B. H. Lenyhaus, Winkel. heerenkleëdIng naar maat. Centrale Velliiigsvereeiiiging „WarmBiihuizBii en Omstrekmi", SCHiRP CONCURREERENÖE PRIJZEN. le dingen om ons heen. Asthma Abdijsiroop Vraagt Stalen of ziclHzendlng. v» fit, hljt). ïeien mis' (ook tu vvn.i gen iorn aga- teei en.) Zat-rdoy 16 Mei 1925. öösle Jaargang, nu. 7639. TTEiDH B .Al 'a de vortieringon voor do Frans oho g-omoonfcora en wier samenstelling vooral van belang is met e: oog op die van den Senaat vrijwel overal een erschuiving naar links hebben laten zien. is de po- tie van het Kabinet-Painlevé wel ©enigszins ver- ierkt. De Senaat weet thans, dat een niot onbelangrijk ecl van zijn kiesmannen links staat on zal het dus iet zoo lichtvaardig op een conflict met de regeering i de Kamermeerderheid laten aankomen. Wel is de erscihuiving ten gunst© der radicalen, on socialisten, let zeer belangrijk geweest, doch do herstemmingen ebben toch bewezen dat de strooming. die verleden Bar Poincaré ten val en Herriot aan het bewind racht. nog niet tot staan is gekomen. Veel minder: en andere richting beeft ingeslagen. Dit is op zichzelf een gebeurtenis, die vooral d© ranschcn zelf aangaat. Doch de international© kant, ver ie aan do geschiedenis zit, is dat de versterking der lositie van Painlevé de kans opent voor Caillaux om e toonen wat hij feitelijk wl en waiartoe de^verwo vooi enlijking zijner plannen zal kunnen leiden Als men bedenkt in welk een staat van verwarring le Fransche financiën zioh bevinden, hoever de ranc is gedaald onder pariteit, met hoeveel angst uen te Parijs de manipulaties volgt van onverschil- ig welk groepje buitenlandsche valiitadobbelaars, leseft men hoe moeilijk het is hier een afdoend© re- >rganisatie in bet leven te roepen. De man, die met een dragelijk plan in deze rich- ing voor den dag komt, heeft reeds aanspraaik >p een zekere bewondering. Doch die aanspraak tijgt voortdurend naarmate zijn plan beter is in naarmate het uitvoerbaar blijkt. Het bewijs in dit opzicht is aLeen te leveren door emand, die de kans Krijgt eenigen tijd aan het be dild te blijven. Toen Painlevé optrad was die kans veel minder froot dan. nu. Ook wegens den tegenstand, caarop Caillauy persoonlijk' in den Senaat moest ekenen. Nu de oppositie aldaar minder heftig zal ijn en zich 'meer dan te verwachten was, (zal «palen tot principieel© vraagstakken? krijgt Caik aux waarschijinlijk wel de gelegenheid om te be rijzen, of hij werkelijk de toovenaar is op finan- fieel gebied, waarvoor velen hem houden. Zelfs in lie mate houden, dat zijl hem, terwille zijner finan- ïieele hoedanigheden, allerlei persoonlijke en anti) patriotlsche antecedenten vergeven, die elk tnder man, dan „oe Joseph5' een ministerieel© sarrière onmogelijk: zouden maken. Veel heeft Caillaux inmiddels niet verteld aan de _3 financieel© Kamercommissie. Dat het evenwicht in de begroeting moet worden hersteld en dat dit ware offers zal vragen van de bevolking, mist enig zins den. gloed van het nieuwe, verrassende. )at het niet aangaat er een stuk of wat begrootin- en op na te houden, een voor gewon?, een voor witengewone inkomsten en uitgaven, plus een voor erstel. waar de uitgaven werkelijk, ae inkomsten iro memorie waren, een voor dit en een voor weer rat anders, welnu een kind kan begrijpen, dat iifc alles niets is dan camouflage. Boekhoudkunstnes net het eenig doel den buitenstaander een. goeden ndruk te geven van een belabberden toestand. Het is een oer voor Caillaux, dat hjjl aan die! eugens, die Frankrijk sedert het aftreden van Uemenceau steeds heeft geslikt, een eindè wil aaken. Dan wel dat hij1 ze door op de onwaarach tigheid dier voorstellingen te wijzen, een einde iecft gemaakt aan het gevaar, dat zij' opleverden. Toch zijn de Fransche financiën nog lang niet eooals zdji moeten zijn, zelfs al erkent de regeering lo voosheid van den tegenwoordigen toestand. Want geen enkel Fransen regeerder kan iets be reiken als liij den factor van het „Duitsehe gevaaif' buiten spel laat. We hieenen in onenige kroniek, hier versche nen, voldoende te hebben aangetoond^ dat van eeti militair gevaar geen sprake kan zijn. En dit ■gevaar" is zeker niet grooter geworden sedert iet optreden van Hondenburg als staatspresident. Zelfs al ware hij twintig jaar jonger en militairisit en revanchist als .geen ander, dan nog zou hij als militair weten, dat Duitschland militair ge sproken geen kans van 1 100 heeft om een conflict met Frankrijk tot een zegevierend einde te brengen. Zelfs als de Fransche strijdkrachten binnen de laatste twee jaar van een 'ruim millioeai tot pen goed half niiiiioen zouden zijn verminderd, dan moet men toch waarlijk een kind zijn cxm1 (niet te zien, dat dit halve millioen ^voldoende is gedrild voor onmiddellijke diensten m de tweede liniq, voor kadervorming en depotdienst. En dit_ is het voornaamste dat Frankrijk direct beschikt over de dubbele uitrusting, noodig voor het leger van het oogenblik. Duitschland heeft het aantal mannen ongetwi jfeld. Vele hunner hebben bij mobilisatie wellicht hun uitrusting meegenomen. Hier en 'daar zuilen machinegeweren en 'n paar honderd duizend pa jtronen zijn verstopt. Ergens ia .een oudeii mijn* mgang, achter kreupelhout, staan iiiissciiien een pa.ir gesmokkelde veldstukken te verroesten. En ie> zijn ook een paar dozijn eomuiercieele vliegtui fen, ciie niet technische handigheid, rijn te ver- ffideren in verkeimers of bommenvliegeis. Doch is dit alles niet morsen met een stokje in de goot W at heeft men aan mannen, uniformen, wat geweien, wat kanonnen, als de technische hulpmid dckn, de overste.pende munitie, de .tanks, de pio- öicrsafdeeling, kortom de geheeie „legori'-uitrus- fcng ontbreekt? Van Duitschland als militair gevaar geloovan wij dan ook voor de eerste jaren geen woord. Hot zal mooi genoeg, Zjfla» ais Duitschland, door de Entente van wapentuig voorzien, er straks in slaagt zich een aanval uit Moskou (dwars door ■een nieuwen Poolschen Corridor) van het lijf te houden. Die aanval blijft zeer zeker met uit. Do aanschrijvingen, die Moskou aan zijn knecht Jes 1,1 anduro lauden zendt, spreken duidelijk ge- Zoodra het achter de grenzen -van de rand- (*us eigenlijk Europa, voldoende gist, vo|&? de aanval uit Moskou vanzelf. n>>ie moet -dien tegenhouden? Roemenië? Polen? Tsjechen, die zelf halve Slaven rijin? De taak zab a'ls te voren, niet vallen op die mengelmoesjes van rassen en yxflken, dip het ook vroeger hebben moeten doen. - haar pnze meening zit het Duitsehe gevaar voor muropa veeleer hierin, Hat het tegenover het Oos- f?.n te zwak is, dan dat het ten opzichte van het westen te sterk zou zijn. - Communisme, uitgelegd door Marx, door Wü i- Koop, desnoods door Lou Visser, A'iiandclb ,u ,i M eiiiaasappelboer, is niet zoo heel erg. u-mensen moet zooveel dwaasheid lezen en hooi-e -. -naar het wordt werkelijk lastig, zood a d e schreeuwende meneeren het zoover hebben ge bracht, dat rij hun halfbarbaarsche rassen: Kus sen* Mongolen, Letten en wat dies meer rij, fa hun dienst kunnen nemen. Wel te verstaan niet in dienst-eener overtuiging,. Zelfs niet in dienstverband met hehoog op betaling. Doch i uitsluitend in. eon dienstverband met het vooxuitrioht, dat rijr van hetgeen kan worden ge stolen, ook wat mogen houden Vandaar, dat het Duifcsch gevaar elders ligt UITKIJK. Algemeen© Vergadering op Donderdag 14 Mei 1925, des middags half 2, in het Veilingskoffiehuis te Warmenhuizen. Door ongesteldheid van den heer P. Slot, fungeert de heer W. Gutker als voorzitter. Secretaris is de heer P. Klant. Voorzitter spreekt in zijn openingswoord den wensch uit. dat do heer Slot weer spoedig hersteld moge wezen. Het afgeloopen jaar is wel niet schitterend geweest, maar het is toch goed afgeloopen. Spr. heet het centraal bestuur, afgevardigden, eere-voorzittor de heer J. Burger, den heer Balk, secretaris der Pro vinciale Commissie, afgevaardigden van Koophandel t-n pers hartelijk welkom en verklaart de vergade ring voor geopend. De secretaris leest de uitvoerige notulen, die on- ucr applaus worden goedgekeurd. Voorzitter hrengt hulde aan den heer S. Zeeman te Zuidscharwoude, voor het vele dat hij in het be lang van den tuinbouw heeft gedaan en het bestuur stelt voor hem daarvoor een telegram, waarin uiting van dankbaarheid wordt gegeven, te zenden. Mot applaus wordt dit voorstel begroet. Medegedeeld wordt dat het ledental op 1 Januari 1925 bedroeg van „de Noord" 206, „Samenwerking' 1163, ,.de Noord-West" 82, Groenteteelt" 64, .West- iriesland 53 -en „Ons Belang" 27. Het veilingskoffiehuis werd voor 2 jaar weer ver pacht en wel voor f700 per jaar. Welkom wordt geheeten de heer Valstar, voorzit ter van de Centrale Groep van Veilingsvereenigin- gen, die ter vergadering komt. Tot 15 Mei nestaat er gelegenheid aardappelen aan te geven voor den keuringsdienst. Wageningen verwacht dat er groote vraag naar goedgekeurde pootaardappelen zal wezen. De N.U.M. zal worden geliquideerd, zoodat eerlang het aandeel van ons terugbetaald zal worden. De Ned. Tulnbouwraad is gereorganiseerd en bestaat voortaan uit groepen van veilingsvereenigingen. De aangeboden rekening en verantwoording sluit op f 12833.44%, met een saldo van f257.90K. De ba lans geeft een winstsaldo aan van f 5424.20 en het Centraal Bestuur stelt voor dit winstbedrag als vc-lgt aan te wenden. Uit te keeren aan de aange sloten vereenigingen f 1 per lid, totaal f 595, 4 over het aandeelenkapitaal uit te keeren is f184, te storten in een fonds voor uitbreiding f1000, te re serveeren voor reclamekosten f 443.33, een bedrag dat reeds was toegezegd, maar nog, niet opgevorderd! Voorts af te schrijven het verliessaldo 1922 ad f365.29^, het verliessaldo 1923 ad f625.34, op aan- legsteigerf 117.50, op veilingsgebouw en afmijntoe- stel f95.76, op veilingskoffiehuis en afslagplaats f 1997.07^. Na goedkeuring van de voorgestelde winstverdee- ling, wijst de balans ojm. aan1 dat de exploitatie Vei lingsgebouw voor f 116.67 hierop voorkomt, veilings gebouw en afmijntoestel, brandkast, aanlegsteiger, ieder voor f 1.het veilingskoffiehuis en opslag plaats voor f 7252.51 De rekening geeft slechts aanleiding tot het vra gen van eon enkele inlichting. Bij monde van den heer De Vries, Samenwerking, wordt door de commissie van onderzoek geadvi seerd de rekening in den meest goeden zin goed te keuren en dank wordt gebracht aan den penning meester voor diens toelichting bij het onderzoek. He- kening en balans worden daarna gsedgekeurd env daarbij ook de voorgestelde winstverdeeling. 'De heer Biersteker, Centraal Bestuur, stelt nog voor het van de N.UJM. te ontvangen bedrag, f900, ook nog te storten in het fonds voor Uitbreiding. De heer Doekes, Centraal Bestuur, acht 'het voor zichtiger eerst de uitkomst van het komende sei zoen af te wachten. Spr. wijst er op hoe weinig vergoeding deleden hebben ontvangen. De heer A. Kroon, Koophandel, merkt op dat het bedrag van de N.UJM. op de balans voorkomt eventueele reserveering zou ten laste van de winst en verliesrekening komen. De heer Biersteker trekt hierop zijn voorstel in. De begrooting voor 1925 wordt aangeboden tot een bedrag van f 10 010.waaronder een batig saldo van f4175. Zonder bespreking wordt de begrooting vastge steld. Uit het keurig samengesteld jaarverslag, door den secretaris uitgebracht, vermelden we dat de prij zen niet onbevredigend zijn geweest, al gaven enkele artikelen een ongunstige uitzondering. Een voor name factor wfts -dat de teelt gunstig is. De omzet over het boekjaar 'bedroeg f 1.157.350.51, tegen f 443.326.73 in 1923. Over het seizoen beliep de omzet f 1.003 944.30. De verbetering van den algemeenen politieken toestand en 't herstel der Duitsehe valuta zijn voor den afzet der producten van gunstigen in vloed geweest. Al wordt, het met den aanvoer be ter. het is nog niet wat het wezen moet. In Augus' is en September is de aanvoer onvoldoende om in de behoeften der kooplieden te voorzien. Waar wij hier een eigen koopmansstand hebben gekregen, mochten de aanvoerders dit wel waardeeren. Met den afzet en de prijzen der winterproducten ging het tot half Januari bevredigend en in Maart werden voor roo- de en gele kool zeer goede prijzen gemaakt. De voorradige winterproducten werden 2 maal ge ïnventariseerd en rapporteur vermeldt, dat het ie betreuren* is. dat deze inventarisatie hij onze zuster verenigingen aan den Langendijk zoo onnauwkeu rig is geschied, want dit vermindert de waarde van onze cijfers. Bij ons waren de verschillen zeer redelijk te noemen. In het afgeloopen seizoen is 261 maal geveild, tegen 247 maal in het vorige seizoen. Verhandeld zijn: 2.468.320 K.G. aardappelen, 9287.825 K.G. roode kool, 3193.055 K.G. Deensche witte kool, 5.911.395 K.G. gewone witte kool, 1.211.625 K.G. gele kool, 1.092,630 K.G. gewone uien, 31.295 K.G. zil veruien, 303.620 K.G. peen, 109.670. K.G. rhabarber, 18500 KG. bieten, 5725 KG. slaboonen, 38785 stuks bloemkool. 237 snees roode kool, 59 snees Deensche witte kool In vergelijking met vorig jaar is do aanvoer toe genomen van aardappelen met 36 wagons, roode kool met 3$7 wagons, gewone witte kool met 250 wagons gele kool met 54 wagons, gewone uien met 57 wa gons. zilveruien met 2K wagon. De Deensche witte kool is met 5 wagons afgenomen en peen met 16 wagons. De tusschenkomst van den keurmeester is 50 maal ingeroepen. De keurmeester heeft 8613 baal aardappelen voor verzending naar het buitenland gekkeurd, waarvan zijp verzonden naar Duitschland 6652 balen, Frank rijk 800 balen, Engeland 931 balen en Scandinavië 230 balen. Het betaalkantoor werd geregeld door 2 bestuurs- li en gecontroleerd, waarbij de boeken steeds in or'e werden bevonden. Van den keuringsdienst is een ze^r bescheiden ge bruik ^aakt. z^ker doorlat de vertmuwers van de goedgekeurde aardappelen daarvan het vooraf gaande jaar zeer 0eringe geldelijke resultaten heb- Het middel dat de benauwd heden verlicht is AKKER's oen gezien. Het verloopen Jaar was de vraag naar goedgekeurde pootaardappelen echter* veel grooter en het laat rich aanzien dat zulke in het toekom stige seizoen ook het geval zal zijn. Overigens zijn er wat de organisatie van het vei lingswezen betreft, geoti groote gebeurtenissen ta vermelden, maar bewezen Werd dat onze Provinciale Commissie eö dè Groep Veilingsvereenigingen, z*>er nuttig werk kunnen doon, Speciaal reclame, verbete ring sorteoring en verpakking, de invoering van hot handelsmerk on vermindering van de vrachttarieven trokken hare werkzaamheid. Resumeerende, stemt het afgeloopen seizoen tot tevredenheid en bewezen is dat weer op Duitsch land als flinke afnemer kan worden gerekend. Met applaus hecht do vergadering hare tevreden heid over de wijze waarop de secretaris de voor naamste gebeurtenisson heeft gememoreerd. Aan do orde worden gesteld de verschillende voorstellen als: Voorstel van de veroenigiog „Samenwerking" om het kostonpercentage voor de op vergunningsbewijs onderhands verkochte producten te verhoogen. Praeadvies: Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorsiel vereenigen, en stelt voor het percentage voor op dergelijke wijze verkochte producten X hooger te stellen dan voor de geveilde. „Samenwerking" licht toe dat de aanleiding tot dit voorstel is het afgeven van het groot aantal con senten en mot het voorstel van het Centraal Be stuur kan door haar worden meegegaan, mits de afgifte van consenten zooveel mogelijk beperkt wordt. Vanuit de vergadering gaan stemmen op de ver hooging nog sterker te maken eni wel 1 in plaats van M Naar aanleiding van een vraag deelt voorzitter mede, dat die verhooging niet zou gelden voor iho- barber. De heer Doekes wijst er op dat de onderhandsche verkoop blijkbaar niet gemist kan worden en daar om wilde „Samenwerking" de verhooging met H Werkt deze verhooging nog niet remmend, dan zou sterkere verhooging overweging verdienen. Voorzitter zegt dat om dezelfde reden het Centraal Bestuur voor het voorstel van „Samenwerking" is, 1 verhooging is direct wat heel erg. Nadat zonder stemming besloten is, net kostenper- centage voor de op vergunningsbewijs onderhands verkochte producten te verhoogen, komt nog eens ter I sprake de afgifte van vergunningsbewijzen en waar- i over de heer Molenaar, veilingsmeester, mededeelt, I dat die afgifte gewoonlijk gebeurt in het belang van het algemeen. Spr. ontkent, dat er tegelijk voor 8 I wagons vergunningsbewijzen zou zijn afgegeven, wat 1 door den heer Kruijer. „S&ntèuwerking" werd mede gedeeld. Trouwens laten de menschen dan zelf wei geren op vergunningsbewijs te verkoopen. „De Noord-West" blijft het voorstel, de verhooging tot 1 pet. op te voeren, handhaven. Bij stemming wordt met 37 tegen 28 stemmen be sloten, de verhooging op K pet. te stellen. Groote sorteering Confectie en Modeartikelen, Voorstel van de Vereeniging „Samenwerking" de goot aan hetx !Westeinde van de Veiling zoo te veir- breeden, dat twee vaartuigen naast elkaar kunnen liggen. Praedvies: Het Centraal Bestuur is van meening, dat hiermede geene practische resultaten worden be reikt en kan zich dus met het voorstel niet vereeni gen. Met hei oog op de toezegging dat verandering van het veilinggebouw zal plaatsvinden, trekt „Samen werking" <üt voorstel in. Voorstel van de Vereeniging „Samenwerking" om den prijs van de door den betaalmeester af te geven verklaring voor de belasting, in overeenstemming met de zusterveilingen te stellen op f 0.25. Praeadvies: Het Centraal Bestuur acht den door „Samenwerking" genoemden prijs te gering,, daar de kostende prijs voor den betaalmeester hooger is. Ter tegemoetkoming aan den wensch van „Samenwer king" stelt bet voor, den prijs voortaan te bepalen op f 0.50. „Samenwerking" gaat met het prae-advies mee, evenals de overige vereenigingen. Voorstel van de vereeniging „De Noordwest" het veilingsgebouw te verbreeden. daar het tegenwoordi ge gebouw geen voldoende ruimte aan de toeschou wers biedt. Praeadvies: Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorstel niet vereenigen, daar het de aldus te ver krijgen resultaten niet evenredig acht aan de te ma ken kosten. „De Noordwest" trekt na dit prae-advies haar voor stel in. De Vereeniging „De Noordwest" stelt voor: Het aanbouwen van een steiger aan de Oostzijde van het aanlegterrein en tevens het verlengen en aanbouwen van een steiger aan de Zuidzijde, opdat bij grooten aanvoer meer aanlegplaats beschikbaar zal zijn. Praeadvies: Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorstel volkomen vereenigen. Het bestuur heeft reeds een begrooting van kos ten gevraagd. De kósten zullen ongeveer f 750 be dragen. Zonder bespreking wordt dit voorstel aan vaard. Voorstel van de Vereeniging „De Noord": De Vereeniging „De Noord" wenscht in de algem. vergadering té bespreken, welke middelen kunnen worden aangewend, om'alle leden, aangesloten bij de C.V'.V. er toe te brengen hunne producten over ge melde veiling te verkoopen. Praeadvies: Het Centraal Bestuur gaat er mede ac- coord deze zaak in de algem. vergadering te bespre ken. De heer P. Mink wijst op het belang voor de veiling dat alle leden te Warmenhuizen komen veilen en „De Noord" zou graag eens hooren, waarom sommige leden hier niet willen veilen. Het resultaat van deze bespreking zal voor ,.de Noord" den weg aanwijzen dien „de Noord" daarna zal bewandelen. De heer Glas, St. Maarten, juicht toe, dat „de Noord" haar leden tracht te bewegen hier te veilen. Bij „Groenteteelt" zijn leden die te Noordscharwoude gaan veilen. Spr. heeft zelf eens vroege kool te Noord scharwoude geveild omdat hij te Warmenhuizen f 2 minder kon ontvangen. Met het oog op den afstand staan de vereenigingen uit het Noorden er anders tegenover dan de vereeniging te Warmenhuizen. Wanneer Warmenhuizen ook vroege kool veilde, wm- den hier de kooplieden komen en zouden dan die vroege producten hier beter geveild kunnen worden. De heer De Geus, Centraal Bestuur, wijst er op, dat Warmenhuizen zich eens de toestand van de vereenlgingon op de grens moet voorstellon. War menhuizen moet zich niet te benauwd maken over deze Veilingsvereeniging, spr. ge,looft, dat deze Vel- lingsvereoniging wel een goede toekomst tegemoet gaat, maar alles is nog niet voor elkaar. Als hier nog eens een witte koolfabriek bijkwam, zou het wel beter gaan. De secretaris voelt het bezwaar van den heer Glas, maar is het te Noordscharwoude beter? Als onze lo den hier allen kwamen vollen, zal do concurrentie hier ook zijn, Wat do opmerking van don hoor Do Geus betreft, dat hier maar één witte koolfabriek is en de pril# daardoor zou dalen tot koevoerprlja daarmee Is spr, het niot eens, Als er voor nximrt geen vraag is, zou do aanvoer ts Longedljk ook ts groot worden en op den prijs drukkon. Ook spr. go- looft wel, dat het met onze veiling goed zal gaan, er moeten meer leden zijn die zich toeleggen op de teelt van herfstproducten, wat voor hun bedrijf goed ia. De heer K Molenaar, Warmenhuizen, zegt, dat er leden zijn, die als vogels hier en daar heenvliegen, maar als men de flnantieele resultaten nagaat, zal hot wel blijken, dat dit heen en en weer vliegen niet veel voordeel oplevert. Het goheele jaar komt het verschijnsel van hoen en weer vliegen voor, en het zegt woinig, dat men elders eens «on keer oen hoo- gere prijs kan bedingen. Algemeene samenwerking is voor onze veiling noodig. Enkele leden, die hier nooit komen veilen, zouden gerust geroyeerd kunnen wor den. Voorzitter spreekt do wensch uit, dat deze bespra king tot gevolg zal hebben, dat onze veiling zal groeien en dat de leden in 't algemeen hun product ten hier zullen komen veilen. Hierna wordt een kwartier gepauzeerd. Na de pauze komt aan de orde het voorstel van het Centraal Bestuur het inarktreglement als volgt te wijzigen: Artikel 13. De kooper is verplicht na lossing, gani den verkooper een bewijs te geven of te doen geven, van het getal of gewicht en den prijs, der door hem ontvangen goederen, hetwelk de verkooper voor uit betaling door den Betaalmeester dazen moet toonen. Artikel 20. Het bewijs van vericoop, benevens het controlebriefje, dat de kooper na lossing afgeeft zal aan den Betaalmeester moeten worden getoond bty de ontvangst der gelden. Deze wijzigingen worden voorgesteld in verband met de Zegelwet. Zonder bespreking goedgevonden. Het Centraal Bestuur stelt voor, het ophouden in de veiling zoodanig te beperken, dat alleen de eerste aanvoerder van elk product mag ophouden en nog maals terugkomen. De heer Kos, „Noord-West", deelt mede, dat zijn vereeniging van oordeel is, dat het ophouden geheel moest verdwijnen. Voorzitter erkent, dat dit de beste oplossing ia, maar bij den eersten aanvoerder is er nog al eens te weinig attentie. Het bestuursvoorstel wordt goedgevonden. Het Centraal Bestuur vraagrt evenals het vorige jaar machtiging van do algemeene vergadering om tot een bedrag van 1/10 pet, van het omzetbedrag bij te dragon in de kosten van de door de Groep Vei lingsvereenigingen te maken reclame. Voorzitter wijst er op, dat reclame-maken een eisch van den tijd is, en deze 1/10 pet. is ongeveer het ©enig ste dat wij voor onze vakvereeniging geven. Met het oog op de concurrentie van hei buitenland is het gewenscht de reclame te blijven voeren. De heer Valstar, voorzitter van de Groep Veilingen, toont ook het belang van reclamemaken aah en wijst daarbij op de vele veranderingen die de laatste Ja ren zich hebben voorgedaan. De oorlogstoestand met zijn verschillende regelingen, hebben ons geleerd, dat door organisatie wat is te bereiken, en dat we met iets te doen, iets kunnen bereiken. Spr. wijst op de invoering van een handelsmerk, het verkrijgen van een uitvoercontrojenz. Ook de behoefte voor recla me is spontaan opgekomen, on de provincie Noord, holland was in dit geval vooraan. Do kosten van reclame dienen gelijkmatig te worden gedragen en dat is de oorzaak dat de toegezegde gelden van War-, menhuizen mog niet zijn geïnd, al zal die opvorde ring wel komen. Spr. laat enkele reclame-geschrtf- ten zien., die verspreid worden in Duitschland, Zwit serland, Scandinavië en Engeland, enz. Als een ge^ lijkmatige deelname niet mocht worden Öereikt, dan zou het maken van reclame geëindigd moeten wor den. Met een goed opgezette reclame zullen we do volle 100 pet. winst maken. We hopen, dat de orga nisaties ons daarbij' zullen steunen. Applaus. Zonder bespreking wordt het bestuursvoorstel aan genomen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Biersteker de wen schelijkhoid dat vóór de veiling de vaartuigen aan den noordkant verwijderd werden, opdat de aanvoer-, ders hun vaartuigen daar kunnen loggen. Voorzitter doet toezegging dat het Dag, Bestuur zich met deze kwestie zal bezighouden. De heer J. Baas vraagt, of na de veiling het inla den niet vlugger kan geschieden. De heer 'Kroon, „Koophandel" zegt, dat nog al eens gewacht moet worden op wagons. Voorzitter doet toezegging, dat het Centraal Bé stuur zal overwegen of in deze verbetering mogelijk is De heer Kos, „Noord-West", geeft in overweging dat de betaalmeester voortaan nota's geeft inplaats van losse briefjes, evenals dit te Noordscharwoude gebeurt. De heer Klant wijst er op, dat de regeling te Noord scharwoude heel anders is, daar worden de gelden thuisbezorgd. Spr zegt overweging toe om 'n bevredi gende oplossing te krijgen. De heer Dekker, „de Noord", geeft in1 overweging het percentage van de goedgekeurde pootaardappe len op één te brengen, om deze zaak aan te moedigen. Voorzitter ziet de noodzakelijkheid niet in, een uniform tarief is beter. Het Centraal Bestuur zal het nog eens bespreken. De heer J. Gutker vraagt, of niet gesproken moet worden met W. de Vet. Voorzitter zegt, dat getracht zal worden iemand te vinden, die aardappelen van de Stroet zal varen. De heer Swart meent, dat de Vet don van do vlet af moet. Voorzitter zegt, dat de Vet het nog een paar dagen m beraad heeft en spr. vraagt machtiging, dat deze kwestie door het Bestuur wordt afgewikkeld. De heer Kroon, „Koophandel", dankt voor de aan dacht die het Bestuur aan de wenschen van „Koop handel" heeft geschonken. Alleen wordt de wensch uitgesproken de aardappelenveiling op zulk een uur te bepalen, dat de kooplieden de veiling te Langen dijk kunnen bezoeken. De heer Doekes heeft den indruk gekregen, dat 8 uur als aanvangsuur goed beviel. Voorzitter wil deze zaak eerst in het Centraal Be stuur bespreken en vraagt goedkeuring dat het Be stuur het uur vaststelt. Goedgevonden. De eere-voorzitter, de heer J. Burger, heet als bur- gemeenter dezer gemeente welkom de heeren Val star en Balk. en het deed hem genoegen, van den heer Valstar te hooren. dat we hier hebben een ac tief Veilingsbestuur. Spr. wekt de leden op, het be stuur door algemeene samenwerking te steunen. De heer Balk brengt hulde aan den voorzitter voor diens uitstekende leiding. Applaus. Spr. dringt er op aan, dat iedere aardappelenverbouwer zich onder werpt aan de keuring der aardappelen, opdat een groote hoeveelheid zal kunnen worden afgeleverd. Spr. wenscht de Veilingsvereeniging „"Warmenhui zen" een gelukkige toekomst toe. Na de gewone plichtplegingen volgt sluiting.

Schager Courant | 1925 | | pagina 5