanneemt. Het verzoek om. lOü gulden in de voorloopigo Jcott ten bij te dragon, wordt eveneens met 4stem men aangenomen. Aan C. Bak Je., H. Kort en K. Opperdoes- wordti een half jaar afschrijving verleend op de hon den belasting. Goedgevonden wordt, het ^imenigvuldigingB- cfijfer voor de inkomsten belasting te bepalen op 8/10. In 1024 was dit 1, waarmee de opbrengst) op f-25000 geraamd was. Do werkelijke opbrengst was na aftrek van kwade posten f28000. Voor 1925 oalr 3)8000 gulden noodig zfyin omdat er een gupot voord oelig saldo van den dienst 1923 aanwezig ia Het adres van de af deeling van hot Witte Kruis inzake wijkverpleging werd in handen gestold van B. en W. De heer De Geus vraagt bij) de rondvraag hoe hot) staat met de gemeen, tebolt. Nu de vuilnis niet sneer opgehaald wordt .brengen do ingezetenen daar evengoed hun takken, en ander afval, doch het worat er een rouzenherrie. Wensdiieuijk ia het de zaak daar eens te slechten. Voorzitter deelt mee, dat B. en W. dit reeds be- Sproken bobben en gedaan zal worden, wat door en heer De Geus gewenscht wordt.. De heer Jes vroeg of de kosten van dJe straat niet uit gewone middelen betaald kan worden, wat i rentebesparing zal geven. C Voorzitter deelt mede, dat de poet daarvoor te groot is. Hierna sluiting. hit oprenden van teelcenfngsn en ontwerpen voor een» van rneenlng, dat Hoefle, die een pakket met boonen f12.*50, bruine boenen f25. rdbroeft hoon» hot vorkrlJuen van bouwvergunning naar de z.g. „Schoonheidscommissie". Dit is de ..Adviescommis sie voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen in Noord-Holland", aan welke nlot-ambtelijke commis sie B. en W. van Beverwijk, Ingevolge de door den gomoentoroad aangenomen vorordening, do bouw ontwerpen tot hot bekomen van advies betreffende de wolstandsbopalingon, opzenden. Volgens den aankla ger moet dit in strijd geacht worden met artt. 10 on 12 der Auteurswet 1912. Getracht zal worden naar een principieele uitspraak, teneinde de bouwver ordening gewijzigd te krijgen. BALDADIGHEID. Gisteravond reed een trein, bestaande uit tank wagens, van de American Petroleum Cy., alle vol met petroleum, op den Sluisjesdijk in de richting van de halte Feijenoord te Rotterdam. In de Doklaan gooiden eonige kwajongens, nadat de twaalfde wagen gepasseerd was, plotseling den wissel om, waardoor een dertiende wagen op een ander spoor reed, derail leerde en omviel. De inhoud, eenige duizenden liters .petroleum, is weggevloeid. De schade is zeer aanzienlijk. De wagen kon spoe dig weer worden recht getrokken, waardoor het ver keer geen stagnatie ondervond. TREINONTSPORING. wilton wijn, rooden wijn, on champagne ha dtooge- f82-.38, duiven boonen i 15.75, witte booifah fft stuurd gekregon, op don Paaschdag dronken waa. Verder doolde oen vertegenwoordiger van het de partement van Justitie mede, dat dr. Thlole, do ver antwoordelij ko gonoesheor, do geheime verordening, waarop hij zich steeds beroept, goheol vorkoord hoeft geïnterpreteerd. In do Veroraoning staat niet, dat do Soneesheeron te beslissen hebbon of er gevaar bestaat at do patiënt, indien) hij wegens zijn gezondheidstoe stand in vrijheid wordt gesteld, zich door te vluchten aan de vervolging zal onttrekken.. Een dergelijke be slissing kan alleen door de Juridische autoriteiten worden getroffen. De geneesheer heeft alleen zijn meening over den toestand van den patiënt te zeg gen. Spr. kondigt aan, dat er weldra een toelichting op de bedoelde verordening zal verschijnen, waarop de sociaal-democratische afgevaardigde dr. Wayl uit roept: Als het kalf verdronken is 94 H.L. erwten: groens (kleine) f 1118, gram 118.5020 per 100 Kg. VACATURE RAADSLID. De heer G. Rempt, aangewezen door het Centraal Stembureau als opvolger van mevrouw Roos-Breed,' als lid van den gemeenteraad, heeft bedankt. D« heer Rempt die de benoeming eerst had aangeno men, is daarop later teruggekomen. Opvolger is nu de heer K. Bakker, Grootewal. RAAD 8CHAGEN. Vrijdagavond vergaderde onze Raad onder preiM dium van Burgemeester Cornelissen. De kwestie of aan de U.LO.-school vier leerkrach. ten noodig zijn, werd nader besproken en zal in een conferentie van B. en 'W. met den Inspecteur van 't Lager Onderwijs en het betrokken schoolhoofd on. der het oog. worden gezien. Het voorstel om een gedeelte der schoolkindeien van de Mount-Everest-film te laten genieten, word Deze week hoeft de Kamer zich o.a. bezig gehouden met hot wetsontweip dat een regeling schept voor de tegemoetkoming aan de iZuiderzeevisscherabevolking verworpen. wogons de schade welke de afsluiting der Zuiderzee Het voorstel om een1 nieuwe leerkracht aan de hun zal brengen. Door de rogeering waren enkele openbare school aan te stellen voor enkele uren hand- steunmiddelen aan de hand gedaan, maar verschil- werkonderwijs, werd door B. en W. tot nader onder- Gistermiddag omstreeks 1 uur was de locomotief lende afgevaardigden vonden, dat deze steunmidde-zoek teruggenomen, aan het rangeeren, nabij het station H. IJ. S. M. te len, noch de directe gelduitkeering voldoende waren I Het voorstel van B. en W. om het vermenigvul- Veenendaal. Men wilde een der wagens, op het zij-1 Zij waren te wisselvallig en volstrekt niet safe. De digingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting vast spoor staande achter de fabriek van de firma Rous- aandrang, om gunstiger bepalingen in het leven te te stellen op 2, werd veranderd in 1.75. singh. aanhaken. Of de tender een te grooten gang roepen bleef dan ook niet uit. Maar de minister vanOp het adres der Lagedijkbewoners om aanslui- Waterstaat hield het doove oor voor en zeide dat ting bij de waterleiding, werd afwijzend beschikt. HOE TREURIG. De 25-jarige opperman F. do W. te Groningen, wiens vrouw kort geleden overleden is en hem een kind van een paar maanden had nagelaten, heeft dat kind onder dekens doen stikken. Tevoren was het kindje te Dorkwerd uitbesteed, maar men had bet den vader teruggestuurd, omdat hij het kost geld niet betaalde. Twee vrienden, wien hij zijn misdaad had verteld, hadden de politie er mee in kennis gesteld. ERNSTIG ONGEVAL TE AMSTERDAM. Op'de Nassaukade bij; de Raampoort is een ernstig ongeval gebeurd. Van een vrachtauto die de brug was komen oprijden, geraakte de stuurinrichting defect. Daardoor werd de wagen op het trottoir gereden waar drie personen werden aangereden. Van deze drie personen werd een zevenjarig meisje zeer ern stig gewond en huiten bewustzijn naar het Binnen gasthuis vervoerd. 'De twee overige personen een man en een vrouw kregen lichte verwondingen. De politie laat een deskundig onderzoek instellen of het defect geraken der stuurinrichting geschiedde voor of nadat het ongeval gebeurde. In het laatste geval zcu den chauffeur schuld treffen. DE ZOMERTIJD. Naar wij vernemen is binnenkort te verwachten een Koninklijk besluit, waarbij de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in art,. 1 der wet van 23 Juli 1908, Stbld. no. 236, zal anAvangen den 5en Juni en zal eindigen 4 October 1925. HOE ZIT DAT7 Of zit men soms in Rotterdam niet opgesloten Jn het huis van Bewaring of de strafgevangenis, wan neer de sterke arm, van het recht een man of vrouw daartoe veroordeeld heeft? vraagt de Msh. Mon zou er toe komen die vraag te stellen. Nog niet lang geleden kon een bekende beroofster uitbreken uit het huis van bewaring en dezen nacht zag een Duitscher, die tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld was. de kans schoon om uit de strafgevangenis alhier te breken, waar hij nog ruim een jaar moest blijven voor de poort voor hem geopend zou worden. Van den voortvluchtigen man intusschen geen spoor. Waar het ochter, getuige deze twee gevallen, te Rotterdam nog al makkelijk moet zijn om uit te lire- ken, is het begrijpelijk, dat men Gods vrije natuur, op zulk een mooien lentedag verkiest boven de vier muren van een cel. SLAKKE NP LAAG. De gevolgen van den open winter doen zich te Lage Zwaluwe voelen in den vorm van een geweldige slakkenplaag. Vooral de pas uitgekomen plantjes moeten het ontgelden. VOOR DE OLYMPIADE. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben, naar wij vernemen, besloten ook ondanks de verwer ping van de staatsgarantie aan de Prov. Staten vo >r te stellen voor de Olympiade tot een bedrag van f 100 000 deel te nemen in het garantiefonds. DE WERKVERSCHAFFING TE SLEEN. Uit Nieuw-Amsterdam, 14 Mei. De arbeiders bij de werkverschaffing van de gemeente Sleen zullen Zaterdag het werk moeten neerleggen. De oorzaak hiervan is. dat de begrooting der gemeente Sleen tot nu toe nog niet door Ged. Staten is goedgekeurd. Ged. Staten hadden de gemeente slechts toegestaan de helft van de uitgaven te besteden. Aangezien dit geld nu op is, zal de gemeente niets meer aan de arbeiders kunnen verschaffen en zal het werk moeten worden stilgezet. Tel. WIJZIGING PROV.-WET. Naar aanleiding van eon verzoek van de regeering aan Gedeputeerde Staten der Provincie, om aan te geven welke wijzigingen gewenscht worden geacht in de provinciale wet. hebben Gedeputeerde Staten van Friesland aanbevolen om de functie van lid der pro vinciale staten voortaan onvereenigbaar te verklaren met de betrekking van burgemeester, wethouder of gemeente-se cretaris. WINKEL. Do vergunning voor dein verkoop van sterken drank in het klein in „Het Wapen vaa Winkel"- is met Koninklijke machtiging overgeschreven vat? H. A. Weseels ten name van -J. Marissen. OVERREDEN. Vier schooljongens uit Leiden, onder wie drie zoon tjes van het hoofd der R.K. school, den heer Snei- ders, haden een fietstochtje gemaakt, Op de Zoeter- meersche brug onder Zoetermeer moest een auto hen passeoren. Het oudste zoontje van den heer Sneidera geraakte aa nhet slingeren en werd door de auto aan gereden. Korten tijd na het ongeval is de knaap aan de bekomen verwondingen overleden. JULIANADORP. Donderdagavond had de heer D. G. eenige ïar millieleden per dresseorkar naar den trein (ge bracht, toen op den terugweg, op het do- paard onwel werd en kwam' te vallen, waardoor een ja bok van het Iemoen brak. Het paard kwam weer overeind, doch viel nogmaals, waardoor de andore stok ook brak en do boon nog maar op de wielen staande bak kapseisde on de inzittenden, hals over kop op den wög terecht kwamen, geluld kig zonder zl lh co bctseoren. Het panixl werd in de nabijheid gestald en de Jcar ter reparatie blijl den 'timmerman gedeponeerd. KOLHORN. De ansjovisvangst welke hier zoo best begon, Werd al spoedig meer normaal. De hooge pdus maakt oohtar dit bedrijf loonend. De vangst wordt hier slechts voorloopig gezouten on naar Modem- blik vervoerd om. daar verder te worden behandeld. In de zoutorij: is 't dus 'minder druk dan ^Voorheen, toen hier de algöheele toebereiding plaats vond. Thans gaat de visdh naar- een handelaar te Lem mer, vroeger naar firma's te Monnikendam: en Hélder. AANKLACHT TEGEN EEN GEMEENTEBESTUUR. had, of wel de bocht te scherp was, is nog niet uit gemaakt; juist in de bocht ontspoorde echter de ko lenwagen van de locomotief. De tender was licht beschadigd en de rails eerbo gen. Een van de rails was zelfs op drie plaatsen door midden gebroken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Het verkeer ondervond geen vertraging. WAARLAND. Woensdagmorgen was hier al vroeg drukte in het Waarland. De leden der tuinbouwvereeniging „Waar. de Zuiderzeewet van 1918 hem tot niet meer ver plichtte dan thans werd voorgesteld en verklaarde met nadruk, dat' hij alleen aan de wenschen der cri tici gevolg kon geven, als ieder redenaar ook een millioen op tafel lei. Hij kon toch al niet geheel en al de financieele gevolgen van zijn voorstel overzien en achtte hijgevolg de uiterste voorzichtigheid plicht. Intusschen zouden sommige leden het toch maar met amendementen of, als ook dat niet lukte, met land en Omstreken" zouden een reisje maken naar moties probeeron. De heer Duija was hert eerst aan het Westland. Worden zulke tochten wel meer ge- het bod. Hij ving aan met de verdediging van ©en maakt door cursisten en leeraar van een tuinbouw- amendement, dat een afzonderlijke wet eischté ter cursus, dit zal wel de eerste keer zijn, dat tuinders i regeling van de tegemoetkoming aan de gemeenten zelf zoo'n reisje ondernemen. wegens vermindering van inkomsten ten gevolge Morgens zes uur kwam de prachtige auto (plaats j Van de afsluiting van de Zuiderzee. Het regeerings- biedende voor 24 personen) van de firma Kok, Tuin-1 ontwerp rept daarvan niet en de heer Duymaer van man en Wilken, te Oudkarspel. Spoedig waren de Twist, die overigens den plaatsen langs onze hinneiu plaatsen bezet en met prachtig weer werd de reis xqq n' e.ven warm hart toedraagt oordeelde, dat toch begonnen. Voorbij Alkmaar werd door tle geheele niet meer worden kon gegeven en kwam betoogen, dat bollenstreek gereden, als Overveen, Bennebroek, Sas- zoo'n amendement niet paste bij een considerans, senheim, door den Haag naar Loosduinen. Hier werd waarin alleen sprake was van tegemoetkoming aan eerst een koudglasbedrijf bezocht, hier werd hoofdza- personen. De minister van waterstaat nam ditargu- kelijk geteeld bloemkool, sla, komkommers enz. ment gretig over, liet ten overvloede het woord „on- Daarna een stookbedrijf, dat zijn warenhuizen, met aannemelijk" hoor en smaakte 't genoegen, dat de stoom verwarmd. Hier werden geteeld komkommers sociaal-democratische afgevaardigde zijn amende- tomaten en druiven. Op dezen tuin, 3 H.A. groot, wer- ment ijlings introk. den jaarlijks tweehonderd (zegge 200) vletten mest Toen kwam art. 4 en ook daarop diende de heer gebruikt en werd gewerkt met 30 man personeel. Duys een amendement in. Hierna werd de Loosduinsohe veiling bezichtigd. Dit artikel luidt als volgt: „Indien aan belang- Hier werden veel producten aangevoerd, welke flinke hebbenden en aan hunne kinderen ingevolge deze prijzen opbrachten. Verder werd de proeftuin bezocht wet onderwijs dan wel geldelijke tegemoetkoming te Naaldwijk. Veel was daar nog niet te zien, daar. wordt verstrekt, kan van de gemeente, waar zij hunne deze tuin verplaatst wasi Toch zagen wij daar al i werkelijke woonplaats hebben, een bijdrage worden aardbeien, welke plukklaar waren. I gevorderd tot een bedrag door onzen minister, naar Daar de tijd het nog toeliet, zou nog één tuin be- gelang van de financieele draagkracht der betrokken zichtigd worden en wel de kweekerij van den heer gemeente en Gedeputeerde Staten gehoord, te bepa-i Scheffers te Honselersdijk. Dat was de moeite waard len. Overigens komen de uit deze wet voortspruiten- om te zien. Verschillende druivenkassen werden ons de geldelijke gevolgen ten laste van het fonds, voor getoond. De volgende week worden de eerste geplukt, zooverre zij1 niet uit anderen hoofde ten laste van het En zijn tomatenkas was wel de grootste welke wij rijk worden gebracht." hebben gezien. Deze had oen oppervlakte aan één Den heer Duys ging dit juist verkeerd en hij diende stuk van 36 snees. En als wij dan daar naast het ke- een amendement in, waarbij1 hij' do losten uitsluitend telhuis zien staan, en je boort dan dat daar jarlijksch op het Rijk wenschte te doen drukken, voor een 8000 gulden verstookt wondt, dan sta je als j De minister verklaarde toen maar weer ook dit koude grondtuinders wel verwonderd. I amendement onaannemelijk. Het was hem zooeven Tevens viel het ons op, dat de kweekers» zeer wel-j zoo goed bevallen dat nu ging het weer in hetzelfde willend hunnen tuin lieten zien, en overal geheel be- j tempo. langeloos een uitlegging van gaven. I De Kamer stond paf. Maar tijd geeft raad <en in De terugreis werd gereden over Voorburg en zoo de volgende zitting werd het onaannemelijk inge- gingen wij weer huistoe. 's Avonds half elf kwamentrokken. Het amendemënt-Duys was thans „een wij weer in1 onzen heimat terug. Bij het einde van den eigenlijk niet integreerend deel van het ontwerp" ge reis bracht de voorzitter namens allen zijn dank worden. De minister zag blijkbaar in, dat hij te ver over aan den leider van de excursie en aan den be-1 was gegaan. En slechts 12 leden kozen den kant van stuurder voor -hunne welwillendheid- Allen zeer voldaan. EEN SCfcEP BIJ TERSCHELLING GESTRAND. Uit Terschelling, 15 Mei. In de Noordergronden is een stoomschip gestrand. De 'hier gestationeerde bergingsbooten zijn ter assistentie vertrokken. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het Tweede Kamerlid' Staalman heeft den minister van waterstaat de volgende vraag gesteld: Is de minister bereid, zooveel hem mogelijk is, te den minister en de anderen stemden voor het amea- dement-Duys. Bij artikel 5 zag de minister zich genoopt water in zijn wijn te doen. Hij had den steun aan belangheb benden, die zich voor een andere werkkring wensch- ten te bekwamen facultatief gesteld, maar nam een amendenjent-Duys over, waarin recht op tegemoetko mingen gegeven wordt. Artikel 12 gaf eveneens strijd. Ook hierop waren amendementen en een subamendement-Duys inge- bevorderen, dat door de Nederland9che spoorwegen diend. Wederom het onaannemelijk van den minister en de posterijen, telegrafie en telefonie, die zulke En de Kamer gaf hem zijn zin. Met 35 tegen 28 werd groote materieel© belangen hebben bij het houden j schorsing ya-n het ontwerp vermeden. hier te lande van de Olympische spelen in 1928, wordt deelgenomen in het voor dit doel door partL culier initiatief gevormde garantiefonds? NIEUWE NIEDORP. AL een bijzonderheid kunnen we meaedeeien» dat een tweetal bigjes, waarvan de moeder is ge storven, nu eon trouwe zoogmoeder hebben go- vonden door dat een hond op dezelfde boerderij de twee dierti.es laat zogen. Het is op de boerderij!, bewoond door den heer P. Baken in den Oosterweg, dat zich dit voordoet en men heeft van do hu drie weken oude biggetjes goede verwachtingen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Gerardus Adrianus, zoon van G. van der Park en van M. Ruijter. Ondertrouwd: Uiltje Boerman, oud 22 jaar, z.b., en Jan Daalder, oud 21 jaar, timmerman, beiden wonen de te Anna Paulowna. Getrouwd: Maria Catharina Koorn en 'Maarten Wiggers. Adriana Cornelia de Smit en Jacob Snijders. Overleden: Bastiaan Looij, oud 82 jaar, zonder be roep, echtgenoot van Grietje Nieuwboer. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Sarine, doohter van Jan Rentenaar en Jannetje Nat. Overleden: Grietje Beek,' oud 65 jaar, weduwe van Oornelis Grin. DE DOOD VAN OUD-MINISTER HOEFLE. Het rapport van de drie geneesheeren, die de lijk schouwing op Hoefle hebben gehouden, is gisteren gepubliceerd. De geneesheeren zijn tot de conclusie gekomen, dut de oorzaak van den dood van den ge wezen rijksminister „zelfvergiftiging", door een over matig gebruik van narcotische middelen is. De long ontsteking heeft weliswaar tot de verzwakking van den patiënt bijgedragen, maar kan toch niet als de voornaamste oorzaak van het overlijden worden be schouwd. De geneesheeren zijn van meening, dat Hoefle al enkele dagen voor zijn dood meer narcotische mid delen dan gewoonlijk had genomen, daar enkele ge tuigen toen van meening waren, dat hij dronken was. Men vermoedt dat Hoefle in den middag van den 18den April groote hoeveelheden luminal en pantapon heeft genomen. Hieraan is hij toen overleden. De geneesheeren zijn ervan overtuigd, dat Hoefle, die tengevolge van de lange gevangenschap sterk gede primeerd was, zelfmoord heeft gepleegd, hetgeen in zijn geestestoestand zeer goed te begrijpen was. De commissie-Hoefle uit den Pruisi9chen Landdag heeft gisteren een aantal cipiers bij het huis van be waring gehoord. De eerste vertelde, -dat Hoefle bij het begin van zijn arrestatie nog maar zeer weinig at en op den eereten Paaschdag dronken was. HIJ had twee glazen wijn gedronken en dat bleek meer dan voldoende voor hem te zijn. In zijn cel heeft men De hoer J. Kerkhof, architect te Beverwijk, heeft j DOg twee flesschen rooden wijn en een flesch cham- bij de justitie een aanklacht ingediend tegen het I pagne gevonden. Na Paschen werd de toestand van bestuur van die gemeente, inzake overtreding van den patiënt voortdurend ernstiger. Hoefle sprak toen de bepalingen der Auteurswet 1912. Het betreft bierin bet gebeel niet meer. Een tweede cipier is eve»- Ten slotte werd het geheele wetsontwerp met 46' stemmen voor, aangenomen. De algemeene indruk is dat de regeering hier een minimum biedt en in verschillende gevallen zal de Generale Commissie wel moeten ingrijpen. Verder is de Kamer nog begonnen met het iniatief- voorstel me}. Westerman, dat bedoelt om aan ge meenten en schoolbesturen de vrijheid te hergeven, om als hun dit gewenscht voorkomt, in het leerplan der Lagere School het onderwijs in Fransch, Duitsch of Engelsch weer op te nemen. Voor auto's en rijwielen moet het licht op: Zater dag 16 Mei om 8.18 uur, Zondag 17 Mei om 8.19 uur, Maandag 18 'Mei om 8.21 uur. WINKEL, 15 Mei. Spinazie f-2—2.20 per 100 pond. Kropsla f47 radirs f 8-4. rabarber fl8, per 100 sttikn. EIERVEILING SOHAGEN. 14 Mei. Aangevoerd: 45335 kipeieren f5.60 6.50, gemidd. f 5..0 10335 eendeieren 15.405.70, eemidd. f5.50, 53 kalkoeneieren f1011, p. 100 et HOORN. 14 Mei. 12 stapels kléine Fabriekskaas f47, 14 stapels kleine Boerenkaas f50. 1 tsapel Fabrieks Comru. Kaas f51, 9 stapels Boeren Oomm. Kaas f52.50, olies gemerkt. Aangevoerd: 86 stapels, wegende 84305 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 15 Mei Alkmaarsefae Exportveiling. Asperges, dikwit f6578, idem1 dikblauw f45— 59. prei f7.2012.80, por 100 bofl. Bloemkool f25 fcoc 52 per 100 stuks. Rabarber f8.2018.50 por 109 Raapstelen fl.508.20, wortelen f 15.2018.b0, per 100 dos. Spinazie f8—-21.40 per 100 Kg. Kropsla f 5.8018 per 100 6tuks. PosXelein 4269 ofc. por balde. Radys f86.30 per 100 boa. BROEKTOP LANGÉNDIJK, 15 Mei Langendifker Groen ten veiling. Deensohe witte f8.80, rabarber f6, per 100 Kg. Aanvoer: 5075 Kg. D. witte. 4400 Kg. rabarber, NOORDERMARKTBOXD. Noordaoharwoude. 15 MeL Poen fl.50—1,60. Gele kool f8.80*-, 12, Deensohe witte f2.30—3,80, er 100 Kg. Aanvoer: 7100 Kg. uien, 2500 Kg. gele Jcoot 40400 Kg. Deensohe witte kool. ALKMAAR, 15 Mei. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 120 stajxds. wegende 190.0C0 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk f48, zonder merk 44.50, commiseiekaas met merk f 47.50. Boerenkaas: kleine met merk f51. zonder merk f48, oommifisiokaos met merk f 52.50. ALKMAAR, 15 Mei. Op de heden gelioudon graanmarkt waren aange - voord 1086 hootoliters. 852 HL. tarwe tll.50 14.50, 156 H L. geret ohev. f14.50—15,25, 218 HL* «üaver fl2.50--l8.75, 50 H.L. boonen: paarden- Tot lid der schattingscommissie voor de Rijksin komstenbelasting werd benoemd de heer J. Bregmanji tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie mevrouw RoggeveenPloeger, tot veilingmeester der eierenvei- ling de heer P. Raat Dz.; tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer W\ F. Gorter. Voor het plaatsen van benzinepompen zal voortaan een recht van f5.-— per kwartaal worden geheven. Het voorstel om de Molenstraat voor het R.K. Lief desgesticht van trottoir enz. te voorzien, werd aan genomen. Later uitgebreid verslag. RING VAN BOERENLEENBANKEN. Woensdag 13 Mei 1925 vergaderde in „Vrede- lust' alhier de Ringvan Coöperatieve sBoeronlecm- banken „Soihagen". Van de 12 aangesloten Banken bleken' oen 9-tal hunne vertegenwoordigers te hebben gezonden; Anna Pafllowna, Texel en Wier-ingen waren af- Voorzitter, de heer J. Spaans, opende met een woord van welkom, zijn leedwezen er over uit Sprekende, dat niet van alle Baaiken afgevaardigd en waren opgekomen. Na het lezien der notulenwerd' door den (pen ningmeester Rekening, en Verantwoording gedaan. Een batig saldo bleek aanwe2dg< van f-148.101/'». Voorzitter brengt als afgevaardigde naar de Oen- trale Ringvergadering rapport uit van het op IS April jL daar ^verhandelde. Het resultaat van de (besprekingen ginds wordt thans grootendeels terug gevonden op de agenda voor de .Algemeene Verga dering van de Centrale Bank, 11 Juni a.su te Utrecht te koudon. Deze agenda werd daarna béhandeld. Uit de rekening en yerantwoording van do Cen trale 'Bank blijkt, dat over 1924 oen winst is ge maakt met inbegrip van koerswinst van f 650.939.24. Voorgesteld wordt op het kantoorge bouw af te schrijven 1-50434.23; op den inventaris f 9265.69. Het'restant bij' de reserve te voegen,'dio daardoor tot f 1704214.18 aal stijgen. De eerste rekening van het Onderling Waar boog fonds geeft een saldo aan van. f-27601.59. Behalve de bestuursverkiezingen komen op de agenda voor de Alg. Vergadering te Utrecht nog voor: a Rapport betreffende de mogelijkheid eenea - Pensioenregeling voor kassiers van Locale Banken b. voorstel van het bestuur goed te keuren, dat Alle de Centrale Bank zioh in bepaalde gevallen tegen over Gemeenten garant stelt ten behoeve van la Mei oale Banken. o. Inleiding nieuwe Oooperatiewet, door Mr. zelle Meerburg. De punten a. en b. werden in deze Ringverga dering druk besproken. Volgens het onder a. ge; noemde rapport, ziet het bestuur detf Centrale Bank geen mogelijkheid voor eon algemeene regeling, gezien de zeer verschillende omstandigheden voor de 700 kassiers. De besturen der locale Banken zul len hebben te beoordeelen, of een t pensi oenregeling voor hpn kassier wenschelijk is. Waar D neer blijkt, dat een voldoend aantal Banken in die richting stappen wil .doen, zal het bestuur der ''aar t Centrale Bank gaarne zijlne bemiddeling verreofiea ileld, 1 Het bleek, t dat alle aanwezige algevaardigden ?an de een regeling in deze gewenscht achtten. Daar och- Dmjar ter geen gelegenheid is geweest deze zaak in eigen bestuur te bespreken,is dit niet anders clan neU0 een persoonlijke meening. Verder dan oen bespre king van dit onderwerp kon men1 dus hier niet gaan. prake Het onder b. genoemde voorstal kon aller instem lerst o Ie ver: I ingen tnaar -v laait p vwr au u aragi-n, cue vxemeenoou mj1 .oueren-uw in scn banken deponeeren. Iievolc Punt o. belooft belangrijk te zijn met het oofl; op de zoo aanstonds voor elke Boerenleeabanll, rn

Schager Courant | 1925 | | pagina 14