Bezoekt het Concours van den Westfrieschen Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen en verdere Feestelijkheden te DIRKSHORN, Atelier NIESM Schap. Moderne Fotograflscbe-Inrlcbtlng FOTO's aan huis li laten vullen van Boter in Poffen. op Woensdag 20, Donderdag 21 (Hemelvaartsdag), Zaterdag 23 en Zondag 24 Mei a.s. Kermesse d Eté op het prachtig ingerichte feestterrein. - - 's Avonds schitterende Verlichting DEELNAME VAN 31 CORPSEN. Zie Programma in de Feestgids. 17 Mei laatsten dag voor het bekomen van DOORLOOPENDE KAARTEN f 1.50 voor de burgers van Haren karspel, bij den Secretaris der Feestcommissie S. J. DE VRIES. Binnenlandse!» Nieuws» OVERAL TE ONTBIEDEN. Atelier NIESTADT - Schagen. mVeZomeid^terren,<IIlg^ R Bood een makke HET, Sciiager Muziekfuin. Dinsdag a s-, 's avonds 8 uor, Schagens Harmonlekapel- zedopreeken van den President niet hebben uitge oefend. Maar het blad wil het niet koopen en den achteruitgang in den kleinhandel toch ook niet aan gebrek aan welvaart toe schrijven. „Op de Ameii- kaansche welvaart en bloei valt inderdaad niets te zeggen zoolang hot gedeponeerde geld op 803 spaar banken het bedrag van 7.785.684.000 dollar beloopen kan, zooals de laatste rapporten hebben uitgewezen." Wel is het een eigenaardige speling van het lot, dat de man wiens benoeming zoo stellig en zeker wel vaart en bloei met zich brengen zou, reeds zes maan den na zijn verkiezing het verwijt te hooren krijgt, dat hij de schuld is van slapte in zaken en de oor zaak geworden is van een achteruitgang van den handel. STAKING IN HET BOUWBEDRIJF IN -RIJNv LAND EN WESTFALEN. Een telegram van het W.B. in het Ochtendblad heeft gemeld, dat in het Rijnland en Westfalen 10 a 12.000 bouwvakarbeiders in staking zijn gegaan. Deze beweging is een uitvloeisel van een besluit, dezer dagen door do bouwvakarbeidersorganisaties met ai- gemeene stommen genomen om een staking te be ginnen, omdat de werkgevers een arbitrage-uitspraak hebben afgewezen. De staking zou in Keulen en om geving onmiddellijk beginnen. Later werd het werk in Westfalen neergelegd. ▼oor PORTRETTEN. GROEPEN, KINDERFOTO'S en BRIEKAARTEN. Vergrootingen naar ieder portret. Z0N0AGS GEOPEND ONTMOETING MPT EEN IJSBERG. Officieren van heti sl'ooiiuscliip ,»Aurania7' yan do AOunard-lijn, dat vandaag* te Liverpool arriveerde uit Quibec, deeelden mede,, dat tfjji ter hoogte van kaap Race oen ijsberg in s$cht kregen, dié hoog boven 't water uitstak. De 'berg doemde plotseling uit een dichten fog op en was niet meer dan 8d 40 M. van het schip verwilderd. De machines; die den geheelon dag in een .traag tempo gehoudón waren, werden onmiddellijk op volle kracht ach teruit' gezet dn !do ,*Aiiraiiia,7' ontweek -het gevaar. Een Canadeesche xeohter, mr. Justa.ee Wen* uit Montreai, verklaarde bij' rijn aankomst te La ver pool, dat er volstrekt geen paniek was geweest. De passagiers hadden gemopperd over den gang voerder. kapitein R. V. Peel), omdat hx^zoo lang zaam liet varen. Maar na de ontmoeting met den ijsberg werd er oen ander liedje gezongen. De kapitein ontving ten slotte eo oorkonde, ge toe ken d door alle passagiers, waarin bewondering voor zajn kundig en voorzichtig; beleid, werd uitge sproken. Ten gevolge van den fog verloor de „Auxaaia'' twee volle dagen op haar .reisplan. Op den 8aten Mei voer het schip op slechts een zesde van rijto. normale gemiddelde snelheid. ONTPLOFBARE CIGARETTEN. Eënige weken geleden kreeg een Parijzenaar ter gelegenheid van zijn verjaardag een doosje cigaret- ten van zijn dochtertje ten geschenke. Toen hij 's avonds nog een luchtje ging scheppen en een ciga- retje opstak, ontplofte dit onverwachts nadat het ben. eindje was opgerookt en verwondde den jarige deerlijk in het gezicht. Er werd een onderzoek ingesteld .dat geen definitieve oorzaken aan het licht braont. Men vermoedt echter dat in de fa brieken, waar thans de cigaretten onder staatsbe heer worden gefabriceerd, nog ontplofbare stof fen Zijn achtergebleven die tijdens den oorlog "bij" de vervaardiging van munitie in deze fabrieken werden gebruikt en dat deze op onverklaarbare wijze in de cigaretten zij'n geraakt. Sedert dien hebben ziöli eohfier nog—., twintig ®ull>e gvvallen voorgedaan waarbij vreedzame roo kers door liet ontploffen van hun cigaret werden gekwetst. De regeering weet geen raad m'èt het Eet geval daar zp moeilijk alle reeds gefabriceer de cigaretten kan laten nakiifcen en alle stookb weggooien kan. Vandaar ,dat rij zich heeft bepaald' tot oen waarschuwing aan de rookera waaiin zij dezen op hot hart drukt vooral niet te hard op de cigaretten te bijten en ze een armlengte voor zich uit te houden 'wanneer Zij er \geen trekje aan 'doen. Het ral een "eigenaardig gezicht zijn rookend Pa fijs in deze houding waar te nemen... Hdbld. ONTPLOFFING IN EEN BUS KRUITFABRIEK. Uit Londen, 15 Mei. Hedenmiddag heeft in de bus- kruitfabriek van de firma Curtis and Harvey te Faversham In Kent een ontploffing plaats gehad, waarbij drie arbeiders werden gedood en één ge wond. HET DRAGEN VAN INSIGNES DOOR SCHOLIE REN Het provinciaal schoolcollege van de provincie Brandenburg heeft een verbod uitgevaardigd omtrent het dragen van insignes. In den vervolge zullen de scholieren dus niet meer op school mogen verschij nen met hakenkruisen, zwart-wit-roode lintjes en dergelijke. - OUDKARSPEL. De opmerking welke door enkele aanwezigen in da laatstgehouden vorgadering van do veroeni- ging voor ziekimhuisvorplcging gemaakt werd in zake doktersbehandeling voor dé tuinbouwoender- linge, heeft blijkbaar bij hoeren doctoren aan den Lanpendijk nogal ontstemming verwekt, al thans wij kregen bezoek van een der hoeren, die ons in tamelijk krasse termen meedeelde, dat er in die vergadering gelogen was on hij, als hebniet werd ingetrokken, den officier van justitie er mee in kennis zou stellen. zonder prijsverhooging. Hoofddoel van het bezoek scheen te rijn om te weten te komen, wie do zegslieden waren, doch natuurlijk achtten we hét niet onze plioht, daar omtrent mededeel ing aan buiten de vereemging 6taanden te doen. Op onze vraag wat dan wel do waarheid /was, werd .ons de volgende lezing gegeven, waardoor we wel een eenigstins anderen kijk op, de zaak kregen, al blijft dan ook de zaak als zoodanig or hetzelfde nm. Toenn het vorig jaar tusschen het bestuur van de Tuinbouwbouwondarliuge en hoeren doktoren een bespreking plaats had over het ooutraot, werd geen overeenstemming bereikt over het honorarium dat voor eik onderzoek betaald zou worden. Het contract werd niet geteekend, met gevolg dat de Langen dijker geneesheer on geen gevallen voor dtf tuinbouwondoriinge meer zouden behandelen. Ongevallen welke voor de Tuinbouwondorlnigig Zijn, worden voor rekening van d,? betrokken per sonen behandeld tegen hooger tarief dan de Tuin bouwonderlinge daarvoor heeft vastgesteld. Het gevolg is, dat de patiënten steeds ongeveer* Va van Eet totaal moeten bijbetalen. Waar deze betaling soms moeilijkheden oplevert; werd er roods ernstig over gedacht om geen ge vallen te behandelen, welke niet voorat betaald worden, terwijl onze bezoeker er ook niet van ge diend was, dat de T uin bouw onderlinge zijn werk gedurig liet oontroloeren. Vroeger nl. werd bü de geneesheeren naar den toestand van den patiënt geïnformeerd. Nu echter voor heeren doctoren de Tuinbouwondoriinge niet meer bestaat, moeten de patiënten de reis naar Amsterdam maken,als de T. O. met den toestand op do hoogte wil rijn. Dat moet uit rijn, zegt de dokter. Ik wenschl mijn werk niet door die kerels daar te laten controLeerem En als ze daarmee doorgaan, wat danP Dan moeten ze daar alles maar opknappen. Ik wensch geen oontiole over mijn werk We verstoutten ons, de opmerking te maken, dat de T.O. toch oonti-ole inoet hebben vop de patiënten en dat dit, nu alle oontaöt met de Langendijiker geneesheeren verbroken is. het oonige middel dat is toch geheeli ets anders, dan oonttole op do behandeling. Onze conclusie was dteze, dat al was momenteel de toestand niet zoo scherp als hijf geteekoad is, hij; toch van voldoende bulaug is, om onder jie oogen fce worden gezien. Het is op den duur niet uitnoudbaar, dat de noodige controle iuj Amsterdam moet worden uitgeoefend, met' in uitzicht, dat de doktoren de behandeling zullen weigeren aan meu- schen die met een leege porteunoimaie komen en zelfs do behandeling gewcdgeid zal worden als ze zich voor een door de T.O. geëisdht onderzoek naar Amsterdam begeven. De vraag blijft open of hier niet eonig misbruik gemaakt wordt van do solidariteit welke door do Langmdojikier doktoren onderling betoond wordt. Solidair rijm tegenover het optreden van ster keren kan goed rijn, maar als daarvan in de eerste plaats ilo z/wakkeren de dupe worden, is hot o.i, noodzakelijk ook die rijde van dé medaille te bezien Langencrijk wordt zoo langzamerhand het land der onbegrensde mogelijkheden op allerlei gebied. Ook dit is weer iets dat speciaal ,voor den Langen- dijk is weggelegd. Geen enkele plaats in Neder land heeft tot heden op een dergelijke manier piet den plaatselijken geneesheer kennis gemaakt, als juist de vier Langondijker gemeenten- Wat ons nog niet duidelijk is, de tarieven welke door de T.O. berekend worden, zijn dezelfde alis die van de Rijles verzekeringsbank en gevallen voor de Rijksverzekeringsbank worden door de Langen- dijker geneesheeren wel behandeld. Of de T.O. er toe zal overgaan om voor drie ontevreden geneesheeren de tarieven te wijzigen, of een uitzondering te maken, betwijfelen we sterk. Ook kunnen we ons niet voorstellen, dat het tarief voor de overige Nederlandsche genecöheerén vol doende en voor de Langendijker geneesheeren té laag is. Ook kunnen we ons niet voorstellen, dat het aan de Langendüker goneedheeren wordt over gelaten om de kastanjes door de anderen zoq vurig begeerd, uit het vuur te halen. Hoe het ook sfó de toestand zooals die nu is; kan niet voortduren. Zoo een gespannen toestand netemt steeds scheri>er vormen aan, wat allerminst ge wensch t is tegenover geneesheer en patiënt. Waar de ingezetenen er nu eenmaal met rijn voor de hoeren doktoren, doch de dokters voor pe ingezetenen, lijkt ons in de gegeven omstandig heden de beste oplossing, dat do Lan gen dijker geneesheeren hetzelfde doen als de overige genees» heeren in het land deden en dan vervolgens langs den weg van organisatie trachten fn. de naar htm oordeel te lage salarieering verbetering teo brengen Dat ljjkt ons de beste oplossing, waarmee tevens# kan komen te vervallen do gedachte welke in som- inigo hoofden reeds heeft poet gevat, om op an dere en dan afdoende wijze een einde te makett aan een willekeurig optreden waartoe de Lan- gondifker geneesheeren thans de maoht hebben. Vrijheid van optreden gunnen we ook hjereh aokboren aan den Langenuijk gaahne, doch. deze Vij'heid mag geen oorzaak zijn, dat velen den Langen dijk gekluisterd worden. Wij' hopen met dit schrijven bereikt te hebben, dat de heeren hun houding herzien, dan heeft de opmerking van do paar leden in genoemde verga dering een prachtige uitkomst gehad. EENIGENBURQ. Vergadering dor Tuinbouwvereeniging „De Noord-Weet7 alhier, in hot lokaal van den heeT Visser. Aanwezig met bestuur 16 leden. Voorzitter opende met een welkom de verga dering, de hoop uitsprekende, dat deze vergade ring wederom haar nut mag afwerpen. Hierna lezing der notulen, die na een kleine opmerking worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat het Centraal Bestuur dit jaar weer M per lid, zijnde f82, aal uitkeerea Voor do algemeene vergadering warden geko zen de heeren P. Blom, J. Strooper, a Kos, P, Bleekar, W. Meij les, L. Visser. O. Filmer en Jb. ln behandeling kwam de agenda der aifetem. Punt 5 hiervan, waarbij het Centraal bestuur voorstelt om het percentage der bü consent ver kochte producten op Vt pet. hooger te stellen dan hij de geveilde producten, werd hier 1 pot. beter geacht. De punten 611 vinden ihstemming?. Punt 12, .voorstel yan de Noord-Weef' om geen goederen in do veiling welke zijn opgehoudeh, denzelfdem dag over te yeiien, werd alhier geliand- haafd, terwijl het Centraal bestuur dit had ge bracht van 1 op elk produok Bij de rondvraag merkte de heer C. Kos op, dat hij gaarne zag ingevoerd dat door den betaalmeester, evenals bij dien te Noordscharwoude, de geleverde producten allen op een papier stonden vermeld, in- plaats van elk product op een afzonderlijk papiertje hetwelk hij zeer lastig vindt. Zal in bespreking wor den gebracht. De heer J. Jonker zag gaarne, dat voor de groote 10-tons vaartuigen een vaste plaats werd gegeven, zoodat bij druk veilingsverkeer deze niet in den weg liggen. Alsvoren. De heer Nottelman deelt mede, dat bij onderzoek ten kantore van den betaalmeester gebleken is, dat Struif 1 pet. voor de door hem verkochte sneezen- kool over het betaalkantoor is berekend, maar geen j 2 pet., zooals door hem op de vorige vergadering werd j medegedeeld. I De heer Zutt bracht in bespreking dat de hand niet werd gehouden aan de bepaling dat de aanvoerder van 1000 Kg. denzelfden dag van de veiling ook moet lossen. Hierover wordt nog heel wat gesproken en was men het volkomen een9, dat door den koopman weieens met den aanvoerder werd gesold maar j dat het tevens een lastig puntje bleef. Hierna wérd de vorgadering door voorzitter in dank gesloten. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR HELDER EN OMSTREKEN. Uit het jaarverslag vermelden wiji dat er verschil- diende lezingen werden gehouden over verschillende 1 onderwerpen. Het aantal leerlingen bedroeg van 163171 dagleerlingen en 90149 cursusleerlingen. Aan 28 leerlingen werd een getuigschrift uitge reikt. Door 2 meisjes werd het diploma costuum- naaister gehaald. Eén meisje slaagde voor de acte. Na. Deze opleiding moest door ministerieel schrij ven vervallen. Een tentoonstelling werd gehouden van gemaakte werkstukken. SCHAGERBRUG. De eumis in nuttige handwerken voor meisjes in de O.L. school alhier, waarvoor zioh 7 leer lingen hadden aangemeld, zal doorgaan. Toé onder wijzeres aan dozen cursus is aangesteld Mej- T. j BI aanboor alhier. ZIJP El Het mond- en klauwzeer onder Eet vee neemt alhier nog' steeds toe. In de afgreloopen week rijn er weer drie nieuwe gevallen bijgekomen, ANNA PAULOWNA. De onlangs in deze gemeente gehouden Emma- bloemcollecte, ten bate van de plaatselijke tubercu losebestrijding, heeft, dank zij de uitstekende mede werking der collectrices, f 158.61H opgebracht, ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren een tosch, inhoudende mon sters van verfwaren. Gevonden een reserveband van een auto én een sleutel. Inlichtingen ter secretarie. DE DIJK TOT AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. In een gisteren te Sneek gehouden vergadering, die werd bijgewoond door de Tweed© Kamerleden mr. Boon. Bakker, Krijger en Leenstra, alle burgemees ters uit den Z.W. hoek van Friesland, eenige leden va nde Kamers van Koophandel te Groningen, en Veendam en een groot aantal industrieelen, is d© volgende motie aangenomen: De vergadering, enz., kennis genomen hebbende van het feit. dat in overweging is ©en verandering in de richting van den afsluitdijk der Zuiderzee Wieringen—Friesland, naar Zurich in plaats van een ter zake door den ingenieur den heer J. C. Ra- maer uitgebracht rapport; overwegende, dat uit dit rapport blijkt, van de groote bezwaren, welke tegen een verandering in de richting van den afsluitdijk bestaan; dat in elk geval als zeker mag worden aan genomen, dat deze verandering groote risico's voor de toekomst doet ontstaan, welke het zeer ln twijfel stellen, of de mogelijke voordooien daartegen wel opwegen; dat de belangen van een zeer groot deel van Friesland door de verlegging van den afsluit dijk enJ door de bijna logisch daaraan vastzittende wij ziging in de richting van de vaart Groningen—Am sterdam in belangrijke mate worden geschaad; dat ook de scheepvaart Groningen—Amsterdam meer ge diend is met een verbetering van het kanaal Gronin genLemmer, en van de haven in laatstgenoemde gemeente dan met het leiden over en het verbeteren van de vaart naar Harlingen, omdht afgezien van het feit, dat in het laatste geval een gedeelte dor vaart loopt over zee de route Groningen—Lemmer —Amsterdam, belangrijk korter is, dan 41e over Har lingen: dat ook de scheepvaart over Stavoren door den Z.W. hoek van Friesland bij het oorspronkelijk plan groot belang heeft; dat, al deze omstandig heden in aanmerking genomen, het ongewenscht moet worden geacht, tot de bovenbedoelde veranda-1 ring over te gaan; besluit, den minister van water staat te verzoeken, geen voorstel tot het brengen van verandering in de richting van den afsluitdijk bij de Staten-Generaal in te dienen. JULIAN ADORP. Volgens een in dit nr. voorkomende advertentie, zullen van 21 Mei tot 7 Juni a.s. alhier in de tent van de Noord-Hollandsche Tentzending, samenkom sten worden gehouden, waar de heer Peter Stam Sr. voorheen te 'tZand, thans als zendeling werkzaam in Amerika, het woord zal voeren en mededeelingen zal doen over zijn verlossingswerk in Amerika Verschil lende andere sprekers zullen in woord en lied de 'blij de boodschap van verlossing aan de toehoorders brengen. ST. MAARTENSBRUG. Belangstellenden willen wij nog even herinneren aan de Matinee welke onze vroegere plaatsgenoot, Rikus Grin, zal geven op aanstaanden Zondag in de zaal van den heer Kossen. Waar deze zoo bekwame violist zich heeft verze kerd van de medewerking van den talentvollen pianist George van Renesse en het zeer waarschijn lijk langen tijd zal duren eer de heer Grin in onzo omgeving kan optreden, pioenen wij goed te doen liefhebbers van muziek op te wekken van deze bui tengewone gelegenheid te profiteeren. Wij zijn er van overtuigd, dat a.s. Zondag op het gebied van muziek I voor de bezoekers iets moois te hooren is. VACANTIEBIJSLAGEN. Het college van Gedeputeerde Staten van Noord- I Holland heeft, naar het Hdbld. meldt, te kennen gege ven, dat het aan de eerstvolgende Amsterdamsche I gemeentebegrooting zijn goedkeuring zal moeten ont houden, wanneer daarop gelden voor vacantiebijsla- gen voor het gemeentepersoneel zullen zijn uitge trokken. STRAFRECHTERLIJKE AANSPRAKELIJKHEID VOOR EEN FEIT, WAARAAN MEN TOTAAL GEEN SCHULD HEEFT. Men schrijft aan het Hdbld.: Het wordt lichtelijk vermakelijk met onze wetge ving nu en dan. De voorbereiding van de wetgeving, voor zooverre ze niet uitgaat van het Departement K van Justitie, is vaak allerdroevigst en de Kameri slikken maar heel goedig alles, wat haar wordt voor gezet. Wanneer dan later de wet in een speciaal ge val door den Hoógen Raad moet worden toegepast, blijkt nog al eens, dat de eenvoudigste beginselen van het recht in een zoodanige wet met voeten wor den getreden, maar in dat stadium der zaak is er e, dan niets meer aan te doen. Zoo blijkt nu, dat arti- ir kei 38 der Vleeschkeuringswet 1919 strafrechterlijke aansprakelijkheid aanneemt en dus straf bedreigt, daar, waar het schuld-element geheel ontbreekt. En waar we in Nederland tenminste tot nog toe zoo ge lukkig waren, dat het aloude beginsel gold „geen straf zonder schuld", daar verwerpt artikel 38 dat beginsel absoluut. Wat toch is het geval? In een vleeschwarenfabriek waren voorwerpen en gereedschappen in een zeer vervuilden staat aange troffen en door 't meergenoemde art. 38was pro ces-verbaal opgemaakt. Door den kantonrechter en de Arrondissementsrechtbank Amsterdam was de worst maker in quaestie veroordeeld wegens: „het als hoofd of bestuurder eener vleeschwarenfabriek niet voldoen aan de eischen, gesteld bij den algemeenen maatregel van bestuur enz." De worstfabrikant kwam in cas satie en wat blijkt nu voor den Hoogen Raad? Dat art. 38 niet strafbaar stelt „het als hoofd) of bestuurder niet voldoen aan de gestelde eischen, enz.", maar reeds het simpele „zijn van hoofd of bestuurder eener inrichting, waarin niet voldaan wordt aan de gestelde eischen". En zoo brengt volgens de conclu sie van den advocaat-generaal Besier, waarmede de Hooge Raad zich vereenigde, de geïncrimineerde be paling mede, dat elk schuldelement zeer draco nisch (toevoeging van den advocaat-generaal) wordt uitgeschakeld, immers, dat beeds de hoedanig heid van hoofd of bestuurder de strafbaarheid mede brengt. De betrokken worstfabrikant werd dan ook netjes veroordeeld, al had hij ook honderd maal kunnen be* wijzen, dat de plaats gehad hebbende overtredingen absoluut buiten zijn schuld waren geschied, ja zelfs, wanneer hij had kunnen bewijzen al het mogelijke gedaan te hebben om te voorkomen, dat in zijn fa briek vuile gereedschappen, vaatwerk enz. werden aangetroffen. Dit gaat toch veel en veel te ver. Zoo wordt men aansprakelijk en strafbaar voor vuil, dat straatjon gens in de fabriek gooien; zoo opent .zich een heer lijk verschiet voor kwaadwillende arbeiders, die den baas willen benadeelen. Ze behoeven -dan niet anders te doen dan den boel maar vuil te laten staan, ze plo.. gen dan zeker geen sabotage en de baas mag opkomen voor zooveel boetebedragen, te vervangen door zoo veel hechtenis bij niet-voldoening der boete. En dat alles voor iets, waaraan hij heelemaal geen schuld heeft en volgens de jurisprudentie van den Hoogen Raad zelfs niet behoeft te hebben. Wordt het geen tijd, dat de werkgeversverenigin gen zich er voor «pannen dit strafrechtelijke mon strum te doen verdwijnen? (Het zijn van werkgever in een vleeschwarenfabriek is onder de vigueur van het genoemde artikel 38 wel een hoogst twijfelachtig genoegen. VALSCHE RIJWIELPLAATJES. Uit Rotterdam, 15 Mei. In hot begin van deze week kwam het der centrale recherche ter oore, dat in een café hier ter stede valsche rijwielbelasting- plaatjes werden verhandeld, zoo meldt de Tel. Er werden eenige rechecheurs in de buurt opgesteld, en na eenige dagen ontdekten deze in de Rosestraat drie mannen, van wie zij vermoedden, dat valsche plaatjes in hun bezit waren. Het drietal werd aangehouden, doch toen de politie de mannen wilde overbrengen^ verzetten zij zich hevig. Er ontstond een worsteling, waarbij een der verdachten kans zag, een dertigtal valsche plaatjes, die tot een bundeltje waren gebon den, weg te werpen. Ten slotte werd het drietal overgebracht. Zij bleken genaamd: A D. K,; L. J. van B. en W. L. L. Bij fouil leering werden op twee hunner nog valsche plaatjes aangetroffen. In een woning aan de Geranium straat werd daarna een onderzoek ingesteld. Daar vond de politie .een volledige installatie voor de vervaardiging van vaL sche plaatjes. Een pers was gemaakt uit een ouder koperen pers, die op een ijzeren onderstel was ge plaatst en met vier bouten was versterkt. De pers werd in beslag genomen. Voorts eenige platen alu minium en een aantal half afgemaakte plaatjes. Van B. heeft bekend de plaatjes in zijn woning te hebben vervaardigd. De man zeide. tot de daad te zijn geko men, omdat de arbeiders geen drie gulden voor de plaatjes kunnen betalen. Naar zijn meening is vijftig cent meer dan genoeg. .Ter zake van heling in verband met deze zaak, zijn nog aangehouden J. M. C. en J. B. De plaatjes zijn zeer slecht nagemaakt en onmiddellijk van de echte te onderscheiden. ]C Wegens aanschaffing eener Auto te koop PLATTE WAGEN op Collings- assen, SPORTKAR en TUIGEk Adres C. BONTES, Bierhandel, Schagen. Ondergeteekende beveelt ziek beleefd aan voor het Tevens lever ik u prima MEI KAAS. Concurreerende prijzea. Probeert tevens mijn PRIMA LEIDSCHE KAAS eens. Beleefd aanbevelend, Jr. VAN RAALTE. Lutjewinkel. door be

Schager Courant | 1925 | | pagina 2