Attentie* 7 Bezoekt de Wedstrijden te Oudesluis Wegens Hemelvaartsdag zal a.s. Donderdag geen Courant verschijnen. DE UITG. Reclames, Nieuws» Inge:.aden Stukken. NOGAL ROMANTISCH. Mej. A. Rockefeller is Woensdag in het huwelijk getreden. Dit is voor vele menschen interessant, om dat zij de dochter van den vermoedelijk op één na rijk aten man van de wereld ia. Men houdt het er voor, dat Ford ar. de rijkste man is en dat op hem volgt John Rockefeller jr., die al jaren lang het groote fortuin van den ouden heer Rockefeller J. D. Sr. op zijn naam heeft staan. De thans gehuwde mej. Aibby Rockefeller is de dochter van John D. Jr. en dus de kleindochter van den ouden John D. De huwelijks voltrekking geschiedde op betrekkelijk eenvoudige manier, want de Rocl^efellers houden niet van „dik doen". Toch waren er tijdens het huwelijksfeest 75 geheime speurders op de been om te zórgen dat er niet gestolen werd. De jonggehuwden gaan een auto-tocht door Europa maken. Het huwelijk heeft een romantisch tintje. De jonge echtgenoot is een onbemiddeld advocaat, een jeugdvriend van de jonge vrouw. Mej. Abby Rockefel ler had de gewoonte zelf haar auto te besturen en dan, wegens te snel rijden, in moeilijkheid te komen met de politie. Enkele malen was de huidige echttrn- noot David H. Milton dan voor haar opgetreden als advocaat en met zooveel vuur en soms ook met zooveel succes, dat hij er het hart der jeugdvriendin door ha<l gewonnen. Mevr. Milton is 21 jaar. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ IN RUSLAND. Volgens dezer dagen gepubliceerde cijfers telde de communistische partij op 1 Januari 1925 401.481 leden en 539.636 candidaatJeden, hetgeen, vergeleken met 1 Januari 1924, een vermeerdering met gemiddeld 66 pet. beteekende. Het ledenaantal vermeerderde nl. met 72.961 en het aantal candidaatleden met 222.067. Deze sterke toeneming is vooral een gevolg van den Lenin-oproep, die niet minder dan 203.000 (candidaat) leden aanbracht. De partij bestaat thans voor 57.9 pet. uit arbeiders, voor 25.3 pet. uit boeren en voor 16.8 pcL uit sowjet-ambtenaron en -beambten, DARWINISTISCHE THEORIEëN. Uit New York wordt aan de Engelsche bladen ge meld, dat Bryan, die to driemaal toe zonder succes candidaat is geweest voor het presidentschap der Ver- eenigde Staten, een aanklacht heeft ingediend tegen prof. Scopes omdat deze aan een der universiteiten in den staat Tennessee Darwinistische theorieën heeft verkondigd. Het proces zal in Augustus dienen en men zegt, dat de Engefsche schrijver H. G. Wells in Amerika zal komen om den professor te verdedigen. Het ijveren van Bryan heeft er toe geleid, dat in ver schillende zuidelijke staten wetten zijn aangenomen, waarbij het verkondigen van Darwin's theorieën in openbare inrichtingen van onderwies is verboden. Bryan heeft over deze zaak een toespraak gehouden tot de studenten van de Brown-universiteit op Rhode- island, waarin hij zeide, dat eerlooze schurken door het verkondigen van dergelijke theorieën de Ameri- kaansche Jeugd tot ongeloof ^rengen. Deze uitlating verwekte zulk een tumult, dat Bryan zich verder niet verstaanbaar kon maken. ONTPLOFFING IN EEN MIJN. Op de mijn Dortfeld bij Dortmund, die eigendom is van de Essener Steinkohlenbergwerke A.G. is gister middag, naar men uit Essen meldt, een zware ont ploffing geschied. In schacht 5 is het magazijn van ontplofbare stoffen ontploft. De daarbij vrijkomende gassen drongen ten deele in vakken, waar mijnwer kers aan den arbeid waren. Gisteravond waren een lijk en 25 gewonden boven gebracht. 30 menschen werden nog vermist. Zoo althans meldden de eerste berichten. Een later bericht uit Dortmund zegt, dat er zich nog 225 man in de mijn zouden bevinden. Het reddingswerk wordt met kracht voortgezet, waarbij de reddingsbrigades van de omliggende mijnen goe de diensten bewijzen. Op de mijn Dortfeld zijn tot dusver vijf lijken ge borgen. Gisterochtend om 10 uur waren in de mijn Dorst- feld bij Dortmund, die door een ontploffing is geteis terd, 44 dooden geborgen. Nog 3 man werden toen vermist, die vrij zeker omgekomen zijn. De andere nog in de mijn opgesloten mijnwerkers waren 's och tends vroeg gered. Er zijn 18 gewonden onder. De mijngangen blijken zeer weinig geleden te heb ben. Zij kunnen dadelijk weer in exploitatie worden genomen. Gevaar voor verdere ontploffingen bestaat niet. De oorzaak van1 de ontploffing in de dynamietka- mer is nog niet bekend. Vanochtend om acht uur is de commissie van deskundigen begonnen met haar onderzoek. Men vermoedt echter met een geval van zelfontbranding te doen te hebben. Van de lijken zijn vijf onkenbaar verminkt, de andere onverminkte, dragen de kenmerken van gas vergiftiging. Van de dooden was zoowat de helft getrouwd; zij laten meerendeels vrij groote gezinnen achter. De rijkskanselier, de rijksminister van arbeid' en de mijnwerkersinternationale hebben telegrammen van deelneming gezonden.' HET PERSONEEL AAN DE PROV. ZIEKENHUI- EEN. In de wintorzitting der Staten werd aangehouden de behandeling van een voorstel van Gedeputeerde Staten, om den arbeidsduur van het verplegend per soneel aan de provinciale ziekenhuizen te verlen gen van 48 tot 54 uur per week. Gedeputeerde Sta ten wenschten namelijk een nadere overweging naar aanleiding van door den heer Gerhard in debat ge brachte cijfers omtrent ingevoerde en nog te ver wachten bezuinigingen. Wij vernemen thans, dat Ge deputeerde Staten hebben besloten hun voorstel te handhaven en dat dit in de zomerzitting der Staten in Juli onnieuw aan de orde zal worden gesteld. WINKEL. De dienstplichtige C. Bestevaar der lichting 1925, die op 5 Mei jl. werd ingelijfd en aangewezen voor opleiding tot onderofficier, is thans afgekeurd en uit den dienst ontslagen. GROOTE VEENBRANDEN. Te Emmer Compascuum is Zondag, waarschijnlijk dcor vonken uit baggermachines, op een paar plaat sen veenbrand uitgebroken, wqlke zich aanvankelijk betrekkelijk onschuldig liet aanzien. Bij den vrij krachtigen wind en de felle zon, waardoor het vuur efg „liep", hebben deze branden zich steeds uitgebreid en groote afmetingen aangenomen. Ook te Emmer Erfscheidenveen' stonden over een uitgestrekt gebied turfhoopen in brand. Er is reeds heel wat turf in vlammen opgegaan. TRAMONGELUK. Het „Dgbl. van Noord-Brabant" deelt mede, dat een sneltrein uit Breda nabij Stuivezand uit de rails is geslagen. Eei^ wagen brak door een slag tegen een boom totaal doormidden. Juist in den wagtm be vonden zich de meeste pasagiers, die allen min of meer ernstig verwond werden. De heer Walraven, fruithandelaar uit Breda, kon slechts met veel moeite onder den wagen vandaan worden gehaald# Een koopman was er het ergste aan toe. Deze schijnt een verwonding van de rugwervels gekregen te hebben. De oorzaak van het ongeluk is, dat nadat de loco motief gepasseerd was. de wissel oversloeg. De ge wonden werden naar Breda vervoerd. Een flacon Foetar'a Maag-pillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitste kend laxeermiddel, en beteren maagpijn, gal zu ht (het zuurf slechte spijsvertering, een beslagen sohele hoodfpijn, en verstopping. Fosteris Maag" P-.ic.i dienen in elk huis aawezigte zijn. Prijs'per flacon van vijftig versuikerde pillen fu.65; in apo tsheken en drogistzaken. KARPERS. In het dorp üpendam is een klein poldertje, dat vaak onder water loopt. Het poldertje werd nu een dezer dagen weer droog gemalen en toen het water bijna weg was zag men vele groote karpers op het land spartelen. Er waren er bij van wel 7 a 8 pond. Daar het verboden vischtijd is liet men de karspers weer zwemmen. HET AUTO-ONGEVAL BIJ APELDOORN. Ook de heer T. Stelling, die Vrijdagnamiddag na het ongeval met de auto naar het ziekenhuis te Apel doorn werd vervoerd, is daar Zaterdagmiddag aan de bekomen verwondingen overleden, na niet meer tot bewustzijn te zijn gekomen, NU ALT I'I i De rijksambtenaar Reints te Oude-Pekela heeft Za terdag reeds een zwerm bijen gevangen. EEN WERK, DAT NIET MEEVALT. Men schrijft uit Nieuwer-Amstel aan het Hbld.: De droogmaking van den Buitendijkschen Buiten- veldertschen polder verloopt niet naar verwachting. Volgens gemaakte berekeningen bad de polder in zestig dagen drooggemalen kunnen zijn. Deze ter mijn is thans met ruim' een maand overschreden en nog steeds staat veel water in den polder, dat door het pompstation niet kan worden uitgemalen, daar er te veel bagger mee wordt opgezogen. Er werd reeds zooveel bagger in don Schinkel gestort, dat de toe gangsgeul naar de sluizen te ondiep was geworden. Thans probeert men het nog in den polder aanwezige water te doen afvloeien, in geulen, welke door han denarbeid worden gegraven, en het water dan weer te doen opzuigen en over te storten in den Schinkel. Met dit werk slaagt men evenmin, daar de geulen, die den eenen dag worden gegraven, den volgenden dag weer bijna dicht zijn door de afzakking van de modder aan weerszijden. Van de reeds dit seizoen in I het uitzicht gestelde bebouwing van den polder 04u| met koolzaad e.d. kan geen sprake meer zijn. 1 op a.s. Zondag 24 Mei. Deelnemers Geelzwart (Schagen). Deetjes (Oudkar spel), Zet 'm op (Helder) en W. F. V. B.-elftal. AANVANG 1 UUR. ENTREE 40 cent, schoolgaande kinderen 10 cent,' ST. MAARTENSBRUG. Zondagmiddag hadden wij voor de tweede maal het genoegen een Matinee bij te wonen van Rikus Grin in de zaai van den heer Kossen. Waar de heer Grin hier zeer waarschijnlijk voor- loopig niet meer zal kunnen optreden en het zeker een voorrecht genoemd kan worden een zoo uitste kend bekend staand musicus in ons midden te mo gen zien, waren zeer velen opgekomen om van deze buitengewone gelegenheid te proiiteeren. En dat de aanwezigen zouden genieten, och, dat behoeven wij eigenlijk niet eens te zeggen. Zijn succesvol optreden, zoowel hier ais in Scha- gen en te Alkmaar, was daarvoor reeds voldoende borg. Ook deze middag is voor Rikus Grin weer een groot succes geweest. Meesterlijk was o.i. zijn spel weer in no. 4, concert van Mendelssohn, heerlijk mooi klonk Romance van Paganini door de zaal. Maar volop hebben wij bo- 1 vendien genoten van de schitterende vertolking van de andere nummers van het programma. Eenvoud is het kenmerk van het ware, dat schijnt Rikus Grin z'n lijfspreuk te zijn. Maar naast die eenvoud weet hij zijn instrument te bespelen op een manier die bewondering afdwingt. Doch ook de talentvolle pianist George van Re- nesse verdient een warm woord van hulde. Behalve zijn zeer verdienstelijk accompagnement, werden door •hem een drietal pianosoli ten beste geegeven, waarvan het publiek volop heeft genoten. Dat was een schitterende prestatie van dezen jongen man. Beiden viel een, hartelijk on dankbaar applaus ten deel. Rikus Grin en George van Renese kunnen met groote voldoening op dezen dag terugzien. Het is een middag geweest van waar kunstgenot, waar de aan wezigen nog lang met groot genoegen aan kunnen terugdenken. AUTO-ONGELUK IN DE PUKMER. In de Purmer, in de nabijheid van Edam, is gis termiddag een wegwerker van den N.H.T.M., woon achtig te Kwadijk, door een vrachtauto gegrepen en gedood. De man was gehuwd en vader van drie kin deren. BURGERBRUG. De heer C. Nieuwland heeft wegens vertrek ont slag gevraagd als Brandmeester alhier. ZIJPE. Het mond- en Klauwzeer onder hét vee neemt in deze gemeente onrustbarend toe. Maandag werden j niet minder dan 6 nieuwe gevallen gecontateerd. DIRKSHORN. De voorbereidende werkzaamheden voor het Con cours van Harmonie- en Fanfarecorpsen alhier, na deren haar voltooiing, zoodat het thans mogelijk is, daarvan een kort overzicht te geven. De toegang tot het mooi gelegen feestterrein wordt gevormd door een fraai versierde, schitterend ver- lichte poort. Tusschen bloemenpalen wandelt men langs expres voor deze gelegenheid aangelegde bloem perken en komt dan door een tweede hoogpoort op het terrein, voor het sierlijk front van de groote dans- en consumptietent.' Rechts ontwaart men nu de flinke muziektent, j waar bovenop prijkt een fraaie harp, schuin daar tegenover de hooge zetel van de Jury on de Commis- sietent. Aan den voet van de muziektent een hellend vlak, beplant met bloemen, recht daarvoor de zit- plaatsen voor het publiek. Hiernaast en dus tegen over de Commissietent vindt men de open zijde van de groote tent, eveneens zeer geschikt voor een mooi zitje. Aansluitende, ter eener zijde aan de Commissie tent, ter andere zijde aan de consumptietent, ver rijzen k carrée verschillende inrichtingen voor ver maak en anderszins, als: werptent, suikergoed- en chocoladekraam, vruchtenstalletje, zweefmolen, koek kraam, ijsco, vischtent, waarzeggen, sigarenkiosk en kraam met feestbenoodigdheden. Binnen dit carrée worden Zaterdagmiddag de kinderspelen gehouden. Achter het carrée de W.C. Het geheele terrein, evenals de fraai versierde danstent, worden des avonds electrisch verlicht. Moeite noch kosten worden gespaard om een schit terend geheel te vormen, waartoe niet weinig mee werkt de welwillende houding van het P.E.N., waar door ook tijdens de feesten heel Dirkehora electrlech zal worden verlicht. WINKEL. Vergadering van het Departement Winkel van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, op 15 Mei 1925, om 7* uur, in het Wapen van Winkel. Na de opening der vergadering worden de no tulen gelezen, on onveranderd goedgekeurd. De in gekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen, tenaanzien van het schrijven van het Hoofdbestuur voor bet eventueel opvangen van le zingen per radio, wordt besloten een afwachtende houding aan te nemen. In plaats van den beer J. Jarings, niet herkiesbaar, wordt tot bestuurslid gekozen de heer J. Breebaart Kz. Aan den heer Jarings wordt dank gebracht voor hetgeen hij gedurende zijn bestuurslidmaatschap heeft gepresteerd. Hierna kwam het verslag van de Nutsbibliotheek ter tafel. In het afgeloopen-jaar werden 986 boeken uitgeleend aan 44 lezers, terwijl de bibliotheek thans 729 boeken bezit. De ontvangsten bedroegen aan leesgeld f20.50, verkochte catalogi fl.90. terwijl er een batig saldo was van f 10.16 De uitgaven waren aan boekenaankoop f24.60. Kosten bibliotheek f5. Dit jaar zal getracht worden de catalogus te laten herdrukken. Het verslag van de Nütsspaarbank leerde ons dat er ontvangen was f 27499.35 en uitbetaald f 27437.04H dat er was ingelegd f 14161.42en terugbetaald fU8S2.43. De bezittingen hadden een waarde van f 41415.56K, terwijl de schuld aan spaarders bedroeg f29873.44, makende een reserve van fll542.12H. Onder dankzegging werden deze gegevens, nadat de vergadering in de gelegenheid was gesteld op- of aanmerkingen te maken, aanvaard, terwijl beide in stituten in de voortdurende zorg van de desbetreffen de besturen werden aanbevolen. Nadat de punten van beschrijving waren behan deld, werd er toe overgegaan een afgevaardigde voor de algemeene vergadering te benoemen, waartoe de heer A. Egmond werd gekozen, terwijl de heer P. Strijker als plaatsvervangend lid werd aangewezen. De vergadering meende ook thans nog niet ge rechtigd te zijn, gezien de financieele toestand, meer dan één afgevaardigde te zenden. Daarna kwam ter behandeling de bespreking over het houden van een Westfrieschen avond in oud- Westfriesch kostuum. De voorstelster, mej. I. Muller, kon helaas niet tegenwoordig zijn, doch het bestuur, zeer veel voe lende voor zulk een avond, kon de vergadering vol doende inlichten. Na toelichting door den voorzitter, bleken alle aanwezige leden er voor te gevoelen, vooral toen bekend werd gemaakt dat Dr. van Ba len Blanken den voorzitter enDr. Oudendal had medegedeeld, dat hij bereid was met raad en daad bi] te staan, indien hil daartoe de gelegenheid had. De groote kennis van Dr. van Balen Blanken op oud heidkundig gebied, met de eminente wijze waarop hij ieritand iets weet uit te leggen, waarborgen het be stuur. dat dezen avond, die vermoedelijk gestoffeerd zal kunnen worden met pas geschreven oud West- friesche tooneelstukken, iets buitengewoons zal bren gen. Voorop, zij gesteld dat iedere bezoeker - elk lid heeft ruime introductie in oud-Westfriesch kostuum moet verschijnen. Met eenige moeite zal ieder nog wel iets van zijn gading kunnen vindon; thans reeds deden enkele leden toezegging voor oud- Westfriesche tafelstoffage te zullen zorgen. Na eenige gedachtenwisseling hierover, waarbij bleek dat de aanwezige leden er zeer veel voor voelden zulk een avond te houden, kon de voorzit ter na de rondvraag deze geanimeerde vergadering sluiten. WIERJNGEHWAARD. De korfbalclub „Togo" heeft bondag bezoek gehad van U.D.I. I en II gecombieerd van Heerhugowaard. Het begin was voor „Togo" goed., want binnen 5 minuten hadden ze 't eerste doelpuntje te pakken, doch daar bleef het ook bij. Spoedig werden 2 tegen- pünten gemaakt, zoodat de rust in ging met 21 voor U.D.I. Na de rust heeft geen der partijen nog een punt kunnen behalen. CALLANTSOOGL Hotel „Duinzicht" van Mevr. Wed. v. Tekelenburg, is, naar ons werd medegedeeld, in eigendom) overge gaan op den heer Jansen, te Borgen.' WIERINGEN. Zondagnamiddag speelde onze korfbalclub „Wiron" een match tegen „Sparta" van Helder, daarvoor naar hier overgekomen. Beide clubs gaven mooi spol te zien, alhoewel „Wiron" steeds in de meerderheid was. De uitslag was 3—0 voor „Wiron". Scheidsrechter van Winsen, van Helder leidde uitstekend. WIERINGEN. Uit 7 sollicitanten werd tot controleur bij de Coop. Electr. Centrale alhier benoemd de heer J. de Beurs, die de benoeming accepteerde. WIERINGEN. QBij den gemeenteveldwachter is aangifte gedaan van een verloren portemonnaie met geld en een rij- wielbelastingplaatje. Inlichtingen zal de veldwachter gaarne hierover ontvangen. ANNA PAULOWNA xy. Onze vroegere plaatsgenoot), de heer Jb. Visser ia benoemd tot hoofdopzichter bij' den dienst van Gemeentewerken te Helder. —AARTSWOUD. Zaterdagavond werd ten lokale van den heer Joih. Veerman alhier, een buitengewone algemeen© ver gadering gehouden van de Coöperatieve Aankoop- vereeniging ,,Ons Belang", gevestigd te-Hoogwoud. Na hotbekende hq.'f uurtje wao.iten.^pent voor zitter, de heer K. Braak, de vergadering, heat de opgekomen leden, alsmede de pers, hartelijk welkom en hoopt dat de besprekingen zakelijk en 'een aangenaam karakter mogen dragen in jiet be lang van de yereeniging. De secretaris, de heer Jao. Kuiper, leest de uit gebreide en goedgesfce.de notulen van de vorige algemeen© vergadering, welke onder dankzegging worden goedgekeurd en pretestend. .Uit de mededee.ingen haalt voorzitter aan den aankoop van stikstof meststoffen. Van het Oen t raai' Bureau is reeds bericht ingekomen, een vertrou.- wensorder te mogen ontvangen. Hoewe. nog vroeg, zegt voorzitter, fcooh hebben wij steeds goede re sultaten bereikt. Na bespreking van de verschillende soorten, nl. Ohilisaipeter, zwavelzure amoniak en de nieuwe Leunasalpeter, wordt het bestuur vrij mandaat gegeven. Ook van.«het i&atefcq «al als proef een partijtje worden besteld. Het kardinale punt, waarom deze buitengewone vergadering is uitgeschreven, betreft: aankoop Amerikaansche koek. Jammer, dat de vorige ver g adering den prijs vaststelde op f-11.60, waardoof het bestuur geen vrijheid van hande'/en had. Voor dien prijs heeft er geen gelegenheid bestaan. Nu is de prijs f 13.60 franco Opmeer. Wat.nu te doen? Wat aenkfc de vergadering er thans van? Voel' wordt er over gesproken, doch er is niets aan te 'doen en niemand weet, of de markt hooger pf lager zal gaan. Door de grootste meerderheid wordt aan het bestuur vri jmandaat gegeven en besteld 30500 Kg. Amerikaansche koek en 115C0 Kg. grond- notenkook. Tegen een prijs van hoogstens r 12 50, wordt door enkelen nog öOOO Kg. Amerikaansche besteld, terwijl de anderen -hun gedane bestellin gen intrekken en wensehen af te wachten. Voorzitter brengt een klacht ter sprake van een gebruiker van den vöew gen, die den wagon votrf Hen terugreis aan een ander verhuu.de- H.ervoor wordt dubbel' tarief geheven. Goedgevonden, Op de vraag of er aP mais is aangekocht, zegt voorzitter, dat het beter is af te wachten tot de nieuwe oogst aan de markt komt. Bij de rondvraag brengt de heer Wit naar voren: Bekendmaking van de analyse bij monster- onderzoek. Vooiz.tter en secretaris geven hierop een bevre- :end antwoord. digec aan het pakhuis te Opmeer kwam* de den- g* sloten was. Kan hierin geen verandering -worden gebracht? De heer G. Hemke geeft in overweging pm een uur por week ge.ogenlioid te govn. Ook andó ren bepleiten de noodzakelijkheid. Besloten wordt, dat do secretaris, na vooraf? bericht, zich disponibel' stelt te helpen. De aankoop van murwe lijnkoeken wordt aan het bestuur overge.afcen. Hierna sant voorzatter met woorden van dank deze vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Het echtpaar D. Keetman en A. Koomen «al1 binnenkort zijn 50 jarig huwelijk vieren, nl. op 23 Mei. De heer Keetman werkt nog e.ken dag in loondienst, met een ijver, die hem eigen is. Het zal de feestvierenden zeker niet aan belangstelling ontbreken, nu hun dit heuglijke feit ten deel valt. - LAM G LNDIJK. We vernemen, dat de geneeshooren en bioo pro test zuilen aanteekenen tegen de voor hen beleedi- gende qualLxoaties in oen vo.gaderingi te Oud karspel geuit. LANGENDIJK. Door het zeer warme weer zijn de aardappelen dei-mate gebroeid, dat verwacht wordt, dat aan de Broekar veiong de nieuwe aardappelen re_cL in 't begin van Juni zuilen worden aangevoerd. Het aal dit jaar dus wel heer vroeg zijn. NIEUWE NIEDORP. Zondagavond 1/ Mei werd alhier in het lokaal' „Prins Maurits' groepsrepetitie gehouden, ter voor bereiding van het dezen zomer te A ilrm,i».r te houden zangersfeest. Hieraan namen vier zangkoren deel', nl. die van Hoogwoud, Dirkshorn, Winkel en Nieuwe Nie- dorp. Deze groepsrepetitie stond onder leiding van den zangdirigont .R. Sasburg uit Benningbroek. die met eenige we gekozen wooi den de samenkomst opende en vervo.gens „Morgen hyme" van Niels W. Gade, benevens het „Bonds.iea", beide qp het zangersfeest te Alkmaar te zingen met de vier genoemde zangkoren heelt gerepeteerd. Daaipa zong Hoogwoud's koor, directeur de heer A. Rooker nog „Dorpedans'- Nieuwe Nieoorp, staande onder leiding van den heer Hovenier, gaf ons te hooren aAvond vrede", Dirksnorn, eveneens onder directie van den heer Hovenier, liet ons „Het Rijdertje" en daarna „Neder a.id en de a.ef' hooren, waarna de „Morgenmymne'' door de ko ren uit Winkel, N. Niedcxrp en Dirkshorn, onder leiding van den heer Hovenier, die directeur is van alle drie vereenigingen,. gemeenschappelijk werd gezongen tot beskuit. 'fc Was een aangename zangrepetitie, die met een .opwekkend woo*d door den heer .Sasburg werd gesloten. Geanimeerd bal na. Tegeu slapeloosheid Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid, en Examenvrees, gebruikt men met het beste resultaat de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhaidfs Ztuuwtablctten. Prijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. MEIFEEST. Bij *t naderen van het bloemenfeeat, Het feest dat Pinksteren heet, En de lieve warme Lentezon Haar machtige werking deed. Heeft de Natuur bij tooverslag Haar bruid'stoilet weer aan Etn wij in stille bewondering Die pracht weer gadeslaan. En alles leeft en groeit en bloeit. 't Is alles klank en kleur 't Is Lenteweelde en zonneschijn Bloemenpracht en bloemengeur. Als 's morgens vroeg met haangekraai De nacht plaats maakt voor den dag En aan den Oosterhorizon Men 't ochtendgloren zag Ontwaakt weer spoedig de Natuur, Ein alles wat daar leeft Heft spoedig dan haar Meilied aan, Zooals de Natuur dat geeft. Zie, daar dringt de eerste zonnestraal De ochtendnevelen door En wekt de Aarde uit haar slaap En alles zingt in1 koor. Daar vliegt een leeuwerik stijl omhoog, Hoog, hoog in de lucht, En jubelend zingt ie z'n Meilied uit, Leeuwrik, waarheen is uw vlucht? Dauwdroppelen op het jeugdig groen Weerkaatsen het licht der zon Alsof het allen paarlen zijn, Die men zoo maar grijpen kon. De lucht is vol van bloesemgeur, En de bloemen van het veld Ontsluiten hunne kelkjes weer Bij duizenden geteld. Een grauwe vogel vliegt daar heen, Laat hooren zijn geluid. Hij heeft twee noten op zijn snaar, Alleen „koekoek" roept hij uit. Het feestconcert is in vollen gang, Elk zingt zijn schoonste lied, Tot zelfs de waternachtegaal, Vergeet dé Meimaand niet. De menschen voelen zich verjongd, En worpen van zich af Verkoudheid, griep en alzoo meer, Al wat de winter gaf. Ons dorpje is in feestgewaad, Een feest als nooit te voor, En iedereen helpt zooveel hij kan. Zoo werd het mooi daardoor. Het zilveren feest van de muziek. Wordt luisterrijk gevierd En de burgerij die zorgde er voor, Dat alles wordt versierd. De leden van den Westfrieschen Bond, Die komen hier ten strijd, Een wedstrijd om de schoonste klank In .dezen lentetijd. Reeds maanden van te voren werd Heel ijverig gestudeerd. Om straks te laten hooren, wat Door hen wej werd geleerd. Wel duizend muzikanten komen Hier op dit heugelijk feest, Te vernemen uit de jurytent Wat 't mooiste is geweest. Zoo is het hier dan dubbel feest, Een feest van klank en kleur, Van Lenteweelde, zonneschijn, Muziek en bloemengeur. heer L, Korver klaagt er over, dat toen hij Dirkshorn, Mei 1926. CF,

Schager Courant | 1925 | | pagina 2