zelf heeft verklaard, drie jaar geleden in Neder land te zijn gekomen. Hij kreeg zijn pas visum door een vergissing van den oonsui, die meende, dat hij ifoofveeti Nddoriandsohe guldens bezat, als hij Lettisohe roebeis aangaf. Korten tijd nadat hij in Nederland was aangekomen, had hij geen geld meer. Hij begon toen een schoenenzaak en kookt ayn verschillende fabrikanten groote partijen leer, die hij niet betalen kon. ANNA PAULOWNA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K F Bhr, mann, Is benoemd tot Inspecteur der posterijen en telegrafie te Groningen. NIEUWE NIEDORP. Zaterdagmiddag, tijdens het onweder, werden vijf varkens door don bliksem gedood, van den heer Jb. de Groot in de Kampen alhier. WIE RINGERW AARD. In de nieuwsbladen kunnen we tegenwoordig vaak lezen over mqpie plaatsen in ons landje. Autotochten worden gemaakt om natuurschoon enz. te bewonde ren. We vinden 't niet overbodig om ook eens de aan dacht te vestigen op ons mooie dorp, met zijn prach tige dubbele boomenrij, de mooi aangelegde en goed onderhouden tuinen, alsmede aan de boerderijen met uitstekend fok- en melkvee. 'I-Iet is werkelijk wel de moeite waard, om Wieringerwaard eens met een be zoek te vereeren. WIERINGERWAARD. Tijdens het hevige onweer, dat jl. Zaterdagmiddag ook boven onze gemeente woedde, werd door den ■bliksem de zekering van een telefoontoestel in 't sta tion van den muur afgeslagen, zonder verdere scha de te veroorzaken. Ook sloeg de bliksem een groot gat in den Notweg. WIE RIN OERWAARD. iBij den heer A. Rob aan den Molenweg is Jl. Don derdag een postduif komen aanvliegen, gemerkt 69250 NI .25. OUDKARSPEL. Tijdens het hevig onweer van Zaterdagmiddag is de I 'bliksem in deze gemeente op twee plaatsen ingesla,j gen, zonder brand te veroorzaken. De heer J. Mosk raakte van zijn 'boet een stuk van den gevel en een aantal pannen kwijt en bij den, heer C. de Vet werd de buitendeur beschadigd. WAARD EN GROET. Uitslag der aanbesteding van bezalt en grint, ten behoeve van den polder Waard en Groet. Bazalt aan Walter Mol, te 's Gravenhage, tegen f 7.70 per M3. Grint aan T. Koopman, Nijmegen, tegen f 3.37 per M3. BARSINGERHORN. Bij het onweder van Zaterdag jl. is van den heer D. Blaauboer een koe in de weide doodgeslagen en even zoo een van den heer Jb. Jimmink in Poolland twee schadeposten zeker! Beter is het afgeloopen op het Hoogeland. Daar sloeg het in in den achterschoorateen van het hoeren huis, bewoond door den heer C. v. d. Oord, zonder evenwel brand te veroorzaken. Toch heeft het onwe der hierbij in enkele geheimzinnige uitwerkselen de sporen van zijne aanwezigheid in dat ondeelbare oogenblik achtergelaten. Het gewone schoorsteenluik vond men terug in de hooischuur, in den schoorsteen zelf was een gat geslagen en een houten lijst om den schoorsteenmantel, was losgerukt. Een wekker klokje, dat op die lijst stond, vond men liggen op den vloer, geheel onbeschadigd en nog gaande; al leen een foto, die tegen den wand voor den schoor steen hing, was naar benoden gekomen met uit el kaar gerukte lijst en versplinterd glas. Dat alles was gebeurd nog voor dat de aanwezige hui9genooten er aan dachten, dat het hier wel „raak" zou zijn. VACANnEBIJSLAGEN VOOR GEMEENTEWERK LIEDEN. „Het Volk" deelt mede, dat de sociaal-democratische Statenfractie van Noordholland Ged. Staten zal inter- pelleeren over hun besluiten inzake de vacantiebijsla- gen voor gemeentewerklieden. NEKKRAMPGEVALLEN. Een publicatie in da „Crt." over in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam voorgekomen gevallen' van nekkramp (meningitis cerebrospinalis epidemica), zou den indruk vestigen alsof daar ter stede van eene nekkramp-epidemie kon worden gesproken. Van de zijde der medische autoriteiten wordt dit met groote beslistheid ontkend. Er komen altijd wel enkele geval len van deze ziekte voor en gewoonlijk vertoont zich aldus werd meegedeeld, „in- het voorjaar een top", dit is echter thans uitgebleven. „Al valt helaas niet te ontkennen dat er enkele gevallen zijn, en in het W. G. een zuster daaraan heenging". Hdbld, LANGENDLJK. De nieuwe aardappelen rijfu dit jaar nog vroeger dan men verwacht nad. Meenden velen, dat net wel 1 Juli zou worden, het was nu nog slechts 23 Mei. De mééste jaren heeft de eerste aanvoer in de eerste of tweede week van Juni (plaatb, hert vorige jaar b.v 6 Juni Men herinnert aah niet, aat het ooit zoo vroeg is geweest. PETTEN. Het was 25 Mei een droevige dag voor de gemeente Petten toen het stoffelijk overschot vaa den heer S. Rodenhuis, die bijna 22 jaar hoofd der school te dier plaatse geweest was. aan de aarde werd toever trouwd. Op het kerkhof hadden de schoolkinderen zich opgesteld om hun meester de laatste eer te be wijzen. Ook door het zenden van bloemen hadden leerlingen en oud-leerlingen van hun deelneming blijk gegeven. Nadat ds. H. Buiskool, consulent van Petten,', in het sterfhuis de aanwezigen had toegesproken, voerden aan het graf de burgemeester van Petten en dr. Snethlage van Eenigenburg nog het woord. Door alle sprekers werd de ontslapene geschetst als een man van- strenge plichtsbetrachting, die zijn taak steeds met groote nauwgezetheid had vervuld. Maar boven dien als een bijzonder onbaatzuchtig man, die altijd met zijn kennis klaar stond om allen, die zijn raad noodig hadden, belangeloos bij te staan. Wanneer Rodenhuis iemand, die het noodig had, een dienst kon bewijzen, dan was^hij eerst recht in zijn element. Daarom ging ook het maatschappelijk onrecht hem zeer aan het harte en schaarde hij zich, hoewel geen partijman, welbewust en vastberaden aan de zijde der verdrukten en misdeelden onzer samenleving. Ook het kerkelijk leven te Petten dreef voor een over groot deel op hem. Hij was organist en nam boven dien de geheele kerkelijke administratie voor zijns rekening. Zijn geleerden natuur en groote -talenkennis had den Rodenhuis eigenlijk voorbestemd om in veel wij deren kring van zich te laten spreken, maar met zijn onwereldschgezinde en stille natuur, die vooral ln eigen teruggetrokken studie, in bloemen en muziek en een vriendgesprek behagen schepte, heeft hij zich steeds met den bescheiden werkkring te Petten ver genoegd. Zijn leven is in elk geval niet vergeefsch geweest en op allen, die met dezen fijnen geest en trouwhartigen mensch in aanraking kwamen, heeft hij een bl(jvenden indruk achtegelaten. Zijn nage dachtenis zal in Petten in eere blijven. Een zwager van den ontslapene dankte namens de familie voor de laatste eer den overledene bewezen. OUDE NIEDORP. lïn de plaats van den heer D. van Zoonen (S.D.A.P.) die de benoeming niet aannam, is door het Centraal, Stembureau tot lid van den Raad dezer gemeente be- j noemd de heer K. v. d. Oord (VJD.) te Moerbeek. HARENKARSPEL. De alhier gehouden collecte ten behoeve van de al leen staande blinden te Wolfhezen. heeft opgebracht f 46.10. SCHOORL. Zondag jl. had de Sportclub alhier weder drave rijen georganiseerd op het Sportpark. Of het lag aan het minder gunstige weer, in de morgenuren, of door dat elders ook draverijen werden gehouden, doch er was al een zeer gering aantal nieuwsgierigen. Op het le rangsterrein vermoedelijk een paar honderd be zoekers, op het 2e rangsterrein slechts enkelingen. De geldelijke zijde is voor het draverijcomitó wel zeer te, leurstellend; en toch is het voor de aanwezigen geen onaardigen middag geweest. Een vriendelijk Meizon netje brak door en deed het door regen verfrischte landschap een zeer mooi aanzien geven. Wat is de Meimaand toch mooi, als het weder meewerkt, enj wat is vooral Schcorl met zijn begroeide hooge dui-| nen dan eenig mooi. Ook de draverijen waren hei aanschouwen waard. Wel was ongeveer de helft slechts opgekomen, van wat het programma ons ver-1 telde, doch dit zijn we langzamerhand gewend. De paarden echter, welke uitkwamen, gaven span nende momenten in 't veld. Onder toezicht van den heer J. E. Rol werd gestart, en deze heer was zeer snel in zijné beslissingen, wat goed was ook, daar het, doordat thans 3 verschillende draverijen plaats hadden, bij een minder vlugge staxt, veel te laat ge worden zou zijn. Te 2 uur werd geopend met den „bloeimaandprijs", open voor Nederlandsche (ger.) paarden, aangespan nen. maximum baan 800 meter. Drie keer liepen tel kens 3 paarden, waarvan 2 aanbleven. Daarna volg den 2 vóórbeslissingen en een finale. In de eerste serie bleven aan Neophiet (700 M.) en Mignon (725 M.). Vervolgens Neerlandia (720 iM.) en Barones (740 M.). Hierna Morgenroth (720 M.) en Dumas (765 M.). Na 2 demifinales bleven Mignon, Neerlandia, Baro nes en Dumas aan voor de beslissing, welke in mooie kamp gewonnen werd door Dumas, le-prijs, f 100, Ba rones kreeg f 25, en Mignon f 10. Hierna volgde de ,„300 guldenprijs", draverij A, open voor alle in Nederland geregistreerde paarden, om een prijs van f 300. Echter waren de A's geboren in 1907 weder uitgesloten. Hier kregen we 4 velden van 3 paarden te zien, waarvan telkens de winnaar werd geplaatst. Achter eenvolgens waren van deze series de winnaars: Du- mas (770 M.), bereden door Jeroen Witteveen, Vita-; lity (800 M.), van P. van Kempen, uit Brussel, bere-1 den door J. v. Leeuwen, Künstler, bereden door J. Witteveen (765 M.) en Quimperle (800 M.), J. v. Leeu wen. De prijs van f 300 was voor Dumas, welke, thans bereden door Aga Witteveen. uitstekend ging en in goede handen bleek. Hierop volgde de „24 Meiprijs", een draverij van hetzelfde genre als de vorige, doch waarbij dezelfde paarden na nieuwe loting en andere volgorde liepen. Dumas. als winnaar van de vorige course, mocht thans niet meedraven. Elf paarden liepen thans in 3 series, met telkens, 2 geplaatst, zoodat weder 2 halve finales waren ie j loopen. Hiervoor bleven aan Kyles (760 M.), rijder B. ten Hagen. Mignon (720 M.)f J. Vergaij, Barones (7351 M.), J. Witteveen, en Vitality (800 M.), berijder J. van Leeuwen. De eerste prijs behaalde Mignon, welke zeer goed ging. De tweede prijs Vitality welke een zware handicap had op te halen. Dit bleek te erg voor het beest, daar het niet die spirit bezit van een Quiifiperle en bij lapge na niet zoo gaat als b.v. een Putzelinde ons vorig jaar deed zien. Die paarden hebben in een minimum hun handicap overwonnen, terwijl Vitality daar te lang over werk heeft. Baro nes bekwam den 3en prijs. De prijzen bedroegen f 100 f 25 en f 10. Zondag 14 Juni (kennis-Zondag) vermeldt het pro gramma draven en schoonrijden, éénspannen voor twee- en vierwielige rijtuigen (Hackney'a en heng sten uitgesloten). Dit is wel aardig bedacht, doch de kans is er, dat er van 't goede teveel komt, aangezien ook de reeds jaren bestaande plaatselijke vereeniging op kerm is-Maandag altijd een concours hippiqué or- gani8eerd. 't Beate zal misschien nu maar zijn, dat de handen ineen worden geslagen, ofschoon hiertegen j wol vele be/.waren zullen bestaan. EEN SCHADELIJKE HAGELBUI. In' den polder de Beemster zijn Zaterdagmiddag zulke groote hagelsteenen gevallen, dat de te veldj staande gewassen beschadigd en op sommige plaat- sen vernietigd zijn, Vooral slaboonen, groote booneii en augurkenplanten hebben veel geleden. Enkele tuinders hebben al weer andere slaboonen gezaaid. Ook de vruchtboomen zijn door de hagel bescha digd. Voor vele tuinders beteekent deze hagelbui een grooten schadepost. VERGETEN KINDEREN. Men schrijft aan het Hdbld.: Hebben we goed geteld, dan zijn er nu in betrok-1 kelijk kortep tijd achterenevolgens drie kinderen ixi een openbaar gebouw door achteloosheid van staats- of gemeentepersoneel, althans door personeel in dienst van de gemeenschap, eenige uren zonder toe zicht opgesloten gebleven. Ten einde de balans niet geheel naar deze eene zijde te doen doorslaan, maar integendeel het evenwicht te herstellen, willen we nu even gewag maken van het feit, dat vóór eeni- gen tijd op een der Amsterdamsche belastingkan toren in het vertrekje, waar belastingplichtigen in lichtingen kunnen inwinnen, door een moeder drie hummels van kinderen werden vergeten. Ze waren zóó klein, dat ze niet de hoogte van het loket be reikten. Maar het kantoorpersoneel ontdekte ze tij dig en liet de vergeetachtige moeder door de po litie ophalen, om haar eigendom weder in ont vangst te nemen. KRANKZINNIG GEWORDEN. De stoomtrawler „Aneta" is naar IJmuiden terug gekeerd, omdat één der opvarenden plotseling krankzinnig geworden en over boord gesprongen was. Met veel moeite kon men hem evenwel weer redden, waarna hij tot veiligheid van zichzelf en anderen gebonden moest worden. Onmiddellijk na aankomst is hij naar het 'Pro vinciaal Ziekenhuis te Santpoort overgebracht. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het Nederlandsche Olympisch© Comité deelt het volgende mee: Aangezien de vertegenwoordigers van Nederland op het Olympisch Congres te Praag morgen, Dins dag, antwoord zullen moeten geven op de vraag, of Nederland in 1928 gastheer wil zijn bij de Olym pische Spelen, en het antwoord op die vraag niet langer uitgesteld kan worden, heeft het Nederland sche Olympische Comité besloten, deze vraag be vestigend te beantwoorden. Het N. O. C. weet, dat het-hiermede een zware verantwoordelijkheid op zich neemt, aangezien de gelden, noodig voor de Spelen, nog niet bijeen zijn. Uit de groote bereidwilligheid van alle kringen van Nederland en Indiö, uit de groote medewerking, ondervonden van de Nederlandsche pers, en uit de royale toezeggingen in voorbereiding bij de bestu ren van de stad Amsterdam en de provincie Noord- Holland,, put het comité den moed, die verantwoor delijkheid te aanvaarden, vertrouwende, dat het pu bliek voort zal gaan met geldelijken steun te ver schaffen, zoodat werkelijk binnen korten tijd de be- noodigde fondsen bijeen zullen zijn. Het N. O. C. spreekt zfjn hartelijken dank uit jegens al degenen, die tot heden hielpen, en doet een ernstig beroep op hen, die Hebben afgewacht, of de Spelen zullen doorgaan, om thans hun gift vast te stellen. Het N. O. C. vertrouwt, dat deze groep Ne derlanders thans in enkele dagen het ontbrekende zal aanvullen. BURGERBRUQ. Door onderhandechen verkoop is het huis van den heer G. Jongbloed overgegaan in eigendom van den hoer P. den jlartog. ANNA PAULOWNA. t De vierdaagsohe Huisvlijttentoonstelling van A.L. E.G.O. word Zondagavond gesloten, waarop de vei" loting begon, die er aan was verbonden. Er is, dank rij1 niet (het minst de aan de tentoonstelling toegevoegde gezellighoidbrengendo vermakelijk' heden, als rad van avontuur, sjoelbak, hoepla, enz. groote belangstelling voor geweest. Zoo waren er Donderdag (Hemelvaartsdag) ruim 1100 bezoekers. Vrijdagavond, toen „Conoordia" van Breezand een oonoert gaf. bleek het bezoek eledhte ongeveer een 180-tal; niet mooie zomeravond-weer deed velen liever buiten staan luisteren; het oonoert was er niet minder cm; Zaterdag, toon „Zang-usti* een uit* voering gaf en de Dansclub onder leiding der fam. Van der Goee een vijfhal fraaie daneen demonstreer de, kon (het in totaal op ruim 7j0 geschat worden, terwijl Zondag weer ruim 1000 bedroeg, in 't ge heel dus een bezoek van ruim 3000 man. A.L.E.G.O/ kan alzoo meer dan tevreden zijn. ANNA PAULOWNA. Zaterdagmiddag ontlastte zioh boven onZen pol der een kort maar geweldig onweer. Vooral te Kloinesluis woedde het voor een oogenblik aller hevigst. zoodat het in verschillende won.ng.n in sloeg, doeh gelukkig bijna geen andere scnade ver oorzaakte dan aan telefoon of electrische iiohtinstaj latie. ANNA PAULOWNA. De heeren De Graaf en A. v. d Berg zijn Zater dagmorgen herkozen tot leden van liet Polderbe stuur. ANNA PAULOWNA. Tot het herstellen van den duiker in dep Zuider Molenvaartsweg (nabij de woning van den postbode de Vries), die gesprongen is, moet de xYlolenvaart afgedamd worden, wat natuurlijk een kortstondige stagnatie van de binnenscheepvaart moet opleveren- HUISVUJTTENTOONSTELLING TE ANNA PAU LOWNA. De vereeniging „A.L.E.G.O." heeft met hare huis- vlij ttentoonstelling een groot succes gehad. Een keu rige collectie dameshandwerken, houtsnijwerk, fi- guurzaagwerk enz., voor een gedeelte vervaardigd op de cursussen van bovengenoemde vereeniging, voor een gedeelte ingezonden door inwoners van Anna Paulowna, en andere'gemeenten, was in de groote tent naast „Veerburg" met smaak geëtaleerd. Vele bloemen en planten verhoogden den aangenamen aanblik. In een vijftal tentjes waren verschillende amusementen, waardoor de gezelligheid in niet ge ringe. mate werd verhoogd. In totaal is de tentoon stelling bezocht door ongeveer 3000 personen. Vrijdag 22 Mei, kwamen een drietal onderwijzeressen van de Vakschool voor Meisjes te den Helder, met hare leer lingen, benevens eene vertegenwoordigster van het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, de tentoonstelling bezoeken die het Be stuur van „A.L.E.G.O." een compliment maakten over de prachtige tentoonstelling. De Harmonie „Con- cordia" van Breezand, die Vrijdagavond een concert gaf, heeft het slecht getroffen, want toen was het bezoek niet groot. Dit is te betreuren, want er werd I keurig gespeeld. Zaterdagavond was de zaal geheel bezet. Toen verleenden hare medewerking: de zang- vereeniging „Zanglust", het Symphonie-orkest en dei dansclub van de Familie van der Goes., alle plaatse- I lijke vereenigingen. Het was een uiterst gezellige en mooie avond. Het Symphonie-orkest boekte 32 kunst-1 Revende leden. Zondag was het zeer druk, vooral des avonds. Toen moesten velen zich met eene staan- j plaats vergenoegen. Te 8^ uur werd de tentoonstel ling door den voorzitter, van het Nutsdepartement, den heer D. Stammes, gesloten, Deze bracht hulde aan het bestuur van A.L.E.G.O., dankte den heer Jonker voor zijne medewerking, door de tent belan geloos af te staan en de jonge dames voor hare me dewerking, zoowel bij het etaleeren, als bij de be diening in de tentjes. Spreker zette uiteen het doel van deze tentoonstelling, nl. te laten zien wat op de verschillende cursussen van A.L.E.G.O. is vervaar digd, wat door ijver en toewijding op dit gebied voortgebracht kan worden en eindigde met eene op wekking, vooral tot de groote meisjes, om aan de cursussen deel te nemen. Hierna werd de verloting gehouden, die opgeluisterd wrd door een radio.con- cert me tdo installatie'van den heer A. Dekker alhier, eene ingending op de tentoonstelling. BARSINGERHORN. Zondagavond jl. was er concert in de zaal van den heer v. Stipriaan, alhier, te geven door de familie HooiJ en mej. C. Brugman. Het programma bevatte acht nummers, van de welbekende componisten Haijdn, Mozart, Bach. Ké- ler Béla, eri een paar anderen; muziek voor viool, cello, piano en orgel. Er was weinig publiek opgekomen te weinig mag men zeggen. Maar die weinigen hebben van het begin tot het einde, veel genoten bij de keurige uit voering dezer muziek en zullen gaarne dit gezelschap nog een ander maal hier hooren, in de hoop dat er dan meerderen met hen van komen profiteeren. WIERINGEN. Onze muziekvereeniging „Apollo" van den Oever behaalde jl. Zondag op het te Dirkshorn gehouden muziekconcours in de 2e afdeeling Harmonie den 2en prijs, met 124)4 punt De muziekvereeniging „Harmonie", welke op 't zelfde con<x>urs jl. Donderdag (Hemelvaartsdag) in de 2e afdeeling Fanfare den len prijs met 163)4 punt be haalde, en 's avonds in den eerewedstrijd moest spe len, waarvan den uitslag thans bekend is, ontving de mededeeling, dat zij, in dien wedstrijd ook nog den 2en prijs met 81 punten had verworven, zijnde een zilveren Lauwertak. „Harmonie" en „Apollo" zijn dus eervol uit den strijd gekomen, vooral „Harmonie", welke op een len en een eereprijs beslag legde. —WIERINGEN. De onderlinge vee-, en paardenverzekeringmaat- schappij „Helpt Elkander" verzekerde in het 2e half jaar 1924—1925 aan rundvee voor een kapitaal van f 92.880. Uitkeering moest geschieden wegens 2 ge storven beesten, ter waarde van f 560. De hiervoor te heffen premie bedraagt 60 cent p«r f 100 verzekerd kapitaal of f6 per 0/00. NIEUWE NIEDORP. De omslag van het Onderling Veefonds over het eerste kwartaal 1925 was f 1.10 per koe. NIEUWE NIEDORP. De bouw van een nieuwe boerenwoning voor den heer W. Kamp alhier, is opgedragen aan de heeren Ph. Komen (timmerwerk) en C. Ruteen, metselwerk. ONWEER. De arbeider Hazelhoff te Vlagtwedde is Zaterdag door den bliksem getroffen en 's avonds overleden. Zaterdagavond is de bliksem geslagen in de boerderij 'van den landbouwer Sloot te Etten. Alles werd een prooi der vlammen. In een weide onder Drem.pt werden twee koeien door den bliksem gedood. Zaterdagmiddag is de bliksem geslagen in de woning van den spoorwegwerker Van Beek te Laag Zuthem, J>ij Zïwolle. Juist dronk een ploeg spoor arbeiders daar een kop koffie. De ploegbaas viel door den slag bewusteloos neer, doch bleek niet ge troffen te zijn. De woning ging geheel in vlammen op. Alles was laag verzekerd. De landbouwer R. «Naayer te Gaaselterboer- veenschemond, die Zaterdagmiddag boven op een in aanbouw zijnde schuur zat, is door den bliksem getroffen, naar beneden gestort en dood opgenomen. Zatordagnamiddagg is onder Spijkenisse de blik* sem geslagen in een onbewoonbaar verklaarde wo ning met rieten dak, welke is afgebrand. Zes aldaar vertoevende personen bleven ongedeerd. Een schuur van den landbouwer Blauw in de buurtschap Oostendorp bij E'lburg, is Zaterdag tengevolge van het inslaan van den bliksem afge brand. Enkele kalveren en varkens zijn in de vlam men omgekomen. Te Dinteloord is Zaterdagnamiddag door het inslaan van den bliksem de graanschuur van A. C. Coppens afgebrand. Twee hokkelingen gingen daar bij Verloren. In de weide van J. van Sliedrecht aldaar is een driejarig paard door den bliksem gedood. Zaterdagavond is te Willemsoord het huis van den heer P. Herskamp en op de Woldberg (Steenwij- kerwold) het huis van den heer H. Hetebrij door den bliksem getroffen. Beide perceelen gingen met de in boedels in vlammen op. Te Oer, gemeente Gendringen, is Zaterdagavond de boerderij van den landbouwer Teeuwsen door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. n: Te Etten, in dezelfde gemeente, is het firiejarü kind van den landbouwer Sluiters, terwijl het in <j| keuken speelde, Zaterdagavond door den bliksem g» dood. VIER MENSCHEN VERDRONKEN. Op de rivier te Rotterdam is gisternamiddag eind uit den wal, schuin over de Keilehaven, nagJ6ti noeg op de grens van deze gemeente en Schiedam f" tengevolge van een rukwind een zeilboot omgesl» gen, waarin gezeten waren de Schiedamsche scheep» bevrachter J. C. S., zijn beide zoontjes Piet on Jo han, 11 en 6 jaar oud, en de heer J, van V. uit Tii burg. De omgeslagen zeilboot, die geen naam droeg, 1 drijvende gebleven, doch de inzittenden zijn onmiï dellijk in de diepte verdwenen en verdronken, h vergeefs he.eft de rivierpolitie geruime tijd ter plaat se gedregd. Aan den oever zag men het ongeluk gebeuren. OPLICHTING. Op last van den officier van justitie in Den Haai is Zaterdag naar Eindhoven overgebracht zekere W.. die in het huis van bewaring in Den Haag verbljj houdt en verdacht wordt, te Eindhoven iemand tt ■hebben opgelicht voor een bedrag van ongevea f 7000. Na het onderzoek te Eindhoven is hij naar Dej Haag teruggebracht. INBRAAK. Gisternacht is ingebroken in den winkel van te Eindhoven. Een bedrag van f70 is ontvreemd. D» bewoners hoorden de dieven aan het werk, doch durf den zich niet verroeren. Denzelfden nacht is inge broken in een woning aan den Kronehocsstraat, waai een bedrag van f 165 is ontvreemd. Van de daders nof geen spoor. OP ZIJN HOOFDi Gistermorgen ongeveer 8 uur is op de scheepswerl Kromhout, van de firma H. van Vlaardingen te Gouda, bij het lossen van ijzeren platen, de 31-jarig» C. Koolwijk uit Gouderak gedood. De mast van hel schip Fenix, uit Rotterdam, waaruit de platen werden gelost, brak, met het gevolg, dat Koolwijk de platen op het hoofd ki^eg en onmiddellijk werd gedood. OPLICHTING. Te Maastricht is gisteren voor den rechter-coonmis. sari» geleid en naar het huis van bewaring gebracht a: L. Z. W., gewezen directeur van de begraafplaats al daar, thans wonende te Antwerpen, ter zake van op lichting. ONEERLIJKE BEAMBTE. Te Almelo is de brievenbesteller J. H. S. in arrca genomen wegens het verduisteren van-brieven, waar van hij vermoedde, dat ze geldswaardige papieren be vatten DOOD TUSSCHEN ZIJN PAARDEN. Zondagavond is de stalhouder A. Antonissen Oudenbosch dood temidden van zijn paarden in den stal gevonden. BREEZAND. Onze Harmonievereeniging „Concordia'' die heï vorige jaar met zulk een prachtig resultaat aan liet Bondsconcours heeft deelgenomen, dat ztij' Jaar door thans in de tweede afdeeling kwam te staan, heeft Zondag opnieuw een schitterend succes be Jiaald. Zij keerde nl'. van Dirkshorn jnet een eer sten prijs uit den wedstrijd in de tweede afdeeling huiswaarts. Wij felL-iteeron „Concordia'" Ijeneven; haar ambitieusen voorzitter en haar bekwamen di recteur, den heer H. B. Schenkels te Helder van harte, dat hun aller er en to wijding weer m.i zjo eervollen uitslag werd bekroond. Aan de burgerij, die J,0noordia,'-nog dezer dagen een fraaie muziektent aanbood uit^ erkentelijk ïeid voor het vele dat de vereeniging hier voor het ge meensohapsleven presteert, heeft zij1 opnieuw w er bewezen, die waardeering ten volle waardig te zijn, ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het Zangersfeest tor gelegen heid van het 25-jarig jubileum van Gemengd Koor, den 21 sten Juni op het weiland van den heer Tk Boer in De Koojji zal worden gehouden. LANGENDLJK. Maandagmorgen, 2den Pinksterdag, zot een 5u tal motorschepen, voornamely'k van do afd. Schutte vaer to Broek pp Langendylif, naar Alkmaar ver trekken, ter bijtwoning aan de nationale zeilwed strijden op het Alkmaarder Meer ter gelegenhoii van het lüO-jarig bestaan van het Noorahollandsii Kanaal. ZUIDSCHARWOUDE. Ons fanfarecorps „Kunst ha Arbeid'' heeft weet een uitmuntend figuur gemaakt in den1 muziekwed- strijd te Dirkshorn. Het was de eerste maal, dal het in de eere-afdeeling moest optreden, de hoogste afdeeling dus, die aan een concours verbonden is En al dadelijk ging het met een eersten prijs strij ken. Voor wie weet, welk een ingewikkeld muziek stuk het verplichtenummer was, is deze uitslag een welverdiende felicitatie waard. Een vereemgina die in deeere-afd. met zulk een moeilijk stuk, 175Vi punt haalt, moet wel op_ hoog peil staan, wat orga nisatie en kunnen berteft. LANGENDLJK. Met de nieuwe dienstregeling der Spoorwegen zuLLen wdetr 2 (treinen vervaLen van den locaatópoor wegiijn tusschen Alkmaar er Broek. Wa.ir de dienst ai belangrijk was ingekrompen, blij ven er nu nog slechts een viertal treinen over. zoodat he gemak voor de Langendijkers nu al zeer fictief wordt. Het volgend jaar. als het contract afloopt, zal waarschijnlijk de heele dienst worden gestaald KOLHORN. Met de ansjovisvangst is het de geheele vorig» week naar wensch gegaan. Eiken dag was er goeds vangst, door elke boot; de groote verschillen in aan voer doen zich dit jaar niet voor Met het uitpluk, ken der netten wordt'door vrouwen een aardig spLürgeldje verdiend, 't. wordt goed betaald door de visschers. De voorloopig ingezouten visch gaat n« rechtstreeks per vaartuig naar e Lemmer. De prijs is iets minder, maar toch nog zeer goed te noemen De afsluiting Wieringen-van Ewijcksluis schijnt voor deze visscherij minder nadeelig dan door velei werd vermoed en voorspeld. WINKEL. Na de op Vrijdagavond gehouden aanbesteding vai den bouw van een burgerwoonhuis voor den heer J Boogaardt alhier, is het timmerwerk opgedragen aat den heer J. Smit Pz., het metselwerk aan den heet J. van der Molen en het schilderwerk aan den heet K, Bakker Ez., allen te WinkeL WINKEL. Beugnstigd doo prachtig zomerweer hield de hard draverijvereeniging „Lutjewinkel-Weere" Maandag middag haar draverij.'Voor den tweeden kermisdai voor Lutjewinkel was dit een nieuwe attractie, dii heel wat volk op de been bracht en geen wonder het prachtige weer én vroolijke tonen van „de Klei ne Kapel" lokten tot een bezoek uit. Er werd deelge nomen met 13 paarden en de prijzen behaald air volgt: le prijs „Nappie", eigenaar en berijder P. Kuiper f 12.50, en een kistje sigaren; 2e prijs „Pietje", eigfr naar en berijder Jb. Wit, f 10. 3e prijs „Voltigeur< eigenaar H. Spaans, berijder J. van Raalte, f 5; prijs „Sultane", eigenaar J. Nobel, berijder K. Nieutf- la,nd, f 2.50; Troostprijzen: le pr. „de Bles", eigenaar en berijder H. Spaans f 7.50 en een half kistje siga ren; 2e prijs „Witvoet", eigenaar P. Brugman, be rijder J. Hannema, f 5; 3e prijs „Witvoet", eigenaar K. Zeeman, berijder P. Zeeman, f 2.50. HEER HU GOW AARD. 14 Jan. 1924 begon ons fanfarecorpfl „H.U.G.0- (na rijn ontbinding) ach opnieuw te oefenen rad een 2/ tai leden, waarvan niet minder da i nieuwelingen. Gebleken is, dat er inderdaad mU' ziekliefhe obers zich oefenden en onder blij* baar uitstekende leiding van den heer G. Anders# te Alkmaar. De deelname aan het concours van des Weetffieschen Bond is althans voor H.U.G.O.e® groot BU0O66 geweest. Meespelende in de derde a»

Schager Courant | 1925 | | pagina 2