Seriewedstrijden N. V. V. lielardeerde Lever 20 ct. per ons, len Pinksterdag NIEUWE NIEDORP. Aanvang 1 uur. B argerlijke Stand. Tentoonstelling Stad Helder van 30 Mei t.m. 7 Juni Hoofdpijn Raad Wieringen. Gebr. Kweldam heen en terug- per boot aal geschieden, worden buiten het bestuur en het onderwijzend personeel nog- tot commissieleden, gekozen de hoeren G. O. van Balen Blanken, 0. Uezelman Daö., 0. v. d. Goes, J. Petter, *A. Koppel, J. Hollander, J. y. Lei jon, Abr. Dekker, S. Jonker, li. op 't Vold, iPb. v Btipr.iaan, P. v. Eeten, J. Buisman, L. Blaan- boer, AL de Graaf, J. Lindonjborg-h, V. Kaan* J. Roze broek en H. Jonker. Het schoolfeest zal gehouden worden op Don derdag 18 Juni, terwijl de Harmonie van Breo- zand zal worden (gevraagd om de reis naar [Bergen met muziek op to luisteren. WIERINGER WAARD. Vergadering Boerenleenbank op Donderdag avond, onder leiding van de hoer R. Kaan. Aanwezig slechts 32 leden. Voorzitter zegt bij de opening, dat het geen prettig verschijnsel ia, dat er nog weer minder leden zijn dan verleden jaar. hoewel liet aantal nog grooter is. Het is wel jammer, dat -er voor "zoo'n nuttige instelling zoo weinig belangstelling is. We zullen evenwel maar weer hopen op later beter. i De door dan heer 0. Rezelman voorgelezen notu len worden onveranderd onder dankzegging goed gekeurd. Ook voor deze vergadering zal de heer Rezelman weer als be ere taais fungoeren. Voorzitter doelt mede: a. dat in 't (afgaloopen jaar tweemaal onver» waohts kasopname iieeffc \plaats gehad, en dat alle# volmaakt in orderwas. b. Dat het salaris van den Kassier door het Bestuur en den Raad van Toezioht is. vastgesteld op 850 gulden. o. Dat het reglement zoodanig is gewijzigd dat publiekrechterlijke lichamen geen lid meer kunnen zijn, dooli door de Oentr. Raiff. Bank is jn dier voege dispensatie verleend dat de gemeente en het bestuur van den Polder van de Leenbank! gebruiken kunnen maken. De heeren DAOL Jans, N. Koppies en Jb. Bakker hebben de rekening van 1924 nagezien. Laatstge noemde deelt mede, alles in orde te hebben bévm- den, zoodat toé goedkeuring en deohargeeringl wordt geadviseerd. De Kassier deelt eenige cijfers mede, die Wé straks in 't jaarverslag zullen aantreffen. Voorzitter felioiteert den Kassier met hot suooefl dat de rekening wederom werd goedgekeurd. Een voorstel van het bestuur om liet salaris *voor dit jaar weer te regolonj als dit jaar is geschied, wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. Eveneens een voorstel om don kassier dit jaar een gratificatie toe te kennen ad t-50, iwordt goedgekeurd. Voorzitter meent ,dat we dit ©enigszins nog schuldig zijn, omdat het salaris bij aan aanvang feitelijk tc laag was. Verder deelt voorzatter nog mede, dat gisterten bericht van de 'Raiffeiseenbank is ontvangen, dat met ingang van 1 Juni de Rentevoet door hen is gewijzigd. i In verband daarmee wordt voorgesteld om voo^ onze Bank de rentevoet voortaan te bepalen voor «Spaargelden op 3.48 'pet. inlaats van 8.84 bet. terwijl voor opgenomen gelden 5 zal worden berekend, inplaats van 5% Na eenige discussie wordt dit voorstel met al gemeene stemmen goedgevonden. Uit het jaarverslag hebben, we 't volgende aan- geteekend. De vereeniging telt thans 82 leden (vorig jaar 80); van de diensten der leenbank werd gebruik gemaakt door 172 inleggers, wier geza menlijk tegoed op 31 December was f-209918.48. Het hoogst ingelegde bedrag, was f23500, het laag ste f5.05. Het laastt uitgegeven boekje was no. 235. Doo rl8 personen werd een voorschot opgemo - .men tot een \bedrag van f91300. Door 15 voorsohot- liemers werd f46725 terugbetaald, terwij 1^ 14 per sonen bij het einde van. het jaar nog schuldig! waireal f54075. Het aantal oredieten in loopende rekening bedroeg 26, met een verschuldigd bedrag van f-88696.78 .Bij de Centrale Bank te Utrecht was op het einde van het jaar gedeponeerd een bdrag van f 52441.90. De totale ontvang ten -oe* n f761292.62: de uitgaven f75l79/.9;4. Het reserve fonds l>odraagt f3105.08, plus de winst over 1924 ad f663.21, wordt if 3768.29., Aantal dagboekposten 1023. de me'kbussen waren opgeladen, en een paar hon derd meter was verder gereden, zoodanig defect, dat de inhoud der vele bussen voor het grootste gedeelte op den weg uitgestort werd, zoodat ter plaatse een tijdlang daarvan het zichtbaar bewijs geleverd werd De wagen was nl. in tweeën gebroken, zoodat het achtergedeelte met alles wat er op stond, met den weg in aanraking kwam en het voorste gedeelte met het paard nog een eindje verder doorging. Na| een ander rijtuig te hebben gehaald, werd de nog resteerende melk verder vervoerd. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats, alleen eenigen schrik van den bestuurder. JULIAN ADORP. In het plantsoentje op het dorp zijn thans barden geplaatst, waarop in duidelijk schrift, het plantsoen in de hoede van het publick wordt aanbevolen. Dat het helpen moge. OUD-WESTFRIESLAND. In een bijvoegsel tot de „St.-Orf' No. 103 zijn opgenomen de goedgekeurde statuten der Veresni- ging Historisch Genootschap „Oud-Weotfriesland'', gevestigd te Hoorn. Het doel van dit genootschap is het in eere hou den en het beoefenen van alles wat op de geschie denis yan Westfriesland betrekking heeft. Het tracht dat doel te bereiken: a. door den ondergang van oude, schoone, uit een hsitorisoh of ander oogpunt belangrijke ge bouwen en monumenten te voorkomen; b. het schoone, eigenaardige en typische Weet- friesche dialect, in authentieke stukken, in proza en poëzie voorkomende, zoo noodig door vertaling, herdruk, i n couranten en tijdschriften of op andere passende wijze, frneer ter ieders kennis en onder ieders bereik te brengen; o. "door alles, wat op zeden .gewoonten, gebrui ken en kleedij in Oua-Westfriesland betrekking heeft .zooveel mogelijk als doenlijk is te vterzter melen en voor dat gewest zelf te beWaren; d. het houden van tentoonstellingen, algemeene en andere vergaderingen, lezingen met lichtbeelden of door het ter bezichtiging stellen van platen, portretten, documenten en voorwerpen, die de ber langs tolling daarin en de kennis daarvan kunnen vermeerderen e. door het aanknoopen en onderhouden van be- I trekkingen met genootschappen en vereenigingen, die een zelfde doel hebben en tot samenwerking! bereid zijn: f. en verder door alle andere wettige middelen, die de bereiking van het doel kunnen mogelijk maken. geraakte er onder. Met veel moeite werd de auto ge- I licht en de heer D. uit zijn netelige positie be vrijd. Hij had geen ernstig letsel bekomen. Een jongmensch, dat in de auto zat. kwam mede in de sloot terecht, doch wist zichzelf te redden. EEN 100-JARIGE. Te Enkhuizen hoopt de weduwe A. de Haan- Jonkman op den lsten Pinksterdag haar lOOsten verjaardag te viereü. De oude dame is nog zóó kras, dat ze 's namiddags receptie geeft. DROOGMAKING VAA DE ZUIDERZEE. Bij, de Tweede Kamer zijn ingekomen twee wets ontwerpen tot: le. wijziging van de wet van H Juni 1918 (Stbl. 354) tot afsluiting en droogmaking van de Zuider zee; 2e. wijziging van de wet van 20 December 191S (Stbld. 827) tot instelling van een fonds ten behoe- j ve van de afsluiting en droogmaking van de Zui- H ayyj atx NIEUWE NIEDORP. Dinsdagavond a.s. geeft de Tooneelvereenlging V.V.V. van Schagen hier een opvoering van „De Goudmijn", de nieuwste klucht in 3 bedrijven. Wij herinneren er aan uit vroeger in dit blad ge geven recensie, dat het een klucht is van goed ge halte, met de noodige spanning, waarin het eene malle geval het andere opvolgt. En V.V.V. heeft het te Schagen en elders uitstekend gespeeld met groot succes. V.V.V. is met haar laatste uitvoering van j dit stuk te Schagen zeer gelukkig geweest. Alle j rollen hadden goede vertolkers, maar juist de hoofd- personen waren patent «n hun spel vond algemeene waardeering. Uit dit korte uittreksel uit de laatste recensie is toch zeker wel de conclusie te trekken dat de be zoekers van deze aa. uitvoering iots heel goeds wacht. LANGENDIJK. Door de commissie van beheer der lichtbedrijven aan den Langendijk werd ons het volgende verslag verstrekt: In de op 26 Mei jl. gehouden vergadering van de commissie werd door den voorzitter de nieuw be noemde secretaris welkom geheeten en sprak de voorzitter den wensch uit, dat hij met opgewektheid zijn taak zou vervullen. Uit eene opgave van den Directeur bleek dat het verbruik van gas dit jaar tot en met 1 April reeds was toegenomen met 28033 M3. of met 14.1 pet. Het gebruik van electrischen stroom met 6759 K.W.U., of met 15 pet., terwijl daar en tegen het stroomverbruik voor grootbedrijven verminderde met 5978 K.W.U. In verband met het grooter verbruik van stroom werd EEN NIEUWE CONCURRENT VOOR DE ZTJJ „i VELINDUSTRIE Het „Officieel Orgaan" van den F. N. Z. geeft overzicht van de zuivelindustrie in Estland, dit zich de laatste jaren sterk heeft ontwikkeld. Eerst in het jaar 1921 was Estland in staat boti in te exporteeren. Er werd toen nog slechts 10.000 K.( uitgevoerd, welke hoeveelheid steeg tót 1 ïnillioei i©r in 1922, tot 2.3 in 1923 en tot 3.5 mill. K.G. i [ei 1924. De omstandigheden waren in de eerste heli ie van 1924-echter ongunstig voor de boterproduciij in de eerste maanden van het loopende jaar is d ,ei boteruitvoer dan ook, dank zij den goeden oogst voedergewassen in 1924, ruim 3 maal zoo groot a; pel in dezelfde periode van het vorige jaar. Jo Van 1921 tot 1923 werd do Estlandsche boter hooi >v< zakelijk naar Zweden uitgevoerd, in het laatste jai pe is echter plotseling een wijziging in den uitvooriian Go del ingetreden, daar in 1924 bijna 75 naar Duitsch 1 land werd gezonden. Mon verwacht dat in d naaste toekomst meer aandacht aan de Engelsch - markt zal worden geschonken. De Estlandsche zuivelindustrie legt zich de last ste jaren bijna uitsluitend toe op de bereiding vi exportboter terwijl de kaasbereiding die vroegi niet zonder beteekenis was thans sterk is ingi 1 krompen. Bijna alle zuivelfabrieken, die voor d ai boterbereiding ingericht zijn, hebben zich onder cod trole van het Rijksboterexporicontrolestation gesteld w In het algemeen staat de hoedanigheid van he ei product der coöperatieve fabrieken boven die vai de boter, bereid in particuliere ondernemingen. Da X blijkt o.a. hieruit, dat in 1924 van de boterproductl oi der coöperaties 4.8 petsen der particuliere fabriek® 13.5 pet. voor export werd afgekeurd. Het aantal coöperatieve fabrieken vermeerde! neg steeds: in het begin van 1925 waren 186 door ha P! controlestation geregistreerd, terwijl -nog 5 a 6 coj peraties voor de binnenlandsche markt werkten ei* niet onder controle stonden. Tot deze ontwikkeling heeft bijgedragen het verleenen van een voorschotte: door den £taat voor den bouw en de inrichting vai coöperatieve zuivelfabrieken, zoodat het voor de op richting henoodigde kapitaal gemakkelijk verkre gen kan worden. GEMEENTE ZIJPE Ingeschreven van 27 tot en met 29 Mei 1925. Geboren: Jacoba Jannetje, dochter van Gijsbef|[J Kuiper en Gerdina Klasina Kindt. SCHAGEN. 28 Mei. 39262 st. kipeieren, f 6.20 a 7, gem. prijs f 6.40. 8531 st. eendeieren, f 5.40 a 5.80, gemidd. prijs f 5.7ü|?* Totaal 47793 stuks. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Geboren: Matthijs Cornelis, zoon van D. Boermai^ en van M. J. Grin. Johanna, dochterr van J. M. RoJ; zenbroek en van A. M. van Leeuwen. Ondertrouwd:' Geene. Getrouwd: Jan Daalder, oud' 21 jaar. timmermai en Hiltje Boerman, oud 22 jaar, zonder beroep, den wonende te Anna Paulowna. Overleden: Geene. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijn. handUsHooldpijntabletten. 60 ct. De heer .R. Kaan wordt met op één na aigtemeene «temmen als bestuurslid «herkozen, wat den heer .H Koster aanleiding geeft om de vergadering- te felicitoeren en den heer Kaan hulde te bréngen voor rijn uitstekende leiding. Hot k>u buitenge - iwoon moeilijk rijn, iemand te vinden, die de zaak zoo zou kunnen dienen als de heer Kaan. De heer Jb. Kaann Kz. wordt met. bijna alge meene stemmen herkozen als lid van den Raad wan Toerioht, terwijl de heer D. Sleutel eveneens met bijna algemeene stemmen wordt gekozen als afgevaardigde naar de vergaderingen, waar do Bank behoort vertegenwoordigd te zijn. Zoo noo- dig zal het bestuur een plaatsvervanger aanwij- isen. Als plaatsvervangende bestuursleden wor den de oudste leden van den Raad van Toerioht 4e heeren J. 'Speets en K. Zijp benoemd. Bij de rondvraag brengt de heer Jb. Kaan Kz. hulde aan het "bestuur, inzonderheid aan den voor zitter voor de vele werkzaamheden .die zij aan de Leenbank steeds met ambitie verrichten. De heer Schouten zou (nog, iets verder willen gaan, door b.v. aan den voorzitter een douceurtje toe te kennen. Voorzitter zegt, dat dit in deze vergadering in tieder geval niet kan worden besloten. Bovendien zou hij 't ook niet willen. De hoer Sleutel brengt dank voor de waardeeren- de woorden en voor do toegestane gratificatie, als mede voor de prettige samenwerking met het be stuur, Raad van toezioht en ook met de leden. Ten slotte wordt aan den afgevaardigde voor de te houden Lvergadering op 11 Juni as. vrij man daat gegeven. In verband met de geringe opkomst doelt voor zitter nog mede, dat geen genoegen kan worden genomen met een mondeling bericht van verhin dering. Dit moet uiterlijk twee dagen na de vor gadering schriftelijk zijn ingekomen. Is dit met Sebeurd, dan zal het bestuur genoodzaakt rijn e boete toe te passen. Hierna volgt sluiting onder dankzegging voor He prettige samenwerking. ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Kla&9 Oudehand. Katwijk (gedetineerd) verkoop van valsche rijwiolmerken,, uit gesteld tot 16 Juni. Leendert Oudehand, Katwijk, als voren, idem. Wh. Roosloot, Bergen, zedenmisdrijf, nadere in structie. Corn. Vlaar. Corn. Beentjes. Lambert en Joh. Scheerman, Castricum. mishandeling, le bekl. f 40 boete of 40 dagen. Gerrit Roelofsen, Rijp, hooger beroepzaak, uitge steld tot 9 Juni. ST. MAARTENSBRUG. Benoemd tot onderwijzer aan de O.L.S. te Berk hout de heer J. P. Eriks te Hoorn, onlan&s tijdelijk onderwijzer alhier. ANNA PAULOWNA Politie. Gevonden een bruin lederen portemonnaie, inhou dende eenig geld; aan komen loopen een hond. In lichtingen ter secretarie. JULIAN ADORP. De melkwagen van, den veehouder P. d. Gdie behalve de eigen melk. ook iederen morgen do melk van den heer A. H. medeneemt. naar de fabriek, ge raakte Donderdagmorgen, nadat bij laatstgenoeuide DE OLYMPISCHE SPELEN. Volgens een V. D.-bericht, is de inschrijving op de 3 premieleening van de gemeente Amsterdam, de zg. Olympiade-leening, ruim overteekend. RADIO-REDE H. COLIJN. .De Stana." meldt, dat de heer Colijn op Dins dag 10 Juni den vooravond van den stemdag des avon 's om acht uur, een rede zal uitspreken voor den radiozender van het station te Hilversum. REGELING VAN HET VERKEER. Op de drukke kruispunten te Laren is een proef genomen met een verkeersregeling door middel van breede kalklijnen. die den rijweg in tweeën verdee- len. waaraan richtingspijlen zijn toegevoegd. Deze proef heeft tijdens het drukke autoverkeer op He melvaartsdag uitstekend voldaan, de autobestuur ders hebben de aanwijzingen, nauwkeurig opgevolgd. Het ligt in de bedoeling bij het aanstaand leggen van een rubber-asphaltdek de klinkerbestrating aan het kruispunt bij het raadhuis, daarin blijvende witte banden aan te brengen. .Voor de verkeersregeling, ook in de andere Gooi- sche dorpen, waar wegens de vele gevaarlijke kruis punten autobotsingen aan de orde van den dag zijn, lijkt de in Laren gevolgde methode het ei van Co- lumbus. HOE HIJ ZIJN LEVEN REDDE De veehouder V. d. N. te Gouwesluis, is ternau wernood aan den dood ontsnapt. Hij was in 't land. toen een stier, die in zijn nabijheid graasde, wild werd en zich losrukte. Een vreeselijke jacht begon toen. V. d. N. kroop door slooten van land tot land, doch de stier bleef hem hardnekkig volgen. Geheel uitgeput kwam V. d. N. ten slotte op een stuk land, waar een veulen liep, en deze eenige kan* tot dekking benuttende, school de man achter het dier weg. De woeste stier sprong toe, en terwijl het arme paard werd afgemaakt, kreeg V. d. N. gelegenheid, ongezien te verdwijnen, daarmede aan een wissen dood, ontsnappende. Standaard. MOORDAANSLAG. Een zeer tragische gebeurtenis heeft zich Donder dagnacht te Haarlem afgespeeld. Een 15-jarige jon gen. J. A. B., scholier te Amsterdam, wonende bij zijn vader te Amsterdam, trok Woensdagavond nnar Haarlem naar het huis van zijn moeder (de ouders zijn gescheiden) aan de Kleverlaan, waar hij ongeveer half één 's nachts aanbelde. De moedeij opende de deur, waarop de jongen onmiddellijk een revolver op haar afschoot. De -kogel trof de vrouw ir. de kaak. De jongen besprong daarop zijn moe der en sloeg haar met de revolver in het gelaat en cp het hoofd. De moeder, die om hulp riep, slaag de er niet in, den jongen vast te houden. Deze ont kwam over schuttingen en langs landerijen achter het huis. In den Kloppersingel ontdekte hij een bootje, ging daarin en trachtte de overzijde van het Spaarne te bereiken, wat hem door den wind belet werd. Verdere pogingen deed hij bij de ducdalven in de nabijheid van de spoorbrug, maar deze mislukten ook. Toen de jongen op de brug wou klauteren, viel hij in het water. Twee visschers roeiden naar den drenkeling en haalden hem in hun boot, waarop zij hem naar het Ipolitiebureau brachten. Daar ver-' telde de jongen, wat hierboven meegedeeld is Hij voegde er aan toe. dat hij opzettelijk voor dit doel uit Amsterdam was gekomen. Hij had een hekel aan zijn moeder. Spijt, van zijn daad had hij, niet. De politie heeft in de gang van het perceel aan de Kleverlaan een revolver klein kaliber gevonden, waarin 5 patronen. Wapen en kogels werden in be slag genomen. Een in den nacht ontboden dokter, die de gewonde onderzocht, achtte levensgevaar niet aanwezig, doch vond het raadzaam, dat de getroffene in de Maria- stichting werd opgenomen. Men vermoedde, dat de kogel nog in do wonde zat. De 15-jarige jongen is opgesloten. GOED AFGELOOPEN. Te Delft is gistermiddag op den Rotterdamschen weg de auto van den heer Daan uit Santpoort met een vrachtauto in botsing gekomen. De auto van den heer D. sloeg over den kop en kwam in de langs den weg loopende «loot terecht; de heer D. besloten, aan de Raden ter goedkeuring aan te bie den een verlaging van den stroomprijs van elec- trisch licht met 3 cent per K.W.U. en derhalve den prijs te bepalen op 37 ct. per K.W.U. Deze verlaging zou ingaan na de meteropneming over de maand Juli, om met deze opname reeds rekening te houden. Door den Directeur werd mededeeling gedaan, dat alle materiaal voor den gashouder te St. Pancras was aangekomen. Vermoedelijk zal deze gashouder in het begin van Juli a.s. in gebruik genomen wor- den. OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot, D. Hart Cz. is te Amsterdam geslaagd voor het examen Stenografie. HAZEPOLDER .ZLJPE Naar wij vernemen, zal mej. Grotendorst hare functie als directrice van het Herstellingsoord „Trein 8.28" alhier op 1 Juli aas. neerleggen. BURGERBRUG. Wij vernemen, dat aan het Bestuur van de Coop. Zuivelfabriek „De Dageraad" alhier vergunning! verleend is. om gedurende een bepaalden tijd over werk "te laten verrichten door de arbeiders van 16 jaar of ouder. ZIJPE Het mond- en klauwzeer breidt zich hior nog steeds uit. In de afgeloopen week zijn er (veer 10 nieuwe gevallen bijgekomen. BESLAGLEGGING. Men meldt aan Het Volk uit Emmerik: De directie der Nederlandsche spoorwegen heeft het proces met het in haar dienst zijnde Duit9che personeel over de loonbetaling iirtnarken verloren. Gedurende het inflatietijdperk werd de mark tegen f 0.05 bij de loonbetaling berekend. De rechtmatig heid hiervan werd door vier leden der Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel be twist en de Duitsche justitie stelde hen in het gelijk. De spoorwegdirectie moet het te weinig betaalde loon, ongeveer f 8000 plus de gerechtskosten beta len. Dit schijnt niet te zijn geschied. Want Donder dagmorgen werd gerechtelijk beslag gelegd op twee HolLandsche locomotieven. Het blad voegt er aan toe: Nader ingewonnen informaties bij' de directie te Utrecht, bevestigden in hoofdzaak wat onze corres pondent hierboven meedeelt. Gistermorgen is n.1. aan de directie van de Ned. Spoorwegen te Utrecht telegrafisch mededeeling ge daan, dat beslag is gelegd op een locomotief en een vat olie. Verder is te Utrecht niets bekend. Men achtte het dus niet onmogelijk, dat ook nog'een tweede loco motief in beslag genomen zou zijn, maar hierom trent kon men niets mededeelen. Ook van, de reden dezer beslaglegging is men te Utrecht niet op de hoogte. Een adjunct is naar Emmerik vertrokken om een onderzoek in te stellen. HET UITBREIDINGSPLAN VAN BEEMSTER. Het vorig jaar kocht de gemeenteraad van Beem- ster 8 Hectaren bouwterrein en stelde hij een uit breidingsplan vast in den zuidoosthoek van den polder nabij Purmerend. Eenige maanden later ver kocht de gemeenteraad daarvan weder 2 Hectaren, die f20.000 hadden gekost, met f3000 winst, voor vrehoudersbedrijf. De burgemeester kwam daartegen bij Gedep. Staten in verzet en de inspecteur van de volksgezondheid adviseerde het besluit niet goed te keuren. Deze zaak is thans bij Ged. Staten in behandeling geweest. Het raadsbesluit werd bestre den door den burgemeester en het raadslid Hartog en verdedigd door de raadsleden Kramer en Jonges. Gedep. Staten zullen nu omtrent de góedkeuring een beslissing nemen. NIFUWE NIFI^ORP. Met de Pinksterkermis worden Zondagw seriewed strijden gehouden, waaraan zullen deelnemen: Sparta, Sohagen; Toerelftal, Hoorn; CorinthianA Helder; N.VAL, Nieuwe Niedarp. tc Vergadering van den Raad der gemeente Wieriajt: gen, op 29 Mei 1925. f Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester, se cretaris de heer C. F. van Duin. Afwezig de heer K. Engel. Voorzitter opent de vergadering met een hartelijfi woord van welkom, waarna door den secretaris notulen van de vorige algemeene vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. De heer Lub deelt mede, dat hij zijn plannen voo in te dienen voorstel voor tehuis voor ouden van da gen nog niet gereed heeft. Mededeelingen en ingekomen stukken. Van Hoofdingelanden is bericht ingekomen, da voor verlaging van pacht voor te lossen gemaaii zeegras geen reden is gevonden, Dankbetuiging van den heer Joh. Baijs voor 1 bem verleende subsidie. Van Kapelvoogden even eens dankbetuiging voor de verleende subsidie voor het te plaatsen uurwerk in den toren in de Kapel te den Oever. Goedgekeurd terugontvangen de le suppl. begroo ting, dienst 1924, Een en ander wordt voor kennis geving aangenomen Bij den gemeente-ontvanger heeft kasopnama plaats gehad, alles werd in orde bevonden. Even eens werd in orde bevonden de zeegrasadministra- tie. machinaal gesneden. Word' aangeboden de maandstaat der zeegrasex. ploitatie over de maand April,; de verkoop bedroeg 100 pak. De verslagen der volkshuisvesting en over het Corr. der Arbeidsbemiddeling worden eveneens voor kennisgeving aangenomen. - Aan Jb. Brouwer wordt halve ontheffing honden belasting verleend, aan C. Kooij Cz. geheele onthef fing en aan J. Mulder Pz. halve ontheffing. Wordt besloten f 25.subsidie te geven aan het comité voor te houden jaarlijksche vergadering van onderwijzend personeel. Door vervalling van de Rijksbijdrage en het niet meer verplichtend stelles dier vergaderingen, zou de band tusscben het on derwijzend personeel vervallen. De ontwerpen voor de uitbreidingsplannen te Hip. polytushoef en den Oever moeten kosten f 400 onge veer, hoogstens f 500, volgens mededeeling van deskundige, die hier de zaak heeft opgenomen. Wordt besloten hierop in te gaan. Wordt goedgekeurd de rekening van Armvoogden die ter inzage heeft gelegen. Op verzoek van Gebrs. Kuijt te den Oever wordt besloten over te gaan tot verplaatsing van het brandspuithuisje te den Oever, de kosten enz. ko men voor rekening van Gebrs. Kuijt. ^ordt ook besloten het ophalen van het huisvui voor een jaar te bestendigen. De gemeente zal tef gelegener tijd moeten uitzien naar een eigen terrein voor opslag van vuil, daar van Duin daar niel steeds zelf voor kan zorgen. Wordt ook nog gesproken om tot aanschaffing van een vuilniswagen over te gaan. Mogelijk is wfl een tweede handsche over to nemen, van een g* meer.te die tot aanschuffiDg van een auto overgaat Er wordt ook nog op gewezen, dat door sommige burgers van dezen ophaler misbruik wordt maakt, en allerlei zaken worden medegeven, toiet tot den eigenlijken ophaaldienst behooren. Hierna wordt vastgesteld de 2e suppletoir© be grooting 1924. Wordt besloten het grangewas der begraafplnata te Hippolytushoef onderhands te verpachten aan O. Scheltus voor f-5 per jaar. Wordt besloten voor hot te maaien zeegras hei pakken geld wederom te Stellen op f-2 en r1 'en heÉ maalloon te stellen op hoogstens f-7.50 en laag# f-3.50, terwijl de verkoopprijs wordt vastere telfl op f-11.50, f 10.75 en f9.50, alles per 10 OKg. Tot uitreiking dor consenten zal zoo vlug mng» 'lijk worden overgegaan, terwijl voor de win# verdeeling onder de maaiers een nader voorstel flmoet worden ingediend. Wordt besloten over te gaan tot vernieuwing def blikaembevei 1 igi ngsi n stal 1 atie op den toren te Hip

Schager Courant | 1925 | | pagina 2