AFSLAG MAGER SPEK, Wsgenmakersknechts, twee flinke Meisjes, Vrijheidsbond Filmavond J. G. A. Bosch, pracht Postelein, zware Ket, Smidsknecht, •Gemengd Nieuws. A s. Donderdagavond half 8 en SPKUITKOÜLPLANTIN, Oeensche Witte Plantei flinke Dienstbode euD flinke hulp In de Huishouding. HANDELSSCHOOL HELDER. We verwijzen de leze ra naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende do aanmel ding van leerlingen voor de. Hoogere Handelsschool te Helder HEx' hlJKSTELEFOON.-REGLEMENT. Bij Kon. Besluit van 10 Mei jl. afgekondigd in ötsbl. 105 is wijziging gebracht in oeaigo (bepa lingen van hot Itijksceiefoonreglement 1919. O.a. is verlaagd hot tarief voor e-osprekken, te voeren tusschen gemeenten, welke niet verder dau 15 K.M. hemelsbreedte van elkaar verwijderd zijn. Dit tarief luidde tot dusver 85 oent voor een g<r sprek van 3 Ininuton en f-1 voor oen dringend ga sprek, welke tarieven vorlaagd zijn roapootiovelljk tot 20 en 00 oento. Dit vorioagdo tarioi troodt 81 Mei in werking. TWEE IYIjlISJES VERDRONKEN. Zaterdagmiddag 4 uur waren drie doohtertjee van Ten P., wonende aan doZeehaveidaan to Dordrecht, aan het spelen op een watertrap aaii de Zeehaven. De 5-jarige Jantje gleed uit en yiel te water. Haar 9-jarig zusje Oorothea wilde haar grijpen, doch viel eveneens in de haven. De 7-jarige Bophie rende naar huis, doch toen de vader pp ao plaats des onheils was gekomen, waren de kindereu reeds in do diepte verdwenen. Jantje werd te half rijf. Doortjo eerst to zes uur opgehaald. Het toepassen van kunstmatige ademhaling had htu-as bij geen van beiden resultaat. De lijkjes werden naar de ouderlijke woning vervoerd. Tel L OOR DE TRAM GEDOOD. Zondagvoormiddag is in do Parklaan to Rot terdam do 4-jarige D. B. B. bij het oversteken: van den weg door een motorwagen van Jtijh 1 aangereden en onder dien wagon beklemd geraakt Het personeel van den motorwagon, bijgestaan door personen uit het publiek, heeft het jongenüjq onder den wagon vandaan gehaald, doch toen men met hem in het ziekenhuis kwam, was Jdj reeds overleden. WIE BETAALT DB ONDERWUZERSTRACTE- MENTEN? Uit Heerenveen, 2 Juni. De kantonrechter al hier heeft een belangrijk vonnis gewezen in zake uit betaling van salaris aan onderwijzers bij het Christe lijk onderwijs Een onderwijzer had z.i. te weinig salaris ontvan gen; het schoolbestuur weigerde meer uit te betalen op grond, dat het van het Rijk ook niet meer ont vangen had. Het bestuur wae n.1. van oordeel: „niet het bestuur, maar de Staat betaalt de onderwijzers traktementen; als de Staat, te weinig betaalt, dan is deze daarvoor aansprakelijk en niet het schoolbe stuur". De kantonrechter heeft evenwel de vordering van den onderwijzer toegewezen, overwegende dat het schoolbestuur wel degelijk aansprakelijk moet worden geacht voor het aan een onderwijzer te weinig be taalde salaris. Volgens deze uitspraak wordt dus een onderwijzer bij het Christelijk onderwijs niet als staatsambtenaar beschouwd. WIERINGEN. Op den 2en Pinksterdagmiddag hield onze korfbal club „Wiron" alhier een match tegen H.K.C. van Helder. „Wiron" was niet gelukkig en verloor met 40 voor Helder. NOORDSCHARWOUDE. De collecte gehouden ten behoeve van de alleen staande blinden te Wolfhezen, heeft in deze gemeen te opgebracht f 38.70. WIERINGEN. Op den 2en Pinksterdag gaf de muziekvereeniging „Harmonie" des avonds van 0—8 een concert in de muziektent, hetwelk veel belangstelling trok. „Har monie" speelde als altijd keurig. WIERINGEN. Voor een stampvolle zaal werd in 't Hotel de Haan op den 2en Pinksterdagavond een bioscoopvoorstel ling gegeven met als hoofdfilm het beroemde dra ma „Jalouzie", hetwelk met onverdeelde aandacht werd gevolgd en buitengewoon in den smaak viel. DOOD ELI JK ONGEVAL. Zondagmiddag wandelde een vierjarig jongetje met zijn vader in de Parklaan, te Rotterdam. Op een zeker oogenblik wist het ventje los te rukken en wilde vóór een motorwagen van lijn 1 den weg over- s:eken. De bestuurder van de tram remde uit alle macht, doch kon niet verhoeden, dat het knaapje onder den wagen verdween. Ernstig verminkt werd het kind na een half uur te voorschijn gehaald en door den Geneeskundigen Dienst naar het zieken huis vervoerd, alwaar het bij aankomst reeds bleek Overladen f» ziln. HET UITBREIDINGSPLAN VAN BEEMSTER. Uit Boemstêr, 2 Juni. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben goedkeuring onthouden aan hei raadsbesluit van Beemster tot verkoop van 2 H.A. grond uit het uitbreidingsplan der gemeente. De gemeenteraad zal nu vermoedelijk wel beroep in stellen bij de Kroon. WIERINGEN. Jl. Zondag was het weer een drukte voor „Succes", 3 clubs van den Helder waren tot strijden overgeko men. Om 11 uur speelde „Succes" n teen „Batavier" III van Helder, om een medaille. Beide partijen we gen goed tegen elkaar op. „Batavier" neemt echter al spoedig de leiding. De sterke, dwars ovor het veld staande wind deed veel afbreuk aan het spel. Voor de rust blijft de stand 1-0 voor Batavier. Na de rust heeft S. eonigszins het voordeel van den wind, doch weet niet van de aan haar geboden kansen ge bruik te maken. Bij het einde was de stand nog 10 voor „Batavier", en legt dus beslag op de me daille, welke door het Wieringer publiek was aan-j geboden. Scheidsrechter Govera leidde matig. Om half twee komt „Succes" I tegen „Batavier" II in het veld, ook om een medaille. De eerste aanval len zijn voor „Succes", doch de „Batavi©^'-achter hoede weet voorloopig erger te voorkomen. Toch moet de B'.-keeper eindelijk zwichten voor een schot van den S.-rechtsbuiten en „Succes" leidt 1—0. „Batavier", hierdoor niet ontmoedigd, pakt flink aah doch hebben voolroopig geen succes. Een aanval van S. en Toon schiet de bal onder de lat, 2—0. Scheidsrechter wijst naar het midden. B. pakt nog eens flink aan en heeft succes, als de keeper en back elkaar niet begrijpen. Spoedig ia het rust en is de siand 2—1 voor S. Na de thee gaan beide partijen weer gelijk op. De Batavieren zetten er alles op, om den stand gelijk te maken, doch de „Succes"-verdediging is vandaag weer op haar post en retourneert alls. Bij het einde is de stand nog 2—-1 voor S. en heeft verdiend ge wonnen. „Succes" logt dus beslag op de medaille, welke was uitgeloofd door den heer Jb. Rruul. Scheidsrechter Kwast van Helder leidde uitstekend. Om half vier blaast scheidsrechter Kwast „S.V.S." I en „Batavier" I in het veld. Voor dezen wedstrip was door Wieringer voetbal-enthousiasten eon mooie zilveren lauwertak uitgeloofd. Beide partijen wor gen in den beginne aardig tegen elkaar op. doch door den sterken wind was de bal steeds uit. De S.- verdediging is best op dreef en weten de B.-aanval- len steeds af te slaan. Uit een mooien aanval weet do S.-rechtsbuiten den B.-keeper het nakijken te ge ven. ..Batavier", hierdoor een beetje geprikkeld, valt fanatiek aan, doch d-e stand blijft voor rust b—0 voor „S.V.S." Na de rust zet B. er alles op om den stand gelijk te maken doch de Gebr. van der Wal, retourneeren bij S. alles. Na een kwartier laat de S.rechtsbuiten Kiljan ten tweeden male visschen. zöodat S. zoo goed als binnen is, 2—0. „Batavier" stelt nog alles in hot werk om tenminste nog de eer te redden. Er wordt van beide kanten nogal op den man gespeeld. 'Doch de scheidsrechter houdt de teugels strak. De laatste minuten is B. geheel uitgespeeld, doch de verdedi ging houdt nog stand en de stand blijft 2—0 voor „S.V.S." en legt dus beslag op de mooie zilveren lauwertak. S.V.S. verdiende de overwinning volko men. doordat zij beter speelde, hoewel B. een tegen- punt verdiend had. Scheidsrechter Kwast van Hel der heefi zich schitterend van zijn taak gekweten, en komt een woord van lof toe. Voel publiek woon de de wedstrijden bij. LANG ENDLIK. Het was vandaag en gisteren de dag der schip perij, die zich opmaakte om deel te nemen aan de» feestviering van het 100-jarig bestaan van het N oordhollandsch Kanaal .De moeste schippers had den hun motorbooten in gereedheid gebracht om naar do Alkmaarsoho meren en Helder te vertrek ken. Vele Langendiikers maakten van de gele; genheid, om mee te voren en aldus van do partij te rirn, gebruik, zoodat de doel name van do Lan- gendijkon groot zal «ijn. Hot is vandaag hier dan ook zoor stil jop hot 'water. Allee wat handel en sohoopvaart betreft, is naar 't leest, Sommige oafló's zijn zelfs gesloten, van onkelo woningen wappert do vlag. De Langendijlkors; die slag hob- bdn Van feesten in elkaar te zetten, laten zdote niet onbetuigd' wanneer het geldt medewerking en mede doen. Voor den Langcndijker haadel is het Noord- Hollandsch Kanaal aan ook van groote botoekonis. VERLAAGDE RENTESTANDAARD BIJ DE CEN TRALE RALFFEISENBANX TE UTRECHT. Met ingang van 1 Juli zal de Centrale .Bank te Utrecht, waarvan een locale in Bijna iedere ge meente van NoordholLand bestaat, de rente voor te goed in loopende rekening van- 4 op «SVi pot. en van verleende voorschotten van 5 op 4Va pet. ver lagen. Deposito's voor één "jaar vast worden tot 1 Aug. a.s. auot meer goaoooptoerd. Er wordon ech ter 4V» pot. deposito-oblgatios met 10 jaar looptijd beschikbaar gesteld. De rente voor hypotheken, waarvoor momenteel gelden beschikbaar zijn, blijft ivastgesteld op 5VÏ pet. 's jaars met 'V* pot afsluit provisie. RIJTUIG OMGESLAGEN. Op 2den Pinksterdag sloeg te Berg-en-Dal op een der gevaarlijke holle wegen een rijtuig van den stal houder W. om. De inzittenden konden zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen, doch de koetsier B. word van den bok geslingerd en, waarschijnlijk, door een trap van het paard, gedood. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Vanwege het Hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering wordt er ter voorkoming van misverstand de aandacht op gevestigd, dat het z.g. Verbond voor Premievrij Staatspensioen^ dat in alle kieskringen candldaten stelde niet moet worden ver ward met den Bond voor Staatspensionneering, die geen eigencandidaten voor de Tweede Kamerverkie zingen stelt. PINKSTERDRUKTE TE AMSTERDAM. De drukte van de beide Pinksterdaggen is merk baar geweest op treinen en trammen. Aan het C. S. zijn Zaterdag, Zondag en Maandag rond 85000 men- schen vertrokken en weer aangekomen. Zestig extra- treinen hebben den stroom van reizigers naar Gooi, naar den zeekant en ook naar het Noorden, Alkmaar en Helder vervoerd; want voor de laatst genoemde plaatsen bleek, ter gelegenheid van de viering van het honderd-jarig bestaan van het N.-H. Kanaal, veel belangstelling te bestaan. Ook een groot aantal fiet sen zijn per trein vervoerd: ruim 1600 werden er ver zonden, een duizendtal kwamen aan het C.S. aan. Voor het verwerken van de Pinksterdrukto is de Westzijde van het tweedo perron tijdelijk in gebruik genomen definitief wordt het 5 Juni weer in dienst gesteld. Do stadstram had op den eersten Pinksterdag 319.000 menschen te vervoeren en 364.000 op den tweeden dag; voor het vorige jaar waren doze gé- tal Ion resp. 309.000 en 352.000. Op tram en trein was dus de drukte grooter dan vorige jaren. SABOTAGE. Men meldt uit Doetinchem: Sinds eenige maanden is men van de zijde van het Waterschap van den Oudo-IJsel bezig met op- metingen op de rivieV. Deze metingen worden al dien tijd stelselmatig ge- sabo.eerd door vernieling van het aanwezige meet- materiaal en het doen verloren gaan van reeds be paalde meetpunten. De po.itie, met deze feiten in kennis gesteld, is er einuehjk tn g,slaagt! een der daders te verbalisee- MLÏT Li-N LCHRGBZAAGJE ZIJN VADER GE DOOD. Gisteravond is er in het perceel Constant Rebec- quep.ein 21 te 'sGravenhage een droevig drama af gespeeld. Het gerucht wilde, dat daar een moord was gepleegd. In afwachting van de resultaten van het politie onderzoek vernam het Correspondentie-Bureau van huren, dat er in bet gezin van C. H. P. van Bommel, wonende in genoemd perceel, herhaaldelijk huiselij ke onaangenaamheden voorvielen, waaraan het feit dat Van B. dikwijls misbruik maakte van sterkèn- drank, niet vreemd was. Nadat er gistermiddag- reeds twist was geweest, wa9 des avonds d-e 15-jarige zoon thuisgekomen juist terwijl er opnieuw oneenigheid was ontstaan tus schen zijn vader en moeder. Volgens de buren moet de zoon de moeder toen hebben toegeroepen, dat zij zou vluchten, omdat er anders ongelukken zouden gebeuren. De vader moet daarop zijn zoon hebben beetgegrepen. Buren hadden gezien, dat de knaap door den vader in den uitbouw was geduwd. De le zingen liepen verder uiteen, of de zoon toen den va der met een zaag gedood zou hebben of dat deze daarin bij de worsteling zou zijn gevallen. In elk ge val was de vader weldra een lijk. De zoon werd door de buren geschetst als een goe de jongen. De vader, die bouwkunnige heet te zijn, zou volgens buren thans geen bezigheden meer heb ben. Hoe het zij, er is blijkens het politioneel onder zoek komen vast te staan, dat inderdaad de zoon door den vader is beetgogrepen, waarop een worste ling is gevolgd. De zoon greep toen het eerste het beste voorwerp, dat onder zijn bereik agl, en schrob- znagje, kort geleden door den vader gekocht en weerde zijn vader daarmede af. De scherpe punt van het zaagje drong den vader in het hart. Het lijk is in beslag genomen. De zoon is naar het hoofdbureau van politie overgebracht. De moeder, die in overspannen toestand verkeerde, werd door den eersten hulpdienst naar de centrale post en vandaar naar familie gebracht. Hbld. WINKEL. De dienstplichtigen der lichting 1925 J. Hooij1 en P Langedijk zriin opgeroepen om op 23 Juli ma te worden ingelijfd bij het 21ste Regiment In fanterie te Amersfoort. WINKEL. Het eerste geval van mond- en klauwzeer heeft zich ook hield voorgedaan en wel onder liet vee van den heer A. Mantel. het ministerie onmogelijk anders te handelen. De middenstand, die na den oorlog door de sociaal democraten in den hoek werd geduwd, en door het verlies van zijn vermogen ook veel van zijn betook-}- nis heeft verloren, tracht in de laatste jaren weer een deel van zijn invloed te heroveren en het is in de eerste plaats de jeugd, die dat doel hoopt te kun nen bereiken, en zich daarom met alle kracht tegen het terrorisme van de sociaal-democratische arbei dersorganisatie verzet. Nagenoeg eiken Zondag heb ben in den omtrek van Weenen gevechten plaats tus schen de Hakenkreuzler, (katholieke jongeiingsver- eoniginger. van den middenstand) of Frontkilinpfer (voreeniging van officieren cn onderofiicieren, die aan het front waren) en arbeiders-organiaatios, waar bij gewoonlijk eenige menschen sneuvelen of zwaar gewond wordon, Wie aan deze gevechten schuld is, is nagenoeg nimmer uit te maken, en te betreuren is hot alleen maar dat de regeering niet ovei de noo- dige machtsmiddelen beschikt om de ordo te hand haven. Dat ook studenten aan dezen strijd deelnemen is natuurlijk niet te verwonderen en evenmin dat het in die omstandigheden verstandig is, 1 inrichtingen van onderwijs te sluiten, totdat de gemoederen tot j bedaren zijn gebracht. Gistermorgen zag het er voor i de universiteit weer gevaarlijk uit. daar de groot»* stoenen trap vóór het gebouw door een paar hon derd Hakenkreuzler was bezet, en in het tegenover- liggende plantsoen een drie hon-lerl sociaal-democïa- tischo studenten stonden, die geduldig het ucgenblik schenen te willen afwachten, waarop hun tegenstan ders het gebouw zouden verlaten. Üiimaal was ech ter voldoende politie aanwezig, die de beide partijen van elkaar scheidde, totdat de jonge heethoofden, door den honger gedwongen, tegen twee uur naar huis gingen. De bondskanselier heeft gistermiddag eenige ge delegeerden der Duitsche studenten-vereeniging bdj zich ontboden, en dringend verzocht aan dezen on- houdbaren toestand een einde te makon, die niet al leen voor bet onderwijs nadeelig is, doch ook den goe den naam van de stad en van de universiteit in het buitenland in gevaar brengt. Aan de andere inrich tingen van hooger onderwijs werd de orcle niet ge stoord. PARATYPHUS TE SPANDAU. In de politieschool te Spondau zijn sedert 22 Mei zestien ambtenaren lijdende aan paratyphus. Levens gevaar bestaat er niet. De ziekte is waarschijnlijk het gevolg van het gebruik van bedorven levensmid- i delen. Het onderwijs is stopgezet. ZEILSCHEPEN VERONGELUKT. Bij een plotseling opgestoken orkaan in Midden- Zweden zijn bij Norköping vier zeilschepen omge slagen, tengevolge waarvan 20 personen verdronken. AARDE DIE BRANDT. Te Tournemire (in Frankrijk) doet zich 'n eigen aardig natuurverschijnsel voor. Het schijnt, dat ia een ravijn op een kilometer afstand van het station, de aarde brandt. De haard ligt* wel binnen de aarde, maar de bodem geeft zooveel hitte af, dat de schoenzolen der bezoekers verschroeien. Professoren van hei instituut St Gabrlel te St. Affrique, hebben geconstateerd, dat een zware olie doorsijpelt, die den rotsachtigen grond zwart kleurt. EEN ONTPLOFFING OP EEN PETROLEUMVELD. Uit Mexico City, 2 Juni. Tien Mexicaansche arbei- j ders en een Amerikaansche werden Vrijdag ggedood j bij een ontploffing, die plaats had toen zij- bezig wa ren met het aanboren van een petroleumbron in het gebiod van Tompico. ZOU HET WAAH ZIJN? Het leest als een echt bisoscoop-complot en het riekt ook wel naar bioscoop-reclame, maar, och, mis schien is het wel waar ook. In oen kantoor te Los Angeles was een complot gesmeed om de beroemde en schatrijke filmsterren Mary Pickford, Pola Negri en Buster Keaton en voorts den kleinzoon van den multi-millionair en pe trol eummagnaat Daheny op te lichten en tegen een» iosprijs van.1.000.000 de persoon gevangen te hou den. Een werkvrouw luisterde het complot af en waarschuwde de politie. Deze deed toen informaties en slaagde er in eveneens besprekingen tusschen de samenzweerders af te luisteren. Drie der complotteurs zijn thans in hechtenis ge nomen. De films lerren waren op de hoogte gesteld en werden op niet in het oog loopende wij;ze goed be waakt. Zij deden gewoon hun werk in de filmstudio's en lieten niet blijken dat zij gevaar vermoedden. De samenzweerders hadden al een eenzame woning in de afgelegen bergkloof T.ujunga Conyon in ge reedheid gebracht om er de slachtoffers op te ber gen en te houden tot hun vrienden en verwanten met het geld over de hrug zouden zijn gekomen. DE POOLTOCHT VAN AMUNDSEN. Uit Oslo, 1 Juni. Er is nog geen enkel woord van de Pool-expeditie van Roald Amundsen ontvan gen, sinds zij negen dagen geleden per vliegtuig naar de Noordpool vertrok. De hulpactie wordt ge organiseerd, maar deze zal den tocht eerst aanvan gen, nadat gerekend van 21 Mei, veertien dagen ver streken zijn. DE ONTDEKKING VAN BENZOL. Den 16den Juni is het honderd jaar geleden dat Faraday het benzol heeft ontdekt. Dit feit zal in de Royal Institution te Londén, waar die ontdekking heeft plaats gehad, worden herdacht in een bijeen komst, waartoe gelearden uit alle landen zijn go- noodigd Op verzoek van het bestuur der Royal In stitution zal prof. Ernst Cohen uit Utrecht bij die ge3 legenheid een rede houden ter herdenking van Fa raday al9 physioo-chemicus. HET LOT VAN DE EUROPEESCHE VROUW IN JAPAN. Uit Tokio wordt over het lot van Eurcfpeeooha vrouwen in Japan aan de Frf. Ztg. geschreven; Het aantal Europeesche meisjes, die als echtgenoot van 'n Japanner hun vaderland veriiete, is in de laatste jaren sterk toegenomen. De meeste komen in uit Rusland, Frankrijk en Duiteqhland. TomidcUn n- van de bekende omgeving was het bijzon do re, vreea de, alleen maar aantrekkelijk; losgemaakt uit t' eigen leeens-, gedachten- en gevoolskriag, voelen zich in h et land van den man nagenoeg zonden uitzondering allen zeer spoedig eenzaam en onge lukkig. De man zelf, hot\ goed van wiil ook, wordt een ander dan hij' was in Eurojba. Daar trok geestelijke roerigheid en vitaliteit der vrouw hen aan, hier teruggekomen is hij' verbazond snel weer onderworpen aan den dwang der omgeving, der igewoonte, der zede en traditie van het leve® van zijn volk.% En zoo 61 niet hieraan, dan toahfc. aan de onverbiddelijke macht der familie. Ook d« 1 modernste. Als voorbeeld, oen van vele, oen verhaal p vol bitorhoid en tragiek dat thans door de Japan- eohe pers de rondo doet: Baron Shigeno was gedurende den oorlog naar Frankrijk gegaan om $9Avlieger in het logor der geallieerden te dienen. Hij' werd Fransoh officier, kreeg orden en ondersoheidingsteekenen, werd verlief dop een jong Fransoh meisje, ging over tot de katholieke kerk en huwde haar pptima forma, Eenige jaren geleden keerde hij met vrouw en kind naar Japan terug. Bijl feeeton vertoonde liij zich soms in zijn Fraitscho uniform, die sterk d« aandacht trok. Eenige maanden geleden werd hjj ziek en stierf. Nu ihoet het dat de yrouw\ niet naar haar vaderland wil teruglceeren. De familie vaq den man heeft haar nog nooit volledig erkend ou haar zoolang" do baron leefde rang en titel onfc houden. Na den dood van haar man werd haar to verstaan gegeven dat zH Wel hoe 'n kon gaan. la Frankrijk zou zij gemakkelijk een nieuwen maq kunnen vinden. Waarom zij eohter in Japan; blijft? Omdat men haar de beide kinderen,, twee jongetje^ niet wil laten houdendie behooren aan de familie van haar man. Zij gaat niet hoon, hoeveel zij ook te_ verduren heeft, ook niet nadat het huis, waar zij met haar hian leefde, haar onfcnoanenjjLs. Imioóq hoek van den tuin heeft men, haar tenslotte oeq huisje toegewezen, waar zij voorloopig blijven raag. Ook mag Zij1 iederen dag de kinderen zaan, maar medewerking aan hun opvoeding is haar ontzegd, DIEFSTAL VAN EDELSTEENEN. Uit het kunstinstituut te Detroit in Michigan zijn, tli naar draadloos gemeld wordt, edelsteenen gestolen van onschatbare waarde. Meer dan dertig smarag den, diamanten, robijnen en saffieren zijn weggeno men en vervangen door nabootsingen. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN. Uit Melbourne, 1 Juni. Meer dan 2000 personen in de stad WaggaWagga zijn dakloos geworden door de hevige overstroomingen. Er zijn zeven per sonen omgekomen. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. Uit Parijs, 1 Juni. Nabij Mont Lucon is een autobus van een dijk afgestort. De 25 inzittende pas sagiers werden gewond, waarvan 3 ernstig. LICHT ÜP! Voor auto's en rijwielen moet Woensdag 3 Juni om 8.42 uur het licht op. Reclames, A dvertcntïên. ALLE INRICHTINGEN VAN HOOGER ONDER WIJS GESLOTEN. De Weensche correspondent der N. R. Ct schrijft d.d. 30 Mei: Na lang beraad heeft de regeering gisteravond op voorstel van den minister van onderwijs besloten alle inrichtingen van hooger onderwijs te Weenen te sluiten, om op die wijze een einde aan de bijna dage- lijksche gevechten tusschen de verschillende groepen van studenten te maken, die in den laatsten tijd een ernstig karakter hadden aangenomen, daar ook par- tijgenooten, die met de hoogescholen niets te maken hebben, daaraan deelnamen. Voor de groote meerder heid' van de studenten, die aan deze vechtpartij niet deel nemen, is het natuurlijk een hard gelag plot seling hun studies te moeten afbreken, maar met het oog op de hier heerschende spanning, was voor afd. Wieringerwuard. van de Vrijheidsbond. Tevens komt de Heer D. DE BOER van Stompetoren hier een Spreek beurt houden. HET BESTUUR. Gevestigd te Winkel A R T S. SPREEKUUR 1-2. bij de 5 pond 50 C"nl per pond. Beleefd aanbevelend. N. J. PLOEGER. Goede eetlust, goede spijsvertering ,goed bloed eu een goed humeur worden verkregen door Fosfcer's Maagpuien te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door do vloeii.-ig dor gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen fO.65; in apotheken en drogist zaken. S t a a t s I q t e r ti Trekking van Dinsdag 2 Juni 6e Klasse. öe Lijst. Nos. 3804 3376 3997 6593 13386 16722 elk flOOO.i Nos. 1792 6596 11813 17320 17386. elk f-400. Nos. 3425 6953 12912 18877 elk f-200. Noe. 1880 6266 11349 14012 15495 16054 elk f 100. Prezen van f70. 198 340 353 398 548 654 655 673 680 740 858 969 1070 1096 1330 1387 1482 1691 1809 2228 2397 2489 2700 2839 2879 2916 2931 2980 3119 3122 3206 3237 3461 3510 3561 3631 3657 3720 3740 3784 3852 3857 3866 3888 3968 3992 4033 4146 4204 4218 4355 4356 4715 4750 4755 4795 4877 4942 5038 5166 5304 5384 5630 5757 5961 5983 6102 6127 6835 656S 6648 6850 6870 7120 7232 7250 .7262 7263 7267 7284 7344 7554 7638 7677 7756 7764 7783 7861 7922 7935 8221 8554 8569 8579 8652 8807 8951 8968 9058 9157 9231 9305 9535 9541 9616 9708 9747 9766 9825 9902 10164 10262 10498 10524 10587 10597 10676 10740 10804 10834 10847 10943 10955 10988 11038 11096 11241 11404 11568 11589 —691 12017 12042 12130 12136 12290 12303 12656 12674 12720 12728 12972 13079 13179 13214 13225 13232 13260 13396 13750 13965 14008 14084 14145 14180 14501 14565 14692 14750 14829 14868 14911 14912 14986 15005 15027 15102 15136 15175 15234 15338 15369 15639 15646 15711 15727 15928 15929 16048 16090 16164 16421 16488 16550 16601 16328 16665 16757 16977 10723 17034 17212 17249 17340 17471 17473 586 17623 17737 17871 17957 18002 18045 18096 18148 18212 18267 18353 18362 18433 18548 18585 18591 18626 18758 18776 18798 18909 18999 19003 19077 19107 19192 19196 19261 19356 19394 19441 19454 19186 195U 19583 19709 19762 19793 20137 20179 20253 20688 20690 20845 20687 20999 TE KOOPl voor inmaak thuisbezorging, bij W. GROET, Middenvliet, Breezand. Te koopeen Vosmerrie. en een DRFSSEERKAR met Tuigen, bij VV. GROET, Mid denvliet, Breezand. TE KOOP AANGEBODEN: 10 15 duizend te bevragen bij N. ZOON, Lan ge- straat 78, Helder. TERSTOND GEVRAAGD: twee bekwame bekend met boerenwerk. Adres Machinale Wagenmakerij CORN. KNIJN, Wieringerwaard. Gevraagd een bekend met boerenwerk, bij W HALBERSMA. smederij, Koegraj. Voor direct gevraagd, in seizoen bedrijf, waarvan één kan koken. Br. ft lett. S. Boekhandel Wed. J. B. Dlf JOINGE, Bergen. te koop, bij C. GOOTJES, Schagen TERSTOND GEVRAAGD: in klein gezin voor dag en nacht, loon f 5.- pc week. wasch aan huis. Briev l letter O, Boekh. SPRUIT. Heldef Gevraagd tegen 1 Augustus. Adres P. MEULEVELD, Moerbeek, gem. N. Medor

Schager Courant | 1925 | | pagina 2